PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور با زمان پاسخ دهی کم

vahidsport
24-02-2010, 15:51
سلام

من دنبال یه مانیتور با زمان پاسخ دهی کم میگردم ، از وقتی که یه تلویزیون ال سی دی خریدم و تصویر که جا میمونه دوست دارم تلویزیون رو با چکش لهش کنم به خاطر همین دنبال یه مانیتور با زمان پاسخ دهی کم میگردم

این مانیتور ها که 2ms پاسخ دهیش هست تو بازی و فیلم که تصویر خیلی سریع عوض میشه کم میارن؟

مانیتور از نوع پلاسما هست؟

ممنون

sir payman
24-02-2010, 18:51
در حال حاضر سریعترین همین 2 میلی ثانیه هست و مانیتورهایی مثل 23700-23500-2261vp همگی 2 میلی ثانیه هستند
مانیتور پلاسما من تا حالا ندیدم.

tonypb
24-02-2010, 20:06
سلام

من دنبال یه مانیتور با زمان پاسخ دهی کم میگردم ، از وقتی که یه تلویزیون ال سی دی خریدم و تصویر که جا میمونه دوست دارم تلویزیون رو با چکش لهش کنم به خاطر همین دنبال یه مانیتور با زمان پاسخ دهی کم میگردم

این مانیتور ها که 2ms پاسخ دهیش هست تو بازی و فیلم که تصویر خیلی سریع عوض میشه کم میارن؟

مانیتور از نوع پلاسما هست؟

ممنون

اگر از کابل کامپوزیت استفاده میکنید دلیلی نداره تا به تلویزیون بیچاره آسیبی برسونید...طبیعیه...
2ms مشکلی نداره و فعلا بهتر نیست...
مانیتور از نو پلاسما میخوایید چیکار.پلاسما برای نمایشگر با سایز بالا می باشد و برای مانیتور مورد استفاده قرار نمیگیره...نمی صرفه هزینش بالاست....

ess_1362
24-02-2010, 20:41
ضمن تاييد دوستان اضافه مي كنم كه پلاسما عمر مفيد كوتاهي داره و كمي هم نصبت به LCD گرونتر هست

به نظر من پلاسما ارزش خريد نداره چه به عنوان TV و چه بعنوان مانيتور

vahidsport
24-02-2010, 23:53
ممنون مثل اینکه 2261 بهتره

ramincybran
25-02-2010, 00:32
ضمن تاييد دوستان اضافه مي كنم كه پلاسما عمر مفيد كوتاهي داره و كمي هم نصبت به LCD گرونتر هست

به نظر من پلاسما ارزش خريد نداره چه به عنوان TV و چه بعنوان مانيتور

دوستان عزيز و فن هاي lcd لطف كنن بدون منبع و دليل تحليل نفرمايند و موجب گمراهي افراد نشن.دوستان در انجمن هاي hdtv اگه تشريف بيارن ميتونن اطلاعاتشونو تكميل كنن .

در مورد عمر مفيد كه فعلا پنل هاي neo pdp معادل 100.000 ساعت دارن كه از اكثر پر عمر ترين و باكيفيت ترين lcd ها خيلي بيشتره و پيك كم شدن برايتنس اونها طبق اناليز عملكرد ماژول پنل هاي neo pdp چيزي بيش از 2 برابر ديرتر دچار كاهش برايتنس ميشن كه البته اين مورد با تعويض لامپ ccfl بك لايت پنل lcd و تعويض ماژول پنل پلاسما دوباره مثل روز اولش ميشه.تلوزيون هاي lcd با back light led به طور متوسط عمري بيشتر از lcd باback light ccfl دارن كه بر ميگرده به نوع عملكرد led و تكنولوژي مربوط به اون.

