PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : (هدف ؟؟؟؟؟؟؟)حرفه ای های 3d جواب بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!

keeker
16-10-2009, 06:44
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم در رشته سه بعدی...شاید خیلی از دوستان بعد از خوندن این مطلب بگن که اصلا این چیزایی که میگم ربطی به اینجا نداره ولی بنده در جواب این دوستان اینو میگم که بدون هدف تمرین هم فایده ای نداره ...حالا بنده یه سوال خدمت شما سه بعدی کار ها داشتم...عرض بنده اینه که این همه آدم این ور و اون ور دارن توی جاهای مختلف در رشته سه بعدی تمرین و تلاش میکنن تا بتونن به حد حرفه ای در سه بعدی کاری برسن...حالا من میخواستم بدونم آخر این کار مثلا اگه یه کسی تونست تو این رشته موفق بشه و به حد حرفه ای برسه چه سودی برای اون شخص داره و اون شخص میتونه چه استفاده ای از این چیزی که یاد گرفته بکنه؟ و یا اصلا همین شمایی که توی این کار حرفه ای شدید از اولش چه هدفی داشتید و آیا به اون هدفی که داشتید رسیدید؟

بنده فکر میکنم این سوالیه که اون کسایی که دارن زحمت میکشن وتلاش میکنن و نیرو و وقت باارزش خودشونو دارن تو این کار صرف میکنن باید از خودشون بپرسن که چه هدفی توی این راه دارن دنبال میکنن و آیا این کار توی آینده سودی برایشان خواهد داشت.

(البته این رو هم اضافه کنم که من این حرفها رو بر ضد کارهای سه بعدی نمی زنم که مثلا این کار هیچ سودی برای هیچ کسی نداره این کار خیلی هم مفید خواهد بود ولی برای کسی که هدفی برای خودش تعیین کرده باشه...پس اگه اساتید محترم به این سوال ها جواب بدن و دوستان هم هدفی برای خودشون تعیین کنن فکر میکنم دوستان تلاششون رو بیشتر خواهند کرد و موفقتر خواهند بود... پس از دوستان میخوام که کمی به آینده خودشون فکر کنند.)

با تشکر از تمامی دوستان سه بعدی کار.:11:

MB3d
16-10-2009, 08:37
هدف من به شخصه که فقط رضایت خدا و اهل بیته

ولی خوب یکی می شینه اوقات بیکاری رو بوم نقاشی می کنه ما هم تو زبراش نقاشی می کنیم هدف وقت کشیه

New Ray
16-10-2009, 10:43
حرفه ای های 3d جواب بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گفتيد حرفه اي ها لازم شد من حتما جواب بدم :31:
خوب منم اول اين سوالا رو داشتم ولي از كسي نپرسيدم چون به مرور جوابشو فهميدم (شايد تو ذوق 3D كارها بخوره !) ، ولي يك نكته : معمولا كمتر كسي پيدا ميشه كه فقط روي 3D فكر كنه ( به عنوان تنها هدف) من فكر نمي كنم جواب زيادي در اين مورد باشه ( قبلا هم بحث شده ولي نتيجه خيلي روشني نداشت) ديديد كه دوست بالايي هم مضاح نمودن !! :3: حالا اساتيد و حرفه اي ها جواب بدن ممنون ميشيم.
راستي به زودي قراره اولين كارمو ( به همراه samadsam ) بزارم تا دوستان در مورد نور پردازي راهنماييم كنند باشه ؟ چند روز ديگه ...

Mehran_trex
16-10-2009, 12:25
دوست عزيز بيخود حاشيه نميرم يك نكته رو مد نظر داشته باش توي هر كاري چه 3d و ... اگه تخصص داشته باشي مطمئن باش كار - درامد و ... در انتظارت خواهد بود

SSS_HHH_OOO
16-10-2009, 16:06
والا در آمد که بخوای این رشته داره خوبش هم داره
ولی در سطح خوب باید کار کنی

