PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات احتمالی..مهم

mehr1362
11-11-2009, 21:59
سلام.من میخوام سیستم amd ببندم...

مشکلی که هست اینه که اگه بخوام یکی از سی پی یوهای تازه تولید شده رو بخرم به احتمال فراوان مادربورد سی پی یو رو به درستی تشخیص نمیده و باید بایوس رو آپدیت کرد....

با توجه به سایت های ام اس آی و ایسوس....اکثر آپدیت بایوس ها برای رفع این مشکل ارائه شدن...

و به اجتمال فراوان در صورت خرید سی پی یو هایی مثل athlon 630 باید آپدیت کرد...

ولی این کار هم خطرناک هست و دیدم راه های مختلفی براش گفتن.....

من میخوام از کسانی که تجربه دارن بپرسم که میشه بدون مشکل این کار رو کرد؟

چون اگر مشکلی پیش بیاد باید مادربورد رو بندازم دور...

راه حل چی هست؟آیا یک راه 100 در صد عملی و بدون مشکل داره؟بدون اما و اگر و شاید..

rasool1
12-11-2009, 19:03
سلام دوست عزیز اولا من مادربرد های msi رو پیشنهاد میکنم (البته نظر شخصی و تجربه کاری منه) ضمنا شما اگه در تهران یا مشهد تشریف دارید حتما اکر از نمایندگی مادربرد و cpu رو خریداری کنید قبل از تحویل به شما خودشون مادربرد رو آپدیت میکنند تا شما نگران نباشید ضمن اینکه آپدیت کردن اگه توسط شخص کار بلدی انجام بشه اصلا خطرناک نیست خوب هم هست (اینم بگم با این سرعتی که cpu ها دارند تولید میشن شما هر مادبردی بگیری برای cpu های جدید نیاز به آپدیت داری)اگه توی این دوشهر نیستی بگو تا بیشتر توضیح بدم

mehr1362
13-11-2009, 03:17
سلام.خیلی ممنون.

من اصفهان هستم و قصد خرید از نمایندگی رو ندارم...میخواستم از مرکز فروش قطعات در اصفهان یک مادربورد با قطعات دیگه برای یک سیستم کلی بگیرم...روز شنبه قصد خرید دارم.

نظرتون در مورد این چیه؟
gigabyte GA-MA770T-UD3

بعد به نظزتون من یکی از اون ام اس آی ها رو بخرم با حدود قیمت 100 تومن یا این مدل گیگارو...صمن اینکه :

من به 3 اسلات pci نیاز دارم و اگر گیگا رو بخرم مجبورم یک مودم یو اس بی دیال آپ هم بخرم...

که میگن 25 تومن هست ولی اون ام اس ای ها 3 اسلات رو دارن..به نظرتون کدوم رو در الویت قرار بدم؟

mehr1362
13-11-2009, 03:19
مدل های MSI :
msi 770-C45
msi 770-C35

rasool1
13-11-2009, 19:29
سلام دوست عزیز در اصفهان هم احتمالا خدمات بعد از فروش شرکت ماتریکس که نمایندگی msi هست باید باشه البته دقیق نمی دونم بازم بپرس ضمن اینکه برای آپدیت بایوس حتما باید اول یک cpu ای که روی اون مادر برد بالا بیاد و مشکل نداشته باشه بزاری تا بعد از آپدیت بتونی cpu خودتو بزاری به این موضوع توجه کن اگه نمایندگی نداشت از فروشنده بخواه برات خودش اول آپدیت کنه بعد cpu خودتو بزار روش ضمنا مادر برد giga ای که اسم بردی من کار کردم دمای شروع به کار و حین کارش تقریبا دوبرابر این msi است و این برای یک مادر برد نقطه ضعف محسوب میشه چون توی دراز مدت دما مشکلاتی رو برای شما بوجود میاره

mehr1362
14-11-2009, 05:42
سلام دوست عزیز در اصفهان هم احتمالا خدمات بعد از فروش شرکت ماتریکس که نمایندگی msi هست باید باشه البته دقیق نمی دونم بازم بپرس ضمن اینکه برای آپدیت بایوس حتما باید اول یک cpu ای که روی اون مادر برد بالا بیاد و مشکل نداشته باشه بزاری تا بعد از آپدیت بتونی cpu خودتو بزاری به این موضوع توجه کن اگه نمایندگی نداشت از فروشنده بخواه برات خودش اول آپدیت کنه بعد cpu خودتو بزار روش ضمنا مادر برد giga ای که اسم بردی من کار کردم دمای شروع به کار و حین کارش تقریبا دوبرابر این msi است و این برای یک مادر برد نقطه ضعف محسوب میشه چون توی دراز مدت دما مشکلاتی رو برای شما بوجود میاره

فروشنده همچین کاری برای من نمیکنه....آخه چه طوری؟یعنی بیاد یک سیستم سر هم کنه که اینکارو بکنه؟
غیر ممکن هست....

شما اگه نمایندگی ام اس آی...شماره هاشو در اصفهان داری بدین..یا آدرس هاشو

ممنونم

mehr1362
14-11-2009, 05:49
من در یه سایت دیگه پرسیدم که میگن سیستم بالا میاد ولی سی پی یو توان واقعیش رو نداره ....

کدومش درسته حالا؟

mehr1362
14-11-2009, 16:59
آقا من منتظرم....راهنمایی کنید لطفا

rasool1
14-11-2009, 19:48
سلام دوست عزیز ممکنه حتی سیستم بالا بیاد ولی واقعی نشون نده اینهم درسته در هر صورت نیاز به آپدیت داری ضمنا لازم نیست یک سیستم ببنده با یک سی پی یو و پاور و یک فلش مموری که روی آپدیت جدید باشه با ید سی دی رام و کارت گرافیک و رم تمامه نیاز به اسمبل کل سیستم نیست ضمن اینکه می تونی سیستمتو اسمبل کنی ببری پیشش بگی یک سی پی یو پایین بزاره آپدیت کنی بعد سی پی یو خودتو بزاری البته اگه بالا بیاد و غیر واقعی بشناسه به این کار هم نیاز نیاری فقط کافیه آپدیت کنی

mehr1362
16-11-2009, 02:11
آقا رسول خیلی کمک کردی...واقعا ممنون.