تمامي اينها در بخش هاي راهنمايي براي خريد hdtv موجود است و منابع مشخص.دوستا لطف كنن اگه بحثي دارن اونجا ادامه بدن.

vahidsport
25-02-2010, 01:01
دوستا لطف كنن اگه بحثي دارن اونجا ادامه بدن. منم به همین دلیل این مبحت رو ادامه ندادم

پس همین 2261 رو احتمالا بگیرم اگه مشکل زاویه دید نداشته باشه

کسی در مورد زاویه دید 2261 چیری میدونه؟

ممنون

ramincybran
25-02-2010, 02:06
منم به همین دلیل این مبحت رو ادامه ندادم

پس همین 2261 رو احتمالا بگیرم اگه مشکل زاویه دید نداشته باشه

کسی در مورد زاویه دید 2261 چیری میدونه؟

ممنون

زاويه ديد اين پنل از زاويه گوشه ضعيفه و از طرف پايين يعني سطح پايين تر از lcd به اون گاه كني فوقولعاده ضعيفه

(كاهش شديد كنتراست و اعوجاج رنگها)كلا اين مانيتوره و براي يك زاويه نهايتا 60 الي 70 درجه مشكلي ايجاد نميكنه بجز از زاويه پايين.درپنل هاي سامسونگ به علت استفاده از پنل با كيفيت تر اين مشكل به وضوح كمتره.متاسفانه اكثر يوزر هاي اين پنل با خريد اون يكي از فنهاي بي بروبرگردش ميشن(كلا عادت اكثر افرادي كه من توي فروم ها ديدم اين بوده) اين مونيتور مشكل بد بودن كيفيت پنل lcd رو داره و من اينو در قياس با bw1932+ كه تقريبا 1 سال پيش فروختم و اينو خريدم عرض ميكنم.

البته من سري جديد پنل هاي lg رو نديدم اما وقتي اين lcd رو خريدم يك حالت پودري مانند كه با تراكم يكسان روي كل پنل كشيده شده باشه متوجه شدم.اون موقع از اكثر دوستان علتو جويا شدم گفتن ما همچين مشكلي نداريم .ابتدا فكر كردم فقط اين يكي اينجوريه بعد كه به مغازه ها و نمايندگي هاي زيادي سر زدم اين مشكل در تمامي اونها وجود داشته اما يوزر ها چون اكثرا از يك crt به سمت اين lcd رفته بودن متوجه اين مشكل نشده بودن.

البته اين موضوع از برتري هاي اون كم نميكنه اما يك حقيقته و براي من يه مدت مديد عذاب اور بود.

دوستان براي تست اين مشكل كافيه يك تصوير پشت زمينه كاملا سفيد روي پنل بزارن تا متوجه موضوع بشن

صفحات اينترنت اكثرا به اين صورته.البته من سري جديد محصولات ايندو برندو نديدم و براي اونها نميخوام قضاوت كنم اين موضوع ماله 1 سال پيشه.

ess_1362
25-02-2010, 08:11
بله 2261 يكم زاويه ديدش اشكال داره(البته خيلي جزيي هست)

اكثر كاربران اصلا اين زاويه ديد را احساس نمي كنند ولي بعضي از كاربران حرفه اي كاملا متوجه اين مشكل ميشن

در كل اگر كاربرد شما تماشاي فيلم از روي تخت و زمين و ... هست كه براي شما اشكال بوجود مياره ولي اگر از پشت ميز به اين پنل نگاه كنيد مشكلي براي شما پيش نمي آد

pandora tomorro
25-02-2010, 10:22
اقا این جریان پودری بودن رو یه جای دیگه دیدم واقعا نمیفهم منظور چیه؟! من 2261 دارم میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟!
این زاویه ی دیدم واسه کسی که عادی جلو مانیتور میشینه مشکل نداره ولی بخوای بخوای روی میز به مایتورت نگاه کنی....:دی خدایی ملت میخوابن روی میز؟:19::دی

ardalan_zapata
25-02-2010, 10:32
اقا این جریان پودری بودن رو یه جای دیگه دیدم واقعا نمیفهم منظور چیه؟! من 2261 دارم میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟!
این زاویه ی دیدم واسه کسی که عادی جلو مانیتور میشینه مشکل نداره ولی بخوای بخوای روی میز به مایتورت نگاه کنی....:دی خدایی ملت میخوابن روی میز؟:19::دی

