PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشورت و راهنمایی: بررسی حل مشکل css در IE6 - این قسمت: margin و padding ?!؟

DaRiOuShJh
29-01-2009, 15:30
:27:چه اسمی شد! یاده پسره کوهستان و حنا دختری در مزرعه و .... و اینا افتادم!×!

بگزریم

خوب گفتم یه تاپیک اختصاصی در این مورد داشته باشیم که در کنار کدهای دیگه ای که ie6 چپ و چوله میبینه این کدها از بیشترین حساسیت به نظرم برخوردارن

از مقدمه بگزریم من تا اینجا دو تا راه دیدم برای این موضوع:

1. استفاده از اسکریپتی چیزی که با شناختن browser type بعد از css کلی صفحه اگر ie بود فایل css جداگونه ی این مرورگر رو هم لود کنه و به قولی متغیر های قبلی رو با جدید ها عوض کنه

2. استفاده از روشه من در آوردیه بنده که یه عکس gif به صورت transparent رو به میزانه کافی در مواقع ضروری کش بیاریم! چون سایز عکس ها در تمامی مرورگرها یکسان نشون داده میشه در نتیجه همه جا دقیق در میاد!

ولی یه مشکل داره که اونم اینه که اگه بعد از این کد div باشه دیگه نمیشه ازش استفاده کرد چون div میافته خطه پایین

نظره شما چیه؟

دارم قالبه سایتم رو با ie هماهنگ میکنم گیر کردم مخصوصا تو مورده دوم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eAmin
29-01-2009, 19:51
سلام.

خوبه، ولی طراحی هر سایتی فرق می کنه، و بسته به محتوایی که داره ممکنه یه جا گیر بده. و نمی شه راه حل 100% در اینباره پیدا کرد.

البته یه راه دیگه هم هست، و اون هم css ---- ه که می شه این بلا رو سر ie در آورد. راههای زیادی وجود داره که می تونیم استفاده کنیم. توی ie6 با اضافه کردن آندرلاین ( _ ) قبل از هر دستور می شه اینکار رو انجام داد،( یعنی به ie می فهمونیم که شما بیا این رو در نظر نگیر و به padding کاری نداشته باش، تو با این سرکاری padding_ شیر فهم شد؟ [ ناراحت نشید، مخاطبم ie بود :31: ] ) برای ie7 هم با استفاده از علامت تعجب ( ! ) یا اینجوری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که توی ie جواب می ده و نه مرورگر دیگه ای. و خیلی از موارد دیگه که گفتنشون آدمو بیچاره می کنه:31:

DaRiOuShJh
29-01-2009, 21:22
آخه اینطوری برای هر نوع ie یه چیزی میشه که! حالا یکی با وین 98 اومد IE ش 4.5 بود!×! اون چی؟
بنده که دارم رو سایت کد میزارم که هر کی با ie میاد راه نده بگه برو FF بگیر بعد بیا! دهه!×!
اون دو تا روشی که گفتم بنا به قالب ها میشه استفاده کرد ها!×!

من این انجمنه رو که درست میکردم قالبش از اینا داشت:

کوش؟ آهان!:

if($context['browser']['is_ie'])
echo '
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/template_ie.css?rc2" />';

حالا نمیدونم همه جا جواب میده این یا نه

eAmin
29-01-2009, 23:37
آخه اینطوری برای هر نوع ie یه چیزی میشه که! حالا یکی با وین 98 اومد IE ش 4.5 بود!×! اون چی؟
بنده که دارم رو سایت کد میزارم که هر کی با ie میاد راه نده بگه برو FF بگیر بعد بیا! دهه!×!
اون دو تا روشی که گفتم بنا به قالب ها میشه استفاده کرد ها!×!

من این انجمنه رو که درست میکردم قالبش از اینا داشت:

کوش؟ آهان!:

if($context['browser']['is_ie'])
echo '
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="', $settings['theme_url'], '/css/template_ie.css?rc2" />';

حالا نمیدونم همه جا جواب میده این یا نه
شما بی خیال اونایی شو که وین 98 دارن! ( هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد! ) درصدشون خیلی کمه و مطمئنا نیازی بهشون نداری ;-)
بیننده های اصلی وبلاگت رو اونایی که از ie6 به بعد دارن قرار بده، بی خیال کسی باش که پایین تر از این ورژنها داره. ( حداقل من یکی که اینجوریم. )
اونطوری هم که دیگه خیلی تابلو می شه، اگر یکی باشه که عشق ie باشه اونوقته که...
آره ولی منظور یه چیزه دیگه بود! یعنی یه راهی پیدا کنیم که واسه ی همیشه جواب بده که نیاز به دستکاری نداشته باشه. که چنین چیزی غیر ممکنه، همونطور که گفتم به محتوای داخلش ربط داره، من از این رو این حرفو زدم :دی

اون کدی هم که قرار دادی نه هرجا کار نمی کنه، قبلا یه کاربری بود به نام jandeddy یه کد php قرار داده بود که مرورگرها رو سمت سرور شناسایی می کرد، اگه بگردی پیدا می شه. ولی خب کی می ره این همه راهو اونم تو! با conditional if کارت راه میافته، البته فقط تو ie بازم.

David.Jn
30-01-2009, 00:31
ولی امین من هم با این نظر موافقم که چند تا فایل استایل پیش بینی بشه و اگه مرورگر شناسایی شد بیاد بگه اون فایل واسه استایل لود بشه که هم تو ff جواب میده و هم تو ie و هم تو opera
تا ببینیم نظرات دیگران چیه
راستی ابنو یکم توضیح میدی منظورت چه جوریه؟(آخه اونوقت ff با این استایل چکار میکنه)

توی ie6 با اضافه کردن آندرلاین ( _ ) قبل از هر دستور می شه اینکار رو انجام داد،( یعنی به ie می فهمونیم که شما بیا این رو در نظر نگیر و به padding کاری نداشته باش، تو با این سرکاری padding_ شیر فهم شد؟ [ ناراحت نشید، مخاطبم ie بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ] ) برای ie7 هم با استفاده از علامت تعجب ( ! ) یا اینجوری:

DaRiOuShJh
30-01-2009, 01:45
خوب اینطور که پیداس fire fox لود میکنه دیگه!×!
باید به ترتیب نوشته شن که بعدی ها رو قبلی overwrite شن به قولی!×!
ولی این روشه اول که گفتم رو خیلی ها ازش استفاده کردن دیدم!
ولی لنگه کدشم!×!

البته میشه یه گار کرد که کاره قدیمی ای هست

با جاوااسکریپت صفحات رو طبقه نوعه مرورگر مشخص کرد!×!
همون کاری که من میخوام بکنم

واقعا به بن بست رسیدم سره هماهنگ سازیه IE با سایتم

مشکل اصلی هم همین IE هست

دیگه opera و safari و chrome و FF و ... استاندارداشون خیلی شبیهه همه

David.Jn
30-01-2009, 13:48
چند وقت پیش یاسر یه کد بره من نوشت برای تغییر استایل سایت
فکر میکنم این کارتو راه بندازه.
و روش خوبی هم به نظر میاد.

مرورگر که شناسایی شد میشه style رو تغییر داد.

DaRiOuShJh
30-01-2009, 16:43
مرسی

آخه این برای داخله سایته که مثلا لود شد چند تا لینک باشه که استایل رو عوض کنه

برای شناسایی مرورگر نیست

eAmin
30-01-2009, 16:44
ولی امین من هم با این نظر موافقم که چند تا فایل استایل پیش بینی بشه و اگه مرورگر شناسایی شد بیاد بگه اون فایل واسه استایل لود بشه که هم تو ff جواب میده و هم تو ie و هم تو opera
تا ببینیم نظرات دیگران چیه
راستی ابنو یکم توضیح میدی منظورت چه جوریه؟(آخه اونوقت ff با این استایل چکار میکنه)

به نظرم راه عاقلانه ای نیست!
اینجوری که خیلی تابلو می شه، یعنی برای هرمرورگر یه استایل متفاوت بکار ببریم؟ نه اصلا درست نیست! اینجوری که وقت برنامه نویس خیلی تلف می شه.
ببین همونطور که معلومه، تنها مشکل ما ie هست درست؟ ( توی مرورگرهای دیگه زیاد مشکل ایجاد نمی شه اگه درست کد بزنیم. خب برای ie یه راه هست، یعنی conditional if یا conditional comment خب این خیلی کار مارو ساده تر می کنه، با این راه می تونیم فقط قسمتهایی رو که مشکل داره رو درست کنیم.
به اینصورت که یه style درست می کنیم، که با همه مرورگرها سازگار باشه خب، بعد اگر جایی از اون مشکل داشت توی ie به وسیله همونهایی که گفتم درستش می کنیم.
ببینم، شما اصلا سایت یاسر رو دیدید؟ پیشنهاد می کنم حتما یه سری بهش بزنید، اونم از همین راه استفاده کرده که می گم. اطلاعات بیشتر هم اینجاها هست:

یه چیز رو هم بگم، safari و opera زیاد با هم فرقی نمی کنن، یعنی اگه اپرا یه جا گیر بده، دقیقا سافاری هم همونجا گیر می ده! فقط فایرفاکس در بعضی از موارد با این دوتا فرق می کنه.

