PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فايل 1800 مگا بايتي با فشرده سازي 922 كيلو بايت شد!!!

Satrikon
10-02-2006, 02:46
بار ها در مورد فشرده سازي نرم افزار بسيار قدرتمند Winrar بحث شده و در اين ميان عده اي ادعا داشته اند كه
فايل هايي را ديده اند كه حجم آن ها به وسيله ي Winrar به مقدار عجيبي كاهش يافته است اما وقتي درخواست شده كه يكي از آن فايل ها را بگذارند خبري نشده است.
اما من امروز بعد از مدت ها كار با اينترنت با اين اتفاق روبه رو شدم.
من بازي Need for Speed™ Most Wanted را دارم و نصب شده و همان طور كه عده اي خبر دارند اين بازي يك
Image دارد كه در موقع اجراي بازي بايد در درايو مجازي باشد--------اما من اين Image را در فايلي با پسوند rar ديدم
كه فايل فشرده شده 922 كيلو بايت حجم داره! و وقتي فايل رو باز ميكنم فايل Image را با حجم 1800مگا بايت نشان ميدهد كه متاسفانه من اين فضا رو براي استخراج Image از فايل rar ندارم.
ميخواستم از دوستاني كه 2 گيگا بايت فضاي خالي دارن درخواست كنم اونو تست كنن و ببينن Image اصلي هست يا نه و اگر نيست چطور اين كار را كرده اند.
آقاي مافيا مي گفتند اين فايل ها فضايي دروغين اشغال ميكنند و بعد از فشرده شدن فضاي دروغي از بين ميرود---
براي نمونه اگر در note pad هزار تا اسپيس بزنيم و آن را فشرده كنيم 1 كيلو بايت ميشود!(كپي رايت از spy)
براي فشرده سازي به اين روش علاقه مندم از اطلاعات و تجربيات افرادي مانند:
mafia--- spy --Ali----amir_p30---meisam---cracki---M.R.M---sina---mpsjavad +صاحب نظران
بهره مند شوم.
راستي لينك دانلود Image
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتظر راهنمايي هاي شما دوستان عزيز هستم.

Masy
10-02-2006, 03:02
من قبلا یه بازی دانلود کردم که فقط 70 مگابایت بود. بعد که نصبش کردم شد حدود یک و نیم گیگ. البته اون از یک سیستم بسیار پیچیده در محیط داس استفاده میکرد و خیلی هم طول کشید!
حالا اینو تست میکنم بهت میگم، گرچه دیدم که نوشته Image LODER که ممکن بازی نباشه!!!

locked account
10-02-2006, 03:10
اگر اشباه نكنم و اشتباه متوجه نشده باشم چون بازي براي اجرا شدن حجم و سايز فايل رو چك ميكنه تا ببينه كه اگر درست بود اجرا بشه كه اگر اينطوري باشه دقيقا حرف جناب مافيا عملي شده. اين روشي كه كاربرد داره مثلا توي قفل گزاري بروي سي دي ها. اوني هم كه masy جان گفته واقعا فشرده سازيه. كه بيشتر روي فايلهاي صوتي متمركز ميشه. احتمالا شده تا حالا يك سي گرفته باشيد كه توش 10 تا بازي باشه!! توي سي دي توضيح داده كه بعد از نصب يا unzip يه فايل مثلا مثله bb.bat رو اجرا كنيد. فكر كنيد 1000 تا فايل mp3 رو تبديل به wav كنيد. حجمشون فوقالعاده زياد ميشه !!!

ebilove
10-02-2006, 03:13
سلام

من كه باورم نميشه بازش كردم حجمش اينقدر بود

1.74 Gb

شايد ايميجش قفل داره و دست كاري شده

دقيق تر بهش نگاه ميكنم ببينم چيه؟

ويرايش

با سلام

وقتي ايميج رو باز ميكنيد با يك فوادر كمپزس شده با حجم
1.99 GB
مواجه ميشويد
كه به راحتي كپي ميشه اما باز نميشه
سعي ميكنم بازش كنم

بدرود

Masy
10-02-2006, 03:17
گفتم این فقط loader بود و فقط برای شروع بازیه. باید بازی اینستال شده باشه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

R e Z a
10-02-2006, 03:20
دوست من سلام
من هم هم چين image ي رو دارم اما اين فقط براي اجراي بازي هستش و اگه با يه درايو مجازي بازش کني اوش فايل هايي هست که قايل اجرايي بازي به اون ها احتياج داره و براي ساختن هم چين image هايي از نرم افزار alcohol استفاده مي کنند . طرز ساختش هم اين طوريه که وقتي عمليات image گيري براي چند ثانيه شروع مي شه cancel رو مي زنن و در واقع يک ايميج خالي بندي درست مي شه که حجم واقعيش همون 900 کيلوبايت هستش ولي برنامه alcohol اون رو با حجم واقعي cd قفل مي کنه . اسم هم چين image هايي هم MINI-IMAGE هستش . اگه يه سرچ هم تو گوگل بکنيد ريخته از اين IMAGE ها .

طرز ساخت هم چين image هايي اين جا شرح داده شده ( با تصوير ) اميدوارم که انگليسيتون خوب باشه .
:biggrin:
How to make a SafeDisc mini-image

دوست عزيز baradabs
من يه سوال داشتم.....
مي شه ازت بپرسم چرا اسم اون افراد رو نوشتي ؟؟؟ منظورم نمام ادمين ها و مدير ها هستش ؟؟؟!!!!؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟!!!!

Masy
10-02-2006, 03:30
دوست من سلام
من هم هم چين image ي رو دارم اما اين فقط براي اجراي بازي هستش و اگه با يه درايو مجازي بازش کني اوش فايل هايي هست که قايل اجرايي بازي به اون ها احتياج داره و براي ساختن هم چين image هايي از نرم افزار alcohol استفاده مي کنند . طرز ساختش هم اين طوريه که وقتي عمليات image گيري براي چند ثانيه شروع مي شه cancel رو مي زنن و در واقع يک ايميج خالي بندي درست مي شه که حجم واقعيش همون 900 کيلوبايت هستش ولي برنامه alcohol اون رو با حجم واقعي cd قفل مي کنه . اسم هم چين image هايي هم MINI-IMAGE هستش . اگه يه سرچ هم تو گوگل بکنيد ريخته از اين IMAGE ها .

طرز ساخت هم چين image هايي اين جا شرح داده شده ( با تصوير ) اميدوارم که دوستان انگليسيشون خوب باشه .

How to make a SafeDisc mini-image

این داش رضا کولاک!

Bad.Sector
10-02-2006, 04:30
فايل NFSMW-MiNi.mdf رو اگه با يك hex editor باز كنيد مي بينيد كه تمامش نول هست يعني فقط 2 كيلوبايت واقعيست بقيه الكي

mehdi_7070
10-02-2006, 14:05
حالا ما كه اصلا انگليسي سرمون نميشه ! چي كار كنيم ؟!
يكي كامل به زبان فارسي برامون توضيح بده ...
با تشكر

Satrikon
10-02-2006, 16:03
اول در پاسخ به آقاي R E Z A كهميگن چرا اسم اونا رو آوردي(يعني...)
بگم همون طور كه گفته بودم علاقه مندم از اطلاعات و تجربيات اين افراد استفاده كنم و اگه اين تاپيك رو ديدن من رو از تجربه ي بالاي خود محروم نكنن.(اگه ميفرماييد آقا رضا من ويرايش كنم)
بعدش بگم لطف بفرماييد ايميج رو فقط در DeamonTools 4.0 يا با نرم افزار معركه ي Virtual CD v6 از طريق Advanced فرمت جديد رو اضافه كنن و ببينن تو ايميج چيهمن خودم باVirtual CD v6 باز كردم--اين ايميج رو نه---چون فضاي كافي ندارم
راستي اينو من نساختم و يك سايت معتبر كرك معرفي كرده
اگر كسي در DeamonTools 4.0 گگذاشت بگه چي بود...

*hamedkhatar*
10-02-2006, 18:12
اين هم يك فايل يك مگابايتي كه وقتي بازش كنيد ميشه 700 مگابايت
ويندوز لانگ هورن هستش
:biggrin:

Ali_Best
10-02-2006, 20:49
منم یه بار توی یکی از سایت ها دیده بودم که Windows Longhorn رو با حجم خيلي كمي (الآن يادم نمياد) براي دانلود گذاشته بودند كه با Winrar زيپ شده بود اون رو دانلود كردم و پس از Extract حجمي معادل يك سي دي داشت ولي نصب نمي شد ...
منم با R E Z A موافقم

Satrikon
12-02-2006, 15:20
دوستان من ميخواستم يكي از دوستان كه 2 گيگا بايت فضا داره اونو در درايو بزاره(در پست 2 در صفحه ي 1 توضيح كامل)
كسي نمي تونه كمكم كنه؟!

mohammad hamed
12-02-2006, 17:08
80گیگ فضای خالی دارم . اگه کافیه بده برات تست کنم

mohammad hamed
12-02-2006, 17:09
80 گیگ فضای خالی دارم .
اگه کافیه لینک دانلود رو بده برات تست کنم

Satrikon
12-02-2006, 17:59
فايل از حالت فشرده خارج شه تا در درايو مجازي گذاشته شه و من اين فضا رو ندارم ميخواستم ببينم درسته يا نه فايل هم در صفحه ي 1 هست---------------
مرسي.

Ship Storm
14-02-2006, 07:35
خيلي جالبه

IVAN
14-02-2006, 07:56
baradabs عزيز بفرما اينم عكس
و همون فايل 0compressed.zip رو هم باز كردم .از همون بيت اولش همش نول هست.به جاي اطلاعات هوا توشون كردن
و اين هم عكس دوم كه حجمش چون يكم زياده فقط لينكشو ميذارم
خيالت راحت شد :cool:

MohammadAmiry
15-02-2006, 00:59
خوب همون طور که اکثرا دیدید این یه فایل کوچیکه که rar شده و وقتی که بازش میکنیم میشه هم حجم یه cd!
خوب اگه واقعا میخواید بدونید که جریان از چه قراره NotePad رو باز کنید
حالا از منوی File>Open برید و فایل image مورد نظر رو باز کنید. (لازم به توضیح نیست که باید گزینه All Files (*.*) رو قبلش انتخاب کنید).
حالا میتو نید محتویات اون فایل رو ببینید!!!!!! (یه فایل که یکی از دوستام با تعجب بهم نشونش داد که وقتی که بازش میکرد از 700kKB میشد 2GB)
:ohno:
اما حالا میبینید که همه ی این حجم (بجز یه خوردش) از یه کاراکتر (مثلا '.' یا 'Space') تشکیل شده! در حقیقت یه مشت چرت و پرت!

اما ببینیم پس چرا همین چرت و پرتا وقتی که rar یا zip میشن اینقدر حجمشون میاد پایین اما وقتی که اطلاعات درست و حسابی رو zip میکنیم هرگز تو خیالم اینقد حجمشون کم نمیشه! :blink:

خوب توضیح اینم ساده هس و بر میگرده به اینکه اصلا وقتی یه چیزیو zip میکنیم چی میشه؟
من یکی از الگوریتمارو که تو اینجا کاربرد داره خیلی خلاصه میگم:

خوب ما رفتیم و دیدیم که اون فایل متنش اینه: "یه سری اطلاعات + 2 میلیون تا '.' "
ما الان چیکار کردیم؟ دقیفا متن کامل اون فایل رو اینجا تو چند کلمه نوشتیم!!!! در حقیقت از کاراکترای مشترک فاکتور گرفتیم! این یکی از روشهای zip کردنه!! حالا اگه بخوایم فایلو unzip کنیمو اول اون "یه سری اطلاعات" رو مینویسیم و بعد بسم الله : ".................................................. .................................................. ........................"
تا دو میلیون تا! به همین راحتی! و میبیند که حجمش چقدر زیاد شد!!! :cool:

امیدوارو که این توضیخات برای اونایی که تو کف این فایلای (حالا دیگه نه چندان) عجیب بودن جالب بوده باشه.

محمد امیری

Satrikon
15-02-2006, 01:45
من خيلي از شما ممنونم ولي آقاي مافيا و اسپاي خيلي وقت پيش اينو گفته بوده(در اول تاپيك نقل قول كردم)
از Ivan ممنونم---------

mafia2
18-02-2006, 02:41
دوستان من ديدم در بعضي سي دي ها بازي ها رو فشرده ميكنن ولي نه به اين شدت!!!
ميشه يك كارايي كرد با WinRAR ولي مثل اينكه هر كسي بلد نيست!