PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد چگونه ریکاوری گرفتن از لپ تاپ بعد خرید

mehrshad taheri
31-07-2009, 00:29
با عرض سلام و خسته نباشی به بروبچ گل:20:
عزیزان من شنبه اگه خدا بخواد دارم SONY VAIO VGN-FW46GJ/B رو میخرم اینجوری که متوجه شدم dvd ویندوز و نرم افزار نداره خودم باید از سیستم ریکاوری بگیرم که اگه خواستم ویندوزو عوض کنم از روی dvd های ریکاوری شده دوباره ویندوزو از نو نصب کنم
سوال من اینکه چه جوری میشه این کارو کرد اصلا اشنایی با لپ تاپ من ندارم
سوال دیگه نرم افزارهایی مثل افیس و .... که در اصل بعد چند روز از کار میفتن رو میتونم همون اول کار پاکش کنم که ریکاوری کردم ویندوزو دیگه این نرم افزارها باهاش نصب نشه؟
خیلی ممنون:10:

mehrshad taheri
31-07-2009, 00:33
یه چیز دیگه هم جا موند مثل اینکه دو تا درایو داره لپ تاپ
میشه مثل pc همون اول کار پارتیشن بندیش کرد حالا با نرم افزار یا از طریق ویندوز
بعد مثل اینکه یه درایو به اسم ریکاوری داره اگه اون درایو رو حذف کنم مشکلی پیش میاد؟
بازم ممنون

Pami
31-07-2009, 10:24
براي ريكاوري گرفتن وقتي وارد محيط ويندوز شديد بريد به منوي استارت تو اون برنامه ريكاوري VAIO Recovery هست و اگر نبود بريد داخل منوي Help & Support اونجا ميتونيد پيدا كنيد
نرم افزارهاي آزمايشي مثل Office Trial معمولا 60 روزه هستند
براي پارتيشن بندي اگر بخواهيد به درايو اصلي دست بزنيد نياز به فرمت كردن پيدا ميكنه و ويندوز اصل رو از دست ميدهيد

mehrshad taheri
31-07-2009, 10:57
براي ريكاوري گرفتن وقتي وارد محيط ويندوز شديد بريد به منوي استارت تو اون برنامه ريكاوري VAIO Recovery هست و اگر نبود بريد داخل منوي Help & Support اونجا ميتونيد پيدا كنيد
نرم افزارهاي آزمايشي مثل Office Trial معمولا 60 روزه هستند
براي پارتيشن بندي اگر بخواهيد به درايو اصلي دست بزنيد نياز به فرمت كردن پيدا ميكنه و ويندوز اصل رو از دست ميدهيد
خیلی ممنون رفیق:10:

اره میدونم بعد چند روز از کار میفته میخوام ببینم میشه همون اول کار پاکش کرد!بعد از سیستم ریکاوری بگیرم!چون هر بار فکر کنم ریکاوری رو اجرا کنم برای نصب ویندوز دوباره همه اون نرم افزارهای در اصل پولی نصب میشی انتی ویروس و....دوباره بعد چند روز باید انیستالش کنم یا همون اول انیستالش کنم نرم افزار جایگزین کنم !

پس با این حساب موقع پارتیشن بندی اصلا نباید به پارتیشن ریکاوری دست بزنم درسته؟پس جریان ریکاوری چیه که روی dvd گرفتم اگه هارد رو فرمت کنم کلا پارتیشن بسازم نمیشه دوباره اون dvd ها رو نصب کرد؟

ببخشید خیلی مبتدیم چیزی نمیدونم دربارش!:41:

danial_crazy
31-07-2009, 15:17
پس با این حساب موقع پارتیشن بندی اصلا نباید به پارتیشن ریکاوری دست بزنم درسته؟پس جریان ریکاوری چیه که روی dvd گرفتم اگه هارد رو فرمت کنم کلا پارتیشن بسازم نمیشه دوباره اون dvd ها رو نصب کرد؟

ببخشید خیلی مبتدیم چیزی نمیدونم دربارش!:41:

اگه همه چیرو پاک کنی که دیگه ویندوز اورجینال نداری نصب کنی! چون دی وی ویندوز نداره! کدوم دی وی دی هارو می خوای نصب کنی! اگه این کارو بکونی ویندوز اورجینالت می پره دیگه

mehrshad taheri
31-07-2009, 16:25
اگه همه چیرو پاک کنی که دیگه ویندوز اورجینال نداری نصب کنی! چون دی وی ویندوز نداره! کدوم دی وی دی هارو می خوای نصب کنی! اگه این کارو بکونی ویندوز اورجینالت می پره دیگه
همون dvd های ریکاوری رو مگه وقتی ویندوز رو میخوان دوباره نصب کنن نمیزارن تو دستگاه شروع کنن به نصب؟
حتما پس باید درایو ریکاوری باشه نباید دست زد؟!
خوبه پرسیدم اگنه اول کاری ویندوز 64 بیتش پریده بود:18:
روی درایوهای دیگه میتونم کار کنم یا اونا رو هم نباید دست بزنم؟:20:

danial_crazy
31-07-2009, 16:31
همون dvd های ریکاوری رو مگه وقتی ویندوز رو میخوان دوباره نصب کنن نمیزارن تو دستگاه شروع کنن به نصب؟
حتما پس باید درایو ریکاوری باشه نباید دست زد؟!
خوبه پرسیدم اگنه اول کاری ویندوز 64 بیتش پریده بود:18:
روی درایوهای دیگه میتونم کار کنم یا اونا رو هم نباید دست بزنم؟:20:

