PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی، بحث، بررسی و تبادل نظر در رابطه با: DirectX 10 - Version 32 bit for Windows XP

DaRiOuShJh
03-06-2009, 19:18
:20:
دوستان این ورژن رو چند ماه پیش تصادفی قاطیه دانلود ها گرفته بودم

دو تا ورژن مختلفی که گرفتم هر جفتشون روسی هستند و همینطور فایل هایی به عنوان patch برای چند تا بازی که زیادی از گزافیک کار میکشن دارند گویا

شما هم استفاده کردید؟
مشکلی چیزی داشتید؟

vegas
03-06-2009, 19:33
دوست عزیز شما هر وقت لینکی از dx10 برای ویندوز xp از سایت مایکروسافت پیدا کردید اون وقت باور کنید که همچین چیزی هم وجود داره تمام این نسخه ها fake هستند !
ضمنا اینجا هم جای زدن این تاپیک نیست !

aghamajid1369
03-06-2009, 20:27
درسته
هیج کدوم از این تسخه ها اصلی نیستن
اگه ویستا همین Direct x 10 رو هم نداشت که دیگه هیچی

DaRiOuShJh
04-06-2009, 12:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من یادم نمیاد جایی نوشته باشم official release یا ...
از طرفی حدودا 5 ماهی میشه که یا این ورژن دارم کار میکنم پس زود تا یه چیزی پیدا کردم نیومدم براش تاپیک درست کنم

از طرفی اصلا موضوعه تاپیک این چیزا نیست

این تاپیک رو ایجاد کردم که ببینیم کسان دیگه ای هم که احیانا استفاده کردند از این ورژن مشکلی داشتند یا نه

mahyarSAMSUNG
04-06-2009, 23:48
منم یه دایرکت ایکس 10 برای ایکس پی نصب کردم ولی وقتی بازی رو از طریق آیکون dx10 اجرا میکردم ارور میداد که dx10 وجود نداره !

DaRiOuShJh
05-06-2009, 00:04
همممم
برادر یعنی چی از روی آیکون دایرکت اکس اجرا میکردی؟

Amir Hossein
05-06-2009, 19:11
بر تري dx10 نسبت به نسخه هاي قبليش چيه؟
بعضي ها ميگن dx 11 هم براي xp اومده اين حقيقت داره؟

DaRiOuShJh
05-06-2009, 19:16
برتری خاصی که نمیشه گفت ولی کلا ورژن های بالاتر باعثه روان تر و بهتر اجرا شدن برنامه های تحت سیستم و بازی ها میشن
البته این ورژن رو همونطور که دوستان اشاره کردند خوده Microsoft بیرون نداده و 100 درصد مشکلاتی هم با بعضی بازی ها داره

در مورده 11 نشنیدم چیزی والا

Reza Azimy_RW
05-06-2009, 23:31
DirectX 10 برای اکس پی واسه من که برای هیچ بازی عمل نکرد . من که از ویستا استفاده میکنم

mohsentanha
05-06-2009, 23:38
بله dx11 هم اومده من 2 هفته قبل فکر کنم یه جایی دیده بودم حالا نمیدونم اینترنت بود یا مجله
البته دقیق نمیدونم که واسه ایکس پی هست یا نه ولی اکس پی که عمرش تموم شده دیگه ساپورت نمیشه که بخوان براش dx بزنن

mahyarSAMSUNG
06-06-2009, 12:03
همممم

برادر یعنی چی از روی آیکون دایرکت اکس اجرا میکردی؟

یعنی این : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بله dx11 هم اومده من 2 هفته قبل فکر کنم یه جایی دیده بودم حالا نمیدونم اینترنت بود یا مجله
البته دقیق نمیدونم که واسه ایکس پی هست یا نه ولی اکس پی که عمرش تموم شده دیگه ساپورت نمیشه که بخوان براش dx بزنن

یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!! یعنی دوباره باید کارت گرافیکمون رو عوض کنیم ؟!!!!! من تازه 4850 خریدم ‍!

DaRiOuShJh
06-06-2009, 12:50
البته منم خودم چون سیستم نمیکشه اونطوری خیلی بازی های جدید رو نصب نکردم ببینم مشکل دارند یا نه

وقتی 10 هم برای xp نیومده بعید میدونم 11 براش اومده باشه

همون برای ویستا اینا اومده

ویستا برای بازی و ..... خوب جواب میده؟

seven چی؟

DaRiOuShJh
06-06-2009, 12:56
یعنی این : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آهان خوده بازی دو تا آیکون داشته

خوب فکر نکنم این بازی با 9 ]م مشکل خاصی داشته باشه؟ داشت؟

یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!! یعنی دوباره باید کارت گرافیکمون رو عوض کنیم ؟!!!!! من تازه 4850 خریدم ‍!

فکر نکنم! باید ساپورت کنه
راستی برادر چند خریدی؟

cyrus_ln
06-06-2009, 13:50
البته منم خودم چون سیستم نمیکشه اونطوری خیلی بازی های جدید رو نصب نکردم ببینم مشکل دارند یا نه

وقتی 10 هم برای xp نیومده بعید میدونم 11 براش اومده باشه

همون برای ویستا اینا اومده

ویستا برای بازی و ..... خوب جواب میده؟

seven چی؟

dx11 با ویندوز 7 اومد و فکر نکنم رو بقیه ویندوزها نصب بشه
در ضمن نسخه اصلی ویندوز 7 سال 2010 عرضه میشه نسخه ای که الان برای دانلود وجود داره نسخه rc هست-من که امتحان نکردم ولی بازم فکر نکنم همین نسخش هم با بازیها مشکلی داشته باشه-
ویستا برای بازی عالیه

Reza Azimy_RW
06-06-2009, 23:30
ویندوز 7 دایکت اکس 11 داره . برای بقیه ویندوزها هم نمیاد . همین دایرکت اکس 10 هم فقط برای ویستا و 7 هست و برای اکس پی از طرف مایکروسافت هیچ چیزی نیومده

pcali
10-06-2009, 09:55
سلام اصلا معماری ویندوز ایکس پی طوری هستش که دایرکت ایکس 10 روش ست نشده که بخواد با این فایلهای دست کاری شده پشتیبانیش کنه دایرکت 10 فقط مخصوص ویستاست هر وقت ماکروسافت خودش رسما اعلام کرد شما باور کنید

DaRiOuShJh
10-06-2009, 12:38
بابا چرا شما جو گیر میشید!
باز باید پست قبلی رو تکرار کنم؟

نه کسی باور کرده نه کسی گفته مایکروسافت داده بیرون!×!

هم تو پست اول هم تو پست های بعد اشاره کردم که این ورژن روسی هست و برای بعضی بازی ها پچ داده بیرون
با این پست ها کاری نمیکنید جز منحرف کردن تاپیک که یه نفره دیگه هم بعد از شما بیاد و ....

لطفا فقط و فقط اگر بازی ای رو با این ورژن روی ویندوز xp اجرا کردید مشکل داشته یا نداشته بیاید اینجا و بهش اشاره کنید
نه اینکه این ورژن چیزه اون ورژن چیز تره

a.z.p.z
10-06-2009, 13:08
حالا با اینکه مایکروسافت نداده بیرون میشه بگید چه جوریاست ایا مشکلی داره یا نداره من بازی نمیکنم ولی دایرکت اکس9 رو ایکس پی دارم نظرتون دربارش چیه؟؟؟؟؟؟
بعد ببخشید یه سوالی میکنم من دایرکت ایکس زو دانلود کنم و نصبش کنم فولدری مییاد؟؟؟ یعنی ربطی نداره که از اون استفاده کنیم
مثل همیشه بازی رو اجرا میکنیم درسته؟ البته باعث ارتباط بهتر بین بازی وسخت افزار میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر تاپیک خوبی هست

DaRiOuShJh
10-06-2009, 13:14
میشه بگید چه جوریاست ایا مشکلی داره یا نداره من بازی نمیکنم

والا برادر هدف از ایجاد این تاپیک هم همین موضوع بوده که متاسفانه مقداری منحرف شده
ولی انشالله از این به بعد به همین موضوع میپردازیم

تا الانش من مشکل خاصی نداشتم باهاش فقط من بازی های جدیدی رو خیلی وقته نصب نکردم

ولی دایرکت اکس9 رو ایکس پی دارم نظرتون دربارش چیه؟؟؟؟؟؟

اون فک کنم تاپیک داشته باشه برای خودش
این ورژن مدتها پیش منتشر شده
چون خوده مایرکوسافت هم منتشر کرده تقریبا مشکل خاصی نداره

بعد ببخشید یه سوالی میکنم من دایرکت ایکس زو دانلود کنم و نصبش کنم فولدری مییاد؟؟؟ یعنی ربطی نداره که از اون استفاده کنیم

متوجه نشدم
دانلود کنید فایله Install رو باید اجرا کنید تا درایور ها و موارد لازم رو اضافه یا آپدیت کنه
روی ورژن قبل میشینه

البته باعث ارتباط بهتر بین بازی وسخت افزار میشه

البته فقط این مورد نیست
فن اوری هایی که تو بازی های جدید هم میاد بعضا به ورژن های جدید تر نیاز دارند تا اجرا بشن
برایه مینه که مثلا وقتی dx 6 دارید نمیتونید بازی های جدید رو اجرا کنید و پیغام خطا میدن که ورژن های جدید تر لازمه

a.z.p.z
10-06-2009, 13:31
دقیقا درست میفرمایید یکی از عوامل مهمش موتور بازی سازی هست برای مثال 2K CZECH گفته موتور بازی مافیا 2 که Illusion engine هست فقط دایرکت ایکس 9.0 و 10.0 ساپورت میکنه!!!!!!!!!!!!!!البته باز باید دید..
البته من دیدم خیلیا بازی نصب میکنن ولی دایرکت ایکس رو پس سی شون نصب نیست ولی در کل خیلی مفیده!!!!
مثلا برای رندر کردن گرافیک 3 بعدی! ارتباط بهتر با gpu و cpu و.......
البته خود دایرکت اکس هم چند تا زیر ساختار داره مثل :Direct 3d & direct draw & direct input & direct music &.........
من کار هرمدوم رو میدونم ولی این direct input رو کسی میدونه کارش چیه؟؟؟؟؟
با تشکر از دوستان

JING3LKHAN
10-06-2009, 14:32
فکر کنم direct inpute واسه ورودی اطلاعات باشه که output اش خروجی فریم هاس .
من کلا هیچ مشکلی با direct x 10 ندارم بلکه تاثیر نصبش رو به کرات بهتر از 9 یافتم و میتونم به دوستان از طریق اسکرین شات های بازی کرایسیس ثابت کنم که البته از سیستم خودم گرفتم.

milky way
10-06-2009, 14:45
احتمالش هست زمان عرضه DX11 ماکروسافت DX10 رو برای XP هم عرضه کنه،‌البته این فقط یک احتماله. در حال حاضر DX11 ای هم وجود نداره، چون پردازنده گرافیکی که از DX11 پشتیبانی کنه وجود نداره اصلاً، پس قائدتاً وجود DX11 مسخرست. ماکروسافت هم آخرای امسال در حدودای ماه مهر ما (22 اکتبر) DX11 رو بهمراه Windows 7 عرضه میکنه حتی احتمالش هست DX11 هیچوقت برای ویستا هم عرضه نشه، همزمان با عرضه ویندوز 7 (شاید یکمی هم زودتر) کارت‌های گرافیکی جدید، با قابلیت پشتیبانی از DX11 هم عرضه میشن. DX11 هم پیشرفت‌های زیادی نسبت به DX10 داشته و تکنولوژی‌های جدیدی زیادی درش بکار رفته.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

a.z.p.z
10-06-2009, 15:29
من بیشتر امیدوارم که دایرکت اکس 10 رو خوده مایکروسافت بده بیرون خیلی خوب میشه چون بعضی از بازی ها متاسفانه فقط 10 زو ساپورت میکنن یا بهتر بگیم موتور های بازی 10 رو ساپورت میکنن!!!!

aghamajid1369
10-06-2009, 15:46
من بیشتر امیدوارم که دایرکت اکس 10 رو خوده مایکروسافت بده بیرون خیلی خوب میشه چون بعضی از بازی ها متاسفانه فقط 10 زو ساپورت میکنن یا بهتر بگیم موتور های بازی 10 رو ساپورت میکنن!!!!
واقعا!!!!!!
چه بازیی؟؟؟؟
من ندیدم تا حالا که بازیی رو XP نتونه اجرا کنه به خاطر اینکه direct x 10 نداشته!!!!!

DaRiOuShJh
10-06-2009, 16:46
البته من دیدم خیلیا بازی نصب میکنن ولی دایرکت ایکس رو پس سی شون نصب نیست ولی در کل خیلی مفیده!!!!چنین چیزی امکان نداره برادر
direct x خودش یه component ویندوز هست
وقتی که خوده ویندوز رو هم نصب میکنید اتوماتیک DX ریخته میشه منتها ورژن های پایین تر که مخصوص همان زمان release ویندوز بودند

برای دیدن ورژن و فایل های direct x و ... این عبارت را در run ویندوز تایپ کنید و اینتر بزنید:

dxdiag

در مورد input هم همین دستور رو اجرا کنید tab داره
مخصوص به ورودی هایی که با direct x در ارتباط هستند هست
مثلا mouse, keyboard, joystick, gamepad ....

من کلا هیچ مشکلی با direct x 10 ندارم بلکه تاثیر نصبش رو به کرات بهتر از 9 یافتم و میتونم به دوستان از طریق اسکرین شات های بازی کرایسیس ثابت کنم که البته از سیستم خودم گرفتم.مرسی برادر
شما رو اکس پی نصب کردی دیگه؟
اتفاقا یکی از هدف های این ورژن همین بوده که این جور بازی ها رو روان تر اجرا کنه
خوده دایرکت اکس پچ های مختلفی برای این بازی ها داده:

assassins creed
lost planet
hell gate: london

و یه چند تا بازیه سنگین دیگه که یادم نیست احتمالا پچ های دیگه ای هم برای بازی های دیگه میاد

من بیشتر امیدوارم که دایرکت اکس 10 رو خوده مایکروسافت بده بیرون خیلی خوب میشه چون بعضی از بازی ها متاسفانه فقط 10 زو ساپورت میکنن یا بهتر بگیم موتور های بازی 10 رو ساپورت میکنن!!!!مطمئنی برادر؟
منم نشنیدم بازی ای مشکل داشته باشه
میتونی اسمه بازی رو معرفی کنی که دوستان هم تست کنند

a.z.p.z
10-06-2009, 17:07
جان؟ بازی رو که فقط 10 رو ساپورت میکنه؟؟؟؟
اطمینان در این باره نیست! حرف هایی در مورده ساپورت موتور بازی مافیا 2 فقط برای دایرکت اکس10 زده شده که اخرم فهمیدیم شایعست چون چیزی که هنوز از خود مایکروسافت معلوم نیست بیییاد مثل نسخه 9 نباید بازی فقط تحت اون اجرا باشه ظاهرا!!!
البته مافیا2 طبق شرکت سازنده هنوز چیزی نگفتن که چه ورژنی رو ساپورت میکنه ولی 10 رو ساپورت میکنه مهم 9 هست!همین

DaRiOuShJh
10-06-2009, 17:35
حالا تا بیاد خدا بزرگه
ولی معمولا هر ورژن دایرکت اکس حدودا نرمال تا 5 سالی ساپورت میکنه بعضی ها رو و کم نمیاره

احتمالا تا 2-3 سال دیگه هم همین 9 جواب میده البته برای سیستم عامل xp و قطعات سخت افزار معمولی

اگر در کل بازی ای دایرکت اکس رو ساورت کنه آپدیت بودنش خیلی مهم نیست
چرا که یکی از عوامل در روان اجرا شدن بازی هست

موارد دیگه ای مصله آپدیت بودن درایور سخت افزار، موتور بازی، برنامه نویسی بازی ، رم و کارت تصویر و .... هم دخیل هستند

JING3LKHAN
10-06-2009, 19:29
چنین چیزی امکان نداره برادر
:

dxdiag

مرسی برادر
شما رو اکس پی نصب کردی دیگه؟
اتفاقا یکی از هدف های این ورژن همین بوده که این جور بازی ها رو روان تر اجرا کنه
خوده دایرکت اکس پچ های مختلفی برای این بازی ها داده:

assassins creed
lost planet
hell gate: london

و یه چند تا بازیه سنگین دیگه که یادم نیست احتمالا پچ های دیگه ای هم برای بازی های دیگه میاد

بله دوست عزیز .تاثیر گرافیک رو من تو بکراند بازی هایی مثل crysis assasins creed دیدم.
ضمنا من اپدیت های به روز کارت گرافیکم 8800 رو نصب میکنم که direct x بهتر تاثیرشو رو بازیها نشون بده وگرنه نصبdx10 بدون اپدیت درایور کارت گراف چیز بیهوده ای یه و نتیجه ای نداره.دوستا اگر مایلن من عکس ها کرایسیس وارهد رو برای نشون دادن تاثیر اپ کنم.

a.z.p.z
10-06-2009, 20:06
همون داریوش جان من داشتم بازم مطلب میخوندم دیدم واسه مافیا2 ایکس پی دایرکت اکس9 رو ساپورت میکنه ظاهرا اما برای
ویستا مافیا2 دایرکت اکس 10 رو ساپورت میکنه !

DaRiOuShJh
10-06-2009, 22:50
بله دوست عزیز .تاثیر گرافیک رو من تو بکراند بازی هایی مثل crysis assasins creed دیدم.
ضمنا من اپدیت های به روز کارت گرافیکم 8800 رو نصب میکنم که direct x بهتر تاثیرشو رو بازیها نشون بده وگرنه نصبdx10 بدون اپدیت درایور کارت گراف چیز بیهوده ای یه و نتیجه ای نداره.دوستا اگر مایلن من عکس ها کرایسیس وارهد رو برای نشون دادن تاثیر اپ کنم.

مرسی برادر بابته اطلاع
اگه تونستی آپ کنی هم چه بهتر

همون داریوش جان من داشتم بازم مطلب میخوندم دیدم واسه مافیا2 ایکس پی دایرکت اکس9 رو ساپورت میکنه ظاهرا اما برای
ویستا مافیا2 دایرکت اکس 10 رو ساپورت میکنه !

آهان
این منطقی به نظر میاد
کلا 10 برای ویستا هست
خوده ویندوز ویستا مگه چه ورژنی از dx نصبه روش؟

alireza2099
11-06-2009, 00:34
سلام
احتمالا تا 1یا 2سال بعد xpکاملا منزوی میشه .
اولین بازی که فقط و فقط روی ویستا وdx10اجرا میشه هم alan wake هستش.
تفاوت dx9و dx10هم در crysisکاملا واضحه.من بازی رو روی very high هم روی dx9و هم روی dx10بازی کردم ولی dx10یه چیز دیگست:18:

a.z.p.z
11-06-2009, 11:53
بله دایرکت اکس خوبه ولی برای ویستا داران عزیز نه اکس پی ها!
البته خوده شرکت هایی مثل 2k czech اعلام کردن برای بازی از ویستا استفاده کنید که ظاهرا بهترین ویندوز برای بازی هست!
ولی ما که دایرکت اکس 9 رو با اکس پی داریم فعلا!!!

a.z.p.z
11-06-2009, 12:57

.................................................. .......
DirectX10

Microsoft DirectX is an advanced suite of multimedia application programming interfaces (APIs) built into Microsoft Windows; operating systems. DirectX provides a standard development platform for Windows-based PCs by enabling software developers to access specialized hardware features without having to write hardware-specific code. This technology was first introduced in 1995 and is a recognized standard for multimedia application development on the Windows platform.

Microsoft® DirectX® is a group of technologies designed to make Windows-based computers an ideal platform for running and displaying applications rich in multimedia elements, such as full-color graphics, video, 3-D animation, and surround sound. Primary areas of concentration for this release have been with the Library for Direct3D extensions (D3DX), Graphics Samples, Tools and documentation.
The Microsoft DirectX software development kit (SDK) is your backstage pass to multimedia applications that sizzle. DirectX is a set of low-level application programming interfaces (APIs) for creating games and other high-performance multimedia applications. It includes support for high-performance 2-D and 3-D graphics, sound, and input.

Microsoft DirectX Software Development Kit (SDK) includes the final release of the Microsoft Cross-Platform Audio Creation Tool, updates to samples, tools, documentation, and D3DX9. In addition, this SDK includes several pre-release components: Direct3D 10 (including corresponding tools, samples, and documentation, and DXUT).

.................................................. .................................................. .........
download:451 mb