PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار با فايل

lord_ashkan_z
03-07-2008, 23:26
سلام...

دوستان اگر كسي كار با فايل هاي مختلف را بلده به ما هم ياد بده.

يا حداقل يه كتاب خوب(و مطمئن) معرفي كنه

باتشكر

t0tem
04-07-2008, 12:37
سلام
می تونید از سایت زیر یک فایل دانلود کنید که براتون مفیده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mic_makarti
06-07-2008, 19:24
اگه منظورتون تکنیک های ذخیره سازی هست که بحث بسیار گسترده است بهتره که از کتابهای دخیره و بازیابی استفاده کنی
و تا اونجایی که من اطلاع دارم با استفاده از توابع سطح پایین در سی ساختار اون فایلها را در برنامه بسازین.
اگه منظور فایل های خاص مثل mp3 - jpg - pdf و غیره است فکر کنم توی msdn چند تاشا گفته ولی در کل این فایها یک header خاص دارند و یک ساختار خاص ذخیره سازی که نوع فایل را برای برنامه مقصد معین می کنه اگه توضیح بیشتری خواستید بگین .

lord_ashkan_z
07-07-2008, 15:24
منظور من اينه كه بتوانم با فايل هايي مثل exe , dll و همچنين ساير فايل ها مانند آنچه گفتيد را تدوين كنم. بيشتر اولي ها.

مثلا اينكه يه سير دستورات را همراه فايل جابهجا كنم و...

mic_makarti
08-07-2008, 17:34
فکر کنم درست نفهمیدم !
یعنی چی یک سری دستورات را همراه فایل جابجا کنم ؟!
تدوین ؟!!!!
اگه بیشتر توضیح بدی بتونم کمک می کنم !

lord_ashkan_z
08-07-2008, 22:15
بابا ...

فرض كن من ميخوام يك سير فايل را داخل يك فايل ديگه بريزم. ولي نه خود فايل را بلكه دستوراتي كه همان كار را بكنه.

همچنين اين كه خودش را تدوين كنم

akiller
09-07-2008, 02:51
من که درست متوجه نشدم چی می خوای امافکر کنم باید یه قالب جدید واسه خودت طراحی کنی بعد یه برنامه واسه انجام دستورات با توجه به قالبت بنویسی.

mic_makarti
09-07-2008, 08:04
فکر کنم یه چیزایی فهمیدم یه چیزی مثل فرم ورک !!!
یعنی برنامه شما از یه فایل دستور بگیره و انجام بده ! خوب کار سختی نیست برای خودت یه منطق بزار و بر مبنای او منطق فایلت را بساز بعد هم بخون و تصمیم بگیر چیکار مخواهی بکنی ولی این کار وقت گیره یعنی باید تمام حات های ممکن را توی برنامه در نطر بگیری از خطاهای تا ..... !
فکر کنم همین بود ! نمی دونم تونستم کمک کنم یا نه ؟!

lord_ashkan_z
13-07-2008, 12:50
نگاه كن...

فرض كن من يه برنامه نوشته ام. خوب؟...
حالا مي خوام اين برنامه را داخل يك فايل ديگه بچپونم. مثلا يك فايل Word يا عكس.

ويــــــــــــــــــــروس !...

افتاد؟

mic_makarti
14-07-2008, 13:27
سلام پیشنهاد میدم برای اول کار با ریسورسها کار کنی !
یه سری به msdn بزن !

lord_ashkan_z
15-07-2008, 11:19
??????؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mic_makarti
15-07-2008, 12:23
1 - با ریسورس میتونی چیزایی مثل عکس رشته تکست و ... را همراه برنامه کامپایل کنی ! بعد در برنامه از اونا استفاده کنی !
2 - روش دوم را می خواستم نگم اما می گم !!! (یکمی پیچیدس ) میتونی با دستکاری در هدر فایل یک فایل دیگه را داخل برنامه خودت بزاری بعد اونا اجرا کنی !

Ni_nigc
15-07-2008, 12:28
بابا اینجا کی چی می خواد ؟

taia
16-07-2008, 04:00
البته توضیحات شما کامل گویا نیست.
ولی شما می تونی با باز کردن یک فایل و خواندن کرکترهاش و سپس append کردن اونها در یک فایل دیگه و سپس ذخیره اون فایل اینکار رو انجام بدید.. اینکه دیگه کاری نداره!! همش دستور حتی الگوریتم سازی هم نمی خواد دستورات فایل رو از open و ... بیار بزار جلوت و یکی یکی برو جلو یکی یکی کاراکر ها رو بخون مثلا با obj.get(ch) و ر یک فایل دیگه بگزار.

ولی اگر میخوای یک فایل .exe رو مثلا به یک فایل .exe دیگه الحاق بدی! اون بحثش جدا هست چون ساختار بایناری رو نمی شه اینطوری و به این راحتی کپی و پیست کرد! برای این کار شما یک برنامه ی قدرتمند می خواهید که فکر کنم کار گروهی خوبی بخواد!

humphry
05-01-2009, 11:45
mishe bishtar tozih bedi ?