PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نا پدید شدن تمام آیکون ها در صفحه دسک تاپ

shahbab
03-01-2006, 13:07
دیروز وقتی سر وقت کامپیو ترم رفتم دیدم تمام آیکون ها از صفحه دسک تاپ پاک شدن ( البته عکس رو دسک تاپ بود ) و یه پیام اینجوری روش نقش بسته...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر کاری کردم درست نشد البته من recavery کردن رو بلد نیستم.منظورم اینه که با برنامه TuneUp Utiliti که رو سیستمم نصبه نتونستم درستش بکنم...البته فقط آیکون ها از روی دسک تاپ پاک شدن ولی برنامه ها از طریق All Proggram و شیوه های دیگه اجرا میشن...هر بار کامپیو ترو روشن میکنم این پیامی که گفتم دو بارم میاد و تا روش O.K نکنم نمیتونم برنامه ای رو اجرا کنم...
یه چیز دیگه وقتی سعی میکنم مجددا آیکون ها رو رو صفحه دسک تاپ بیارم با این پیام مواجه میشم :
و نمیتونم آیکون ها را رو صفحه بیارم...همانطوری که گفتم نمیتونم سیستم را recovery کنم و با دستورات ریجستری هم آشنا نیستم...مگه اینکه شما راهنمایی کنید...نمیدونم با C.D ویندوزم را repear تعمیر کنم چطوره ؟
بالاخره دوستان حرفه ای یه راهنمایی ای به من بکنین.مرسی

TAMIZI
03-01-2006, 14:20
سلام...
مشكل خيلي ساده تر از اونه كه فكر مي كني ...
1 - روي صفحه كليك چپ كن ... كليك چپ
2 - گزينه arrange icons by رو انتخاب كن
3 - از منوي باز شده گزينه show desktop icons رو تيك بزن
تموم شد
احتمال 98 درصد مشكلت از همين جا هست ... اگه خواستي دوباره ميتوني همين كار رو بكني تا آيكونهاي دسكتاپت ناپديد بشن..
موفق و پيروز باشي

shahbab
03-01-2006, 15:59
Tamizi جان خسته نباشی !!!
یعنی ما اینقدر عقلمون نمی رسید؟
نه، فایده نداره.

M.R.M
03-01-2006, 21:43
سلام دوست عزيز.
تصاوير شما قابل رويت نيستند لطفا آنها را در محل ديگري بارگذاري نماييد و يا متن پيغام يا پيغامهاي خطا را ذكر نماييد.
با تشكر.
موفق باشيد.

shahbab
04-01-2006, 17:08
M.R.M عزیز ..
آپلود مجدد کردم ..امید وارم یه راهنمایی توپ بهم بکنین...
یه چیز دیگه..سعی کردم با Upgrade و Repear کردن ویندوز این مشکل رو حل کنم باز نشد..

Amir_P30
04-01-2006, 23:41
خط اول مشكل شما رو كه خوندم اول فكر كردم كه مشكل شما مربوط ميشه به همون سرويس ويندوز كه پس از 60 روز آيكون هاي بي استفاده دكستاپ رو پاك ميكنه!!!!

ولي با توجه به عكس هاي شما فكر ميكنم كه اين آيكن ها بروي دسكتاپ هستند ولي براي شما مخفي هستند وشما آنها را نميبينيد !!!

فكر كنم كه ادمينستور سيستم شما دكستاپ رو براي شما مخفي كرده و اجازه ايجاد آيكن جديد را از شما گرفته است!!!

Elfin-D
04-01-2006, 23:49
سلام
اون كار رو كه من مي
گم يه امتحان بكن شايد درست شد
ctrl+alt+delرو بزن.در تب applications,new taskرو بزن.C:\WINDOWS\explorer.exeاين رو در قسمت مربوطه وارد كن.

shahbab
05-01-2006, 12:34
فكر كنم كه ادمينستور سيستم شما دكستاپ رو براي شما مخفي كرده و اجازه ايجاد آيكن جديد را از شما گرفته است!!!
امیر خان سیستم مال خودمه...در ضمن وقتی safe mode وارد میشم آیکون ها تو دسک تاپ هستند...
امکان داره بخاطر پر شدن درایو ویندوز باشه ؟ از 8مگابایت درایو C کمتر از 1مگا بایت خالیه..
Elfin-D عزیز:
میشه واضحتر بگی چیکار باید بکنم؟ در New task وقتی applications رو تایپ کردم پیام داد که کلمه را درست تایپ کنید ،پیدا نشد...

M.R.M
05-01-2006, 14:32
سلام دوست عزيز.
ممنون از توجه شما و اينكه تصاوير را اصلاح نموديد :happy: .
و اما در مورد مشكل شما ، با توجه به اينكه شما فرموديد با Repair مشكل برطرف نشده است ، من احتمال بسيار زياد ميدهم كه سيستم شما آلوده به يك نرم افزار مخرب ( Spyware و يا Adware ) شده باشد.
بنابراين من فعلا روي همين نكته تكيه ميكنم و از شما ميخواهم موارد زير را با دقت بررسي نماييد :
من يك برنامه مخرب ميشناسم كه دقيقا همين مشكل را ( يعني غير فعال نمودن Desktop ) را در سيستم باعث ميشود. اينكه چگونه اين برنامه ممكن است در سيستم نصب شود ، عوامل مختلفي دارد ، براي مثال ممكن است با نصب يك برنامه خاص اين فايل مخرب نيز نصب شود و يا از طريق اينترنت كه كاملا با آن آشنايي داريد.
ابتدا توصيه ميكنم با يك آنتي Spyware قدرتمند مانند Spy Sweeper و نيز يك Ad-Aware قدرتمند سيستم خود را دقيقا بررسي نماييد. اگر هيچ فايل مشكوكي يافت نشد مراحل زير را انجام دهيد :
اگر به ابزار Task Manager دسترسي داريد با فشردن كليدهاي Ctrl+Alt+Del آن را اجرا كرده و به شاخه Process برويد.
در ليست با دقت بنگريد و به دنبال نام sysu.exe بگرديد. اگر اين فايل را نيافتيد در اينجا اطلاع دهيد تا روشهاي ديگر را به شما معرفي كنم. اما اگر اين فايل را با همين نام در ليست يافتيد در آن صورت بايد مراحل زير را انجام دهيد :
ابتدا روي آن كليك كرده و آن را End Process نماييد.
سپس به پوشه Program Files رفته و به دنبال پوشه اي با نام ddm در آن بگرديد. اگر چنين پوشه اي يافتيد آن را كاملا حذف نماييد. براي مثال مسير زير را در نظر بگيريد :
'C:\Program Files\ddm'
پس از آن نوبت به رجيستري ميرسد ، ابزار Regedit را اجرا كرده و مسير هاي زير را در آن بيابيد :
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ddm
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/RunOnce
در مورد مسير اول كليد ddm را كلا با راست كليك روي آن و انتخاب گزينه Delete حذف نماييد.
در مورد كليدهاي دوم و سوم در زير مجموعه آنها ( صفحه سمت راست ) به دنبال هر كليدي باشيد كه به نحوي با نام ddm و يا sysu.exe در ارتباط و يا هم نام ميباشد و يا يك عدد 7 تا 12 رقمي دلخواه ميباشد. اگر چنين كليدهايي يافتيد آنها را حذف نماييد ( توجه داشته باشيد كه نبايد به هيچ عنوان كليدهاي Run و يا RunOnce را حذف نماييد ).
پس از اين مراحل سيستم خود را يك بار Restart نماييد، با اين كار مشكل شما اگر از جانب اين فايل مخرب باشد برطرف خواهد شد.
در مورد اين فايل مخرب چند نكته نهايي وجود دارد كه ذكر ميكنم :
پوشه هاي ايجاد شده توسط اين فايل مخرب ممكن است با نام هاي زير ( علاوه بر ddm ) در مسير Program Files‌ظاهر و ايجاد شود :
C:\Programs\ddm
C:\Programs\pup
C:\Program Files\Internet Optimizer
بنابراين اين موارد را نيز مد نظر داشته باشيد و در صورت مشاهده آنها را حذف نماييد ( در مورد پوشه آخري يعني Internet Optimizer بسيار دقت نماييد ، اگر چنين برنامه هايي را در سيستم خود استفاده نميكنيد ميتوانيد مطمئن باشيد كه پوشه براي فايل مخرب است ، در غير اين صورت دقت كافي را به عمل آوريد ).
درون پوشه System32 ويندوز خود را بررسي نماييد و اگر فايل اجرايي با 7 تا 12 رقم دلخواه و با پسوند exe ( براي مثال 5896743.exe ) يافتيد آن را حذف نماييد.
اين فايل ممكن است در قسمت Process ابزار Task Manager با نامهاي متفاوتي ( به غير از sysu.exe ) ظاهر شود ، اين نامها را نيز مد نظر داشته باشيد :
actalert.exe
ddm.exe
ddm_d.exe
msbb.exe
optimize.exe
pup.exe
sysu.exe
winpup.exe
علاوه بر بررسي كليدهاي رجيستري فوق كه ذكر كردم اين كليدها را نيز بررسي نماييد :
HKEY_CURRENT_USERS\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache
در اين مسير اگر كليدي يافتيد كه به اين شكل ( براي مثال ) C:\progra~1\ddm\sysu.exe مقدار دهي شده بود ، آن را حذف نماييد.
HKEY_CLASSES_ROOT\pup.setup
در اين مسير كليد pup.setup را به صورت كامل حذف نماييد.
كليه كليدهاي پاياني در اين مسيرها را در صورت مشاهده حذف نماييد :
HKEY CLASSES_ROOT\CLSID\{539AFCA0-9542-44F0-A286-9B8857DFD30A}
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{F5192746-22D6-41BD-9D2D-1E75D14FBD3C}
HKEY_CLASSES_ROOT\TypeLib\{2C4AC0A2-7DA0-4061-B57A-C292A8F3B109}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Avenue Media
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\\Dynamic Desktop Media
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ddm
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\pup
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Internet Optimizer
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Management\ARPCache\InternetOptimizer
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Interne t Optimizer
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Interne t Optimizer Active Alert
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Interne t Optimizer Software Installer
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\msbb
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\nCase
ابزار msconfig را اجرا كرده و موارد مشكوكي را كه در Startup مشاهده ميكنيد ( با دقت تمام ) غير فعال نماييد نماييد.
پوشه Startup را از موارد مشكوك خالي نماييد.
بر روي آيكن مرورگر Internet Explorer راست كليك كرده و گزينه Properties را انتخاب نماييد. سپس در شاخه General و قسمت Temporary Internet Files بر روي دكمه Settings كليك نماييد. بعد از باز شدن صفحه Settings بر روي دكمه View Objects كليك نماييد. سپس از ليستي كه ظاهر ميشود هر موردي را كه با نام ddm به نحوي هم نام بود و يا در ارتباط بود را حذف نماييد.
به اين ترتيب مشكل اين فايل مخرب به كلي برطرف خواهد شد.
ممكن است سيستم شما اصلا به اين فايل مخرب آلوده نشده باشد و مشكل از جاي ديگري باشد ، اما من اين نكات را براي افرادي كه ممكن است به هر دليل دچار چنين فايل مخربي شوند نيز بيان كردم كه اميدوارم مشكل شما از جانب اين فايل مخرب نباشد. اما ساير دوستان كه به هر نحوي چنين موارد مشكوكي را مشاهده كردند ميتوانند از اين مقاله براي رفع مشكل استفاده نمايند.
يك راه ديگر هم به شما پيشنهاد ميكنم كه اگر چه دائمي نيست اما ممكن است مفيد باشد.
اين راه حل تقريبا مشابه راه حل Elfin-D عزيز ميباشد اما كمي متفاوت :
شما ابزار Task Manager را اجرا كرده و طبق فرمايشات Elfin-D عزيز explorer.exe را End Task نماييد.
سپس از قسمت New Task در كادري كه ظاهر ميشود عبارت \:c را به تنهايي تايپ كرده و اينتر را بزنيد. اين كار ممكن است به شما كمك ( لحظه اي ) كند. ضمنا منظور Elfin-D عزيز اين بوده است كه شما در همان كادر ظاهر شده عبارت C:\WINDOWS\explorer.exe
را نوشته و اينتر بزنيد ، اين كار نيز ممكن است بتواند مشكل شما را به صورت لحظه اي برطرف نمايد.
در هر حال اميدوارم مشكل شما از فايل مخرب نباشد ;) .
منتظر نتايج هستم ، حتما نتيجه را اعلام كنيد.
در صورتي كه مشكل از اين جانب نبود ، جوانب ديگر را بررسي خواهيم كرد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

shahbab
05-01-2006, 15:30
M.r.m عزیز از زحمتی که کشیدی بسیار متشکرم...
احتمالا شنبه بهت جواب موثر بودنشو میدم..

Elfin-D
05-01-2006, 20:50
سلام
مرسي از M.r.mعزيز.جواب من در جواب ايشون نهفته است،

shahbab
07-01-2006, 12:57
متا سفانه این راه حل ها جواب نداد...
شیوه ای که Elfin-D عزیز راهنمایی کرده بودند تاثیری در رفع مشکل نداشت...
راهنمایی های مفصلی که M.R.M گرامی محبت کرده بودند را بکار بردم..
1- با Xoftspay -Spyware Doctor سیستمو اسکن کردم..چیزی پیدا نشد..
2- در قسمت هایی که M.R.M آدرس داده بودند دنبال فایل هایی با پسوند های معرفی شده گشتم چیزی گیر نیامد...
3- در نتیجه اقدامی نتوانستم انجام دهم..
میدانید من فکر می کنم دچار یک اشکال ویندوزی شده ام...اگر می توانید به من راهنمایی های در مورد Restore و Ricovery کردن سیستم انجام دهید...
مرسی

shahbab
08-01-2006, 12:16
دوستان کجائید..مرا در یابید..

M.R.M
08-01-2006, 23:06
سلام دوست عزيز.
از بابت دير كرد در پاسخگويي بنده به شخصه از شما پوزش ميخواهم. نه تنها بنده بلكه بسياري از دوستان ديگر ممكن است به دليل امتحانات دانشگاهي كمي دير تر به انجمن سر بزنند و دقيقا به همين دليل ممكن است پاسخگويي به شما عزيزان كمي به درازا بيانجامد. در هر صورت اميدوارم معذرت خواهي بنده را پذيرا باشيد.
و اما در مورد مشكل شما ، با توجه به اينكه شما فرموديد فايل مشكوكي يافت نكرديد ، بنابراين بايد روشهاي ديگري را امتحان نماييد.
اولين روش پيشنهادي به شما اين است كه يك يوزر جديد با اختيارات كامل ( اختيارات Admin ) ايجاد نماييد و ببينيد آيا مشكل در آن هم وجود دارد يا خير ؟
اگر مشكلي وجود نداشت ميتوانيد از آن يوزر استفاده نماييد ، اما اگر مشكل در آن هم وجود داشت ميتوانم به شما اطمينان دهم كه سيستم شما دچار يك فايل مخرب شده است ، اين كه چه نوع فايل مخربي است متاسفانه كمك زيادي نميتوانم به شما بنمايم ، زيرا تشخيص اين موضوع بيشتر به دقت شما و بررسي دقيق پوشه هاي مهم ويندوز بستگي دارد. با توجه به راندم انتخاب شدن نام اين فايلهاي مخرب ممكن است با هر نامي در سيستم شما وجود داشته باشند.
توصيه ميكنم مسيري را كه ذكر كرديد ( همان مسيري كه در پيغام خطا ظاهر ميشود ) را بررسي نماييد و ببينيد آيا پوشه Desktop در آن مسير وجود دارد يا خير ، اگر وجود نداشت خودتان به صورت دستي اين پوشه را دقيقا با همين نام ايجاد نماييد.
اما اگر وجود داشت درون آن را بررسي نماييد ، اگر فايل مشكوكي مشاهده كرديد آن را حذف نماييد.
توصيه ديگرم به شما اين است كه آخرين نرم افزاري را كه نصب نموديد و فكر ميكنيد ( يا حدس ميزنيد ) بعد از نصب آن به چنين مشكلي برخورد كرده ايد را از سيستم حذف نماييد.
اگر برايتان امكان دارد گزينه هاي قسمت Startup در ابزار Msconfig را در همين تاپيك بنويسيد تا بنده و ساير دوستان اگر فايل مشكوكي در آن ديديم شما را راهنمايي كنيم.
من احتمال بسيار زياد ميدهم كه با ايجاد يك يوزر جديد شما مشكلي در آن نداشته باشيد ( با توجه به اينكه فرموديد در حالت Safe Mode مشكلي در ديدن دسكتاپ وجود ندارد ) ، من سعي ميكنم راه حل هاي ديگر را نيز بررسي نمايم و به شما اعلام نمايم.
در مورد Restore نمودن ويندوز همان طور كه ميدانيد هم روش هاي نرم افزاري وجود دارد ( مانند استفاده از برنامه هاي Norton‌ و System Mechanic و ... ) و هم روش استفاده از خود ابزار در ويندوز.
در مورد استفاده از System Restore ويندوز شما ميتوانيد به مقالات زير مراجعه نماييد :
---------------------------------------------------------------------------------------
آموزش كامل كار با ابزار System Restore ‌در ويندوز XP :
---------------------------------------------------------------------------------------
اين مقالات نيز در كنار اين مقاله براي شما مفيد خواهند بود :
اين مشكل ، يكي از مشكلات چند علته در دنياي كامپيوتر ميباشد كه عوامل مختلفي در به وجود آمدن آن دخيل هستند.
هر سوالي داشتيد حتما مطرح نماييد.
اميدوارم مشكلتان برطرف شود.

shahbab
11-01-2006, 13:08
و با عرض پوزش متقابل از تاخیر چند روزه ام...تقدیم گزارش:
1- به توصیه شما در جهت ایجاد Account جدید اقدام شد..همانطور که گفته بودید ظاهرا در این اکانت دیگر مشکلی نداریم و Iconها به شکل صحیح نمایش داده می شوند...هرچند من متعجبم که چرا در فایر فاکسی که در این اکانت باز مشود ، بوک مارک ها-Scrapbook-Extension-Themeها حذف شده اند...
2-در داخل درایو C فولدر های منتهی به Desktop را کنترل کردم....(پیامی که در صفحه دسک تاپ در اول کار مبنی بر موجود نبودن Desktop می آمد)...باز به پیش بینی شما فولدر Desktop در Account مشکل دار وجود نداشت...سعی کردم آنرا ایجاد کنم ...متاسفانه اجازه نامگذاری فولدری به این نام داده نمی شود (به نامهای دیگر فولدر ایجاد می شود)...عکسش را گذاشته ام...
3-از Startup به توصیه شما عکس گرفتم...به علت کثرت برنامه ها دو عکس قرار داده شده مکمل یکدیگرند...
4- سعی کردم آخرین برنامه های نصب شده را حذف کنم...تا این لحظه تاثیری در رفع اشکال نداشته است...
5- یک مشکل جدید در این رابطه برایم بوجود آمده که شاید صلاح باشد در تاپیک دیگری به آن پرداخته شود...( چون قبلا هم برایم پیش آمده بود)....همانطور که قبلا گفتم..وقتی آیکونها از صفحه دسک تاپ حذف شدند، من از جمله کارهایی که برای رفع مشکل انجام دادم repear کردن ویندوز از طریق سی-دی ویندوز و Upgrade کردن آن بود...اینکار تاثیر مثبتی نداشت ولی منفی چرا..!! و آن اینکه حالا وقتی سعی می کنم My Computer را باز کنم ، ابتدا صفحه ای باز می شود و از من خواسته میشود که برنامه Adobe Acrobat را نصب کنم !( در حالی که این برنامه از قبل روی سیستمم نصب و بدون مشکلی کار می کند) بالاخره مجبورم چند بار با زدن Cancel به صفحاتی که باز میشود ، این مشکل را حل کنم ...همانطور که گفتم این مشکل قبلا هم هنگام تعمیر با سی-دی ویندوز برایم پیش آمده بود...آخرین عکس اولین صفحه باز شده در این مشکل را نشان می دهد.

shahbab
12-01-2006, 11:19
با تشکر از مدیر محترم این انجمن امروز 84/10/22 مشکل دیده نشدن آیکونها در صفحه دسک تاپ حل شد .چطوری؟
من مدتی بود از نرم افزاری بنام 'Hide Files and Folders که در مجموعه کوانتوم نیز وجود دارد استفاده میکردم....این نرم افزار می تواند فایل ها و حتی فولدر هایی را که به آن معرفی می کنیم را قفل و یا حتی ناپدید hide نماید..
من هم با استفاده از این نرم افزار چند فولدر را hideکرده بودم...تا اینکه مشکل نا پدید شدن آیکونها در صفحه دسک تاپ پیش آمد و نتوانستم با هیچ راهی این مشکل را حل کنم....
امروز نا گهان بفکر افتادم سری به این نرم افزار بزنم ....بعله !!! کار خودش بود...! چند فولدر و من جمله فولدر دسک تاپ را از آدرس documents and setting بدون اینکه من خواسته باشم hide کرده بود....آیا این نرم افزار یک بد افزار است ؟ یا نسخه من یه اشکال ساختاری دارد ؟ نمی دانم ...آزمایشش بعهده متخصصین....ولی قبلا که من از چند نرم افزار مشابه نظیر hide folder xp و folder lock استفاده کرده بودم مشکلی نداشتم...
باز با تشکر مجدد از M.R.M عزیز که راهنمایی های مبسوطی به من کردند و من در حل این مشکل از آنها استفاده کردم و جاهای دیگر هم برایم مثمر ثمر خواهد شد، عنوان می کنم که مشکلی که هنگام تعمیر کردن ویندوز با آن مواجه شدم همچنان باقیست و اگر مقدور بود یه راهنمایی ای به ما بکنند.

-
5- یک مشکل جدید در این رابطه برایم بوجود آمده که شاید صلاح باشد در تاپیک دیگری به آن پرداخته شود...( چون قبلا هم برایم پیش آمده بود)....همانطور که قبلا گفتم..وقتی آیکونها از صفحه دسک تاپ حذف شدند، من از جمله کارهایی که برای رفع مشکل انجام دادم repear کردن ویندوز از طریق سی-دی ویندوز و Upgrade کردن آن بود...اینکار تاثیر مثبتی نداشت ولی منفی چرا..!! و آن اینکه حالا وقتی سعی می کنم My Computer را باز کنم ، ابتدا صفحه ای باز می شود و از من خواسته میشود که برنامه Adobe Acrobat را نصب کنم !( در حالی که این برنامه از قبل روی سیستمم نصب و بدون مشکلی کار می کند) بالاخره مجبورم چند بار با زدن Cancel به صفحاتی که باز میشود ، این مشکل را حل کنم ...همانطور که گفتم این مشکل قبلا هم هنگام تعمیر با سی-دی ویندوز برایم پیش آمده بود..
مرسی و با آرزوی موفقیت برای شما و کشور عزیز مان ایران

M.R.M
12-01-2006, 13:40
سلام دوست عزيز.
خوشحالم كه مشكل شما برطرف شد :happy: ، من هميشه به اين جمله در هنگام بروز مشكلات كلي براي ويندوز اعتقاد داشته و دارم :

توصيه ديگرم به شما اين است كه آخرين نرم افزاري را كه نصب نموديد و فكر ميكنيد ( يا حدس ميزنيد ) بعد از نصب آن به چنين مشكلي برخورد كرده ايد را از سيستم حذف نماييد
اغلب چنين مشكلاتي تنها با تفكر خود كاربر به سادگي قابل رفع ميباشد كه گويا در مورد شما نيز دقيقا همين طور بوده و هوش و ذكاوت خود شما به شما كمك كرد كه مشكل را رفع نماييد :) .
و اما در مورد نرم افزاري كه ذكر كرديد ، من به شخصه و به صورت كلي با استفاده از اين نرم افزارها ( به صورت كلي ) مخالف هستم ، اين مخالفت بنده دلايل محكمي دارد كه با تجربه اي كه از كاربراني كه از آنها استفاده كردند ديده ام آن را پذيرفته ام.
اين اعتقاد من در مورد تنها نرم افزاري كه شما نام برديد نيست و در مورد تمام اين قبيل نرم افزارها اين اعتقاد را دارم ، اين نرم افزارها اغلب ( نه در تمام موارد ) هنگامي كه شما بر روي دكمه اعمال تغييرات كليك ميكنيد مستقيما بر روي رجيستري ويندوز تغييرات خودشان را اعمال ميكنند. همان طور كه ميدانيد رجيستري ويندوز قسمت بسيار بسيار حساسي ميباشد و كوچكترين اشتباهي (مخصوصا قسمت CLSID كه مستقيما با اين قبيل برنامه ها در ارتباط است ) باعث ميشود مشكلات كلي را براي كاربر به وجود آورند. اما اين كه اين اشتباهات ( يا به گفته شما اعمال تغييرات خودكار ) به چه شكل صورت ميگيرد نيز دلايل خاص خود را دارد ، اما به صورت خلاصه ذكر ميكنم.
هنگامي كه شما چنين برنامه هايي را نصب مينماييد ، در رجيستري ويندوز كليدي با نام نرم افزار ايجاد ميشود كه شامل چندين كليد زيرشاخه ميباشد كه براي مثال دادن مقدار 1 به آنها باعث فعال شدن كليد و مقدار 0 باعث غير فعال شدن كليد ميشود كه اين اعمال دقيقا با دكمه ثبت تغييرات در خود برنامه و در هنگام كار كاربر با آن رخ ميدهد. تا به اينجا همه چيز عادي است ...
اما مشكل دقيقا از همين جا به بعد شروع ميشود. درون همين كليد كه با نام برنامه است يك كليد ديگر وجود دارد كه مستقيما كنترل برنامه را به قسمت CLSID رجيستري هدايت ميكند.
قسمت CLSID توسط برنامه هاي مختلف ويندوز در دسترس قرار ميگيرند. حالا شما فرض كنيد يك برنامه جديد نصب نموده ايد و اين برنامه در پايان نصب از شما سوال ميكند كه آيا مايل هستيد آيكن برنامه در دسكتاپ قرار گيرد يا خير ؟
با تاييد شما برنامه وارد CLSID شده و به دنبال كد مخصوص پوشه Desktop ميگردد تا آيكن خود را به آنجا هدايت كند.
در همين لحظه كد دسترسي برنامه شما با يكي از كدهاي فراخواني برنامه مثلا Hide Folders همسان شده و باعث تغيير غير ارادي كليد و تغيير كليد متغير برنامه مثلا Hide Folders‌ در رجيستري ميشود ... در همين لحظه همان اتفاقي كه براي شما به وجود آمد رخ ميدهد و مشكلات بعدي ...
من سعي كردم اين مكانيسم را به صورت كاملا ساده براي شما توضيح دهم كه متوجه موضوع شويد. بنابراين نميتوان اين برنامه ها را برنامه هاي مخرب نام نهاد :happy: .
مشكلي كه اين برنامه ها ايجاد ميكنند ميتواند بسيار بسيار جدي تر از اين مشكلي باشد كه براي شما به وجود مي آورد !
براي مثال در مورد همين برنامه hide folder xp كه نام آن را برديد ، من موارد بسياري را ديده ام كه اين برنامه باعث ناپديد شدن درايوهاي سيستم و در موارد جدي تر باعث حذف برچسب درايو هاي سيستم ( Drive Letter ) شده است و به اين ترتيب مشكلات بسيار بسيار جدي براي كاربر به وجود آمده است كه حتي با حذف برنامه نيز رفع نشده است !
بنابراين به شما توصيه اكيد ميكنم كه به هيچ عنوان از اين قبيل برنامه ها استفاده نكنيد.
مطمئن ترين راه براي اين كه شما به هدف خود برسيد ، براي مثال مخفي كردن يك فولدر و ... اين است كه كمي وارد دنياي رجيستري شويد و به صورت دستي و مستقيم اين قبيل كارها را انجام دهيد.
براي تمام اين موارد ترفندهاي رجيستري وجود دارد ، كما اينكه خود اين برنامه ها نيز از همين ترفندها استفاده ميكنند ( البته به شكلي نادرست ).
موارد بسياري از اين قبيل ترفندها در همين انجمن و در وبلاگ ويندوز آموزش داده است و مواردي كه آموزش داده نشده است را ميتوانيد درخواست كنيد.
مزيت تغيير مستقيم در رجيستري توسط كاربر ( اگر چه خطرات خاص خود را در صورت حرفه اي نبودن كاربر دارد ) اين است به سادگي در صورت بروز مشكل ( آن هم تنها در صورت بي دقتي كاربر ) ميتوان با بازگرداني نسخه پشتيبان به سادگي مشكل را برطرف نمود و مشكل همساني كدها در اين حالت به وجود نخواهد آمد.
و اما در مورد مشكلي كه براي برنامه Adobe Acrobat‌ به وجود آمده ، اين مشكل كاملا طبيعي است و نه تنها براي نسخه 7 بلكه براي ساير نسخه ها نيز ممكن است به وجود آيد. دليل آن هم تغييراتي است كه در هنگام Repair ويندوز در پوشه هاي مهم سيستمي به وجود مي آيد ، و همين امر باعث ميشود تعدادي از تنظيمات Adobe Acrobat به هم بريزد ، اين مشكل را ميتوانيد به سادگي با قرار دادن سي دي نصب برنامه Adobe Acrobat در همان هنگامي كه آن پيغام ظاهر ميشود ( بدون اينكه دكمه Cancel را بزنيد ) برطرف نماييد و يا در صورت حاد بودن مشكل برنامه را حذف و مجددا نصب نماييد ، كه البته با همان روش اول معمولا مشكل برطرف ميشود و نيازي به نصب مجدد نخواهد بود.
در مورد مشكل فاير فاكس شما هم بايد بگويم كه آن نيز كاملا طبيعي است. همان طور كه ميدانيد مرورگر فايرفاكس يك پوشه Profile در پوشه با نام يوزر كاربر و در زير پوشه Application Data و پوشه Mozilla ايجاد مينمايد. با توجه به اينكه شما يوزر جديد ايجاد كرده ايد ، كليه اين پوشه ها نيز جديد شده و فايرفاكس نيز پوشه Profile جديدي ايجاد خواهد كرد كه تنظيمات يوزر قبلي شما را نخواهد داشت.
در مورد تصاوير هم در قسمت StartUp ظاهرا فايل مشكوكي ديده نميشود و اكثرا مربوط به برنامه هايي هستند كه خود شما آنها نصب نموده ايد.
در پايان مجددا از محبت شما كمال تشكر را دارم و اميدوارم تمام كاربران مانند شما ابتدا تا حد امكان در رفع مشكل بكوشند و در همان ابتدا با نصب مجدد ويندوز همه چيز را تمام شده نپندارند :happy: .
باز هم اگر سوالي داشتيد حتما مطرح نماييد.
با آرزوي موفقيت روز افزون براي شما.

siavash alavi
15-01-2006, 02:06
با سلام به دوست عزيز M.r.m و مدير انجمن كامپيوتر
از توضيحات زيبا و شيواي شما بسيار استفاده كردم
و از آنها نت برداري كردم
اولا قصد تشكر داشتم و گفتن خسته نباشيد به شما دوست عزيز
ثانيا كسب اجازه كنم جهت نقل قول از مطالب شما در موقع آموزشهايي كه دارم
با تشكر
سياوش علوي

abasaleh
15-01-2006, 02:55
خوشحالم مشكل حل شد. ولي فكر كنم اين ويندوز ويندوز نميشه برات.من بودم روش يه دونه ديگه مي ريختم.

M.R.M
15-01-2006, 10:29
سلام دوستان عزيز.
از لطف شما ( سياوش علوي ) عزيز بسيار سپاسگذارم.
هدف ما در اين انجمن آموزش و رفع مشكلات كاربران در زمينه هاي مختلف ميباشد ، در واقع شما پس از اينكه مشكلتان حل شود ، هم يك آموزش جديد فراگرفته ايد و هم يك تجربه جديد كسب كرده ايد. بنابراين در آينده خود شما ميتوانيد اگر به چنين مشكلي برخورد كرديد به سادگي آن را رفع نماييد و يا در صورتي كه ببينيد يكي از دوستان خود نيز به اين مشكل برخورد كرده است ميتوانيد او را نيز راهنمايي نماييد. در واقع هر استادي آرزو دارد روزي شاگردانش به حدي برسند كه بتوانند جاي آنها را پر نمايند ، زيرا هر فردي روزي بازنشسته ميشود ( در تمام امور ;) ).
البته من هرگز خودم را در حد يك استاد نميبينم و نخواهم ديد زيرا در اين انجمن عزيزاني هستند كه فراتر از يك استاد فعاليت ميكنند و من خود افتخار شاگردي اين عزيزان را دارم.
اين مطالب را بيان كردم تا مقدمه اي براي اجازه گيري شما باشد. اول از همه از اينكه كاربران نمونه اي مانند شما در اين انجمن فعاليت ميكنند واقعا خوشحال هستم و به وجود افرادي مانند شما افتخار ميكنم ، زيرا همين اجازه گيري شما نشان از نهايت احترام و ارزش بالاي شما دارد كه همين جا از صميم قلب از شما تشكر مينمايم.
شما ميتوانيد از اين مطالب در هر آموزشي استفاده نماييد و اين كار نه تنها مشكلي از ديد بنده ندارد بلكه بسيار نيز مفيد ميباشد ، در واقع اين تجربه جديد خود شماست كه ميخواهيد آن را با ساير دوستان خود به اشتراك بگذاريد :happy: .
اميدوارم در تمام مراحل زندگيتان همواره شاد و پيروز و سربلند و موفق باشيد :) .
با تشكر از توجه شما.
قربان شما محمدرضا.
و اما در مورد پيشنهاد شما دوست عزيز ( abasaleh ) ، اول از همه ورودتان را به انجمن تبريك ميگويم ، ثانيا به نظر بنده اين طرز تفكر به هيچ عنوان درست نميباشد. معمولا چنين افرادي كه پس از هر مشكلي به سرعت اقدام به نصب مجدد ويندوز مينمايند ، افرادي هستند كه به شدت آسيب پذير هستند و همواره با مشكلات ويندوزي سروكار دارند. اگر كاربري مانند اين دوست عزيز در رفع يك مشكل نهايت تلاش خود را بنمايد و موفق به حل آن شود ، اگر در آينده با همين مشكل مواجه شود به سادگي ميتواند آن را رفع نمايد و نيازي به نصب مجدد ويندوز نخواهد داشت ، اما فردي كه براي رفع مشكل تلاش نكند و هر بار ويندوز جديد نصب نمايد ، مطمئنا در آينده نيز به همان مشكلي كه موجب شد تا ويندوز جديد نصب نمايد مواجه خواهد شد و بنابراين مجبور خواهد بود هر بار اين عمل را تكرار نمايد. اگر چنين فردي از مشكلاتي كه در هر بار نصب مجدد ويندوز ممكن است به وجود آيد اطلاع كامل داشته باشد مسلما كمي بيستر تلاش ميكند تا ويندوز خود را تعمير نمايد نه اينكه آن را مجددا نصب نمايد.
اميدوارم شما نيز كمي بيشتر در اين زمينه تامل داشته باشيد ;).

shahbab
17-01-2006, 17:29
M.R.M عزیز با تشکر مجدد از شما....دیدم که این تاپیک هنوز ادامه داره...خواستم به اطلاعتون برسونم به غیر از اشکال اصلی ( نا پدید شدن آیکونها که بخاطر استفاده از برنامه های ناپدید کننده Hide File & Folders صورت گرفته بود ) و با رسیدگی حل گردید...مشکل دومی که پیش آمده بود ...یعنی در خواست نصب مجدد Acrobat که در پست های بالا مفصل توضیح داده ام نیز حل شد....بوسیله نصب مجدد این برنامه که M.R.M عزیز پیشنهاد داده بودند.
در ضمن این توپیک باعث شد که من استفاده از System Restore ویندوز را که اتفاقا بسیار ساده است را با استفاده از لینکی که مدیر محترم سایت گذاشته بودند فرا بگیرم...به کلیه دوستانی که از این برنامه ویندوز استفاده نمی کنند پیشنهاد می کنم حداقل یکبار برای تست هم شده از آن استفاده کنند...بر بسیاری از مشکلات ویندوزی خود فائق خواهند آمد و به هر بهانه ای دست به تعویض ویندوز نخواهند زد.