PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظریه قفل

mehdi_7070
14-01-2006, 13:46
با عرض سلام و خسته نباشيد .
خوشحالم که به اين جا تشريف آورده ايد و قصد تکميل اين نظريه را داريد .
در ابتدا توضيحي را جهت اطلاع دوستان بدهم .
من ( و شما ) قصد داريم به کمک هم به يک نظريه کامل و جامع درباره قفل ها و شکستن آنها و چرا اينکه هر قفلي را مي توان شکست برسيم .
من خودم نظرياتي را دارم که به مرور زمان ارائه مي دهم .
براي اينکه افرادي را که مي توانند به ما کمک کنند را دعوت بکنيم ، من يک دعوتنامه تهيه کردم . شما اين دعوتنامه را به افراد مد نظر خود ارسال مي کنيد ( بدون کم و زياد کردن ) . فعلا من براي اين کار به چند نفر از شما pm مي زنم و متن پيام را ارسال مي کنم ( کساني که پست داشته اند ) و شما لطف مي کنيد و اين کار را براي ما انجام مي دهيم . فعلا من به دو نفر احتياج دارم که بتوانيم با هماهنگي هم افراد زيادي را اينجا جمع کنيم و با هم اون نظريه را تکميل کنيم .
هر کس که دوست داره به من کمک کنه ، همين حالا اينجا مطرح بشه . من براي شروع کار دعوتنامه را براي تعدادي ارسال مي کنم .
اگر هم نمي خواهيد با من همکاري ( در مورد جمع کردن دوستان ) لااقل نظريات خود را اعلام کنيد .

mehdi_7070
14-01-2006, 14:03
براي اينکه شما هم کمک هاي خود را آغاز کنيد ، من نظريه خودم را به صورت خلاصه ارائه مي کنم .
1- هر چيزي در دنياي رايانه جايي را اشغال مي کند . در غير اين صورت قابل شناسايي نيست .
2- پس چون جايي را اشغال مي کند ، ما مي توانيم به آن دسترسي پيدا کنيم .
3- وقتي ما به چيزي دسترسي پيدا مي کنيم ، مي توانيم آن را تغيير دهيم . چون هر چيزي قابل تغيير است .
4- ما قفل يا هر چيز ديگر را ويرايش مي کنيم ، پس مي توانيم آن را از بين ببريم .
خوب اين اولين چيزي بود که به ذهن من رسيد . خواهش مي کنم نظرات خود را اعلام کنيد و مرا راهنمايي کنيد .
يه چيز ديگه هم به نظرم رسيد . براي شروع کار خوبه .
نظريه if :
تمامي قفل ها با if کار مي کنند . يعني داده اي را مي خواهند و اگر آن داده درست بود کار مي کنند . پس اگر ما اين قسمت if يا اگر را دست کاري کنيم يا به آن پي ببريم ، قفل را شکسته ايم .
منتظر شما هستم .

ehsan30
14-01-2006, 14:15
من هم هستم
emkill_kspl@yahoo.com

peyman khatar
14-01-2006, 15:57
سلام
من هستم مهدي جان
در هر حال در خدمتيم دوست عزيز

Soda
14-01-2006, 19:03
سلام
من هم ميگم اگه يه راهي رو هزاران نفر رفتند و با تمام قدرتي كه بكار گرفتند به نتيجه نرسيدند پس ما نبايد اشتباه كنيم و همان راه رو بريم

mehdi_7070
14-01-2006, 21:04
با عرض سلام و خسته نباشید

از هر سه نفر که نظرات خود را اعلام کرده اند ، متشکرم .
و اما ...
================================================== ===============
1- احسان و پیمان جان ! متشکرم که قصد دارید با من همکاری کنید .
-----------------------------------------------------------------------------
2- لااقل دو نفر پیدا شدند که بخواهند کمک کنند ، خیلی خوشحالم .
-----------------------------------------------------------------------------
3- دوست عزیز ! منظورم از دعوتنامه ، استفاده از تفکر آدم هاست که به وسیله چند خط نوشته از اون ها بخواهیم با همکاری کنند . دعوتنامه هم از طریق pm ارسال خواهد شد . من در اولین فرصت متن اون را برای اون دو دوست عزیز ارسال می کنم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------4- از اینکه سودا جان هم تشریف آورده اند . خوشحالم و اما درباره نظر ایشون :
من که درست متوجه حرف شما نشدم . منظورتون کدوم راه هست .
من با نظر شما مخالفم . چون هزاران نفر آدم ( به قول شما با قدرت هر چه تمام ) راهی را رفته اند ( هر راهی را که فرض کنید به جز راه های اشتباه ) و به نتیجه نرسیدند ما هم نباید برویم . پس اگه دانشمندان و محققان مثل شما فکر می کردند که تا حالا علم اینقدر پیشرفت نمی کرد . به قوی (( شکست ، مقدمه پیروزی است )) . فکر نمی کردم شما دیگه بخواهید ما را ناامید کنید و یا با ما همکاری نکنید . در هر صورت شما تا جایی که می تونید به ما کمک کنید که اون وقت بتونیم نظریه را کامل کنیم .
================================================== ===============
آخرین چیزی که می گم این هست که من برای تعدادی (از جمله ادمین ها و مدیران سایت ) دعوتنامه ارسال کردم که فکر می کردم خیلی می تونند به من کمک کنند . خواهش می کنم اگه دیدن کردند ، حتما نظر خود را بگویند یا لااقل سفارش ما را به بقیه بکنند که این جوری با ما احساس همدردی نکنند !!!!! (شوخی!!!) از همه درخواست کمک دارم .

با تشکر
مهدی

Meisam
14-01-2006, 23:05
سلام ...
من پیغام شما رو دریافت کردم ... سعی میکنم به چند نفر از دوستان که در این مورد میتونند به شما و سایر دوستان کمک کنند این پیغام رو بفرستم
ممنون :)

mehdi_7070
16-01-2006, 13:55
ضمن تشکر از میثم ، مدیر سایت
خیلی خوشحالم که ایشون هم می خواند به ما کمک کنند .
در هر صورت ما منتظر اون دوستان و همه دوستان هستیم !

mpsjavad
18-01-2006, 17:46
با سلام ..

در ابتدا يه خسته نباشيد بگم به مهدي عزيز که من به شخصه از مطالب مفيدي که در انجمن در تاپيک هاي مختلف مطرح کردند خيلي استفاده کردم .. :)

من به شخصه به محض دريافت Pm شما به اين تاپيک مراجعه کردم اما چون موضوع و هدف برام گنگ بود چيزي نگفتم تا کمي اشنا بشم ..

من ( و شما ) قصد داريم به کمک هم به يک نظريه کامل و جامع درباره قفل ها و شکستن آنها و چرا اينکه هر قفلي را مي توان شکست برسيم .

فکر ميکنم مواردي که خودتون اشاره کرديد کامل باشه .. :)

mehdi_7070
18-01-2006, 20:51
من که واقعا از خجالت دارم آب می شم .
آقا جواد ! من خیلی کوچک تر از اینم که شما بخوای این حرف ها را بزنی .
ولی من واقعا به کمک مدیر لایقی چون شما نیاز دارم .
مواردی که من مطرح کردم حتما ناقص هستند . و نیاز به افکار دوستانی چون شما را دارند .
همین که به اینجا مراجعه کردید ، واقعا برای من دلگرمی بود . البته آقا میثم هم همین طور ...
اما خواهشا اگر کسی را می شناسید که می تونه به من کمک کنه حتما دعوتش کنید ... البته شما هم نظرات خود را اعلام کنید ...
در هر صورت همین که این جا تشریف آوردید برای ما خیلی ارزش داره و من را مطمئن تر می کنه که پی سی ورلدی ها حتما به من کمک می کنند ...

mehdi_7070
21-01-2006, 22:05
ما از خجالت آب شدیم ، اما یک نفر هم به ما کمک نکرد ...
دوستان ! خواهشا تا از امتحانات برگشتید و مخ هاتون active هست یه نیم نگاهی هم به این نظریه ما بندازید ...
این همه بازدید و نظرهای شما اینقدره ...
خواهش می کنم یه کمی فکر کنید ...

M.R.M
21-01-2006, 23:44
سلام آقا مهدي عزيز.
در ابتدا از پيگيري مستمر شما و فعاليت بسيار عالي شما در اين انجمن تشكر و قدرداني مينمايم و اميدوارم در تمام مراحل زندگي همين طور پيگير و جدي باشيد و به تمام اهداف خود برسيد :happy: .
يك عذر خواهي هم به شما بدهكار هستم كه اميدوارم بنده را ببخشيد و آن هم در مورد پيغامي بود كه براي بنده در مورد تقسيم تاپيك بحث راجع به قفلهاي نرم افزاري فرستاده بوديد. من آن تاپيك را بررسي كردم و مشاهده كردم كه امكان اين كار به صورت كلي وجود ندارد ، بعد از آن يك اتفاق ناگهاني براي سيستم مخابرات منطقه ما رخ داد كه من نتوانستم به درستي به پيغامهاي بخش مكاتبات رسيدگي نمايم. اميدوارم بنده را به خاطر اين موضوع ببخشيد :blush: .
و اما در مورد اين نظريه بسيار جالب شما ، من هم با نظر كلي شما موافق هستم و كاملا درك ميكنم كه اين تاپيك ميتواند چه ارزشي در صورت همفكري داشته باشد.
طبق فرمايش Soda عزيز هيچ انساني نبايد يك راه اشتباه را مجددا بپيمايد ، اما آيا امكان دارد يك مسير اشتباه ميانبرهاي مخفي داشته باشد كه بتواند انسان را به هدف برساند ؟
اگر حتي درصد كمي امكان وجود داشته باشد نبايد از آن غافل شد ، بنابراين بايد راه را با دقت بيشتري بررسي كرد تا شايد ميانبرهاي مخفي در اين بين هويدا گردد :happy: .
مهدي جان در مورد نظريه هاي شما من هم نظراتي را اعلام ميكنم كه اميدوارم مفيد باشند :

1- هر چيزي در دنياي رايانه جايي را اشغال مي کند . در غير اين صورت قابل شناسايي نيست.
2- پس چون جايي را اشغال مي کند ، ما مي توانيم به آن دسترسي پيدا کنيم .
3- وقتي ما به چيزي دسترسي پيدا مي کنيم ، مي توانيم آن را تغيير دهيم . چون هر چيزي قابل تغيير است .
4- ما قفل يا هر چيز ديگر را ويرايش مي کنيم ، پس مي توانيم آن را از بين ببريم .
در اين موارد اگر بخواهيم در مورد قفلها بحث كنيم ، كمي بايد محدوده را كوچك تر اختيار كنيم ، در مورد قفل هاي نرم افزاري معمولا دسترسي به حافظه و سي پي يو است كه ميتواند آنها را قابل دسترس قرار دهد. ضمنا اين شناسايي كه شما ميفرماييد حتما بايد از طريق يك سيستم خارجي صورت بگيرد ( براي مثال ديباگرها و ... ).
بنابراين در مورد اين نظريه شما من ميگويم كه اگر دسترسي عامل خارجي محدود شود عملا دسترسي به آن قسمتها غير ممكن ميشود و بنابراين قفل ميتواند در سيستم در جايي غير قابل دسترس قرار گيرد.
اگر شما ميتوانيد بدون وجود هيچ عامل خارجي به قفل دسترسي داشته باشيد چگونگي و نحوه آن را بيان كنيد.
در مورد نظريه If شما نيز به صورت كلي با شما موافق هستم ، البته باز هم در مورد عامل خارجي نظرم همان است كه ذكر كردم و شما براي يافتن همين "اگر" هم بايد از عامل خارجي كمك بگيريد.
به نظر من شما هر روش و فكري را كه بخواهيد پياده كنيد بايد از اين عامل خارجي استفاده نماييد ، پس بهتر است توجه خودتان را متوجه آن نماييد ، روشهاي مخفي سازي كدهاي برنامه ها از دسترس ديباگرها و ... امروزه بسيار زياد شده است و مدام براي غلبه بر آنها روشهاي گوناگوني كشف ميشوند.
پس بايد راهي را بيابيد كه كدهاي برنامه را از حمله ديباگرها و ... به صورت كامل حفاظت نمايد.
اگر چنين روشي يافت شود كه صد در صد نتيجه بخش باشد ديگر هيچ كركري نخواهد توانست ادعا كند كه ميتواند قفل آن نرم افزار را بشكند ، اگر با اين جمله مخالف هستيد علت مخالفت خود را ذكر كنيد :happy: .
من از زبان هاي برنامه نويسي اطلاعات زيادي ندارم و تنها اندكي با ++C آشنايي دارم ، و در مقابل شما كه مقالات بسيار مفيدتان را پيگيري ميكنم هيچ حرفي براي گفتن ندارم ، اما بهترين راه به نظر من اين است كه به روشي دست يابيم كه بتوانيم كدهاي يك برنامه را ( حداقل در قسمت قفل ) از دسترس هر عامل خارجي مخفي نگه بداريم ، تنها در اين صورت است كه امكان رسيدن به هدف نهايي وجود دارد.
همان طور كه خيلي خوب مطلع هستيد كار پكرها تقريبا همين است ، يعني مخفي سازي كد برنامه ها از ديباگرها ، اما خود پكرها يك قالب را بر روي برنامه اعمال ميكنند ، بنابراين شما تنها كافي است آن قالب را يافته و حذف نماييد يا در جهت عكس آن عمليات را انجام دهيد تا برنامه را آنپك كرده و همه چيز را براي ديباگر هويدا سازيد.
آيا واقعا راهي وجود دارد كه بتوان پكري ساخت كه قالب آن قابل شناسايي نباشد ؟؟؟ :rolleye:
نظريه هاي بسيار زيادي را در اين مورد ميتوان ارائه داد ، من كوچكتر از آن هستم كه بخواهم در اين مورد نظري بدهم اما وظيفه خودم دانستم در اين مورد از شما تشكر نمايم و پيشنهاد ميكنم اين راه را ادامه دهيد و تحت هيچ شرايطي مايوس نشويد :happy: .
اميدوارم همواره شاد و پيروز و موفق باشيد.
قربان شما محمدرضا.

mehdi_7070
22-01-2006, 16:39
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای محمدرضا
از لطف شما هم بسیار تشکر می کنم . من واقعا شما را به عنوان یک فرد متخصص قبول دارم و هر پستی که از شما می خونم را به عنوان یک درس جدید قبول دارم . نسبت به شما هم ارادت دارم .
الان هم خوشحالم که بالاخره شما اظهارنظر کردید . چون نظرات شما واقعا برای ما مفید هست .
در اون مورد قفل نرم افزاری ، متاسفانه شماها که دیگه به ما سر نمی زنید . دیگه تاپیک مثل قدیم ها نیست . اما خوب فعالیتش به همین تاپیک و قفل رایگان ایرانی هم اثر کرده !
البته اسمش را نمیشه گذاشت نظریه جالب ، شاید با کمک شما بتونیم به قول خودتون راه مخفی را هویدا کنیم .
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
راستش را بخواهید ، من اون موضوع عامل خارجی را درست متوجه نشدم . یعنی نفهمیدم .
اما خوب یه جور دیگه میشه اون را رد کرد . ببینید قفل چه وقت کار می کنه ؟ خوب وقتی اجرا بشه . خوب وقتی می خواهد اجرا بشه لازمه که روی یک چیزی باشه تا عمل کنه . این قفل زمانی عمل می کنه که سیستم عامل یا خود نرم افزار اون را بشناسه . پس چون سیستم عامل می تونه اون را شناسایی کنه ، پس ما هم می تونیم به اون دسترسی پیدا کنیم . یعنی راه دسترسی به قفل باز است . به عبارت دیگر سیستم به آن دسترسی دارد ، خوب ما هم ( به هر روشی ) دسترسی داریم و می تونیم تغییرات را اعمال کنیم . قفل خودش برای اجرا نیاز به عامل خارجی داره . ما با همون عامل قفل را از بین می بریم .
نظریه if هم به این صورت است که چون داره یک دستوری انجام می شه ، ما می تونیم اون دستور را پیدا کنیم و در نتیجه با اون مقابله کنیم .
بعد اینکه برای بار چندم این را می گم که خود قفل به عامل خارحی نیاز داره . پس خود قفل از پایه مشکل داره . چون نیاز به عامل خارجی داره . پس کرک کردن اون حتمیه .... !
نکته دیگه این که اگه شما یه کمی از ++C سردرمیارید ، من که اصلا برنامه نویسی بلد نیستم . در ضمن فکر کنم همین روزهاست که اطلاعات من هم تموم بشه و اون وقت من دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشم .
اما درباره پکر و آنپکر ، کار پکر را می توان با همون نظریه قبلی به راحتی از بین برد . پس پکر هم چیز خوبی نیست . چون اون قالب را هم میشه برداشت . اما شاید اگر قالب به صورتی باشد که برنامه را در هسته خود جای دهد و جوری سورس ها را ترکیب کند که اصلا جداسازی آن امکان پذیر نباشد ، و دسترسی به هسته امکان پذیر نباشد ، آن وقت امنیتش افزایش می یابد . اما خوب بازم به اون دلیل که عامل اجرا وجود داره ، پس عامل دسترسی هم وجود داره .
من مهم ترین نکته ای که از شما یاد گرفتم همین درس اخلاق بود . شما واقعا فروتن هستید . با اینکه شما خیلی خیلی وارد هستید ، اما اصلا خودتون را نمی گیرید . واقعا من از خجالت دارم آب می شم . اما خواهشم این است که من را تنها نگذارید ... تا حالا فقط شما به من کمک کردید ... منتظر کمک های بعدی شما هستم ...

30naa
22-01-2006, 18:56
دمت گرم مهدی جون رو منم به عنوان بیننده ی تاپیکت حساب کن. دارمت

mehdi_7070
22-01-2006, 22:21
آقا سینا ! شما لطف دارید .
منم منتظر نظرات شما هم هستید .
بابا آخر فروم باز !!!!! هوای ما را داشته باش !!!!