PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سینوزیت مزمن یا آلرژیک یا...؟

971971
11-11-2009, 16:24
با سلام و خسته نباشید

در یکسال گذشته حد اقل ماهی یکبار و در دو ماه گذشته ماهی دو بار سرما خورده‌ام. سرماخوردگیهای من معمولا با عطسه و آبریزش بینی شروع میشود و با حالتی که مرتبا باید گلویم را صاف کنم ادامه می‌یابد و سپس به سرفه‌های شدید تبدیل میشود و بعضی مواقع هنگام سرفه سرم نیز درد میکند و با استفاده از آنتی بیوتیکهایی مانند آمپول پنی‌سیلین و یا سفیکسیم و یا آزیترومایسین و کورتیزونهایی مانند بتامتازون و دگزامتازون و ... و قرصهایی مانند تیمکس و کلوبوتینول علائم خفیفتر میشود و سرفه‌های خفیفتر و گرفتگی صدا تا چند ماه باقی میماند و اگر تا آن زمان به سرماخوردگی جدیدی مبتلا نشوم خوب میشود. میتوانم بگویم در یکسال گذشته حتی 30 روز متوالی نبوده‌است که من احساس سلامتی داشته‌باشم.

در 2 ماه گذشته 4 بار سرما خورده‌ام، بار اول سفیکسیم، بار دوم آزیترومایسین و بار سوم پنی‌سیلین وی استفاده کردم و بطور کامل درمان نشدم و گرفتگی صدا و لرزه خفیف در سینه هنگام صحبت کردن و سرفه‌های خفیفتر ادامه یافت.

حدود 20 روز پیش به متخصص گوش حلق بینی در یک کلینیک مراجعه کردم و تشخیص داد که از هیپرتروفی لوزه‌هاست و گفت بیا فردا عمل کنم من گفتم دارو بدهید خوب شوم سپس عمل کنید نسخه‌ای شامل آمپول پنی سیلین و آموکسی سیلین و اکسپکتورانت نوشت و برای عمل 3 روز دیگر را تعیین کرد، داروها را تهیه نکردم و 2 روز دیگر به متخصصی معروفتر مراجعه کردم او هم تشخیص سینوزیت آلرژیک داد و نسخه ای شامل تریامسینولون، لوراتادین و کلسیم فورت داد ولی کوچکترین فرقی در حال من حاصل نشد بعد از یک هفته کمی تب داشتم و سپس بعد از 4 روز تب شدیدتر شد و سرفه های شدیدی شروع شد و فردایش به متخصص دیگر گوش حلق بینی و دانشیار دانشگاه رفتم، یک سی تی اسکن از بینی و سینوسها نوشت که تا 2 هفته دیگر انجام خواهم داد و نسخه‌ای شامل کلاریترومایسین، تریامسینولون و لوراتادین داد که 5 روز است استفاده میکنم ولی تغییری در من ایجاد نشده‌است.

با توجه به شرح حال بیماری بنده که در بالا ذکر شد و مواردی که برای تشخیص دقیقتر در پایین می آورم لطفا من را برای درمان قطعی این بیماری راهنمایی کنید:

1-در اکثر سرما خوردگیهای من یا تب وجود ندارد و با خفیف است.

2-در اکثر سرما خوردگیهای من خلط بیرنگ است و بعضا زرد است ولی هیچوقت سبز نیست.

3-اکثرا در حالت خوابیده سرفه‌هایم کمتر است.

4-بعضا گوشهایم بطور خفیف یا شدید درد میکند.

5-سردرد من غالبا هنگام سرفه‌های شدید است و ندرتا بصورت خفیف وجود دارد.

6-علت اکثر سرما خوردگی هایم را میتوانم خودم حدس بزنم مانند سردشدن ناگهانی هوا، بصورت عرق کرده در معرض هوای سرد قرار گرفتن، با موی خشک نشده بیرون آمدن، با موی خیس خوابیدن(در رد احتمال آلرژی)

7-سرما خوردگیهای من در پاییز و زمستان بیشتر از بهار و تابستان است(در رد احتمال آلرژی)

8-من به گل محمدی حساس هستم و سالهاست از آن دوری میکنم البته حساسیت من به آن در حد عطسه و اشک چشم است.(در تایید احتمال آلرژی)

9-به نظر میرسد هنگام خربزه خوردن و انگور خوردن حالم بدتر میشود.