ببین این یه هنره
دلیل نداره به خاطر سودت بری تو این رشته
اینکه چه فایده داره شبیه آدمایی که پوچی رسیدن داری حرف میزنی
من از اینکه یه کاری بسازم لذت میبرم لذتی که با هیچ چیزی نمیشه عوضش کرد پس من اینکارو میکنم
همین بزرگترین سودشه که منی که این هنرو دارم لذت میبرم ازش ولی بقیه که ندارن نمیبرن

w700
16-10-2009, 16:38
عزیز من رو اکثر بچه های انجمن میشناسن ! 1 سال و نیم پیش دست و پا شکسته با همین بچه ها شروع کردم 3D رو .
هیچ وقت هیچ کدوم از کارهام کامل نشد و به همین امر اینجا معروفم !
یه چند ماهی هم که از P30World و تقریبا نت خداحافظی کردم و نبودم به خاطر مسائل شخصی !
ولی یک چیز باعث شد دوباره برم سراغ 3D و گرافیک سه بعدی و کلا گرافیک !
حتما که آدم نباید فلان ساز رو بزنه با فلان نقاشی رو بکشه !
فکر کنم اگه ما بچه های 3D کار رو نقاشان مجازی صدا کنی به قضیه پی میبری که چرا این کارها رو انجام میدیم !
مورد بعدی هم اینه که این بچه ها اکثرشون کنار هدف هایی که دارن 1 هدف مشترک هم دنبال میکنن !
اون هم اینه که اکثرشون امید دارن که بتونن یک روزی در کنار هم یک هنر متحرک رو خلق کنن و به جهان ارائه بدن و بگن که ایرانی هستن !

در ضمن من با این هم که میگی فقط حرفه ای ها بیان مشکل دارم ! خیلی وقت ها یه بچه 2 ساله از یه مرد 60 ساله درکش بیشتره ! من نمیدونم ما ایرانی ها کی می خوایم از این اتقادات پوچ دست برداریم !

قربانت ! سپهر

tatuy
16-10-2009, 16:41
من هدفم اینه
چیزی را یاد بگیر که دیگران نمیتونند یاد بگیرن
papa Georjio رئیس شرکت digital-tutorsr

keeker
16-10-2009, 17:28
دوست عزيز بيخود حاشيه نميرم يك نكته رو مد نظر داشته باش توي هر كاري چه 3d و ... اگه تخصص داشته باشي مطمئن باش كار - درامد و ... در انتظارت خواهد بود
دوست عزیز بنده هم توی گفته هام عرض کردم که این کار برای کسی که هدف خاصی رو داره دنبال میکنه خیلی هم مفید خواهد بود حالا حتما این هدفها نباید کار یا درآمد باشه ممکنه یه کسی هدفی داشته باشه که برای خودش از درآمد هم ارزشش بیشتر باشه من این حرفها رو فقط بعنوان تذکر به کسانی عرض کردم که تازه دارن این کار رو شروع میکنن...ولی حالا که شما یکی از این هدفها رو مثال زدید بد نبود نمونه هایی برای رسیدن به این هدف رو هم میگفتید(مثلا جاهایی که میشه با 3d درآمد زایی کرد)

والا در آمد که بخوای این رشته داره خوبش هم داره
ولی در سطح خوب باید کار کنی

ببین این یه هنره
دلیل نداره به خاطر سودت بری تو این رشته
اینکه چه فایده داره شبیه آدمایی که پوچی رسیدن داری حرف میزنی
من از اینکه یه کاری بسازم لذت میبرم لذتی که با هیچ چیزی نمیشه عوضش کرد پس من اینکارو میکنم
همین بزرگترین سودشه که منی که این هنرو دارم لذت میبرم ازش ولی بقیه که ندارن نمیبرن
دوستان شما چرا همش چسبیدید به درآمد بنده هم گفتم (هدف) نه فقط درآمد عنوان تاپیک رو هم ببینید مشخصه...جوابی که به دوست قبلی دادم برای شما هم صدق میکنه(در ضمن یه کمی یواشتر بابا شل و پل شدیم):31:

در ضمن من با این هم که میگی فقط حرفه ای ها بیان مشکل دارم ! خیلی وقت ها یه بچه 2 ساله از یه مرد 60 ساله درکش بیشتره ! من نمیدونم ما ایرانی ها کی می خوایم از این اتقادات پوچ دست برداریم !

قربانت ! سپهر

سپهر جان بنده که نگفتم بزرگسالان جواب بدن گفتم حرفه ای ها دلیلم هم اینه که اونا بالاخره تو این کار تجربه دارن و میتونن تازه کارها رو بهتر راهنمایی کنن دیگه به نظر شما اینطور نیست؟

