PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسمبل کردن سیستم

mehr1362
20-11-2009, 03:15
سلام.لطفا اگر این پست مربوط به اینجا نمیتونه باشه پست رو انتقال بدین و به من پیام خصوصی بدین.ممنون:11:

من میخوام قطعاتی رو که خریدم سر هم کنم...مشکلی که دارم این هست که :

بعضی از کابل های کیس و پاور رو نمیدونم از کدوم طرف باید جا بزنم...یعنی نمیدونم مثلا کابلی که مربوط به ریست هست رو از کدوم طرف باید جا یزنم یا مثلا کابلی که 20 رشته سیم داره و از پاور میاد رو از کدوم طرف باید جا بزنم..

این سوال ها برای من پیش میاد :

اگر کابل رو وارونه جا بزنم یا مثلا به یک جای اشتباه از مادربرد وصل کنم امکان خرابی مادربورد یا قطعات دیگه هست؟
قسمتی که روی مادربورد FDD نام داره برای کابل فلاپی هست؟
آیا باید کابلی که 20 رشته داره و از پاور میاد رو به مادربورد وصل کنم؟ همزمان با کابل 4 رشته ای که از پاور میاد و باید به قسمت ATX-12v وصل کنم؟منظورم اینه که هر دوی این کابل ها باید به مادربورد وصل بشن؟
وظیفه هر کدوم از اینها چی هست؟کدومش برای برق هست؟و دیگری برای چه منظوری هست؟

کابل های ریست سیستم و روشن کردن سیستم به کدام قسمت مادربورد باید وصل بشن؟منظورم این هست که به کدوم عبارت درج شده روی مادربورد اختصاص دارن؟

مادربورد من این هست :
GA-MA770T-UD3P

از دوستانی که وارد هستند و حوصله دارند تقاضا میکنم من رو راهنمایی کنند و اگه میتونن روی عکس این مادربورد برای من مشخص کنند که چی رو باید کجا بزنم...

70 در صد کار رو میدونم و در بعضی قسمت ها شک دارم...اگه کمک کنید موفق میشم.:10:

ess_1362
20-11-2009, 13:58
اکثر کابل های مادربرد فقط از یک طرف جا می خوره

فقط کابل فلاپی هست که باید در جا زدن اون دقت کرد

بقیه کابل ها هم یک شیار داره که با شیار روی مادربرد مچ می شه یا یک رنگ خاص داره که با رنگ روی پورت مچ میشه

بجز کابل فلاپی بقیه کابلها وارونه یا اشتباه جا نمی رن و حتما از یک طرف با هم ست می شن

telcomm
24-12-2009, 19:12
سلام.لطفا اگر این پست مربوط به اینجا نمیتونه باشه پست رو انتقال بدین و به من پیام خصوصی بدین.ممنون:11:

من میخوام قطعاتی رو که خریدم سر هم کنم...مشکلی که دارم این هست که :

بعضی از کابل های کیس و پاور رو نمیدونم از کدوم طرف باید جا بزنم...یعنی نمیدونم مثلا کابلی که مربوط به ریست هست رو از کدوم طرف باید جا یزنم یا مثلا کابلی که 20 رشته سیم داره و از پاور میاد رو از کدوم طرف باید جا بزنم..

این سوال ها برای من پیش میاد :

اگر کابل رو وارونه جا بزنم یا مثلا به یک جای اشتباه از مادربرد وصل کنم امکان خرابی مادربورد یا قطعات دیگه هست؟
قسمتی که روی مادربورد FDD نام داره برای کابل فلاپی هست؟
آیا باید کابلی که 20 رشته داره و از پاور میاد رو به مادربورد وصل کنم؟ همزمان با کابل 4 رشته ای که از پاور میاد و باید به قسمت ATX-12v وصل کنم؟منظورم اینه که هر دوی این کابل ها باید به مادربورد وصل بشن؟
وظیفه هر کدوم از اینها چی هست؟کدومش برای برق هست؟و دیگری برای چه منظوری هست؟

کابل های ریست سیستم و روشن کردن سیستم به کدام قسمت مادربورد باید وصل بشن؟منظورم این هست که به کدوم عبارت درج شده روی مادربورد اختصاص دارن؟

مادربورد من این هست :
GA-MA770T-UD3P

از دوستانی که وارد هستند و حوصله دارند تقاضا میکنم من رو راهنمایی کنند و اگه میتونن روی عکس این مادربورد برای من مشخص کنند که چی رو باید کجا بزنم...

70 در صد کار رو میدونم و در بعضی قسمت ها شک دارم...اگه کمک کنید موفق میشم.:10:

سلام دوست گلم.
الان یک ماه از سوالتون گذشته و منم دقیقا به مشکل شما برخوردم.
تو رو خدا یه توضیح بدید که بالاخره اون کابل 4 رشته ای پاور رو وصل کردید یا نه و اگر وصل کردید ، به کدوم قسمت سوکت 2×4 پین مادربوردتون ؟
من کارم گیره .
ممنون از کسی که زود جوابم رو بده. من تا حالا اسمبل نکرده بودم ولی الان خیلی هاش رو به راحتی بستم.
ولی این مورد جای شک نداره.

Hossein Adeli
25-12-2009, 17:27
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فقط این ***** رو از آدرس حذف کن
راهنمای کامل اسمبل سیستم در این تاپیک است. حتما کارتون راه میوفته.

مادربرد 2 سوکت داره یکی کناره CPU است یکی هم 20+4 پین است یعنی دو کابل 20 پین و 4 پین کنار هم قرار میگیرند و 24 پین رو تشکیل میدند.
جهت قرار گیریشون هم مشخصه چون هم کابل هم سوکت مادربرد دارای یک برجستگی هستند که باید بعد از قرار گیری قفل بشن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون برجستگی هم کاملا در عکس مشخصه البته این عکی برای 8 پین است

4 پین بالایی مال همون مادربرد است 4 پین پایینی مال فلاپی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima2424
25-12-2009, 22:09
دوست عزیز سلام
فکر کنم ی سری به دفترچه مادربردت بیاندازی کاملا متوجه میشی منظورم فیش های hdd , power reset هست