PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اصطلاحات مربوط به برنامه نويسي وب(مبتدي)

HRN
06-03-2009, 01:26
سلام:
من ميخوام يك سايت بزنم حالا كي ، ديگه با خدا و مخ معيوب من هست كه كي ياد بگيرم من خيلي تو انجمن ها گشتم همه نوع آموزشي هست ولي همش جدا گانست مثلا وقتي من نميدونم php چي هست اموزشش به چه دردم ميخوره برا همين من نميخوام بهم آموزش بديد فقط مفهوم بعضي جملات رو ميخوام تا ببينم چي به چي هست و بعد يكي يكي برم سراغ ياد گرفتنش.

1- اول از همه ميخوام بدونم فرق بين وبلاگ و وبسايت و سايت چي هست.
2- سيستم هاي مديريت محتوا چي هستند و كارشون چي هست.
3-PHP , mysql ,Ajax چي هستند و كجا ها كار برد دارن.
4- هاست چي هست و به چه دردي ميخوره و ايا پرشين گيگ يك هاست هست.

ميدونم سوالاتم خيلي مبتدي هستند ولي منم تو هيچ جا نتونستم جواب اين سوالاتم رو بگيرم البطه همش اين نيست ولي شما هم هر چيز ديگه اي كه براي برنامه نويسي يك سايت لازم است رو برام توضيح بديد. فقط در حدي كه كه مفهوم كلامات رو متوجه بشم فكنم اگه شما اساتيد محترم كم لطفي نكنيد تاپيك خوبي براي مبتدي ها بشه.
البطه به اندازه ي كه لازم است بلدم وگرنه الكي نمي خوام شروع به زدن يك سايت كنم.
اگه تاپيك تكراري بود حذفش كنيد البطه ادرس تاپيك خودشو برام پيغام خصوصي بزنيد
(فكر كنم زيادي اورد دادم ولي ديگه به بزرگي خودتون ببخشيد)
پيشاپيش از لطفتون ممنون.

.: محمد :.
07-03-2009, 08:51
بسم الله الرحمن الرحیم

عخهم ( صدا صاف می کنم )

سلام:
من ميخوام يك سايت بزنم حالا كي ، ديگه با خدا و مخ معيوب من هست كه كي ياد بگيرم من خيلي تو انجمن ها گشتم همه نوع آموزشي هست ولي همش جدا گانست مثلا وقتي من نميدونم php چي هست اموزشش به چه دردم ميخوره برا همين من نميخوام بهم آموزش بديد فقط مفهوم بعضي جملات رو ميخوام تا ببينم چي به چي هست و بعد يكي يكي برم سراغ ياد گرفتنش.

1- اول از همه ميخوام بدونم فرق بين وبلاگ و وبسايت و سايت چي هست.
2- سيستم هاي مديريت محتوا چي هستند و كارشون چي هست.
3-PHP , mysql ,Ajax چي هستند و كجا ها كار برد دارن.
4- هاست چي هست و به چه دردي ميخوره و ايا پرشين گيگ يك هاست هست.

ميدونم سوالاتم خيلي مبتدي هستند ولي منم تو هيچ جا نتونستم جواب اين سوالاتم رو بگيرم البطه همش اين نيست ولي شما هم هر چيز ديگه اي كه براي برنامه نويسي يك سايت لازم است رو برام توضيح بديد. فقط در حدي كه كه مفهوم كلامات رو متوجه بشم فكنم اگه شما اساتيد محترم كم لطفي نكنيد تاپيك خوبي براي مبتدي ها بشه.
البطه به اندازه ي كه لازم است بلدم وگرنه الكي نمي خوام شروع به زدن يك سايت كنم.
اگه تاپيك تكراري بود حذفش كنيد البطه ادرس تاپيك خودشو برام پيغام خصوصي بزنيد
(فكر كنم زيادي اورد دادم ولي ديگه به بزرگي خودتون ببخشيد)
پيشاپيش از لطفتون ممنون.

برادر گرامی :

وبلاگ یعنی تو چند صفحه داری و نمی تونی چیزی مثل عکس ، موزیک و ... رو روش آپلود کنی و باید جای دیگه آپلود کنی ولی وبسایت یعنی هر چیزی می تونی آپلود کنی
همون چیزی که تو وبلاگ های بلاگفا هست ولی خفن و ساده داره که بلاگفا خیلی ساده هست !
ajax : مثلا اون ارسال سریع مطلب که صفحه عوض نمیشه با Ajax هست . mysql : اطلاعات تو این ذخیره می شه . PHP : مدیریت محتوا رو با PHP نوشتن ! (( کارش تقریبا همینه )) !
هاست جایی هست که اطلاعاتی مثل عکس ، موزیک ، فایل های وب و ... روش آپلود میشه که هاست هم مقدار داره !