من هدفم اینه
چیزی را یاد بگیر که دیگران نمیتونند یاد بگیرن
papa Georjio رئیس شرکت digital-tutorsr
خیلی ممنون از نظرات همه دوستان

hrgh2
16-10-2009, 17:34
خوب جواب سوال شما واضح هست
هنر هیچوقت اینجور چیزا مثل در آمد و کار سرش نمیشه
من خودم از زمانی که بچه بودم عاشق این بودم که تصاویری رو بکشم که با واقعیت مو نزنه.
یواش یواش راهش رو پیدا کردم و هنوز هم دارم ادامه میدم تا به این هدفم برسم یعنی حسابی تو این کار پیشرفت کنم.
منم مثل شهاب چه زمانی که دارم کار سه بعدی میکنم و چه زمانی که به نتیجه میرسم از کارم لذت میبرم و وقت زیادی رو صرفش میکنم چرا ؟ چونکه عشق این کارم و بهم احساس خوبی میده.
حالا از این بخشش که بگذریم این کار اگه بگیره یه کار پر درآمد هست که آدم ازش لذت میبره دیگه چی از این بهتر ؟؟؟؟
در مورد اینکه کارای سه بعدی کجاها کاربرد داره میشه گفت خیلی جاها
اولین کاربردش که همه میدنند حضور گسترده این رشته در سینما هست که امروز بخش بسیار مهمی شده که مستقل هم عمل میکنه مثله انیمیشنهای سه بعدی که در دنیا فروش بالایی میکنند.
بعد از سینما بخش دیگه ای که انیمیشن و کارای سه بعدی درش حسابی رسوخ کرده تبلیغات هست که نمونه های خوبیش رو توی ایران هم میبینیم.
بخش بعدی صنعت هست مثلا برای ساخت قطعات صنعتی و پیش نمایش اونها و شبیه سازیشون.
بخش بعدی طراحی داخلی و دکوراسیون هست که دیگه سه بعدی توش خدا شده.
بخش بعدی صنعت بازی سازی هست که امروز حرف اول رو توش همین سه بعدی کارها میزنند.
و ....

hadi665
17-10-2009, 00:39
چرا صاب تاپیکو ترور میکنید : دی

هدف من وقتی به این رشته اومدم تنها و تنها علاقه به دنیای سه بعدی بود
الآنم فقط و فقط برای همین ادامه میدمو دلم میخواد بیشتر یاد بگیرم

من کار سه بعدی برای قرار داد های پولی زیاد کردم
اما جالبه که بگم همه ی کارایی که واسه دیگران انجام دادم کیفیتشون پایین تر از کاراییه که واس دل خودم انجام دادم !!
واسه همینم توی انجمن نمیزارمشون < معمولا >

به هر حال به نظرم همونطوری که شهاب گفت ، اگه هدفت کارو در آمدم باشه پیشرفتت خوبه اما علاقه هدفیه که پیشرفتو چندین برابر میکنه

و لذتو بی نهایت ;)

Aminzikzak
17-10-2009, 09:48
چه سودی برای اون شخص داره و اون شخص میتونه چه استفاده ای از این چیزی که یاد گرفته بکنه؟
نقاش
هنرپيشه
نوازنده
و غيره
يه هنرمند از هنرش چه توقعي داره ... ؟ پول ؟ ثروت ؟ شهرت ؟ يا لذت ؟

همين كه آدم بتونه چيزي رو خلق كنه ، هنرش رو به نمايش بذاره و استعداد هاي دروني خودش رو شكوفا كنه براي ارضاي دروني و ابراز حس هنردوستي كافيه ...

اما خب بعد از مدتي كه آدم پيشرفت ميكنه ...مطمئنا پيشنهاداتي بهش ميشه كه اگر مايل باشه بتونه به عنوان يك شغل هنرش رو جدي تر پيگيري كنه ...
خيلي وقتا ديگه سوالي تو ذهن آدم نميمونه كه به خاطر رسيدن به جوابهاش پيشرفت كنه ، اما يه پروژه ي جديد ميتونه سوالاي جديد توي ذهن آدم ايجاد كنه و باعث ترقي بشه ، بعضي وقتا هم باعث افت كيفيت كار ميشه ...

هدف رسيدن به علاقه ي شخصيه .

keeker
17-10-2009, 14:44
چرا صاب تاپیکو ترور میکنید : دی
خوب شد رسیدیا اگه زودتر نمیومدی اینطوریم:24:میکردن.:31:
به هر حال هم پست جدیدتون رو بهتون تبریک میگم هم بخاطر نظرتون ممنونم.

از aminzikzak عزیز هم بخاطر نظرشون و زحماتی که توی انجمن کشیدن تشکر میکنم امیدوارم باز هم توی بحث ها شرکت داشته باشن.

