PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Quad یا i5

گـیلداد
07-12-2009, 16:02
سلام من میخواستم یه سیستم جدید برای خودم بخرم اما برای خرید سی پی یو مردد هستم ، سی پی یویی که مد نظرم هست Core2 Quad 2.66 Q9400 هست که 200هزار تومن قیمتشه اما یکی از دوستان اصرار دارن که این سی پی یو( منظور سی پی یوهای کواد) یه مورد تاریخ گذشته اند و ضمن اینکه برق مصرفی بالایی داره (هر چند که من با توجه به جستجوهام تو اینترنت متوجه شدم برق مصرفی این سی پی یو 95 وات هست که بنظر زیاد نمیاد) و توانایی پردازش بچشمگیری نسبت به Core 2 Duo نخواهد داشت ، همین دوستان سی پی یو کـُـر آی5 رو پیشنهاد دادن که با توجه به این پیشنهاد؛ برای خرید سیستم، غیر از اینکه سی پی یو عوض خواهد شد مادربورد رو هم باید تغییر بدم که چیزی در حدود 200 هزار تومان بیشتر از کواد باید هزینه بشه، آیا سی پی یو های اینتل کـُـر آی5 توانایی آنچنان بالایی دارند و قابل توجهی دارند که بخاطر اون 200هزارتومان برای خرید این نوع سی پی یو به جای نوع کواد، بیشتر پرداخت کنم یا خیر؟؟

sir payman
07-12-2009, 16:37
i5 خیلی به روز تر از core2 quad ها هستش.اگه به من باشه i5 میگیرم اگرم الان پولشو نداشته باشم صبر میکنم تا بتونم یه سیستم بر پایه i5 ببندم.i5 معماری فوق العاده ای داره برای گیم هم خیلی خوبه و توی گیم از core2 quad ها خیلی سرتره.
core2 quad توی گیم برتری زیادی نداره نسبت به core2 duo(فعلا تا موقعی که بازی ها multi core نیستند که کم کم دارن میشن) ولی توی رندرینگ تفاوتشون زیاده.
البته خیلی کلی بحث شد.

sepinood1
07-12-2009, 17:47
البته که i5 بهتر و قویتر و با ارزشتره ! ولی شما کاربردتون رو بگید ...! شاید واقعا ارزش هزینه کردن داشته باشه !

گـیلداد
07-12-2009, 18:41
والا بیشتر برای کارهای گرافیکی مثل ادیت فیلم و عکس و خب ، نرم افزارهایی گرافیکی که من باهاشون میخوام کار کنم ( و البته قرار نیست اونها رو حالا حالاها به ورژن بالاتر آپدیت کنم) بهترین عملکردها رو (بگفته ی سایت های سازنده) تو سیستمهایی با پردازنده Core2 Quad دارند، حتی جدیدترین بازیهایی هم که اومدن بر طبق گفته شرکت های سازنده با همین پردازنده بهترین اجرا رو دارند...

powerfulman2008
07-12-2009, 20:28
با سلام
لطفا" حداکثر بودجه ای که در نظر گرفتی رو هم مشخص کنید.

ess_1362
07-12-2009, 21:38
خوب I5 نسبت به C2Q های اینتل چه به لحاظ ساختاری و تکنولوژیکی و عملکردی بهتر هست

همچنین آینده بهتری هم داره

ضمن اینکه C2Q ها دیگه تولید نمیشه و می شه گفت کمکم داره از رده خارج میشه

گـیلداد
10-12-2009, 14:46
با سلام
لطفا" حداکثر بودجه ای که در نظر گرفتی رو هم مشخص کنید.

سلام مجدد، یک میلیون و دویست هزار تومان برای یه سیستم کامل که یعنی مانیتور و موس و کیبورد و اسپیکر رو هم در بر میگیره...

powerfulman2008
10-12-2009, 16:17
سلام مجدد، یک میلیون و دویست هزار تومان برای یه سیستم کامل که یعنی مانیتور و موس و کیبورد و اسپیکر رو هم در بر میگیره...

با این بودجه قویا" core i5 توصیه میشه . اگه یه سیستم کامل می خواهی تو بخش خرید سیستم مطرح کن تا سیستم مناسب پیشنهاد بشه . (ضمنا" کاربردت هم یادت نره) ضمنا" قطعات قبلی خودت رو هم بنویس تا بررسی بشوند.