PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ مباحث و مشکلات دیکشنری Babylon بابیلون

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5

kivi
01-04-2010, 18:11
سلام رفقا:10:

اوضاع دیکشنری مون بی هوا اینجوری شد .:18:
تو ویندوز XP ناقلا بازی در نیورد ، ویندوز 7 نصب کردم وکانکت شدم این ریختی شد.
ميشه لطفا لطفا لطفا لطفا راهنمايي كنيد.:7:
دم مرام همتون...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم این موشکلو داشتم اینو دانلود کردم و کرکش کردم فعلن که درست شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahmadpm
03-04-2010, 23:47
سلام رفقا:10:

اوضاع دیکشنری مون بی هوا اینجوری شد .:18:
تو ویندوز XP ناقلا بازی در نیورد ، ویندوز 7 نصب کردم وکانکت شدم این ریختی شد.
ميشه لطفا لطفا لطفا لطفا راهنمايي كنيد.:7:
دم مرام همتون...

ببا اتصال به اینترنت به سرورش وصل شده و فهمیده تقلبی کرک شده.
بعدش اکسپایرش کردن.

راه حل:
پاکش کنید.
دوباره نصب کنید.
تو فایروال اجازه اتصال به اینترنت را از babylon بگیرید.

من به همین دلیل از همون مرژن 7 استفاده میکنم !

تو رو خدا یکی کمک کنه .
من فایروال نصب کردم هر چی که بخواید .
از کاسپر استفاده کردم که نسخه kis بود ولی اخطاری مبنی بر اتصال بایلون به اینترنت نمیداد و از داخل خود کاسپر هم نمیشد بابیلون رو بلاک کرد .
فایروال pctools هم داشتم که اون هم اخطار میداد و من میگفتم که بابیلون رو بلاک کن که زیاد مشکل نداشتم تا اینکه یک مرتبه کل پروفایل هایی که برای برنامه ها ساخته شده بود در این فایروال ، پاک شد و بابیلون هم دسترسی به اینترنت پیدا کرد و اکسپایر شد .
از داخل ویندوز سون و اکس پی هم از طریق فایروال ، فایل babylon.exe رو بلاک کردم که باز هم این برنامه وصل نیشه به اینترنت و با کمال پر رویی میگه آپدیت شدم !!:18: بعدش هم اکسپایر میشه !!

یکی بگه دقیقا با فایروال چطوری این برنامه رو block میکنید که به اینترنت وصل نشه .
خیلی ممنون.

دوستان من هم این مشکل رو داشتم، ولی با این کرک حل شد. آپلودش کردم. استفاده کنید.
حتی با اتصال به اینترنت هم مشکل نداشتم! :5:

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

فقط ازوقتی ویندوز 7 نصب کردم دیگه نوشته ها رو نمی خونه! یعنی باید تایپ کنم !

ahmadpm
06-04-2010, 12:55
چرا در نسخه 8 ديكشنري بابيلون نمي توان ترتيب ديكشنري ها را عوض كرد؟

مثلا من مي خوام اول hFarsi در بالا ظاهر شود و زير آن Oxford . اما نمي شود !

همیشه این امکان وجود دارد حتی در ورژن 8. طبق تصویر عمل کن!

Setting => Language & Dictionaries => Mangae Dictionaries

sara_8021
07-04-2010, 11:16
این ورژن 8 سرعتش از اون قبلیا بهتره ؟

mpeg
01-05-2010, 14:23
سلام دوستان منم تلفظ ایتالیایی رو برای بابیلون میخوان

ali_khujaste
01-05-2010, 15:43
Babylon v8.0.6 r5 + License

irisarir
03-05-2010, 18:49
چطوری می شه تو بابیلون 8 ، جمله رو تلفض کرد؟

ali_khujaste
04-05-2010, 20:54
Babylon v8.0.6 r5 + License

ardalan_zapata
10-05-2010, 11:31
سلام
من از آخرین ورژن استفاده میکنم
مشکلم اینه که رایت کلیک + کنترل رو که میگیرم روی یک کلمه تا معنی کنه همه ی کلمه انتخاب نمیشه
فقط یک یا دو حرفش انتخاب میشه
ویندوز 7 64بیت

scali
14-05-2010, 23:55
دوستان اساتید چرا دیگه کسی کرک جدید نمیذاره ؟ من شدیدا به کرک احتاج دارم . کسی نیست کمک کنه ؟

جاسم کدخدایی بنت
20-05-2010, 16:26
چه راهی هست که وقتی به اینترنت وصل شویم بابیلون خراب نشه

ناخدا
22-05-2010, 08:12
سلام دوستان

من بابيلون8.0.6.5 رو نصب وpatch كردم اما بعد از چند روز ارور زير رو ميده نميدونم بايد چيكارش كنم لطفا راهنمائي فرمائيد .

مرثي

Farjameh
22-05-2010, 17:01
شما می تونین از لینک زیر وارد بشین و تمام دیکشنری های بابیلون رو بگیرین و دیکشنری جدید هم اضافه کنین :

از این لینک هم میتونین تمام دیکشنری های مفید فارسی رو دانلود کنین :

mpeg
27-05-2010, 00:36
سلام دوستان ببیخشیداگه این سوال رو تو این تاپیک مطرح کردم چون موندم تو کدام بخش مطرح کنم
1 سوال میخواستم 1 دیکشنری آلمانی به فارسی برای بایلون بسازم فکرکردم اگه بخوام کلماترو از اول تاپیپ کنم وقت گیر میخواستم ببینم راهی هست که 1 دیکشنری بابیلون که آلمانی به زبان انگلیسی مثلا رو بگیرم و 1طوری بشه آنرا ادیت کرد که دیگه از اول تایپ نکنم منظورم اینه که معنی های انگلیسی را تبدیل به فارسی کنم
1 جوارایی مهندسی معکوس به قول بچه ها 1برنامه تونت دیدم به نام PyGlossary که این کار رو میشه کرد ولی چیزی راجبش نفهمیدم
اگه روشی سراغ دارین که میشه ایم کلک رو زد کامل توضیح بدین

mpeg
29-05-2010, 00:10
کسی از دوستان راهنمایی نمیکنه

bleu2u4u
05-06-2010, 23:17
The Concise Oxford English
کسی لینک این گلاسری رو داره؟
چون اصلش پولیه!!

hamid_diablo
09-06-2010, 12:38
سلام

کسی کرک جدید ورژن 8 نداره؟

ozarp
09-06-2010, 16:45
سلام دوستان عزيز...
من يه مشكل بزرگ دارم با bybilon در ويندوز 7 64bit
مشكلم اينه كه وقتي روي كلمه ميام bybilon نميتونه پيدا كنه .ميخواستم بدونم اين برنامه با ويندوز سون 64 بيت مشكل داره ؟ اگه مشكل نداره خواهشا راهنماييم كنيد.ممنونم

pedramgolchin
11-06-2010, 10:34
سلام دوستان عزيز...
مشكلم اينه كه وقتي روي كلمه ميام bybilon نميتونه پيدا كنه .ميخواستم بدونم اين برنامه با ويندوز سون 64 بيت مشكل داره ؟ اگه مشكل نداره خواهشا راهنماييم كنيد.ممنونم

منم همین مشکلو دارم
چطوری میشه حلش کرد

ozarp
12-06-2010, 10:11
كسي نيست راهنمايي كنه؟

reza,n
24-06-2010, 22:32
از دوستان یکی لطف کنه لایسنس دیکشنریهای بابیلون رو برام پیوست کنه ممنون میشم.

mehdi_halla
25-06-2010, 08:58
سلام دوستان عزيز...

منم همین مشکلو دارم
چطوری میشه حلش کرد

شما توی چه برنامه ای مشکل دارین:
فایل PDF
یا فایرفاکس
یا همه جا؟

---------- Post added at 08:58 AM ---------- Previous post was at 08:57 AM ----------

از دوستان یکی لطف کنه لایسنس دیکشنریهای بابیلون رو برام پیوست کنه ممنون میشم.

دوست عزیز
نیاز به لایسنس نیست.شما پچ برنامه رو نصب کن.

S0R3N4
25-06-2010, 10:30
کرک آخرین ورژن بابیلون رو میخواستم
مرسی...

mehdi_halla
25-06-2010, 12:18
کرک آخرین ورژن بابیلون رو میخواستم
مرسی...

دوست عزیز.همون کرک که از نسخه اولیه 8 استفاده میشده الانم کار میکنه:

mobile
14-07-2010, 01:47
من از پچ استفاده کردم باز نشد

orenci
15-07-2010, 12:22
با سلام.
من بابیلون 8 رو نصب کردم بعد از مدتی مدتتش تموم شد وقفل کرد .رفتم نسخه ی ریجستری شده اش رو خریدم که مال شرکت رویال هست دوباره شروع کردم بابیلون رو نصب کردم و با اینکه این نسخه ریجستر شده اش بود باز ازم لایسنس میخواست اینبار حتی برنامه ران نشد و در همون دفعه ی اول اینکارو کرد .درضمن user accunt کامپیوتر رو هم تغییر داده بودم پس مشکل چیه من باید چیکار کنم ؟

aram24
17-07-2010, 12:22
با سلام
من babylon 8& 7 رو روي لپ تاپ نصب كردم ولي با قرار دادن ماوس روي حروف و نگه داشتن اون شرت كاتش فقط صفحه برنامه باز ميشه و كلمه رو معني نميكنه اصلا اون بالا هم كلمه رو نشون نميده بايد خودم دوباره تايپ كنم روي pc امتحانش كردم درست بود ولي رويه لپ تاپ مشكل دارم رويه لپ تاپ دل امتحان كردم هم درست بود .

لپ تاپ خودم sony fw 490jab هست....
چيكار بايد بكنم به نظر شما.....

elahe_n12345
18-07-2010, 18:16
سلام. من دیکشنری بابیلون داشتم که اشتباهی پاک شده. من هیچی از کامپیوتر نمی دونم و نمی دونم از کجا باید همون دیکشنری رو که داشتم پیدا کنم. فقط می دونم ورژن 7 بود، همونی که قاب دورش سبزه. برای من هم انگلیسی به فارسی بود هم برعکسش. وقتی هم که می خواستم یک کلمه رو توی اون کادرش بنویسم که برام ترجمه کنه (چه انگلیسی چه فارسی) اولین حرفش رو که می نوشتم خودش چند تا کلمه که با اون حرف شروع می شد می آورد و بعضی وقتها هم کلمه ای که می خواستم بنویسم جزو همونا بود و همونو انتخاب می کردم و دیگه لازم نبود کامل بنویسمش. وقتی هم معنیشو می نوشت چند تا گزینه پاییینش داشت؛ مثل: کامپیوتر، روانشناسی، ورزش و....
اگر بهم کمک کنید ممنون می شم.
این هم عکسشه، فقط برای من سبز بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dew Drop
18-07-2010, 23:30
سلام. من دیکشنری بابیلون داشتم که اشتباهی پاک شده. من هیچی از کامپیوتر نمی دونم و نمی دونم از کجا باید همون دیکشنری رو که داشتم پیدا کنم. فقط می دونم ورژن 7 بود، همونی که قاب دورش سبزه. برای من هم انگلیسی به فارسی بود هم برعکسش. وقتی هم که می خواستم یک کلمه رو توی اون کادرش بنویسم که برام ترجمه کنه (چه انگلیسی چه فارسی) اولین حرفش رو که می نوشتم خودش چند تا کلمه که با اون حرف شروع می شد می آورد و بعضی وقتها هم کلمه ای که می خواستم بنویسم جزو همونا بود و همونو انتخاب می کردم و دیگه لازم نبود کامل بنویسمش. وقتی هم معنیشو می نوشت چند تا گزینه پاییینش داشت؛ مثل: کامپیوتر، روانشناسی، ورزش و....
اگر بهم کمک کنید ممنون می شم.
این هم عکسشه، فقط برای من سبز بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
از رو دسکتاپ پاکش کردید یا کل فایلش رو از درایوی که توش نصب بوده حذف کردید؟

mehdi_halla
19-07-2010, 06:13
من از پچ استفاده کردم باز نشد

دوست عزيز کار ميکنه.شما احتمالا از ويندوز 7 استفاده ميکنين.توي ويندوز 7 شما بايد برين تو حالت SAFE MODE و اونجا پچ رو اجرا کنين و دقت کنين که خود بابيلون در حالت اجرا نباشه.(اگه آيکونش بغل ساعت ديده ميشه روي اون کليک راست کن و EXIT رو بزن.)

با سلام.
من بابيلون 8 رو نصب کردم بعد از مدتي مدتتش تموم شد وقفل کرد .رفتم نسخه ي ريجستري شده اش رو خريدم که مال شرکت رويال هست دوباره شروع کردم بابيلون رو نصب کردم و با اينکه اين نسخه ريجستر شده اش بود باز ازم لايسنس ميخواست اينبار حتي برنامه ران نشد و در همون دفعه ي اول اينکارو کرد .درضمن user accunt کامپيوتر رو هم تغيير داده بودم پس مشکل چيه من بايد چيکار کنم ؟

دوست عزيز شما هر نسخه‏‏اي از بابيلون 8 رو که نصب کنين با پچ بالا مشکلش حل ميشه و تو اينترنت هم expire نميشه.به روش بالا پچش کنین.
میتونین این ورژن رو بگیرین:

با سلام
من babylon 8& 7 رو روي لپ تاپ نصب كردم ولي با قرار دادن ماوس روي حروف و نگه داشتن اون شرت كاتش فقط صفحه برنامه باز ميشه و كلمه رو معني نميكنه اصلا اون بالا هم كلمه رو نشون نميده بايد خودم دوباره تايپ كنم روي pc امتحانش كردم درست بود ولي رويه لپ تاپ مشكل دارم رويه لپ تاپ دل امتحان كردم هم درست بود .

لپ تاپ خودم sony fw 490jab هست....
چيكار بايد بكنم به نظر شما.....

دوست عزیز شما احتمالا تو متن PDF با بابیلون مشکل دارین ( مشکل مربوط به لپ تاپ خاصی نیست).شما کاهای زیر رو انجام بدین مشکل حل میشه:
ابتدا در برنامه Acrobat reader :
Edit-->preference-->general تیک گزینه use only certified plug-in را بردارین.(اگه داشت) بعد برین به پوشه
program files-> babylon--> babylon pro-->utils
و فایل BabylonRPI.api رو در پوشه

program files->adobe--> reader9.0--> reader-->plug-ins
کپی کنین .

elahe_n12345
19-07-2010, 11:08
از رو دسکتاپ پاکش کردید یا کل فایلش رو از درایوی که توش نصب بوده حذف کردید؟
سلام. کل فایل که نصب بوده پاک شده.

N.I.M.A _ P30
19-07-2010, 13:41
سلام. وقتی یه کلمه ی انگلیسی رو توی بابیلون میزنیم کلی لیست تا پایین میاره و به کلی زبون دیگه ترجمه میکنه. چه جوری میشه یه کاری کرد که فقط لیست ترجمه فارسیش رو بیاره و بقیه رو حذف کرد؟

RONN!E
19-07-2010, 15:35
سلام. وقتی یه کلمه ی انگلیسی رو توی بابیلون میزنیم کلی لیست تا پایین میاره و به کلی زبون دیگه ترجمه میکنه. چه جوری میشه یه کاری کرد که فقط لیست ترجمه فارسیش رو بیاره و بقیه رو حذف کرد؟
باید برید به قسمت my dictionaries و در قسمت target language فقط گزینه farsi تیک داشته باشه.

N.I.M.A _ P30
19-07-2010, 17:47
میشه بگی اینی که میگی دقیقا کجاست؟ از ورژن 8 استفاده میکنم گشتم نبود.

Dew Drop
20-07-2010, 22:42
میشه بگی اینی که میگی دقیقا کجاست؟ از ورژن 8 استفاده میکنم گشتم نبود.

سلام
از قسمت setting برید به languages and dictionary اونجا اگه به جز فارسی زبان دیگه ای بود remove کنید.

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

سلام. کل فایل که نصب بوده پاک شده.

سلام
اگه کل فایل رو پاک کردید فکر نمی کنم راهی برای برگشتش باشه.نمی دونم restore بر میگردونه یا نه؟خوب نمیتونید دوباره نصبش کنید.

Hamid4777
24-07-2010, 22:40
سلام
من میخوام بابیلون رو روی کامپیوتر شرکت نصب کنم، ولی چون نام کاربری من Administrator نیست ویندوز اجازه نصب بابیلون رو نمیده. از طرف دیگه نصب بابیلون روی کامپیوترهای شرکت ممنوع هست ( ظاهرا همه ادارات دولتی این قانون بشون ابلاغ شده) و بنابراین نمیتونم از خدمات کامپیوتر شرکت بخوام که اون رو نصب کنن.
حالا سوالم اینجاست آیا راهی هست که بابیلون رو بدون نام کاربری Administrator نصب کنم؟

با تشکر

malkemid
24-07-2010, 22:56
سلام
من میخوام بابیلون رو روی کامپیوتر شرکت نصب کنم، ولی چون نام کاربری من Administrator نیست ویندوز اجازه نصب بابیلون رو نمیده. از طرف دیگه نصب بابیلون روی کامپیوترهای شرکت ممنوع هست ( ظاهرا همه ادارات دولتی این قانون بشون ابلاغ شده) و بنابراین نمیتونم از خدمات کامپیوتر شرکت بخوام که اون رو نصب کنن.
حالا سوالم اینجاست آیا راهی هست که بابیلون رو بدون نام کاربری Administrator نصب کنم؟

با تشکر

نه فکر نکنم بشه نصب کرد...مگر اینکه نسخه پورتابل هم داشته باشه ...اینکه داره یا نه رو نمی دونم.

حالا دلیل ممنوع بودنش چیه؟!!:18:

SiyahVash
24-07-2010, 23:32
سلام

با تشکر

سلام؛
نسخه Portable رو می تونید جستجو و دانلود کنید:
یکی از سایت هایی که نسخه 8.0.8 رو برای دانلود گذاشته و Portable هم داره اینه:

slu
15-08-2010, 08:37
سلام دوستان عزيز...
نه، منم سون شصت و چهارم- اما مشکل نمیده
(ولی یادمه روی اون یکی سیستممون که سون سی و دو بود یه مدت این مشکل رو فقط برای اینترنت اکسپلورر میداد که اونم درست شد

nasrGod
26-08-2010, 11:59
سلام دوستان برا تلفظ صداهاي بهتر و با كيفيت سراغ نداريد؟

در ضمن براي اضافه كردن گالرياي جديد به كجا برم

Perpetual
31-08-2010, 09:23
سلام
من یه ديكشنري (انگلیسی به فارسی و بالعکس)تخصصی از Babylon برای رشته فیزیک میخواستم .
ممنون

adel28
01-09-2010, 00:32
سلام دوستان برا تلفظ صداهاي بهتر و با كيفيت سراغ نداريد؟

در ضمن براي اضافه كردن گالرياي جديد به كجا برم

لینک:

masoudtr
22-09-2010, 23:48
من اشتباهی این رو از سیستمم پاک کردم text to speech engine
حالا دیگه بابیلون تلفظ ها را نمیخونه و همش ارور میده کسی لینک دانلود اینو نداره جدا نصب کنم؟

mhshaker71
28-09-2010, 22:06
سلام
میشه منو راهنمایی کنین که آخرین ورژن بابیلون رو از چه تاپیکی باید دانلود کنم؟

aliupdate
28-09-2010, 22:28
سلام
میشه منو راهنمایی کنین که آخرین ورژن بابیلون رو از چه تاپیکی باید دانلود کنم؟

aliupdate
28-09-2010, 22:39
من اشتباهی این رو از سیستمم پاک کردم text to speech engine
حالا دیگه بابیلون تلفظ ها را نمیخونه و همش ارور میده کسی لینک دانلود اینو نداره جدا نصب کنم؟
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه جای خط تیره ها download ina بدون فاصله
پسورد:به جای خط تیره download ina بدون فاصله

msme
02-10-2010, 23:10
سلام دوستان.خسته نباشید.
دیکشنری اسپانیایی به فارسی بابیلون رو می خواستم.اگه بر عکسش هم که شد چه بهتر.:46:

arsniyas
03-10-2010, 09:47
سلام و خسته نباشید

من بابیلون 8 را نصب کردم اما ، همه اش انگلیسی به انگلیسی ترجمه می کنه ، خیلی به بندرت کلمه هایی رو به فارسی ترجمه می کنه ، مشکلش چیه ؟ بابییلون قبلی که فکر کنم 7 بود حتی فعل های دو حرفی و تو متن رو هم درست ترجمه می کرد .
این مشکلش چیه ؟

alireza1411
03-10-2010, 22:26
سلام و خسته نباشید

من بابیلون 8 را نصب کردم اما ، همه اش انگلیسی به انگلیسی ترجمه می کنه ، خیلی به بندرت کلمه هایی رو به فارسی ترجمه می کنه ، مشکلش چیه ؟ بابییلون قبلی که فکر کنم 7 بود حتی فعل های دو حرفی و تو متن رو هم درست ترجمه می کرد .
این مشکلش چیه ؟

این گلاسری رو نصب کن مشکل باید حل بشه:

English to Farsi hFarsi advanced version

البته ترتیب دیکشنری ها رو طوری بچین که این رو بیاره اول. واسه دانلود به سافت گذر یا سایتای فارسی مراجعه کن.

snekooei
05-10-2010, 14:34
دوستان سلام
در بابيلون وقتي روي كلمه اي كليك مي كنم (حالا راست كليك يا هر كليك ديگري كه براش تعريف كردم) گاهي همون كلمه رو ترجمه مي كنه اما گاهي كلمات قبل يا بعدش رو مياره. بعبارت ديگه تيرش خطا ميزنه!!

علت چيست و چطور حل ميشه؟

Namdarian
06-10-2010, 21:42
بابلیون 7 بهتر از 8 کار میکند.

ziamrziamr
18-10-2010, 21:51
من تلفظ آمریکایی برای بابیلون میخوام حالا چه به صورت صوتی چه متنی!
لطفا اگه پیدا کردین برام میل کنید آخه من کم سر میزنم-سرم شلوغه
mrziareza@aol.com

jedivssith
22-10-2010, 13:06
مشکل Expire شدن هنگام اتصال به اینترنت در نسخه 7.0.3

درود
من از نسخه 7.0.3 بابیلون استفاده می کنم که اگر حواسم نباشد و از قسمت System Tray خارجش نکنم بعد از اتصال به اینترنت برنامه را برای 13 روز به صورت Demo در اختیارم می گذارد و در واقع یک برنامه Expire شده روی دستم می گذارد. و اگر بخواهم بدون مشکل Expire از آن استفاده کنم راهی جزء نصب مجدد ویندوز و برنامه هایش برایم باقی نمی گذارد، این در حالی است که دیروز ویندوز و برنامه ها را عوض کردم و کافی است که لحظه ای حواسم به خارج کردن بابیلون از قسمت System tray نباشد تا این مصیبت پیش بیاید (که حالا آمده).
شاید دوستان بفرمایند چرا از نسخه 8 استفاده نمی کنم، اما یک مشکلی که با یک نسخه 8 داشتم این بود که وقتی یک لغت اشتباه در فیلد بابیلون جستجو کنید، خود بابیلون لغاتی را پیشنهاد می کند (قسمت Did you mean?)، در حالیکه آن نسخه 8 که من استفاده می کردم در حالت Offline این کار را نمی کرد ولی در حالت Online درست بود.
دوستان اگر نسخه 7 یا 8 سراغ دارند که بدون ترس از کار افتادن برنامه می توان به اینترنت وصل شد و ضمنا قسمت Did you mean? (لغات پیشنهادی برنامه برای لغت اشتباه و یافت نشده در دیکشنریها) در حالت آفلاین کار می کند را به من هم لینک دهند.

با سپاس فراوان
بدرود

mohsenmsi
23-10-2010, 21:49
سلام آیا بابیلون یه برنامه جاسوسیه که با هیچ فایروالی هم نمیشه جلوی وصل شدنش به سرور سازندگانش با این هدف جلو گیری کر:13:د؟

s113
03-11-2010, 00:09
سلام،
روی لپ تاپ babylon نصب کردم، یه مشکلی داره اونم اینکه روی کلمات که کلیک میکنم ( کلید میانبر فعاله)، پنجره ی babylon باز میشه ولی کلمه رو شناسایی نکرده که ترجمه کنه، اصلاً انگار کلمه رو نمی خونه، حتماً باید کلمه رو بنویسم :sad:
روی pc نصب کردم کار می کنه ولی رو لپ تاپ نه
کسی می دونه مشکلش چیه؟
بعد اگه بخوام ترجمه ی متنشم فعال شه باید چیکار کنم؟

farhad_persona
07-11-2010, 03:01
دوستان من کارم طوری هست که باید مدام از بابیلون تو محیط نت استفاده کنم ولی هر کاری میکنم تو internet explorer فعال نمیشه . دکمه فعالی رو کلیک وسطی موس براش تعریف کردم و بیرون از نت کاملا سالم کار میکنه.
کسی میدونه مشکل از بابیلون هست یا internet explorer 8 ?

ممنون میشم راهنمایی کنید.

feripilot
08-11-2010, 21:45
سلام،
روی لپ تاپ babylon نصب کردم، یه مشکلی داره اونم اینکه روی کلمات که کلیک میکنم ( کلید میانبر فعاله)، پنجره ی babylon باز میشه ولی کلمه رو شناسایی نکرده که ترجمه کنه، اصلاً انگار کلمه رو نمی خونه، حتماً باید کلمه رو بنویسم :sad:
کسی می دونه مشکلش چیه؟

سلام منم همین مشکل رو دارم

خیلی واجبه کمک کنید لطفا
چکار کنم
ویندوز لپ تاپ 7 هستش
و انتی ویروس کسپر اسکای هستش

feripilot
09-11-2010, 02:39
سلام،
کسی می دونه مشکلش چیه؟

جواب این بنده خدا و من رو بدید لطفا

فریاد فریاد

کمک کمک

feripilot
09-11-2010, 02:51
سلام،
کسی می دونه مشکلش چیه؟

دوست من راه حل رو پیدا کردم و مشکل من حل شد
اینو تو همین تاپیک پیداکردم راهنمایی کرده برو انجام بده انشا ا... مشکلت رفع شه

دوست عزیز شما احتمالا تو متن PDF با بابیلون مشکل دارین
شما کاهای زیر رو انجام بدین مشکل حل میشه:
ابتدا در برنامه Acrobat reader :
Edit-->preference-->general تیک گزینه use only certified plug-in را بردارین.(اگه داشت) بعد برین به پوشه
program files-> babylon--> babylon pro-->utils
و فایل BabylonRPI.api رو در پوشه

program files->adobe--> reader9.0--> reader-->plug-ins
کپی کنین .

united
12-11-2010, 10:56
با سلام
من ویندورم 7 و از مرورگر اپرا استفاده میکنم
ولی بابیلون کلمات اپرا رو نمیتونه پیدا کنه و فقط صفحه سفید نشون میده
این مشکل تنها در اپرا وجود داره و در برنامه های دیگه از جمله IE بابیلون خیلی خوب کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید

hamid1002
18-11-2010, 09:49
سلام

دوستان وقتی که من میخواهم برنامه بابیلون رو اجرا کنم همون اول این پیغام رو و درضمت چراغ مودمم مشخص میکنه که در وقتی بابیلون باز هستش داره یا فایل دانلود میکنه یا اپلود میکنه میخواستم بدونم مربوط به چیه در ضمن گزینه اپدیت برنامه رو هم غیر فعال کردمولی بازم موقع اجرای بابیلون مودم فعالیت رو نشون میده

این هم عکس پیغام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درضمن دوستان ممکنه بگویید که چجوری میشه فهمید که بابیلون کرک شده است یا خیر

باتشکر

hamid1002
19-11-2010, 10:02
دوستان لطفا ممکنه جواب بدین که پیغام بالا مربوط به چیه و چجوری میشه رفعش کرد

hamid1002
22-11-2010, 07:12
چه انجمن فعالی چشم نخوره حداقل ببندینش

aliupdate
22-11-2010, 15:44
سلام

دوستان وقتی که من میخواهم برنامه بابیلون رو اجرا کنم همون اول این پیغام رو و درضمت چراغ مودمم مشخص میکنه که در وقتی بابیلون باز هستش داره یا فایل دانلود میکنه یا اپلود میکنه میخواستم بدونم مربوط به چیه در ضمن گزینه اپدیت برنامه رو هم غیر فعال کردمولی بازم موقع اجرای بابیلون مودم فعالیت رو نشون میده

این هم عکس پیغام
درضمن دوستان ممکنه بگویید که چجوری میشه فهمید که بابیلون کرک شده است یا خیر

باتشکر
سلام فکر کنم برنامه کرک نشده باید کرکش کنید
کافیه وارد برنامه بشید اگر در گوشه ی پایین سمت راست نوشته بود Buy now یعنی کرک نشده اما اگه همچین چیزی نبود یعنی کرک شده است.

hamid1002
23-11-2010, 07:05
سلام
دوست عزیز گزینه Buy now وجود نداره و تو بخش تنظیمات = license گزینه بابیلون 8 رو زده اکتیو ولی بازم این پیغام میاد
یه سوال بی ربط به تاپیک: ببخشید این عکس توی امضای شما چیه:11:
باتشکر فروان

aliupdate
23-11-2010, 13:42
سلام
دوست عزیز گزینه Buy now وجود نداره و تو بخش تنظیمات = license گزینه بابیلون 8 رو زده اکتیو ولی بازم این پیغام میاد
باتشکر فروان
اگر مربوط به کرک نباشه مربوط به دیکشنری هایی هست که میتونید از انها انلاین استفاده کنید یعنی دیکشنری ای که به صورت انلاین نوشته شده اند و حنما برای استفاده باید اینترنت داشته باشید اگر به قسمت دیکشتری هایی که نصب کردین برین اونجا جلوی دیکشتریهای انلاین عبارت Online یا Download نوشته اگر همچین چیزی پیدا کردین حذفش کنید

LordMMD
23-11-2010, 17:11
مال منم امروز کرکش از کار افتاد
یکی از دوستام میگفت یه شب سیستمش روشن بوده صبح که zonealaram رو نگاه کرده، دیده بابیلون چند صد مگ اطلاعات آپلود کرده....منم دیگه علاقه ای به استفاده ازش ندارم ، هر چند خیلی راحته اما خوب جاسوسه دیگه.

امروز اینو گرفتم:

بد نیست فعلا دارم باهاش کار میکنم.

من اگه جای این وزرای ارتباطات بودم، تا حالا 100 تا برنامه مثل این بابیلون رو نسخه ملیش رو برای استافده مردم درست کرده بودم !

David.Jn
24-11-2010, 10:35
دوستان این بایلون هم انگار هیچ جوره با آدم راه نمیاد
تمام تنظیمات لازم برای وصل نشدن به سرور رو انجام دادم حالا این ارور رو میده:
توضیحاتی که خود سایت بابیلون میده اینه:
The transfer of your user's profile from the registry (where it was previously stored) to a file has failed.

دوستان راه حلی برای برطرف کردنش دارن

miros
03-12-2010, 13:15
سلام دوستان. من بابیلون 8 با کرک روی ویندوز 7 64bit نصب کردم. مشکلم اینه که دیکشنریها رو نمیتونم نصب کنم. وقتی با دابل کلیک میخوام نصب کنم پیغام میده there was a problem sending the command to the program. از قسمت manage dictionaries هم که میخوام استفاده کنم، وقتی add dictionaries میزنم، میره وصل شه به اینترنت به جای این که یه صفحه بیاره که دیکشنری رو از روی کامپیوتر انتخاب کنم. میخواستم ببینم راهی برای این وجود داره که دیکشنریها رو دستی نصب کنم؟

Namdarian
10-12-2010, 07:09
با سلام . در این چندین سال استفاده از نسخه 7 بابیلون بار اول است که اینجوری شده . عکس را ببینید

دو نوع کرک مختلف از قدیم داشتم یکی را M.C ساخته است و یکی را Alphapatcher ولی هیچکدام نتوانست بابیلون را ب راه راست برگرداند . Un install هم نمیشود ! چه مسخره !
شاید نیاز به ریستارت داشته باشد که فعلاً نمیتوانم ریستارت کنم
میدانید مشکل را چجوری حل کنم ؟
نسخه های جدیدتر چون برتری خاصی بر نسخه 7 نداشته هنوز تمایل دارم با همین نسخه 7 کار کنم

joe_satriani
10-12-2010, 13:56
با سلام
با ريستارت و اينا درست نميشه بايد رجيستري رو پاك كنيد تا اطلاعاتي كه اين نرم افزار ثبت كرده از بين بره
نرم افزار Your Uninstaller رو نصب كنيد و ببينيد اون پاكش ميكنه
بعد Clean Registery رو نصب كنيد

موفق باشيد.

Namdarian
10-12-2010, 15:05
با Final Uninstaller که نصب داشتم پاکش کردم آثار رجیستری را هم پاک میکند . بعد از ریستارت دوباره بابلیون را نصب کردم .

Namdarian
10-12-2010, 15:15
مشکل حل نشد :41:

mmiladd
10-12-2010, 15:22
سلام.. از ديد من بهتره قيد اين برنامه مسخره رو بزنين..

اصلا جالب نيست..

Namdarian
10-12-2010, 15:24
نه جانم زبانت را گاز بگیر !
شوخی بود . راه حل میخواهم نه پند و اندرز :19:

Armagedon
10-12-2010, 18:31
سلام.
چرا ارور فارسی داده؟!
احتمالا گلوساری hfarsi شما مشکل داره. برین تو پوشه بابیلون و بعد پوشه Gloss. فایل English-Farsi Advanced رو پاک کنین و دوباره نصب کنین. شاید درست شد.
موفق باشید.

Namdarian
10-12-2010, 18:48
نخیر
مثل اینکه این مرض بابیلون همه گیر شده

بزودی مال همه از کار میفته .

Davood21
10-12-2010, 18:57
بابیلون من ورژن 8 و خورده ای هست.
دیشب از کار افتاد!

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:55 PM ----------

به احتمال زیاد از آپدیت آنلاین بابیلون باید باشه.
شاید در حین آپدیت دیتابیس و نرخ ارز ها؛ چک کرده و دیده که کرک شده هست.

sirvaan
10-12-2010, 20:48
سلام
آقا این بیبیلون من قاط زده داشتم ازش استفاده میکردم که یه دفعه ای خراب شد!
وقتی میخوام معنی یه کلمه رو نشون بده اسم دیکشنری های نصب شده رو میاره ولی دیگه خبری از معنی اینا نداره!
اگه کمک کونید ممنونتون میشم. خیلی باهاش کار دارم. درست نشه لنگ میمونم حسابی!

Namdarian
10-12-2010, 21:33
بابیلون من ورژن 8 و خورده ای هست.
دیشب از کار افتاد!

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:55 PM ----------

به احتمال زیاد از آپدیت آنلاین بابیلون باید باشه.
شاید در حین آپدیت دیتابیس و نرخ ارز ها؛ چک کرده و دیده که کرک شده هست.
نه
همیشه اپدیت خودکارش را غیرفعال میکردم .

Namdarian
10-12-2010, 21:37
مال همه خراب شده عزیزم . از اپدیتش هم نیست چون غیرفعال کرده بودم از اول

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:36 PM ----------

Made in Israel یعنی این !

irani2006
10-12-2010, 23:24
برای من هم عین همین خطای فارسی را نشان داد
هیچ جور هم دوباره کرک شد
ولی اگر با یکی از این عزل کننده ها که رجیستری را هم پاکسازی می کند برنامه اش را عزل کنید مشکلتان برطرف می شود:31:

mmiladd
10-12-2010, 23:32
سراسريه دوستان.. احتمالا براي شما هم اط بابيلون يه ايميل هم مياد..!

water_lily_2012
10-12-2010, 23:56
بابیلون من هم همین طور شد. هر وقت باهاش کار دارم تاریخ را عقب می برم. درست می شه

n_e
11-12-2010, 18:27
سلام
من یک بیلیون رو نصب کردم patch نشد بعد که unistall کردمش و یکی دیگه نصب کردم هرچی patch می کنم پیغام می دهد که فایل در حال استفاده است و نمی شود آن را patch کرد .هرچی کامپیوتر رو خاموش و روشن کرد فایده نکرد .می شود یکی من رو راهنمای کند که چه طور مشکلم رو حل کنم.
ممنون

Namdarian
11-12-2010, 21:40
با سلام . امروز خودبخود آپدیت شد و پیغام داد ! بعدش دیدم برای یک لحظه مشکلش حل شده است و دوباره کار میکند ! ولی فعلاً دوباره خراب شده

Namdarian
11-12-2010, 21:40
با سلام . امروز خودبخود آپدیت شد و پیغام داد ! بعدش دیدم برای یک لحظه مشکلش حل شده است و دوباره کار میکند ! ولی فعلاً دوباره خراب شده

elahe_n12345
12-12-2010, 17:34
سلام. من هم بابیلون 7 داشتم که از 2 روز پیش اون پیغام فارسی رو می ده. من اصلا این کارهایی که می گین، مثل کرک کردن، پاک کردن رجیستری و... رو بلد نیستم. توروخدا کمکم کنید، من همینجوری بدون دیکشنری موندم، خیلی لازم دارم:41: اگر کمکم کنید همون ورژن 7 رو داشته باشم ممنون می شم.

shahab_f
12-12-2010, 17:40
eee ؟ من اومدم اینجا بگم پیغام فارسی گرفتم دیدم بقیه ی دوستان هم مشکل دارند ، سیستم جدید بابیلونه ؟؟؟

ebi354
12-12-2010, 18:47
آقا هیچ کس ایده خاصی برای رفع این مشکل نداره

water_lily_2012
12-12-2010, 19:32
روی زمان سیستم تشخیص میده که برنامه را از کار بیندازد. ربطی به ریجیستری یا قسمت دیگر ویندوز هم نداره. در نتیجه به این راحتی نمی شه کرکش کرد.
من تاریخ را بردم عقب الان به خوبی دارم استفاده می کنم.

elahe_n12345
12-12-2010, 20:20
می شه بگین چه جوری تاریخو بردین عقب؟؟ برای من ورژن 7 هست، این ورژن هم با عقب بردن تاریخ درست می شه؟؟

hkhafan
12-12-2010, 23:14
می شه بگین چه جوری تاریخو بردین عقب؟؟ برای من ورژن 7 هست، این ورژن هم با عقب بردن تاریخ درست می شه؟؟

سلام ؛

دوست عزیز ، منظور ایشون از تاریخ ، همون تاریخ ویندوزتون هستش. :10:

elahe_n12345
12-12-2010, 23:39
خوب تاریخ ویندوز رو چه جوری باید ببرم عقب؟؟ گفتم که من اصلا به کارهای مربوط کامپیوتر وارد نیستم، فقط در حد ایمیل خوندن و این چیزا:41: اگر میشه کامل برای من توضیح بدین که مثلاً به کدوم قسمت باید برم یا چه دکمه ای باید بزنم. ممنون می شم:11:

water_lily_2012
13-12-2010, 09:51
سلام
در سمت راست پایین صفحه دسکتاپ بر روی تسک بار ساعت نمایش داده می شه. بر روی آن دو بار کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شه ، سر برگ اول Date & Time در قسمتی که تاریخ زده ، مثلا 2010. آن تاریخ را به 2006 تغییر دهید. حالا یا بیشتر یا کمتر مهم نیست. بعد OK کنید.
بهتره هست که قبل از این کار بابیلون را ببندید.

Ghaioom
13-12-2010, 11:39
با سلام

تا حالا یه بار هم این بابیلون از کار نیفتاده بود که چند روزه میگه "مجوز نرم افزار babylon شما به پایان رسیده است." !!
همیشه از patch استفاده میکریم. نمیدونم مثل اینکه از کار افتاده چیکار میشه کرد؟! نسخه 8

fisheries65
13-12-2010, 13:10
من adobe reader آپدیت کردن (ورژن 10)، بابیلون دیگه تو این برنامه کار نمی کنه و من باید خودم کلمات و تو بابیلون تایپ کنم
کسی میتونه در این مورد کمک کنه؟

fisheries65
13-12-2010, 14:18
اینقدر این مسئله تائید پست طولانی مدته که آدم بی خیال میشه!
پست قبلیم و نمی خواد تأئید کنی
راه حلش پیدا کردم

magic69
13-12-2010, 15:44
با سلام

تا حالا یه بار هم این بابیلون از کار نیفتاده بود که چند روزه میگه "مجوز نرم افزار babylon شما به پایان رسیده است." !!
همیشه از patch استفاده میکریم. نمیدونم مثل اینکه از کار افتاده چیکار میشه کرد؟! نسخه 8

منم بابیلون 8 دارم.از پست 295 لینک پایین استفاده کردم مشکلم حل شد:

elahe_n12345
13-12-2010, 17:33
سلام. مشکل من با عقب بردن تاریخ هم حل نشد:41:

water_lily_2012
14-12-2010, 14:31
من adobe reader آپدیت کردن (ورژن 10)، بابیلون دیگه تو این برنامه کار نمی کنه و من باید خودم کلمات و تو بابیلون تایپ کنم
کسی میتونه در این مورد کمک کنه؟

بدلیل اینکه بابیلون با این نرم افزار همخوانی نداره. مثلا ورژن های قبلی بابیلون با FireFox همخوانی نداشت.

water_lily_2012
14-12-2010, 14:54
کرک بابیلون Babylon Pro 8.0.0.0 R36

ببینید این کرک روی این ورژن جواب می ده. بعد از نصب بابیلون بابیلون را ببندید و حتی در TrayBar هم نباشد. و سپس کرک را اجرا کنید.
ورژن دقیق بابیلونتون را ذکر کنید شاید کرکش را بتونم پیدا کنم.

msn_101
14-12-2010, 18:17
سلام
من بابیلون زیر رو نصبیدم
[Babylon_Pro_v8.0.0_r20-[
الان پیغام میده مجوز نرم افزار شما به پایان رسیده
با هیچی هم کرک نشد
دوباره هم نصب میکنم همینو میگه
چیکار کنم؟؟

farhad_davary
15-12-2010, 16:26
با سلام :
من هم Babnylon 7.0.3 r11 دارم و مشكل من هم با جابجایی تاریخ حل نشد
اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم
با تشكر مجید داراب

armin_punisher6
15-12-2010, 16:42
سلام
من بابیلون زیر رو نصبیدم
[Babylon_Pro_v8.0.0_r20-[
الان پیغام میده مجوز نرم افزار شما به پایان رسیده
با هیچی هم کرک نشد
دوباره هم نصب میکنم همینو میگه
چیکار کنم؟؟
منم دقیقا همین مشکل رو دارم.اون پچ هم نصب کردم درست نشد.

farhad_davary
15-12-2010, 17:33
این دیگه چه صیغه جدیدیه
باید چی كارش كرد؟

من دو تا كامپیوتر دارم رو هر دوتاشون از كار افتاده

واقعاً عجیبه
از مدیران محترم تقاضامند رسیدگی به این موضوع هستم

با تشكر

sepehr_sz
15-12-2010, 18:36
بابیلون 8 نصب کردم ولی بعد از نصب با پیام بابیلون منقضی شده رو به رو شدم چه کار باید بکنم؟؟؟

hkhafan
15-12-2010, 20:33
سلام ؛

مال منم همینطوری شد.
به نظر من اگه کارتون لنگ مونده ، تا وقتی که یه راه درست و درمون واسه بابیلون پیدا بشه ، دیکشنری Lingoes رو موقّت نصب کنید ( Free license هستش )

اینم لینکش:

موفّق باشید

farhad_davary
16-12-2010, 13:46
آخه نمی شه ....
بدجوری به بابیلون عادت كردیم

یعنی واقعاً هیچ راهی برای این مشكل جدید پیدا نشده است ؟

با تشكر

---------- Post added at 01:46 PM ---------- Previous post was at 01:46 PM ----------

آخه نمی شه ....
بدجوری به بابیلون عادت كردیم

یعنی واقعاً هیچ راهی برای این مشكل جدید پیدا نشده است ؟

با تشكر

Davood21
16-12-2010, 14:24
همش زیر سره اینترنته!
من فکر میکردم آپدیت برنامه بابیلون این مشکل رو به وجود آورده؛ ولی دوستانی که آپدیت بابیلون رو غیر فعال کرده بودن هم این مشکل رو دارن.
به نظر میرسه با وجود غیر فعال کردن آپدیت بابیلون، باز هم برنامه با سایتش ارتباط برقرار میکنه تا اصلی بودن برنامه رو کشف کنه.
چون روی دو تا از کامپیوتر های دوستام که ورژن هشت و خورده ای بابیلون رو دارن، به خوبی داره کار میکنه.
نکته ی جالبش هم اینکه این دو دوستم هیچ وقت به اینترنت وصل نمیشن.

Sha7ab
16-12-2010, 18:06
راهی پیدا نشد برای این مشکل؟!

reb
16-12-2010, 18:19
راهی پیدا نشد برای این مشکل؟!
شونصد تا تاپیک باز شده واسه بیبیلون ؟:31:
اگه مشگل از کار افتادنه:

farhad_davary
16-12-2010, 18:36
آقا این پچ هم موثر نیفتاد !!!!!!!!!!!!
میشه جدیدترین ورژنی كه مشكل نداره با پچ برای دانلود معرفی كنید؟

با تشكر

farhad_davary
16-12-2010, 18:51
من خیلی بابیلون دوست می دارم :)
یكی به دادمون برسه....

mojtabarabbani
16-12-2010, 18:59
Babylon Pro 8.1.0 - r16

اخرین ورژن از این دیکشنری در ای ساعت

size = 6.82 mb

اخرین patch درست عمل نمی کند . عکسش در زیر هستش

این patch که دوستمون اقای reb قرار داده ... همین امروز ساخته شده .... یحتمل باید کار کند ... ورژن 2 patch قبلی هست

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:57 PM ----------

دوستان دقت کنید ... اگه بابیلون رو روی سیستم نصب داشتید و از کار افتاده بوده باید پاک کنید دوباره نصب کنید ...

reb
16-12-2010, 19:23
Babylon Pro 8.1.0 - r16

اخرین ورژن از این دیکشنری در ای ساعت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدsize = 6.82 mb

اخرین patch درست عمل نمی کند . عکسش در زیر هستش

این patch که دوستمون اقای reb قرار داده ... همین امروز ساخته شده .... یحتمل باید کار کند ... ورژن 2 patch قبلی هست

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:57 PM ----------

دوستان دقت کنید ... اگه بابیلون رو روی سیستم نصب داشتید و از کار افتاده بوده باید پاک کنید دوباره نصب کنید ...
برادران من امتحان نکرده بودم چون تازگیها معلوم شد که با بابیلون قوم وخویش هستیم و احتیاجی به پچ و امثال ذلک نیست ولی جهت امتحان زوی VMware آزمایش شد در 2 مرحله یکی اجرای پچ روی برنامه ایی که قبلا نصب شده بود و پیغام خفن بیا و بخر میداد که موثر نشد و باز پیغام میداد ولی نه به اون خفنی مرحله دوم برداشتن برنامه بدون ریستارت و اجرای پچ که موثر واقع شد و آنلاین ترجمه کرد هیچی واسه آفلاین نصب نشده بود.
اینم مدرک:

mojtabarabbani
16-12-2010, 19:43
وقتی با اون پچ اولی کرک می کنید زودی از کار نمی افته ... ولی بعد چند روز از کار میفته ...

این کرک همین امروز اومده بیرون که توسط همون گروهه قبلی ساخته شده ... ورژن دو

فقط یه چند روز بگذره ببینیم کار میده یا نه

بازم بگم کرک جدید رو خواستین تست کنید از بیخ بابیلون رو پاک کنید بعد دوباره نصب کنید و بعد کرک جدید رو پیاده کنید ...

psat
16-12-2010, 20:11
دوستانی که مشکل دارن دسترسی babylon به اینترنت رو از داخل فایروالشون قطع کنند.
من الان جدیدترین ورژن رو از سایت اصلی گرفتم و پچ کردم و هیچ مشکلی هم ندارم.
تنها دلیل از بین رفتن crack ها دسترسی برنامه به اینترنت هست که با این کار دسترسی
برنامه به طور کامل از اینترنت قطع میشه.

reb
16-12-2010, 20:27
دوستانی که مشکل دارن دسترسی babylon به اینترنت رو از داخل فایروالشون قطع کنند.
من الان جدیدترین ورژن رو از سایت اصلی گرفتم و پچ کردم و هیچ مشکلی هم ندارم.
تنها دلیل از بین رفتن crack ها دسترسی برنامه به اینترنت هست که با این کار دسترسی
برنامه به طور کامل از اینترنت قطع میشه.
نه برادر اگه با اون پچ جدید کرک بشه آنلاین استفاده کن مشگلی پیش اومد گردن منو بزن.

mojtabarabbani
16-12-2010, 20:47
درسته اگه فایروال دارید بابیلون رو قطع ید کنید از اینترنت ...
ولی یه عده هم هستند که فایروال ندارند . اونا از پچ دوم استفاده کنند اگه بابیلونشون از کار افتاد گردن اقای reb رو بالفور بزنند ...

mehdi_halla
16-12-2010, 21:28
وقتی با اون پچ اولی کرک می کنید زودی از کار نمی افته ... ولی بعد چند روز از کار میفته ...

این کرک همین امروز اومده بیرون که توسط همون گروهه قبلی ساخته شده ... ورژن دو

فقط یه چند روز بگذره ببینیم کار میده یا نه

بازم بگم کرک جدید رو خواستین تست کنید از بیخ بابیلون رو پاک کنید بعد دوباره نصب کنید و بعد کرک جدید رو پیاده کنید ...

فعلا که از کار نیوفتاده ولی نمیدونم چرا تشخیص متنش کار نمکنه.ر. هر چی کلیک وسط موس میکنم کلمه رو دیتکت نمیکنه.

mojtabarabbani
16-12-2010, 22:24
از اخرین نسخه بابیلون استفاده کن همیشه .... هماهنگ میشه با ورژن های جدید browser ها ....

Babylon Pro 8.1.0 - r16

mehdi_halla
17-12-2010, 12:14
سلام.جالبه که من همین ورژن رو دیروز ریختم و اینجوری شد.مجبور شدم ورژن قدیمی تر نصب کنم.

psat
17-12-2010, 19:13
نه برادر اگه با اون پچ جدید کرک بشه آنلاین استفاده کن مشگلی پیش اومد گردن منو بزن.

درسته دوست عزیز.
اما بعد از مدتی شرکت با آنالیز کردن کرک ها تغییرات رو چک میکنه و اونهایی رو که به سرورش وصل میشن
غیرفعال میکنه.
الان حتی این کار رو برای بعضی ورژن ها که حتی precracked بودن انجام داده.

124login
18-12-2010, 01:16
درسته اگه فایروال دارید بابیلون رو قطع ید کنید از اینترنت ...
ولی یه عده هم هستند که فایروال ندارند . اونا از پچ دوم استفاده کنند اگه بابیلونشون از کار افتاد گردن اقای reb رو بالفور بزنند ...
چه جوری میشه دسترسی بابیلون رو به انترنت از طریق فایروال قطع کرد.

ghafari3
27-12-2010, 15:41
سلام.

این روش تست شده و برنامه اکسپایر نمی شود.

نحوۀ نصب و ک ر ک برنامه:

۱- قبل از نصب برنامه و تا پایان مراحل ک-ر-ک برنامه، اینترنت را قطع (دیسکانکت) کنید.
۲- ابتدا برنامه را نصب کنید. بعد از نصب برنامه، با رایت کلیک برروی آیکن بابیلون در systray بصورت کامل از برنامه خارج شوید. برروی فایل c r a c k دوبار کلیک کرده و سپس برروی Install کلیک کنید.
* در صورتیکه برنامه را در پوشه ای به غیر از Program Files نصب کرده اید با کلیک برروی Browse آدرسی که برنامه در آنجا نصب شده را مشخص کرده و سپس برروی Install کلیک کنید.
۳- برنامه را اجرا کرده و وارد بخش تنظیمات شوید:

۴- در بخش Connection گزینه ی Connect through P-r-o-x-y/Firewall server را فعال نمایید. در بخش P-r-o-x-y Server و Port تنظیمات را شبیه تصویر زیر وارد نمایید. Enable online updates را غیر فعال کرده و برروی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

Glossaryهای (واژه نامه ها) مورد نظر را نصب کرده و به اینترنت متصل شوید. توجه داشته باشید با توجه به محدودیتی که بابیلون اعمال کرده موقتاً امکان استفاده از امکانات آنلاین برنامه نیست.

- اگر قبلاً برنامه را نصب کرده اید و اکسپایر شده است، ابتدا برنامه را Uninstall کرده و فولدر باقی مانده از بابیلون را از Progarm Files حذف نمایید و سپس مراحل نصب و ک-رک نرم افزار را طبق راهنما انجام دهید.

Ghaioom
28-12-2010, 16:24
این هم کار میکنه (معتبر)

bigman
31-12-2010, 20:04
با سلام
من ویندورم 7 و از مرورگر اپرا استفاده میکنم
ولی بابیلون کلمات اپرا رو نمیتونه پیدا کنه و فقط صفحه سفید نشون میده
این مشکل تنها در اپرا وجود داره و در برنامه های دیگه از جمله IE بابیلون خیلی خوب کار میکنه
لطفا راهنمایی کنید

کسی راه حلی برای این مشکل نداره ؟؟

:41::41::41::41:

Namdarian
31-12-2010, 22:37
سلام.

این روش تست شده و برنامه اکسپایر نمی شود.

نحوۀ نصب و ک ر ک برنامه:

۱- قبل از نصب برنامه و تا پایان مراحل ک-ر-ک برنامه، اینترنت را قطع (دیسکانکت) کنید.
۲- ابتدا برنامه را نصب کنید. بعد از نصب برنامه، با رایت کلیک برروی آیکن بابیلون در systray بصورت کامل از برنامه خارج شوید. برروی فایل c r a c k دوبار کلیک کرده و سپس برروی Install کلیک کنید.
* در صورتیکه برنامه را در پوشه ای به غیر از Program Files نصب کرده اید با کلیک برروی Browse آدرسی که برنامه در آنجا نصب شده را مشخص کرده و سپس برروی Install کلیک کنید.
۳- برنامه را اجرا کرده و وارد بخش تنظیمات شوید:

۴- در بخش Connection گزینه ی Connect through P-r-o-x-y/Firewall server را فعال نمایید. در بخش P-r-o-x-y Server و Port تنظیمات را شبیه تصویر زیر وارد نمایید. Enable online updates را غیر فعال کرده و برروی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

Glossaryهای (واژه نامه ها) مورد نظر را نصب کرده و به اینترنت متصل شوید. توجه داشته باشید با توجه به محدودیتی که بابیلون اعمال کرده موقتاً امکان استفاده از امکانات آنلاین برنامه نیست.

- اگر قبلاً برنامه را نصب کرده اید و اکسپایر شده است، ابتدا برنامه را Uninstall کرده و فولدر باقی مانده از بابیلون را از Progarm Files حذف نمایید و سپس مراحل نصب و ک-رک نرم افزار را طبق راهنما انجام دهید.
با سلام . برای نسخه ی 7 جواب نداد . فقط همان لحظه خوب بود ولی امروز که امتحان کردم دوباره همان آش و کاسه . دقیقاً کارهایی که گفتید کردم . البته قدیما هم اینکار را میکردم با یک آی پی دیگر .

omid-p30
31-12-2010, 23:20
چه جوری میشه دسترسی بابیلون رو به انترنت از طریق فایروال قطع کرد.

شما از چه فایروالی بهره می گیرید ؟

Masоud
31-12-2010, 23:23
سلام

دوسـتان خواهشـا" در این تاپیک فقط به مباحث و مشکلات Babylon بپردازید نه به کرک و لینک دانلود و ...

برای دریافت آخرین کرک ها به تاپیک زیر :

دیکشنری بابیلون Babylon | معرفی جدیدترین کرکها فقط در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای دریافت آخرین ورژن به تاپیک زیر مراجعه کنید :

Babylon | محبوبترین دیکشنری دنیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :40:

mahyarSAMSUNG
01-01-2011, 21:12
بروبچ یه سوالی من وقتی از این حالت برای دانلود دیکشنری ها استفاده کنم سورس اینستال این دیکشنری کجا میره که من با عوض کردن ویندوز بازم اون دیکشنری رو داشته باشم ؟ چون فقط دانلودش میکنه و نصب میکنه ....

bigman
01-01-2011, 21:16
معمولا توی پوشه نصب برنامه و فولدر gloss باید باشه

اگه نبود یه سرچ توی درایو نصب شده بزن و فایلهایی با پسوند bgl و bdc را پیدا کن

silabs
03-01-2011, 08:51
سلام
آقا چرا من وقتی فارسی تایپ میکنم نمیتونه برام به انگلیش ترجمه کنه؟
چند تا دیکشنری رو هم دانلود کردم و ریختم تو بقیه دیکشنری ها اما بازم فارسی میزنم جواب نمیده
لطفا راهنمائی

mahyarSAMSUNG
03-01-2011, 10:50
خوب شما توی تنظیمات ، دیکشنری رو از انگلیسی به فارسی تغییر بده به فارسی به انگلیسی .

silabs
03-01-2011, 11:15
خوب شما توی تنظیمات ، دیکشنری رو از انگلیسی به فارسی تغییر بده به فارسی به انگلیسی .

چه جوری!!!شرمنده نمیدونم

mahyarSAMSUNG
03-01-2011, 17:08
توی این عکس نگاه کن . فلش رو بزن پرچم ایران رو انتخاب کن کیبورد رو فارسی کن بعد تایپ کن .

Gladiature_Roma
03-01-2011, 18:48
آقا خسته نباشید، نرم افزار بابیلون من از کار افتاده! چیکار کنم ؟ Patch جدید از کجا بگیرم؟

Masоud
03-01-2011, 18:53
آقا خسته نباشید، نرم افزار بابیلون من از کار افتاده! چیکار کنم ؟ Patch جدید از کجا بگیرم؟

سلام

در پست اول همین صفحه عرض کردم که :

برای دریافت آخرین کرک ها به تاپیک زیر مراجعه کنید :

دیکشنری بابیلون Babylon | معرفی جدیدترین کرکها فقط در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

cyrus_achamenian
04-01-2011, 12:19
سلام

من یه مدتی هر ورژن بابیلون رو که می ریزم یه مشکل مشابهی پیدا می کنم...اول که 7.5 رو داشتم بعد 8 رو و الان 8.1 رو...همشون یه مشکل پیدا کردن...حالا نمی دونم به کرک مربوط می شه یا...

عکسش رو اینجا می ذارم:

همون جور که می بینید چه دیکشنری ها باز باشه (-) و چه بسته باشه (+) هیچی نمیاره!!!

ممنون می شم راهنمایی کنید

jalaladdin
08-01-2011, 08:08
سلام
babylon8نصب کردم اما کلمات را تلفظ نمیکند مشکل از کجاست؟

ghafari3
09-01-2011, 13:21
سلام

سلام.

فایل زیر را دانلود و نصب کنید:
اضافه کردن تلفظ با صدای مرد و زن در ویندوز XP و ویندوزهای قبل از آن

jalaladdin
09-01-2011, 17:19
روی ویندوز سون babylonنصب کردم

jalaladdin
09-01-2011, 17:44
این فایلی که گفتید روی ویندوز سون کار نمیکند

TeachMe
10-01-2011, 22:16
سلام دوستان گل. من ورژن جدید (هشت ) بابیلون رو روی سیستمم امتحان کردم و جواب نگرفتم و از همون بابیلون هفت استفاده میکردم و حتی وقتی به اینترنت هم متصل بودم باز این نرم افزار بدون هیچ مشکلی کار میکرد و مسدود نمیشد .تا اینکه بعد از چند ماه ..چن روز پیش متوجه شدم که دیگه کار نمیکنه و این پیغام رو نشون میده : Note: This is an error message.

In order to view results from this dictionary, you are required to purchase a license

حالا من که لایسنس ندارم و از یه نسخه کرک شده استفاده میکردم .. چکار کنم که بتونم همون هفت رو نصب کنم مجداا .متشکرم.
یه سوال دیگه هم برام پیش اومده و اینکه آیا فایل هایی از این بابیلون هفت اکسپایر شده (expire در جاهای مختلفی قرار داده میشه که مجددا بعد از غیر فعال کردن امکان نصب مجددش نیست ؟ و حتی اگه از نو اون رو ریموو remove کنم دوباره نصب کنم همون پیغام لایسنس رو میده ..من چه کنم .؟به من یاد بدید.مرسی

mehdi_halla
11-01-2011, 10:14
سلام دوستان گل. من ورژن جدید (هشت ) بابیلون رو روی سیستمم امتحان کردم و جواب نگرفتم و از همون بابیلون هفت استفاده میکردم و حتی وقتی به اینترنت هم متصل بودم باز این نرم افزار بدون هیچ مشکلی کار میکرد و مسدود نمیشد .تا اینکه بعد از چند ماه ..چن روز پیش متوجه شدم که دیگه کار نمیکنه و این پیغام رو نشون میده : Note: This is an error message.

In order to view results from this dictionary, you are required to purchase a license

حالا من که لایسنس ندارم و از یه نسخه کرک شده استفاده میکردم .. چکار کنم که بتونم همون هفت رو نصب کنم مجداا .متشکرم.
یه سوال دیگه هم برام پیش اومده و اینکه آیا فایل هایی از این بابیلون هفت اکسپایر شده (expire در جاهای مختلفی قرار داده میشه که مجددا بعد از غیر فعال کردن امکان نصب مجددش نیست ؟ و حتی اگه از نو اون رو ریموو remove کنم دوباره نصب کنم همون پیغام لایسنس رو میده ..من چه کنم .؟به من یاد بدید.مرسی

سلام.شما برنامه رو پاک کردی ، با برنامه هایی که رجیستری رو پاک میکنن رجیستری رو clean کن (مثل regseeker), و بعد دوباره بابیلون و کرکش رو نصب کن.در ضمن نسخه 8 با کرک که دوستان در صفحات قبل معرفی کردن درست میشه .

mehdi_halla
11-01-2011, 10:33
سلام

سلام.شما چک کن ببین text to speech ویندوزت کار میکنه یا نه ؛اگه کار میکرد که مشکل از بابیلونه و دوباره نصبش کن.

control panel--speech recognition--text to speech

حالا preview voice رو بزن ببین متن رو برات میخونه یا نه.

TeachMe
11-01-2011, 11:47
سلام.شما برنامه رو پاک کردی ، با برنامه هایی که رجیستری رو پاک میکنن رجیستری رو clean کن (مثل regseeker .
سلام ممنونم خوب این رجیستری رو پاک کنم آسیبی به برنامه های دیگه ام میزنه؟؟ کل رجیستری رو پاک کنم؟ و اینکه فکر نمیکنم برنامه رو پاک کرده باشم چون اون پیغام رو برای ارائه کردن شماره ی لایسنس از من میخواد .و این برنامه ی پاک کننده رجیستری لینکش رو محبت کنید.سپاس از توجه شما.

mehdi_halla
11-01-2011, 12:23
سلام ممنونم خوب این رجیستری رو پاک کنم آسیبی به برنامه های دیگه ام میزنه؟؟ کل رجیستری رو پاک کنم؟ و اینکه فکر نمیکنم برنامه رو پاک کرده باشم چون اون پیغام رو برای ارائه کردن شماره ی لایسنس از من میخواد .و این برنامه ی پاک کننده رجیستری لینکش رو محبت کنید.سپاس از توجه شما.

بله دوست عزیز.شما حتی ممکنه یه ورودی از رجیستری رو اشتباهی پاک کنین،ویندوز اصلا بالا نیاد!نه منظور من اینه که شما بابیلون رو از control panel و قسمت add remove progtram پاک کن و بعدش با این نرم افزار قسمتی که رجیستری رو clean میکنه چیزای اضافه رجیستری رو پاک میشه.(که مسلما اطلاعاتی که از بابیلون هم تو رجیستری مونده پاک خواهد شد وشما میتونین دوباره اون ونصب کنین).
نسخه جدید regseeker رو تو نت گیر نیاوردم.یه نرم افزار دیگه میذارم:

پسورد فايل زيپ :

silabs
11-01-2011, 13:14
توی این عکس نگاه کن . فلش رو بزن پرچم ایران رو انتخاب کن کیبورد رو فارسی کن بعد تایپ کن .

من واقعا شرمندم بازم نشد همین کارو کردم فکر نکنی گولاخم اما عجیبه که نمیشه

mehdi_halla
11-01-2011, 21:28
من واقعا شرمندم بازم نشد همین کارو کردم فکر نکنی گولاخم اما عجیبه که نمیشه

دوست عزیز.شما گلوساری (glossary) فارسی به انگلیسی نصب کردی؟مثل mhm-persian

Mr.Mimi
11-01-2011, 23:45
سلام.من از babylon 7 استفاده میکنم و کلی لغت نامه و اینجور چیزا باهاش دانلود کردم و دارم.
الان که میخوام ازش استفاده کنم پیغام میده مجوز نرم افزار به پایان رسیده و برای فعال سازی به کلیک کنم که به یک سایتی میرم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که توش گفته به یک شماره ای زنگ بزنم و اینا.
چطور میتونم مثل قبل ازش استفاده کنم؟
نمیخوام همینی که نصب هست پاک بشه.
ممنون.

mahyarSAMSUNG
12-01-2011, 13:12
خوب شما تازه داری میگی لیلی زنه یا مرد !!! کرکهای بابیلون دائم در حال اکسپایر شدنن . شما تو قسمت درخواست کرک برید اونجا کرک های جدید رو برای این ورژن دانلود کنید . البته از ورژن 8 استفاده کنید بهتره . چون کرک هاش بیشتره . شما اگه دیکشنری به وسیله خود نرم افزار دانود کردید به مکان نصب نرم افزار برید و سورسش رو برای خودتون کپی تا در ورژ8 دوباره نصب کنید . البته اینکه گلوسری های ورژن 7 به 8 میخوره یا نه رو مطمئن نیستم . سوال کن که از دستشون ندی مدیونت بشیم :27:

Mr.Mimi
12-01-2011, 13:49
ممنون از راهنماییت.
راستش من شاید نزدیک به 1 ساله که این ورژن رو نصب کردم و از همو موقع تا الان هیچ مشکلی با کرک و این جور چیزاش نداشتم.
نمیدونم چی شده یه دفعه این بازی ها رو سر من در آورد!
این ورژن جدید تره چه مزیتی داره؟

mehdi_halla
12-01-2011, 18:13
ممنون از راهنماییت.
راستش من شاید نزدیک به 1 ساله که این ورژن رو نصب کردم و از همو موقع تا الان هیچ مشکلی با کرک و این جور چیزاش نداشتم.
نمیدونم چی شده یه دفعه این بازی ها رو سر من در آورد!
این ورژن جدید تره چه مزیتی داره؟

سلام دوست عزیز.(با اجازه از جناب Mr.mimi)مزیتی که من ندیدم.(شایدم داشته باشه!!)یه چیزی هم که اگه شما 8 رو نصب کنی احتمالا اولش اذیتت کنه،اینه که دکمه back اش رو برداشتن(باید اون مثلث کوچیکه رو بزنی لیستش میاد).

silabs
15-01-2011, 12:00
دوست عزیز.شما گلوساری (glossary) فارسی به انگلیسی نصب کردی؟مثل mhm-persian

بله دوست عزیز نصب کردم 2 تا هم دارم
یکی MHM_Advance_Eng_Per و یکی دیگه اینه MHM_Per_Eng
اما بازم وقتی روی پرچم ایران قرار میدم و فارسی میزنم نمیتونه ترجمه کنه

mehdi_halla
16-01-2011, 12:56
بله دوست عزیز نصب کردم 2 تا هم دارم
یکی MHM_Advance_Eng_Per و یکی دیگه اینه MHM_Per_Eng
اما بازم وقتی روی پرچم ایران قرار میدم و فارسی میزنم نمیتونه ترجمه کنه

بله دوست عزیز.مثل اینکه برا منم همینجوریه.من دیکشنری فارسی نصب نکرده بودم ولغات فارسی و برام ترجمه میکرد، نگو کهبه صورت آنلاین از گلوساری MHM استفاده میکرده.

mehdisatss
28-01-2011, 18:02
سلام . من قبلا بابیلون 7 داشتم میشد از روی خود برنامه دیکشنری هایی که بصورت آنلاین بود رو از تو خود برنامه دانلود کرد و دیگه نیاز به اینترنت نداشت و معانی لغات اون گلوساریها رو هم نشون میداد . الان تو بابیلون جدیدم او ن گلوساریهای قبلیم مثل oxford- webster-... که رو هاردم بود اکسپایر شده و دیگه آفلاین گلوساریهارو نشون نمیده. از داخل خود سایت بابیلون هم فقط میشه گلوساریهای مجانی رو دانلود کرد . میخواستم از دوستان حرفه ای بپرسم چطوری می تونم گلوساریهاشو دانلود و اکتیو کنم دوباره؟؟ ممنون

mehdisatss
28-01-2011, 18:31
آقا من یه سوال داشتم وقتی با خود برنامه یک glossary رو اینستال میکنیم که نیاز به آنلاین بودن نداشته باشه و اونو افلاین رو هارد نصب کنه و نشون بده اون فایل اصلی دیکشنری رو که دانلود میکنه کجا میریزه. آخه من میخوام اگه سیستممو فرمت کردم مجبور نباشم گلوساریهاشو دوباره دانلود کنم . میخوام ازشود یه کپی داشته باشم که بعدا بتونم دوباره بدون دانلود کردن نصبشون کنم. ممنون

Namdarian
28-01-2011, 20:06
با سلام . این بابیلون ما چه 7 چه 8 مثل اینکه نمیخواهد درست کار کند . توی فایروال کاسپرسکی 2011 تا جاییکه توانستم بلوک کردمش و رجیستری را هم دستی پاکسازی کردم هر چند با کمال تعجب دو تا کلید بود که ابداً پاک نمیشد!!! تا حالا همچین چیزی در رجیستری ندیده بودم!!! ولی بازم بعد نصب کار نداد

سلام . من قبلا بابیلون 7 داشتم میشد از روی خود برنامه دیکشنری هایی که بصورت آنلاین بود رو از تو خود برنامه دانلود کرد و دیگه نیاز به اینترنت نداشت و معانی لغات اون گلوساریها رو هم نشون میداد . الان تو بابیلون جدیدم او ن گلوساریهای قبلیم مثل oxford- webster-... که رو هاردم بود اکسپایر شده و دیگه آفلاین گلوساریهارو نشون نمیده. از داخل خود سایت بابیلون هم فقط میشه گلوساریهای مجانی رو دانلود کرد . میخواستم از دوستان حرفه ای بپرسم چطوری می تونم گلوساریهاشو دانلود و اکتیو کنم دوباره؟؟ ممنون

آقا من یه سوال داشتم وقتی با خود برنامه یک glossary رو اینستال میکنیم که نیاز به آنلاین بودن نداشته باشه و اونو افلاین رو هارد نصب کنه و نشون بده اون فایل اصلی دیکشنری رو که دانلود میکنه کجا میریزه. آخه من میخوام اگه سیستممو فرمت کردم مجبور نباشم گلوساریهاشو دوباره دانلود کنم . میخوام ازشود یه کپی داشته باشم که بعدا بتونم دوباره بدون دانلود کردن نصبشون کنم. ممنون
در نسخه ی 8 یک قلقی پیدا کردم تا بتوانیم لغتنامه ها را نصب کنیم . باید لغتنامه ها را تک تک بکشید به داخل پنجره اش (Drag & Drop) تا نصب شود . کمی صبر کنید دوباره نصب میکنم و عکس میگذارم

Namdarian
28-01-2011, 21:05
نسخه ی 8 را داخل KIS 2011 بلوک کردمش حالا اجراش هم به مشکل خورده و ویروس کش جلوی اجراش را هم میگیرد . باید اول ویروس کش را متوقف کنم بعد بابلیون را اجرا کنم و بعدش ویروس کش را دوباره فعال کنم ! یکی راه حل بلوک کردن دقیقش را بگوید . با تشکر .

راهنمای نصب لغتنامه ها بصورت آفلاین

بهنازی
03-02-2011, 23:09
با سلام
میخوام بابیلون رو نصب کنم ممنون میشم بفرمایید آخرین نسخه اون چیه و از کجا باید دانلود کنم ؟ بری ویندوز 7 میخوام ؟ نحوه کرکش چجوریه؟

mehdisatss
03-02-2011, 23:54
با سلام
میخوام بابیلون رو نصب کنم ممنون میشم بفرمایید آخرین نسخه اون چیه و از کجا باید دانلود کنم ؟ بری ویندوز 7 میخوام ؟ نحوه کرکش چجوریه؟

سلام. از صفحات آخر این تاپیک تهیه کنید.:8:

---------- Post added at 11:54 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

دوستان من بابیلون 9 گرفتم خیلی بهتر از 8 هستش ولی به پپای ورژن 7 نمیرسه!
فقط یه مشکل دارم برنامه با دابل کلیک باز نمیشه یعنی فقط در صورتی باز میشه که از کلید میانبری که برای اون تعریف کردیم استفاده کنیم. اینجوری هم خوبه مشکلی نداره ولی میخواستم ببینم کس دیگه ای همچین مشکل عجیبی نداره؟؟:18:

بهنازی
04-02-2011, 11:01
ممنونم میشم نحوه کرک کردنشو هم بفرمایید چجوریه برای وینذوز 7؟

mehdisatss
04-02-2011, 17:40
ممنونم میشم نحوه کرک کردنشو هم بفرمایید چجوریه برای وینذوز 7؟

من از آخرین ورژن اون استفاده میکنم مشکلی نداره فقط ممکنه مثل بقیه برنامه ها بعد از چند وقت کرکش بپره که باید یکی دیگه پیدا کنید. نحوه کرک کردن هم مانند سایر نرم افزارها میباشد!!:31: مطمئن بودن از عدم اتصال به اینترنت و اجرا نبودن نرم افزار بابیلون در پس زمینه. کپی فایل کرک در فولدر نصب و اجرای فایل کرک

TeachMe
04-02-2011, 18:09
من الان یه تاپیک گذاشتم و منتظر جواب موندم اما الان دیدم که حذف شده ؟؟؟ ممکنه کسی تاپیک کسی رو حذف کنه ؟ سوال من در مورد بابیلون هفت بود .!!

mehdisatss
04-02-2011, 19:00
من الان یه تاپیک گذاشتم و منتظر جواب موندم اما الان دیدم که حذف شده ؟؟؟ ممکنه کسی تاپیک کسی رو حذف کنه ؟ سوال من در مورد بابیلون هفت بود .!!
دوست عزیز احتمالا شما یا قوانین رو دقیق مطالعه نکردی یا شاید منظورتون پست زیر میباشد؟:31:

بهنازی
04-02-2011, 21:16
ممنونم کرکشو ندارین ورژن 9 رو؟
تو خوذ برنامه تنظیماتی نداره؟

بهنازی
04-02-2011, 22:48
دوستان خواهشا جواب بدین
الان ورژن 9 رو دانلود کردم ولی نمیدونم چجوری باید کرک کنم ؟ و همین طور تو تنظیماتش چیکار باید بکنم ؟
البته رو ویندوز 7

mehdisatss
04-02-2011, 23:43
دوستان خواهشا جواب بدین
الان ورژن 9 رو دانلود کردم ولی نمیدونم چجوری باید کرک کنم ؟ و همین طور تو تنظیماتش چیکار باید بکنم ؟
البته رو ویندوز 7
مشکلتون دقیقا چیه؟؟ دو سه پست بالاتر نحوه کرک کردنش رو گفتم.

TeachMe
05-02-2011, 13:00
دوست عزیز احتمالا شما یا قوانین رو دقیق مطالعه نکردی یا شاید منظورتون پست زیر میباشد؟:31:

سلام دوست
منظورتون کدوم قانون هست ؟ آیا موضوعش متفاوت بوده ؟ یا در مورد لایسنس؟ ضمنا لطفا بگید پست منفرد به چه مفهومی هست ؟ سپاسگزارم دوست.

بهنازی
05-02-2011, 19:21
ممنونم من کی چیزی ندیدم
خواهشا جواب بدین و آدرس تاپیکهای دیگه رو ندین

mohsentanha
05-02-2011, 19:31
من میخوام لغت هارو معنی کنم همش از اینترنت استفاده میکنه نمیشه کاری کنم که استفاده نکنه؟
انگار که تحت وب بیده تو منوها هم چیز خاصی ندیدم

kral_pontiac
05-02-2011, 21:44
پچ واسه ورژن 9.0.0
r30

اگه آنتی ویروستون ، به عنوان ویروس شناسائیش کرد ، مشکل از آنتی تون هست و فایل از نظر ویروسی بودن مطمئن هست !
موقع اجرای پچ ، نباید به اینترنت وصل باشید .

Ghaioom
06-02-2011, 08:13
من میخوام لغت هارو معنی کنم همش از اینترنت استفاده میکنه نمیشه کاری کنم که استفاده نکنه؟
انگار که تحت وب بیده تو منوها هم چیز خاصی ندیدم
شاید لغت نامه ها نصب نیست.
تو گوگل سرچ کن برای دانلود میاد بعد نصبشون کن.

TeachMe
06-02-2011, 13:58
این تاپیک چرا اینطوریه ؟ کسی انگار جواب گوی کسی نیست .خدانگهدار .

بهنازی
06-02-2011, 20:08
با سلام آخرش کسی جواب نداد که چجوری باید کرک کرد ورژن 9 ر,?
ئ تنطیماتش چجوری باید باشه تا به سرور وصل نشه ؟

ghafari3
06-02-2011, 20:44
با سلام آخرش کسی جواب نداد که چجوری باید کرک کرد ورژن 9 ر,?
ئ تنطیماتش چجوری باید باشه تا به سرور وصل نشه ؟
نگارش 9 را دانلود کردم و به زودی با راهنمای تصویری برای دانلود قرار خواهم داد.

ghafari3
07-02-2011, 16:48
راهنمای تصویری:

بصورت کامل از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:

Masоud
07-02-2011, 19:09
این تاپیک چرا اینطوریه ؟ کسی انگار جواب گوی کسی نیست .خدانگهدار .

سلام

دوست من به دلیل اینکه اینجا تنها محل بحث کردن در مورد خود بابیلون هست . برای مباحث کرک این نرم افزار تاپیک جداگانه وجود داره :

بهنازی
07-02-2011, 23:27
راهنمای تصویری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبصورت کامل از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:

ممنونم از شما رو خود برنامه چیکار باید کرد که ارتباط سرور قطع بشود

mrmr16
08-02-2011, 11:49
سلام
من از بابیلون استفاده می کنم
فقط مشکل اینجاست که توی adob reader 9.2 روی لغتها کار می کنه و به خوبی جواب میده اما توی acrobat adob reader 10 اصلا فعال نمیشه هر چی که روی لغتی کلیک می کنم اجرا نمیشه -
اگه مشکل رو حل کنید ممنون می شم
البته آخرین ورژن babylon رو هم نصب کردم ولی درست نمیشه

ghafari3
08-02-2011, 13:59
ممنونم از شما رو خود برنامه چیکار باید کرد که ارتباط سرور قطع بشود
برنامه را اجرا کرده و وارد بخش تنظیمات شوید:

در بخش Connection گزینه ی Connect through P-r-o-x-y/Firewall server را فعال نمایید.

در بخش P-r-o-x-y Server و Port تنظیمات را شبیه تصویر زیر وارد نمایید. Enable online updates را غیر فعال کرده و برروی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

ghafari3
08-02-2011, 14:16
سلام
من از بابیلون استفاده می کنم
فقط مشکل اینجاست که توی adob reader 9.2 روی لغتها کار می کنه و به خوبی جواب میده اما توی acrobat adob reader 10 اصلا فعال نمیشه هر چی که روی لغتی کلیک می کنم اجرا نمیشه -
اگه مشکل رو حل کنید ممنون می شم
البته آخرین ورژن babylon رو هم نصب کردم ولی درست نمیشه
در Opera 11 هم همین مشکل را دارد و راه حلی ندارد.

M A M M U T
12-02-2011, 16:12
دوستان این چیه؟
سرکاریه؟
بابیلون 9 یهو بهم این پیام رو داد.

Mohammad King
12-02-2011, 16:29
دوستان این چیه؟
سرکاریه؟

اینو از کجا آوردی دانلود کردی؟

M A M M U T
12-02-2011, 17:02
اینو از کجا آوردی دانلود کردی؟

منظورت بابیلون هست یا عکسه>؟:دی
بابیلون رو دانلود کردم.عکس هم خود بابیلون بهم پیغام داد

hamidrezaj
15-02-2011, 21:40
سلام

من بابیلون 9 رو دانلود کردم ولی مثل نسخه 8 مثلا وقتی یکی رو حرف که تایپ میکردیم خودش یه تعداد لیست پیشنهاد میداد

ولی تو نسخه 9 همچین کاری نمیکنه و فقط باید کل کلمه رو تایپ کنی و بعد اینتر بزنی تا ترجمه رو نشون بده ,

لطفا از دوستان اگه میدونن بگن مشکل از کجاست؟

ممنون

Ghaioom
16-02-2011, 10:49
دوستان این چیه؟
سرکاریه؟
معلومه دیگه کرک یا سریالش از کار افتاده!

Namdarian
16-02-2011, 21:04
معلومه دیگه کرک یا سریالش از کار افتاده!
با سلام . پاکش کن و داخل رجیستری هر کلیدی با نام babylon بود پاک کن . بعد از ریستارت بدون اتصال به شبکه نصبش کن و داخل فایروال تنظیم کن تا بابلیون مسدود شود . داخل تنظیمات خود بابلیون نیز اتصال به شبکه و آپدیت غیر فعال باشد .

MahdiidhaM
17-02-2011, 13:52
با سلام . پاکش کن و داخل رجیستری هر کلیدی با نام babylon بود پاک کن . بعد از ریستارت بدون اتصال به شبکه نصبش کن و داخل فایروال تنظیم کن تا بابلیون مسدود شود . داخل تنظیمات خود بابلیون نیز اتصال به شبکه و آپدیت غیر فعال باشد .

سلام
من هر کاری لازم بود برای اینکه کرک بابیلون از بین نره انجام دادم فایده نداشت :
اول تو خود بابیلون اتصال به شبکه و آپدیت رو غیر فعال کردم ولی بعد از اینکه ADSL گرفتم که همیشه ON بود کرکش از بین رفت از Perfect Uninstaller استفاده کردم تا تمامشو پاک کنه (و ریجستری رو) بعد بابیلون 8 با کرک و روش کرکش رو دانلود و نصب کردم در حالیکه اتصال اینترنت رو قطع کرده بودم ولی با اولین کلیک پیغام Error داد و لایسنس خواست و کرکشو از بین برد نهایتاً ویندوز رو دوباره نصب کردم و بعد از نصب آنتی ویروس COMODO که تمام ورودی خروجی هارو کنترل میکنه بابیلون رو مجدد نصب کردم (در قطع اینترنت) ولی بعد از وصل اینترنت دوباره کرکش رفت و مثل همین پیغام دوستمون (MAMMUT ) اومد ، با Perf - UNins پاکش کردم و در قطع اینترنت نصبش کردم ولی بازم با اولین کلیک باز همون Error رو داد :41:. احتمالاً
یه جایی از ریجستری هست که نمیشه پیداش کرد و در ضمن کجای فایروال آدرسشو بدم ؟ کدوم آدرسو بدم ؟ میخواستم فایروال رو فعال نکنم که با وجود COMODO دست و پا گیر نشه ، شما روشی دارین که از ریجستری پاک بشه ؟:9: حقیقتاً خستم کرده !

alone_boy
17-02-2011, 14:37
سلام
بابیلون من چرا اینجوریه؟!

Ghaioom
17-02-2011, 15:02
سلام
بابیلون من چرا اینجوریه؟!

شاید این نسخه برای کامپیوتر شما مشکل داشته یا کرکش مشکل داشته نسخه دیگه نصب کن یا کرک دیگه تست کن.

Namdarian
17-02-2011, 20:51
سلام
اول تو خود بابیلون اتصال به شبکه و آپدیت رو غیر فعال کردم ولی بعد از اینکه ADSL گرفتم که همیشه ON بود کرکش از بین رفت از Perfect Uninstaller استفاده کردم تا تمامشو پاک کنه (و ریجستری رو) بعد بابیلون 8 با کرک و روش کرکش رو دانلود و نصب کردم در حالیکه اتصال اینترنت رو قطع کرده بودم ولی با اولین کلیک پیغام Error داد و لایسنس خواست و کرکشو از بین برد نهایتاً ویندوز رو دوباره نصب کردم و بعد از نصب آنتی ویروس COMODO که تمام ورودی خروجی هارو کنترل میکنه بابیلون رو مجدد نصب کردم (در قطع اینترنت) ولی بعد از وصل اینترنت دوباره کرکش رفت و مثل همین پیغام دوستمون (MAMMUT ) اومد ، با Perf - UNins پاکش کردم و در قطع اینترنت نصبش کردم ولی بازم با اولین کلیک باز همون Error رو داد :41:. احتمالاً
یه جایی از ریجستری هست که نمیشه پیداش کرد و در ضمن کجای فایروال آدرسشو بدم ؟ کدوم آدرسو بدم ؟ میخواستم فایروال رو فعال نکنم که با وجود COMODO دست و پا گیر نشه ، شما روشی دارین که از ریجستری پاک بشه ؟:9: حقیقتاً خستم کرده !
با سلام . پس از یک کرک دیگر استفاده کنید . حتی نسخه های جدیدتر از نسخه 7 حرف زیادی برای گفتن ندارند . من میخواهم به همان نسخه ی روان 7 برگردم . کرکهای خیلی خوبی هم دارد .
بعد از پاک کردن بابیلون با برنامه های پاک کننده باز هم برای احتیاط همانطور که قبلاً گفتم داخل رجیستری برو و هر کلیدی با نام بابلیون بود را پاک کن .
داخل فایروال قوی باید بابلیون را جزو لیست سیاه معرفی کنی تا به شبکه وصل نشود
من از Kaspersky internet security 2011 اینکار را کرده ام .

TeachMe
17-02-2011, 21:27
با سلام . پس از یک کرک دیگر استفاده کنید . حتی نسخه های جدیدتر از نسخه 7 حرف زیادی برای گفتن ندارند . من میخواهم به همان نسخه ی روان 7 برگردم . کرکهای خیلی خوبی هم دارد .
بعد از پاک کردن بابیلون با برنامه های پاک کننده باز هم برای احتیاط همانطور که قبلاً گفتم داخل رجیستری برو و هر کلیدی با نام بابلیون بود را پاک کن .
داخل فایروال قوی باید بابلیون را جزو لیست سیاه معرفی کنی .

خوب این کرک جدید رو از کجا بگیریم ؟
و برنامه های پاک کننده مثلا چی ؟
و لیست سیاه فایروال کومودو کجاست ؟ توی چه سربرگی ؟

Namdarian
18-02-2011, 18:37
خوب این کرک جدید رو از کجا بگیریم ؟
و برنامه های پاک کننده مثلا چی ؟
و لیست سیاه فایروال کومودو کجاست ؟ توی چه سربرگی ؟
برای تنظیمات کومودو در تاپیک مخصوص ان بپرسید چون با ان کار نکرده ام
تاپیک اختصاصی کومودو :

تاپیک مخصوص کرکهای بابیلون :

برای پاک کردن ریشه ای برنامه ها بعضی نرم افزارهای خاص وجود دارد . بهتر است تاپیک بزنید بپرسید کدام بهتر است من از Final Uninstaller استفاده میکنم . جستجو کنید

ali_khujaste
22-02-2011, 22:34
آخرین ورژن این دیکشنری دقیقآ چند هستش؟

ghafari3
24-02-2011, 13:15
آخرین ورژن این دیکشنری دقیقآ چند هستش؟
Babylon Pro 9.0.0 – r30

Perpetual
25-02-2011, 06:53
سلام
یه پیشنهاد دارم :
دوستانی که این تاپیک رو اداره یه پاسخ میدن بهتره تمامی کرک ها و تمامی فایل های کتابخانه ای و ... این دیکشنری رو در قالب یه تاپیک ارائه کنند تا همه ملزومات این نرم افزار بصورت یکپارچه در اختیا کاربران قرار بگیره.
ممنون

MahdiidhaM
04-03-2011, 21:06
سلام

داخل فایروال قوی باید بابلیون را جزو لیست سیاه معرفی کنی تا به شبکه وصل نشود
من از Kaspersky internet security 2011 اینکار را کرده ام .
سلام
آقا من حریف این بابیلون نشدم :37: من اگه بخوام بخرمش باید چکار کنم ؟ چطور به بسته ارسالی فروشنده اعتماد کنم ؟ یکی میگفت این نرم افزار جاسوسیه :28:چقد احتمال میدین حقیقت داشته باشه ؟ کامپیوتر من که چیز مهمی توش نیست !
لطفاً راهنمائی کنید.

Masоud
04-03-2011, 21:45
سلام
یه پیشنهاد دارم :
دوستانی که این تاپیک رو اداره یه پاسخ میدن بهتره تمامی کرک ها و تمامی فایل های کتابخانه ای و ... این دیکشنری رو در قالب یه تاپیک ارائه کنند تا همه ملزومات این نرم افزار بصورت یکپارچه در اختیا کاربران قرار بگیره.
ممنون

سلام

MahdiidhaM
05-03-2011, 21:24
سلام

ضمن تشکر
من میخوام بابیلون رو بخرم لطفاً یکی از دوستان راهنمائی کنه .

strong46202
06-03-2011, 23:57
سلام...من یه glossary برای بابیلون درست کردم..نصب هم میکنم ولی در نهایت اون لغاتی که رو اضافه کردم رو نشون نمیده...؟؟؟؟!!!!.....

اگه کسی تا الان درست کرده و نتیجه گرفته لطفا راهنمایی کنه

shayan777777
11-03-2011, 17:34
سلام
من همین امروز یک سایت فارسی پیدا کردم که لایسنس بابیلیون و چندین نرمافزار دیگه رو میفروشه صحت عملکردش رو نمیدونم البته قیمت لایسنس بابیلیون رو زده 110000 تومان
سایت ایفایندر :
نمیدونم تجربه کار با نارسیس رو دارید یا نه ؟ بخوبی بابیلیون نیست و قیمتش 14 الی 15 هزارتومانه

Namdarian
11-03-2011, 18:32
سلام
من همین امروز یک سایت فارسی پیدا کردم که لایسنس بابیلیون و چندین نرمافزار دیگه رو میفروشه صحت عملکردش رو نمیدونم البته قیمت لایسنس بابیلیون رو زده 110000 تومان
سایت ایفایندر :
نمیدونم تجربه کار با نارسیس رو دارید یا نه ؟ بخوبی بابیلیون نیست و قیمتش 14 الی 15 هزارتومانه

با سلام . چه خبره دوست عزیز . 110 تا یک تومانی هم بگوید اینجانب نمیخرم تا چه رسد به 110 هزار تومان ! کار اینجانب را بکنید آخرین نسخه ی بابیلون را نصب کنید و در فایروال انرا مسدود کنید . تمام ! لایسنس 110 هزار تومانی میخواهید چکار ؟ !

beenHere-doneThat
12-03-2011, 12:57
دوستان این چیه؟
سرکاریه؟
داستان این چیه؟

منم تو سایتش دیدم اینو. دارم شماره رو میگیرم فعلا که اشغاله!:31:

ادیت----------
تماس گرفتم بعد از چند ساعت که آزاد شد یه مرده یه کد داد که وارد کردم و واسه 30 روز بابیلون فعال شد. بعد تشکر کرد که بابیلون رو خریدم، تو سایتش هم همینطور!:18: البته پول 4 دقیقه تلفن خارجه هم پوله دیگه!!

اما عجیب اینه که قبل از اینکه کد رو وارد کنم، بابیلون خودش فعال شد!! با اینکه بسته بود وقتی از سایتش کد رو گرفتم!!:18::13:

yell
13-03-2011, 13:31
سلام به همه .
من بابیلون رو نصب کردم و موقع اجرای برنامه username و license code میخواد .
کسی داره این دو تا رو ؟! برای ورژن 8 میخوام .
ممنون پیشاپیش ...

Namdarian
13-03-2011, 19:03
سلام به همه .
من بابیلون رو نصب کردم و موقع اجرای برنامه username و license code میخواد .
کسی داره این دو تا رو ؟! برای ورژن 8 میخوام .
ممنون پیشاپیش ...
با سلام . از کیجن استفاده کنید

MahdiidhaM
18-03-2011, 22:15
با سلام . چه خبره دوست عزیز . 110 تا یک تومانی هم بگوید اینجانب نمیخرم تا چه رسد به 110 هزار تومان ! کار اینجانب را بکنید آخرین نسخه ی بابیلون را نصب کنید و در فایروال انرا مسدود کنید . تمام ! لایسنس 110 هزار تومانی میخواهید چکار ؟ !
سلام
شما چطور تو فایروال مسدودش کردید ؟
شما ADSL دارید ؟

ghafari3
19-03-2011, 00:10
سلام
شما چطور تو فایروال مسدودش کردید ؟
شما ADSL دارید ؟
در بخش Connection گزینه ی Connect through P-r-o-x-y/Firewall server را فعال نمایید.
در بخش P-r-o-x-y Server و Port تنظیمات را شبیه تصویر زیر وارد نمایید. Enable online updates را غیر فعال کرده و برروی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

Namdarian
19-03-2011, 07:09

اینکار را بکنید ولی داخل فایروال نیز بروید و بابیلون را در لیست سیاه بگذارید یعنی نتواند به اینترنت وصل شود . چون تا انجا که یادم است با تنظیماتی که این دوستمان گفتند نیز این برنامه باز هم از کار افتاده بود .

natanaiila
19-03-2011, 11:59
سلام
کسی با بابیلون توی اینترنت اکسپلورر 9 مشکلی نداره؟ من از وقتی IE9 نصب کردم دیگه بابیلون توی صفحات وب کلماتو درست پیدا نمیکنه.بابیلونو reinstall هم کردم ولی درست نشد

mahyarSAMSUNG
19-03-2011, 22:54
آره بابا معلوم نیست چه مرگشه برای من اصلا کلمات رو خوب نمیگیره ... روی یه تکست میزنم یا نصفشو میگیره یا چرت و پرت برداشت میکنه ... درهرصورت منو مجبور میکنه که کلمه رو از اول خودم بنویسم .... بابی 8 داشتم اینطور بود 9 روهم نصب کردم همینطور شد ...

Namdarian
20-03-2011, 03:59
راستش روی یک سیستم ضعیف که رزولوشن پایینی دارد خوب جواب میدهد ولی روی سیستم قوی با رزولوشن 1920x1080 اصلً نمیتواند کلمات را خودش شناسایی کند ! داخل تنظیماتش هم چیزی وجود ندارد !

mahyarSAMSUNG
20-03-2011, 15:20
یعنی میخوای بگی ماله رزولیشن ؟ چه ربطی داره ؟ رزولیشن کام من 1280 در 1024 تازه قبلنا مشکل نداشتم .... جدیدا اینطوری شده .. مگه بابی لون از روی پیکسل تشخیص میده !!!! بابی جاهایی که مثل تکست باشه رو تکست ..و جاهایی مثلا یه نوشته روی عکس رو پیکسل تشخیص میده . یعنی شما اگه بخواید نوشته ای که روی عکس باشه رو انتخاب کنید از روی پیکسل ها شناسایی میکنه که احتمال اشتباه شدنش هست ..

Namdarian
20-03-2011, 17:44
یعنی میخوای بگی ماله رزولیشن ؟ چه ربطی داره ؟ رزولیشن کام من 1280 در 1024 تازه قبلنا مشکل نداشتم .... جدیدا اینطوری شده .. مگه بابی لون از روی پیکسل تشخیص میده !!!! بابی جاهایی که مثل تکست باشه رو تکست ..و جاهایی مثلا یه نوشته روی عکس رو پیکسل تشخیص میده . یعنی شما اگه بخواید نوشته ای که روی عکس باشه رو انتخاب کنید از روی پیکسل ها شناسایی میکنه که احتمال اشتباه شدنش هست ..
عزیزم این قابلیت اسمش OCR است و خودم میدانم کارش چیست ! گفتم روی سیستم با رزولوشن پایین جواب میدهد ولی روی رزولوشن بالا جواب نمیدهد ! نگفتم ایراد از رزولوشن بالاست که !
در ضمن کام و بابی چی چیه ؟؟!!

MahdiidhaM
21-03-2011, 01:25

اینکار را بکنید ولی داخل فایروال نیز بروید و بابیلون را در لیست سیاه بگذارید یعنی نتواند به اینترنت وصل شود . چون تا انجا که یادم است با تنظیماتی که این دوستمان گفتند نیز این برنامه باز هم از کار افتاده بود .
درسته ، با این تنظیمات باز هم از کار افتاده !! قرار دادن در لیست سیاه فایروال ویندوز هم کاریه که انجام دادم بازم نشده ، ولی فکر میکنم شاید درست انجام ندادم ! من بابیلون رو به برنامه های Exception در فایروال ویندوز اضافه کردم و تیکش رو برداشتم ، کارم درسته ؟

Namdarian
21-03-2011, 10:38
درسته ، با این تنظیمات باز هم از کار افتاده !! قرار دادن در لیست سیاه فایروال ویندوز هم کاریه که انجام دادم بازم نشده ، ولی فکر میکنم شاید درست انجام ندادم ! من بابیلون رو به برنامه های Exception در فایروال ویندوز اضافه کردم و تیکش رو برداشتم ، کارم درسته ؟
با سلام . در صورتیکه بابیلون خراب شده نصب دوباره ی ان سودمند نیست ابتدا باید با یک برنامه ی پاک کننده ی قوی ان را پاک کنید بعد بطور دستی نیز رجیستری را دنبال کلمه ی بابیلون بگردید و هر کلیدی یافتید پاک کنید بعد از ریبوت و در حال قطع بودن اینترنت دوباره نصب و بعد از ریستارت انرا در یک فایروال قوی در لیست سیاه قرار دهید . مثل فایروال خود Kaspersky Internet security

MahdiidhaM
22-03-2011, 16:05
با تشکر از دوستان :11: بالاخره به این بابیلون فائق اومدم :thumbsup:
کارایی رو که برا نصب بابیلون 8 انجام دادم به ترتیب زیره :
1- بابیلون قبلی رو که Expire شده بود با نرم افزار Perfect Uninstaller آناینستال کردم.
2- با اجرای Regedit در Run به ریجستری رفتم و Babylon رو دستی جستجو و پاک کردم.
3- ارتباط اینترنتی رو مطمئن قطع کردم حتی سیمش رو ! بعد ری استارت کامپیوتر.
4- بابیلون رو در ریجستری مجدد جستجو کردم و وقتی مطمئن شدم اثری نیست بابیلون 8 رو نصب کردم و در تب Connection اون کاری رو که دوستمون در پست قبل گفتن انجام دادم ( آدرس ------ 127.0.0.1)
5- کرک بابیلون 8 رو در حالت Safe Mode ویندوز اجرا کردم و ری استارت کامپیوتر.
6- بابیلون رو Exit کردم و اونو در فایروال ویندوز در Exceptions به برنامه ها اضافه کردم و سپس تیک اون رو برداشتم.
7- در فایروال آنتی ویروس (برای من COMODO) بابیلون رو معرفی و مسدود کردم.
8- گلوساریهش رو اجرا کردم .
9- به Log های دیگر رفتم و تنظیمات تب Connection رو در آنجا نیز انجام دادم.
10- کامپیوتر رو ری استارت و سپس اینترنت رو وصل کردم ، بابیلون آماده بهره برداریست :20:

Namdarian
22-03-2011, 19:09
یک چیز عجیب !
سیستمی قوی برای یکی از دوستان اسمبل کردم و امروز مشغول نصب بابیلون بودم . فایل setup را از سیستم خود برداشتم که چند بار همین بابیلون در ان Expire شده بود
هنوز حتی سیم شبکه را به این سیستم جدید وصل نکرده بودم یعنی مطلقاً به اینترنت وصل نشده بود
بابیلون 7 را که نصب کردم دیدم بجای ترجمه کردن کلمات به انگلیسی مینویسد باید خریداری کنید !
تاریخ ویندوز را به چند سال قبل بردم باز هم افاقه نکرد . گویی بعد از Expire شدن بابیون 7 در سیستم خودم فایل Setup نیز دچار نوعی اشکال Expire شدگی مرموز شده است !
ولی نسخه ی 8 را نصب کردم و بعد از کرک و مسدود کردنش در فایروال و نصب آفلاین لغتنامه ها بخوبی کار میکند !

mahyarSAMSUNG
23-03-2011, 00:51
عزیزم این قابلیت اسمش OCR است و خودم میدانم کارش چیست ! گفتم روی سیستم با رزولوشن پایین جواب میدهد ولی روی رزولوشن بالا جواب نمیدهد ! نگفتم ایراد از رزولوشن بالاست که !
در ضمن کام و بابی چی چیه ؟؟!!

حالا شما چه اسراری داری کتابی صحبت کنی ؟ :31:
کام = کامپیوتر
بابی = بابیلون :31:

Namdarian
23-03-2011, 10:09
حالا شما چه اسراری داری کتابی صحبت کنی ؟ :31:
کام = کامپیوتر
بابی = بابیلون :31:
ها ؟؟!! :31:
امروز همین نسخه 8 را روی یک سیستم قوی و فول اچ دی دیگر امتحان کردم و مثل اب خوردن قابلیت OCR ان توانست واژه ها را حتی در عکس کم کیفیت شناسایی کند . البته گرافیک این سیستم ATi است و ان سیستم قویتر دیگر که نمیتواند شناسایی کند گرافیکش Nvidia است . بگمانم این دیگر به تنظیمات گرافیک برگردد . وگرنه دلیل دیگری نمیبینم برای این مشکل ! :46:
حالا یکی میاید و میگوید چه ربطی دارد !

natanaiila
24-03-2011, 23:32
یعنی چی؟؟؟
یعنی شما بابیلون 8 رو روی 2 تا سیستم که IE9 داشت امتحان کردی, اونیکه کارت گرافیک ati داشت کارکرد اون یکی که کارت گرافیک nvidia داشت کار نکرد توی اینترنت اکسپلورر؟؟؟
یعنی به درایور کارت گرافیک مربوط میشه؟
بابیلونه 9 رو هم امتحان کردی؟

Namdarian
25-03-2011, 08:01
یعنی چی؟؟؟
یعنی شما بابیلون 8 رو روی 2 تا سیستم که IE9 داشت امتحان کردی, اونیکه کارت گرافیک ati داشت کارکرد اون یکی که کارت گرافیک nvidia داشت کار نکرد توی اینترنت اکسپلورر؟؟؟
بله دوست عزیز . سه تا سیستم دور و برم است . روی این یکی نسخه های 7 و 8 و 9 هیچکدام OCR اش نمیتواند کلمات را شناسایی کند .
در قسمت Miscelaneous>Advanced>OCR Optimization هر درجه ای گذاشتم فرق نکرد !
یک استثنا : فقط و فقط در محیط IE میتواند واژه های انگلیسی منوها و نوارهای مرورگر را درست شناسایی کند ولی متن داخل صفحه را اصلً !

MahdiidhaM
28-03-2011, 22:15
با تشکر از دوستان :11: بالاخره به این بابیلون فائق اومدم :thumbsup:
کارایی رو که برا نصب بابیلون 8 انجام دادم به ترتیب زیره :
1- بابیلون قبلی رو که Expire شده بود با نرم افزار Perfect Uninstaller آناینستال کردم.
2- با اجرای Regedit در Run به ریجستری رفتم و Babylon رو دستی جستجو و پاک کردم.
3- ارتباط اینترنتی رو مطمئن قطع کردم حتی سیمش رو ! بعد ری استارت کامپیوتر.
4- بابیلون رو در ریجستری مجدد جستجو کردم و وقتی مطمئن شدم اثری نیست بابیلون 8 رو نصب کردم و در تب Connection اون کاری رو که دوستمون در پست قبل گفتن انجام دادم ( آدرس ------ 127.0.0.1)
5- کرک بابیلون 8 رو در حالت Safe Mode ویندوز اجرا کردم و ری استارت کامپیوتر.
6- بابیلون رو Exit کردم و اونو در فایروال ویندوز در Exceptions به برنامه ها اضافه کردم و سپس تیک اون رو برداشتم.
7- در فایروال آنتی ویروس (برای من COMODO) بابیلون رو معرفی و مسدود کردم.
8- گلوساریهش رو اجرا کردم .
9- به Log های دیگر رفتم و تنظیمات تب Connection رو در آنجا نیز انجام دادم.
10- کامپیوتر رو ری استارت و سپس اینترنت رو وصل کردم ، بابیلون آماده بهره برداریست :20:
با عرض شرمندگی :11: و کمال تعجب پیغام زیر بعد از چند روز علی رغم استفاده از دو فایروال ظاهر شد :18:
"مجوز نرم افزار بابیلون شما به پایان رسیده است"
من دیگه کم آوردم :24:
فقط این مطلب رو اضافه کنم که مشکل بابیلون از وقتی ADSL تو خونه استفاده کردم پیش اومد در محل کار که اینترنت --- و معمولی هست مشکلی نیست.

Ali_vavan2009
29-03-2011, 08:36
باعرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو

دوستان من دیروز بابیلون 9 رو دانلود کردم و نصب کردم
قبل از نصب PATH بابیلون اجرا شد و متاسفانه دیدم که ظاهرش کامل نیست بعضی قسمت ها نشون داده میشه بعضی قسمتها نشون داده نمی شه

PATH نصب کردم فرقی نکرد

گرافیک من 64 آنبورد هست ممکنه بخاطر گرافیک باشه؟؟؟

چه کار کنم؟؟؟؟

M A M M U T
29-03-2011, 11:12
داستان این چیه؟

منم تو سایتش دیدم اینو. دارم شماره رو میگیرم فعلا که اشغاله!:31:

ادیت----------
تماس گرفتم بعد از چند ساعت که آزاد شد یه مرده یه کد داد که وارد کردم و واسه 30 روز بابیلون فعال شد. بعد تشکر کرد که بابیلون رو خریدم، تو سایتش هم همینطور!:18: البته پول 4 دقیقه تلفن خارجه هم پوله دیگه!!

اما عجیب اینه که قبل از اینکه کد رو وارد کنم، بابیلون خودش فعال شد!! با اینکه بسته بود وقتی از سایتش کد رو گرفتم!!:18::13:
میگم به من هم همین صفحه رو داد اما من دیگه زنگ نزدم.فقط برا 30 روز فعال شد؟

---------- Post added at 12:12 PM ---------- Previous post was at 12:09 PM ----------

سلام
آقا من حریف این بابیلون نشدم :37: من اگه بخوام بخرمش باید چکار کنم ؟ چطور به بسته ارسالی فروشنده اعتماد کنم ؟ یکی میگفت این نرم افزار جاسوسیه :28:چقد احتمال میدین حقیقت داشته باشه ؟ کامپیوتر من که چیز مهمی توش نیست !
لطفاً راهنمائی کنید.
حیفه که پولت رو خرج کنی و اینو بخری....

یکی میگفت این نرم افزار جاسوسیه
حتی اگه جاسوسی هم باشه اطلاعات امثال من و شما به دردشون نمیخوره...

Yi Yi
29-03-2011, 16:12
babylon 8 نه در FireFox 4 کار می کنه و نه در IE 9 و نه در Adobe Reader X
1. راه حلی برای این مشکل وجود داره؟
2. آیا در Babylon 9 هم این مشکل وجود داره؟

مشکل Adobe Reader X رو حل کردم.
برای فعال سازی Babylon 8 در Adobe Reader X ، مراحل زیر رو انجام بدید:

در نرم افزار Adobe Reader X برید به مسیر Edit > Preferences
در پنجره‌ ی جدید برید به قسمت General
در قسمت General ، در بخش Application Startup ، تیک گزینه ی Enable Protected Mode At Startup رو بردارید.
نرم افزار Adobe Reader X رو یکبار Restart کنید. Babylon 8 حالا باید به خوبی در این نرم افزار کار کنه.

natanaiila
30-03-2011, 08:26
سلام
بله بابیلون 9 هم این مشکلو داره
مثل اینکه قراره بابیلون یه آپدیت برای رفع این مشکلات بده

Namdarian
30-03-2011, 11:00

در قسمت General ، در بخش Application Startup ، تیک گزینه ی Enable Protected Mode At Startup رو بردارید.
نرم افزار Adobe Reader X رو یکبار Restart کنید. Babylon 8 حالا باید به خوبی در این نرم افزار کار کنه.

با سلام . این گزینه چرا در آدوبی ما نیست ؟؟

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:57 PM ----------

یعنی چی؟؟؟

بله دوست عزیز . سه تا سیستم دور و برم است . روی این یکی نسخه های 7 و 8 و 9 هیچکدام OCR اش نمیتواند کلمات را شناسایی کند .
در قسمت Miscelaneous>Advanced>OCR Optimization هر درجه ای گذاشتم فرق نکرد !
یک استثنا : فقط و فقط در محیط IE میتواند واژه های انگلیسی منوها و نوارهای مرورگر را درست شناسایی کند ولی متن داخل صفحه را اصلً !
بابیلون 9 را روی این سیستمی که OCR بابلیونهای قبلی جواب نمیداد نصب کردم . خیلی خوب OCR ان کار میکند و کلمات را درست میشناسد . :5: تنظیمات OCR Optimization روی حالت پیش فرض است .

ghafari3
30-03-2011, 11:03

سلام.

بابیلون 9 تست شد و جواب نمیده. کلاً بابیلون در خیلی از برنامه های جدید کار نمیکنه

Yi Yi
30-03-2011, 14:00
با سلام . این گزینه چرا در آدوبی ما نیست ؟؟
چون شما به جای Adobe Reader X از Adobe Reader 9 استفاده کردید.
Adobe Reader X = Adobe Reader 10

Ali_vavan2009
30-03-2011, 23:01
باعرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو

دوستان من دیروز بابیلون 9 رو دانلود کردم و نصب کردم
قبل از نصب PATH بابیلون اجرا شد و متاسفانه دیدم که ظاهرش کامل نیست بعضی قسمت ها نشون داده میشه بعضی قسمتها نشون داده نمی شه

PATH نصب کردم فرقی نکرد

گرافیک من 64 آنبورد هست ممکنه بخاطر گرافیک باشه؟؟؟

چه کار کنم؟؟؟؟

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟

death knight
30-03-2011, 23:20
دوستان من برای اولین بار در عمرم این بابیلون رو وصل کردم ورژن 9.0.1.5 هست
اگر سوالم خیلی پیش پا افتاده هست دیگه ببخشید :d
1. چکار کنم که افلاین هم بتونه ترجمه کنه چون الان تنها در حالت انلاین این قابلیت داره
2.اصلا کیفیتش خوب نیست یعنی بجای کلمه کامل دو سه تا حرفش سلکت میکنه مشکل از کجاست

ghafari3
30-03-2011, 23:43
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟
سلام.

در نگارش 9 در ویندوز XP در بعضی از سیستمها این مشکل وجود دارد.

متاسفانه راه حلی پیدا نکردم. از نگارش 8 استفاده کنید.

---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

دوستان من برای اولین بار در عمرم این بابیلون رو وصل کردم ورژن 9.0.1.5 هست
اگر سوالم خیلی پیش پا افتاده هست دیگه ببخشید :d
1. چکار کنم که افلاین هم بتونه ترجمه کنه چون الان تنها در حالت انلاین این قابلیت داره
2.اصلا کیفیتش خوب نیست یعنی بجای کلمه کامل دو سه تا حرفش سلکت میکنه مشکل از کجاست

سلام.

1- لغتنامه ها را دانلود و نصب نمایید:

2- در بخش تنظیمات، Miscellaneous برروی Advanced کلیک کرده و OCR را تنظیم کنید. شاید تاثیر داشته باشد.

death knight
31-03-2011, 13:27
دوست عزیز این گالاسوری کجا باید ریخت ؟
ممنونم از توضیحت مشکلم حل شد

ghafari3
31-03-2011, 13:37
دوست عزیز این گالاسوری کجا باید ریخت ؟
ممنونم از توضیحت مشکلم حل شد
بعد از دانلود، برروی لغتنامه دوبار کلیک کنید، نصب می شود.

K A R I M I
01-04-2011, 08:38
سلام
دوستان اگه یه Voice خوب برای این ورژن جدید سراغ دارین لطفا به من هم معرفی کنید چون این Microsoft Sam کلمه ها رو به صورت چرت و پرت می خونه !!
ویس من روی ورژن جدید جواب نمیده !!

Namdarian
01-04-2011, 16:23
سلام
دوستان اگه یه Voice خوب برای این ورژن جدید سراغ دارین لطفا به من هم معرفی کنید چون این Microsoft Sam کلمه ها رو به صورت چرت و پرت می خونه !!
ویس من روی ورژن جدید جواب نمیده !!
داخل ویندوز هفت صدای پیش فرض ویندوز و بابلیون Microsoft Anna است و خیلی درست تر و طبیعی تر واژگان را تلفظ میکند .
این فایل میتواند صدای بهتری را برای شما در منوی صداها قرار بدهد مخصوصً در xp :

natanaiila
12-04-2011, 03:18
سلام
در ورژن جدید( r2 9.0.2) همچنان مشکل ocr با IE9 و firefox 4برقراره؟؟

ghafari3
12-04-2011, 08:29
سلام
در ورژن جدید( r2 9.0.2) همچنان مشکل ocr با IE9 و firefox 4برقراره؟؟
سلام.

بله. همچنان مشکل وجود دارد.

peymanmst
15-04-2011, 02:14
لایسنس بابیلون جایی نیست که کرکش نکنیم

aligsm
21-04-2011, 00:17
من ورژن 9 رو از سایت دانلود کردم و ریختم رو فلش و بردم که تو یه کامپیوتر دیگه نصب کنم ولی نمیشه و همون اول کار ارور میده
راهی نداره که بشه تو یه کامپوتر دیگه نصب کرد؟
البته تو صفحه 9 اینجا یه راه حل دیدم و الان نصبه ولی اگه بخوام ببرم تو یه کامپیوتر دیگه نصب کنم چی؟
باید از اول دانلود کنم؟

sayan_se666
10-05-2011, 11:35
با سلام
دوستان من هنگام نصب babylon 9 پیغام زیر ظاهر می شود

Setup failed-could not find Babylon.dat.
Please exit Babylon and then run this update file again

moh72
27-05-2011, 21:13
این چه اروریه؟ storage initialization failed
چطوری درستش کنم؟

amirpers
17-06-2011, 18:20
دوستان من ورژن 9.0.2 r8 رو دانلود کردم و موقع نصب ارور داد. حالا که ورژن r2 رو می خوام نصب کنم هم ارور میده. مجبور شدم برم ورژن 8 رو نصب کنم.
چرا ؟

One Mania
18-06-2011, 11:46
این ورژن جدید تا به اینترنت متصل نباشی گویا نصب نمی شه.

One Mania
18-06-2011, 14:12
ورژن 9 که به کار من نیامد.
مشکلم با ورژن 8 هست وقتی گلاسری ها را می خواهم نصب کنم پیغام میدهد که لایسنس نداری و بعد نصب می شه اما ترجمه نمی کنه. وقتی روی کلمه ای کلیک می کنم این پیغام را برای هر گلاسری میدهد.

Note: This is an error message.
In order to view results from this dictionary, you are required to purchase a license.

باید چه کار کنم.
البته به دلیل اینترنت نیست چون اصلا به اینترنت وصل نشدم. و این پیغام را میدهد.

water_lily_2012
18-06-2011, 14:55
ورژن 9 که به کار من نیامد.
مشکلم با ورژن 8 هست وقتی گلاسری ها را می خواهم نصب کنم پیغام میدهد که لایسنس نداری و بعد نصب می شه اما ترجمه نمی کنه. وقتی روی کلمه ای کلیک می کنم این پیغام را برای هر گلاسری میدهد.

Note: This is an error message.
In order to view results from this dictionary, you are required to purchase a license.

باید چه کار کنم.
البته به دلیل اینترنت نیست چون اصلا به اینترنت وصل نشدم. و این پیغام را میدهد.

دوستانی که از بابیلون 8 و 9 استفاده می کنند. روش زیر جوابگو هست.

اگر Crack بالا برای بابیلون شما کار نمیکند یا نرم افزار شما از کار افتاده است از Crack زیر استفاده نمایید.

کرک کردن دستی نرم افزار بابیلون: (این روش در همه نسخه های بابیلون جواب می دهد.)

»» از طريق رجيستري: ابتدا در رجستری ویندوز به آدرس زیر روید:
HKEY_LOCAL_MACHIN/SOFTWARE/Babylon/Babylon Client
و در سمت راست گزینه info را یافته و حذف (delete) کنید (اگرinfo نبود اشکالی ندارد.)
»» حال به آدرس زیر بروید:
HKEY_CLASSES_ROOT/Prod.cap و prod.cap را حذف (delete) کنید.
»» بر روي آيکن Babylon راست کليک کنيد configuration را انتخاب کرده و تب Connection را انتخاب کنيد. تيک Update Automaticly و سپس Enable Update را برداريد. در قسمت internet connection type انتخاب نادرست انجام دهيد (مثلاً اگر از Dialup استفاده مي کنيد، LAN را انتخاب کنيد) پس از انجام مراحل بالا، Licence غير فعال نمي شود.

amirpers
18-06-2011, 17:44
من به اینترنت وصلم اما همونطور که گفتم ارور میده.