ZOHAA
17-10-2009, 16:20
وقتی حرف عشق و علاقه پیش میاد هدف کمرنگ میشه چون علاقه ای که با تلاش همراه باشه خود به خود به هدف میرسه.پس کافیه انتخاب کنی عاشق چه کاری هستی!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M@STER
17-10-2009, 16:43
تاپیک خوبی هست خوب اگه اجزاه بدین منم نظر خودم رو میگم البته اصلا دوست ندارم نظرم نقل قول یا توجیح بشه.
به نظر من سه بعدی کلا بی فایده است اصلا هم نیاز به هدف نداره , حالا شاید بعضی ها بگن ما علاقه داریم ولی در حقیقت این رشته ارزش دوست داشتن هم نداره کلا وقتتون و سرمایتون رو تلف کردین مخصوصا که یک ایرانی هستیم و در ایران زندگی میکنیم.
امید وارام به دوستان گرامی برنخوره ولی به نظر من برای نرم افزاری چون max و مایا افت داره که ما ایرانی ها یا یک ایرانی با این نرم افزار کار کنه , خودتون فکر کنید یه برره ای بیاد با 3d max کار کنه
باز هم تاکید میکنم این فقط و فقط نظر منه .

keeker
17-10-2009, 17:23
آقا باشه ما کوته فکر،ما کودن،اصلا ما کند ذهن حالا میشه بیخیخیه این پسته شید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نظر دوست بسیار عزیزمون هم متین و بجا بود.از ایشون هم کمال تشکر رو دارم که این حرفا رو زدند.

hadi665
18-10-2009, 14:58
این چیزایی که گفتید نه تنها توهین به ما بلکه توهین به خودتون هم محسوب میشه.

خوب توهین چیه !
نظرش بود دیگه ، به خودشم گفت

مشکلی نیست
اما من فکر میکنم ما ایرانیا حتی توی سایت های خارجی هم خودمونو نشون دادیم
حتی توی استادیو های بزرگ خارجی هم افراد ایرانی هستن

پس اصلا روی ایرانی بودن یا نبودن نمیشه بحث کرد

هر کدوم از ما اگه علاقه داشته باشیم میتونیم

:)

aryanco
30-10-2009, 05:54
آقا من شخصا در ابتدا هدفم پول بود و بست و معتقدم اگه بدونی کجا ارائه بدی این هنر با ارزشو هم پول خوبی در میاری هم یه کاره هنری کردی و هم یه کاری کردی که آخرش خودت و اطرافیان میبنند و لذت می برن .

amirvi3d
02-11-2009, 12:39
سلام
اول اینکه من عاشق این کار هستم دوم راهی برای گذران زندگی

amir_eshgh01
02-11-2009, 19:33
دوست من ! چرا این قدر حوضه دیدت محدوده

شرکتایی هم هستن که کارای بزرگی می کنن و پولهای خوبی هم می گیرن

مثلا شرکت برادران دیدار

فکر میکنی برای پیام بازرگانی هر ثانیه ای 800 هزار تومن میگیرن برای جیب باباشونه

نه عزیز من ! تقیبا نصف این مخارج رو به همچنین شرکت هایی میدن

یا اصلا یه مثال کوچیک تر ( تو شهر کوچیک خودم )

من به شخصه دیدم که بعد از 2 سال تاسیس یه پروژه گرقتن برای فیلم حضرت ابراهیم و تمام هم شد و تا چند وقت دیگه هم تو شبکه دو نشون میدن

این جوریها هم که میگی نیست شرکت پیکسار یه شرکت جهانیه و حدود یک هزار نفر کارگر داره

دیدتو باز کن چون باید آینده نگر باشی

XDownloader
24-11-2009, 13:40
هدف پول بوود که اولاش بد نبود ، یعنی تا 3 یا 4 سال پیش الان که دیگه .....

Reza Razor
24-11-2009, 14:12
آقا سوالی خوبی بود درکل.
بعضی وقتا آدم تو هرکاری که میکنه لازمه اگه هدفی هم داره براش یادآوری بشه.
باعث میشه از مسیرش خارج نشه و توی کارش به بیراهه نره×

Borhan72
24-11-2009, 15:28
البته من حرفه ای نيستم ولی ميخوام بگم كه:
اين كار هم شغل داره و هم در آمد خوب....
تو همه ی اين شركت های انيميشن و بازی سازی ميشه استخدام شد...
ميتونی تو قسمت نياز مندی های روزنامه ی همشهری هم تو بخش استخدام و زير بخش طراح و گرافيست شغل ها و كار هاشو ببينی....
ولی من خودم به شخصه اين كار رو برای دل خودم انجام ميدم....
من عشق دنيا رو ميكنم وقتی كار و تصويری رو كه خودم براش زحمت كشيدمو نگاه ميكنم و اونو ميذارم بقيه هم ببينن و ....
و هدفم هم اينه كه تو زندگی آينده و به عنوان شغلم هم از همين حرفم استفاده و سود ببرم....