برادران P30World شاید به نوشته هام اشکال زیاد بگیرن . من به ساده ترین شکل نوشتم که آقای HRN بفهمن ! :31::31:

تشکر // :31::31:

Bill Gates
07-03-2009, 09:04
PHP : مدیریت محتوا رو با PHP نوشتن ! (( کارش تقریبا همینه )) !

چرا php رو اینقدر محدود نشون میدی؟

- برنامه نویسی صفحات وب ( Open source ) در حال توسعه :31:

07-03-2009, 10:55
دیدید گفتم . در عرض 5-6 دقیقه اشکال گیری دوباره شروع شد !!!

من به ساده ترین شکل نوشتم که آقای hrn بفهمن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این رو برای عمه ام نوشته ام !!!!!!!

as13851365
07-03-2009, 17:17
می تونستی به جای این که بگی "PHP : مدیریت محتوا رو با PHP نوشتن ! (( کارش تقریبا همینه )) !" بگی php یک زبان سمت سرور است که بیشتر کارهای یک سایت را با این زبان می نویسند ( مانند تشخیص کاربران - ذخیره اطلاعات و .... ) فکر کنم این خیلی ساده تر باشه

نمی دونم چرا به جای ساده کردن مطلب می زنند چشش رو در می آرن می گن ما می خواستیم ساده بگیم که همه بفهمند.

در ضمن با هیچ کسی هم دشمنی ندارم فقط اگه می شه هر چیزی رو با اصولش بگید

Bill Gates
07-03-2009, 19:41
این رو برای عمه ام نوشته ام !!!!!!!

حالا بی ادب نشو ;)
==
ساده ترین یا اشتباه ترین ؟ هرکی رو زبونی که کار میکنه حساسه این دوستمون هم میخوان اطلاعات صحیح داشته باشن یا برن یاد بگیرن
یه وقت یه جا بشینن اینو بگن ظرفیت php رو کم نشون میده ;)

07-03-2009, 20:11
بی خیال بابا . الان به جا های باریک می کشه !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با عرض معذرت از تمامی اعضا !

HRN
07-03-2009, 21:20
سلام:
دسته همه اساتيد محترم درد نكنه كه به ما تازه كارا هم اهميت ميدن . اقا محمد لطف كردين من فقط ميخواستم معني اين اصطلاحات رو بدونم كه شما مفهوم رو رسونديد.
با عرض معزرت چند سوال ديگه داشتم:
1- ما وقتي برنامه نويسي هاي يك وبلاگ يا يك سايت رو در كامپيوتر خود انجام ميديم چه طور بايد اون رو در اينترنت قرار بديم يا به عبارتي به دامنه ي خودمون متصل كنيم.
2- چند زبون برنامه نويسي تحت وب داريم؟
3- قالب يك سايت يا يك وبلاگ كه توسط خودمون ميسازيم چه طور بايد در اينترنت بزاريم كه خود با كساني ديگر بتوانند از اين قالب استفاده كنند.
ميدونم سوالاتم يكم از نام تاپيك فاصله گرفت ولي خوب اصطلاحات ديگه اي گير نياوردم لطفا اگر زحمت نيست يك سري از اصطلاحات ديگه كه خود دوستان ميدونند رو خودشون توضيح بدن تا اگه بعدن به اين اصطلاحات بر خورديم بدونيم چي به چي هست.
بازم ببخشيد اگه سوالاتم يكم بي ربط هست
و يك خواهش ديگه كه لطفا اگه سولات رو يكم كاملتر جواب بدين تا ما هم بفهميم كار دقيق اين اصطلاحات چي هست ممنون ميشم.
بازم از توجه شما عزيزان ممنون

j a n
07-03-2009, 22:42
سلام:
دسته همه اساتيد محترم درد نكنه كه به ما تازه كارا هم اهميت ميدن . اقا محمد لطف كردين من فقط ميخواستم معني اين اصطلاحات رو بدونم كه شما مفهوم رو رسونديد.
با عرض معزرت چند سوال ديگه داشتم:
1- ما وقتي برنامه نويسي هاي يك وبلاگ يا يك سايت رو در كامپيوتر خود انجام ميديم چه طور بايد اون رو در اينترنت قرار بديم يا به عبارتي به دامنه ي خودمون متصل كنيم.
2- چند زبون برنامه نويسي تحت وب داريم؟
3- قالب يك سايت يا يك وبلاگ كه توسط خودمون ميسازيم چه طور بايد در اينترنت بزاريم كه خود با كساني ديگر بتوانند از اين قالب استفاده كنند.
ميدونم سوالاتم يكم از نام تاپيك فاصله گرفت ولي خوب اصطلاحات ديگه اي گير نياوردم لطفا اگر زحمت نيست يك سري از اصطلاحات ديگه كه خود دوستان ميدونند رو خودشون توضيح بدن تا اگه بعدن به اين اصطلاحات بر خورديم بدونيم چي به چي هست.
بازم ببخشيد اگه سوالاتم يكم بي ربط هست
و يك خواهش ديگه كه لطفا اگه سولات رو يكم كاملتر جواب بدين تا ما هم بفهميم كار دقيق اين اصطلاحات چي هست ممنون ميشم.
بازم از توجه شما عزيزان ممنون

1-شما باید فایل های رو که ساختید(html or php) روی هاست خودتون آپلود کنید و دامنه خودتون رو به هاستتون وصل کنید :20:
2- تا جایی که من می دونم :20: php -asp سمت سرورند و با html هم میشه سایت ساخت که سمت سرور نیست
3- شما قالب رو که ساختید باید مطالبتون رو هم توش بزارید و روی سرورتون آپلود کنید :20:
برای اینکه بهتر متوجه بشی میگم :31:
الان مثلا بلاگفا شما وبلاگ که می سازید روی هاست بلاگفا قرار می گیره و وقتی که آدرس وبلاگتون رو می زنید وصل می شید به وبلاگتون
:31::31::31::31:

07-03-2009, 23:05
این زبان هایی که من می دونم :

PHP
ASP
ADO
JSP
Python
Prel

واقعا دیگر JSP , ADO , Prel قدیمی و سنگین شده اند !

reza.mir
11-03-2009, 12:24
اولا Prel نه و Perl
دوما از روی چه منبعی دارید این حرف را می زنید عزیز تر از گل و خاشاک
Perl شاید قدیمی باشد ولی هرگز به آن سنگینی که شما می گویید نیست همین حالا هم در بسیاری از موارد کاربرد خاص خودش را دارد ولی فراگیری آن قدری دشوار است
سوما ADO زبان نیست بلکه یک اصطلاح است که در .NET برای کار با دیتابیس به کار می رود.
چهاروما JSP زبانی با انعطاف پذیری بسیار بالا، که شرکتی همچون IBM از این زبان مربوط به وب برای خود استفاده می کند

neopersia
11-03-2009, 15:03
این زبان هایی که من می دونم :

PHP
ASP
ADO
JSP
Python
Prel

اونی که قدیمی شده (البته هنوزم تو نسخه های جدید میشه ازش استفاده کرد) ASP هست نه perl و jsp
ADO هم توی نسخه های جدید دات نت فکر کنم هنوز وجود داره و استفاده میشه (مایکروسافتیه من زیاد نمیشناسم!)

اون دوتای دیگه یعنی perl و jsp جزو پر قدرت ترین زبانهای برنامه نویسی هستن. نه تنها توی وب بلکه تو نوشتن برنامه های دسکتاپ هم استفاده میشن (البته jsp که از زیر مجموعه های جاوا هست و برای وب طراحی شده اما خود جاوا رو نمیشه به قدرتش شک کرد)

HRN
31-03-2009, 03:23
سلام:
بازم با يك سري سوال اومدم كه اميد وارم دوستان بي جواب نزارنمون
جواب هاي قبلي دوستان خيلي كمكم كرد و الان يك هاست دارم كه ميخوام شروع كنم سايتم رو توش اپلود كنم و بعد مديريت محتوا و ...
حالا كه تا اينجا اومدم يك سري سوال ديگه برام پيش اومده كه خودم يك چيزايي از اينور و اونور فهميدم ولي ميخوام كاملا روشن بشم.
1- Cpanel و vistaPanel چيست؟
2- FTP چيست و به چه دردي ميخوره؟
3- لوكال هاست چيست و به چه دردي ميخوره؟
سوال هام تموم نشوده اگه دوستان لطف كنن به همين 3 تا سوال جواب بدن من بقيه رو هم ميگم آخه خيلي وقته پست ندادم ميترسم كسي به سوال ها جواب نده.
بازم از دوستاني كه به سوال هاي قبلي پاسخ دادن كمال تشكر رو دارم
ممنون

HRN
02-04-2009, 00:30
كسي نميخواد جواب بده (نكنه همه رفتند مسافرت)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!