ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کشیدن دوازده ضلعی

ahsanjan
16-07-2008, 11:30
با سلام خدمت تمام فتوشاپ کارها من چیز زیادی از فتوشاپ نمی دانم خواهش می کنم یکی یک دوازده ضلعی بکشد که اندازه هر ضلعش 0.5 سانتیمتر باشد خواهش می کنم چون تا یک هفته دیگه نیازش دارم هر چه زود تر بهتر حد اقل اگر راه کشیدنش هم بگید بازم شاید خودم تونستم ولی اگه یکی بکشد خیلی ممنون می شوم

1731
16-07-2008, 12:00
شما حجم دوازده ضلعی را می خواهید یا شکل بازشده ی حجم و یا شکل مسطح آن را؟؟

ahsanjan
16-07-2008, 15:56
شکل مسطح مثل این ولی فقط هر ضلعش 0.5 سانتیمتر باشد لطفا این یک سایت هست کهشاید بتوند بهتون کمک کند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smohs
16-07-2008, 19:06
سلام...
البته براي چنين كارهايي نرم افزار هاي وكتور مثل corel draw مناسب ترن ولي اگه با فوتوشاپ مي خواين اينم آموزشش (البته نيم سانت خيلي كمه و نتيجه نهايي شايد زياد مطلوب نباشه):
اول از همه خط كش (Ruler) رو از منوي view فعال كنيد بعد روي خط كشي كه در سمت چپ قرار داره كليك كنيد و بكشيد (درگ كنيد) تا يه خط آبي كمرنگ ازش خارج بشه و همينطور كه در تصوير مشخص كردم دو خط آبي رنگ ديگه هم با توجه به اعدادي كه مشخص كردم بكشيد
حالا آيتم هايي كه در شكل زير مشخص كردم رو كليك كنيد و مقدار sides رو روي 12 بذاريد
با استفاده از نگه داشتن كليد Shift و درگ كردن موس سعي كنيد شكلتونو طوري تنظيم كنيد كه يك ضلعش بين دو خط آبي راهنما قرار بگيره (به شكل توجه كنيد)

اگه خوب تنظيم نشد روي شكلتون كليك راست كنيد و از اونجا Free Transform Path رو انتخاب كنيد و اونقدر تنظيم كنيد تا دقيقا بين دو خط راهنما قرار بگيره

وقتي به طور مناسبي تنظيم شد روي شكلتون كليك راست كرده و Free Transform Path رو انتخاب كنيد و از منوي ظاهر شده در بالا مقاديري كه در شكل مشخص كردم وارد كنيد (در واقع به مقدار نيم سانت مورد نظر شما تبديل ميشه) و ok

خب حالا مي تونيد هر بلايي خواستيد سر شكلتون بياريد از جمله پركردن يا حاشيه دار كردن و ... (البته دقت كنيد براي اين كار حتما" قبلش يه لايه جديد بسازيد)

اينم شكل نهايي:

huti_421
16-07-2008, 20:15
هات کی رولر : Ctrl + R :دی

one_alone
17-07-2008, 00:38
shift رو هم بگیری اون ضلعی که میخوای سایزش رو نیم سانتی متر کنی میتونی موازی محور X قرار بدی
موفق باشی

ahsanjan
17-07-2008, 03:50
من می خواهم به طور gif ذخیره اش کنم چکار کنم چون وقتی روی save as کلیک می کنم و از لیست پسوند gif را انتخاب می کنم و save را میزنم یک اخطار می آید که می گوید flatten layer و بعد یک صفحه ی دیگر که بعد از زدن دکمه ok یک صفحه خالی را می دهد عکسم

one_alone
17-07-2008, 12:47

شاید این به دردت بخوره
12 ضلعی (طول هر ضلع .5 cm)

اگه میخوایی پرینت بگیری Actual size پرینت بزنی همون سایز در میاد
اما اگه میخوایی تو فتوشاپ یا جای دیگه ی استفاده کنی
resolution را به 72 تغییر بده (یا با resolution پروژت یکیش کن) الان 300 هستش
موفق باشی

ahsanjan
17-07-2008, 14:01
من منظورم این است که چطوری دوازده ضلعی ساخته شده را با پسوند gif سیو کنم چون خودم با کمک شما ساختم

smohs
17-07-2008, 15:00
سلام...
ببينيد شما قبل از اين كه بخواين سيو كنين اول توي پالت Layers نگاه كنيد كه همه لايه ها به غير از لايه اي كه شامل 12 ضلعيه غير فعال (Hide) باشه (براي اين كار روي علامت چشم كليك كنيد)
در اين صورت راحت مي تونيد لايه تونو بصورتي كه بكگراند هم نداشته باشه (Transparent) سيو كنيد
البته از منوي File > Save for Web and Devices هم با انتخاب پسوند گيف ميتونيد براحتي سيو كنيد
راستي حتما" بايد پسوندتون گيف باشه؟ آخه براي چنين چيزي پسوند PNG مناسب تر به نظر مي رسه

اون مشكلي كه گفتيد، چون احتمالا" رنگ دوازده ضلعيتون سفيده و بكگراندش هم سفيده خب طبيعيه كه فقط يه صفحه سفيد نشون بده

ahsanjan
17-07-2008, 15:53
ببخشید که وقت شما را می گیرم ولی من ساختم دیدم یک چیز خیلی کوچولو شد در حد دو برابر نقطه راست حقیقتش اصلا مهم نیست که تو فتوشاپ باشه یا تو هر نرمفزار دیگری راست حقیقتش من 3 روز تلاش می کنم یک 12 ضلعی روی ورق بکشم ولی نمی تونم به فکرم رسید تا با کامپیوتر بکشم بعد پرینتش کنم چون خیلی برام مهم هست تا حتما هرضلعش 5.0 سانتیمتر باشد خواهش می کنم اصلا خود شما اگر می توانید بکشید و عکسش را به من بدهید تا من همون را پرینت کنم با هر نرمفزاری هم که راحت ترین بکشین آیا اصلا با کامپیوتر می شود همچین چیزی رو دقیق در آورد چن من رو ورق نتونستم با خط کش بکشم ببخشید

smohs
17-07-2008, 16:06
شما هر ضلعش نيم سانت مي خوايد باشه يا پنج سانت؟
اگه نيم سانت مي خوايد من توي پست اولم يكي به رنگ قرمز كشيدم گذاشتم
اگه 5 سانت مي خوايد آقاي one_alone توي پست قبليشون گذاشتن (به رنگ سياه)

ahsanjan
17-07-2008, 18:38
ببخشید اینی که شما کشیدین و قرمز هست 2 تا مشکل دارد یک داخلش قرمز هست یعنی باید توش خالی باشه و فقط نوار دورش باشد دوم هم اینکه من این عکس شما را پرینت کردم و چاپ کردم ولی از نیم کوچیکتر بود تقریبا 4 میلیمتر نه 5 تا بود

smohs
18-07-2008, 08:22
ببخشید اینی که شما کشیدین و قرمز هست 2 تا مشکل دارد یک داخلش قرمز هست یعنی باید توش خالی باشه و فقط نوار دورش باشد دوم هم اینکه من این عکس شما را پرینت کردم و چاپ کردم ولی از نیم کوچیکتر بود تقریبا 4 میلیمتر نه 5 تا بود
سلام...

فكر نكنم با فوتوشاپ بشه دقيق تر در آورد (اونم با اين سايز كم)
به نظرم بچه هايي كه با گرافيك برداري كار مي كنن بتونن بهتر كمكتون كنن (آخه من نرم افزار اين كارو ندارم)
براي منظور شما اتوكد بهترين گزينه ست.

موفق باشيد

ahsanjan
18-07-2008, 10:43
کسی دیگه نیست کمکم کند راستی از شما ممنونم