PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه درخواست فوری!!!دوستان خواهشا" راهنمایی کنید.این فایل LSM.exe چیه؟؟؟

reza,n
22-08-2009, 08:10
با سلام:11::
دوستان عزیزم یه چند روزیه که سیستممم بدجوری قاطی کرده.انصافا" پدرمو در آورده.کانکشن اینترنتم کاملا" از کار افتاده و اصلا" نمیتونم به اینترنت وصل شم.آنتی ویروس Eset اشکال پیدا کرده.نمیتونم ویندوزم رو عوض کن!!!!!! دمای سستمم به علت CPU Usage زیاد رفته بالا و ... حقیقتش یه چک کلی کردم و تا اونجایی که فهمیدم احتمالا" یه فایلی به نام LSM.exe باید عامل باشه (تا وقتی که توی Task Manager فعاله Cpu Usage ام بالاست و دمای سیستم میره بالا) .حالا میخواستم راهنمایی کنید این فایل چیه و چه جوری باید از شرش خلاص شم؟؟؟؟
ممنونم

reza,n
22-08-2009, 08:23
در ضمن دوستان نمیتونم ویندوز نوت بوک رو ریکاوری کنم!!!! ممکنه این ویروس دلیل این قضیه باشه؟؟؟ این تایپیک رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
22-08-2009, 11:14
بعضي از ويروس ها هستن كه ميتونن خودشون رو به Lsm بچسبونن ولي خود اين فايل از فايل هاي اصلي سيستم هست .

شما تونستي عكسي از تسك منيجرت بذار .
در ضمن مشكل نود چيه ؟

reza,n
22-08-2009, 14:01
به روی چشم.فردا یه تصویر پیوست میکنم.
رضا

reza,n
22-08-2009, 14:05
ضمنا" سعید جان آیا مشکلی رو که توی تایپییک زیر مطرح کردم میتونه بواسطه این ویروس و یا ویروس دیگه ای باشه؟؟؟ اصلا" ویروس و یا تورجان و... میتونه روی بایوس سیستم و تاثیر بزاره و یا جلوی نصب ویندوز رو بگیره؟؟؟
لطفا" این تایپیک رو ببینید:

مشکل (Eset (Node هم اینه که وقتی نصبش میکنم متاسفانه جلوی قسمت Antivirus and antyspyware یه تیک نارنجی رنگ وجود داره که نشون میده کاملا" فعال نیست وقتی هم که توی Setting به بخش میری گزینه Enable Antyvirus And Antyspyware فعال نیست که وقتی فعالش میکنم و Ok میدم متاسفانه دوباره غیر فعال میشه!!!!!! نمیدونم ظاهرا" هم اشکال از ویروسه درسته؟؟؟؟؟
در ضمن دوست من مشکل عدم کانکشن هم میتونه مربوط به این ویروس باشه؟؟؟ اگه زحمتی نیست این تایپیک رو هم ببینید:

بسیار ممنون از توجه و حسن نیتتون:11:
رضا

saeed774
22-08-2009, 14:53
ضمنا" سعید جان آیا مشکلی رو که توی تایپییک زیر مطرح کردم میتونه بواسطه این ویروس و یا ویروس دیگه ای باشه؟؟؟ اصلا" ویروس و یا تورجان و... میتونه روی بایوس سیستم و تاثیر بزاره و یا جلوی نصب ویندوز رو بگیره؟؟؟
لطفا" این تایپیک رو ببینید:

مشکل (Eset (Node هم اینه که وقتی نصبش میکنم متاسفانه جلوی قسمت Antivirus and antyspyware یه تیک نارنجی رنگ وجود داره که نشون میده کاملا" فعال نیست وقتی هم که توی Setting به بخش میری گزینه Enable Antyvirus And Antyspyware فعال نیست که وقتی فعالش میکنم و Ok میدم متاسفانه دوباره غیر فعال میشه!!!!!! نمیدونم ظاهرا" هم اشکال از ویروسه درسته؟؟؟؟؟
در ضمن دوست من مشکل عدم کانکشن هم میتونه مربوط به این ویروس باشه؟؟؟ اگه زحمتی نیست این تایپیک رو هم ببینید:

بسیار ممنون از توجه و حسن نیتتون:11:
رضا

بله دوست عزیز ویروس هایی هستن که میتونن روی بایوس بشینن و تو عملکرد اون اختلال وارد کنن مثه ویروس معروف چرنوبیل .
و اما بعضی از ویروس ها هستن که روی MBR-- Master Boot Record میشینن و به هنگام لود شدن ویندوز به همراه ویندوز بالا میان و به دلیل بارگذاری تو حافظه توسط آنتی ویروس پاک نمیشن .

تنها راهی که میشه انجام داد اسکن توسط آنتی ویروس بوتیبل دار هست که نمونش مثه Kaspersky Rescue Disk
اما یکی از این آنتی ها که میتونه به هنگام لود شدن ویندوز اسکن کنه AVast هست که به هنگام نصب اون در آخرای کار سوالی پرسیده میشه که میگه آیا میخواهید به هنگام لود ویندوز اسکن زمانبندی شده انجام بگیره که شما باید Yes بزنین . پیشنهاد میکنم که اوست رو امتحان کنین . احتمالا جواب بده .

avast! Professional Edition

اما انتی ویروس بوتیبل دار دیگه ای هم هست که در اسکن mbr تخصص داره و اونم Dr Web CureIt هست .

احتمال زیادی هم هست که مشکل ریکاوری لپ تاپ هم از ویروس باشه .

ویندوز لپ تاپ شما sp2 هست ؟ اگه جواب مثبت هست به سرویس پک 3 ارتقا بدین . مشکل کانکشن تو Sp2 خیلی شایع شده .
فایل زیرو دان و نصب کنین :

بعد فایل زیرو نصب کنین و اجرا کنین . با قسمت هایی که سبز یازرد هستن کاری نداشته باشین و قسمت هایی که قرمز هستن ، دکمه روبروی اون رو بزنین و سیستم رو ریست کنین .

مشکل نود هم مربوط به عدم اتصال به نت میشه و در ضمن از تنظیمات اون در قسمت System Updates نوع آپدیت رو به No Updates تغییر بدین .

فعلا این کارا رو انجام بدین و حتما عکسی از تسک منیجر بذارین .

reza,n
22-08-2009, 15:29
سعید جان:11: واقعا" ممنونم.لطف میکنید پیگیر مشکلم هستید و کامل جواب میدید.سعید عزیز چند تا سئوال داشتم که اگه لطف کنید ممنون میشم.
1) به خاطر کمتر بودن حجم آنتی ویروس Dr Web CureIt که شما لطف کردید معرفی کردید دارم اونو دانلود میکنم.بعد از دانلود نصبش کنم و سیستم رو ریستارت کنم دیگه درسته؟؟؟؟ مورد خاصی نداره و یا نباید تیک و چیزی رو فعال کنم؟؟؟؟
2) سعید جان واقعا" این ریکاوری ویندوز اعصابم رو بهم ریخته از روی DVD ریکاوری که میخوام نوت بوک رو بیارم بالا بعد از چند دقیقه که عملیات چک از روی DVD فوق انجام میشه پیغام میده که Wrong Machine ظاهرا" مدل نوت بوک رو اشتباهی شناسایی میکنه و منظورش اینه که DVD مناسب نوت بوک رو توی درایو بزارید!!!!!! یکی از دوستان میگه که احتمالا" یه سری از فایلهای روی هارد آسیب دیده و چون نوت بوک برای ریکاوری به اونها احتیاج داره احتمالا" به اونها دسترسی نداره و نمیتونه ریکاوری کنه!!!!؟؟؟؟ به نظ شما همچین چیزی میشه؟؟ مگه DVD ریکاوری خودش همه فایلهای مورد نیاز رو نداره؟؟؟؟
3) درسته من از Sp2 استفاده میکنم.چه جوری اونو به Sp3 ارتقا بدم؟؟؟
4) سعید عزیز مشکل نود ظاهرا" از عدم آپدیت نیست.همونجوری که خدمتتون گفتم که وقتی نصبش میکنم متاسفانه جلوی قسمت Antivirus and antyspyware یه تیک نارنجی رنگ وجود داره که نشون میده کاملا" فعال نیست وقتی هم که توی Setting به بخش میری گزینه Enable Antyvirus And Antyspyware فعال نیست که وقتی فعالش میکنم و Ok میدم متاسفانه دوباره غیر فعال میشه!!!!!! و تیک فعال کردن Enable Antyvirus And Antyspyware دوباره غیرفعال میشه.

ممنون از توجهت

saeed774
22-08-2009, 20:59
سعید جان:11: واقعا" ممنونم.لطف میکنید پیگیر مشکلم هستید و کامل جواب میدید.سعید عزیز چند تا سئوال داشتم که اگه لطف کنید ممنون میشم.
1) به خاطر کمتر بودن حجم آنتی ویروس Dr Web CureIt که شما لطف کردید معرفی کردید دارم اونو دانلود میکنم.بعد از دانلود نصبش کنم و سیستم رو ریستارت کنم دیگه درسته؟؟؟؟ مورد خاصی نداره و یا نباید تیک و چیزی رو فعال کنم؟؟؟؟
2) سعید جان واقعا" این ریکاوری ویندوز اعصابم رو بهم ریخته از روی DVD ریکاوری که میخوام نوت بوک رو بیارم بالا بعد از چند دقیقه که عملیات چک از روی DVD فوق انجام میشه پیغام میده که Wrong Machine ظاهرا" مدل نوت بوک رو اشتباهی شناسایی میکنه و منظورش اینه که DVD مناسب نوت بوک رو توی درایو بزارید!!!!!! یکی از دوستان میگه که احتمالا" یه سری از فایلهای روی هارد آسیب دیده و چون نوت بوک برای ریکاوری به اونها احتیاج داره احتمالا" به اونها دسترسی نداره و نمیتونه ریکاوری کنه!!!!؟؟؟؟ به نظ شما همچین چیزی میشه؟؟ مگه DVD ریکاوری خودش همه فایلهای مورد نیاز رو نداره؟؟؟؟
3) درسته من از Sp2 استفاده میکنم.چه جوری اونو به Sp3 ارتقا بدم؟؟؟
4) سعید عزیز مشکل نود ظاهرا" از عدم آپدیت نیست.همونجوری که خدمتتون گفتم که وقتی نصبش میکنم متاسفانه جلوی قسمت Antivirus and antyspyware یه تیک نارنجی رنگ وجود داره که نشون میده کاملا" فعال نیست وقتی هم که توی Setting به بخش میری گزینه Enable Antyvirus And Antyspyware فعال نیست که وقتی فعالش میکنم و Ok میدم متاسفانه دوباره غیر فعال میشه!!!!!! و تیک فعال کردن Enable Antyvirus And Antyspyware دوباره غیرفعال میشه.

ممنون از توجهت

1- لازم نيست ريست بشه و نصب هم نميخواد بصورت پرتابل هست . تنظيمات اوليه اش كاملا جواب ميده .
2- ريكاوري به 3 صورت هست يكي از روي DVD انجام ميشه و تمام فايل هاي لازم از اون كپي ميشه و مورد بعدي به صورت پارتيشن مخفي يك درايو رو براي ريكاوري اختصاص ميدن و عمليات ريكاوري از روي پارتيشن مخفي صورت ميگيره . يك مورد هم بصورت دي وي دي و پارتيشن مخفي هست كه احتمالا لپ تاپ شما اين شكلي باشه و ويروس به اون پارتيشن نفوذ كرده باشه . براي دونستن اين موضوع بايد از پارتيشن مجيك داخل Hirens Boot CD استفاده كنين .
3- خب اگه ويندوزتون قانونيه ويندوز رو آپديت كنين . من خودم لپ تانم Sony هست و DVD ريكاوري هم داره ولي من خودم ويندوز نصب ميكنم و كاملا درايو C رو فرمت ميكنم . ويندوز اورجينال با اين ويندوزا هييييچ فرقي نداره . ولش بابا
در ضمن 2 تا فايلي كه براي مشكل كانكشن معرفي كردم نصب نكردين ؟ مشكل احتمالا حل ميشه .
4- اگر غير فعال باشه كه قرمز بايد بشه ، شما مطمئني نارنجي هست ؟ اون كاري كه گفتم انجام دادي ؟

حتما سعي كن Avast رو هم امتحان كني . پيشنهاد من اينه كه درايو C رو با پارتيشن مجيك تحت داس فرمت كني و از ويندوز Sp3 استفاده كني . من كه خيلي راحت شدم .

reza,n
23-08-2009, 07:50
سعید عزیز سلام و باز هم ممنون:11:.
حقیقتش تصمیم گرفتم که اصلا" ریکاوری رو بیخیال شم (هارد رو فرمت کنم و SP3 نصب کنم و خلاص).منتها دو سه تا مشکل و در واقع سئوال داشتم که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
1) آیا SP3 موقع نصب هاردم رو که ساتا هست راحت میشناسه و نیاز به دیسکت ساتا ندارم؟؟؟
2) برای درایورها چکار کنم؟؟؟ حقیقتش من سعی کردم با نرم افزارهای Driver.Genius و یا Drive Magician از درایورها بک آپ بگیرم منتها جالب اینه که بک آپ رو Ok میده ولی عجیبه که حجم بک آپ تهیه شده اصلا" منطقی نیست (3.5 مگ !!!!!) و توی پوشههای بک آپها که میری یکی دو تا فایل 1 و یا چند کیلوبایتی وجود داره!!! که اصلا" قابل نصب نیست.نمیدونم مشکل چیه و چرا بک آپ رو درست نمیگیره.میخواستم بپرسم آیا دلیلی به ذهنتون میرسه؟؟؟؟؟
3) اگه یه زمانی تصمیم بگیرم دوباره از ویندوز ارجینال خود نوت بوک استفاده کنم تکلیف چیه؟؟؟امکانش هست دیگه درسته؟؟؟؟
"ضمنا" سعید جان تمام مواردی رو که جنابعالی فرموده بوید انجام دادم(اون فایل ویندوز رو نصب کردم و با Dr Web هم سیستم رو چک کردم متاسفانه مشکل حل نشد و برای همین هم میخوام ویندوز دیگه نصب کنم.)
ممنونم
رضا