نگاه کن اگه پارتیشن بندی کنی باید ویندوز رو خودت نصب کنی بعد بشینی همه ی درایور های قطعات رو دانلود کنی و نصب کنی! بعدشم دی وی دی ریکاوری رو نمیتونی رو ویندوز جدید راه بندازی !!! دی وی دی ریکاوری برای اینه که اگه ویندوزت مشکل پیدا کرد برش گردونی به اولش نه اینکه عوضش کنی!

mehrshad taheri
31-07-2009, 16:38
نگاه کن اگه پارتیشن بندی کنی باید ویندوز رو خودت نصب کنی بعد بشینی همه ی درایور های قطعات رو دانلود کنی و نصب کنی! بعدشم دی وی دی ریکاوری رو نمیتونی رو ویندوز جدید راه بندازی !!! دی وی دی ریکاوری برای اینه که اگه ویندوزت مشکل پیدا کرد برش گردونی به اولش نه اینکه عوضش کنی!
هان!بدتر شد!:18:
ok الان یه چیزایی متوجه شدم پس اون dvd های ریکاوری شده از سیستم تو خود محیط ویندوز قابل اجرا هستن

یعنی نمیشه هیچ جوره هارد رو پارتیشن بندی کرد که ویندوز ارژینالش نپره؟
من فکر میکردم فقط درایو ریکاوریش مهمه بقیه رو میشه دست زد!:18:

h_starboy
31-07-2009, 16:42
من فکر کنم اولش باید با استفاده از نرم افزار vaio recovery ریکاوریهارو بگیریم . بعدش به اون درایو ریکاوری اصلا نباید دست زد .
احتمالا بعدن دوباره میشه از این دی وی دی ها دوباره ویندوز اورجینال رو نصب کرد .
البته اگه ویندوز xp خواستی نصب کنی نیازی به پاک کردن ویندوز اورجینال نداری .تو تاپیک زیر روشش رو گفتن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

h_starboy
31-07-2009, 16:47
چرا میشه . تو همین تاپیکی که گفتم توضیح داده چجوری انجام بدیم .

mehrshad taheri
31-07-2009, 17:01
من فکر کنم اولش باید با استفاده از نرم افزار vaio recovery ریکاوریهارو بگیریم . بعدش به اون درایو ریکاوری اصلا نباید دست زد .
احتمالا بعدن دوباره میشه از این دی وی دی ها دوباره ویندوز اورجینال رو نصب کرد .
البته اگه ویندوز xp خواستی نصب کنی نیازی به پاک کردن ویندوز اورجینال نداری .تو تاپیک زیر روشش رو گفتن :

xp نه!
فعلا با ویندوز خودش کار میکنم تا ویندوز 7 بیاد البته الان امده!منظورم نسخه رسمیشه:20:

mehrshad taheri
31-07-2009, 17:13
اینم پیدا کردم طریقه پارتیشن بندی با نرم افزار که بیشتر به درد من میخوره چون نمیخوام xp نصب کنم فقط میخوام پارتیشن بندیش کنم تا 7 بیاد اونو نصب کنم!

mehrshad taheri
31-07-2009, 17:44
برای پارتیشن بندی این از همه بهتره تو همون ویندوز ویستا بدون دردسر

danial_crazy
31-07-2009, 19:42
هان!بدتر شد!:18:
ok الان یه چیزایی متوجه شدم پس اون dvd های ریکاوری شده از سیستم تو خود محیط ویندوز قابل اجرا هستن

من فکر میکردم فقط درایو ریکاوریش مهمه بقیه رو میشه دست زد!:18:

آره دیگه هر کاری کنی اورجینالش میپره! مگه اینگه یه ویندوز اورجینال گیر بیاری روش نصب کنی :27:
پارتیشن بندی از داخل خود ویندوز قضیش فرق داره!
بعد از پارتیشن بندی کامل مگه نمیخوای ویندوز نصب کنی؟ کو ویندوز اورجینالت؟

mehrshad taheri
31-07-2009, 20:12
آره دیگه هر کاری کنی اورجینالش میپره! مگه اینگه یه ویندوز اورجینال گیر بیاری روش نصب کنی :27:
پارتیشن بندی از داخل خود ویندوز قضیش فرق داره!
بعد از پارتیشن بندی کامل مگه نمیخوای ویندوز نصب کنی؟ کو ویندوز اورجینالت؟
من به این نتیجه رسیدم که از خود ویندوز استفاده کنم برای پارتیشن بندی

نه فعلا فقط میخوام پارتیشن بندی کنم بعد که کردم صبر میکنم ویندوز 7 بیاد اونو نصب میکنم که مثل اینکه خیلی راحت دیگه میشه نصبش کرد با dvd بوتش میکنم روی درایو مورد نظرم نصبش میکنم 2 ویندوزه میشه!:20:

h_starboy
31-07-2009, 20:55
آره منم این روشو قبول دارم.
من خودم هم میخوام xp نصب کنم به خاطر یه سری برنامه تخصصی ولی سیستم عامل اصلیم لینوکسه .
با این روشی که شما هم گفتی میتونم راحت این کارو بکنم .
مشکل واسه اونایی هستش که یا میخوان xp نصب کنن یا میخوان اون پارتیشن ریکاوری رو پاک کنن که اونم راهنمایی کردن تو تاپیک .