PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در باره ي شبكه ي بي سيم !

p30pro
08-04-2010, 11:55
دوستان من مي خوام بين 2 تا لب تاب و يه كامپيوتر رو ميزي شبكه ي بيسيم بر قرار كنم به طوري كه همه بتونند از مودم symphony 602 اينترنت بگيرند براي اين كار به چه چيز هايي نياز دارم ؟ قيمتشون چه قدر تموم مي شه ؟
كامپيوتر ها به قاصله ي يك طبقه هستند

با تشكر !

dsa dsa
08-04-2010, 12:00
نیاز به یک ADSL Modem Wirelss Router که LinkSys WAG 120 N خوبه ! منظورم Access Point هس..

نیاز به 3 تا کارت شبکه داری مدل External USB Dlink DWA 520 بین 20 تا 25 تومنه !

آیا مودمت بی سیم هست ؟ بردش چند متره ؟ قدرت سیگنال دهیش خوبه ؟

p30pro
08-04-2010, 12:16
نه بي سيم نيست ! دو تا خروجي داره يو اس بي و لن

dsa dsa
08-04-2010, 12:39
پس باید یه access Point بگیری 50 تومان پیدا میشه به بالا !
با همون 3 تا کارت شبکه | ببین خود لپ تاپ باید داشته باشه اگه داشت که یکی فقط واسه pc بخر..

rmb_ali
08-04-2010, 13:06
دوستان من مي خوام بين 2 تا لب تاب و يه كامپيوتر رو ميزي شبكه ي بيسيم بر قرار كنم به طوري كه همه بتونند از مودم symphony 602 اينترنت بگيرند براي اين كار به چه چيز هايي نياز دارم ؟ قيمتشون چه قدر تموم مي شه ؟
كامپيوتر ها به قاصله ي يك طبقه هستند

با تشكر !

شما بهتره یک مودم بیسم وایرلس بگیرید که کف قیمتش از 57 تومن (تی پی لینک) شروع میشه
برای اتصال کامپیوترهاتون باید ببینید اگر لپ تاپها وایرلس دارن که هیچی اگر ندارند هم باید کارت شبکه وایرلس مناسب (اکسترنال و یا کارتهای لپ تاپی) بگیرید که قیکت ندارم
برای کامپیوتر دسکتاپ هم باید کارت شبکه وایرلس بگیرید اگر نداره که از 30 تومن شروع میشه

البته یه راه حل دیگه هم هست و اون اینکه یه کارت شبکه برای کامپیوتر دسکتاپ بگیری (همون 30 به بالا) و احتمالا نوت بوکها هم کارت شبکه دارند و اگر ندارند بگیری و یک شبکه ad-hoc راه بندازی با همین تجهیزات
البته میتونی در باره اینترنت شیرینگ و شبکه ad hoc در اینترنت جستجو کنی مطالب زیادی پیدا میشه
من خودم تو خون با یک دسکتاپ و یک لپ تاپ بصورت ad hoc شبکه دارم و از اینترنت ای دی اس ال استفاده میکنم که اینترنت بوسیله مودم معمولی مانند مودم شما به پورت شبکه دسکتاپ متصله و اونو برای وایرلس شیر کردم

از این لینک هم میتونی استفاده کنی مطالب بسیاری در این زمینه وجود داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

p30pro
08-04-2010, 15:08
لب تاب ها واير لس دارند ! من زياد متوجه نشدم الان دقيقا چه كار بايد بكنم ؟
آيا اكسس پوينت براي كار كردن نياز به روشن بودن كامپيوتر داره ؟ يه مثل مودم كافيه روشنش كني ؟
من مي خوام طوري باشه كه اكسس پوينت دائم روشن باشه و هر وقت يكي از سيستم ها روشن شد خود به خود وارد شبكه بشه الابته فقط اون چند تا سيستم تعريف شده

p30pro
10-04-2010, 13:42
من خیلی گیج شدم اصلا نمی دونم شبکه باسیم بزنم یا بی سیم اگه بخوام فقط 3 تا سیستم که وایرلس دارند رو به مودم adsl شبکه کنم طوری که هم اینتر نت باشه هم با هم شبکه باشند کدوم بهتره ؟ استفاده از هاب و سیم کشی ؟ یا شبکه بی سیم ؟
تو این سایت مطالب خیلی بی نظم هست یه جا با اصطلاح wireless روتر رو به رو می شم جای دیگه نوشت اکسس پوینت و...
لطفا راهنمایی کنید

dsa dsa
10-04-2010, 15:30
می خوای ازرون تموم شه ؟
یه سوییچ 5 پورت دی لینک بگیر 17 تومنه adsl رو بزن به اون و از اون با کایل استرایت بزن به pc ها ! هزینه ایت این طوری خیلی کمتری ________ تا بری ap و کارت شبکه و...اینا بگیری !

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:28 PM ----------

Wireless Router = Access Point

یک روتر بی سیم همان access point می باشد که وظیفه اش تقویت امواج می باشد در برد وسیع ! Access point های جدید تا 255 کلاینت رو پشتیبانی می کنند ..هر ap هم یک ip داره برای تنظیم اون از مرورگر.

p30pro
10-04-2010, 16:25
قیمت این اکسز پوینت چنده ؟ تا چه مسافتی جواب می ده ؟ آیا کلاینت ها با هم شبکه می شند ؟ احتیاج به روشن بودن یه سیستم به طور دائم که نیست ؟

dsa dsa
10-04-2010, 16:38
Access point از 50 تا داریم تا بالا ! TP Link - WR 941 ND بد نیست ولی جزییات این مدل رو سرچ کن ببین به کارت میاد..85 تومنه

LinkSys WRT 160 N یک روتر خالیه فقط مودم نیست اینم حول 75 تا 85 اینا باید باشه..
linksys wag 160 n که مودم روتر بی سیم هست تا 300 متر برد داره..
کلاینت ها با هم شبکه می شوند به شرط گرفتن کارت شبکه بی سیم برای هر سیستم..

سوال اخر هم فکر کنم باید یه سری تنظمیات توی Access Point ردیف کنی درست میشه !!؟!

p30pro
10-04-2010, 16:57
ببخشید من هی سوالم می آد
کابل شبکه رو تا چند متر می شه استفاده کردم ؟ 50 متر جواب می ده ؟
بعضی از سیستم ها خودشون وایرلس دارند برای اون ها هم باید کارت شبکه وایرلس بگیرم ؟
این امواج وایرلس ضرر نداره ؟ چون مدت طولانی باهاش کار می کنم !

dsa dsa
10-04-2010, 20:26
ضرر نداره ! مفید هم هست !

نه اون هایی که کارت شبکه بی سیم دارن دیگه نمی خواد !
کابل شبکه 50 متر هم مشکلی نداره !

می خوای بی سیم کلا شبکه کنی یا با سیم !

اگه بی سیم = یک Access Point با 3 کارت شبکه بی سیم
سیمی = یک هاب و کابل و مودم adsl که می زنی به هاب .

p30pro
12-04-2010, 06:52
من سوالاتمو از مشاور تبیان پرسیدم جواب های کاملی هم دادند !(5 امتیاز هم فداش کردم) چون می دونم خیلی ها دنبال این مطلب هستند براتون می زارم :

پاسخ مشاوره 1389/01/23 0:28 فرستنده : بخش مشاوره تبیان

کاربر عزيز :

اگر در مشاهده متن زير مشکلي داريدEncoding صفحه را به Unicode
(UTF-8) تغيير دهيد.

سوال کد 750877 :

با سلام چند تا سوال راجع به شبکه بی سیم داشتم آیا شبکه ی وایرلس ضرر داره ؟ می خوام 24 ساعته روشن باشه تو خونه ! من از مودم symphony602 استفاده می کنم دو تا پورت خروجی داره usb & lan می خواستم ببینم می شه مستقیما به یه اکسس پوینت وصلش کرد و یه شبکه بیسیم بین 4 تا سیستم به وجود آورد طوری که هم سیستم ها متصل به هم باشند هم به اینترنت دسترسی داشته باشند ؟ و یه سوالم راجع به سیم شبکه دارم تا چند متر می شه از این سیم استفاده کرد ؟ 40 متر جواب می ده ؟

پاسخ :

با سلام
دوست عزیز، امواج وایرلس هیچ ضرری ندارد. برای اینکه مودم خود را مستقیماً به اکسس پوینت وصل کنید، می بایست Gateway مودم رو بجای اکسس پوینت بدهید. برای راهنمایی:

accses point= 192.168.2.2

adsl modem = 192.168.2.1

client (user) =192.168.2.x + gatway : 192.168.2.1

در آخر هم اکسس پوینت رو به مودم وصل کنید. در هنگام اتصال وایرلس و جستجوی شبکه به اکسس پوینت وصل بشید نه به مودم.

ضمنا شما می توانید یک شبکه ی وایرلس ایجاد کنید. تجهیزات و پیکربندی یک شبکه Wireless عبارتست از:

سخت افزار مورد نیاز به منظور پیکربندی یک شبکه ی وایرلس به ابعاد شبکه مورد نظر بستگی دارد. علیرغم موضوع فوق ، در این نوع شبکه ها اغلب و شاید هم قطعاً به یک access point و یک اینترفیس کارت شبکه نیاز خواهد بود. در صورتی که قصد ایجاد یک شبکه موقت بین دو کامپیوتر را داشته باشید، صرفاً به دو کارت شبکه وایرلس نیاز خواهید داشت.

Access Point چیست ؟
سخت افزار فوق ، به عنوان یک پل ارتباطی بین شبکه های کابلی و دستگاههای وایرلس عمل می نماید. با استفاده از سخت افزار فوق ، امکان ارتباط چندین دستگاه به منظور دستیابی به شبکه فراهم می گردد. access point می تواند دارای عملکردی مشابه یک روتر نیز باشد. در چنین مواردی انتقال اطلاعات در محدوده وسیعتری انجام شده و داده از یک access point به access point دیگر ارسال می گردد.

کارت شبکه وایرلس:
هر یک از دستگاههای موجود بر روی یک شبکه ی وایرلس، به یک کارت شبکه وایرلس نیاز خواهند داشت. یک کامپیوتر Laptop ، عموماً دارای یک اسلات PCMCIA است که کارت شبکه درون آن قرار می گیرد. کامپیوترهای شخصی نیز به یک کارت شبکه داخلی که معمولاً دارای یک آنتن کوچک و یا آنتن خارجی است، نیاز خواهند داشت. آنتن های فوق بر روی اغلب دستگاهها، اختیاری بوده و افزایش سیگنال بر روی کارت را بدنبال خواهد داشت.

پیکربندی یک شبکه ی وایرلس:
به منظور پیکربندی یک شبکه ی وایرلس از دو روش متفاوت استفاده می گردد:

روش Infrastructure : به این نوع شبکه ها، hosted و یا managed نیز گفته می شود. در این روش از یک و یا چندین access point ( موسوم به gateway و یا روترهای وایرلس ) که به یک شبکه موجود متصل می گردند، استفاده می شود. بدین ترتیب دستگاههای وایرلس، امکان استفاده از منابع موجود بر روی شبکه نظیر چاپگر و یا اینترنت را بدست می آورند.

روش Ad-Hoc : به این نوع شبکه ها ، unmanaged و یا peer to peer نیز گفته می شود. در روش فوق هر یک از دستگاهها مستقیماً به یکدیگر متصل می گردند. مثلاً یک شخص با دارا بودن یک دستگاه کامپیوتر laptop مستقر در محوطه منزل خود می تواتند با کامپیوتر شخصی موجود در منزل خود به منظور دستیابی به اینترنت، ارتباط برقرار نماید.

پس از تهیه تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز به منظور ایجاد یک شبکه ی وایرلس، در ادامه می بایست تمامی تجهیزات تهیه شده را با هدف ایجاد و سازماندهی یک شبکه به یکدیگر متصل تا امکان ارتباط بین آنان فراهم گردد. قبل از نصب و پیکربندی یک شبکه ی وایرلس ، لازم است به موارد زیر دقت نمائید :

تهیه درایورهای مربوطه از فروشنده سخت افزار و کسب آخرین اطلاعات مورد نیاز
فاصله بین دو کامپیوتر می بایست کمتر از یکصد متر یا حداکثر 100 متر باشد
هر یک از کامپیوترهای موجود می بایست بر روی یک طبقه مشابه باشند
استفاده از تجهیزات سخت افزاری مربوط به یک تولید کننده ، دارای مزایا و معایبی است . در این رابطه پیشنهاد می گردد لیستی از ویژگی های هر یک از سخت افزارهای مورد نیاز عرضه شده توسط تولید کنندگان متعدد تهیه شود تا امکان مقایسه و اخذ تصمیم مناسب، فراهم گردد .

مراحل لازم به منظور نصب یک شبکه ( فرضیات : ما دارای یک شبکه کابلی موجود هستیم و قصد پیاده سازی یک شبکه ی وایرلس به منظور ارتباط دستگاههای وایرلس به آن را داریم ) :

اتصال access point به برق و سوکت مربوط به شبکه اترنت

پیکربندی access point ( معمولا" از طریق یک مرورگر وب ) تا امکان مشاهده آن توسط شبکه موجود فراهم گردد . نحوه پیکربندی access point بستگی به نوع آن دارد.

پیکربندی مناسب کامپیوترهای سرویس گیرنده به منظور ارتباط با access point ( در صورتی که تمامی سخت افزارهای شبکه ی وایرلس از یک تولید کننده تهیه شده باشند ، عموماً با تنظیمات پیش فرض هم می توان شبکه را فعال نمود . به هر حال پیشنهاد می گردد همواره به راهنمای سخت افزار تهیه شده به منظور پیکربندی بهینه آنان ، مراجعه گردد ) .

---------------------

شش نوع كابلUTP متفاوت وجود دارد كه می توان با توجه به نوع شبكه و اهداف مورد نظر از آن ها استفاده نمود. حداكثر مسافت در كابل های CAT3 ، یكصد متر است. حداكثر مسافت در كابل های CAT4 ، دویست متر است.

موفق باشید

با آرزوي موفقيت

واحد مشاوره موسسه تبيان

milad_vafai2000
23-04-2010, 00:17
نمیشه با همین چیزا که دارم ردیف بشه آخه آبروم در خطزه

dsa dsa
23-04-2010, 11:24
نمیشه با همین چیزا که دارم ردیف بشه آخه آبروم در خطزه

شما یک بار دقیقا بگو مشکلت چیه ؟ ما هم راهنمایی کنیم !:5::31:

ajamincc
10-06-2011, 10:13
می خوای ازرون تموم شه ؟
یه سوییچ 5 پورت دی لینک بگیر 17 تومنه adsl رو بزن به اون و از اون با کایل استرایت بزن به pc ها ! هزینه ایت این طوری خیلی کمتری ________ تا بری ap و کارت شبکه و...اینا بگیری !

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:28 PM ----------

Wireless Router = Access Point

یک روتر بی سیم همان access point می باشد که وظیفه اش تقویت امواج می باشد در برد وسیع ! Access point های جدید تا 255 کلاینت رو پشتیبانی می کنند ..هر ap هم یک ip داره برای تنظیم اون از مرورگر.

با امروز قریب به یک هفتس که دارم درمورد تفاوت اکسس پوینت و روتر بیسیم تحقیق میکنم، اما هنوزم که هنوزه نفهمیدم که این دو تا چه فرقی با هم دارن.یکی میگه هر دوتا یه کار رو انجام میدن. اگه یه کار رو انجام میدن پس چرا اسماشون فرق داره.چرا با دو اسم و دو قیمت مجزا میفروشنش.اون یکی میگه واسه شبکه کردن تویه محیط کوچیک باید اکسس پوینت بگیری و اصلا از فکر روتر بیسیم بیا بیرون.روی جعبه کارت شبکه وایرلس pci که گرفتم نوشته جهت شبکه کردن از روتر استفاده کنید.جالبه یه جا خوندم برای شبکه کردن بیسیم از اکسس پوینت روتر دار استفاده کن.فک کنم طرف خیال خودشو راحت کرده دو تارو جمع بسته به یه اسم صداشون میکنه. خیر نبینه کسی که چیزی رو نمیدونه اما همچین با قطعیت صحبت میکنه و کلی هم دلیل میاره که آدم گیج بشه.
عرضم به حضور انورتون بنده قراره تو یه مدرسه اینترنت وایمکس ایرانسل 512 رو که تازه خریدیم بین مابقی کامپیوتر ها شیر کنم.
وضع موجود از این قراره که ما تو طبقه همکف 3 تا کامپیوتر، تو 3 تا اتاق جدا از هم که یکیش واسه مدیره و دوتای دیگه واسه معاون ها هست داریم.فاصله اتاق ها از هم تقریبا 5-6 متره.از طرفی در طبقه دوم هم دو تا سایت کامپیوتر داریم که اون دو تا سایت هم تو دو تا اتاق جدا از هم هستن که فقط کافیه به سیستم های دبیرشون اینترنت برسونیم چون خودشون شبکه با سیم هستن. از قبل یه مودم ADSL d-link که وایرلس هم هست داشتیم.
مودم وایمکس ایرانسل هم از این بیرونیاس(outdoor) و مستقیم از بالا میاد تو اتاق مدیر.
اول از همه فکرم این بود که بیام کابل مودم رو به مودم ADSL وصل کنم و از یکی از 4 تا خروجی LAN پشت مودم ADSL یکیشو به کامپیوتر مدیر وصل کنم و دوتا دیگشو سیم کشی کنم تا طبقه دو واسه سایت ها و دو تای دیگه کامپیوتر های پایین رو بیسیم وصل کنم. اما یهو دیدم که ای دل غافل که ورودیه اینترنت مودم ADSL از این سوکت کوچیکاست و سوکت کابل شبکه بهش نمیخوره. بعدش گفتم که اگه کابل شبکه ای رو که از مودم ایرانسل میاد به یکی از ورودی های LAN پشت مودم ADSL وصل کنم و از یکی دیگه از LAN ها به کامپیوتر مدیر وصل کنم جواب میده که متاسفانه اونم جواب نداد.
حالا به این نتیجه رسیدم که یا باید یه روتر بیسیم بگیرم یا یه اکسس پوینت بیسیم که هر دوشون حتما ورودیه LAN داشته باشن.
بعد منه بدبخت رفتم تو اینترنت در مورد اکسس پوینت و روتر بیسیم سرچ کردم که چشمتون روز بد نبینه. اشکم در اومد از بس از هرکی یه چیزی شنیدم.
حالا اگه کاربشناسی واقعا از این مشکل(ببخشید معضل) من سر در میاره، محض رضای باری تعالی یک راهنمایی درست و حسابی به ما بده.اجرتون با سید الشهدا

zerzerous
15-08-2011, 13:40
سلام
یه سوال در مورد TL-WR941ND داشتم
می خواستم ببینم این روتر رو میشه به گوشی وصل و با استفاده از وایرلسش رفت اینترنت؟
لطف می کنید اگر زود بهم جواب بدید

mysaeedms
03-09-2011, 13:58
با امروز قریب به یک هفتس که دارم درمورد تفاوت اکسس پوینت و روتر بیسیم تحقیق میکنم، اما هنوزم که هنوزه نفهمیدم که این دو تا چه فرقی با هم دارن.یکی میگه هر دوتا یه کار رو انجام میدن. اگه یه کار رو انجام میدن پس چرا اسماشون فرق داره.چرا با دو اسم و دو قیمت مجزا میفروشنش.اون یکی میگه واسه شبکه کردن تویه محیط کوچیک باید اکسس پوینت بگیری و اصلا از فکر روتر بیسیم بیا بیرون.روی جعبه کارت شبکه وایرلس pci که گرفتم نوشته جهت شبکه کردن از روتر استفاده کنید.جالبه یه جا خوندم برای شبکه کردن بیسیم از اکسس پوینت روتر دار استفاده کن.فک کنم طرف خیال خودشو راحت کرده دو تارو جمع بسته به یه اسم صداشون میکنه. خیر نبینه کسی که چیزی رو نمیدونه اما همچین با قطعیت صحبت میکنه و کلی هم دلیل میاره که آدم گیج بشه.
عرضم به حضور انورتون بنده قراره تو یه مدرسه اینترنت وایمکس ایرانسل 512 رو که تازه خریدیم بین مابقی کامپیوتر ها شیر کنم.
وضع موجود از این قراره که ما تو طبقه همکف 3 تا کامپیوتر، تو 3 تا اتاق جدا از هم که یکیش واسه مدیره و دوتای دیگه واسه معاون ها هست داریم.فاصله اتاق ها از هم تقریبا 5-6 متره.از طرفی در طبقه دوم هم دو تا سایت کامپیوتر داریم که اون دو تا سایت هم تو دو تا اتاق جدا از هم هستن که فقط کافیه به سیستم های دبیرشون اینترنت برسونیم چون خودشون شبکه با سیم هستن. از قبل یه مودم ADSL d-link که وایرلس هم هست داشتیم.
مودم وایمکس ایرانسل هم از این بیرونیاس(outdoor) و مستقیم از بالا میاد تو اتاق مدیر.
اول از همه فکرم این بود که بیام کابل مودم رو به مودم ADSL وصل کنم و از یکی از 4 تا خروجی LAN پشت مودم ADSL یکیشو به کامپیوتر مدیر وصل کنم و دوتا دیگشو سیم کشی کنم تا طبقه دو واسه سایت ها و دو تای دیگه کامپیوتر های پایین رو بیسیم وصل کنم. اما یهو دیدم که ای دل غافل که ورودیه اینترنت مودم ADSL از این سوکت کوچیکاست و سوکت کابل شبکه بهش نمیخوره. بعدش گفتم که اگه کابل شبکه ای رو که از مودم ایرانسل میاد به یکی از ورودی های LAN پشت مودم ADSL وصل کنم و از یکی دیگه از LAN ها به کامپیوتر مدیر وصل کنم جواب میده که متاسفانه اونم جواب نداد.
حالا به این نتیجه رسیدم که یا باید یه روتر بیسیم بگیرم یا یه اکسس پوینت بیسیم که هر دوشون حتما ورودیه LAN داشته باشن.
بعد منه بدبخت رفتم تو اینترنت در مورد اکسس پوینت و روتر بیسیم سرچ کردم که چشمتون روز بد نبینه. اشکم در اومد از بس از هرکی یه چیزی شنیدم.
حالا اگه کاربشناسی واقعا از این مشکل(ببخشید معضل) من سر در میاره، محض رضای باری تعالی یک راهنمایی درست و حسابی به ما بده.اجرتون با سید الشهدا
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم با این تفاوت که میخوام با wi fi گوشی به مودم وایرلس وصل شم .لطفا اگه کسیراه حل رو میدونه ما رو هم بی اطلاع نذاره ..ممنون