PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسانی که Omnia I900 دارن جواب بدن

ramin2020
15-07-2009, 09:50
سلام به همگی
من می خوام گوشی omnia i900 بگیرم. ولی یکم شک دارم.در موردش خیلی توی اینترنت خوندم.تعریف بدی ازش نشده ولی بازم می خوام نظر کسایی که خودشون این گوشی رو دارن بدونم. این گوشی چه مشکلاتی داره؟
فقط لطفا بدون تعصب روی برند و مدل بگین.
مرسی

golmohammadi
15-07-2009, 12:06
شما بگين چه چيزهاي براتون مهم هست
تا پيشنهادي بهتون داده بشه
همه گوشيهاي ايراداتي دارند
و امنيا هم مثل بقيه
يا نه اگه فقط ميخواهي مشكلاتشو بدوني برات بگم

ramin2020
15-07-2009, 14:01
شما بگين چه چيزهاي براتون مهم هست
تا پيشنهادي بهتون داده بشه
همه گوشيهاي ايراداتي دارند
و امنيا هم مثل بقيه
يا نه اگه فقط ميخواهي مشكلاتشو بدوني برات بگم
من همه چیز واسم مهمه. می دونم هر گوشی بالاخره یه مشکلاتی داره. فقط می خوام مشکلات اینو بدونم.
من الان p990 دارم. شما الان omnia دارین؟
این سوالات رو هم جواب بدین خوبه:
1- هنگ می کنه؟ اگه آره، چقدر؟
2- بلندی صدا و کیفیت؟ (البته اکثر جاها نوشتن خوبه)
3- سرعت گوشی واسه بازکردن قسمت های مختلف؟
اگه مشکلای دیگه ای هم داره بگین
مرسی

golmohammadi
15-07-2009, 16:11
نه من xperia دارم
باشه ايرادهاي omnia را ميگم
1- نداشتن كيبرد
2- نداشتن جوي استيك
3- نداشتن باطري قوي
4- نداشتن محلي براي نگه داشتن قلم در خود گوشي
5- پائين بودن رم با توجه به ويندوز موبايل بودنش
6- مشكل در تاچ اسكرينش كه هر طور كاليبره كني بايد قلم را يه زره مايل به راست و بالا بزني
7- ايمن نبودن بلوتوث
8- نداشتن سوكت 3.5 ميلي متري
9- پائين بودن كيفيت LCD نسبت به رقباي خود (مخصوصا رزوليشن)
فكر كنم اينا هستند
البته دوستان ميگند گزينه 3 و 6 با اپديت حل ميشه
ولي نوشتن تنها ايرادات خوب نيست
چون گوشي نداريم كه ايراد نداشته باشه
واسه همين مزيتهاش را هم ميگم

1- صفحه 3.2 اينچي
2- حافظه داخلي 8يا 16 گيگ
3- سيستم عامل ويندوز موبايل
4- طراحي خوب و با كيفيت
5- دوربين خوب (البته مثل 5 مگا پيكسليهاي تخصصي نيست مثل ان95 نوكيا ولي در كل خوبه)
6- موس نوري
7- سي پي يو خوب
8- خروجي TV
9- قيمت مناسب
اليته مزيتهاي خوب ديگه اي هم داره ولي در اينجا ايرادات و مزايايي كليشو گفتم
بازم سوالي داشتي بپرس

golmohammadi
15-07-2009, 16:14
من همه چیز واسم مهمه. می دونم هر گوشی بالاخره یه مشکلاتی داره. فقط می خوام مشکلات اینو بدونم.
من الان p990 دارم. شما الان omnia دارین؟
این سوالات رو هم جواب بدین خوبه:
1- هنگ می کنه؟ اگه آره، چقدر؟
2- بلندی صدا و کیفیت؟ (البته اکثر جاها نوشتن خوبه)
3- سرعت گوشی واسه بازکردن قسمت های مختلف؟
اگه مشکلای دیگه ای هم داره بگین
مرسی

جواب سوالاتت را هم اينجا ميگم
1- تمام گوشيهاي داراي سيستم عامل كمو بيش هنگ دارند امنيا هم بله داره اما نه زياد
2- صداش خوبه كيفيتش هم خوبه البته در بلندگو ولي در هندز فري قوي نيست
3- سرعتش خوبه

ramin2020
15-07-2009, 23:36
نه من xperia دارم
باشه ايرادهاي omnia را ميگم
1- نداشتن كيبرد
2- نداشتن جوي استيك
3- نداشتن باطري قوي
4- نداشتن محلي براي نگه داشتن قلم در خود گوشي
5- پائين بودن رم با توجه به ويندوز موبايل بودنش
6- مشكل در تاچ اسكرينش كه هر طور كاليبره كني بايد قلم را يه زره مايل به راست و بالا بزني
7- ايمن نبودن بلوتوث
8- نداشتن سوكت 3.5 ميلي متري
9- پائين بودن كيفيت LCD نسبت به رقباي خود (مخصوصا رزوليشن)
فكر كنم اينا هستند
البته دوستان ميگند گزينه 3 و 6 با اپديت حل ميشه
ولي نوشتن تنها ايرادات خوب نيست
چون گوشي نداريم كه ايراد نداشته باشه
واسه همين مزيتهاش را هم ميگم

1- صفحه 3.2 اينچي
2- حافظه داخلي 8يا 16 گيگ
3- سيستم عامل ويندوز موبايل
4- طراحي خوب و با كيفيت
5- دوربين خوب (البته مثل 5 مگا پيكسليهاي تخصصي نيست مثل ان95 نوكيا ولي در كل خوبه)
6- موس نوري
7- سي پي يو خوب
8- خروجي TV
9- قيمت مناسب
اليته مزيتهاي خوب ديگه اي هم داره ولي در اينجا ايرادات و مزايايي كليشو گفتم
بازم سوالي داشتي بپرس
مرسی از جوابت
ایرادایی که گفتی خوب بودن :31: یعنی واسه من مهم نیستن. شاید بتونم اینجوری جواب بدم:
1-بهتر که نداره. سبکترمیشه و قطرش هم کمتر میشه. البته یه کیبورد تاچ داره که مثل کیبورد qwerty هست
2- مگه گوشی های تاچ هم جوی استیک می خوان؟! اینو نمیدونم
3- اگه با آپدیت حل بشه خوبه
4- اینو قبول دارم ولی دو تا تئوری واسه این مشکل میگن:
الف) قلم با بند به گوشی وصل میشه
ب) خود سامسونگ windows mobileی که روی این گوشی هست رو دست کاری کرده و جوریش کرده که بشه با انگشت از اون استفاده کرد. اسمش رو هم گذاشته touchwiz
5- 256mb هست. نمیدونم کمه یا نه. ولی خوب میگی سریع هست که!
6- اگه اینجوری باشه خیلی بده. امیدوارم با آپدیت حل بشه
7- متوجه نشدم!
8- واسه من مهم نیست.بقیه رو نمیدونم
9- قبوله

مزیت هاش رو که زیاد خوندم. حالا اگه یکی پیدا بشه که خودش این گوشی رو داشته باشه و یه نظر بده بد نیست.
در هر صورت مرسی، لطف کردی

merikh_merikh
16-07-2009, 06:26
مرسی از جوابت
ایرادایی که گفتی خوب بودن :31: یعنی واسه من مهم نیستن. شاید بتونم اینجوری جواب بدم:
1-بهتر که نداره. سبکترمیشه و قطرش هم کمتر میشه. البته یه کیبورد تاچ داره که مثل کیبورد qwerty هست
ب) خود سامسونگ windows mobileی که روی این گوشی هست رو دست کاری کرده و جوریش کرده که بشه با انگشت از اون استفاده کرد. اسمش رو هم گذاشته touchwiz
7- متوجه نشدم!
9- قبوله

مزیت هاش رو که زیاد خوندم. حالا اگه یکی پیدا بشه که خودش این گوشی رو داشته باشه و یه نظر بده بد نیست.

