PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار مجازی کار باشبکه

helex8800
31-12-2008, 00:24
سلام دوستان
یه پک اموزش MCSE گرفته بودم که مطالبش رو امروز تموم کردم ؟
ولی حالا تو کف عملی کار کردنم اما من هم محصلم و... واقعا یه معجزه کردم که همینم تو این مدت کم تموم کردم (فکر کنم یه 10 روزی میشه)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قبلا از دوستان شنیده بودم که نرم افزارهای است برای کار در فضای مجازی که مثلا بتونی حتی یه ISP روطراحی کنیم دوستانی که اسم این نرم افزار رو میدونند یا مشابه اون یه لطفی بکنند و اسمشو بزارند تا ما هم از این نعمت کار با شبکه فیضی ببریم !
دوستان یه ویندوز 2003 هم نصب کردم و روش تمرین میکنم خدا رو شکر کارهای که با ید تمرین کنیم زیاد کاری با سخت افزارهای جانبیش نداره ولی میشه از سیستم RAS با استفاده از خط تلفن کار یک دامین رو انجام بدم که کامپیوترهای دیگه رو به عنوان Client روی کامپیوترم تعریف کنم و عملیاتهای DNS و DHCP و ... روشون امتحان کنم؟
یه سوال دیگه دارم که از دوستم شنیده بودم که اینکه مثلا یه مهندس از تهران دفتر کارش رو در عسلویه از طریق remote desktop بهش وصل میشه میشه بگید از چه راهی استفاده میکنه؟
دوستان میشه بگید که چه نرم افزار های دیگه است در رابطه با شبکه که باید کار کنم در حال حاضر که سیستم عاملهای ماکروسافتو و mcse رو یاد گرفتم میشه به ترتیب یه الگو برای یاد گیری بزارید مثلا چه اسکریپ نویسی یا چه برنامه نویسی یا... که خودتون بهتر میدونید رو پیشنهادکنید؟
این بگم که واقعا انجمن عالی دارید یعنی این ده دقیقه ای هم که کانکت میکنم بیشتروشو تو این انجمن میگزرونم

extreme2006gh
31-12-2008, 17:02
من با نرم افزار VMware Workstation یه مدت کار میکردم برای شبیه سازی خیلی نرم افزار خوبی هست و امکانات زیادی هم داره .
البته فکر کنم نرم افزارهای ساده تری هم مثل Virtual PC هم بشه این کار رو کرد .

میتونم در مورد اون پک آموزشی تون هم بپرسم که چطوری هست ؟ چند خریدید و از کجا ؟ و ایا مطالبش به درد بخور و کاربردی هست ؟

helex8800
31-12-2008, 17:29
سخت افزار شبکه و تو پولوژی ،استانداردهای شبکه ،اموزش فرمانها و کارهای ابتدای دیگر به صورت کامل
ولی در مورد سطح دوم و سوم اینها هستند ایا به نظر شما کامل هستند؟
اموزش کامل Active Directory
DHCP
DNS
Event viewer
group Policy
اشنای با سرویسها در ویندوز
Remote desktop
Ipsec
Termina service
windows internet name service
POP 3
internet information service
ruting and remote access _RAS

SENATORM
14-01-2009, 12:46
به نظر من اگه از کتاب های مایکروسافت استفاده می کردی بهتر بود . این چیز هایی هم که نوشتی تا کورس 4 نهایتا که می شه MCSA . اگه می خوای مدرکش رو بگیری اینا کافی نیست ولی اگه می خوای کارت راه بیفته با همین آموزش ها می تونی یه شبکه دامین و ورک گروپ راه بندازی البته اگر خوب یاد گرفته باشی.
برای نرم افزار هم همون که دوستان معرفی کردند Virtual PC و VMware Workstation
با تشکر