PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم سیستم عامل موبایل بهتره؟

codhaa
31-03-2010, 11:52
کدوم سیستم عامل موبایل بهتره؟
سیمیبین یا ویندوز موبایل
:34::34::34::34::34::34::34::34::34::34::34::34::3 4::34::34::34:

arsess2012
31-03-2010, 13:16
بستگی به انتظارات و کار های شما داره!
به نظر من که ویندوز

mehran2190
31-03-2010, 13:18
به نظر منم ویندوز،تنوع نرم افزاری خیلی بالایی داره

shahshahani
31-03-2010, 13:23
بستگی به این داره که میخوای از گوشی چه کاری بکشی.
اگه میخوای زنگ بزنی و دوربین خوب و موزیک و صدا ... نیاز هات رو برطرف میکنه بی خود پول بالای ویندوز موبایل نده.

osmaan
31-03-2010, 13:48
سلام
به نظر منم ویندوز بهتره چون میتونی محدودیت های بیشتری رو نسبت به سیمبین حذف کنی

ghasem13
31-03-2010, 15:51
به نظر من گوشی فقط نوکیا ، سیستم عامل فقط سیمبیان (بعد کرک کردن دیگه هیچ محدودیتی نداری )

SI-SA
31-03-2010, 16:22
خوب، مک آیفون چند ده هزار نرم افزار مختلف و عالی واسش وجود داره، ویندوز موبایل هم سیستم عامل موفقیه و چند وقتی هم هست که آندروید خیلی خوب پیش میره، سیمبین هم به طور کلی سیستم عامل درجه دو هست، یعنی شما روی گوشی های با قیمت بالا (بجز نوکیا که یه علاقه خاصی به سیمبین داره) سیستم عامل سیمبین رو زیاد نمی بینید، برای قیمت های متوسط هست سیمبین. سیستم عامل های جدید مثل Maemo هم هستند که فعلا باید دید چه بازتابی دارند.
ولی جدیدا هم سیستم عامل اقیانوس(Bada :دی) اومده که به نظر خیلی جالب میاد :دی
من خیلی کلی گفتم، ولی دوستانی مثل این شخص بالایی هست که خیلی مطمئن میگه سیمبین، خوش به حال ایشون که انقدر در انتخابشون مطمئن هستند:دی
- - - - - - - - - -
در کل و بدون در نظر گرفتن قیمت، خوب نظر من هم روی ویندوز موبایل هست نسبت به سیمبین.

P.1052
31-03-2010, 16:28
روی آندروئید هم فکر کن.

ninja3000sh
31-03-2010, 23:23
اگه گوشی میخوایی که تو قسمت مولتی مدیا و دوربین نیازهاتو برطرف کنه مطمئنا سیمبین راحتر و بهتره.
ولی اگه گوشی میخوایی که تو قسمت اینترنت و برنامه های بهتر و بیشتر نیازهاتو برطرف کنه صد در صد وین موبایل بهتره.

R@R#M@N
31-03-2010, 23:37
آقایون آندروئید رو فراموش نکنین !
سیستم عامل تازه ای هست ولی همونطور که میبینین توی همه برندا داره مورد استفاده قرار میگیره اونم با سخت افزارهای قدرتمند ! پس 100% سیستم عامل آیندس !
ویندوز فون که فک نکنم چیز شاخی از آب در بیاد
جاوا هم سیستم عامل حساب نمیشه ! اگه هم بشه همیشه جاواس :دی
مک هم که همین یه ورژن رو داره و فقط اپل داره ازش استفاده میکنه ! و فقط اینتر فیس خیلی خوبی داره ! و البته رووون !
سیمبین هم که ورژن جدیدش تو راهه ! احتمال داره سر و صدا کنه !
بادا هم که یه کپی کاری محض سامسونگ از اپل و مک هست !
میمونه آندروئید که من احساس میکنم از قدرترین سیستم عاملها بشه !

joe_satriani
31-03-2010, 23:46
آندروئيد آندروئيد آندروئيد :31:

pulp_152
01-04-2010, 02:31
به نظرم بهترین سیستم عامل باداست ...

اولین دلیلم انعطاف پذیری بالاشه و قدرت گرافیکی سیستم عامل ...

دومین دلیل اینکه با توجه به اینکه مک عالی هستش ! ولی هیچ وقت مثل ویندوز نمیتونی ازش استفاده کنی چون مولتی تسکینگ نداره ! ولی بادا مزیتهای مک رو داره بعلاوه مزیتهای ویندوز ...

سومین دلیل یه هسته کاملا جدا از بقیه سیستم عاملهاست این سیستم عامل هسته مرکزیش Nucleus هستش ! به عبارتی اکثر سیستم عاملها یا لینوکس هستن یا روی هسته لینوکس برنامه ریزی میشن و اینها با یه پوسته محیط رو عوض میکنن ... ولی خوب نمیگم بده! ولی چیزیه که همه دست گذاشتن روش و خوبم هست اما انعطاف پذیری بادا رو نداره

بادا اگر پشتیبانی خوبی بشه قطعا ظرفیتش بالاتر از بقیست ..توجه داشته باش به شرط پشتیبانی نرم افزاری قوی ! وگرنه میشه همون سیستم عامل گوشیهای چینی :31:

hajHasan
01-04-2010, 03:22
سلام

من خودم الان یک گوشی n78 دارم. چندان از سیستم عامل سیمبیان راضی نیستم. نه از نظر مولتی مدیا و نه از نظر راحتی کار .

دوستانی که با ویندوز موبایل کار کردند, از گوشی خود رضایت بیشتری داشتند.
شخصا با توجه به اینکه علاقمند به برنامه نویسی هستم و با محیط دات نت هم آشنایی دارم, گوشی بعدی که بخرم , احتمال بسیار زیاد ویندوز موبایل باشه ( فعلا HTC HD2 مدنظرمه ) چون میشه در دات نت برای ویندوز موبایل برنامه نویسی کرد. پشتیبانی مولتی مدیای ویندوز هم تا اونجا که دیدم عالی بوده.

علاوه بر ویندوز موبایل, آیفون هم سیستم عامل قدرتمندی داره. در آیفون نرم افزارهای خلاقانه بسیاری نوشته شده. کلاس کار آیفون هم یک سر و گردن بالاتر از بقیه گوشیهاست. یکی از همکارانم که آیفون باز بود , خیلی از نرم افزارهای آنرا بمن معرفی میکرد. اکثر سرویسها و نرم افزارهایی که در گوشی همراه خدمات می دهند, آیفون را تحت پوشش دارند. البته نسخه 3G آنرا به شما توصیه میکنم.

آندروید با اینکه بهینه سازیهای خوبی در اجرای برنامه ها دارد اما بدلیل تعداد کمتر نرم افزارها و نیز وابستگی به سرویسهای گوگل و با توجه به محدودیت و هزینه بالای اینترنت روی موبایل در ایران, بهتون توصیه نمیکنم.

fire159
04-04-2010, 11:24
1- android
2- mac
3-symbian new
4-rim