با توجه به حرف های شما ای900 گزینه ی مناسبی برای شما میباشد.البته با توجه به مواردی که گفتین براتون مهم نیست.

ولی یه چیزایی هم بگم.
در مورد گزینه ی اول بگم که هیچ وقت کیبرد مجازی نمیتونه جای کیبرد سخت افزاری را بگیره.شما یه بار با کیبرد سخت افزاری اس ام اس بده یا یه متنی بنویس......خودت دیگه متوجه میشی
در مورد گزینه ی دو هم که در مورد جوی استیک میباشد این طوری بگم که وقتی به وجود جوی استیک پی میبری که داری رانندگی میکنی و به کار کردن با گوشی نیاز داری یا داری داخل یه جای شلوق راه میری که بازم جوی استیک باید به دادت برسه........
در مورد گزینه ی 4 که در مورد قلم میباشد اینو بگم که شاید بشه تا حدودی با دست با این گوشی کار کرد ولی اینو مد نظر داشته باشید اون چیزی که سامسونگ طراحی کرده(touchwiz)ان چنان اش دهن سوزی در مقابل بزرگانی چون تاچ فلو نیست البته به نظره منم برای کار کردن با دست تا حدودی بهتره.
دوست عزیز در مورد گزینه ی 5 هم این طوری بگم تا متوجه بشین شما اگه با پی990 کار کرده باشین متوجه میشین که یکی از مهمترین ایراد هایی که داشت حافظه ی داخلیه کمش نسبت به پی1 بود که در این جا هم ای900 یکی از ایراداش داشتن حافظه ی داخلیه کم نسبت به ایکس1 و دیگر رقبا میباشد

dawkins
16-07-2009, 08:16
سلام ، من هم مدت زیادی تحقیق کردم و میخواستم امنیا بخرم ولی الان رایم عوض شده و میخوام دایموند 2 بخرم اگه میتونی یه خورده بیشتر پول بذاری به نظرم دایموند 2 بهتره

farhooode
16-07-2009, 08:30
ولی یکی از مزیت های بزرگ امنی این هست که هیچ کس به فکرش نرسید این گوشی برای زیاد کردن صداهای مختلف در هنزفری و بلندگو میشه با دادن کد بدون نصب برنامه صداشو جوری زیاد کرد که ضمن کیفیت بلندی راضی کننده ای مثل دبلیو 810 داشته باشه

ولی گوشی های ویندوز موبایل مثل x1 , htc این امکان رو ندارند که بشه صداشون رو زیاد کرد

Ssarshar
16-07-2009, 09:20
ولی یکی از مزیت های بزرگ امنی این هست که هیچ کس به فکرش نرسید این گوشی برای زیاد کردن صداهای مختلف در هنزفری و بلندگو میشه با دادن کد بدون نصب برنامه صداشو جوری زیاد کرد که ضمن کیفیت بلندی راضی کننده ای مثل دبلیو 810 داشته باشه

ولی گوشی های ویندوز موبایل مثل x1 , htc این امکان رو ندارند که بشه صداشون رو زیاد کرد

چرا من به فكرم رسيد !!

ramin2020
16-07-2009, 14:22
با توجه به حرف های شما ای900 گزینه ی مناسبی برای شما میباشد.البته با توجه به مواردی که گفتین براتون مهم نیست.

