PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بانک !

mooli70
13-03-2009, 21:34
سلام . درسته اینجا یه بانکه :40:
اما چه بانکی ؟ بانک سوالات من از همه ی مددکارا ! :11:
دوستان حقیقتش اینه که من تازه اومدم تو کار یادگیری و کار با 3D MAX 2008 و بیش از حد علاقه پیدا کردم که بتونم مباحثشو هر چه بهتر یاد بگیرم و بتونم به یاری شما یه حرفه ای بشم !

حالا تو مغز من پر از سوالای جور واجوره که شبا به زور خوابم میبره . راستش من قصد دارم که همه ی سوالایی که برام پیش میاد رو اینجا بپرسم و مزاحم تاپیک های تخصصی دیگر دوستان نشم که خدایی نکرده باعث بشم که سطح تاپیکشون پایین بیاد و یه جورایی مبتدی بشه .

یه خواهشی که از شما دوستان و استادان حرفه ای دارم اینه که اگه واستون مقدوره هر از چندگاهی یه سری به اینجا بزنید و سوالای ساده ی منو ( البته نه واسه خودم ) بخونید و اگه ممکن بود با جزییات کامل( ! ) برام شرح و پاسخ بدید .

راستی من تو این چند روزه که شروع کردم چند تا رفرنس انگلیسی و فارسی خوندم و یه جورایی یه کم سر از کار با برنامه در آوردم .
چیزهایی که من تقریبا یاد گرفتن ( البته در حد تقریبا آشنایی و چند بار تمرین به صورت خیلی مبتدی ) :

- ایجاد اکثر اشکال هندسی
- نورپردازی
- کار با دوربین ها
- استخوان بندی مدل ها ( اینو زیاد کار کردم ، تقریبا خوب بلدم )
- حرکت دادن مدل ها و راه رفتنشون و ...
- کار با متریال ها ( البته خوب بلد نیستم ، خیلی خیلی تو این قسمت گیر دارم )

با چیزهای دیگه ی برنامه خیلی کم آشنام :41:

حالا سوالهایی که دارم :

- هدفم از کار با برنامه چی باشه ؟ ! یعنی بیشتر برم تو قسمت متحرک سازی یا اینکه مدل سازی ؟ ( علاقه یکسان دارم )

- میشه چند تا ایده و موضوع بهم بدید که تمرین کنم ؟(این چه سوالی بود ؟! ):20:

- وقتی میرم تو متریال ادیتور و از قسمت Bitmap یه عکسی رو انتخاب میکنم واسه تکسچر بعضی وقتا تکسچر تو اون slot ها راحت اعمال میشه و دور گوی میپیچه و راحت میتونم به موضوع اعمالش کنم اما بعضی وقتا که مثلا یه عکس چمن رو به عنوان Bitmap انتخاب میکنم این عکس تو اسلات های بالا به صورت یه مربع نشون داده میشه و دیگه شکل گوی نیست!!! و اینجاست که دیگه نمی تونم به موضوع اعمالش کنم و گزینه "اعمال کردن به موضوع انتخابی" خاموشه و کار نمیکنه . حالا میخوام بدونم علت این موضوع چیه و چکار کنم که خوب بشه ؟
( هنوز که از خوندن خسته نشدید :31: )

- چطور میتونم یه آسمون درست کنم واسه صحنه ام ؟ با استفاده از plane اید درست کنم یا روشی دیگه داره ؟

- چطور میتونم رفلکت بدم ؟ ( مثل کابینت آشپزخونه ای که یکی از دوستان ساخته بودند ) .

- منوی modifier list رو اگه میشه گزینه هاشو واسم توضیح بدید . من دو سه تاشو بلدم ( مثلا Turbo Smooth رو بلدم !!!)

- پلاگین ها چطوریه قضیشون ؟ مثلا VRAY رو خیلی تو تاپیک مبحثاشو دیدم .

-برنامه های خارجی میتونه کمک حالم باشه ؟ مثلا فتوشاپ . آخه راستشو بخواید من خیلی وقته با فتوشاپ کار میکنم و تقریبا نیمه حرفه ای ام .

هزاران هزار سوال دیگه مونده که نمیخوام واسه بار اول زیادی مزاحم وقتتون بشم . :11:

و در پایان اگه توصیه ای واسم دارید ازم دریغ نکنید :40: .

امیدوارم که حوصلتونو سر نبرده باشم ( که مطمئنم سر بردم:11: ) و خسته نباشید بهتون میگم و امیدوارم که بتونم در کنار شما استادان خوب یه شاگرد ممتاز بشم و روسفید بشم پیشتون و زحمتاتونو هر جور شده جبران کنم .
و همچنین پیشنهادم اینه که بعد از هر جلسه ای که بهم آموزش میدید یه امتحان ازم بگیرید .

خاک پای همتونم .

منتظرم ....

Animators
13-03-2009, 23:01
سلام ..... ورودتون را به دنیای بزرگ سه بعدی از طرف تمام دوستان تبریک می گم.... اولین نکته ای که باید گفت اینه که بهترین راه این است که دی وی دی های آموزشی از همین p30world بگیری و کار کنی بعد بیایید و اشکالاتاتتون را رفع کنید.... ولی خوب تو ذوقتون نمی زنم و چند تا سوالاتتون را جواب می دهم مثلا این :

- هدفم از کار با برنامه چی باشه ؟ ! یعنی بیشتر برم تو قسمت متحرک سازی یا اینکه مدل سازی ؟ ( علاقه یکسان دارم )

به نظر من چون توی متحرک سازی کار کردید بهتره برید تو قسمت متحرک سازی ..... 1 نداره! :دی 2 برای اینکه توی اینجا کمتر کسی توی قسمت انیمیشن کار می کنه و همه توی مدلسازی استادن...( به جز خودم )
و آخر اینکه لطفا نام مبارکتون را هم بنویسید تا بهتر بتوان ارتباط برقرار کرد....... با تشکر............... ...

G LADIATOR
13-03-2009, 23:04
هدفم از کار با برنامه چی باشه ؟ ! یعنی بیشتر برم تو قسمت متحرک سازی یا اینکه مدل سازی ؟ ( علاقه یکسان دارم )خوب شما بهتره اول هم مدلینگ و هم انبمیت رو در سطح ساده یاد بکیریدو بعدش همین الان تسمیمتون رو بگیرید گه دوست دارید در آینده مدلر بشید یا انیماتور و بعد یکیش رو ادمه بدید. هر دو هم به اندازه هم مهم هستن نمیشه گفت کدوم بهتره.

- میشه چند تا ایده و موضوع بهم بدید که تمرین کنم ؟(این چه سوالی بود ؟! )به نظر من واسه مدلینگ فعلا برو مهرههای شطرنج رو بساز_سرباز-اسب-فیل-قلعه
واسه انیمیت هم یه مدل ریگ شده دانلود کن و ساده انیمیتش کن

- وقتی میرم تو متریال ادیتور و از قسمت Bitmap یه عکسی رو انتخاب میکنم واسه تکسچر بعضی وقتا تکسچر تو اون slot ها راحت اعمال میشه و دور گوی میپیچه و راحت میتونم به موضوع اعمالش کنم اما بعضی وقتا که مثلا یه عکس چمن رو به عنوان Bitmap انتخاب میکنم این عکس تو اسلات های بالا به صورت یه مربع نشون داده میشه و دیگه شکل گوی نیست!!! و اینجاست که دیگه نمی تونم به موضوع اعمالش کنم و گزینه "اعمال کردن به موضوع انتخابی" خاموشه و کار نمیکنه . حالا میخوام بدونم علت این موضوع چیه و چکار کنم که خوب بشه ؟وقتی که مثلا یه متریال استاندارد رو میاری از سمته راسته متریال ادیتور میتونی شکل آبجگتی که متریال روش نمایش داده میشه رو عوض کنی _مکعب-کره-استوانه..
اما اگه شما از متریال ادیتتور مستقیما خود bitmap رو انتخواب کنید.در اینجاست که شما نمیتونید این متریال رو به آبجکتتون بدید و اونو فقط به صورت یک تصویر(مربعی) میبینید.

( هنوز که از خوندن خسته نشدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )دروغ چرا آره:دی

- چطور میتونم یه آسمون درست کنم واسه صحنه ام ؟ با استفاده از plane اید درست کنم یا روشی دیگه داره ؟ دکمه 8 کیبورد رو بزن و بعد از درون پنجره ای که باز میشه اون بالاش روی: none کلیک کن و بعد: bitmap رو انتخاب کن و بعد هم تصویر یک آسمانه زیبا را انتخاب بنما...

- چطور میتونم رفلکت بدم ؟ ( مثل کابینت آشپزخونه ای که یکی از دوستان ساخته بودند ) .خوب دکمه f10 رو بزن بعد از تب: common (اگه اشتباه ننوشته باشم :دی) بعد اون پایینه پایین سه تا ماسماسک هست:دی رو ماسماسک اولی کلیک کن و Mentalray رو انتخاب کن. بعد متریال ادیتور رو باز کن(دکمه M کیبورد) بعد روی گزینه:standard (سمت راست هستش اون بالا) کلیک کن و: mr arch & design رو انتخاب کن و این متریال رو بده به جسمت.

- منوی modifier list رو اگه میشه گزینه هاشو واسم توضیح بدید . من دو سه تاشو بلدم ( مثلا Turbo Smooth رو بلدم !!!) باشه واسه بعد میگم ایشالا...

- پلاگین ها چطوریه قضیشون ؟ مثلا VRAY رو خیلی تو تاپیک مبحثاشو دیدم . هر کدوم جریانش مفصله بگو با کدوم مشکل داری تا کم کم هل بشه همه مشکلات با پلاگین ها

-برنامه های خارجی میتونه کمک حالم باشه ؟ مثلا فتوشاپ . آخه راستشو بخواید من خیلی وقته با فتوشاپ کار میکنم و تقریبا نیمه حرفه ای ام .حرفه ای بشو به کارت میاد تو کارهای تکفریم
اگه با برنامه هایی مثل افترافکت(واسه انیمیشنهات خوبه) و زیبراش و مادباکس(واسه مدلینگ خوبه) هم کار کنی خیلی خوبه.

بقیش هم کم کم پیش میره.....

mooli70
13-03-2009, 23:06
سلام . ممنون دوست من . راستش 3تا سی دی آموزشی گرفتم ولی خوب توضیح نداد و یه کم چیز یاد گرفتم .
شرمنده خودمو معرفی نکردم : محسن هستم 19 سالمه از کرمانشاه دانشجوی ترم چهار کاردانی کامپیوتر نرم افزار- روزانه .

Animators
13-03-2009, 23:06
چطور میتونم یه آسمون درست کنم واسه صحنه ام ؟ با استفاده از plane اید درست کنم یا روشی دیگه داره
یه راهش اینه که یه دایره برداری و توش را به وسیله boolean با دایره ی دیگه خالی کنی و بعد یه تکسچر آسمان بدی و بعد وسایل صحنه را داخل اون بذاری .... نکته اینکه این کار فکر کنم زیاد درست و حرفه ای نباشه ..... :دی

Animators
13-03-2009, 23:12
دکمه 8 کیبورد رو بزن و بعد از درون پنجره ای که باز میشه اون بالاش روی: None کلیک کن و بعد: Bitmap رو انتخاب کن و بعد هم تصویر یک آسمانه زیبا را انتخاب بنما...

این راه یه اشکال داره...... وقتی فیلم برداری می کنی و دوربین را می چرخونی آسمون وایساده انگار که همه چی داره روی یک دایره می چرخه

Animators
13-03-2009, 23:15
راستش 3تا سی دی آموزشی گرفتم ولی خوب توضیح نداد و یه کم چیز یاد گرفتم .

یه توصیه البته چیز نشه ولی اگر از سی دی آموزشی نسل جوان استفاده بعد بیایی و این دی وی دی های آموزشی همین فروم را بگیری و با بقیه شرایط می تونی حرفه ای بشی..... اگر دی وی دی ها را نگیری کم میاری ها.... :دی

/.,mnb
13-03-2009, 23:17
خب اول از همه علاقه و ببينيد با يكم كار با هر كدوم از مباحث كدوم رو راحت تر ياد مي گيريد.
هر كدام از مباحث از جمله نورپردازي و رندرينگ/مدلينگ/تكسچرينگ/اسكريپت نويسي/ريگينگ و... خودش يك دنيا حرف داره.

- میشه چند تا ایده و موضوع بهم بدید که تمرین کنم ؟(این چه سوالی بود ؟! )
خب اول از چيزهاي ساده شروع كنيد. هلپ مكس رو ببينيد كه البته به مبحثي كه كار مي كنيد بستگي داره.

- وقتی میرم تو متریال ادیتور و از قسمت Bitmap یه عکسی رو انتخاب میکنم واسه تکسچر بعضی وقتا تکسچر تو اون slot ها راحت اعمال میشه و دور گوی میپیچه و راحت میتونم به موضوع اعمالش کنم اما بعضی وقتا که مثلا یه عکس چمن رو به عنوان Bitmap انتخاب میکنم این عکس تو اسلات های بالا به صورت یه مربع نشون داده میشه و دیگه شکل گوی نیست!!! و اینجاست که دیگه نمی تونم به موضوع اعمالش کنم و گزینه "اعمال کردن به موضوع انتخابی" خاموشه و کار نمیکنه . حالا میخوام بدونم علت این موضوع چیه و چکار کنم که خوب بشه ؟
دقيقا متوجه منظورتون نشدم. تا جايي كه فهميدم اينه كه شما فقط يك مپ رو وارد متريال اديتور مي كنيد يعني ب materialا Get شما يك نكسچر رو مثلا انتخاب مي كنيد اما شما بايد اين تكسچر رو اين تكسچر رو توي يكي از كانال هاي مپ توي ذولاوت maps وارد كنيد مثلا وارد كانال Diffuse color كنيد.

- چطور میتونم یه آسمون درست کنم واسه صحنه ام ؟ با استفاده از plane اید درست کنم یا روشی دیگه داره ؟
براي آسمون مي تونيد با plane يا پلاگن هايي مثل Dreamscape استفاده كنيد يا 8 رو بزنيد و يك تكسچر مناسب آسمان براي envirment انتخاب كنيد يا با يك نيم كره و دادن تكسچر به اون آسمون رو ايجاد كنيد و يا ... .

- چطور میتونم رفلکت بدم ؟ ( مثل کابینت آشپزخونه ای که یکی از دوستان ساخته بودند ) .
توي متريال اديتور از رولاوت maps در كانال Reflection مثلا raytrace رو انتخاب كنيد. (با Fallof يا مننتال ري نتيجه ي جالبتري داره)

- منوی modifier list رو اگه میشه گزینه هاشو واسم توضیح بدید . من دو سه تاشو بلدم ( مثلا Turbo Smooth رو بلدم !!!)
خب اين نميشه با چند خط توضيح داد مثلا ماديفاير Unwrap UVW خودش يكي از مهمترين پايه هاي تكسچرينگ پيشرفته هست.
البته اگه زبانتون خوبه توي Autodesk 3d max help كامل معرفي شدند.

- پلاگین ها چطوریه قضیشون ؟ مثلا VRAY رو خیلی تو تاپیک مبحثاشو دیدم .
پلاگن ها ابزار هاي جانبي هستند كه روي يك برنامه مثلا مكس نصب مي شن و به اون برنامه قدرتهاي زيادي مي دن. مثلا همين V-Ray كه گفتيد براي رندر واقعا قدرت زيادي داره.

-برنامه های خارجی میتونه کمک حالم باشه ؟ مثلا فتوشاپ . آخه راستشو بخواید من خیلی وقته با فتوشاپ کار میکنم و تقریبا نیمه حرفه ای ام .
خب بله. مثلا خيلي از تكسچرها با فتوشاپ كشيده مي شن. (تكسچرهاي خاص)

موفق باشـــيد.

G LADIATOR
13-03-2009, 23:52
این راه یه اشکال داره...... وقتی فیلم برداری می کنی و دوربین را می چرخونی آسمون وایساده انگار که همه چی داره روی یک دایره می چرخه

خوب دوست ما فعلا تازه کاره کم کم باید پیش بره یه دفه که نمیشه بهشون همه چیز رو گفت
این چیزی که من مگم واسه تک فریم خوبه و حتی واسه تک فریم هم کامل نیست.
این کار باعث میشه وقتی دوستمون این کار رو کرد مشکلات این روش رو میفهمه و میره دنباله راه حل درست کردنش تو این مسیر یه سری چیز های دیگه یاد میپیره

واسه این آسمون هم همین کار رئد انجام بده بعد تصویر آسمون رو که انتخاب کرد بپیره بنداره داخل متریال ادیتور و بعد نوع تکسچر رو بزاره روی Environment و روبروش هم sphereical رو انتخاب کنه
اینجوری این مشل دوربین از بین میره

G LADIATOR
13-03-2009, 23:58
راستی یه چیزی یادم رفت بگم :دی

از من میشنوی این سی دی ---دی وی دی های آموزشی رو بیخیال شو...بعید میدونم الان این آموزش ها به دردت بخورن...

mooli70
14-03-2009, 10:51

خیلی خیلی ممنونم از همه ی دوستان ک ه واقعا به کمکم اومدید .
راستش تصمیممو گرفتم : میخوام بیام تو قسمت مدلسازی :40:

راستی دوستان منظورم از متریال و .... این بود :

کد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL ([URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

امیدوارم که کد رو درست وارد کرده باشم :31:
راستی دوستان من میخوام کله اسب واسه مهره شطرنج درست کنم از کجا کله اسب گیر بیارم ؟:31:
باید چکار کنم؟ مثلا چطوری چشم و خط دهن و گوش واسش بزارم ؟
راستی چطوری میتونم چند تا شکل رو دسته بندی کنم و تو یه گروه قرار بدم که تغییراتشون رو با هم بتونم اعمال کنم . آیا با Group باید کار کنم ؟ قربون همتون :10::40: .

mooli70
14-03-2009, 12:16
دوستان من یکی از مهره های شطرنج رو درست کردم . قلعه ( خسته نباشم ! ) .

کد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لبه هاش تیزه . چطوری یه کم گردشون کنم ؟ turbo smooth میزدم داغون میشدن !
هر کاری هم کردم بلد نبودم رفلکت بدم . اگه میشه یه آموزش رفلکت بهم بدید . یکی از دوستان آموزشی رو گفتن ولی هر کاری کردم نمیشد . فقط موتور رندر ( اگه اشتباه نگفته باشم ) دستکاری میشد و یه جور دیگه رندر میگرفت و خراب میشد .

یه نمره ای به این کار اولم نمیدید دوستان ؟ :20:
قربون همتون .

G LADIATOR
14-03-2009, 13:37
خوب همونوری که قبلا هم گفتم شما از متریال ادیتور یه راس اومدید Bitmap رو انتخواب کردید.اینجوری نمیتونید تکسچر رو به جسمی بدید.
شما باید اول یه متریال رو انتخواب کنید(مثلا: Standard) و بعد از داخ قسمت Map مثلا روی گزینه Defuse کلیک کنید و اونجا Bitmap رو انتخواب کنید و بعد هم تکسچرتون رو انتخواب کنید. گرفتی چی میگم؟؟؟

واسه اجسام هم میتونی روی جسمت کلیک راست کنی و بعد: Convert to editable poly رو انتخواب کنی.
بعد از تو قسمت Modifier بری پایین و Attach رو انتخواب کنی حالا رو همه اجسام کلیک کن تا به هم بچسبندددد.

واسه اسب هم یه عکس نیمرخ از اسب پیدا کن و بعد طبق آموزش خود مکس مهره اسب رو بساز (و هلپ مکس کامل توضیح داده)

G LADIATOR
14-03-2009, 13:45
در مورد عکس ها هم بگم که عکس آخر رو که باز کردید اونموقه آدرس عکس رو کپی کنید و بزارید اینجا لطفا آدرس صفحه عکس رو نزارید منظورم اینه که اینجوری بزاریدش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن فکر کنم شما این قلعتون رو تیکه تیکه از کنار هم قرار دادن چند تا آبجکت درست کردین.آره؟؟
خوب این واسه شروع خوبه ولی درستش اینه که کل قلعه رو یه تیکه بسازید.
آموزش ساختن تمامی مهره های شطرنج داخل هلپ مکس هیت خیلی هم خوب توضیح داده.

b.zemiri
14-03-2009, 14:22
دوستان من یکی از مهره های شطرنج رو درست کردم . قلعه ( خسته نباشم ! ) .

لبه هاش تیزه . چطوری یه کم گردشون کنم ؟ turbo smooth میزدم داغون میشدن !
هر کاری هم کردم بلد نبودم رفلکت بدم . اگه میشه یه آموزش رفلکت بهم بدید . یکی از دوستان آموزشی رو گفتن ولی هر کاری کردم نمیشد . فقط موتور رندر ( اگه اشتباه نگفته باشم ) دستکاری میشد و یه جور دیگه رندر میگرفت و خراب میشد .

یه نمره ای به این کار اولم نمیدید دوستان ؟ :20:
قربون همتون .

به لبه هایی که می خواهیدتیز نباشه chamfer بدید اینجوری موقعی که میخواهید اسموث بدید بهش لبه هایی که چمفر خورده به هم نمی ریزن

mooli70
14-03-2009, 14:25
ممنون دوست عزیز . آره الان گرفتم چطوری تکسچر بدم . خیلی ممنونم از راهنماییت . راستی من نمیدونم چرا تری دی مکسم هلپ نداره !!! هر چی از منوی هلپ روی گزینه هاش کلیک میکنم هیچی نمیاد . احتمالا سی دی برنامه کم و کاستی داشته ! آخه اگه اشتباه نکنم mrt یه کم ( زیاد ) دستکاریش کرده .! میشه هلپ مکس رو واسم آپلود کنید . یه دنیا ممنون میشم.
این رفلکت دادنم اگه یادم بدید ممنون میشم .
قربونتون .

G LADIATOR
14-03-2009, 18:25
سی دی برنامه کم و کاستی داشته ! آخه اگه اشتباه نکنم mrt یه کم ( زیاد ) دستکاریش کرده .! میشه هلپ مکس رو واسم آپلود کنید . یه دنیا ممنون میشم.

هجم هلپ بالاست من یکی که نمیتونم آپ کنم هالا شاید یکی از بچه ها گذاشت.
در ضمن بعضی از سی دی ها میان هلپ مکس رو جداگونه میزارن یعنی شما باید داخل سی دی رو بگردید و هلپ رو جداگونه نصب کنید. یه نیگا بی سی دی بنداز ببین داخلش نیست.

این رفلکت دادنم اگه یادم بدید ممنون میشم .
چن بار؟؟؟:دی
قبلا که گفته شد.
یه متریال ستاندارد انتخواب کن بعد برو تو قسمت Map بعد جلو Reflection کلیک کن رو اون مربع کوچیک و Flat Mirror رو انتخواب کن.
در ضمن اینو هم بگم که شما باید اطراف مدلت چند تا جسم بزاری که انعکاس اونا بی افته توی جسمی که این متریال رو بهش دادی وگرنه جسمت سیاه میشه میره پی کارش.

/.,mnb
14-03-2009, 18:31
میشه هلپ مکس رو واسم آپلود کنید . یه دنیا ممنون میشم.

قبلا شهاب جان گذاشته بودند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mooli70
14-03-2009, 20:10
سلام به همگی . امیدوارم خوب باشید . آقا من رفتم ترجمه هلپ که یکی از بچه ها ترجمه شو گذاشته بود دیدم و مهره های شطرنج رو باهاش ساختم . آقا اصلا فکر نمیکردم به این راحتی ها و آسونی و خوشگلی باشه .
برم این رفلکت رو تمرین کنم . فعلا با اجازه .
قربونتو ن .

mooli70
20-03-2009, 20:45
سلام به اساتید محترم خودم . عید بر همگی شما مبارک باد . امیدوارم سالی سرشار از صفا و سلامتی و شادابی در پیش داشته باشید .
خوب آقا من برگشتم دوباره اعصاب شما رو بهم بریزم!!! ( شرمندم)
.
دوستان چطوری میتونم دو تا بافت به موضوعم بدم ( مثلا هم یه تکسچر داشته باشه و هم رفلکت داشته باشه ) . ممنون
.
قربونتون .

/.,mnb
20-03-2009, 21:02
دوستان چطوری میتونم دو تا بافت به موضوعم بدم ( مثلا هم یه تکسچر داشته باشه و هم رفلکت داشته باشه
خب شما بايد توي Maps از متريال اديتور هر دو تاش رو فعال كنيد.

mooli70
21-03-2009, 21:22
خب شما بايد توي Maps از متريال اديتور هر دو تاش رو فعال كنيد.

میدونم ولی وقتی دوتاشو انتخاب میکنم و مثلا روی دکمه ی Bitmap تو difuse color کلیک میکنم دیگه فقط منو به بخش تنظیمات بیتمپ تبدیل میشه و دیگه اون گزینه ای که بخوام مثلا رفلکت بدم نیست !!! :10:

/.,mnb
21-03-2009, 21:59
میدونم ولی وقتی دوتاشو انتخاب میکنم و مثلا روی دکمه ی Bitmap تو difuse color کلیک میکنم دیگه فقط منو به بخش تنظیمات بیتمپ تبدیل میشه و دیگه اون گزینه ای که بخوام مثلا رفلکت بدم نیست !!!
آيكون Get to parent رو توي متريال اديتور بزنيد تا يك مرحله به عقب برگرده.