PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسانی که هارد سیگت دارن...

MasoudBJ
01-09-2009, 12:25
من 3-4 ماه پیش یک هارد سیگت 500 از یک فروشگاه معتبر خریدم و همون اول که هارد رو خریدم با نرم افزار HDDlife و Hard Drive Inspector که با استفاده از سیستم اسمارت هارد, احتمال خرابی هارد رو پیش بینی میکنه هاردم رو چک کردم که سلامتی هارد رو %34 نشون میداد.
همون نرم افزار رو روی سیستم قبلی که 6 سال پیش خریده بودم و هارد مکستور 60G داره امتحان کردم سلامیش رو %100 نشون داد. رو چند تا سیستم دیگه هم امتحان کردم که برای همشون سلامتی بالایی نشون میداد.

تا اینکه رو یک سیستم که هارد سیگت 500 داشت امتحان کردم و دیدم که سلامتی اون رو هم پایین (زیر %50 ) نشون می داد.

بعد از مدتی تحقیق به این نتیجه رسیدم که سیستم اسمارت سیگیت با بقیه هاردها فرق داره و برای همین این نرم افزارها سلامتی اونا رو پایین نشون میدن.

حالا می خواستم از کسانی که هارد سیگیت دارن خواهش کنم که یکی از این نرم افزارها رو روی سیستمشون نصب کنند و نتیحه اش رو بگن تا مطمئین بشیم که علتش همینه.

در ضمن توجه داشته باشید که شرکت سیگیت یک شرکت بسیار معتبر هستش.

و دیگه اینکه کسی تا حالا شده که هاردش در اثر همین موارد سیستم اسمارت خراب بشه؟

فاطمه ذبيحي
03-09-2009, 00:18
يك احتمال اين هست كه اين نرم افزار به روز نيست و مناسب سنجش هاردهاي سابقتر است و لذا ارزيابي اون در مورد هارد هاي جديد چندان قابل اعتنا نيست مثلا بسياري ي از نرم افزارهاي مربوط به هارد نمي تونن مقدار كش هاردهاي جديد سيگيت رو تشخيص بدن فقط نرم افزار اختصاصي سي گيت مقدار كش رو نشون مي ده البته مد نظر من هارد
sata 2 500 32 meg cash است.

soccer2008
03-09-2009, 15:03
مال من سی گیت 500 گیگ هست چگونه باید تست کنم
مرسی

Lord_theOne
04-09-2009, 19:36
يك احتمال اين هست كه اين نرم افزار به روز نيست و مناسب سنجش هاردهاي سابقتر است و لذا ارزيابي اون در مورد هارد هاي جديد چندان قابل اعتنا نيست مثلا بسياري ي از نرم افزارهاي مربوط به هارد نمي تونن مقدار كش هاردهاي جديد سيگيت رو تشخيص بدن فقط نرم افزار اختصاصي سي گيت مقدار كش رو نشون مي ده البته مد نظر من هارد
sata 2 500 32 meg cash است.

بله موافقم زياد هم به اين برنامه ها اعتماد نكن
برنامه بهتري نشانتون بدم HD Tune هست كارش بهتره