PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از اینترنت در دو کامپیوتر

Amir_link
28-09-2008, 19:15
سلام

راستش من طبق روشی که تو فروم گفته شده خواستم ADSl رو Share کنم ولی نشد که نشد.

یعنی کامپیوتر سرور به اینترنت وصله ولی Client وصل نشد کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟

Amir_link
28-09-2008, 22:01
سلام

راستش من طبق روشی که تو فروم گفته شده خواستم ADSl رو Share کنم ولی نشد که نشد.

یعنی کامپیوتر سرور به اینترنت وصله ولی Client وصل نشد کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟

mehdi_08
28-09-2008, 22:55
خوب این چه کاریه یه مودم چند پورت بگیر مشکل حله

Amir_link
28-09-2008, 23:27
خوب این چه کاریه یه مودم چند پورت بگیر مشکل حله

:18::18::18::18::18::18::18::18: سوال من یه چیز دیگه بود مهندس

من می گم دو تا سیستم رو شبکه کردم سیستم 1 (سرور) به اینترنت وصله و خوب کار می کنه

ولی سیستم دوم با این که همه تنظیمات رو هم به درستی انجام دادم وصل نمیشه به اینترنت

کسی می دونه چطوری می تونم مشکل رو حل کنم؟؟؟؟

mehdi_08
29-09-2008, 00:40
واااااااااااااااااااااااا ااااااااای
ببخشید

paranoid_android
29-09-2008, 00:45
دوست عزیز شما از کدوم روش استفاده کردین؟
Nat رو رو مودم Adsl تون فعال کردین و از سوییچ استفاده می کنین یا از Ics؟

ساده ترین راه اینه که اول سرویس NAT رو روی مودم ای دی اس الت enable کنی. اگر مودم هم پورت اترنت و هم یه پورت USB داشته باشه ( یا اینکه دو پورت اترنت روی مودم باشه، بعضی از مودم های ADSL گرونتر این امکان رو دارن) کارت خیلی ساده میشه و نیازی به سوییچ نداری (البته برای حالتی که فقط میخوای اینترنت رو بین 2 کامپیوتر share کنی) یکی از کامپیوترها رو با کابل USB و دیگری رو با کابل اترنت به مودم وصل میکنی و در نهایت دو تا کامپیوتر رو با کابل شبکه به هم وصل میکنی. اگر DHCP رو رو مودم ADSL خودت enable کرده باشی دردسری برای تنطیمات IP و ... روی کامپیوتر دومت نداری و میتونی تنظیمات رو روی dynamic بزاری. برای کامپیوتر اصلیت هم همینطور، تنظیمات TCP/IP رو رو داینامیک بزار. معمولا مشکلات در مورد share کردن اینترنت بر میگرده به کامپیوترهای کلاینت که در مورد شما هم این مشکل بوجود اومده.
این کارا رو به دقت انجام بده و مرور کن اگر باز با اشکالی روبرو شدی بگو تا حلش کنیم.
موفق باشی.

sara3355
29-09-2008, 01:26
sssssssssssssssss

Amir_link
29-09-2008, 16:06
دوست عزیز شما از کدوم روش استفاده کردین؟
Nat رو رو مودم Adsl تون فعال کردین و از سوییچ استفاده می کنین یا از Ics؟

ساده ترین راه اینه که اول سرویس NAT رو روی مودم ای دی اس الت enable کنی. اگر مودم هم پورت اترنت و هم یه پورت USB داشته باشه ( یا اینکه دو پورت اترنت روی مودم باشه، بعضی از مودم های ADSL گرونتر این امکان رو دارن) کارت خیلی ساده میشه و نیازی به سوییچ نداری (البته برای حالتی که فقط میخوای اینترنت رو بین 2 کامپیوتر share کنی) یکی از کامپیوترها رو با کابل USB و دیگری رو با کابل اترنت به مودم وصل میکنی و در نهایت دو تا کامپیوتر رو با کابل شبکه به هم وصل میکنی. اگر DHCP رو رو مودم ADSL خودت enable کرده باشی دردسری برای تنطیمات IP و ... روی کامپیوتر دومت نداری و میتونی تنظیمات رو روی dynamic بزاری. برای کامپیوتر اصلیت هم همینطور، تنظیمات TCP/IP رو رو داینامیک بزار. معمولا مشکلات در مورد share کردن اینترنت بر میگرده به کامپیوترهای کلاینت که در مورد شما هم این مشکل بوجود اومده.
این کارا رو به دقت انجام بده و مرور کن اگر باز با اشکالی روبرو شدی بگو تا حلش کنیم.
موفق باشی.

paranoid_android جان ممنون خیلی تخصصی گفتی من تا حالا شبکه نکرده بودم این اولین بار بود از این روشی

که تو فروم بود استفاده کردم ، مودمی که ازش استفاده می کنم Planet 2110 هست کلا یک پورت برای USB دارم

یه دونه هم برای Line که ازش یه سیم وصل می کنم به خط تلفن فکر نکنم Nat داشته باشه

با استفاده از یک کابل شبکه که به همراه اکثر مودم های ADSL ارائه میشود مودم را به کارت شبکه اول سرور متصل کنید .

سپس تنظیمات مورد نیاز برای برقراری ارتباط با شرکت ارائه دهنده ADSL را انجام دهید.

نکته :ICS برای Internet Sharing از ای پی 192.168.0.1 به همراه سابنت مسک 255.255.255.0 استفاده میکند.بنابراین هیچ سیستمی در شبکه از جمله مودم ADSL نیز نباید از این ای پی استفاده کند.در صورتی که ای پی مودم ADSL با این ای پی بکسان بود میتوانید با مراجعه به دفترچه راهنمای مودم برای تغییر این ای پی اقدام کنید.

سپس به تب Advanced کارت شبکه متصل به مودم ADSL رفته و گزینه

Allow other network users to connetc through this this computers internet connection

انتخاب کرده و Ok کنید.

شکل 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : در این هنگام پیغامی مبنی بر تغییر ای پی آدرس کارت شبکه دوم موجود بر روی سرور به ای پی 192.168.0.1 داده خواهد شد.

بعد از انجام این مراحل در صورتی که یک سیستم در شبکه موجود باشد با استفاده از کابل Back to Back سیستم را به کارت شبکه دوم سرور متصل می نماییم و در صورت وجود بیش ار یک سیستم تمامی سیستم ها را توسط کابل شبکه به سویچ متصل مینماییم.

بعد از برقراری ارتباط فیزیکی سیستم ها نیاز به تنظیم نحوه ی دریافت ای پی آدرس سیستم ها به صورت اتوماتیک داریم که از مسیر
Local Area Connection --> Propertise --> Networking --> TCP/IP Propertise

بعد تو سیستم سرور در TCP/IP

IP address:192.168.0.1
Subnet mask:255.255.255.0

و در قسمت DNS

preferred DNS server: 192.9.9.3

رو وارد کردم

و در سیستم کلاینت:

192.168.0.2: Ip address

subnetmask: 255.255.255.0

Default gateway:192.168.0.1

و در قسمت DNS

preferred DNS server: 192.9.9.3

ممنون میشم راهنمایی کنید

Amir_link
29-09-2008, 17:50
سلام

دوستان مشکل حل شد

والا تو نت سرچ کردم یه جا خوندم که به خاطر تداخل IP ها اینطوری میشه یه برنامه برای تغییر Ip ، تو سیستم دوم (کلاینت) نصب

کردم درست شد حالا یه سوال دیگه دارم من میخوام چند تا فایل رو از سیستم سرور به کلاینت انتقال بدم والا یه درایو رو توی

سیستم سرور Share کردم ولی چطوری باید تو سیستم دوم فایل های این درایو رو ببینم؟؟

Amir_link
29-09-2008, 18:03
من میخوام چند تا فایل رو از سیستم سرور به کلاینت انتقال بدم والا یه درایو رو توی سیستم سرور شیر کردم
ولی چطوری باید تو سیستم دوم فایل های این درایو رو ببینم

آقا این مشکلم حل شد

تو سیستم کلاینت از Run ای پی سیستم سرور رو به صورت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وارد و Ok کردم

درایوی که Share کرده بودم اومد

با تشکر از paranoid_android و mehdi_08

DrXoX
02-10-2008, 20:20
ُسلام

آقا منم دقیقا همین مشکل رو دارم==> نمیشه بدون این که از برنامه برای تغییر IP استفاده کرد مشکل رو حل کرد؟

این کافی نت ها یا سایت دانشگاه ها پس چطوری شبکه می کنن؟

موفق باشید

meshkipoosh2006
14-10-2008, 01:44
من یه مودم d link با چهار پورت اترنت دارم و یک اکانت --- حالا می خوام بدونم چطور واسه دو سیستم اینترنت بدم مجزا از هم یعنی هر کدوم بتونن به تنهایی کانکت بشن مستقل از هم

Amir_link
17-10-2008, 16:03
سلام

دوستان مشکل حل شد

والا تو نت سرچ کردم یه جا خوندم که به خاطر تداخل IP ها اینطوری میشه یه برنامه برای تغییر Ip ، تو سیستم دوم (کلاینت) نصب

کردم درست شد

:41::41:سلام

دوستان دوباره مشکل به وجود اومد یعنی تو سیستم اول (سرور) اینترنت کار میکنه ولی تو سیستم کلاینت

اینترنت وصل نیست و هیچ سایتی باز نمیشه در صورتی که دو تا سیستم شبکه هستن و مثلا میشه فایل بین دو کامپیوتر انتقال داد

کسی می دونه چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

SALMAN_LOOLOO
18-10-2008, 21:53
:41::41:سلام

دوستان دوباره مشکل به وجود اومد یعنی تو سیستم اول (سرور) اینترنت کار میکنه ولی تو سیستم کلاینت

اینترنت وصل نیست و هیچ سایتی باز نمیشه در صورتی که دو تا سیستم شبکه هستن و مثلا میشه فایل بین دو کامپیوتر انتقال داد

کسی می دونه چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

سلام :20:

ببین دوست عزیز ساده ترین راه واسه شما اینه که 2 تا کارت شبکه بگیری و جفتش رو نصب کنی روی کامپیوتر اول که به اینترنت وصل میشه و بعد یه کابل بزنی به ADSL و یه کابل دیگه هم به کامپیوتر دومی و Default Gateway سیستم دوم رو بزاری IP کامپیوتر که به اینترنت متصل هستش ولی بهتره DNS رو هم Set کنی تا با مشکل مواجه نشی ...

شما الان یک کارت شبکه داری نری 2 تای دیگه بخری بابا .... شوخی کردم .:10:.!

اگه هم خواستی میتونی از HUB Switch استفاده کنی واسه آینده هم خوبه ... اگه کامپیوتری اضافه شد مشکل پیدا نمیکنی ....:31:

Amir_link
21-10-2008, 15:20
سلام :20:

ببین دوست عزیز ساده ترین راه واسه شما اینه که 2 تا کارت شبکه بگیری و جفتش رو نصب کنی روی کامپیوتر اول که به اینترنت وصل میشه و بعد یه کابل بزنی به ADSL و یه کابل دیگه هم به کامپیوتر دومی و Default Gateway سیستم دوم رو بزاری IP کامپیوتر که به اینترنت متصل هستش ولی بهتره DNS رو هم Set کنی تا با مشکل مواجه نشی ...

شما الان یک کارت شبکه داری نری 2 تای دیگه بخری بابا .... شوخی کردم .:10:.!

اگه هم خواستی میتونی از HUB Switch استفاده کنی واسه آینده هم خوبه ... اگه کامپیوتری اضافه شد مشکل پیدا نمیکنی ....:31:

سلام

ممنون ولی من دو تا کارت شبکه دارم که هر کدوم روی یه سیستم نصب هستش

ببین دوست عزیز ساده ترین راه واسه شما اینه که 2 تا کارت شبکه بگیری و جفتش رو نصب کنی روی کامپیوتر اول که به اینترنت وصل میشه

یعنی دو تا کارت رو ، روی سرور نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و بعد یه کابل بزنی به ADSL و یه کابل دیگه هم به کامپیوتر دومی و Default Gateway سیستم دوم رو بزاری IP کامپیوتر که به اینترنت متصل هستش ولی بهتره DNS رو هم Set کنی تا با مشکل مواجه نشی ...

؟؟؟؟؟؟؟؟ چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ شما میگین دو تا کارت شبکه روی یه سیستم باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد چطوری کابل رو به سیستم دوم وصل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:

من الان سیستم هام شبکه شده ولی فقط اینترنت سیستم دوم (کلاینت) کار نمی کنه

چند هفته پیش با اجرای یه برنامه که ip رو عوض می کرد روی سیستم دوم(کلاینت) ، مشکلم حل شد

یعنی به اینترنت هم وصل میشد ولی نمی دونم چرا دیگه این روش جواب نمیده

اگر راه دیگه ای می دونید لطفا راهنمایی کنید