PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سردرد غیر قابل پیش بینی...

RoYaYeEe_NiIiLi
09-07-2009, 10:32
سلام دوستان
من یه سالی میشه که خیلی سردرد وحشتناکی میاد سراغم... دردش توی ناحیه ی گیجگام شروع میشه و میره پشت چشمام...آنچنان دردی به چشمام وارد میکنه که میخوام زمینو گاز بگیرم:31:
نمیتونم ناگهانی حرکت کنم...جلوی چشمام سیاهی میره و سرم گیج میره....
خب حالا من به یه دلایلی نمیتونم چند ماهی به دکتر مراجعه کنم...میخواستم بدونم اینا که گفتم ممکنه علائم چه مریشی ایی باشه؟؟؟
به سرم ربط داره؟
یا اینکه چشمام مشکلی پیدا کردن؟
یه جایی هم شنیدم که کم خونی باعث میشه که آدم جلوی چشماش سیاهی بره...ممکنه که همه ی این علائم به کم خونی ربط داشته باشه
پیشاپیش از توجهتون ممنونم:11:

raz72592
09-07-2009, 17:56
ببينيد سر دردها معملا" به طرق مختلفي تعريف ميشوند.ولي حتما" براي درمان شما بايد حضورا"به پزشك مراحعه كنيد.من بيك مورد اشاره ميكنم اونم واسه آگاهي شما !

بخش عظیمی از سردردها عصبی هستند و تنها یک تا دو درصد از سردردهاعلت عضوی مانند تومور مغزی یا ضایعه فضاگیر دارند. (باجنبه باشيد منظورم موردشمانيست فقط واسه پيامي كه داده بودي خواستم روشنت كنم.) حدود 98 درصد سردردها خوش‌خیم و قابل بهبودند.
عوامل غیراختصاصی فراوانی می‌توانند موجب سردرد شوند، مثل یک lسرماخوردگي ساده، عفونتی کوچک، آلودگی هوا و تغییر عادات غذایی و تغییرات هورمونی و حتي مواردي مربوط به مشكلات دندانهاي شماو ... . باشد.
ولي نميخواهم نگرانت كنم بااين شدت حتما" نياز به مشورت با پزشك واسط لازم است.

به نظر من مورد شما را ميتوان در گروه سردرد هاي ميگرني مطرح كردعلايم وتظاهرات اونرواين جوري ميشه تعريف كرد:

درد بسیار شدید و اغلب در شقیقه یا پشت یك گوش متمركز است كه متناوباً از پشت سر شروع و به یك قسمت كامل سر پخش شود. میگرن معمولی با تهوع، استفراغ، تاری یا اختلال در دید، سوزش و بی حسی در دست ها و پاها همراه بوده و ممكن است تا 18 ساعت ادامه یابد.
مهمترین عامل بروز میگرن در زنان ممكن است تغییر یا نوسان در میزان هورمون استروژن باشد كه عموماً در سیكل عادات ماهانه، وقتی مقدار آن پایین می آید سردرد شروع می شود. میگرن معمولاً بین سنین 20 تا 30 سال اتفاق می افتد كه به مرور زمان و با بالا رفتن سن بهبود می یابد.

دارویی كه به طور معمول توسط پزشكان تجویز می شود آرگوتامین است كه می تواند اعتیادآور باشد و نباید بیشتر از 2 روز در هفته مصرف شود. داروی دیگر سوماتریپ تان (IMITREN) كه برای حمله های میگرنی شدید استفاده می شود كه باعث بالا بردن سروتونین در مغز می شود.وبيمار در طول 2 ساعت وضعیت بهتری پیدا می كند. این دارو به صورت تزریقی مصرف شده و دارای عوارض جانبی گیجی، خواب آلودگی، بی قراری و نگرانی است كه برای همه افراد مناسب نیست زیرا باعث انقباض شریانی می شود. افرادی كه ناراحتی های قلبی دارند باید از مصرف این دارو خودداری كنند و همین طور ممكن است باعث بالا رفتن فشارخون شود و برای افرادی كه از فشارخون رنج می برند تجویز نمی شود.از داروهای دیگری كه گاهی تجویز می شود آمی تریپ تیلین، دیازپام، و پروپرانولول است كه بیشتر برای پیشگیری استفاده می شود تا درمان. البته روياجان من اين هارا واسه پيش آگاهي تو گفتم با شرايطي كه توداري وشناختم ازشما من بهت پيشنهاد ميدهم حتما" با پزشك مشورت كنيد تا عملا" ويزيت وتحت درمان قرار بگيريد امكان درمان اونم بصورت مجازي واقعا" ريسك پر خطري هست . دراون مورد هم نگران نباشيد .بلاخره هيچ چيزي مخفي نخواهد ماند مهم سلامتي شماست.

البته دوستان صاحب نظر ديگري هم هستندكه اميدوارم بيايند ونظرشون رو علام كنند.

اين روشهاي خود درماني را انجام بده ببين دركاهش درد تاثير داره بهم خبر بده

1-بالا بردن درجه حرارت دست ها می تواند از سردردتون جلوگیری كرده و حمله را متوقف سازد. یك حمام آب داغ هم می تواند مفید باشد.
( سرد شدن دست ها و كم شدن درجه حرارت قبل از حمله میگرنی علامت هشدار انقباض رگ های خونی و شروع درد است.)

2ـ موسیقی لايت می تواند كمك مؤثری در كاهش درد میگرنی باشد.

3-استراحت دريك اتاق كاملا" تاريكنيز واسطون مفيد است

4-نوشیدن قهوه را برای معالجه میگرن امتحان كنید. هنگام بروز هر علامت برای شروع حمله میگرنی 1 یا 2 فنجان قهوه غلیظ نوشیده، سپس به یك اتاق تاریك بروید و در سكوت مطلق استراحت كنید. برای این كه این نوع معالجه مؤثر واقع شود.

5-رژیم غذایی را انتخاب كنید كه كم حجم و از نظر كربوهیدرات ها ساده و با پروتئین بالا باشد.

6-غذاهای حاوی آمینواسیدتیرامین را كه شامل گوشت های مانده (كهنه ـ نمك اندود شده) انبه، موز، كلم، كنسرو ماهی، مواد لبنی، بادمجان، گوجه فرنگی، سیب زمینی، تمشك، آلو قرمز،، شكلات، آسپرین و غذاهای چاشنی دار (ادویه جات) جسارت نباشه همین طور نوشابه های الكلی را از رژیم غذایی حذف كنید.
7- دم وبازدم درون يك پاكت كاغذي براي دقيقي كوتاه مثلا"2 تا3 دقيقه براي افزايش سطح گاز دي اكسيد كربن درخون كه عوراض بالارفتن سطح اين كاز ميتونه نقش يك مسكن رابراي شما بازي كند.بواسطه تاثيرش برروي مويرگهادر سطح مغز

D@RIUSH
09-07-2009, 20:18
سلام .. ممکنه که سردرد و سر گیجه ی شما دال بر کم خونی ت باشه... بهتره که به پزشک مراجعه کنی و علت

اصلی رو پیدا کنی..

AAKOJ
10-07-2009, 02:12
سلام دوست عزیز
خدا را شکر نوشتین ممکنه :31:
با اطلاعات و تجربه های اندکی که دارم کم خونی ها باعث سر درد نمیشن (به ویزه میگرن ) . اگر هم سردرد ناشی از کم خونی است بیشتر علامتها بیماری ناشی از اختلال در خون رسانی به اعضای بالایی بدن است که این هم با بیماریهای گوناگونی (مانند ترومبوز و آمبولی و ...) تداخل دارد .
همان طور که دوستان هم فرمودن ناراحتی RoYaYeEe_NiIiLi بیشتر شبیه میگرنی است . درسته که سیاهی رفتن چشم جز علائم بالینی کم خونی است اما با این اوصاف شما من فکر میکنم که سردرد ناشی از کم خونی نیست .
میتونی با روشهای خود درمانی که معرفی شد ، تست کنی به این صورت که اکر سردرد شما با این کارها بهبود یافت (2-6 ساعت) سردرد شما میگرنی است در غیر این صورت باید سایر عوامل مانند کم خونی را مورد توجه قرار داد .
اگر دختر هستین به این نکته هم توجه کنین که چرخه قاعدگی و نا منظمی سیکل و خونریزی ها نیز یکی از عوامل ایجاد کننده سردرد و کم خونی است

D@RIUSH
11-07-2009, 17:57
سلام ..بله ممکنه

جسارت هم به شما و دوستان نباشه ولی من کم با این مشکل روبه رو نشدم و توی بیمارستان هم با این افراد که این مشکل و داشتن زیاد برخورد داشتیم... وقتی کم خونی وجود داشته باشه باعث کاهش پرفیوژن و خونرسانی به خصوص به سر و مغز(به خاطر موقعیتش) میشه و در نتیجه میتونه باعث سردرد بشه..
ضمنا میگرن علائم دیگهای داره مثل تهوع , استفراغ , بی حسی دست و پا , تاری دید.... و قابل توجهه که میگرن دائما رخ نمیده ممکنه هر چند وقت یکبار سراغ فرد میاد!!!!!!!!

raz72592
11-07-2009, 21:53
ا میگرن علائم دیگهای داره مثل تهوع , استفراغ , بی حسی دست و پا , تاری دید.... و قابل توجهه که میگرن دائما رخ نمیده ممکنه هر چند وقت یکبار سراغ فرد میاد!!!!!!!! دوست عزيز فقط علائم واسه گذاشتن تشخيص كفايت نميكنه واسه گذاشتن تشخيص ميگرن شما نياز به مشاهده وبررسي وانجام MRI & CT-SCAN داريد ما اينجا فقط قصد پيش آگاهي داريم .
ومن دليل نميبينم كه تمام اين علائم دريك شخص جمع بشه!

درضمن اگه شما توجه كنيد توي پست بالا توضيح دادم تمام اين مطالبي كه حضرتعالي تذكرداده ايد!
جهت اطلاع شما بايد عرض كنم
كه ايشون مطالبي ديگرهم دررابطه با بيماري خودشون يك جاي ديگه توضيحات كامل تري داده بودند ودر مورد ربط اين دو بهم سوال كرده بودند كه دراولين پست من بهشون گفته ام درپيامي كه داده ايدلطفا" دوست عزيز مطالب را بادقت بيشتري پيگيري كنيد .
متشكرم:دي

AAKOJ
11-07-2009, 23:17
سلام ..بله ممکنه

جسارت هم به شما و دوستان نباشه ولی من کم با این مشکل روبه رو نشدم و توی بیمارستان هم با این افراد که این مشکل و داشتن زیاد برخورد داشتیم... وقتی کم خونی وجود داشته باشه باعث کاهش پرفیوژن و خونرسانی به خصوص به سر و مغز(به خاطر موقعیتش) میشه و در نتیجه میتونه باعث سردرد بشه..
ضمنا میگرن علائم دیگهای داره مثل تهوع , استفراغ , بی حسی دست و پا , تاری دید.... و قابل توجهه که میگرن دائما رخ نمیده ممکنه هر چند وقت یکبار سراغ فرد میاد!!!!!!!!
سلام
واقعا خوشحال میشم وقتی در یک بحث علمی با انواع عقیده ها و اختلاف نظر ها مختلف مواجه می شم و در اولین درجه باعث میشه که اطلاعات و تجربیات خودم کاملتر و جامع تر شود .
دوست عزیز D@RIUSH نظرات شما کاملا محترم و کارشناسی شده است اما باید به این نکته توجه فرمائید که :
اگر کاهش پرفیوژن (طبق فرمول و شرایط معین ) به اندام های فوقانی رخ دهد ، بیشترین خطری که متوجه فرد میشود ایسکمی است و در این زمان ممکن است همراه با سردرد باشد ولی در این موقع ، دغدغه تیم پزشکی ایسکمی است نه سردرد .
بعدا تشخیص کم خونی با یک آزمایش CBC ساده تقریبا مشخص میشود در حالی که سردردهای میگرنی برای تشخیص به انواع متدها نیازمند است . بنابراین با احتمال اینکه سردرد ناشی از کم خونی است نباید درمان را در این مسیر ادامه دهیم .
در پایان بگم که کم خونی میتواند باعث سردرد بشود ولی باید با سایر علائم بالینی همسانی داشته باشد . اما در سردرد RoYaYeEe_NiIiLi با توجه به علائم و شرح حال ، ارجح ترین سردرد میگرنی است که این نظر شخصی خودم است . نظر سایر دوستان هم برایم مهم است و به آنها احترام میذارم .
در ضمن یه نگاهی هم به این پست بفرمائید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید