PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در یک مقایسه دیگر بین مرورگرهای اینترنتی، Opera اول شد

franch
18-01-2009, 14:31
تا چندي پيش بعضي از کاربران گمان مي‌کردند تنها يک راه براي گشت‌وگذار در وب و مشاهده صفحات اينترنتي وجود دارد و آن عبارت است از: اينترنت اکسپلورر (Internet Explorer) که بعضاً IE خوانده مي‌شود.

البته اکنون ديگر واضح است که علاوه بر مرورگر مايکروسافت يعني همان IE، مرورگرهاي ديگري هم وجود دارد که اتفاقاً عملکرد، سرعت و امنيت بهتري براي کاربران خود به ارمغان مي‌آورد.

تعداد مرورگرهاي اينترنتي بسيار زياد و متعدد است و بسياري از کاربران حتي نام آنها را نشنيده‌اند، چه برسد به اينکه با آنها کار هم کرده باشند. به عنوان مثال شما کسي را مي‌شناسيد که با مرورگرهايي همچون Camino، Epiphany و SeaMonkey وبگردي کرده باشد؟! خود شما چطور؟!

با اين حال چند مرورگر تقريباً نوظهور و تازه‌نفس، به نوعي رقيب IE مايکروسافت به‌شمار مي‌روند. اين مرورگرها عبارتند از: سافاري (Safari) مرورگر اپل، فايرفاکس (Firefox) مرورگر موزيلا، کروم (Chrome) مرورگر گوگل و اپرا (Opera) مرورگر شرکت نروژي اپرا.

«داشتن سرعت بالا» و «تامين امنيت در برابر هکرها و برنامه‌هاي مخرب» چيزهايي است که کاربران از مرورگرهاي اينترنتي مي‌خواهند و انتظار دارند. جالب اينجاست که اينترنت اکسپلورر نه تنها فاقد اين دو گزينه است، بلکه محبوبيت و رواج گسترده آن بين کاربران در سراسر جهان، باعث شده است که هکرها به چشم يک طعمه چرب و شيرين به آن نگاه کنند. به نظر من اگر اينها را در کنار باگ‌هاي متعدد IE قرار دهيم، بايد حق را به هکرها بدهيم!

اخيراً The Atlanta Journal-Constitution مقايسه‌اي بين چند مرورگر مطرح اينترنتي (همان‌ها که در بالا ذکر شد) انجام داده است و در پايان مرورگر خوش‌دست و سريع Opera را به عنوان بهترين، معرفي نموده است.

گزينه‌هايي که در اين آزمون محک خورده است، عبارتند از: سرعت، قابليت اطمينان، امنيت و نامشهود بودن.

mobin
18-01-2009, 15:25
تمام اپرا به چند تا افزونه فایر نمیرسه:21:
اینها تبلیغات کذاییه :13:

hojjat_vahidi
18-01-2009, 15:38
من موافقم چون خودم چند وقته اپرا را به فاير فاكس ترجيح دادم چون مزيتهاي فراواني داره كه بايد اونها را ديد

BehzadKiNG
18-01-2009, 15:44
به نظرم اگه با dial up کار کنی اپرا بهتره و اگر با adsl فایرفاکس . . .

franch
18-01-2009, 16:21
دركل من با هر دوي اينها كار كردم. فرق انچناني ندارن.

ramin4116
18-01-2009, 19:32
دركل من با هر دوي اينها كار كردم. فرق انچناني ندارن.

من هم با نظر دوست گلمون موافقم هر دو یکیه باید شما ببینید که کاربران از محیط کدام برنامه بیشتر خوششون میات یعنی باید ببینید کدام برنامه بیشتر کاربر پسنده

'POP'
18-01-2009, 20:18
منبع اصلی این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مراجع معتبری که این قبیل "مقایسه های تخصصی" صورت میدند بر مبنای سلیقه و خوشایند کاربرها اعلام نظر نمی کنند.

satttanism
19-01-2009, 12:28
منبع اصلی این مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ness%2fcontent%2fbusiness%2fstories%2f2009%2f01%2f 18%2ftechnobuddy_bill_husted.html)
مراجع معتبری که این قبیل "مقایسه های تخصصی" صورت میدند بر مبنای سلیقه و خوشایند کاربرها اعلام نظر نمی کنند.

من از مراجع معتبر تر هم مقایسه دیدم هر کدوم یه جور مقایسه می کنند و یه نتیجه داره
کلا تا حالا مقایسه ای قابل قبول من جایی ندیدم

حامدرضائی
29-01-2009, 21:21
تا چندي پيش بعضي از کاربران گمان مي‌کردند تنها يک راه براي گشت‌وگذار در وب و مشاهده صفحات اينترنتي وجود دارد و آن عبارت است از: اينترنت اکسپلورر (Internet Explorer) که بعضاً IE خوانده مي‌شود.

البته اکنون ديگر واضح است که علاوه بر مرورگر مايکروسافت يعني همان IE، مرورگرهاي ديگري هم وجود دارد که اتفاقاً عملکرد، سرعت و امنيت بهتري براي کاربران خود به ارمغان مي‌آورد.

تعداد مرورگرهاي اينترنتي بسيار زياد و متعدد است و بسياري از کاربران حتي نام آنها را نشنيده‌اند، چه برسد به اينکه با آنها کار هم کرده باشند. به عنوان مثال شما کسي را مي‌شناسيد که با مرورگرهايي همچون Camino، Epiphany و SeaMonkey وبگردي کرده باشد؟! خود شما چطور؟!

با اين حال چند مرورگر تقريباً نوظهور و تازه‌نفس، به نوعي رقيب IE مايکروسافت به‌شمار مي‌روند. اين مرورگرها عبارتند از: سافاري (Safari) مرورگر اپل، فايرفاکس (Firefox) مرورگر موزيلا، کروم (Chrome) مرورگر گوگل و اپرا (Opera) مرورگر شرکت نروژي اپرا.

«داشتن سرعت بالا» و «تامين امنيت در برابر هکرها و برنامه‌هاي مخرب» چيزهايي است که کاربران از مرورگرهاي اينترنتي مي‌خواهند و انتظار دارند. جالب اينجاست که اينترنت اکسپلورر نه تنها فاقد اين دو گزينه است، بلکه محبوبيت و رواج گسترده آن بين کاربران در سراسر جهان، باعث شده است که هکرها به چشم يک طعمه چرب و شيرين به آن نگاه کنند. به نظر من اگر اينها را در کنار باگ‌هاي متعدد IE قرار دهيم، بايد حق را به هکرها بدهيم!

اخيراً The Atlanta Journal-Constitution مقايسه‌اي بين چند مرورگر مطرح اينترنتي (همان‌ها که در بالا ذکر شد) انجام داده است و در پايان مرورگر خوش‌دست و سريع Opera را به عنوان بهترين، معرفي نموده است.

گزينه‌هايي که در اين آزمون محک خورده است، عبارتند از: سرعت، قابليت اطمينان، امنيت و نامشهود بودن.

Libra
29-01-2009, 22:19
هیچ کدوم به اندازه IE با ویندوز سازگار نیست و به اندازه اون کامل و راحت نیست

مثلا در همین کروم ، گزینه وجودSave As BackGround Image وجود نداره ، یا محل ذخیره پوشه های بازدید شده به جای تمپوریری ، یه پوشه است به اسم اسم Cache در مسیری دیگه ، و اطلاعات رو بصورت رمز در میاره و کلی مکافات داره

البته مزیت هایی هم داره ، اما IE فرزند ویندوز هست و هیچچی جاش رو نمیگیره ...

اینا نظر شخصی خودم بود

Grand
04-04-2009, 19:03
Opera انتخاب حرفه‏ای‏ها...

حامدرضائی
04-04-2009, 19:18
البته اپرا 10

afsane_tab
04-04-2009, 21:16
opera بهتره

Viren
05-04-2009, 02:00
مرورگر که بحث و جنجال نداره
هر کی با هرکدوم راحت تره

danielo
05-04-2009, 04:24
من هم از مرورگر اپرا استفاده میکنم

_LOVE_CODER_
05-04-2009, 07:21
اپرا یک چیز دیگست لاقل برای من

eAmin
05-04-2009, 15:56
سلام.

بهتره هر حرفی رو می زنید از روی دلیل مدرک بزنید، چندین پست بالا که زده شده، فقط از روی تعصب بوده و هیچ اعتباری نیست.
در حال حاظر بهترین مرورگر سافاری 4 بتا هست، البته بهتر از اون کروم ورژن 2 هست. این تصویر رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست هم خودتون می تونید برید و تست کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

_LOVE_CODER_
06-04-2009, 08:12
سلام.

بهتره هر حرفی رو می زنید از روی دلیل مدرک بزنید، چندین پست بالا که زده شده، فقط از روی تعصب بوده و هیچ اعتباری نیست.
در حال حاظر بهترین مرورگر سافاری 4 بتا هست، البته بهتر از اون کروم ورژن 2 هست. این تصویر رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تست هم خودتون می تونید برید و تست کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سافاری که روی ویندوز نیست از هر 100 نفر شاید یک نفر یاهاش کار کرده باشه این هیچ
کروم هم مرورگر جدیده و کمتر کسی ازش استفاده میکنه
بعدیش هم اپرا هست که روی اکثر پلاتفرم ها هست از لینوکس و ویندوز تا گوشی موبایل با توجه به لیستی که گذاشتی بعد از اون هم اپرا که از بقیه مرورگرها باقی مونده بهتر بوده

satttanism
06-04-2009, 11:00
سافاری که روی ویندوز نیست از هر 100 نفر شاید یک نفر یاهاش کار کرده باشه این هیچ
کروم هم مرورگر جدیده و کمتر کسی ازش استفاده میکنه
بعدیش هم اپرا هست که روی اکثر پلاتفرم ها هست از لینوکس و ویندوز تا گوشی موبایل با توجه به لیستی که گذاشتی بعد از اون هم اپرا که از بقیه مرورگرها باقی مونده بهتر بوده

سافاری روی ویندوز نیست؟:18:
دوست عزیز شما باید یه آپدیتی بکنی خودت رو
سافاری 4 توی سرعت رقیب نداره سرعتش فضاییه
بعدش هم گوگل کروم 2 که واقعا هم سرعتش بالاست و هم خیلی سبکه
کروم و سافاری از نظر سرعت زیاد با هم اختلاف ندارند
در ضمن طبق آمار سافاری سومین مرورگرمحبوب و پر استفادست و اپرا پنجمه پس لطفا همینطوری نگید از هر 100 نفر یک نفر باهاش کار کرده!

eAmin
06-04-2009, 11:05
سافاری که روی ویندوز نیست از هر 100 نفر شاید یک نفر یاهاش کار کرده باشه این هیچسافاری حدود 2 سال هست که برای ویندوز هم ریلیز شده! همین الان خیلی سریع می تونید برید به سایت Apple دانلودش کنید! از ورژن 3 به بعد.

Ghaioom
06-04-2009, 13:43
هیچ کدوم به اندازه IE با ویندوز سازگار نیست و به اندازه اون کامل و راحت نیست

اینا نظر شخصی خودم بود
سلام
تایید میشه.
مثلاً این ویندوز های جدید مشکلات زیادی دارن.
مرورگر های دیگه هم همینطور
Wndows XP SP2 مشکلی نداره و نخواهد داشت منم از هر ویندوزی استفاده کردم به خاطر مشکلاتش برگشتم به Windows XP SP2 . بهتر از این نمیشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif
مثل این میشه

_LOVE_CODER_
07-04-2009, 08:22
سافاری روی ویندوز نیست؟:18:
دوست عزیز شما باید یه آپدیتی بکنی خودت رو
سافاری 4 توی سرعت رقیب نداره سرعتش فضاییه
بعدش هم گوگل کروم 2 که واقعا هم سرعتش بالاست و هم خیلی سبکه
کروم و سافاری از نظر سرعت زیاد با هم اختلاف ندارند
در ضمن طبق آمار سافاری سومین مرورگرمحبوب و پر استفادست و اپرا پنجمه پس لطفا همینطوری نگید از هر 100 نفر یک نفر باهاش کار کرده!
من با سافاری رو مک فقط کار کردم

یک روز از یک ادم معروف مشهور می پرسن از کی فهمیدی پیر شدی ؟
گفت از روزی که به یک خانم چشمک زدم و بر گشت گفت چیزی رفته تو چشمتون :31: