PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مورد حياتي در مورد پرينت Sms ها توسط مخابرات

ENTEZAR
24-03-2006, 17:58
آیا امکان پرينت Sms ها توسط مخابرات وجود داره. در صورتیکه دادگاه حکم بده که اینکار انجام بشه

اصلا می خوام بدونم اینها جایی ذخیره میشه

خیییییلی برام مهمه

peyman_joojoo
24-03-2006, 18:38
شدن که هر چیزی امکان پذیره اما ببین دوست عزیز شرکت مخابرات کاری میکنه که به سودش باشه . این رو در نظر بگیر که فقط شما یکنفر نیستی که از خدمات sms استفاده میکنی و این رو در نظر بگیر که این کار علاوه بر هرینه نیروی انسانی که برای شرکت مخابرات داره کلی هم هزینه کاغذ برای پرینت باید بده ... در صورتی شرکت این کارو میکنه که بطور مثال بخوان یک نفر رو کنترل کنن نه چندین میلیون نفر رو ... خیالت راحت باشه

Harry Potter
24-03-2006, 19:06
بله هم مکالمات شما ذخیره میشه و هم Sms ها !
در مورد اینکه چه کسانی دسترسی دارن دیگه خودت بهتر می دونی ...

ENTEZAR
24-03-2006, 19:24
خوب پس با این فرمایشات همینطوری همه را ذخیره نمی کنن

اگه بخوان یه نفر رو کنترل کنن فقط از اون را شروع می کنن ذخیره کنن

درسته؟

ممنون

b-z
24-03-2006, 19:29
تا اونجايي كه من اطلاع دارم البته از منبع موثق همه تماسها ذخيره نميشن فقط در صورت نياز به كنترل اين كار انجام ميشه چون اصلا امكان سخت افزاريش موجود نيست ولي در مورد اس ام اسها بايد بگم كه قابل دسترسي هستن و ذخيره ميشن .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

peyman_joojoo
24-03-2006, 20:48
کاملا درسته و همانطور که گفتم زمانی این کارو میکنن که کسی رو بخوان کنترل کنن ...

Harry Potter
24-03-2006, 22:56
خوب پس با این فرمایشات همینطوری همه را ذخیره نمی کنن

اگه بخوان یه نفر رو کنترل کنن فقط از اون را شروع می کنن ذخیره کنن

درسته؟

ممنون
نه عزیز من کاملا مطمئنم که تمام مکالمات و Sms ها بدون اینکه درخواستی برای کنترل شده باشه ذخیره میشن. و هر وقت که لازم شد استفاده می کنند...(این موضوع رو وزیر مربوطه به طور غیر مستقیم تایید کرده)
یعنی الان سابقه همه شماره ها موجود است!

peyman_joojoo
24-03-2006, 23:24
منطقی خودتون فکر کنید همچین چیزی امکان داره که مکالمات و sms های همه مشترکین ذخیره بشه ؟!

mahdy2021
24-03-2006, 23:33
ه عزیز من کاملا مطمئنم که تمام مکالمات و Sms ها بدون اینکه درخواستی برای کنترل شده باشه ذخیره میشن. و هر وقت که لازم شد استفاده می کنند...(این موضوع رو وزیر مربوطه به طور غیر مستقیم تایید کرده)
یعنی الان سابقه همه شماره ها موجود است!
من فقط در مورد آمريكا مطمئنم

منطقی خودتون فکر کنید همچین چیزی امکان داره که مکالمات و sms های همه مشترکین ذخیره بشه ؟!
مكالمات نه !!

ولي sms منطقيه و خيلي ذخيره و پردازشش راحته

اينجا يه سوال پيش مياد شما از چي نگرانيد؟

اگر براي جوك بر عليه ... هست كه شايد در سال چند صد هزار از اين چيزها ارسال ميشه

ولي اگر اقدام بر ضد امنيت ملي و از اينجور چيزها باشه خوب هيچ تضميني نميشه داد كه چي ميشه (بين شوخي و جدي تفاوت زياده!!!)

