PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای یادگیری طراحی وب داینامیک از کجا باید شروع کرد؟

ghahremanimehdi
05-08-2008, 06:27
با سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم برای یک یادگیری اصولی و قوی در طراحی وب باید از کجا شروع کرد ؟
ASP.NET بهتره یا php و چطور باید یادگرفت؟
php در چه محیطی نوشته میشه و آیا ابزار خاصی برای اون وجود داره یا فقط کافی که یه notepad باز کرد و پی اچ پی نوشت؟(مثلا ASP.net در محیط ویژوال استدیو نوشته – اجرا و دیباگ میشه ) میخواستم ببینم پی اچ پی یه همچین محیطی داره یا نه؟

omid4you
05-08-2008, 09:36
ASP.NET و php هر کدام مزیت های خودشان را دارند ولی من php را به شما پیشنهاد میکنم.
بله برای php هم کلی ادیتور قوی وجود داره که کد نویسی را بسیار آسان میکنه.
برای php کلی مقاله و کتاب تو اینترنت هست که میتوانید از همین جا شروع کنید.

neopersia
05-08-2008, 19:24
در مورد اینکه کدوم بهتره لطفاً بحث نشه چون مثل بحثهای قبل در این مورد منجر میشه به دعوا و مجبور میشم تاپیک رو ببندم!

در مورد برنامه های php هم همونطور که دوستمون گفت ادیتورهای قوی وجود داره مثل zend studio و phpdesigner اما تا جایی که من میدونم برنامه drag & drop یا همون ویژوال برای php وجود نداره

pezhman32
05-08-2008, 22:12
با سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم برای یک یادگیری اصولی و قوی در طراحی وب باید از کجا شروع کرد ؟
ASP.NET بهتره یا php و چطور باید یادگرفت؟
php در چه محیطی نوشته میشه و آیا ابزار خاصی برای اون وجود داره یا فقط کافی که یه notepad باز کرد و پی اچ پی نوشت؟(مثلا ASP.net در محیط ویژوال استدیو نوشته – اجرا و دیباگ میشه ) میخواستم ببینم پی اچ پی یه همچین محیطی داره یا نه؟
اگه با هیچ کدوم از زبان های دات نت مایکروسافت آشنایی ندارید توصیه می کنم برید سراغ php که بخاطر آسونتر بودن قواعد در سریعترین زمان ممکن بهترین نتیجه رو در یادگیری می گیرید (در مورد بهتر بودنش صحبت نکردم هاا)

eAmin
05-08-2008, 22:24
اما تا جایی که من میدونم برنامه drag & drop یا همون ویژوال برای php وجود نداره

سلام.

به نظرم فکر هم نمی کنم نیاز باشه، نظر شما چیه؟

phpdesigner رو هم، زدم دانلود.

neopersia
05-08-2008, 23:35
درسته امین جان. به راگ & دراپ نیازی نیست. من فقط محض اطلاع گفتن. اصلاً لذت برنامه نویسی توی اینه که آدم خودش همه چیزشو بنویسه.

phpdesigner برنامه خوبیه. سبک هم هست اگه مخلفاتشو دانلود نکنید حدود 4 تا 5 مگ بیشتر حجم نداره. تا نسخه 6.0.0 اون که من داشتم یهکم با فارسی مشکل داشت. یعنی باوجود اینکه انکودینگ فایلها رو تنظیم میکردم اگر همون اسکرپت توی یک برنامه دیگه به طور همزمان ویرایش میشد، وقتی توی phpdesigner اون صفحه رفرش میشد همه متن فارسی رو خراب میکرد! چند بار اشتباهی همین متنو ذخیره کردم که مجبور شدم از اول بنویسم!
البته یک todo manager داشت که من باهاش خیلی حال کردم کلی جور حافظه آدمو میکشه :31:

اگه zend داشته باشی و سیستمت هم جواب بده به نظرم برنامه کاملتریه تنها مشکلش اینه که یه کم برای سیستم سنگینه و کلمات فارسی رو درست نشون نمیده (البته خوشبختانه خرابکاری نمیکنه)

eAmin
06-08-2008, 09:56
درسته امین جان. به راگ & دراپ نیازی نیست. من فقط محض اطلاع گفتن. اصلاً لذت برنامه نویسی توی اینه که آدم خودش همه چیزشو بنویسه.

phpdesigner برنامه خوبیه. سبک هم هست اگه مخلفاتشو دانلود نکنید حدود 4 تا 5 مگ بیشتر حجم نداره. تا نسخه 6.0.0 اون که من داشتم یهکم با فارسی مشکل داشت. یعنی باوجود اینکه انکودینگ فایلها رو تنظیم میکردم اگر همون اسکرپت توی یک برنامه دیگه به طور همزمان ویرایش میشد، وقتی توی phpdesigner اون صفحه رفرش میشد همه متن فارسی رو خراب میکرد! چند بار اشتباهی همین متنو ذخیره کردم که مجبور شدم از اول بنویسم!
البته یک todo manager داشت که من باهاش خیلی حال کردم کلی جور حافظه آدمو میکشه :31:

اگه zend داشته باشی و سیستمت هم جواب بده به نظرم برنامه کاملتریه تنها مشکلش اینه که یه کم برای سیستم سنگینه و کلمات فارسی رو درست نشون نمیده (البته خوشبختانه خرابکاری نمیکنه)

با اونی که پررنگ کردم، 120% موافقم!!!:10:

من دارم 2008 رو دانلود می کنم، 21 مگ هست!!!

اگه zend رو بخوام دانلود کنم، که بیچاره می شم، اونم با این زغالی، تنها راهش اینه که برم بخرمش...

در کل یه سوال ازت دارم، خودت چی رو بهم پیشنهاد می کنی؟

مرسی:11:

neopersia
06-08-2008, 12:18
چرا 21 مگی! پیر میشی با دایال آپ تا 21 مگ دانلود شه! البته خوب مخلفاتش هم به درد بخورن!
من خودم از zend استفاده میکنم به نظرم پخته تره!
ولی اگه کرک جدید phpdesigner رو هم داشتم احتمالاً چند وقت یه بار میرفتم سراغش ولی خوب بی کرکی شده بهونه استفاده دائمی از zend :31:

ادیتورها به یه سطحی که برسن دیگه زیاد با هم تفاوتی ندارن. جزئیات هست که باعث میشه یه نفر با یک ادیتور راحت تر باشه و یکی دیگه از بدش بیاد!

Ultimator
06-08-2008, 12:26
آقایون بحث منحرف شد !! :31:
با همتون موافقم :31:

فقط جناب ghahremanimehdi فقط بگم وقتی دارید پرس و جو میکنید از انسانها نپرسید !! بهتره تحقیقات منتقی کنید ببینید کدوم به کارتون میاد
مثلا اگه میخواین هاستش دم دست تر باشه و هزینش کمتر باشه و ... ابدا دنبال Asp.net نرید .. همینطور سمپل برای php بیشتره

.. ببینم بچه ها این ادیتور php اینتلی سنسش و دیباگرش به ویژوال استودیو میرسه ؟ اگه آره که عالیه !

eAmin
06-08-2008, 15:17
چرا 21 مگی! پیر میشی با دایال آپ تا 21 مگ دانلود شه! البته خوب مخلفاتش هم به درد بخورن!
من خودم از zend استفاده میکنم به نظرم پخته تره!
ولی اگه کرک جدید phpdesigner رو هم داشتم احتمالاً چند وقت یه بار میرفتم سراغش ولی خوب بی کرکی شده بهونه استفاده دائمی از zend :31:

ادیتورها به یه سطحی که برسن دیگه زیاد با هم تفاوتی ندارن. جزئیات هست که باعث میشه یه نفر با یک ادیتور راحت تر باشه و یکی دیگه از بدش بیاد!

دیشب زدم دانلود تا امروز هم تمومش کردم، البته یکسره نه ها!!!

یه نگاهی بهش زدم، واقعا خوب و جالب بود، کارایی های خوبی داره، برای جاوااسکریپت و اینجورچیزها هم، مثل ++Notepad و EditPad Pro هست.

پس نتیجه می گیرم که zend یه جورایی سر تره.

آقایون بحث منحرف شد !! :31:
با همتون موافقم :31:

فقط جناب ghahremanimehdi فقط بگم وقتی دارید پرس و جو میکنید از انسانها نپرسید !! بهتره تحقیقات منتقی کنید ببینید کدوم به کارتون میاد
مثلا اگه میخواین هاستش دم دست تر باشه و هزینش کمتر باشه و ... ابدا دنبال Asp.net نرید .. همینطور سمپل برای php بیشتره

.. ببینم بچه ها این ادیتور php اینتلی سنسش و دیباگرش به ویژوال استودیو میرسه ؟ اگه آره که عالیه !