زاویه دیدش اصلا مشکلی نداره
مشکل پودری بودن یکم اولش اذیت میکنه که بعد عادت میکنی
یعنی توی نورهای سفید و روشن روی مانیتور یه حالتی مثل اینکه مانیتور کیثیفه ایجاد میکنه و اولاش چشم رو اذیت میکنه
ولی بعد عادت میکنی

pandora tomorro
25-02-2010, 11:52
اها ! گرفتم چی شد:دی
والا به چیزهایی توجه میکنید من از اولشم نفهمیدم:دی یعنی صفحه های نت پر رنگ سفیده ولی اصلا مشکلی نداره...

vahidsport
25-02-2010, 16:03
پودري مانند كه با تراكم يكسان روي كل پنل كشيده شده باشه متوجه شدم

این مشکل رو رو لپ تاب یکی از رفیقام دیدم که اچ پی بود و مدلش تقریبا برای 3 سال پیش یا بیشتر می شد و مشکل شدید زاویه داشت که تو صفحه سفید صفحه دون دون بود اول فکر میکردم از کثیفیه ال سی دی بود ولی بعد متوجه شدم از خود ال سی دیه که اصلا مشکل خاصی نیست و از نظرم من مشکل به حساب نمیاد ، این مشکل در برابر زمان پاسخدهی خوب هیچه....

راستشو به خاهید من زیاد برای بازی یا فیلم دیدن نمی خام بیشتر با کامپیوتر کار میکنم( متن و پی دی اف و برنامه نویسی) تا بازی و فیلم ولی خوب هم گاهی اوقات بازی میکنم و هم فیلم میبینم که فیلم بیشتره ولی اصلا دوست ندارم که تصویر مانیتورم مثل تلویریون جا به مونه

تنها شکم رو زاویه دیدشه، این لپ تاب رفیقم که میگم مشکل زاویه دید داره که تو فیلم یا تصاویر سیاه خیلی خیلی شدید خودشو نشون میده و تو فیلم فقط باید از رو به رو اونم باید کلی جاتو میزون کنی تابتونی بینی ، از بقلا که نگاه میکنی مثل این میمونه که به تصویر افکت "نگاتیو" رو دادی ولی لپتاب مدل معروف 1510 خوبه زاویه دیدش از بقل و بالا مشکل نداره این 2261 مثل 1510 هست؟

ببخشید زیاد سوال میکنم چشم از این جاموندن تصویر ترسیده

ess_1362
25-02-2010, 17:32
این مشکل رو رو لپ تاب یکی از رفیقام دیدم که اچ پی بود و مدلش تقریبا برای 3 سال پیش یا بیشتر می شد و مشکل شدید زاویه داشت که تو صفحه سفید صفحه دون دون بود اول فکر میکردم از کثیفیه ال سی دی بود ولی بعد متوجه شدم از خود ال سی دیه که اصلا مشکل خاصی نیست و از نظرم من مشکل به حساب نمیاد ، این مشکل در برابر زمان پاسخدهی خوب هیچه....

راستشو به خاهید من زیاد برای بازی یا فیلم دیدن نمی خام بیشتر با کامپیوتر کار میکنم( متن و پی دی اف و برنامه نویسی) تا بازی و فیلم ولی خوب هم گاهی اوقات بازی میکنم و هم فیلم میبینم که فیلم بیشتره ولی اصلا دوست ندارم که تصویر مانیتورم مثل تلویریون جا به مونه

تنها شکم رو زاویه دیدشه، این لپ تاب رفیقم که میگم مشکل زاویه دید داره که تو فیلم یا تصاویر سیاه خیلی خیلی شدید خودشو نشون میده و تو فیلم فقط باید از رو به رو اونم باید کلی جاتو میزون کنی تابتونی بینی ، از بقلا که نگاه میکنی مثل این میمونه که به تصویر افکت "نگاتیو" رو دادی ولی لپتاب مدل معروف 1510 خوبه زاویه دیدش از بقل و بالا مشکل نداره این 2261 مثل 1510 هست؟

ببخشید زیاد سوال میکنم چشم از این جاموندن تصویر ترسیده

نه اصلا به اون شدت نيست

خيلي خيلي كم هست

مشكل زمان RESPONCE هم اصلا نداره

قبلا هم گفتم كه مشكل زاويه ديدش خيلي جزيي هست و مطمئن هستم شما اصلا متوجه اون نميشي

vahidsport
26-02-2010, 12:20
یه سوال ...

اگه زمان پاسخ دهی برام مهم نبود بازم 2261 پیشنهاد میکردید یا نه؟

pandora tomorro
26-02-2010, 12:28
2261 مانیتور خوبیه اگه واسه فیلم و بازی میخوای شک نکن در خریدش....

Ultra_Black
26-02-2010, 13:05
یه سوال ...

اگه زمان پاسخ دهی برام مهم نبود بازم 2261 پیشنهاد میکردید یا نه؟
سری P سامسونگ مخصوصا P23700 و P23500 و....
و از اونا بهتر Samsung XL2370

saeed4055
26-02-2010, 15:38
سری P سامسونگ مخصوصا P23700 و P23500 و....
و از اونا بهتر Samsung XL2370
یعنی زمان پاسخ گویی 2261 از مدل XL2370 کمتره؟؟؟؟!!!!!

Ultra_Black
26-02-2010, 16:49
عنی زمان پاسخ گویی 2261 از مدل XL2370 کمتره؟؟؟؟!!!!!
بله
ولی اونقدر محسوس نیست

vahidsport
26-02-2010, 17:14
کیفیت ساخت ال جی بهتر یا سامسونگ؟ الان ساسونگ فکر میکنم زیاد خوب نباشه یا مثل قبل نسیت

CHEGUEVARA.
26-02-2010, 17:23
کیفیت ساخت ال جی بهتر یا سامسونگ؟ الان ساسونگ فکر میکنم زیاد خوب نباشه یا مثل قبل نسیت
البته كيفيت هردو خوبه....
نظرتون راجع به 2770H چيه...

vahidsport
26-02-2010, 19:19
مشخصاتش روی کاغذ خوبه باید ببنیم واقعا همین طوریه ، تا حالا تصویرشرو از نزدیک ندیدم....

22700 مانیتور خوبی هست مشخصات خوبی داره مثل 2261 هست؟ ساسونگ الان مانیتور هاش قابل اطمینان هست؟ زود خراب نشه؟

ess_1362
26-02-2010, 19:23
البته كيفيت هردو خوبه....
نظرتون راجع به 2770H چيه...

من تصويرش را در شيراز از پشت ويترين ديدم

چيز جالبي بود رنگهاش هم بد نبود ولي چون پشت ويترين بود نتونستم دقيق بررسي كنم (تصويرش را)

قيمتش هم فكر كنم حدود 380 زده بود

Ultra_Black
26-02-2010, 20:49
22700 مانیتور خوبی هست مشخصات خوبی داره مثل 2261 هست؟
مانیتور خوبی هست
مشخصاتش مثل W2261VP هست فقط Brightness کمتری داره(250Cd2)

ساسونگ الان مانیتور هاش قابل اطمینان هست؟ زود خراب نشه؟
سامسونگ یکی از بزرگترین تولید کننده LCD در دنیاست
مسلما قابل اطمینان هست!

vahidsport
27-02-2010, 17:10
امروز تو بازار ایران 2261 رو دیدم تصویرش خوب بود زاویه دیدشم خوب فقط یکم خیلی جزئی نسبت به سامسونگ کمتر بود ولی اصلا اذیت نمیکرد ولی از زیر اصلا نشون نیمداد ولی سامسونگ رو هم دیدم(همه مدل هاشو) اونم دقیقا مثل 2261 از زیر اصلا نشون نمیداد
2261 رو در کنار 2286L دیدم بنظرم تصویر 2261 از 2286 روشنتر بود نمیدونم چرا

pandora tomorro
27-02-2010, 18:16
خب تنظیماتش فرق میکرده دیگه....