ولی یه چیزایی هم بگم.
در مورد گزینه ی اول بگم که هیچ وقت کیبرد مجازی نمیتونه جای کیبرد سخت افزاری را بگیره.شما یه بار با کیبرد سخت افزاری اس ام اس بده یا یه متنی بنویس......خودت دیگه متوجه میشی
در مورد گزینه ی دو هم که در مورد جوی استیک میباشد این طوری بگم که وقتی به وجود جوی استیک پی میبری که داری رانندگی میکنی و به کار کردن با گوشی نیاز داری یا داری داخل یه جای شلوق راه میری که بازم جوی استیک باید به دادت برسه........
در مورد گزینه ی 4 که در مورد قلم میباشد اینو بگم که شاید بشه تا حدودی با دست با این گوشی کار کرد ولی اینو مد نظر داشته باشید اون چیزی که سامسونگ طراحی کرده(touchwiz)ان چنان اش دهن سوزی در مقابل بزرگانی چون تاچ فلو نیست البته به نظره منم برای کار کردن با دست تا حدودی بهتره.
دوست عزیز در مورد گزینه ی 5 هم این طوری بگم تا متوجه بشین شما اگه با پی990 کار کرده باشین متوجه میشین که یکی از مهمترین ایراد هایی که داشت حافظه ی داخلیه کمش نسبت به پی1 بود که در این جا هم ای900 یکی از ایراداش داشتن حافظه ی داخلیه کم نسبت به ایکس1 و دیگر رقبا میباشد
در مورد کیبورد سخت افزاری حث با شماست ولی ترجیح می دم گوشیم یکم باریک باشه(نظر شخصیمه) خسته شدم از این p990 از بس که قطوره! جیب همه شلوارهام جای موبایل افتاده!:13:
گزینه دوم رو هم متوجه شدم. این موس اپتیکال که گذاشته تا حدی جوی استیک رو جبران نمیکنه؟ راستی در همه قسمت های گوشی میشه از این موس استفاده کرد یا فقط web؟
قبول دارم که رمش نسبت به بقیه کمه ولی می خوام بدونم که به مشک بخورد می کنه یا نه. مثلا p990 وقتی رم کم میاره برنامه هارو خود به خود می بنده یا رستارت میکنه!
مرسی

سلام ، من هم مدت زیادی تحقیق کردم و میخواستم امنیا بخرم ولی الان رایم عوض شده و میخوام دایموند 2 بخرم اگه میتونی یه خورده بیشتر پول بذاری به نظرم دایموند 2 بهتره
چنده؟بدون گارانتی البته
اینجور که من مقایسه کردم دایموند2 فقط توی رم و رزولوشن بهتره وگرنه چیز دیگه ای نداره. چرا میگی دایموند؟

جریان این چیه که گفتی؟
----------------------------------------

راستی بچه ها سرعت گوشی هم واسه من خیلی مهمه.حوصله ندارم واسه بازکردن یه برنامه منو معطل کنه. شنیدم امنیا سرعتش بالاست، تصدیق میکنین؟

merikh_merikh
16-07-2009, 16:26
در مورد کیبورد سخت افزاری حث با شماست ولی ترجیح می دم گوشیم یکم باریک باشه(نظر شخصیمه) خسته شدم از این p990 از بس که قطوره! جیب همه شلوارهام جای موبایل افتاده!:13:
گزینه دوم رو هم متوجه شدم. این موس اپتیکال که گذاشته تا حدی جوی استیک رو جبران نمیکنه؟ راستی در همه قسمت های گوشی میشه از این موس استفاده کرد یا فقط web؟
قبول دارم که رمش نسبت به بقیه کمه ولی می خوام بدونم که به مشک بخورد می کنه یا نه. مثلا p990 وقتی رم کم میاره برنامه هارو خود به خود می بنده یا رستارت میکنه!
مرسی

چنده؟بدون گارانتی البته
اینجور که من مقایسه کردم دایموند2 فقط توی رم و رزولوشن بهتره وگرنه چیز دیگه ای نداره. چرا میگی دایموند؟

جریان این چیه که گفتی؟
----------------------------------------

راستی بچه ها سرعت گوشی هم واسه من خیلی مهمه.حوصله ندارم واسه بازکردن یه برنامه منو معطل کنه. شنیدم امنیا سرعتش بالاست، تصدیق میکنین؟

موس اپتیکل همه جا کاربرد داره.
رم گوشی هم پایینه اما با مشکلی بر نمیخورید مگر بخاید ویندوز های جدید را نصب کنید که حجم بالاتری داشته باشن یا برنامه های خیلی زیادی باز کنید.ولی رم بالا در کل چیزه خوبیه.در ضمن در حد پی990 نیست که مقایسش میکنید با پی990.رم این گوشی بیش از پی990 تحمل داره خیلی بیشتر.