در مورد css ---- هم، فایرفاکس و بقیه مرورگرها به عنوان یه دستور غلط تلقی می شه. اینو ببین:

خوب اینطور که پیداس fire fox لود میکنه دیگه!×!
باید به ترتیب نوشته شن که بعدی ها رو قبلی overwrite شن به قولی!×!
ولی این روشه اول که گفتم رو خیلی ها ازش استفاده کردن دیدم!
ولی لنگه کدشم!×!

البته میشه یه گار کرد که کاره قدیمی ای هست

با جاوااسکریپت صفحات رو طبقه نوعه مرورگر مشخص کرد!×!
همون کاری که من میخوام بکنم

واقعا به بن بست رسیدم سره هماهنگ سازیه IE با سایتم

مشکل اصلی هم همین IE هست

دیگه opera و safari و chrome و FF و ... استاندارداشون خیلی شبیهه همه
با جاوااسکریپت که زیاد جلب نیست. سمت سرور باشه باز بهتره از این، ولی بهتر از اون هم روشی که گفتم.

DaRiOuShJh
30-01-2009, 17:34
مرسی امین
الان دارم اونصفحه ها رو که دادی میبینم
راهه خوبیه!

در مورده استفاده از چند استایل هم لازم نیست همه ی کدها نوشته شن تو همه!

فقط اون قسمت هایی که مشکل سازن کافیه نوشته بشن

ولی این روشه تو بشه که عالیه

هم ساده تره هم سریعتر!

ولی امین این سایتم رو نمیدونم از کجاش شروع کنم!

دیروز 8 ساعت کار کردم فقط تونستم قسمته header اش رو سازگار کنم

این قد هم div تو همه که آدمه گرگیجه میگیره

مصیبتش هم اینه که چون گرافیکیه حتی یه پیکسل اضافه و کم هم تاثیر میزاره!××$#^$

David.Jn
30-01-2009, 18:45
مرسی

آخه این برای داخله سایته که مثلا لود شد چند تا لینک باشه که استایل رو عوض کنه

برای شناسایی مرورگر نیست
نه منظورم این نبود که دقیق همین کد رو استفاده کنید(خواستم نشون بدم که با تمام مرورگرها تغییر استایل جواب میده)!
یه تابع مینویسیم برای شناسایی مرورگر بعد از اینکه مررگر شناسایی شد (مثلAjax ) اونوقت Style مورد نظر رو لود میکنیم و کافیه تابع مورد نظر رو تو رویداد onload قرار بدیم.
لازم هم نیست برای تمام مرورگرها Style جدا قرار بدیم مشکل ما فقط با IE ه پس دو تا Style قرار میدیم یکی برای IE و یکی دیگه برای مرورگرهای استاندارد
البته نظر امین هم چیز جلبیه.
راستی امین جایی رو نمیشناسی که فرق بین مرورگرها در نمایش سایت و چیزهای دیگه رو گفته باشه(مثل همین padding).

eAmin
31-01-2009, 19:26
راستی امین جایی رو نمیشناسی که فرق بین مرورگرها در نمایش سایت و چیزهای دیگه رو گفته باشه(مثل همین padding).
نه داود جان من چنین منبعی رو سراغ ندارم.

DaRiOuShJh
31-01-2009, 22:05
والا داوود برار نظره جالبه ولی مشکل مفقودیته کدشه!×!

امینی بابا!×! (: هه هه هه با سیبیل!:)
در مورده هم _ و ! این چیزها سره پارامترها یه مثاله جلب میتونی بزنی؟

راستی میگم یه کاری کنم

ببینم تو وردپرس میشه دو تا قالب داشت؟

بعد اسکریپت میزارم اوله سایت که اگه ie باشه به جای خونشون بفرسته اونیکی قالب! ها؟

آخه سازگار کردنه همین قالبم کاره اصحابه فیله!×!

David.Jn
31-01-2009, 23:36
والا داوود برار نظره جالبه ولی مشکل مفقودیته کدشه!×!
پسر تنبل نباش بشین بنویس (واسه تو افت داره مثلآ کاربر فعالیا).
اگه وقت کنم تا فردا مینویسم
ولی امین هم نباید بزنه زیرش ، باید بیاد نحوه درست استفاده کردن اونارو و css ---- رو یاد بده

DreaMaryam
31-01-2009, 23:55
من یه کتاب html داشتم که دقیقن یک فصل داشت توضیح میداد که طراح ها چقدر سعی کردند تا بتونن تفاوت بین مرورگرها رو از بین ببرن اونجا دقیق نوشته بود که حتی اختلاف نمایش مرورگرهای مختلف چند پیکسله. فقط مشکلی که هست اینه که الآن کتابه دم دستم نیست خودم هم همیشه از راههای تقلبی استفاده می کنم برای حل این مشکل ها ولی حتمن در اولین فرصت اون متن رو می ذارم اینجا.

موفق باشید

eAmin
01-02-2009, 16:02
اميني بابا!×! (: هه هه هه با سيبيل!:)
در مورده هم _ و ! اين چيزها سره پارامترها يه مثاله جلب ميتوني بزني؟

راستي ميگم يه کاري کنم

ببينم تو وردپرس ميشه دو تا قالب داشت؟

بعد اسکريپت ميزارم اوله سايت که اگه ie باشه به جاي خونشون بفرسته اونيکي قالب! ها؟

آخه سازگار کردنه همين قالبم کاره اصحابه فيله!×!
:31:
برو سراغ گوگل! اونا هم چیزی بیشتر از اونی که توی صفحه ی قبل گفتم نداره.

ورد پرس رو نمی دونم، قبلا یکمی باهاش تو لوکال ور رفته بودم، قسمت ادمین فک کنم، یه جایی داشت، که می تونستی قالب دلخواهت رو انتخاب کنی.

باز رفتی سراغ اسرکیپت؟!!؟:28: همون راهی که گفتم. اصلا یه کاری کن تو.
ببین تمامی کدهای css خودت رو که برای فایرفاکس، سافاری، اپرا و کروم زدی رو تو یه فایل css قرار بده و با این دستور اون فایل مربوطه رو فراخوانی کن:

این تکه کد توی تمامی مرورگرها کار می کنه به غیر از ie تا ورژن 7 ش، چون ما پارامترهای screen و print رو بعد از url قرار دادیم، ie فکر می کنه اونها هم مربوط به آدرسه فایله! ( واقعا باید به هوش ie آفرین گفت! :38: )
خب تا اینجای کار می شه ایجوری:

خب تا اینجای کار که مشکلی نیست؟ بعد از اون نوبت به ie میرسه، که اونم به اینصورت باید عمل کنی:

فرض بر اینه که می خوای از دوتا استایل استفاده کنی. می بینی که نیاز به هیچ اسکریپت اضافی نیست!

ولي امين هم نبايد بزنه زيرش ، بايد بياد نحوه درست استفاده کردن اونارو و css ---- رو ياد بده
همونطور که گفتم، تا گوگل هست من اینجا چکاره ام؟:10: بر گوگل بزن css hacks تمومه، اکثرا چیزای جالبی پیدا می کنی، یکیش هک کردن min-height تو ie و ...

DaRiOuShJh
01-02-2009, 16:27
ها؟
ایول داری برادر اونم چند تا
خدایی اینو دیگه نمیدونستم
خوب امین حالا میگی برای ie رو چی ریختی شروع کنم؟
یعنی یه استایل از اول شروع کنم یا با همون قبلی کار کنم و بعضی جاهاش رو تغییر بدم

آخه بعضی جاها که چند تا div تو همن نمیدونم کدوم رو باید دستگکاری کنم استایلش رو از طرفی هم یه پیکسل این ور اون ور بشه قالب تو هر دو مرورگر پخ پخ میشه

عظمه ملی میخواد!

eAmin
01-02-2009, 17:13
ها؟
ایول داری برادر اونم چند تا
خدایی اینو دیگه نمیدونستم
خوب امین حالا میگی برای ie رو چی ریختی شروع کنم؟
یعنی یه استایل از اول شروع کنم یا با همون قبلی کار کنم و بعضی جاهاش رو تغییر بدم

آخه بعضی جاها که چند تا div تو همن نمیدونم کدوم رو باید دستگکاری کنم استایلش رو از طرفی هم یه پیکسل این ور اون ور بشه قالب تو هر دو مرورگر پخ پخ میشه

عظمه ملی میخواد!
به نظر من اگر روی همون قبلی کار کنی، کمتر وقتتو می گیره!

از اون قبلی پشتیبان تهیه کن که خراب نشه، بعدا بگیر روش کار کن، نظر چند نفر از اساتید دیگه رو هم بپرس شاید یه دری باز شد:31:

DaRiOuShJh
01-02-2009, 18:27
برار BU که همیشه میگیرم

اینجا هم مطرحش کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی کار باید اساسی بشه

میگم ایمن یه کپی از اون css اصلیم میگیرم اسمش رو میزارم ie.css

اون پارامترهایی که مشکلی ندارن رو حذف میکنم

اونایی هم که مشکل دارن رو به مقدار مناسب تغییر میدم

خوبه؟

بابا تمامه مشکل اینجاس که من یه پیکسل تو استایل بالا پایین میکنم باید همزمان 5 تا صفحه از مرورگرهای مختلف باز داشته باشم بپام که تو هرکدوم به هم نخوره

ولی اینطوری چون ie فقط میخونه فک کنم همون ie رو باز داشته باشم حل باشه؟
ها؟ چی میگی؟

اینم بگیر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هی میگم یه سایتی چیزی راه بنداز این فتوا هات رو توش بنویس سه امت استفاده کنن میگی نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
01-02-2009, 18:33
با پر رویی تمام دو تا پست پشت سر هم میدم! اوهوم!!!

نه اینطور که پیداس اگه ie اولی رو قرار بوده نبفهمه پس باید این دومی هم کامل باشه
نمیشه چیزی رو حذف کرد

اوکی! هر وقت چند تا آلبوم موتول خشنگ و خفن رسید دستم دست به کار میشم و حالش رو میگیرم

eAmin
01-02-2009, 19:36
اینم بگیر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هی میگم یه سایتی چیزی راه بنداز این فتوا هات رو توش بنویس سه امت استفاده کنن میگی نه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فتواهام کجا بود دیگه :blink:

بزار من اول یه فکری به حال اون یکی دیگه بکنم بعدا اگر این یکی حس و حالم رو نگرفته باشه، یکی برای چرت و پرت هام درست می کنم :31:

نه اینطور که پیداس اگه ie اولی رو قرار بوده نبفهمه پس باید این دومی هم کامل باشه
نمیشه چیزی رو حذف کرد

اوکی! هر وقت چند تا آلبوم موتول خشنگ و خفن رسید دستم دست به کار میشم و حالش رو میگیرم

دقیقا....:27:

David.Jn
01-02-2009, 20:50
این تکه کد توی تمامی مرورگرها کار می کنه به غیر از ie تا ورژن 7 ش، چون ما پارامترهای screen و print رو بعد از url قرار دادیم، ie فکر می کنه اونها هم مربوط به آدرسه فایله! ( واقعا باید به هوش ie آفرین گفت! )
خب تا اینجای کار می شه ایجوری:
Html کد:

<style type="text/css">
/* firefox, safari, opera, chrome & etc... */
@import url("standard.css") screen, print;
</style>

خب تا اینجای کار که مشکلی نیست؟ بعد از اون نوبت به ie میرسه، که اونم به اینصورت باید عمل کنی:
Html کد:

<!--[if ie]>
<style type="text/css">
/* only work in ie */
@import url("ie-style.css");
</style>
<![endif]-->

فرض بر اینه که می خوای از دوتا استایل استفاده کنی. می بینی که نیاز به هیچ اسکریپت اضافی نیست!

واقعآ دمت بسی ولرم
خیلی جلب بود
فکر میکنم دیگه نیازی به جاوااسکریپت و توابع و ... نیست همین کد امین جوابگو میتونه باشه.

DaRiOuShJh
01-02-2009, 20:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بنده کناره گیریم رو از دنیای طراحی وب به خاطره این IE ذلیل مرده اعلام میدارم!

بابا پیرم کرد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عجب خنگیه! هی بهش میگم این posts بغله side bar باید باشه هی میندازه زیرش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پی نوشت: الان اسکریپت رو اضافه میکنم اصلا ie صفتان رو راه نده!!@!! همینه که هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

neopersia
01-02-2009, 21:05
هه هه هه...
ای ول ie! میبینم که خوب حالتو گرفته :31: :10:
بابا چرا انقدر خودتو گیج میکنی! امین که همون اول گفت بهتره از کامنتهای شرطی اینترنت اکسپلورر استفاده کنی!
اولش یه استایل کامل برای مرورگرهای استاندارد بنویس و ضمیمه کن تو head صفحه. بعدش یکی دیگه هم بنویس که فقط اون قسمتهایی رو که ie مشکل داره درست کنه و تگش رو بزار زیر اون قبلی. حالا بعد از اونکه صفحه کاملاً با اینترنت اسکپلورر سازگار شد این استایل دومی رو بزار توی یک کامنت شرطی که بقیه مرورگرا نخوننش!

DaRiOuShJh
02-02-2009, 13:25
هه هه هه...
ای ول ie! میبینم که خوب حالتو گرفته :31: :10:
بابا چرا انقدر خودتو گیج میکنی! امین که همون اول گفت بهتره از کامنتهای شرطی اینترنت اکسپلورر استفاده کنی!
اولش یه استایل کامل برای مرورگرهای استاندارد بنویس و ضمیمه کن تو head صفحه. بعدش یکی دیگه هم بنویس که فقط اون قسمتهایی رو که ie مشکل داره درست کنه و تگش رو بزار زیر اون قبلی. حالا بعد از اونکه صفحه کاملاً با اینترنت اسکپلورر سازگار شد این استایل دومی رو بزار توی یک کامنت شرطی که بقیه مرورگرا نخوننش!

حالم رو گرفته؟ بابا پیرم کرده!:19:
منم دارم همین کار رو میکنم دیگه
ولی نمیدونم چرا اینقد بازی داره در میاره

اون اوله اول اون قالب استاتیکه رو با همه مرورگرها سازگار کرده بودم

مینطور که تو این مدت خرت و پرت اضافه کردم بهش اینطوری شده

الان با این کدها کار میکنم:

<style type="text/css">
@import url('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]') screen, print;
</style>
<!--[if IE]>
<style type="text/css">
@import url('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]');
</style>
<![endif]-->
اصلا یکی به من بگه این کدهایی که مشخص میکنه یه div زیره div قبل بیافته یا بغلش چیه؟

eAmin
02-02-2009, 13:59
اصلا یکی به من بگه این کدهایی که مشخص میکنه یه div زیره div قبل بیافته یا بغلش چیه؟
خب اگه float بدی که، می یان بغل هم.

DaRiOuShJh
02-02-2009, 14:58
خوب من هم float میدم هم clear: none ولی باز هم پایینش میافته

DaRiOuShJh
04-02-2009, 12:16
اعلان: این تاپیک رو زمین مانده است همچنان![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موضوع آخری

eAmin
04-02-2009, 12:53
اعلان: این تاپیک رو زمین مانده است همچنان![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موضوع آخری
شرمنده ولی نمی دانم والا! باید کار کنه که نمی کنه...

فعلا همینجوری باهاش بازی، اینور کن، اونور کن، بالا کن، پایین کن، کن شاید درست شه:31:

ببین br ی چیزی اضافه نداره، تو کدهای html ؟

DaRiOuShJh
04-02-2009, 13:34
شرمنده ولی نمی دانم والا! باید کار کنه که نمی کنه...

فعلا همینجوری باهاش بازی، اینور کن، اونور کن، بالا کن، پایین کن، کن شاید درست شه:31:

ببین br ی چیزی اضافه نداره، تو کدهای html ؟

امین میخووای css اون قسمت رو میزارم:

نگاه کن
side bar 155 هست عرضش و float ش چپ هست
بقیه رو کاری نداشته باش تا این آخر که posts شروع میشه
اینم عرضش 570 هست و float ش راست هست
اون margin هم نقشه باقالی هست تو ie
صفر هم بکنمش بازم پایینه

چه کنم؟

br که تو کدهای side bar زیاده ولی میگه سنمی داره؟

eAmin
05-02-2009, 12:19
خشنگ من! من همین کدها رو تستیدم هیچ مشکلی نداشته بید! مشکل از کدها html ته که باید بگردی ببینی کجای کار ایراد داره.
ie 6

DaRiOuShJh
05-02-2009, 12:32
مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی از این تست کردن و ... متنفرم!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]