PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با "Bootloader"

esmoeil
16-11-2008, 20:08
سلام دوستان عزیز

من دو تا ویندوز ایکس پی یکی در c و یکی در d دارم حالا می خوام ویندوز درایو c رو فرمت کنم ( حتمن باید فرمت بشه ) و به جاش ویندوز سرور نصب کنم . چون bootloader در درایو c هست و از بین میره ، چیکار کنم که اینطور نشه و دوباره بتونم از ویندوز درایو d هم استفاده کنم ؟ یعنی لیست دو تا ویندوزم رو ببینم و هر کدوم رو که خواستم لود کنم و باهاش بیام بالا .

از راهنمایی هاتون استفاده می کنم تا بتوانم روزی کسی یا کسانی رو راهنمایی کنم .

nw_nk
17-11-2008, 00:16
سلام دوستان عزیز

من دو تا ویندوز ایکس پی یکی در c و یکی در d دارم حالا می خوام ویندوز درایو c رو فرمت کنم ( حتمن باید فرمت بشه ) و به جاش ویندوز سرور نصب کنم . چون bootloader در درایو c هست و از بین میره ، چیکار کنم که اینطور نشه و دوباره بتونم از ویندوز درایو d هم استفاده کنم ؟ یعنی لیست دو تا ویندوزم رو ببینم و هر کدوم رو که خواستم لود کنم و باهاش بیام بالا .

از راهنمایی هاتون استفاده می کنم تا بتوانم روزی کسی یا کسانی رو راهنمایی کنم .

سلام

کدوم ورژن ویندوز سرور رو می خوای نصب کنی؟ 2003؟ 2008؟

اگر قدیمی نباشه بعد از اینکه روی C نصبش کردی خودش XP موجود روی D رو هم در گزینه ها قرار میده.

اگر نسخه ای که نصب کردی XP درون D رو شناسایی و اضافه نکرد, باید از برنامه های مدیریت بوت استفاده کنی.

esmoeil
18-11-2008, 00:07
2003 رو می خوام نصب کنم . ولی شنیدم غیر از نرم افزارهای مدیریت هم مشه یه کارایی کرد . اگه راهنمایی کنین ممنون میشم درضمن این نرم افزارها که می گین باید روی ویندوز جدید نصب بشه یا قدیمی ؟ قبل از پاک شدن بوت لودر یا بعدش ؟

zartosht 2008
18-11-2008, 11:09
من تا حالا اين كار رو نكردم ولي يه چيزي به ذهنم رسيد اگه متن فايل بوت رو كپي كني بعد درايو C رو فرمت كني بعد ويندوز رو نصب كني و فايل كپي شده رو جايگزين فايل جديد بكني چطور مي شه؟

esmoeil
20-11-2008, 23:11
اتفاقن خودمم به ذهنم رسید ولی نمی شه چون بوت لودری که ویندوز قبلی روش بوده از بین رفته و بوت منو دوباره ساخته نمی شه . ولی بازم امتحان می کنم .
مرسی

mahdi7610
21-11-2008, 00:04
سلام

خب چرا از ریکاوری کنسول استفاده نمی کنید ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

saegheh67
21-11-2008, 00:37
بعد از اینکه ویندوز سرور را نصب کردی سیستم را با سی دی ایکس پی بوت کن و دستور fix boot و fix mbr را اجرا کن