ببخشید آقایون، باعث و بانیش، منم همینجا از همتون معزرت می خوام:41:

به نظر من که یه امتحانی کردم ( phpDesigner )، به نظر جالب می اومد، ولی من یه جورایی با ویژوال راحت ترم!

neopersia
06-08-2008, 20:14
پس نتیجه می گیرم که zend یه جورایی سر تره.
آخرین پست انحرافی خودمو تو تاپیک بدم و برم :31:
zend 5.5 دستورات جاوا اسکرپت رو تشخیص میده ولی برای جاوا اسکرپت و همینطور css ساخته نشده یعنی در حد همون ++notepad هست!

در ضمن من تابحال یه بار بیشتر ویژوال استودیو رو ندیدم اگه میشه یه چند تا پست انحرافی دیگه بدید ببینیم اون چه امکاناتی داره!

Ultimator
06-08-2008, 20:29
آخرین پست انحرافی خودمو تو تاپیک بدم و برم :31:
zend 5.5 دستورات جاوا اسکرپت رو تشخیص میده ولی برای جاوا اسکرپت و همینطور css ساخته نشده یعنی در حد همون ++notepad هست!

در ضمن من تابحال یه بار بیشتر ویژوال استودیو رو ندیدم اگه میشه یه چند تا پست انحرافی دیگه بدید ببینیم اون چه امکاناتی داره!
داری مینویسی می...   ازت میپرسه میخوای کجا بری  ؟ تهران ؟ اصفهان ؟ شیراز ؟ تبریز ؟ خونتون ؟ خونشون ؟ خونه همسایه ؟ افغانستان و .... !! :31:   

تو وی بی بیشتر ( قابل توجه امین ) سی شارپ کمتر 
تو وی بی پرانتز نزاری زحمتشو میکشه ! if رو بنویسی then , end if رو مینویسه for رو بنویسی next رو  ! واسه ترای کچ و اند تری و  ....... 
همه جا کمک میکنه !!
یاسر یه دفعه ویژوال استودیو نصب کنی عمرا با این پلاس ملاسا نمیتونی چیز بنویسی !!:31:

neopersia
06-08-2008, 20:40
با پلاس ملاسا که الانم نمینویسم :31:
اگه درست فهمیده باشم این چیزا رو zend و phpdesigner هم دارن! حتی ++notepad جدید هم توی تنظیماتش میشه این قسمتو فعال کرد هر چند که یه سری مشکلات داره

----------------
آخ گفته بودم دیگه اینجا پست نمیدم! من دیگه رفتم!

Ultimator
06-08-2008, 21:12
با پلاس ملاسا که الانم نمینویسم :31:
اگه درست فهمیده باشم این چیزا رو zend و phpdesigner هم دارن! حتی ++notepad جدید هم توی تنظیماتش میشه این قسمتو فعال کرد هر چند که یه سری مشکلات داره

----------------
آخ گفته بودم دیگه اینجا پست نمیدم! من دیگه رفتم!
این ویژوال بیسیک 5 هم اینو داشت اما چیزی که 2008 داره رو مایکروسافت 12 ساله روش کار کرده شده این !! :31: 
خب منم دیگه نمیام !! 

peyman1987
08-08-2008, 13:04
به به همکارای انجمن بحث رو منحرف میکنن بعد هم در میرن:دی
من تازه اومدم پست بدم همه رفتن.

ادیتور برای وب فقط ادیتورهای بر پایه Eclipse و دیگر هیچ

خود Eclipse که یکی از بهترین ادیتورهای اوپن سورس دنیاس.
Aptana که من ازش استفاده میکنم هم بر پایه Eclipse نوشته شده و واقعا کامله. هایلایتینگ کامل برای تمام زبانها داره. Auto Complete واقعا قوی داره و ... هزاران مزیت دیگه.
Zend Studio جدید هم که بر پایه Eclipse نوشته شده ولی من بازم با Aptana راحتترم.

منم دیگه پست نمیدم اینجا ، پست اول و آخرم بود.

موفق باشین

niaz
11-08-2008, 21:41
salam doostan man ta hala asp.net kar nakardam mishe ya ketab amoozeshi baraye shoro behem moarrefi konid.