PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام توزیع لینوکس بهتره ؟

blue2006
26-06-2009, 07:48
به نظر شما برای کار های زیر کدام توضیع لینوکس بهتره ؟
1- اینترنت
2- شبکه های داخلی (lan)
3- اجرای برنامه های تحت ویندوز
اگه برای هرکدام از موارد فوق بک نسخه را پیشنهاد می کنید ، بهتره که به ترتیب بنویسید

am_merman01
26-06-2009, 14:18
سلام خدمت دوستان عزیز
دوست عزیز
چرا گزینه sabayon رو توی گزینه ها قرار ندادید؟
تکلیف من که از این توزیع استفاده میکنم چیه؟

taia
26-06-2009, 15:10
دوستان لطف کنید از باز کردن تاپیکها با موضوع تکراری خودداری کنید.

سپاس از همکاریتون.

تاپیک های مشابه به این تاپیک:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

blue2006
26-06-2009, 18:48
دوستان لطف کنید از باز کردن تاپیکها با موضوع تکراری خودداری کنید.

سپاس از همکاریتون.

تاپیک های مشابه به این تاپیک:

با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز .

فکر کنم الان بهتر شد

farzadsw
27-06-2009, 09:34
در مورد اينترنت و شبكه و كلا : امكان تنظيمات سيستم به صورت گرافيكي و راحت؛ بين 4-5 توزيعي كه من تا حالا كار كردم، اپن سوزه ازهمه بهتر و كامل تره ، بعد ماندريواست و بعدش فدورا و اوبونتو . البته تنظيمات تو اوبونتو از همه ساده تر هست ولي خيلي محدوده.
از لحاظ اجراي برنامه هاي ويندوز ، مهم اينه كه برنامه wine رو نصب كرده باشي حالا روي هر توزيعي.
اما اگر منظور شما نصب برنامه (از جمله همون wine) هست، ماندريوا و اپن سوزه راحت تر هستند.تو اوبونتو هم به وسيله cd هما خيلي از برنامه هاي ضروري رو ميشه يك جا و سريع نصب كرد . راستي چرا اوبونتو تو ليست نظر سنجي نيست؟

blue2006
28-06-2009, 16:03
در مورد اينترنت و شبكه و كلا : امكان تنظيمات سيستم به صورت گرافيكي و راحت؛ بين 4-5 توزيعي كه من تا حالا كار كردم، اپن سوزه ازهمه بهتر و كامل تره ، بعد ماندريواست و بعدش فدورا و اوبونتو . البته تنظيمات تو اوبونتو از همه ساده تر هست ولي خيلي محدوده.
از لحاظ اجراي برنامه هاي ويندوز ، مهم اينه كه برنامه wine رو نصب كرده باشي حالا روي هر توزيعي.
اما اگر منظور شما نصب برنامه (از جمله همون wine) هست، ماندريوا و اپن سوزه راحت تر هستند.تو اوبونتو هم به وسيله cd هما خيلي از برنامه هاي ضروري رو ميشه يك جا و سريع نصب كرد . راستي چرا اوبونتو تو ليست نظر سنجي نيست؟
سلام
من میخوام وارد کنم ولی نمیدونم چطوری به لیست اضلفه کنم ؟

green_wave
19-07-2009, 20:17
شبکه فقط سری های دبیان بیس
مالتی مدیا نظر من ماندریوا

jims band
20-07-2009, 14:45
چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18::18:
شما چرا تو گزینه های نظرسنجی ابونتو رو نذاشتی . به نظر من ابونتو خیلی باحاله البته من با فدوراکور هم کار میکنم ولی ابونتو یه چیز دیگس.:10:

farzadsw
20-07-2009, 15:00
مالتی مدیا نظر من ماندریوا

در مورد شبکه ، با توجه به اینکه کمپانی ناول اپن سوزه رو تولید کرده ، امکانات شبکه اون بسیار عالیه و اصلا نقطه قوتش محسوب میشه !
راستی خدمت تمامی دوستانی که طرفدار اوبونتو هستن عرض کنم ، به جای اوبونتو از لینوکس مینت استفاده کنید.
mint یه توضیع بر اساس اوبونتو هست که یه سری امکانات اضافی داره. یعنی از اوبونتو بهتره!
1. تمامی امکانات اوبونتو رو داره + چندتا نرم افزار اختصاصی کاربردی
2. همه کدک ها نصب شدن
3. برنامه های اوبونتو روش نصب میشه
4.بعضی از درایور ها رو داره
5. یک سری از باگهای اوبونتو رو رفع کرده
6. و ظاهر زیباتری داره
امتحان کنید پشیمون نمیشید:31:

Ahmad-Ra
20-07-2009, 16:36
البته من با فدوراکور هم کار میکنم
البته اگر از نسخه های 6 به بعد منظورتونه دیگه با نام فدورا کور شناخته نمیشه ( از اونجایی که مخازن با هم یکی شدن) و fedora شناخته میشه ... :)

فکر نمیکنم تو بحث شبکه توزیعی قوی تر از Centos و مخصوصا redhat enterprise باشه !

green_wave
20-07-2009, 19:22
چند نفر با دبیان جدید کار کرده است ؟
من یک بار روی یک سرور دیدم یک ساعت مبهوت بود لامسب روی دسکتاپ مثل زوزه پوزه ران نمیشه
یک نگاه به پکیجش بندازید، زوزه رو بخیال می شید

farzadsw
21-07-2009, 14:22
همونطور که دوستمون گفتن ، دبیان رو باید با ردهت مقایسه کنید . بقیه توزیع ها برای کامپیوتر های شخصی و افراد عادی ( نه متخصص شبکه ) هستند که بین این توزیع ها سوزه امکانات شبکه خوبی داره

red_waves
22-07-2009, 21:37
در مورد شبکه ، با توجه به اینکه کمپانی ناول اپن سوزه رو تولید کرده ، امکانات شبکه اون بسیار عالیه و اصلا نقطه قوتش محسوب میشه !
راستی خدمت تمامی دوستانی که طرفدار اوبونتو هستن عرض کنم ، به جای اوبونتو از لینوکس مینت استفاده کنید.
mint یه توضیع بر اساس اوبونتو هست که یه سری امکانات اضافی داره. یعنی از اوبونتو بهتره!
1. تمامی امکانات اوبونتو رو داره + چندتا نرم افزار اختصاصی کاربردی
2. همه کدک ها نصب شدن
3. برنامه های اوبونتو روش نصب میشه
4.بعضی از درایور ها رو داره
5. یک سری از باگهای اوبونتو رو رفع کرده
6. و ظاهر زیباتری داره
امتحان کنید پشیمون نمیشید:31:
Ubuntu 9 خیلی قوی تر از Mint هستش

mf.designing
22-07-2009, 21:44
از اين طرف ubnuntu و از اونطرف mandriva !

sudotux
22-07-2009, 22:00
Ubuntu 9 خیلی قوی تر از Mint هستش

معنی این جمله رو من نمیفهمم ....

مینت بر اساس اوبونتو هست ! مینت ۷ هم بر اساس اوبونتو ۹.۰۴ ...

karname
01-08-2009, 21:05
این حرف خیلی غیر منطقی هستش که چون مینت بر اساس اوبونتو هستش بجای اوبونتو مینت رو انتخاب کنید . معمولا خانواده را با پدرش میشناسن نه با بچه یا نوه!
به نظر من (نظر کاملا شخصی است ) اوبونتو برای دستکتاپ (که برای راحتی می شه از سوپر ابونتو که جدیدا شده سوبر او اس ) استفاده کرد و برای سرور از دبیان مخصوصا که الان به شدت داره پشتیبانی مشه
البته بعضی جاها هم مجبوریم از سنت او اس استفاده کنیم مثلا وقتی میخوایم از cpanel استفاده کنیم چون تا اونجا که من توی دیتاسنتر ها باهاش روبرو بودم فقط روی سنت او اس نصب میکردن که این یه مزیت اجباری برای سنت او اس هست .

farzadsw
01-08-2009, 23:30
من با گفتن اینکه مینت بهتر از اوبونتوه ، نه پولی گیرم میاد و نه اینکه مدال فن بوی برگزیده سال رو بهم میدن ! من مینت رو معرفی کردم چون خیلی ها تا حالا یا اسمشو نشنیدن یا امتحانش نکردن ، برای همین پیشنهاد دادم امتحانش کنید و از موجود بودن این گزینه هم مطلع باشید . اگرم در دسترستون نیست ، لااقل برید ریویو هایی که براش نوشتن رو بخونید .
من خودم تا 1 ماه پیش امتحانش نکرده بودم . اما 6 تا ریویو ازش خوندم که همه یا گفته بودن عالیه و یا خیلی خوبه ، بعد دانلود کردم و الانم دارم استفاده میکنم. اگه شما هم امتحانش کردید و باز میگید ubuntu بهتره خب سلیقه من با شما فرق داره.
با این حرفا که شجره نامه فلان توزیع فلانه چیزی مشخص نمیشه ، باید ببینید در عمل کدوم بهتره(از نظر خودمون).

red_waves
02-08-2009, 14:26
معنی این جمله رو من نمیفهمم ....

مینت بر اساس اوبونتو هست ! مینت ۷ هم بر اساس اوبونتو ۹.۰۴ ...
ببخشید اشتباه من بود نمی دانستم که بر اساس اوبونتو 9 هم مینت برسون داده من با مینت 4 کار کرده بود نسبت به اوبونتو عملکرد بهتری داشت

symk
02-08-2009, 16:29
تو مباحث شبکه من به شخصه با دیبان حال میکنم . پایداری خوبی داره
برای دسکتاپ هم اوبونتو هم فدورا توزیع های خوبی هستند . فدورا تنها مشکلی که داره یه محیط رفع باگ برای ردهت هستش و پایداری زیادی نداره . من خودم با فدورا شروع کردم و با مشکلات زیادی دست و پنچه نرم کردم و اینم بگم که لذت لینوکس در یه فاز همینه یعنی برخورد با مشکلات و سعی در رفع اون .