10-طبق گفته دکترها کمی هم انحراف بینی دارم.
11- فقط در روزهای اول عطسه میکنم و در روزهای بعد به ندرت.

لطفا به سوالات زیر که برایم بوجود آمده جواب دهید:

1-با توجه به بیرنگ بودن خلط آیا سی تی اسکن ممکن است کمکی در تشخیص بیماری من داشته باشد؟

2-در صورت وجود آلرژی آیا روشهایی مانند طب سوزنی و لیزر سرد را توصیه میکنید؟

3-برای تقویت سیستم دفاعی بدن باید چکار کنم؟

4-آیا واکسن آنفلوانزا برای من مؤثر است؟ و با توجه به اینکه احتمال سرماخوردن مجدد به من قبل از بهبودی سرماخوردگی فعلیم زیاد است، آیا واکسن زدن قبل از بهبودی کامل ممکن است؟

با تشکر بی پایان و آرزوی اجر دنیوی و اخروی برای شما

eMer@lD
11-11-2009, 17:08
سلام
شما ابتدا بدنتون سرما میخوره و ضعیف میشه اگر در دوران نقاهت تقویت نشوید دوباره سرماخوردگی در بدنتون عود میکنه
اگر آبریزش بینی دارید باید با سرمهای کلر سدیم استنشاق داشته باشید تا سینوزیت پدیدار نشه
اگر سینوزیتها پدیدار شوند درمان سخت و طولانی مدت میشه

بیشتر علایمی که گفتید آلرژی هست آلرژیکها فقط فصلی نیستند بلکه گاها به خاطر هوای داخل منزل یا محل کار نیز باعث ایجاد سرفه و آبریزش و گاها سر درد میشه که همیشگی هم هستند : حیوانات خانگی ، بالشت زیر سر ، نوع جنس مبل یا فرش منزل هوای داخل منزل یا حتی سوسکها

زیر گوشتون یا روی پیشونیتون رو فشار میدید یا لمس میکنید درد داره؟(قسمت غده های لنفاوی)

اگر سرفه های شدید دارید ممکنه برونشیت ریه پدیدار شده باشه که بر اثر دود حاوی در هوا ی بیرون منزل و حتی سیگار تشدیدش میکنه

علت اکثر سرما خوردگی هایم را میتوانم خودم حدس بزنم مانند سردشدن ناگهانی هوا، بصورت عرق کرده در معرض هوای سرد قرار گرفتن، با موی خشک نشده بیرون آمدن، با موی خیس خوابیدن(در رد احتمال آلرژی)تمام این موارد در مزمن شدن سرماخوردگی شما دخالت دارند و تا آخر عمر همراهتون هستند.

البته مسایلی که در رد آلرژی مطرح کردید بی اساس هست چرا که آلرژی حساسیت هست و ممکنه شما هم سرماخورده باشید و هم آلرژی گرفته باشید
از ماسکهای فیلتر دار استفاده کنید
سوپ و آش زیاد میل کنید
مایعات طبیعی مصرف کنید
بالشت زیر سرتون رو از جنس پنبه انتخاب کنید
محیط خانه و محل کار رو با پیاز رنده شده ضد عفونی کنید
درهای منزل رو روزی سه ساعت برای تغییر هوا باز نگه دارید و در همان لحظه اسفند دود کنید (برای ضد عفونی کردن هوا)
لیمو شیرین همراه با لیمو ترش به صورت آبگیری مصرف کنید
در زمان تب و چرک در بدن اصلا مکملهای تقویتی میل نکنید

با یک فوق تخصص آسم ، آلرژی ، نقص ایمنی مشورت داشته باشید
اگر آنتی بیوتیک تجویز کردند تا آخر دوره حتما میل نمایید.

-
با توجه به بیرنگ بودن خلط آیا سی تی اسکن ممکن است کمکی در تشخیص بیماری من داشته باشد؟
2-در صورت وجود آلرژی آیا روشهایی مانند طب سوزنی و لیزر سرد را توصیه میکنید؟

3-برای تقویت سیستم دفاعی بدن باید چکار کنم؟

4-آیا واکسن آنفلوانزا برای من مؤثر است؟ و با توجه به اینکه احتمال سرماخوردن مجدد به من قبل از بهبودی سرماخوردگی فعلیم زیاد است، آیا واکسن زدن قبل از بهبودی کامل ممکن است؟

ممکنه
خیر
ورزش ، خوردن معجون شیر موز انواع مغزها به صورت میکس ،مصرف میوهایی مثل هویج به صورت آبپز،شیر و عسل گرم، جگرو..
واکسنهای ضد ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا باید در شهریور تا آاوایل آبان تزریق شود ، کلا من شخصا با واکسن رابطه ی خوبی ندارم:)

ardavan_2008
11-11-2009, 18:55
شما می تونید عسل رو همرا با لیمو ترش امتحان کنید (1لیوان اب ،یک قاشق عسل،لیمو ترش) برای بعضی افراد موثر هست تا دچار سرماخوردگی نشوند...

971971
30-11-2009, 06:40
با تشکر از پاسخهای شما

زیر گوشتون یا روی پیشونیتون رو فشار میدید یا لمس میکنید درد داره؟(قسمت غده های لنفاوی)
خیر

هفته قبل به کلینیک آلرژی رفتم و دکتر چنر تست خون داد و تست آلرژی انجام داد که مشخص شد به 17 نوع گیاه حساسیت دارم و داروهای فکسوفنادین، اکی هرب، ویتامین E، ُروغن کبد ماهی و zink plus را تجویز کرد، نتایج آزمایش هماتولوژی نرمال بود و نتیجه سرولوژی CRP=3+ بود و نتایج آزمایش CBC و IgE هنوز در نیامده است، در ضمن دکتر دستور شستشوی بینی با آب نمک به وسیله سرنگ 10 سی سی را نیز داد، ولی هنوز گرفتگی صدا در من وجود دارد.
چند روز پیش به سی تی اسکن رفتم و نتیجه آن که قرار است امروز به پزشک نشان دهم چنین است:
"کیست رتانسیون در سینوس ماگزیلاری چپ مشهود است . OMC دو طرفه باز است. کونکابولوزای دو طرفه رویت میگردد انحراف سیتوم بینی به سمت راست رویت میشود."

در ضمن حدود یک هفته است که درد خفیف و عجیبی در من وجود دارد که در یک جای مشخص وجود ندارد و بطور تصادفی گاهی در گردن، گاهی در یک گوش، گاهی در یک دست گاهی در یک زانو، گاهی در یک پا، گاهی در یک انگشت و ... حس میشود، نمیدانم این از عوارض داروهاست و یا علت دیگری دارد؟

با تشکر مجدد

eMer@lD
30-11-2009, 15:02
با تشکر از پاسخهای شما

خیر

هفته قبل به کلینیک آلرژی رفتم و دکتر چنر تست خون داد و تست آلرژی انجام داد که مشخص شد به 17 نوع گیاه حساسیت دارم و داروهای فکسوفنادین، اکی هرب، ویتامین E، ُروغن کبد ماهی و zink plus را تجویز کرد، نتایج آزمایش هماتولوژی نرمال بود و نتیجه سرولوژی CRP=3+ بود و نتایج آزمایش CBC و IgE هنوز در نیامده است، در ضمن دکتر دستور شستشوی بینی با آب نمک به وسیله سرنگ 10 سی سی را نیز داد، ولی هنوز گرفتگی صدا در من وجود دارد.
چند روز پیش به سی تی اسکن رفتم و نتیجه آن که قرار است امروز به پزشک نشان دهم چنین است:
"کیست رتانسیون در سینوس ماگزیلاری چپ مشهود است . OMC دو طرفه باز است. کونکابولوزای دو طرفه رویت میگردد انحراف سیتوم بینی به سمت راست رویت میشود."

در ضمن حدود یک هفته است که درد خفیف و عجیبی در من وجود دارد که در یک جای مشخص وجود ندارد و بطور تصادفی گاهی در گردن، گاهی در یک گوش، گاهی در یک دست گاهی در یک زانو، گاهی در یک پا، گاهی در یک انگشت و ... حس میشود، نمیدانم این از عوارض داروهاست و یا علت دیگری دارد؟

با تشکر مجدد

اگر در زمان سر ماخوردگی پیشانی و زیر گوش تان در اثر کمی فشار درد بگیره نشون دهنده ی سینوزیت هست که خوشبخاتنه شما دچار این بیماری نیستید

آزمایش هماتولوژی برای اندازه گیری تعداد گلبولهای خونی هست که cbcدقیق ترین حالت شمارش رو بعده داره
که lgeاندازه و نوع حسایت رو نشون میده تمام چیز هایی که شما بهش حسایت دارید در این آزمایش معلوم میشه حتی دارو ها و وسایل اطراف و ...
اگر سرم استشاق دادند که مصرف بفرمایید تا جواب لازم گرفته بشه حتی پس از جواب نیز درمان رو ادامه بدید ،اما اگر آب و نمک رو دستی حاضر میکنید حتما مقدار نمک باید کم باشه و محلول بسیار رقیق و البته کمی ولرم و گرنه نمک زیاد باعث آزار در مخاط بینی و گلو شما میشه
احتمالا در قسمت شاخکهای بینی دچار تورم یا قرمزی هستید. البته نمیدونم کیست رتانسیون چه ربطی به این قسمت داره!!

در مورد درد و چرخش در استخوانهای بدن اگر این مها جرت در بین مفاصل شما صورت میگیره علایم روماتیسم هست و در کل باید به فوق تخصص روما تولوژی مراجعه فرمایید.

971971
03-12-2009, 18:51
با سلام و تشکر

به دکتر ENT CT SCAN را نشان دادم، گفت که کمی انحراف بینی داری و اگر مشکل تنفس داشته باشی باید عمل شود.

نتیجه آزمایش Immunology را گرفتم که در آن Serus Total IgE برابر با 941 بود در حالیکه مقدار رفرنس بین 0 تا 200 است. نتیجه را به محقق ایمونولوژی، آسم و آلرژی بردم، داروهای اسپری کرومولین و 2 عدد آمپول متیل پردنیزولون استات برای گرفتگی صدایم تجویز کرد(احساس میکنم کمی تو دماغی صحبت میکنم) و دو عدد واکسن تجویز کرد که قیمت یکی 1000 تومان و دیگری 6000 تومان است و گفت این واکسنها را حداقل یک ماه و حداکثر 4 ماه هفته‌ای یکبار باید تزریق کنم و گفت این واکسنها حساسیت را تا 80 درصد کم میکند. نام واکسنها را چون خوانا نیست اسکن کرده‌ام:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا بفرمایید آیا این واکسنها همان واکسنهایی است که در حساسیت زدایی استفاده میشود؟ و آیا این اختلاف مدت چند ماه و چند سال برای حساسیت زدایی از چه چیزی ناشی میشود؟ و شایعاتی از واکسن آلرژی تولید ایران در اینترنت دیده میشود، آیا به مرحله بهره‌برداری رسیده ‌است یا نه؟

متشکرم

971971
04-04-2010, 03:02
با سلام

به یک فوق تخصص دیگر آلرژی رفتم و وی بعد از تست آلرژی و اسپیرومتری قرص آپو ستیریزین و اسپری بینی فلوتیکازون و اسپری سرتاید داد ولی با اینکه چند ماه است استفاده میکنم هیچ فرقی در من رخ نداده و هنوز حالت گلو تمیز کردن و تغییر صدا و زکام و حالتی نزدیک به سرفه وجود دارد.

در مورد مشکل دیگر من که همزمان با مشکل قبلی ادامه دارد درد عجیبی در تمام نقاط بدن من بخصوص در زانو، پا ، دست ، انگشت وگردن و ... در حال گردش است و موقع خوابیدن تب خفبف و خستگی در کف پاها و کمی هم در کف دستها احساس میکنم. به فوق تخصص روماتولوژی رفتم ولی نتوانست تشخیصی بدهد. این نکته را هم ذکر کنم که تا یک ماه قبل از شروع این دردها بطور خود سرانه به مدت چند ماه اقدام به بدنسازی و کاهش وزن کرده بودم .

پیدا نشدن علل مشکلات من و حتی انکار آن از سوی پزشکان و اطرافیان، من را در شرایط روحی سختی قرار داده است که نمیدانم چکار کنم.

لطفا من را از این وضعیت نجات دهید.

با تشکر

971971
04-04-2010, 03:02
با سلام

به یک فوق تخصص دیگر آلرژی رفتم و وی بعد از تست آلرژی و اسپیرومتری قرص آپو ستیریزین و اسپری بینی فلوتیکازون و اسپری سرتاید داد ولی با اینکه چند ماه است استفاده میکنم هیچ فرقی در من رخ نداده و هنوز حالت گلو تمیز کردن و تغییر صدا و زکام و حالتی نزدیک به سرفه وجود دارد.

در مورد مشکل دیگر من که همزمان با مشکل قبلی ادامه دارد درد عجیبی در تمام نقاط بدن من بخصوص در زانو، پا ، دست ، انگشت وگردن و ... در حال گردش است و موقع خوابیدن تب خفبف و خستگی در کف پاها و کمی هم در کف دستها احساس میکنم. به فوق تخصص روماتولوژی رفتم ولی نتوانست تشخیصی بدهد. این نکته را هم ذکر کنم که تا یک ماه قبل از شروع این دردها بطور خود سرانه به مدت چند ماه اقدام به بدنسازی و کاهش وزن کرده بودم .

پیدا نشدن علل مشکلات من و حتی انکار آن از سوی پزشکان و اطرافیان، من را در شرایط روحی سختی قرار داده است که نمیدانم چکار کنم.

با تشکر

971971
04-04-2010, 03:08
با سلام

با تشکر

eMer@lD
04-04-2010, 11:46
سلام
متاسفانه در نت تجویز نسخه و کار درمانی نمیشه انجام داد و فقط در حد مشاوره دادن میشه پیش رفت.

این حالت زکام ِهمیشگی و سرفه آیا در خانواده یا فامیل نزدیک مثل دایی یا عمه ، وجود داره؟
در چند ماه نمیشه قضاوت درمان کرد گاهی بیماری تا یک سال طول درمان داره
گاهی چرک، مزمن شده از زمان کودکی باعث ماندگاری و زندگی در حفرهاهی گلو و حلق رو پیشگرفته و برای از بین بردن عفونت وباکتری باید سالها ، آنتی بیوتیک مصرف کرد تا به بهبود کامل رسید.
موفق باشید.

Maariya
05-04-2010, 20:13
سلام ببخشید
کسی که دماغش رو عمل کنه
آلرزی ش خوب میشه؟؟؟

eMer@lD
06-04-2010, 00:12
سلام ببخشید
کسی که دماغش رو عمل کنه
آلرزی ش خوب میشه؟؟؟
سلام

این مطلب رو بخوانید:
ممکن هست به جواب سوال برسید.

گاهي در داخل بيني بيماري‌هايي ديده مي‌شود كه اصلا جراح قادر به انجام عمل جراحي نيست، تاكيد مي‌كند: صرف تمايل بيمار به انجام عمل زيبايي، فرد را كانديد مناسبي نخواهد كرد

بعضي از اين افراد دچار پوليپ‌هاي منتشر بيني‌اند. منشا پوليپ‌هاي بيني از سينوس‌هاي اطراف بيني است و مي‌تواند راه بيني را مسدود كند. اين افراد شب‌ها با دهان باز تنفس مي‌كنند و قادر به تنفس نرمال از راه بيني در خواب نيستند. اين در حالي است كه گاهي اوقات فرد مبتلا از اين مشكل خود آگاه نيست و آن را با آلرژي و يا انحراف تيغه بيني اشتباه مي‌گيرد.
در اين شرايط جراح قبل از انجام عمل جراحي به روش اندوسكوپي به معاينه بيني مي‌پردازد تا مشكل را دقيقا تشخيص دهد. به‌عنوان مثال بيماري كه دچار سينوزيت پيشرفته يا پوليپ شده بايد اول اين بيماري‌ها در او برطرف شود.
«گاهي هم حتي ما مجبور مي‌‌شويم عمل جراحي را به تعويق بيندازيم يا اينكه آن را در 2 مرحله انجام دهيم. يعني اول با روش جراحي اندوسكوپيك به درمان بيماري‌هاي بيني پرداخته و در مرحله بعد عمل جراحي زيبايي را انجام دهيم.»
رئيس مركز تحقيقات راينولوژي معتقد است: بعد از عمل هم اگر بيمار تنفس طبيعي داشته باشد، عملكرد بيني او به خوبي حفظ شده است.

دکتر نراقی

esteky
14-05-2010, 20:48
سلام
علامتهایی که می فرمایید احتمالا مربوط به سینوزیت مزمن است من هم قبلا داشتم
وزنم را کم کردم
جنسینک خوردم
از سرما، باد سرد، آب یخ، بستنی وغیره دوری کردم
الان نسبتا خوب شده ام