PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فونت درفتوشاپ

Enter
10-10-2008, 21:37
سلام دوستان من یه سری فونت عربی دارم که وقتی میخوام تو فتوشاپ به کار ببرم بعضی از حروف مثه " ک , پ , چ و ... " رو بصورت مربع نشون میده مثه تصویر پایین میشه دوستان بگن چیکارمیشه کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A2D3D
10-10-2008, 22:14
سلام
فونت های عربی به هیچ عنوان " پ ، گ ، چ ، ژ " رو تایپ نمی کنن .

Cinoheh
11-10-2008, 01:47

سلام، اگه برات امکان داره همین فونت تصویر رو برام آپلودش کنی. فونت جالبی باید باشه!:31:

Enter
11-10-2008, 10:56
سلام رفیق بدبختی مشکل من با " ک " هم هست آخه این یکی هم همونطوریه توتصویرمن نوشتم کبوترچرا مربع میشه آخه؟

Enter
11-10-2008, 11:05
سلام، اگه برات امکان داره همین فونت تصویر رو برام آپلودش کنی. فونت جالبی باید باشه!:31:

خدمت شمادوست عزیز اینم همون فونتی که میخواستی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

A2D3D
11-10-2008, 14:28
سلام رفیق بدبختی مشکل من با " ک " هم هست آخه این یکی هم همونطوریه توتصویرمن نوشتم کبوترچرا مربع میشه آخه؟
سلام
چی بگم والله ...
این فونت در قسمت بانک فونت هست .
اونجا دید بزن

Enter
11-10-2008, 17:06
آقا یعنی چی کسی نمیتونه مشکل مارو حل کنه اصلا مگه میشه حرف ک بصورت مربع تایپ بشه آخه این با عقل جوردرنمیاد!!!!!!!!!!!!

aram_nfs
11-10-2008, 17:29
دوست عزیز همونطوری که خودت هم گفتی این فونت فونت عربی هست و طبیعتا کیبردش با کی برد فارسی متفاوت هست

شما باید بگردی ببینی حرف ک با کدوم کلید توی کیبردت می تونی با این فونت بنویسی

پیشنهاد من اینه که توی محیط ورد با استفاده از سیمبل ها متنت رو بنویسی و بعد وارد فتوشاپ کنی (با کپی و پیست)

شاد باشی و آرام

A2D3D
11-10-2008, 19:10
پیشنهاد من اینه که توی محیط ورد با استفاده از سیمبل ها متنت رو بنویسی و بعد وارد فتوشاپ کنی (با کپی و پیست)
سلام
باید این فونت حرف "ک" رو قبول کنه که شما بتونید سمبل بزنید ، قبول نمی کنه .
هیچ راهی ندارید .
مگر این که خودتون حرف "ک" رو با ابزار pen درست کنید .

aram_nfs
11-10-2008, 20:03
باید این فونت حرف "ک" رو قبول کنه که شما بتونید سمبل بزنید ، قبول نمی کنه .
هیچ راهی ندارید
دوست عزیز این همون روشیه که عرض کردم

این "ﻛﺒﻮتر" رو اگه وارد فتوشاپ کنید درسته
در مورد گ و پ و چ و ژ می تونی از بی نقطه هاش و بی سرکش هاش استفاده کنی و بعد سرکش و نقطه رو در حالتی که به شیپ تبدیلش کردی اضافه کنی

A2D3D
12-10-2008, 00:32
وست عزیز این همون روشیه که عرض کردم

در مورد گ و پ و چ و ژ می تونی از بی نقطه هاش و بی سرکش هاش استفاده کنی و بعد سرکش و نقطه رو در حالتی که به شیپ تبدیلش کردی اضافه کنی
سلام
خیلی تعجب آوره ...
پس چرا برای من نمیشه ؟

Enter
12-10-2008, 09:20
دوست عزیز این همون روشیه که عرض کردم

سلام

میشه یه توضیح بدی که چه جوری این کارو کردی
ممنونم.

aram_nfs
12-10-2008, 20:15
اگه بخوای با symbol خودت درست کنی باید بری منوی insert/symbol اونجا فونت رو از منوی کشویی انتخاب کنی و تیکه تیکه وارد کنی (باید دقت کنی که چسبده ها و جداها کجا استفاده میشن)

ولی یه راه ساده تر هم هست اینکه این "ﻛﺒﻮتر" رو کپی کنی یا از ک این نوشته استفاده کنی و ک هات رو درست کنی

شاد باشی و آرام

Cinoheh
15-10-2008, 02:09

درسته، این روش عملی هست، امـــا Layer که با این روش وارد فتوشاپ میشه دیگه اون خاصیت وکتور "Vector" بودن رو نداره!!! و این رَنج است...!

aram_nfs:10:

aram_nfs
15-10-2008, 10:44
درسته، این روش عملی هست، امـــا Layer که با این روش وارد فتوشاپ میشه دیگه اون خاصیت وکتور "Vector" بودن رو نداره!!! و این رَنج است...!
مجتبی جان منظور من تصویر نبود تکست بود که به روش کپی پیست باید وارد فتوشاپ بشه
کارکاکتر "ک" توی این فونت هست ولی کدی که برای این کاراکتر در نظر گرفته شده با کد "ک" معمولی توی فونت های دیگه فرق می کنه و اون کلید توی کی بورد نمی تونه اونو ایجاد کنه (اسکی کدش با هم فرق می کنه)
واسه همینم توی لیست سیمبل ها تمام کاراکترها نشون داده میشه که میشه واردش کرد و این کاراکتر ها توی همه برنامه ها یکسان هست و این لایه به صورت لایه تکست ایجاد میشه و خاصیت ویکتور رو به خوبی داره
شاد باشید و آرام

Enter
15-10-2008, 21:23
مرسی از لطف دوستان دمتون گرم من تونستم همین کارو بکنم ونتیجه بگیرم دمتون گرم خدایی کلی بهم کمک کردید مرسی از لطف همتون.