PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پروژه هوش مصنوعی در زبان c

mohammad_1366
27-04-2010, 23:55
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس.
استاد ما گفته که یه برنامه هوش مصنوعی بنویسید که اینجوری که میگم کار کنه: یه آرایه 5 در 5 داریم که تو خونه اولش یه جسم هست که قراره برسه به خونه آخر، سر راهش خونه هایی که قبلا کاربر به صورت ورودی برنامه اعلام کرده این خونه ها بن بست هستند وجود داره، حالا جسم وقتی شروع به حرکت می کنه میرسه به بن بست باید مسیرشو عوض کنه و از یه مسیر باز بره تا برسه به انتها. برنامه ضمن این کار باید کوتاه ترین مسیر رو برای رسید به مقصد پیدا کنه.
برنامه قرار نیست گرافیکی باشه، فقط مسیر رو قراره پرینت کنه رو صفحه نمایش. همین.
استادمون گفت میتونی از روش الگوریتم دو دویی استفاده کنی اما من نمیدونم چی هستش.
اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چی جوری این برنامه رو بنویسم ممنون میشم. اگه بهم خط بده یعنی بگه چه روشی هست هم بازم خوبه. کل برنامه رو نمی خوام.

mohammad_1366
02-05-2010, 20:31
فکر کنم به این شکل که من سوال پرسیدم کسی کمکم نکنه.
برنامه نویسای خوب p30 world من به کمک نیاز دارم. هیچ جایی رو بهتر از اینجا سراغ ندارم. شما هم اگه کمکی نکنید دیگه هیچی.
این برنامه به میزان زیادی به نمره پایانی این درسم مربوط میشه.
لااقل بگید چی جوری شروع کنم. چه راهی، چه شیوه ای. ایها الناس، هل من ناصر ینصرنی.

sin2x=2sinxcosx
03-05-2010, 22:20
سلام .
لااقل در مورد نمره حرف نزنین .
می تونین از الگوریتم های Backtracking برای حل این جور معماها استفاده کنین . باید یه درخت رو رو کاغذ فرض کنین که اگه ریشه رو تو سطح صفر فرض کنیم بعدش 4 گره خواهیم داشت . یعنی می تونیم به چپ ، راست ، بالا یا پایین بریم . بعد برای هر کدوم از این گره ها دوباره تو سطح 2 ، 4 گره خواهیم داشت که یعنی کلا تو سطح 2 16 گره خواهیم داشت . تنها کاری که باید بکنین اینه که این درخت رو یه پیمایش کنین . یه الگوریتم بازگشتی نیاز دارین . البته این درخت این قدرها هم گسترده نیست . مثلا اگه تو خونه 1 و 1 باشین ، دیگه چهار فرزند نخواهید داشت بلکه دو فرزند دارین . چون به خونه چپ و بالا نمی تونین برین . و همچنین تو مسیر تعدادی بن بست هم دارین . که از اونا به بعد درختتون در اصطلاح هرس می شه و کوچکتر میشه .