PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام یک؟؟؟ N82 یا N85 یا N79 ؟؟

DariushGreat
03-08-2009, 11:31
سلام.
پریروز زدم گوشیم که 3250 بود رو فرستادم توی کما و دیروز هم به طور رسمی کشتمش :37:. برای جریمه خونواده برام ال جی رنوار که 400 تومنه نمی گیرن و با التماسی که کردم، حداکثر تا 300 تومن پول می دن. یعنی من تا سقف 300 تومن پول دارم و موندم کدوم یک از این سه گوشی رو بگیرم؟؟؟:19:

بیشتر دلم سمت N85 هست؛ چون طراحی شیک و کاربردی ای داره. اما از طرفی توانایی دو گوشی دیگه رو هم در نظر می گیرم. از یه چیز N79 که خیلی بدم اومد اینه که محل کارت حافظه و USB یک جا هستن و بدتر از همه این که زیر یه درپوش قرار می گیرن. می دونم این بعدا مشکل ساز می شه. N82 شاید طراحی جالبی نداشته باشه، اما خوب عملکرد خوبی داره و در میان این سه تا ارزونترین هم هست. خلاصه این که یه راهنمایی تمام عیار می خوام :31:

اما یه سری پرسش هست که ضمن راهنماییم در انتخاب گوشی، می خوام پاسخ بدین:

1. آیا N85 و N79 شتاب دهنده گرافیکی دارن؟ ( این رو بخاطر منوی سه بعدیشون می گم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. کیفیت صدای این سه تا چجوریه؟
3. هر سه دوربین 5 مگاپیکسلی با امکانات مشابه دارن. با در نظر نگرفتن فلاش کدوم دوربین بهتره؟
4. آیا N85 توانایی تعویض قاب داره؟ اصلا براش قاب جایگزین پیدا می شه؟
5. میدونم که N82 در فهرست گارانتی رسمی نوکیای ایران هست. N79 و N85 چی؟ اون ها هم هستن؟ ( گارانتی برام خیلی مهمه )

فعلا همین هاست:27::10:

مچکرم :11::40:

edi138485
03-08-2009, 15:00
سلام.
پریروز زدم گوشیم که 3250 بود رو فرستادم توی کما و دیروز هم به طور رسمی کشتمش :37:. برای جریمه خونواده برام ال جی رنوار که 400 تومنه نمی گیرن و با التماسی که کردم، حداکثر تا 300 تومن پول می دن. یعنی من تا سقف 300 تومن پول دارم و موندم کدوم یک از این سه گوشی رو بگیرم؟؟؟:19:

بیشتر دلم سمت N85 هست؛ چون طراحی شیک و کاربردی ای داره. اما از طرفی توانایی دو گوشی دیگه رو هم در نظر می گیرم. از یه چیز N79 که خیلی بدم اومد اینه که محل کارت حافظه و USB یک جا هستن و بدتر از همه این که زیر یه درپوش قرار می گیرن. می دونم این بعدا مشکل ساز می شه. N82 شاید طراحی جالبی نداشته باشه، اما خوب عملکرد خوبی داره و در میان این سه تا ارزونترین هم هست. خلاصه این که یه راهنمایی تمام عیار می خوام :31:

اما یه سری پرسش هست که ضمن راهنماییم در انتخاب گوشی، می خوام پاسخ بدین:

1. آیا N85 و N79 شتاب دهنده گرافیکی دارن؟ ( این رو بخاطر منوی سه بعدیشون می گم )

3. هر سه دوربین 5 مگاپیکسلی با امکانات مشابه دارن. با در نظر نگرفتن فلاش کدوم دوربین بهتره؟

5. میدونم که N82 در فهرست گارانتی رسمی نوکیای ایران هست. N79 و N85 چی؟ اون ها هم هستن؟ ( گارانتی برام خیلی مهمه )

فعلا همین هاست:27::10:

1 - چيپ گرافيكي در نوكيا ها فقط در 95 8گيگ و 82 است
2 - 79 رو نميدونم اما 82 از 85 بهتره ( هم بم تره هم بلند تر )( با هر دو كار كردم)
3 - اگه مقايسههاي سايت هاي معتبر رو نگاه كني : 82 بين 5 تا 5 مگي هم دوره خودش سالاره البته بازم ميگم كه 79 رو دقيق نميدونم)
4 - بله اما هنوز تو بازار نيست
5 - نميدونم !!
در كل اگه بتوني 82 رو البته اصلي و با گارانتي بگيري هم بازيت رديفه هم دوربينت
من با 85 كار كردم اما خيلي خوشم نيومد... تو دست خيلي چيپ تر از اونيه كه تو ويترينه( نظر شخصيه نه نظر كارشناسي)
در مورد 79 هم اخباري مبني بر ايرادات نرم افزاري و .. شنيدم اما ميگم كه باش كار نكردم و نميتونم نظري بدم

DariushGreat
03-08-2009, 15:47
1 - چيپ گرافيكي در نوكيا ها فقط در 95 8گيگ و 82 است
2 - 79 رو نميدونم اما 82 از 85 بهتره ( هم بم تره هم بلند تر )( با هر دو كار كردم)
3 - اگه مقايسههاي سايت هاي معتبر رو نگاه كني : 82 بين 5 تا 5 مگي هم دوره خودش سالاره البته بازم ميگم كه 79 رو دقيق نميدونم)
4 - بله اما هنوز تو بازار نيست
5 - نميدونم !!
در كل اگه بتوني 82 رو البته اصلي و با گارانتي بگيري هم بازيت رديفه هم دوربينت
من با 85 كار كردم اما خيلي خوشم نيومد... تو دست خيلي چيپ تر از اونيه كه تو ويترينه( نظر شخصيه نه نظر كارشناسي)
در مورد 79 هم اخباري مبني بر ايرادات نرم افزاري و .. شنيدم اما ميگم كه باش كار نكردم و نميتونم نظري بدم

عجب... پس 85 فقط ریخت و قیافه داره...! :13:

راستی اگر چیپ گرافیکی توی 82 هست، پس چرا منوش رو گرافیکی در نیاوردن؟؟؟ :20:

MohandesMCD
03-08-2009, 16:54
داداش چیپ گرافیکی مگه واسه اون منوی الکی هستش؟ اونو گذاشته بودن کیفیت بازیها رو ببره بالا که اصلا بازی تولید نشد که به کار کسی بیاد.این منو که عکسشو گذاشتی 6120 هم داره.حالا 82 نداره دیگه
این ایرادی رو که به 79 میگیری اصلا عیب حساب نمیشه.خب زیر درپوش هست که هست.5700 محل مموری کارت و شارژ و usbکنارهم و زیر یک درپوشه پلاستیکی هستش.همش هم میگفتن کنده میشه. بعد 2سال واسه ما هیچیش نشده.
هر گوشی که بگیری مطمئنا از 3250 بهتره و البته هیچکدوم بلندی 3250 رو ندارن
من بودم بیشتر روی 79 و 85 فکر میکردم

DariushGreat
03-08-2009, 17:11
داداش چیپ گرافیکی مگه واسه اون منوی الکی هستش؟ اونو گذاشته بودن کیفیت بازیها رو ببره بالا که اصلا بازی تولید نشد که به کار کسی بیاد.این منو که عکسشو گذاشتی 6120 هم داره.حالا 82 نداره دیگه
این ایرادی رو که به 79 میگیری اصلا عیب حساب نمیشه.خب زیر درپوش هست که هست.5700 محل مموری کارت و شارژ و usbکنارهم و زیر یک درپوشه پلاستیکی هستش.همش هم میگفتن کنده میشه. بعد 2سال واسه ما هیچیش نشده.
هر گوشی که بگیری مطمئنا از 3250 بهتره و البته هیچکدوم بلندی 3250 رو ندارن
من بودم بیشتر روی 79 و 85 فکر میکردم

درسته چیپ برای منو نیست، اما بطور حتم در کیفیت افکت های سه بعدی منو تاثیر داره. البته اگر N82 نداره، شاید بخاطر اینه که سیستم عاملش یک پله پایین تر از مال 85 و 79 هست... شاید! :46:

mf.designing
03-08-2009, 17:11

1- منوی سه بعدی ربتی به شتابدهده ی گرافیکی نداره و تو این زمینه سیمبین مهم تر هست که 85 و 79 سیمبین جدیدنری نسبت به 82 دارن .
2- خوب از اونجایی که من خودم 85 دارم و دوستم 79 این دوتا دقیقا تو صدا یکی هستن (متوسط) اما 82 کمی صداش بلندتره .
3- هر سه دوربین عین هم هستن و تنها برتری 82 فلشش هست .
4-خیر . 85 امکان تعویض قاب نداره به نظرم
5- بله همه گارانتی معتبر هم دارن