دیاموند هم درسته که فقط در رم و ال سی دی بهتره ولی همینا خیلی مهمن.شما یه ال سی دیه با کیفتر دارید که لذت بیشتری براتون داره همچنین یه رم با حجم زیاد که تا مدت های طولانی مشکلی براتون به وجود نمیاره.در ضمن دیاموند2 محیط زیباتری نسبت به ای900 داره.در کل دیاموند2 گزینه ی بهتریه نسبت به ای900.قیمت هم فکر کنم حدودن 600 باشه البته قیمت را زیاد مطمعن نیستم.

سرعت این گوشی ها هم ان چنان فرقی ندارن با هم البته درسته که ای900 سی پیوش نسبت به بقیه بیشتره ولب در عمل فرق چندانی با هم ندارن و قابل قبول هستن.

pooria_k2
16-07-2009, 17:18
شاید اینجا جاش نباشه ولی میشه در مورد مشکلات x1 و برتری هتش نسبت به امنیا بگین؟:20:

merikh_merikh
16-07-2009, 17:32
مشکلات ایکس1 اینا هستن:
شکستگی در بعضی از نقاط گوشی و نداشتن شتاب سنج که البته تا حدودی توسط یکی از دکمه ها بر طرف میشه.اینا مشکلات اصلیش بودن حالا برای گفتن مشکلاتش به طور دقیق اقای گل محمدی بهتر میتونن جواب بدن.

خوبی هاش هم نسبت به ای900 اینا هستن:
ال سی دیه بسیار با کیفیت نسبت به ای900
داشتن دکمه ی 4جهته
داشتن رم بالاتر
گرافیک بهتر
کیبرد بسیار خوب
بازم برای توضیحات بیشتر اقای گل محمدی بیشتر میتونن توضیح بدن

max313
16-07-2009, 17:58
من نیز میخوام diamond 2 بگریم
با omnia زیاد کار کردم
از نظر امکانات اره واقعا aio هست all in one اما کیفیت ممکنه نه اینکه هرچی رسیدن بریزن توش
برو یه گوشی htc و یه امنیا رو باهم تیست کن ببین با کدوم راحت تری
تاچ htc رو با omnia یکی نکن !

pooria_k2
16-07-2009, 20:07
مشکلات ایکس1 اینا هستن:
شکستگی در بعضی از نقاط گوشی و نداشتن شتاب سنج که البته تا حدودی توسط یکی از دکمه ها بر طرف میشه.اینا مشکلات اصلیش بودن حالا برای گفتن مشکلاتش به طور دقیق اقای گل محمدی بهتر میتونن جواب بدن.

خوبی هاش هم نسبت به ای900 اینا هستن:
ال سی دیه بسیار با کیفیت نسبت به ای900
داشتن دکمه ی 4جهته
داشتن رم بالاتر
گرافیک بهتر
کیبرد بسیار خوب
بازم برای توضیحات بیشتر اقای گل محمدی بیشتر میتونن توضیح بدن
منظورتون از برطرف شدن مشکل نداشتن شتاب سنج توسط یکی از دکمه ها چیه؟؟

golmohammadi
16-07-2009, 22:03
مرسی از جوابت
7- متوجه نشدم!
9- قبوله

نداشتن كيبرد اگه براتون مطرح نيست عيب نداره ميتوني همينو بخري
ولي يه چيزي بگم هيچي جاي كيبورد را نميتونه بگيره
كيفيه يه بار داخل اتوبوس sms بفرستي اونوقت ميفهمي منظورمو ...
جوي استيك براي همه گوشيها لازمه حتي اگه 5 اينچ صفحه داشته باشند
اونايي كه ميگند با اپديت حل ميشه مقداري شك دارم بهشون در هر صورت من خودم تظميني نميدم
در ضمن موقع ريختن ويندوز به امنيا احتمال dead شدنش بيشتر از ساير گوشيهاست
در مورد قلم
وقتي قلم را به بند وصل ميكني معمولا تو جيب و ... به بدنه گوشي و جاهاي ديگه برخورد ميكنه و باعث افتادن خش و .. ميشه
و هيچوفت هم دست جاي قلم را نميتونه پر كنه مخصوصا مال امنيا كه صفحه لمسيش دقتش كمه و تلرانس داره
رم : دوست عزيز رم امنيا 128 هست نه 256
با توجه به بالا بودن سي پي سو تا حدودي كمبود رم جبران ميشه ولي اگه 256 بود عالي ميشد
در مورد دقت لمسي صفحه منم اميدوارم بعد از اپديت درست بشه
7 را كه متوجه نشدي : وقتي كسي ميخواد از بلوتوث چيزي بفرسته بدون تائيد فايل دريافت ميشه
پس با برنامه هاي حك راحت تر ميشه به گوشي نفوذ كرد
اگه سوكت 3.5 ميلي متري برات مهم نيست معلومه كه زياد اهل موسيقي نيستي

شاید اینجا جاش نباشه ولی میشه در مورد مشکلات x1 و برتری هتش نسبت به امنیا بگین؟:20:
من قول داده بودم مقايسه تخصصي بكنم
ولي وقت نكرده ام
يعي ميكنم اين كارو بكنم

منظورتون از برطرف شدن مشکل نداشتن شتاب سنج توسط یکی از دکمه ها چیه؟؟
منظور فريد اين بود كه با يكي از دكمه ها ميشه صفحه گوشي را از عمودي به افقي تغيير داد

golmohammadi
16-07-2009, 23:18
بچه ها تاپيك مقايسه xperia با امنيا را باز كردم حتما سر بزنيد
در اينجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ramin2020
16-07-2009, 23:54
گل محمدی جان مرسی از نظرت
درسته، رم رو اشتباه گفتم!
وقتی dead بشه، یعنی با فلش کردن هم درست نمیشه؟
بلوتوثش اگه اینجوری باشه واقعا یه اشکال بزرگه. با برنامه های کمکی درست نمیشه؟

farhooode
17-07-2009, 23:22
صفحه که لمسی میشه همه چیز منجمله کیبرد هم باید لمسی بشه

امنیا دقیقا ترین تاچ در بین کل پاکت پی سی ها رو داره
بخارط همین مثل آیفون نیاز به قلم نداره و با انگشت خیلی راحت میشه تایپ کرد

pooria_k2
17-07-2009, 23:55
ببخشید شما خودتون این گوشی رو دارین؟

merikh_merikh
18-07-2009, 08:19

شما چه طور و با چه دلیلی به این نتیجه رسیدین؟

dawkins
18-07-2009, 17:16
قیمت دایموند2: 600 تومان با گارانتی یاس و 570 با گارانتی کامتل، بدون گارانتی قیمت ندارم، علاوه بر مواردی که دوستان گفتند مثل ال سی دی بهتر و کیفیت بالاتر دایموند 2 و محیط زیباتر، به نظر من گوشی شکیل تر و زیباتری نیز می باشد همچنین خطر dead شدن در گوشی امنیا بالاست

golmohammadi
18-07-2009, 19:11
ببخشید شما خودتون این گوشی رو دارین؟

شما منظورتون كيه ؟
بهتره سوالتونو بگين

pooria_k2
18-07-2009, 20:16

شما منظورتون كيه ؟
بهتره سوالتونو بگين