WooKMaN
24-03-2006, 23:39
فکر نکنم واسه مخابرات میسر باشه آخه اونا که نمیتونن به متن اس ام اس دسترسی داشته باشن

mahdy2021
24-03-2006, 23:48
فکر نکنم واسه مخابرات میسر باشه آخه اونا که نمیتونن به متن اس ام اس دسترسی داشته باشن
نيش نيش جان از شما بعيده!

الان ديگه عصر ict و ديگه اين كارها چيز پيچيده اي نيست

وقتي شما sms ميفرستيد كه مستقيما نميره به موبايل طرف مقابل

فرايندش طولانيه ولي مهترين قسمت اينه كه ميره message center ديگه همين بسه براي ثبت و ذخيره اطلاعات

WooKMaN
24-03-2006, 23:51
مهدی جان میدونم اما راستش یکی از دوستان مخابراتیم میگه عمممممران اس ام اس هارو چک کنن
به همبن دلیل یه خورده شک کردم !!!

Harry Potter
25-03-2006, 00:07
اظهارات ضد و نقيض درباره شنود مكالمات تلفن همراه

در پي انعكاس خبري مبني بر ضبط مكالمات تلفن همراه در مراكز مخابراتي كشور به اطلاع مي‌رساند كه به دليل حجم بالاي مكالمات، در سيستم مخابراتي كشور براي ضبط اقدامي صورت نمي‌گيرد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در پي انعكاس خبري مبني بر ضبط مكالمات تلفن همراه در مراكز مخابراتي كشور به اطلاع مي‌رساند كه به دليل حجم بالاي مكالمات، در سيستم مخابراتي كشور براي ضبط اقدامي صورت نمي‌گيرد.

روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تاكيد مي‌كند كه تنها پيام‌هاي كوتاه (SMS) در سيستم مخابراتي كشور ثبت مي‌شود كه در صورت نياز با حكم دستگاه قضايي و به صورتن محرمانه در اختيار آن دستگاه قرار مي‌گيرد.

اين در حالي است كه به نوشته «كيهان»، دكتر محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حاشيه ديدار جانبازان بالاي 50درصد اين وزارتخانه در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران كه پرسيد، آيا مكالمات تلفني شهروندان به صورت اتوماتيك ضبط مي‌شود، اعلام كرد: اگر خبرنگاراني كه در سقوط هواپيماي سي 130 به شهادت رسيدند، با تلفن همراه خود صحبتي قبل از سقوط داشته‌‌اند، با مجوز قضايي مكالمات آنها قابل انتشار است. وي در ادامه گفت: با امكانات ديجيتالي كه ايجاد شده امكان ضبط مكالمات وجود دارد.

وي افزود: هر كس نمي‌تواند به مكالمات شهروندان دسترسي پيدا كند. مگر آن كه حكم قضايي داشته باشد. وي در ادامه از ثبت نام تلفن همراه در اول بهمن ماه خبر داد. سليماني در زمينه بهبود شبكه تلفن همراه كشور گفت: اين شبكه پيچيده است و به نظر من در گذشته براي حل مشكلات اين شبكه برخورد غيرعلمي و فني شده است.

وزیر مخابرات شنود مکالمات تلفن همراه تمامی شهروندان را تلویحا تایید کرد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در مورد سقوط هواپيماي سي 130 اگر خبرنگاران با تلفن همراه خود صحبتي داشته‌اند با مجوز قضايي مكالمات آنها قابل انتشار است.

محمد سليماني در حاشيه ديدار با جانبازان بالاتر از 50 درصد اين وزارتخانه وزير ارتباط و فناوري اطلاعات در مورد سوال يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه آيا مكالمات تلفني شهروندان تا شش ماه به صورت اتوماتيك ضبط مي‌شود، افزود: سعي مي‌كنيم مكالمات را هميشه داشته باشيم، اكنون با امكانات ديجيتالي كه ايجاد شده است امكان ضبط وجود دارد.
وي ادامه داد: اما هر كس به مكالمات شهروندان نمي‌تواند دسترسي پيدا كند، مگر اينكه حكم قضايي داشته باشد.

وي با رد دسترسي افراد به مكالمات شهروندان تاكيد كرد: اين كار تنها با مجوز قضايي صورت مي‌گيرد. در مورد سقوط هواپيماي سي 130 نيز اگر خبرنگاران با تلفن همراه خود صحبتي داشته‌اند با مجوز قضايي مكالمات آنها قابل انتشار است.

برداشت آزاد!
ولی فکر نکنم این حرف ها رو امریکایی ها گفته باشن...

b-z
25-03-2006, 01:16
اين كار يعني شنود تك تك مكالمات كار واقعا احمقانه ايه فك نميكنم اين حرفي كه زدن يعني امكان ضبط
فراهم شده اين معني رو بده كه همه مكالمات شنود ميشن . ولي توي ايران همه چيز امكان داره . من حرفي رو كه زدم بهش اعتقاد دارم . اس ام اس ها سرور دارن و همه چيز ناگزير ثبت ميشه ولي مكالمات فقط موقعي كه لازم بشه . مگه اين كه فاميل درجه 1 مون بهم دروغ گفته باشه يا اطلاعاتش ناقص باشه كه بعيد ميدونم . به هر حال بازم ميگم توي كشور ما همه چيز ممكنه .

محمد امين
25-03-2006, 02:12
سيستمي كه توي امريكا وجود داره اينه كه به يك سري كلمات حساس هست و فقط اونها رو چك ميكنن ولي همه هم ذخيره ميشه توي ايران نميدونم ولي بعيد ميدونم بشينن اين همه رو چك كنن. البته موردي يا مربوط به سياسي ها و غيره شايد ولي اگه براي بقيه بخوان اين كارو بكن كه نشدنيه تازه بيشتر پيامها توي ايران جك و اين جور چيزاست!

peyman_joojoo
25-03-2006, 17:27
سلام در مورد این قضیه امروز صبح من با یکی از دوستانم که از کارکنان مخابرات بود صحبت کردم . در مورد sms گفت که بطور کامل sms ها در یک سرور بطور موقت ذخیره میشه (پس امکان دخیره کل sms ها بطور موقت در حال حاضر انجام میشه ) . در مورد کنترل sms این کار فقط برای کسانی انجام میشه که تحت کنترل باشند ... اما در مورد مکالمات امکان دخیره برای تمام خط ها به هیچ شکل امکان پدیر نخواهد بود ... مگر اینکه فردی قرار باشه که تحت کنترل قرار بگیره ... (یعنی تعداد بسیار محدود ) . فکر نمیکنم جای شک و تردیدی باقی بمونه در این موضوع ...

amin123456789
25-03-2006, 19:01
کاری که نداره به کامپیوتر ی برنامه میدن که به بعضی کلمات حساسند که اگه استفاده شه ثبت میشه,من دو تا از دوستام جوک در مورد یکی از مقامات فرستاده بودن SMSشون برای همیشه قطع شد ,با چشمای خودم دیدم.

b-z
25-03-2006, 19:33
سلام در مورد این قضیه امروز صبح من با یکی از دوستانم که از کارکنان مخابرات بود صحبت کردم . در مورد sms گفت که بطور کامل sms ها در یک سرور بطور موقت ذخیره میشه (پس امکان دخیره کل sms ها بطور موقت در حال حاضر انجام میشه ) . در مورد کنترل sms این کار فقط برای کسانی انجام میشه که تحت کنترل باشند ... اما در مورد مکالمات امکان دخیره برای تمام خط ها به هیچ شکل امکان پدیر نخواهد بود ... مگر اینکه فردی قرار باشه که تحت کنترل قرار بگیره ... (یعنی تعداد بسیار محدود ) . فکر نمیکنم جای شک و تردیدی باقی بمونه در این موضوع ...
آره قربونش اين درسته اون جوري كه من اطلاع دارم ما توي سازماندهي خطوطمون هم مشكل داريم حالا چه برسه به كنترل همشون . اصلا بستر سخت افزاريش به هيچ وجه و جود نداره شما مطمئن باشين . همون طور كه گفتم و دوستان هم گفتن فقط اس ام اس ها بطور كامل ذخيره ميشن و در مورد كنترلشون هم فكر نميكنم به اون صورت باشه كه همه مسيج ها يكي يكي چك بشن حالا شده توسط كامپيوتر.