LeiliBaManAst
28-02-2010, 10:25
امروز تو بازار ایران 2261 رو دیدم تصویرش خوب بود زاویه دیدشم خوب فقط یکم خیلی جزئی نسبت به سامسونگ کمتر بود ولی اصلا اذیت نمیکرد ولی از زیر اصلا نشون نیمداد ولی سامسونگ رو هم دیدم(همه مدل هاشو) اونم دقیقا مثل 2261 از زیر اصلا نشون نمیداد
2261 رو در کنار 2286L دیدم بنظرم تصویر 2261 از 2286 روشنتر بود نمیدونم چرا

واسه تنظيماتشه 100%. 2286 خيلي تصوير واضح و شفافي داره . حتي نسبت به 2261 كه جزو بهترين مانيتور هاست.
در مورد پنل هاي سمسونگ: پنل هاي سامسونگ خيلي خوبن. به شرطي كه واقعا سامسونگ باشن.
فكر ميكنين علت اين همه اعتراض به مانيتور هاي سامسونگ چيه؟
پنل هاي موجود در ايران متاسفانه چيني هستن . اين لينكو ببينيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكلا لينكاي ديگه اي هم هستن تو همين فروم كه ميگن مانيتورمون مشكل داره (بيشتر هم 20500 هست مشكلاشون)
به نظر من كه كيفيتاي سامسونگ متاسفانه اومده پايين. من قبلا رو سيستم هايي كه ميبستم CRT ال جي ميذاشتم ولي اگر كسي نميخواست براش سامسونگ هم ميبستم. مشكلي نداشتن. حتي زيبا تر هم بودن از CRT ال جي. بعد كه LCD اومد رفتم سراغ سامسونگ . اولش خوب بود ولي يكم كه گذشت شكايتا بالا گرفت . حالا ديگه فقط با ال حي كار ميكنم براي مانيتور. هم قيمتشا بهتره هم گارانتيش اذيت نميكنه و هم كيفيتاش بهتره به نظرم

vahidsport
02-03-2010, 21:25
مدل W2262TQ چه طور خوبه ؟ کسی تا حالا استفاده کرده؟ مشکل پودری بودن رو داره؟ برای چشم چه طوره؟ تو فیلم چه طوره و اینکه 16:9 یا 16:10

پجشنبه و جمعه ایران باز میشه؟

vahidsport
03-03-2010, 18:31
مدل W2262TQ چه طور خوبه ؟ کسی تا حالا استفاده کرده؟ مشکل پودری بودن رو داره؟ برای چشم چه طوره؟ تو فیلم چه طوره و اینکه 16:9 یا 16:10

کسی نبود....

saeed4055
03-03-2010, 19:06
این حقیقت داره که هرچی کنتراست و برایتنس کمتر باشه برای کار با متن و سرچ بهتره؟
من 80 درصد کار با متن دارم و 20 درصد بازی میکنم
نمیشه مثلا 2261vp رو طوری تنظیم کرد که برای کار با متن هم مثل مانیتورهای ارزونتر که کنتراست پایین دارند چشم رو اذیت نکنه؟

pandora tomorro
03-03-2010, 19:10
اقا من خودم 2261 دارم و وبگردی خیلی میکنم به خدا اصلا اذیت نمیشم! فقط وقتی چراغ خاموشه یکم چشم هام درد میگیره ولی در حالت عادی اصلا مشکل نداره...

saeed4055
03-03-2010, 19:41
اقا من خودم 2261 دارم و وبگردی خیلی میکنم به خدا اصلا اذیت نمیشم! فقط وقتی چراغ خاموشه یکم چشم هام درد میگیره ولی در حالت عادی اصلا مشکل نداره...
من خواستم مانیتور با کنتراست پایین بگیرم ولی دیگه 2261 میگیرم
ولی با تضمین شما :31:
برای بازی و خواندن متن تنظیماتش رو تغییر میدین یا اتوماتیکه؟

pandora tomorro
03-03-2010, 20:22
نه اقا تنظیمات کارخونه همشون چرته:دی! خیلی اذیت میکنه شما برو بگیر با عکس بهترین تنظیماتش رو بهت میگم...

kiakianokia
04-03-2010, 23:53
من T1900 امسونگ دارم و عاليه و قشنگ.
2ms
19"