PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شوره سر

surena_iran2564
19-06-2009, 17:55
سلام
من پوست سرم خیلی شوره میزنه.یعنی از حموم که میام بیرون بعد از حشک شدن به شدت سفیدک (شوره) میزنه و بعد از یکی دو روز هم یه لایه نازک از چربی و شوره پوست سرم رو میگیره!!
میتونه باعث ریزش مو هم بشه؟؟
موهام خشک هستش و از شامپوی آلواورا کاپوس استفاده میکنم.

لطفآ یه شامپوی خوب برای رفع شوره معرفی کنید.

یه سوال دیگه اینکه آیا تیغ زدن یا کچکل کردن میتونه شوره رو درمان کنه؟؟آیا تیغ زدن باعث تقویت میشه یا بر عکس باعث ضعیف تر شدن ریشه میش؟؟؟؟
ممون

raz72592
19-06-2009, 19:15
سلام.
دوست عزيز من اينجا در مورد مشكل شما توضيح كاملي گذاشتم ميتونيد توي آدرس زير پست هاي456تا457 جوابتان را پيدا كنيد،اگه بازم نياز بود همين جا مشكل تون رو مطرح كنيد من يا دوستان ديگر درحد توان ودانسته هايمان كمك تان خواهيم كرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kalepoook
19-06-2009, 19:32
سلام
من هم همین مشکل رو دارم باید بدونید که پوست سر شما چه نوعی هست (معمولی،چرب،خشک،یا هر نوع دیگه) و این که تغذیه مهم هست و کشیدن سیگار ،من هد اند شولدر استفاده میکنم خدارو شکر جلوشو گرفته،البته شامپو زیاده با قیمت های گوناگون، من یه چتد قتم سلنیوم سولفاد 0.1% هم میزدم که دکتر گفته بود،من به پست بالا مراجعه کردم و عالی بود شما هم یخونید بد نیست ممنون از raz72592 عزیز.

hoseinpb
19-06-2009, 23:27
فقط و فقط شامپو
head & shoulders
قاتل شوره سره
حدود ده دوازده رقم داره که هر کدوم مخصوص یجور مو و شورس.
من خودم صورتیشو استفاده کردم شوره سرم که قبلا وقتی سرمو یه ربع هم می تکوندم باز شوره میومد کلا از بین برد. واقعا این شامپو رو میشه معجزه ی شیمی به حساب آورد.

surena_iran2564
20-06-2009, 11:18
یه سوال دیگه اینکه آیا تیغ زدن یا کچکل کردن میتونه شوره رو درمان کنه؟؟آیا تیغ زدن باعث تقویت میشه یا بر عکس باعث ضعیف تر شدن ریشه میشه؟؟؟؟
ممون
اين سوالم رو هم جواب بدين
ممنون

dsa dsa
20-06-2009, 11:30
شامپوی پالمولیو .

hoseinpb
20-06-2009, 13:05
تراشیدن مو با تیغ در هر شرایطی برای مو خوبه ولی همون شامپو head & shoulders استفاده کنی تو 2 هفته درستش میکنه.
برای نتیجه بهتر هر دوروز یک بار برو حموم و سرتو خوب بشور طوری که اصلا شامپو تو موهات نمونه. وقتی خواستی بیای بیرون موهاتو شونه کن. بعد حتما شوره میریزه وقتی همه شوره ها از پوست سرت جدا شدن و چسبیدن به موهات دوباره سرتو با آب گرم بشور. اگه از هر دو روز یکبار سرتو با شامپو head & shoulders و به روشی که گفتم بشوری تو دو سه هفته برای همیشه از شر شوره خلاص میشی.
حماستونم تموم شد امضاتو عوض کن.

ALt3rnA
20-06-2009, 13:22
head & shoulders تاييد ميشه !‌من خودم امتحان كردم و به علاوه ميتوني سرتو هم بتراشي كه واقعا مفيده .
ولي در صورتي كه جواب نداد حتما به يه متخصص مراجعه كن چون در بعضي موارد علتش بيماري هاي پوستي خطرناك هست

raz72592
20-06-2009, 14:51
نوشته شده توسط surena_iran2564 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه سوال دیگه اینکه آیا تیغ زدن یا کچکل کردن میتونه شوره رو درمان کنه؟؟آیا تیغ زدن باعث تقویت میشه یا بر عکس باعث ضعیف تر شدن ریشه میشه؟؟؟؟
ممون
اين سوالم رو هم جواب بدين

سلام . دوست عزيزم من بايد خدمت تون عرض كنم بر خلاف تصور دوستان شوره سر درمان دائمي نداره وتا زماني كه كنترول كنيد نتيجه ميگيريد وبا قطع درمان حتما" در آينده نيز سراغتان خواهد آمد ودر مورد سوال تراشيدن موي سر بايد عرض كنم نه باعث توقف ريزش ودر مان شوره نمي شود والبته شوره سر عامل ريزش مو نيست!
بعضي از مردان در تابستان مو هاي خود را تيغ مياندازند تا تقويت شود اما سخت در اشتباهند که علاوه بر انکه تقويت دهنده نيست مضر هم هست بدلايل زير:
1.تيغ موها را تقويت نکرده و زيان اورترين وسيله است.
2.اشعه ي سوزان افتاب به سر تيغ انداخته شده اسيب مي رساند.
3.اگر کلاه هم به سر باشد خيلي بد تر. البته موي کوتاه فوق العاده براي مو خوب است مخصوصا براي مردان.
4-اگر ريزش مو ها ارثي باشد مدت ان را بسيار افزايش مي دهد. و در سنين خيلي با لاتر مو ها مي ريزد.
البته داروي معروف(ماينوکسيديل)که دارويي هورموني است از ريزش مو جلوگيري مي کند اما بايد انرا هميشه مصرف کرد.
باز ميتوان اين مورد را هم به مطالب بالا افزود كه
با تراشيدن موها مرحله رويش موها تغيير نمي كند. موهاي جديد ساختمان قبلي خود را خفظ مي كنند ولي موهاي كوتاه تر نسبت به موهاي بلندتر انعطاف پذيري كمتري دارند. زماني كه انتهاي موي در حال رشد از پوست خارج مي شود به علت ضخيم بودن انتهاي ان نسبت به قبل تصور اشتباه ايجاد مي شود كه موي جديد ضخيم تر از قبل است.

در روش تراشيدن مشكلاتي مثل تحريك پوست، ايجاد زمينه اي براي بيماريهاي پوستي، زگيل، درد زخم و فوليكوليت ديده مي شود. در صورت مصرف فرآورده هايي كه قبلاز تراشيدن موضع مورد استفاده قرار مي گيرد، به علت حساسيت به نوري كه ايجاد مي شود ممكن است پيگمانتاسيون پوستي مشاهده شود. در صورتي كه عمل تراشيدن خلاف جهت خواب مو باشد، مو به داخل پوست رشد خواهد كرد. اگر موها تمايل به برگشت به سطح پوست را داشته باشند. اين حالت تشديد مي شود. از عوارض آن مي توان به التهاب در اطراف محل درد و موها و به وجود آمدن اسكار اشاره كرد.

farshidshd
20-06-2009, 15:00
ممنون از راهنمایی دوست عزیزم raz72592

منم شامپوی هد اند شولدرز رو شدیدا پیشنهاد میکن

surena_iran2564
21-06-2009, 09:35
ممنون از راهنمایی دوست عزیزم raz72592

منم شامپوی هد اند شولدرز رو شدیدا پیشنهاد میکن

این شامپو باید مدل ضد شوره رو بگیرم یا برای مدل موهای خودمو بگیرم رو شوره هم اثر داره؟؟

البته داروي معروف(ماينوکسيديل)که دارويي هورموني است از ريزش مو جلوگيري مي کند اما بايد انرا هميشه مصرف کرد.

شامپویی نیست که کار این دارو رو انجام بده؟؟چون استفاده از شامپو خیلی راحتتره ولی این داروهارو نمیشه برای همیشه ادامه داد.

kalepoook
21-06-2009, 09:49
سلام
تا اونجایی که من میدونم شامپو های هند اند شولدرز همه ضد شوره هستند،شما میری داروخانه جنس پوست سرتون رو میگین شامپو میگیرین که ضد شوره هم هست.
پشت شامپو هم یه بر چسب فارسی داره که نوشته اطلاعاتی از شامپورو.

hoseinpb
21-06-2009, 10:46
من که نوشته بودم اگه با دقت می خوندی متوجه می شدی

...حدود ده دوازده رقم داره که هر کدوم مخصوص یجور مو و شورس...

همشون ضد شورن. مثلا شوره چرب و موی معمولی یه شامپو داره شوره خشک و موی خشک یه شامپو و ...
یعنی اون شامپویی که می گیری باید با نوع شوره و نوع موی سرت هماهنگ باشه.
اینو می تونی از پشتش بخونی ویا از دکتر داروخانه بپرسی.