PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 70 درصد جوانان ایرانی فقط چت می کنند!

goldenm
09-02-2010, 19:10
يکي از پاسخ‌هاي وزير ارتباطات دولت نهم به منتقدان سرعت پايين اينترنت در ايران و همچنين پهناي باند کم، نوع کاربري اينترنت در ايران بود. سليماني آن روزها به خبرگزاري‌ها گفت: «کاربران خانگي در ايران فقط مي‌خواهند چت کنند، نيازي به اينترنت با سرعت بيشتر از 128 کيلوبايت ندارند.»

به گزارش «تهران امروز»، هرچند اين توجيهي براي محدودکردن سرعت اينترنت در ايران نيست و سرعت اينترنت مراکز اداري و حتي دانشگاه‌ها در مقايسه با کشورهاي منطقه، به شدت پايين است اما احتمالا سليماني حق داشت. چون کمتر جواني در خانه بيشتر از چت، کاري با اينترنت دارد.
مجموعه تحقيقاتي در ايران حرف‌هاي سليماني را تاييد مي‌کند. مجيد ابهري، آسيب‌شناس و استاد دانشگاه مي‌گويد: «بر اساس تحقيقات انجام شده 70 درصد افراد حاضر در چت‌روم‌ها جوانان ايراني هستند.»

اين پژوهش ميداني توسط گروه اجتماعي مرکز مطالعات استراتژيک آريا انجام شده است.
به عقيده ابهري، نتايج آن نشان مي‌دهد که درصد زيادي از جوانان ايراني از ورود به چت‌روم و گفت‌وگوهاي مجازي استقبال مي‌کنند: «با توجه به اينکه اينترنت تبديل به يکي از سرگرمي‌هاي اصلي نوجوانان و جوانان شده و هيچ کنترلي روي افراد و موضوعات مطرح شده در چت‌روم‌ها وجود ندارد، بنابراين افراد حاضر در اتاق‌هاي گفت‌وگو براساس سليقه و فکر خود اقدام به گفت‌وگو کرده و در بسياري از موارد افراد با مشخصات، جنسيت، نام، شغل و محل اقامت کاذب به اين کار اقدام مي‌کنند.»

به گفته ابهري 55 درصد از افراد حاضر در چت‌روم‌ها بين 16 تا 25 سال و 45 درصد نيز 25 سال به بالا هستند: «البته اين ارزيابي براساس اطلاعات داده شده توسط افراد حاضر در اتاق‌هاي گفت‌وگو يا چت‌روم‌هاست که زياد نمي‌توان به آنها اعتماد کرد اما براساس‌ مشاهدات نظري، جوانان دبيرستاني و حتي مقاطع پايين‌تر تحصيلي گفت‌وگوهاي حضوري خود را در چت‌روم ادامه مي‌دهند.»

جامعه شناسان معتقدند، ضعف مهارت‌هاي اجتماعي در برقراري ارتباط از سوي خانواده و نهادهاي آموزشي، محدوديت‌هاي اجتماعي در گفت‌وگوهاي حضوري، انزواطلبي و نيازهاي جنسي نوجوانان و جوانان را به چت‌روم‌ها مي‌کشاند.

او درباره آسيب‌هايي که چنين هجومي به چت‌روم‌ها در پي‌دارد، مي‌گويد: «در پاره‌اي از مواقع سازمان‌هاي فعال در زمينه‌هاي تبليغات ضداسلامي و افراد و اشخاص معاند و دشمن با نظام جمهوري اسلامي از اشخاص حاضر در چت‌روم‌ها يارگيري کرده و در بسياري از موارد ادامه گفت‌وگوها در فضاي مجازي را به ارتباط تلفني و حضوري تبديل مي‌کنند که به‌دنبال آن پايه بسياري از روابط، منفي و ضداخلاقي نهاده مي‌شود. براي بسياري از انحرافات رفتاري و باورهاي کاذب مانند شيطان‌پرستي و ساير مکاتب دروغين فکري از طريق سايت‌هاي موجود عضو‌گيري مي‌شود.»

ايران براي مقابله با اين سايت‌ها از ابزار -------- استفاده مي‌کند؛ راهي که بيش از پاسخ مثبت، هزينه دارد. ابهري در اين‌باره مي‌گويد: «سايت‌هاي دوست‌يابي، اکثريت مشتريان خود را از بين جوانان و نوجوانان ايراني انتخاب کرده و براي مقابله با سياست‌هاي کنترلي، فيلترشکن‌هاي روزآمد را براي اعضا ارسال مي‌کنند.»

به همين جهت است که جامعه‌شناسان عقيده دارند به‌جاي اقدامات قهري بايد برنامه‌اي براي ارتقاي فرهنگي داشت. ابهري عقيده دارد، آموزش‌هاي لازم به نوجوانان از طريق رسانه‌ها و خانواده‌ها و نهادهاي آموزشي نقش توانمندي در افزايش مهارت جوانان خواهند داشت: «سازمان‌هاي متولي مثل سازمان ملي جوانان يا بسياري از فرهنگسراها براي مقابله با چت‌روم‌هاي بي‌در و دروازه و بدون کنترل مي‌توانند اقدام به راه‌اندازي تالارهاي گفت‌وگوي مجازي كرده و با طرح موضوعات روز و جوان‌پسند اين نياز فرزندان ما را پوشش دهند.»

SADEGH 7
09-02-2010, 19:18
می خوان با این اینترنت زغالی ملت براشون انرژی هسته ای تولید کنن؟ وقتی یه فیلم هم نمی شه با Dial up دانلود کرد دیگه چه انتظاری می شه داشت؟ اینترنت پر سرعت هم که قیمت هاش نسبت به کشور های دیگه خیلی بالاس و سرعتش خیلی پایین.
برای تحقیق هم که شده یه مدت قیمت رو کم کنن و سرعت رو ببرن بالا تا ببینن باز هم کسی طرف چت می ره؟

mehdi_360
09-02-2010, 19:53
دیگه چت هم نمیکنن ،یاهو که تعطیله ،هفت روز هفته 6 روزش مرخصیه :دی
با این سرعت خوشحال میخوان چه کار کنیم براشون ؟

pcforlife
09-02-2010, 20:28
متاسفانه خانه از پایبست ویران است!
اگه این بحث اینترنت فجیعه! کشورمون رو ندید بگریم (که به سختی میشه ندید گرفت) بحث فرهنگ هم مطرح میشه...
بدبختانه فرهنگ نوجوان ها و جوان ها در استفاده از اینترنت به شکل فرهنگ شکستن تبو در اومده... شاید اگه به هر کسی یه اینترنت پرسرعت مجانی بدن، این آمار به شکل چشمگیری افت نکنه، چون مشکل از همون فرهنگ خرابه...
علاوه بر اون به نظر من بسیاری از افراد جامعه ما خصوصا دهه 50 به پایین ها (قصد جسارت به قشری رو ندارم) با رایانه و اینترنت به شکل پدیده ای مخرب نگاه میکنند نه سازنده... همین نگاه باعث میشه که فرزندان آن ها و قشر جوانی مثل من و امثال من، به جای برخورد علمی و مثبت با رایانه و اینترنت، برخوردی از روی کنجکاوی منفی و بیهوده داشته باشند... (چقدر فلسفی حرف زدم!:31:)
یاعلی:11:

mr.reza
09-02-2010, 21:29
امروز محبوب ترین سایت من که مربوط به دانلود فیلم بود پیلتر شد ! خیلی دوست دارم دلیل این مساله رو بدونم چون کاملا سالم بود !!

و به قول دوستان با این همه پیلتر و سرعت کم کار دیگه هم میشه کرد ؟

*Necromancer
09-02-2010, 23:14
فک کنم اینو می گن که سرعت کم اینترنت رو توجیه کنن
وگزنه چت و یارو مسنجر و این چیزا خیلی وقته خز شده:27:
چت روم های ایرانی هم که کلا" از همون اولش خز بودن:27::27:

ebicross
09-02-2010, 23:29
من که شخصا چت نمیکنم.
چند روز پیش دوستم میخواست چت کردن یاد بگیره بلد نبودم بهش یاد بدم. آخرین باری که رووم رفته بودم کلی فرق میکرد.
چت کار مسخره اییه و اصلا توجیهی برای سرعت اینترنت و قیمتش نیست.
مثل اینه بگیم کارگر که صبح تا شب کار میکنه و شب هم تا صبح خوابه. پس پول میخواد چیکار؟

kingali_menelion
09-02-2010, 23:48
منم با نظر بقیه موافقم، ولی حالا جدای اینا الان دیگه اشکال چندانی تو چت کردن نمیشه دید! خبری از روم و اینا نیست که یهویی با یه نفر آشنا شی و شروع کنی به چتیدن... خود من الان همه کسایی که تو ادلیستم هستن رو از پیش میشناسم و اون شکلی آشنا نشدم باهاشون...
بهرحال چت کردن هم یه راه ارتباط ـه دیگه، مثل تلفن... هم میشه استفاده خوب ازش کرد هم بد!

:31:

mr.reza
09-02-2010, 23:53
مثل اینه بگیم کارگر که صبح تا شب کار میکنه و شب هم تا صبح خوابه. پس پول میخواد چیکار؟

آقا من چند دقیقه است دارم در مورد این مثال فکر میکنم !!! میشه یه کم توضیح بدی ؟ :31:

gmuosavi
09-02-2010, 23:58
آقا اینها فقط اقوام خودشونو تو پژوهش شرکت میدند ؟! :9:

«کاربران خانگي در ايران فقط مي‌خواهند چت کنند، نيازي به اينترنت با سرعت بيشتر از 128 کيلوبايت ندارند.»

پس حتما استکبار جهانیه که فیلم و موزیک دانلود میکنه و تو قضیه اینترنت پدر بعضیا رو در آورده و ... :32:

mani_2004_2006
10-02-2010, 00:02
اینا هم فقط همینو بلدن بگن ملت چت میکنن و با این حرف سرعت کم اینترنت رو توجیه کنن .

enimonte
10-02-2010, 00:22
يکي از پاسخ‌هاي وزير ارتباطات دولت نهم به منتقدان سرعت پايين اينترنت در ايران و همچنين پهناي باند کم، نوع کاربري اينترنت در ايران بود. سليماني آن روزها به خبرگزاري‌ها گفت: «کاربران خانگي در ايران فقط مي‌خواهند چت کنند، نيازي به اينترنت با سرعت بيشتر از 128 کيلوبايت ندارند.»

اقا اصلا من نمیخواهم چت کنم.به من اینترنت پرسرعت میدی یا نه؟اصلا این نیاز رو کی باید تشخیص بده؟تویی که اینترنت فقط اسم چت کردن رو تو سر مردم میزنی یا منی که برای یک اکانت 3گیگ باید هر 2 هفته 20 تومن پیاده شم

amir69_k
10-02-2010, 00:36
اه اه کی بابا میره چت میکنه خداییش هرچی آدم الاف زیگیل هست میره توی این روم ها الافی حالا اگر چت با دوستان باشه مورد نیست ولی اینکه بشنی آهنگ بزاری هی فحش بدی هم شد کار دیگه خیلی وقته کاربر های حرفه ای اینترنت اصلا طرفش هم نمیرن

*Batman*
10-02-2010, 00:43
چت نکنید.
سایت نبینید.
دانلود نکنید.
سرعت بالا نداشته باشید.
.
.
.

جامعه شناسان معتقدند، ضعف مهارت‌هاي اجتماعي در برقراري ارتباط از سوي خانواده و نهادهاي آموزشي، محدوديت‌هاي اجتماعي در گفت‌وگوهاي حضوري، انزواطلبي و نيازهاي جنسي نوجوانان و جوانان را به چت‌روم‌ها مي‌کشاند.

اینو موافقم.ولی قبلش باید بیکاری و بی پولی رو اضافه کرد.

Royce
10-02-2010, 01:09
70 درصد جوانان ایرانی فقط چت می کنند!

مگه با این اینترنت زاقارت کار دیگه ای هم میشه انجام داد؟

b3st.programmer
10-02-2010, 17:10
من که شخصا چت نمیکنم.
چند روز پیش دوستم میخواست چت کردن یاد بگیره بلد نبودم بهش یاد بدم. آخرین باری که رووم رفته بودم کلی فرق میکرد.
چت کار مسخره اییه و اصلا توجیهی برای سرعت اینترنت و قیمتش نیست.

ایووووووووووووووول...
اینو خوب اومدی داداش.
آدم میخواد یه فیلم آموزشی یا کتاب بگیره پدرش درمیاد.
اینا هم دیگه شورش رو درو اوردن..

بجای این کارا برن مواظب لنگراشون باشن که به کابل فیبر نوری خلیج فارس گیر نکنه..:31:

mr.slim
10-02-2010, 17:52
من نمیدونم چرا لنگر ها هی گیر می کنن به فیبرای ما که جوانامون مجبور بشن برن چت کنن
یکی نیست به اینا بگه شما اگر کار کارشناسی بلد بودید که وضعیت ما این نبود. چرا جفنگ تحویل ملت میدید.
اگر مشکل جوانان ما اینترنت پرسرعت بود که الان جوانان اروپایی باید همه معتاد و بنگی ام الفساد می شدن.
تازه چی اینترنتی که فقط اسم پرسرعت رو یدک میشه و تو ایران مد شد که به ADSL بگن پرسرعت. استغفر الله
آقا این با خود اصل اینترنت و سرعت گردش اطلاعات مشکل دارن همین و بس. فکر کردن ملت همه بیکارن هی برن دنبال چت و فسق و فجور.
آخه بابا مگه ما آدم نیستیم. همش باید دعا و گریه کنیم. همش باید ..... بگذریم حیف مه نمیشه وگرنه یه طومار در مورد این جفنگیاتشون مطلب دارم

R O O T
10-02-2010, 18:02
اینا هم دیگه شورشو دراوردن اخه با این اینترنت در پیتی کار دیگه ای هم میشه کرد اگه بخای بری چیزای خوب یاد بگیری هم که تا اون صفحه رو باز کنه چند سال رد میشه:grrr:

Y@var
10-02-2010, 19:40
خدایاااااااااا اینا چرا اینقدر پرروووووووووووووووووو هستن:41:
فکر کنم این ضرب المثل اینجا به کار میاد:اونی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو زده به خواب رو عمراً نمیشه بیدارش کرد:13:
این حرفا(جوانان ما فقط چت میکنن) همش بهانس...اینا به خودشون حق میدن به جای همه تصمیم بگیرن.ولی خداییش با کاراشون میخوان جلوی جهنمی شدن ما رو بگیرن:46:ولی بازم خداییش بهشت زوری مگه میشهههههههههههه:19:
کاشکی یکی این حرفا رو بهشون میگفت آقااااا مااا انسانیم حق انتخاب داریم.تا کی باید اسیر این کوته فکریا باشیم(راستی این حرفای من سیاسی نیستشا یهو به طرفی برنخوره):20:

Gigawarn
10-02-2010, 20:45
احتمالا اون کارشناساشون تو محیط چت رفتن و اونجا آمار گرفتن برای همین تمام نمونه هاشون همش تو چت بودن!!!!

PlayStation3
10-02-2010, 21:12
وقتی یه بیسواد رو کاره ای میکنن همین میشه...

Bs_panzer
10-02-2010, 21:15
ننگ ما ننگ ما اینترنت الدنگ ما :دی

MaaRyaaMi
10-02-2010, 21:19
دری وری پشت سر هم !
تمومی هم نداره
:|

MehranVB
11-02-2010, 12:01
:|
معلوم شد تو هم زیاد چت میکنی!! :دی

online_amin
11-02-2010, 13:37
به خدا سوگند که یکی از بدترین توهین ها به من, چت کردن هست. اگر کسی به من بگه چت میکنی, منفجر میشم.

مذخرفترین کار, چت کردن هست. اینا هم همینطور دارن به ملت توهین میکنن. مثل این میمونه که بگن: همه ملت خر هستن. خر که نیازی به اینترنت نداره داره؟ کجای دنیا خر میره اینترنت؟

rosenegarin13
11-02-2010, 13:41
عذر بدتر از گناه:دی

@R3Z
11-02-2010, 14:51
حالا شما بیاین به جای بعضی چیزا چت کردنو ببرین زیر سوال...شما مگه با تلفن صحبت نمیکنین؟مگه اس ام اس نمیدین؟؟؟خوب چرا چت کردن واستون شده یه کار نجس؟؟؟!!
چت یه قسمت از پیشرفت تکنولوژیه که بعضیا درست استفاده نمیکنن ازش...ولی من خودم به جای این که 100 هزار تومن پول تلفن بدم با فامیلم که تو سوئده چت میکنم و حرف میزنم با همین یاهو مسنجری که شما کم مونده اسم نجسو روش بذارید....چرا صورت مساله رو پاک میکنید؟؟ما فرهنگمون ایراد داره...چت کردن مشکل نیست مشکل ما فرهنگمونه و کسایی که این فرهنگو به ما تحمیل میکنن...
اصلا ما سرعت 10 گیگابیتم داشته باشیم با این فیل ترینگ میخوایم چی کار کنیم؟؟اینا از راههای تبادل اطلاعات میترسن...شما گول سیاستای اینارو نخورید
موفق باشید

alinaserifar
11-02-2010, 15:13
تنها محدودیت ها در چت زیر سوال میره به خاطــر همین جواب ها چت می کنند !

اما چت فضاییست تنها برای هماهنگی اگه اینو رعایت کنند 10% هم از مسنجر ها استفاده نمی کنند ! :31:

online_amin
11-02-2010, 18:15
حالا شما بیاین به جای بعضی چیزا چت کردنو ببرین زیر سوال...شما مگه با تلفن صحبت نمیکنین؟مگه اس ام اس نمیدین؟؟؟خوب چرا چت کردن واستون شده یه کار نجس؟؟؟!!
چت یه قسمت از پیشرفت تکنولوژیه که بعضیا درست استفاده نمیکنن ازش...ولی من خودم به جای این که 100 هزار تومن پول تلفن بدم با فامیلم که تو سوئده چت میکنم و حرف میزنم با همین یاهو مسنجری که شما کم مونده اسم نجسو روش بذارید....چرا صورت مساله رو پاک میکنید؟؟ما فرهنگمون ایراد داره...چت کردن مشکل نیست مشکل ما فرهنگمونه و کسایی که این فرهنگو به ما تحمیل میکنن...
اصلا ما سرعت 10 گیگابیتم داشته باشیم با این فیل ترینگ میخوایم چی کار کنیم؟؟اینا از راههای تبادل اطلاعات میترسن...شما گول سیاستای اینارو نخورید
موفق باشید

اینطور که بر میاد یا منظورم از چت رو نفهمیدی یا علاقه وافری به این کار داری.

آدم بی کار باشه بره چت کنه.

من همین الان یاهو مسنجر دارم و نصب هست ولی کارم که چت کردن نیست. نصب هست برای موقعی که یکی از اون ور آب یا همین ور آب با من کار داره یا یکی از کاربرا یا برای کارهای آنلاین ....

من نصب نکردم که برم تو Room های اون بشینم چت کنم. وقتی به یکی میگن تو چت میکنی, یعنی منظورش اینه که تو کارت فقط و فقط چت کردن هست. یعنی تو اینترنت گرفتی فقط برای چت کردن. برای تو چت روم که فقط و فقط به جز بحث های مبتذل هیچی دیگه رو نداره. خواهشا انکار نکن. یا فحش مینویسن یا دنبال ....

به هر حال همینه. اگر این آمار راست باشه, وافعا ایران باید بره بمیره.

من الان بیش از 5 سال هست که وارد چت روم نشدم. و یه بار که شنیدم برای وارد شدن باید یه کدی رو وارد کنی کلی تعجب کردم :دی

Rosy Cheeks
11-02-2010, 18:16
مشكل فقط اينجاست كه هر چي اپيدمي مي شه، ما فكر مي كنيم حتما يه مشكلي داره يا زبونم لال:41: نا مشروعه.

majid.khaledi
11-02-2010, 18:30
منظور فک کنم برمیگرده به نحوه استفاده از هر چیزی

S@nti@go_s&k
11-02-2010, 18:34
سلام

آقا اگر اینجور باشه باید تمام سرویسهای ارتباطاطی مسخره باشن

یاهو یه شرکت خیلی بزرگ و دومین سایت اینترنتی دنیا هستش نمیاد کار مزخرف بکنه که

شما میتونین ازش درست استفاده کنین

چت کردن برای خیلی ها یه تفریحه یه سری ها هم دنبال ......

Cleeev
11-02-2010, 18:36
خوب گیریم که چت بکنن... به تو چه...!!! همه جای جهان اکثر مردم کارشون به چت کردن میگذره... facebook و twitter و forum ها همه از مخلفات چت محسوب میشن پس یعنی همه مردم جهان در حال چت هستن...

خوب حالا اینی که داره چت میکنه خواست یه ویدئو روی YouTube ببینه یا یه فیلم دانلود کنه باید به خاطر اینکه شما وزیر گرامی صبح تا شب داری توی چت رومای یاهو ... میزنی از سرعت کم با قیمت زیاد استفاده کنه...؟؟؟!!! شما بری به همون بازار و باتومت بچسبی به صرفه تره تا بیای واسه اینترنت مردم نظریه پردازی کنی...

وقتی قضییه ای مثل قضییه ترکسل توی کشوری مثل ایران پیش میاد خوب نباید انتظار بیشتری از مسئولان محترم داشته باشید...!!! اینا همه دستشون نشونده س که با اون قضایای پشت پرده ایرانشل (درصد و آره!) و همراه آخر و مخابرات به نرمی کنار بیان و هر چی میبینن امضا کنن... طرف رو از حجره برداشتن آوردن کردنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معلومه که چه وضعیتی پیش میاد دیگه... چه انتظاری دارید...؟؟؟ فکر کردید نـــظـــام به این الکیاس...؟؟؟ نه جانم از اینام الکی تره...!

شرط میبندم غذاشم با دست میخوره (این یه مثل معروفه :دی)....

MOHAMMAD2010
11-02-2010, 18:38
به خدا سوگند که یکی از بدترین توهین ها به من, چت کردن هست. اگر کسی به من بگه چت میکنی, منفجر میشم.

مذخرفترین کار, چت کردن هست. اینا هم همینطور دارن به ملت توهین میکنن. مثل این میمونه که بگن: همه ملت خر هستن. خر که نیازی به اینترنت نداره داره؟ کجای دنیا خر میره اینترنت؟

من همین الان یاهو مسنجر دارم و نصب هست ولی کارم که چت کردن نیست. نصب هست برای موقعی که یکی از اون ور آب یا همین ور آب با من کار داره یا یکی از کاربرا یا برای کارهای آنلاین ....

من نصب نکردم که برم تو Room های اون بشینم چت کنم. وقتی به یکی میگن تو چت میکنی, یعنی منظورش اینه که تو کارت فقط و فقط چت کردن هست. یعنی تو اینترنت گرفتی فقط برای چت کردن. برای تو چت روم که فقط و فقط به جز بحث های مبتذل هیچی دیگه رو نداره. خواهشا انکار نکن. یا فحش مینویسن یا دنبال ....

من الان بیش از 5 سال هست که وارد چت روم نشدم. و یه بار که شنیدم برای وارد شدن باید یه کدی رو وارد کنی کلی تعجب کردم :دی

دوست عزیز اولا شما نیاز نبود اینجوری قسم بخوری که ما بفهمیم چت خوبه یا نه ! ( به خدا سوگند یه خورده ... )
بعد شما چرا داری همه چیزو به هم ربط میدی یه ضرب المثل هست شما دقیقا داری مثل اون عمل میکنی ( اینجا خوب نیست بگم چیه :31: )
باشه ما فهمیدیم که شما بیکار نیستی ( ولی بادت باشه همیشه بیکارا چت نمیکنن ) ( بحثش خیلی پیچیدس امیدوارم گرفته باشی چی گفتم )
منظور از چت کردن فقط رفتن توی چت روم نیست ! ( اینم اشتباه میکنی که همه چت روم ها مبتذلن ) ( البته بستگی داره به چی بگی ابتذال ! )
در آخرم آفرین که 5 ساله چت روم نرفتی ولی متاسافنه جایزه ای برای نرفتن به چت روم در نظر نگرفتن
موفق باشی
( جوابام به ترتیب Bold کردن نوشته هات بود )

@R3Z
11-02-2010, 18:40

من الان بیش از 5 سال هست که وارد چت روم نشدم. و یه بار که شنیدم برای وارد شدن باید یه کدی رو وارد کنی کلی تعجب کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ببخشید من نمیدونستم چت فقط مختص چت روم هست...از این به بعد به چت کردن با یه نفر میگم اس ام اس سریع از طریق اینترنت ملی

mehryazdan
11-02-2010, 18:47
با چت زیاد حال نمیکنم ولی عاشق وبگردی هستم از نوع شدید

MehranVB
11-02-2010, 19:26
توی یه محیطی که اگه از 2 متری جنس مخالف رد شی تو رو به جرم تخریب پایه های اسلام میگیرن، چه انتظاری داری؟
به نظرت آمار بگیرن که چند درصد مردم آداب معاشرت درست حسابی دارن نتیجش چی میشه؟
و الان که یه محیط مجازی برای ارتباط با همون اجتماع خفه وجود داره و خیلیا عقده هاشونو اونجا میتونن خالی کنن و حداقل یکم روابط اجتماعی شونو بالا ببرن، اون رو با اسمایی مثل ابتذال و ترویج فرهنگ کثیف غرب و ... تحریم میکنن!
جالبه نظریه جامعه شناسانی که در خبر صفحه اول (و صفحات بعد!) اسموشون اومد!!!