اینم اضافه کنم که 85 و 79 مزیتهای خیلی بیشتری نسبت به 82 دارن :
صفحه نمایش 85 هم 0.2 اینچ بزرگتره و هم از نوع LED و بسیار باکیفیت (82 نور ضمینش کم و تصویرش کدره)
85 و 79 سیمبین بهینه و بهتری دارن
85 حافظه 8 گیگ و 79 حافظه 4 گیگ و 82 هم 2 گیگ دارن
85 و 79 دارای FM translator هستند
85 و 79 باطری بسیار بهتری دارند
85 از طریق USB هم شارژ میشه
و ...

Ali_BlueBoy
03-08-2009, 17:13
82 از بقیه بهتره ولی من میگم شوما 79 رو بگیر ...!!! البت 85 هم خوبه ها ولی 79 هم ارزون تره و هم مشکلاتش نرم افزاریش کمتر از 85 هستش...

MoHaMaD ZaNd
03-08-2009, 17:43
3- هر سه دوربین عین هم هستن و تنها برتری 82 فلشش هست .
توي عكاسي N82 اونا رو ميخوره . N79 و N85 سخت افزار دوربينشون شبيه N96 و توي فضاي باز انگار يه لايه تاريك روي عكس رو گرفته . اينو با عكس ميتونم ثابت ميكنم . توي شب هم كه N82 در بين 5 مگاپيكسلي ها و بعضي از 8 مگاپيكسلي حريف نداره . در ضمن بگ كه N82 و N95 ها از روتوش كاركسن استفاده ميكنن كه بعد از عكاسي خود به خود مشكلات عكس مثل نويز و ... رو برطرف ميكنن !!!
راستي دوست من شما انتظاراتتو بگو تا راحت تر بشه راهنماييت كرد .

pulp_152
03-08-2009, 17:47
n 82 گوشی خوبیه و از بین این 3 تا n 82 رو پیشنهاد میکنم ...

و چون اسم ال جی رنوار رو اوردی این گزینه رو هم برات نشون میدم قیمت هم کمتر از سقف شماست

s 7350

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

دوربینش 5 هستش و با اینکه 5 هستش یکی از بهترین فیلمبرداری هارو در بین گوشی های موجود در بازار داره

با کیفیت 720 *480

ال سی دی tft 16M colors

240 x 400 pixels, 2.6 inches

تا 16 گیگ ساپورت مموری میکنه

و یکی از مهمترین خصوصیاتش هم اینه که ساپورت دایویکس و wmv میکنه البته به صورت خودکار و نیاز به نصب برنامه یا تبدیل هم نیست

Vamp!r3
03-08-2009, 18:01
پست بالا تاييد ميشه...82 و7350...هر 2 فوق العادن...

merikh_merikh
03-08-2009, 18:50
دوست عزيز در موررد ان85 حرف هايي زده ميشه که گويا اشکالات نرم افزاري داره البته به احتمال زياد با اپديت حل ميشه.
من به شما پيشنهاد ميکنم اگه قصد خريد ان85 را دارين تا ارزان شدن ان86 صبر کنيد و ان86 را بگيرين.
و حالا نظره کليم.
نظره من روي ان82 و ان79 ميباشد.
ان82 کيبرد بهتر و سخت افزاري قويتر داره.در مقابل ان79 هم امکانات نرم افزاريه بيشتر و فرستنده ي اف ام در کنار باتريه قويتر داره.همچنين ان79 ال سي ديه روشنتري نسبت به ان82 داره.
اگه به طوره کلي بخام بگم ان82 تا حدودي فقط سخت افزاري قويتر نسبت به ان79 داره در باقيه موار ان79 بهتره.
من اگه جاي شما بودم با توجه به بروز بودن ان79 و داشتن امکانات بالا در کنار قيمت مناسب ان79 را انتخاب نميکردم.
البته مواردي مانند دوربينم هستمن که ان82 فقط در شب به علت داشتن فلش قوي بهتره و همچنين اون چيپ گرافيکيه ان82 که در بالا اشاره کردم(سخت افزاري قويتر) که فقط در بازي هايي که حجم بالايي دارن استفاده ميشه(البته اين مورد را زياد مطمعن نيستم)همچنين ان82 کيبرد بهتري داره چون فاصله بين دکمه ها زياده و تفکيک خوبي دارن ولي در ان79 دکمه ها به هم چسبيدن و تا حدودي تشخيص دکمه سخته.اينا موارد ريزي بودن که اشاره کردم ولي بازم در کل به نظره من ان79 گزينه ي خوبيه چون من تجربه ي استفاده از اف ام را دارم و به نظرم چيزه خوبيه.
انتخاب با خودت

*M!L4D*
03-08-2009, 19:03
اگه انگیج بازی می کنی اونم کرک شده 82 از بقیه بهتره ...
در غیر این صورت 85 از 79 بهتره و اونو بخر ...

DariushGreat
03-08-2009, 23:34
توي عكاسي N82 اونا رو ميخوره . N79 و N85 سخت افزار دوربينشون شبيه N96 و توي فضاي باز انگار يه لايه تاريك روي عكس رو گرفته . اينو با عكس ميتونم ثابت ميكنم . توي شب هم كه N82 در بين 5 مگاپيكسلي ها و بعضي از 8 مگاپيكسلي حريف نداره . در ضمن بگ كه N82 و N95 ها از روتوش كاركسن استفاده ميكنن كه بعد از عكاسي خود به خود مشكلات عكس مثل نويز و ... رو برطرف ميكنن !!!
راستي دوست من شما انتظاراتتو بگو تا راحت تر بشه راهنماييت كرد .

انتظارات من صفحه نمایش بسیار خوب، کیفیت فیلم برداری بسیار خوب ( بدون نویز و مشکل بویژه در هنگام حرکت فیلم برداری کردن )، عکس برداری خوب در حدی که عکس ها بدون نویز و کدری و ماتی باشن. و جوری هم نباشن که وسط رنگ ها کاملا طبیعی باشه و کنار و اطراف تار و محو ( مانند 3250 و 5700 ). و صد البته وضوح همه چیز در عکس خوب باشه و در کل پشیمون نشم که چرا دوربینم اینجوریه!!! :31:
لطف کن کیفیت پخش صوتی در هندزفری و بلندگو ها رو هم به این موارد بیافزا...! و صد البته خواهان این هستم که کیفیت ارتباطیش بالا باشه. شاید روزی نسل سوم در ایران راه بیافته! می خوام اون موقع بتونم از گوشی کار بکشم!!! :46:

و دیگه این که دنگ و فنگ هم نداشته باشه! خرج و اصطحلاکش پایین باشه. ( این 3250 در طول این دو سال کمرم رو شکست از بس خرج گذاشت روی دستم :13:)

n 82 گوشی خوبیه و از بین این 3 تا n 82 رو پیشنهاد میکنم ...

و چون اسم ال جی رنوار رو اوردی این گزینه رو هم برات نشون میدم قیمت هم کمتر از سقف شماست

s 7350

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

دوربینش 5 هستش و با اینکه 5 هستش یکی از بهترین فیلمبرداری هارو در بین گوشی های موجود در بازار داره

با کیفیت 720 *480

ال سی دی tft 16M colors

240 x 400 pixels, 2.6 inches

تا 16 گیگ ساپورت مموری میکنه

و یکی از مهمترین خصوصیاتش هم اینه که ساپورت دایویکس و wmv میکنه البته به صورت خودکار و نیاز به نصب برنامه یا تبدیل هم نیست

می شه ازت بخوام که راجع به این گزینه شیکت یه نموره بیشتر توضیح بدی. ریختش که خیلی جذابه... از کاراییش بگو برام لطفا :46:

دوست عزيز در موررد ان85 حرف هايي زده ميشه که گويا اشکالات نرم افزاري داره البته به احتمال زياد با اپديت حل ميشه.
من به شما پيشنهاد ميکنم اگه قصد خريد ان85 را دارين تا ارزان شدن ان86 صبر کنيد و ان86 را بگيرين.
و حالا نظره کليم.
نظره من روي ان82 و ان79 ميباشد.
ان82 کيبرد بهتر و سخت افزاري قويتر داره.در مقابل ان79 هم امکانات نرم افزاريه بيشتر و فرستنده ي اف ام در کنار باتريه قويتر داره.همچنين ان79 ال سي ديه روشنتري نسبت به ان82 داره.
اگه به طوره کلي بخام بگم ان82 تا حدودي فقط سخت افزاري قويتر نسبت به ان79 داره در باقيه موار ان79 بهتره.
من اگه جاي شما بودم با توجه به بروز بودن ان79 و داشتن امکانات بالا در کنار قيمت مناسب ان79 را انتخاب نميکردم.
البته مواردي مانند دوربينم هستمن که ان82 فقط در شب به علت داشتن فلش قوي بهتره و همچنين اون چيپ گرافيکيه ان82 که در بالا اشاره کردم(سخت افزاري قويتر) که فقط در بازي هايي که حجم بالايي دارن استفاده ميشه(البته اين مورد را زياد مطمعن نيستم)همچنين ان82 کيبرد بهتري داره چون فاصله بين دکمه ها زياده و تفکيک خوبي دارن ولي در ان79 دکمه ها به هم چسبيدن و تا حدودي تشخيص دکمه سخته.اينا موارد ريزي بودن که اشاره کردم ولي بازم در کل به نظره من ان79 گزينه ي خوبيه چون من تجربه ي استفاده از اف ام را دارم و به نظرم چيزه خوبيه.
انتخاب با خودت

در مورد روشنایی صفحه نمایش N82، می دونم که با هک کردن و اضافه کردن یه پچ می شه حلش کرد :46:. اما اون نکته که درباره چیپ گرافیکی گفتی. مسلما الگوریتم عکس برداری بر پایه همین چیپ تنظیم می شه دیگه. و مسلما در کیفیت عکس می باس تاثیر بسزایی داشته باشه. در مورد نرم افزار N79 هم که واقعا راست می گی. چون یه پله بالاتر از N82 هست، کلی جزئیات ریز و درشت تازه بهش افزودن...

مثل این که هرچی جلوتر می ریم انتخاب مشکل تر می شه رفقا :31:

Vamp!r3
04-08-2009, 00:08
s7350 فوق العادست...فيلم برداريش توپ...عكساي با كيفيتي هم ميگيره..صفحه نمايش بزرگ و با كيفيتي داره...ديگه pulp جان همه توضيحات را دادن...در كل فوق العادس...

DariushGreat
05-08-2009, 00:21
با سپاس فراوان از Pulp و Vamp!r3 عزیز... این گوشی ای که شما معرفی کردین راجع بهش تحقیق کردم. گوشی بسیار خوبی هست و دوربین عالی ای هم داره؛ اما فقط در همین اندازه !!! همین ! ترجیح می دم روی N82 و N79 مانور بدم

دوستان این دو تا از نظر فرم بدنه، کیفیت ساخت و از همه مهم تر، مستعد افتادن از دست چطورین؟؟؟ این مورد آخری خیلی برام مهمه!!! :13: من با 3250 همیشه مشکل داشتم چون گوشی بی نهایت قناسی هست! و صد البته مستعد که چه عرض کنم، خدای افتادن از دست هست!!! :31:

merikh_merikh
05-08-2009, 08:06
دوست عزیز این دو گوشی مقاوم هستن و از 3250 بهترن ولی ان82 از ان79 قویتر و محکمتر میباشد

pulp_152
05-08-2009, 12:38
با سپاس فراوان از Pulp و Vamp!r3 عزیز... این گوشی ای که شما معرفی کردین راجع بهش تحقیق کردم. گوشی بسیار خوبی هست و دوربین عالی ای هم داره؛ اما فقط در همین اندازه !!! همین ! ترجیح می دم روی N82 و N79 مانور بدم

دوستان این دو تا از نظر فرم بدنه، کیفیت ساخت و از همه مهم تر، مستعد افتادن از دست چطورین؟؟؟ این مورد آخری خیلی برام مهمه!!! :13: من با 3250 همیشه مشکل داشتم چون گوشی بی نهایت قناسی هست! و صد البته مستعد که چه عرض کنم، خدای افتادن از دست هست!!! :31:

تنها مزیتی که به چشم میاد اون دو مدلی که شما گفتین نسبت به این گوشی ! بازی کردن هستش ! وگرنه از لحاظ های دیگه اختلاف فاحشی نداره و قایبلیت های این گوشی بسیار بیشتر از این 2 مدل میباشد ! هم ال سی دی هم ساپورت دایویکس و هم مموری کارت و رم و هم زیبایی و هم کیفیت ساخت بدنه و دوربین ! ... و جاوایی هم که میخوره در برنامه ریزی مشکلی نداره و محدودیتی هم نداره ...

انتخاب با خودتونه ..

Vamp!r3
05-08-2009, 14:06
پست بالا تاييد ميشه...فقط سيستم عامل نداره...