PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظيم نماي گزارش به دلخواه كاربر

H A M E D
29-10-2008, 21:19
سلام
من قصد دارم برنامه اي براي چاپ چك بنويسم.
دوست هم ندارم از برنامه هاي موجود در بازار استفاده كنم
اما يه مشكل كه دارم اينه كه من ميخوام هركدوم از فيلدهاي گزارش من براي بانك هاي مختلف جابجا بشن و كاربر بتونه بر اساس چينش چك خودش (چون چك هاي بانك هاي مختلف شكل ها و اندازه هاش فرق داره) جاهاي نوشته ها رو تغيير بده.
چطور ميتونم اين كار رو انجام بدم؟ البته من زحمت جستجو به خودم ندادم. اگر تكراري بود ببخشيد.
منو راهنمايي كنيد كه از كدوم سيستم گزارش گيري استفاده كنم؟ و چطور

romixery
30-10-2008, 18:32
سلام
با Fastreport مي تونيد اين كار رو بكنيد. وقتي كه نصبش مي كنيد، توي يكي از مثالهاش، يه همچين پروژه اي رو كار كرده. البته من زياد توجه نكردم كه چجوري ساخته بودش، ولي به هر حال نبايد خيلي سخت باشه.

H A M E D
31-10-2008, 20:19
ممنون.
امتحان ميكنم اتفاقا يكي از دوستان ه امروز اين پيشنهاد رو هم داد. حالا هم در حال دانلودش هستم.

F A R H A D
02-11-2008, 10:14
سلام
از تب fast report يك كنترل frxDesigner روي فرم بگذاريد و روال DesignRepor رو از شيء frxReport فراخواني كنيد.

kont_200
02-11-2008, 12:39
از
ReportBuilder.Enterprise
استفاده کنید
اگر می خواین لینک دانلودشو براتون بزارم

golabi2000
02-11-2008, 13:54
راه حل اول :
معمولا روی همه چک ها مطلب ثابتی چاپ میشه، مثل مبلغ به عدد، مبلغ به حروف، تاریخ و ....
می تونه برای هر کدام از فیلد های روی چک تنظیماتی داشته باشه مثلا از بالا و از راست برگه این تنظیمات میونه تحت یک فرم از کاربر برای یکبار پرسیده بشه و در زمان استفاده نوع یا یکی از مدلها را بای چاپ انتخاب کنه، فقط کاری که در زمان چاپ باید انجام داد مقادیر را یکی یکی از خوند و در جای درستش قرار داد.

راه حل دوم :
استفاده از report buildr در اسن روش شما برای هر چک می تونید یک مدل چاپ از قبل آماده و در کنار برنامه exe قرار بدهید و ر زمان استفاده مدل مورد نیاز خود را load کرده و عمل چاپ را انجام دهید. (فایلهای .rtm)

F A R H A D
02-11-2008, 13:57
راه حل دوم :
استفاده از report buildr در اسن روش شما برای هر چک می تونید یک مدل چاپ از قبل آماده و در کنار برنامه exe قرار بدهید و ر زمان استفاده مدل مورد نیاز خود را load کرده و عمل چاپ را انجام دهید. (فایلهای .rtm)
به نظر خود شما اين روش اصولي هست؟
يعني اگر كاربر ما با 15 مدل چك سروكار داشته باشه 15 فايل جداگانه طراحي كنه؟

golabi2000
03-11-2008, 13:24
به نظر خود شما اين روش اصولي هست؟
يعني اگر كاربر ما با 15 مدل چك سروكار داشته باشه 15 فايل جداگانه طراحي كنه؟

اولا که کاربر کاری به تعداد فایلها ندارد، ثانیا هر بانک تعداد چکهایش محدود است پس بنابراین کاربر برای چاپ بر روی چک فقط از چند مدل محدود (1 یا 2 یا 3) یکی را برای چاپ انتخاب می نماید. مزیت مرحله دوم این است که همه از یک فرمت استاندارد استفاده کرده و با ایجاد مدل جدید چک شما یک فایل به مجموعه فایلهای report خود اضافه میکنید. (برای انکه کار راحتر و شفافتر باشد کنار فایل اجرایی فولدری به نام report اضافه کرده و فایلها (rtm) را در آن کپی نمائید)

F A R H A D
04-11-2008, 09:37
اولا که کاربر کاری به تعداد فایلها ندارد
برنامه نويس چطور؟

ثانیا هر بانک تعداد چکهایش محدود است پس بنابراین کاربر برای چاپ بر روی چک فقط از چند مدل محدود (1 یا 2 یا 3) یکی را برای چاپ انتخاب می نماید. مزیت مرحله دوم این است که همه از یک فرمت استاندارد استفاده کرده و با ایجاد مدل جدید چک شما یک فایل به مجموعه فایلهای report خود اضافه میکنید. (برای انکه کار راحتر و شفافتر باشد کنار فایل اجرایی فولدری به نام report اضافه کرده و فایلها (rtm) را در آن کپی نمائید)
وجود يك فايل با قابليت طراحي بسيار ساده توسط كاربر پويا تر هست، يا چند فايل با قالب ثابت؟ اگر روزي يك بانك چك جديدي صادر كرد چطور؟ اگر بانك جديدي تاسيس شد چه تدبيري داريد؟

golabi2000
05-11-2008, 08:38
برنامه نويس چطور؟

وجود يك فايل با قابليت طراحي بسيار ساده توسط كاربر پويا تر هست، يا چند فايل با قالب ثابت؟ اگر روزي يك بانك چك جديدي صادر كرد چطور؟ اگر بانك جديدي تاسيس شد چه تدبيري داريد؟

راه حل اول جواب سئوال شماست

F A R H A D
05-11-2008, 08:59
راه حل اول جواب سئوال شماست
سؤالي كه نبود، بحث براي روشن شدن مطلب بود.

راه حل اول :
معمولا روی همه چک ها مطلب ثابتی چاپ میشه، مثل مبلغ به عدد، مبلغ به حروف، تاریخ و ....
می تونه برای هر کدام از فیلد های روی چک تنظیماتی داشته باشه مثلا از بالا و از راست برگه این تنظیمات میونه تحت یک فرم از کاربر برای یکبار پرسیده بشه و در زمان استفاده نوع یا یکی از مدلها را بای چاپ انتخاب کنه، فقط کاری که در زمان چاپ باید انجام داد مقادیر را یکی یکی از خوند و در جای درستش قرار داد.
يعني حاشيه ها رو از كاربر بپرسيم؟ مثلا مبلغ: از بالا 150 از چپ 250 - بقيه مشخصات هم به همين ترتيب.
اين روش اصولي هست؟
به هر حال شما هر روشي رو كه مايليد ميتونيد استفاده كنيد اما روش و راه حل اصولي در بالا گفته شده
موفق باشيد