PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید دوربین هندی کم (تا 500 تومن)

hadi_en
07-04-2010, 18:09
سلام یه دوربین هندی کم میخوام که امکاناتش تا مرز مطلوبی باشه و ویژگی های یه دوربین خوب از لحاظ فیلم برداری رو داشته باشه من از مدل Panasonic SDR-H80 بدم نیومد

دوستان اگه پیشنهاد یا تجربه ای دارند دریغ نکنند

Razel
07-04-2010, 18:38
دوست عزیز ، من جدیدا sony dcr sr67 به قیمت 475 تومن خریدم که تقریبا مشخصاتش شبیه مدلی که گفتی هست.

مزیت دوربینی که خودت گفتی نسبت به مال من ،فلاش،دید در شب و حسگر کمی قویتر هست که اونم در دقت موثر حسگر ،کمتر هست.سونی هارد 80 ولی این مدل هارد 60 داره .

در این صفحه هردوتا با هم مقایسه شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
(درضمن سونی صدای دالبی ضبط میکنه که تو اون سایت اشتباهی زده.)

ظاهرا پاناسونیک گزینه خوبی باید باشه و نسبت به قیمتش امکانات خوبی داره. جدیدتر هم هست.

pourya_bo2pmc
07-04-2010, 19:02
دوست عزیز ، من جدیدا sony dcr sr67 به قیمت 475 تومن خریدم که تقریبا مشخصاتش شبیه مدلی که گفتی هست.

مزیت دوربینی که خودت گفتی نسبت به مال من ،فلاش،دید در شب و حسگر کمی قویتر هست که اونم در دقت موثر حسگر ،کمتر هست.سونی هارد 80 ولی این مدل هارد 60 داره .

در این صفحه هردوتا با هم مقایسه شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(درضمن سونی صدای دالبی ضبط میکنه که تو اون سایت اشتباهی زده.)

ظاهرا پاناسونیک گزینه خوبی باید باشه و نسبت به قیمتش امکانات خوبی داره. جدیدتر هم هست.

سللم
من متوجه نشدم شما کدومو پیشنهاد دادین سونی یا پاناسونیک ؟
راستی از دوربینتون راضی هستین ؟

hadi_en
07-04-2010, 19:04
ممنونم رفیق

کس دیگه پیشنهادی نداره

ممنون

Razel
07-04-2010, 22:01
سللم
من متوجه نشدم شما کدومو پیشنهاد دادین سونی یا پاناسونیک ؟
راستی از دوربینتون راضی هستین ؟
رضایتشو که راضیم. نسبت به بودجم بهترین چیزی که میشد خرید . من از هرکی پرسیدم تو فیلمبرداری سونی رو بهم پیشنهاد کردن و در این کلاس فقط این مدل بهترین بود. این مدل پاناسونیک که گفتی ، جدیده و کسایی که استفادش کردن باید نظر بدن ولی دوربینهای قدیمیش زیاد جالب نبودند.
این تاپیک شاید بتونه بهت کمک کنه:

در ضمن این دوربین ها با کیفیت DV ضبط می کنن و اگه بخوای تو یه تلویزیون Full HD 42 اینچ فیلماشو ببینی مطمئنا کیفیتش راضیت نخواهد کرد. ولی برای تلویزیونهای معمولی ، کیفیتش عالیه.

از من می شنوی اگر می تونی بودجتو ببری بالا ، من بهت دوربین های HD رو پیشنهاد میدم. چون ارزششو داره.

موفق باشی.

pourya_bo2pmc
08-04-2010, 13:17
راستش الان که نه اما یه مدت دیگه قصد خرید رو دارم
بین این 4 مدل 
sony sr47
sony sr67
panasonic h80
jvc mg630

و نتیجه گیری ای که کردم جی وی سی که یه کم قدیمی شده و تو شهر ما چون مغازه هایی که این برندو داشته باشن کم هستند وقتی هم میخوای از یکیشون بگیری تفاوت قیمتش خیلی زیاده مثلا همین مدل رو بهم میخواست بده 500 تومن !!!!

اما بین اون دو تا سونی فقط تفاوت هارد و کیفیت ضبط صدا وجود داره که نمیدونم ارزش 55 تومن بیشتر هزینه کردن واسه اس آر 67 به خاطرش هست یا نه ؟

و میمونه این مدل جدید پاناسونیک که نمیدونم از سونی بهتره یا نه ؟

pourya_bo2pmc
08-04-2010, 16:17
بین این 4 مدل 
sony sr47
sony sr67
panasonic h80
jvc mg630

و نتیجه گیری ای که کردم جی وی سی که یه کم قدیمی شده و تو شهر ما چون مغازه هایی که این برندو داشته باشن کم هستند وقتی هم میخوای از یکیشون بگیری تفاوت قیمتش خیلی زیاده مثلا همین مدل رو بهم میخواست بده 500 تومن !!!!

اما بین اون دو تا سونی فقط تفاوت هارد و کیفیت ضبط صدا وجود داره که نمیدونم ارزش 55 تومن بیشتر هزینه کردن واسه اس آر 67 به خاطرش هست یا نه ؟

دوستان نظر ، راهنمایی ، پیشنهاد ؟

seymour
08-04-2010, 18:54
بین این 4 مدل 
sony sr47
sony sr67
panasonic h80
jvc mg630

اون دو گزینه سونی که فقط تفاوت حافظه دارن و این صرفاً برمی گرده به مانور بودجه شما و اینکه واسه ات می ارزه حافظه بیشتر داشته باشی یا نه ... اغلب به نظر میاد حافظه بالاتر به درد اونی بخوره که دسترسی مداوم به PC نداره یا مثل من تنبلی اش میاد که فیلمها رو بریزه روی دیسک و میذاره روی هم جمع بشن!! .. پس این یه تصمیم شخصیه ..

در مورد مقایسه، هر دو کیفیت استاندارد این رده از دوربین ها رو بدست میدن .. شاید پاناسونیک اندکی کیفیت بهتر داشته باشه چون مشخصات سنسورش یه مقدار بهتره .. در عوض سونی قدری شیک تره ... از سوی دیگه کارت حافظه ای که پاناسونیک میخوره SD معمولی هستش، در صورتیکه مال سونی مخصوصه.

pourya_bo2pmc
08-04-2010, 19:11
اون دو گزینه سونی که فقط تفاوت حافظه دارن و این صرفاً برمی گرده به مانور بودجه شما و اینکه واسه ات می ارزه حافظه بیشتر داشته باشی یا نه ... اغلب به نظر میاد حافظه بالاتر به درد اونی بخوره که دسترسی مداوم به PC نداره یا مثل من تنبلی اش میاد که فیلمها رو بریزه روی دیسک و میذاره روی هم جمع بشن!! .. پس این یه تصمیم شخصیه ..

در مورد مقایسه، هر دو کیفیت استاندارد این رده از دوربین ها رو بدست میدن .. شاید پاناسونیک اندکی کیفیت بهتر داشته باشه چون مشخصات سنسورش یه مقدار بهتره .. در عوض سونی قدری شیک تره ... از سوی دیگه کارت حافظه ای که پاناسونیک میخوره SD معمولی هستش، در صورتیکه مال سونی مخصوصه.

ممنون از جوابتون

شما جای من کدومش ؟ سونی رو برمیداشتین یا پاناسونیکه رو ؟
  از همه لحاظ در نظر بگیرین ( مشخصات فنیش ، کیفیت ، دوام و ماندگاریش از لحاظ سخت افزاری ، خرابی کمترش ، راحتی کار و . . . ) میگم که شما جای ما کدومش ؟

اینم لینک مقایسش 

ممنون

seymour
09-04-2010, 19:43
ممنون از جوابتون

شما جای من کدومش ؟ سونی رو برمیداشتین یا پاناسونیکه رو ؟
  از همه لحاظ در نظر بگیرین ( مشخصات فنیش ، کیفیت ، دوام و ماندگاریش از لحاظ سخت افزاری ، خرابی کمترش ، راحتی کار و . . . ) میگم که شما جای ما کدومش ؟

اینم لینک مقایسش 

ممنون

خب مساله اینه که من جای شما نیستم، نمی دونم سطح توقعات شما چقدره، کاربرد شما قراره چی باشه، قراره تو چه رسانه ای اینا رو چک کنی، از چی فیلم بگیری، تجربه فیلم گرفتنت چقدره، دوربین چندمته و... (تازه اگه اینا رو تند تند الان جواب هم بدی، باز نمیشه روش تکیه کرد)... ما اینجا فقط مشاوره میدیم، تصمیم با شماست...

با این حال اگه یه جواب ساده میخوای، من پاناسونیک رو می گرفتم.

omid705
10-04-2010, 05:08
سلام بر اساتید محترم.
یه سوال داشتم.
میخواستم بدونم کسی میتونه بهم منبعی معرفی کنه که بتونم در مورد تکنولوژی های به کار رفته در دوربینهای فیلمبرداری اطلاعات به دست بیارم؟
مثلا فرق لنزهای واریو تسار و واریو سونار چیه؟
یا مفهوم اصطلاحاتی که در مورد این دوربینها به کار برده میشه مثل هیبریدی و ...
ممنون میشم کمکم کنید.

seymour
10-04-2010, 21:23
سلام بر اساتید محترم.
یه سوال داشتم.
میخواستم بدونم کسی میتونه بهم منبعی معرفی کنه که بتونم در مورد تکنولوژی های به کار رفته در دوربینهای فیلمبرداری اطلاعات به دست بیارم؟
مثلا فرق لنزهای واریو تسار و واریو سونار چیه؟
یا مفهوم اصطلاحاتی که در مورد این دوربینها به کار برده میشه مثل هیبریدی و ...
ممنون میشم کمکم کنید.
یه منبع مشخص وجود نداره .. باید بگردی و سرچ کنی.. این حکایت خیلی از اطلاعات موجود روی وبه .. یعنی داده ها متمرکز نشده اند، و خود آدم باید بشینه و از مجموعه شون به جواب برسه .. (هم یه مزیت و هم یه نقطه ضعف دنیای وب همینه دیگه) ... البته فرض من اینه که شما دنبال منبع انگلیسی هستی، وگرنه محتوای فارسی که هیچ! ...

ضمن اینکه در مورد دوربین های فیلمبرداری، با توجه به اینکه شاید بیش از 50% شون دوربین هایی باشن که قرار نیست کارکرد حرفه ای پیدا کنن (و بهرحال جزو محصولات خانوادگی حساب میشن یه جورایی) کمپانی ها اغلب دلیلی نمی بینن که اطلاعات فنی رو ارائه بدن و کلاً هم زیاد روی وب حلاجی نشده ان..

ایشالا به جواب برسی.

hadi_en
13-04-2010, 21:38
من خودم یه دوربین برای یکی از آشناهامون می خواستم همین h50 رو خریدم قراره براش پست بشه فکر نکنم ضرر کنه

aksiran
18-04-2010, 14:14
سلام
من هم چند روزی هست که دارم به مقایسه مدل های نزدیک به H80 میپردازم تا ببینم کدوم بهتره برای خربد
به نظر من هم اگر از یه نکته که لنز های سونی کارل زایس هست چشم پوشی کنیم پاناسونیک از همه لحاظ بهتر به نظر میاد البته من هم هیچکوم رو نداشتم و فقط بر اساس مشخصات فنی که دارم مبینم میگم
اما من یه
سوال دیگه برام پیش اومد که نتونستم جوابش رو پیدا کنم اون هم اینه که روی هارد 60 گیگ چند دقیقه فیلم ظبط میکنه

در مورد اینکه دوربین های قیمت بالا تر HD فیلم میگیرن راستش نتونستم خودم رو قانع کنم که از اونها بخرم مبه 2 دلیل
مهمترینش اینه که گرون هستند و من اینقدر برای این کار نمیخوام بودجه بزارم
اما دلیل دیگش اینه که در حال حاضر دیسک های بلو ری نیست که بشه فیلم رو کپی کرد مگر اینکه بخواهی فیلم رو از روی دوربین پخش کنیم یا با کامپیوتر

seymour
18-04-2010, 21:04
سلام
من هم چند روزی هست که دارم به مقایسه مدل های نزدیک به H80 میپردازم تا ببینم کدوم بهتره برای خربد
به نظر من هم اگر از یه نکته که لنز های سونی کارل زایس هست چشم پوشی کنیم پاناسونیک از همه لحاظ بهتر به نظر میاد البته من هم هیچکوم رو نداشتم و فقط بر اساس مشخصات فنی که دارم مبینم میگم
اما من یه
سوال دیگه برام پیش اومد که نتونستم جوابش رو پیدا کنم اون هم اینه که روی هارد 60 گیگ چند دقیقه فیلم ظبط میکنه
روی هارد 60 گیگ، با بهترین کیفیت حدود 15 ساعت و با پایین ترین کیفیت حدود 40-50 ساعت میتونه ضبط کنه.

pourya_bo2pmc
24-04-2010, 21:40
دوستان سلام
  پاناسونیک اچ 80 رو امروز تو شهرمون دیدم( واسه اولین بار چون هنوز نیومده بودش) با قیمت 515 هزار تومن 
زیر دوربین هم made in japan بودش
سونی اس آر 67 رو 482 تومن قیمت دارم
سونیها کار مالزی هستش

وقتی دوربین رو از فروشنده گرفتمش تا همینجوری توی دست ببینم چجوریه متوجه شدم که صفحش برخلاف سونی لمسی نیستش که نمیدونستم به نظر اهل فن نقص بدیه ؟ کار کردن باهاش مشکل میشه خیلی ؟

کلا نظرتون درباره ی جملات بالا ؟

با این تفاوت قیمت پاناسونیکه میرزه ؟

seymour
25-04-2010, 21:31
دوستان سلام
  پاناسونیک اچ 80 رو امروز تو شهرمون دیدم( واسه اولین بار چون هنوز نیومده بودش) با قیمت 515 هزار تومن 
زیر دوربین هم made in japan بودش
سونی اس آر 67 رو 482 تومن قیمت دارم
سونیها کار مالزی هستش

وقتی دوربین رو از فروشنده گرفتمش تا همینجوری توی دست ببینم چجوریه متوجه شدم که صفحش برخلاف سونی لمسی نیستش که نمیدونستم به نظر اهل فن نقص بدیه ؟ کار کردن باهاش مشکل میشه خیلی ؟

کلا نظرتون درباره ی جملات بالا ؟

با این تفاوت قیمت پاناسونیکه میرزه ؟
خیلی به نظرم این قضیه که ساخت کجاست مهم نیست .. الان دیگه همه کمپانی های معتبر هم دارن میدن چین و کشورهای خاور دور محصول رو بزن .. حالا میشه هم فرض کرد پاناسونیکه بهتره! .. من خودم هم نظرم روی اونه..

//

لمسی بودن صفحه صرفاً سلیقه اس .. یکی ممکنه خوشش بیاد و یکی نه .. من خیلی نمی پسندم چون بخصوص در محصولاتی که تازه شروع به استفاده ازش کرده ان شاید خیلی صفحه لمسی پاسخگویی سریع و کارآمدی نداشته باشه.

//

دیگه اگه فروشنده میذاری تست هم بکنی باید خودت نظر بدی که میارزه یا نه .. من نظرم رو در پست های قبلی گفته ام، اگه ابهامی هست در خدمتم.

pourya_bo2pmc
25-04-2010, 21:39

دیگه اگه فروشنده میذاری تست هم بکنی باید خودت نظر بدی که میارزه یا نه .. من نظرم رو در پست های قبلی گفته ام، اگه ابهامی هست در خدمتم.

قیمتشو شما دارین ؟ گرون که نمیگه ؟ آخه اس آر 67 هارد 80 داره با اینحال 482 تومنه

یه سوال که نمیدونم شما بین این دو دوربین توجه کردین یا نه ؟
ظبط صدا در اس آر 67 بصورت دالبی 5.1 کاناله هستش اما در اچ 80 دالبی استریو (2کاناله) ؟

malaki_mall
25-04-2010, 21:49
دوستان میشه بگین حداقل لوکس نور لازم واسه دوربین های این رنج قیمت چقدره؟

seymour
26-04-2010, 21:32
قیمتشو شما دارین ؟ گرون که نمیگه ؟ آخه اس آر 67 هارد 80 داره با اینحال 482 تومنه

یه سوال که نمیدونم شما بین این دو دوربین توجه کردین یا نه ؟
ظبط صدا در اس آر 67 بصورت دالبی 5.1 کاناله هستش اما در اچ 80 دالبی استریو (2کاناله) ؟
قیمت دقیقی ندارم و باید خودت پرس و جو کنی .. ما هم مثل شما کاربر و مصرف کننده هستیم.
//
بله - در جریان هستم ... من اینو انقدر مزیتی نمی بینم، مگه اینکه یه نفر در عین حال که یه سیستم صوتی 5 کاناله داشته باشه، واسه اش هم مهم باشه که صدایی که داره پخش میشه هم 5 کاناله باشه ... اگه کاربرد شما این فن آوری رو می طلبه، خب قطعاً بهتره ... اما شک دارم برای مصارف خانوادگی اونقدر تفاوت ایجاد کنه ...

دوستان میشه بگین حداقل لوکس نور لازم واسه دوربین های این رنج قیمت چقدره؟
این جزو مشخصات فنی دوربینه و باید اونو چک کنی .. فرضاً برای H80 برابر 2 لوکس و برای SR67 اونطور که چک کرده ام 6 لوکسه..

pourya_bo2pmc
27-04-2010, 19:58

این جزو مشخصات فنی دوربینه و باید اونو چک کنی .. فرضاً برای H80 برابر 2 لوکس و برای SR67 اونطور که چک کرده ام 6 لوکسه..

درست به نکته ای اشاره کردین که من مد نظرم بود واسه سوال بعدیم
اول میخواستم ببینم این لوکس واحدی بر چه مبنایی هستش اگه میشه یه توضیحی بدین ؟

اما معلومه که هر چی کمتر باشه بدتره پس قدرت دوربین پاناسونیک در فیلمبرداری در شب 3 برابر ضعیفتر از سونی هستش درسته ؟

seymour
05-05-2010, 15:46
درست به نکته ای اشاره کردین که من مد نظرم بود واسه سوال بعدیم
اول میخواستم ببینم این لوکس واحدی بر چه مبنایی هستش اگه میشه یه توضیحی بدین ؟

اما معلومه که هر چی کمتر باشه بدتره پس قدرت دوربین پاناسونیک در فیلمبرداری در شب 3 برابر ضعیفتر از سونی هستش درسته ؟
(دیگه نمی دونم اینجا رو میخونی یا نه بهرحال: )

نه - اینطور نیست و برعکسه .. هرچه لوکس کمتر باشه یعنی اینکه دوربین در نور کمتری میتونه فیلم بگیره ... لوکس یه جور واحد اندازه گیری نور و روشنایی هستش .. البته توجه کن که اعدادی که کمپانی ها اعلام می کنن همیشه قابل اعتماد نیست و عملکرد واقعی دوربین در نور کم، دقیقاً مرتبط با لوکس اش نیست اما بهرحال کمتر باشه ضرر نداره!

pourya_bo2pmc
07-05-2010, 18:00
(دیگه نمی دونم اینجا رو میخونی یا نه بهرحال: )

نه - اینطور نیست و برعکسه .. هرچه لوکس کمتر باشه یعنی اینکه دوربین در نور کمتری میتونه فیلم بگیره ... لوکس یه جور واحد اندازه گیری نور و روشنایی هستش .. البته توجه کن که اعدادی که کمپانی ها اعلام می کنن همیشه قابل اعتماد نیست و عملکرد واقعی دوربین در نور کم، دقیقاً مرتبط با لوکس اش نیست اما بهرحال کمتر باشه ضرر نداره!

بله که میخونم 

داشتم ناامید میشدم اگه شما هم جواب سوالات بچه ها رو تو این تاپیک ندین فکر نمیکنم که کسی دیگه باشه که زحمتشو بکشه ممنون که تا بحال جواب دادین

کیفیت کدومش با توجه به مشخصات دو دوربین بهتره ؟ راستش من لینک مقایسه ی این دو رو پائین میگذارم

به جای نقطه چین دیجی کالا دات کام
اینکه مثلا دقت حسگر سونی 0.68 مگاپیکسل و پاناسونیک 0.8 مگا پیکسل هستش بیشتر بودن بهتره یا کمتر بودن ؟

و همینجور در حداکثر سرعت شاتر که در سونی 1 به 4 ثانیه و در پاناسونیک 1 به 25 ثانیه کدوم بهتره ؟

در کل با توجه به بقیه ی مشخصات از لحاظ کیفیت کدوم بهتر فیلم میگیرن ؟
البته در این مقایسه اشتباهاتی مانند نوع ضبط فرمت صدا و لمسی بودن صفحه ی پاناسونیک وجود داره !!!

seymour
07-05-2010, 21:52
بله که میخونم 

داشتم ناامید میشدم اگه شما هم جواب سوالات بچه ها رو تو این تاپیک ندین فکر نمیکنم که کسی دیگه باشه که زحمتشو بکشه ممنون که تا بحال جواب دادین

کیفیت کدومش با توجه به مشخصات دو دوربین بهتره ؟ راستش من لینک مقایسه ی این دو رو پائین میگذارم

به جای نقطه چین دیجی کالا دات کام
اینکه مثلا دقت حسگر سونی 0.68 مگاپیکسل و پاناسونیک 0.8 مگا پیکسل هستش بیشتر بودن بهتره یا کمتر بودن ؟

و همینجور در حداکثر سرعت شاتر که در سونی 1 به 4 ثانیه و در پاناسونیک 1 به 25 ثانیه کدوم بهتره ؟

در کل با توجه به بقیه ی مشخصات از لحاظ کیفیت کدوم بهتر فیلم میگیرن ؟
البته در این مقایسه اشتباهاتی مانند نوع ضبط فرمت صدا و لمسی بودن صفحه ی پاناسونیک وجود داره !!!
در مورد اون مقایسه اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببین.

دقت حسگرهاشون تفاوت چندانی نداره. بیشتر بودن بهتره، اما این بیشتر بودن، دقیقاً به معنای بهتر بودن نیست.

pourya_bo2pmc
08-05-2010, 14:40
سلام من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که سونی اس آر 47 رو انتخاب کنم حالا چرا ؟ به این دلایل
در مقایسه با اس آر 67 که تمام مشخصات یکی فقط تفاوت در هارد وجود داره
و اما در مقایسه با پاناسونیک از لحاظ قیمت اس آر 47 رو 427 تومن قیمت دارم اما اچ 80 رو 515 تومن که تفاوت قیمت محسوسی داره _ حالا امشب یه نمایندگی دیگه هم قرار هستش که این مدل رو بیاره ببینم قیمت اون چقدر بهم میگه )
از لحاظ امکانات و کیفیت فیلمبرداری هم که فکر کنم نزدیک بهم باشند

راستش من توی این صفحاتی که جلو رفتیم حتما متوجه شدین که تعصب خاصی روی هیچکدوم از این دو برند ندارم فقط میخواستم ببینم ایا پاناسونیکه ارزش پرداخت این تفاوت قیمت 90 تومنی رو داره یا نه ؟
که یا من اینجور برداشت کردم که زیاد این دو تفاوتی ندارن و یا شما نتونستید منو قانع کنید که آره پرداخت 90 تومن بیشتر و خریدن پاناسونیک بهتره ؟

نمیدونم اصلا شما هم این ارزشو میبینید که بیشتر هزینه بشه یا نه . چون ما تا الان فقط در مورد مشخصات و کیفیت این دو دوربین صحبت کردیم نه ارزششون نسبت به هزینه ای که واسشون میشه ؟

نظرتون ؟ 

seymour
08-05-2010, 22:15
سلام من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که سونی اس آر 47 رو انتخاب کنم حالا چرا ؟ به این دلایل
در مقایسه با اس آر 67 که تمام مشخصات یکی فقط تفاوت در هارد وجود داره
و اما در مقایسه با پاناسونیک از لحاظ قیمت اس آر 47 رو 427 تومن قیمت دارم اما اچ 80 رو 515 تومن که تفاوت قیمت محسوسی داره _ حالا امشب یه نمایندگی دیگه هم قرار هستش که این مدل رو بیاره ببینم قیمت اون چقدر بهم میگه )
از لحاظ امکانات و کیفیت فیلمبرداری هم که فکر کنم نزدیک بهم باشند

راستش من توی این صفحاتی که جلو رفتیم حتما متوجه شدین که تعصب خاصی روی هیچکدوم از این دو برند ندارم فقط میخواستم ببینم ایا پاناسونیکه ارزش پرداخت این تفاوت قیمت 90 تومنی رو داره یا نه ؟
که یا من اینجور برداشت کردم که زیاد این دو تفاوتی ندارن و یا شما نتونستید منو قانع کنید که آره پرداخت 90 تومن بیشتر و خریدن پاناسونیک بهتره ؟

نمیدونم اصلا شما هم این ارزشو میبینید که بیشتر هزینه بشه یا نه . چون ما تا الان فقط در مورد مشخصات و کیفیت این دو دوربین صحبت کردیم نه ارزششون نسبت به هزینه ای که واسشون میشه ؟

نظرتون ؟ 
ابهام و شکی که داری معقوله .. یعنی تا شخصاً چک نکنی نمیشه گفت که می ارزه یا نه اون تفاوت قیمت .. ضمناً مشابهت این دو مدل هم باعث میشه که بیشتر آدم شک کنه .. از طرف دیگه اونچه من میگم صرفاً براساس تجربه شخصی هستش و ممکنه برای خیلی ها صدق نکنه و به قول شما قانع کننده نباشه .. صرفاً چیزی که می تونم بگم اینه که پاناسونیک این یکی دو ساله در دوربین های رده متوسط بهتر از سونی عمل کرده به نظرم ... باز انتخاب نهایی با خودته و به قول شما شاید نیارزه اون تفاوت قیمت.

shahab47
08-05-2010, 22:18
تو این سایت نمونه فیلم زیاد گزاشته یه سری بزنی بد نیست

pourya_bo2pmc
09-06-2010, 16:49
دوستان سلام
دیشب به قول معروف پولو برداشتم و رفتم به نیت خرید هندیکم
بین سونی sr68  و پاناسونیک h80 هنوز نتونسته بودم انتخاب کنم یعنی گفتم میرم هرکدوم چشممو گرفت همون 
نمایندگی اختصاصی محصولات سونی یا پاناسونیک نرفتم یه مغازه رفتم که هردوشو داشت با قیمت همون نمایندگیها ، چون میخواستم بین دوتاش یکی رو دیگه بگیرم 
سونی 480 و پاناسونیک 475 تومن قیمتش بود 
  خلاصه بعد از تو دست گرفتن هر دوش و صحبت زیادی که با فروشنده  جوان خدا رو شکر مطلع داشتم پاناسونیک رو انتخاب کردم که با خرید کیف و همچنین پایه دوربین با یه کم تخفیف به خاطر خرید نقدی کلا  500 هزار تومن شد

فقط من قبلا با سونی هم کار کردم که دوربینش لمسی بود البته دیجیتال ، کار کردن با پاناسونیک هم بدلیل نداشتن صفحه لمسی و هم منوهاش سختتره

تودست بودن و کوچکی دوربین و به قول فروشنده کیفیت فیلمبرداری پاناسونیک که گرفتم بهتره

از تمام دوستان بویژه seymour که واسه ی این انتخاب منو راهنمایی کردن ممنون ( seymour عزیز آخرشم به حرفتون گوش دادم و پاناسونیکه رو گرفتم )

mm45
09-06-2010, 17:36
سلام دوستان

:11:

دوربین جدید پاناسونیک مدل H85 را هم شاید بد نباشه در این رقابت در نظر بگیرید . این دوربین را هنوز بانیان نیاورده که بخواد بفروشه اما با گارانتی متفرقه هست . قابلیت ها 78x زوم اپتیکال 80 گیگابایت هارد دیسک
قیمت واقعی 450 و قیمت بازار 470 .

pourya_bo2pmc
15-09-2010, 13:37
دوستان سلام

تو قسمت تنظیمات هندیکمم ( پاناسونیک اچ 80 ) برای کیفیت فیلمبرداری دو گزینه ی 16:9 و 4:3 رو داره که من تا حالا با 16:9 فیلمبرداری میکردم 

کیفیت کدومش بهتر و بیشتره که اونو انتخاب کنم

ممنون

hamed8470
19-09-2010, 19:36
سلام به دوستان گرامي:20: .من زياد از دوربين اطلاع ندارم وبيشتر ماركهاي معروفو شنيدم ولي بصورت فني استفاده نكردم توي نمايندگي سوني مدل xr150 ديدم خوشم اومد ميخواستم بدونم ايا گزينه خوبي هست .ممنون

hamid-1
18-08-2011, 13:44
سلام من h80 دارم ولی فرمت ذخیره کردن ان mod می باشد چطور میتونم عوض کنم