PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بسته آموزشی مایا پی سی ورلد

M a r y a m
25-06-2008, 00:09
سلام
آیا کسی از دوستان هست که این بسته رو گرفته باشه؟ ترتیب درسها رو دارین بی زحمت اینجا بذارین؟ آخه من حسابی گیج شدم نمی فهمم چی به چیه اونجا :13::19:

مرسی دوستانم :40:

Aminzikzak
25-06-2008, 00:50
من این آموزشها رو پارسال از بازار خریدم ...
آموزشهای خوبی هستن ، بهتره اول از مادلینگ شروع کنی ، بعد رندر ، بعدش ریگ و انیمیت ...

اگه اول کاری فعلا رویه مادلینگ کار کنی بهتره ...

M a r y a m
25-06-2008, 10:38
مرسی امین جان
من کاملا مبتدی هستم یعنی با نوار ابزارها هم هنوز آشنایی کاملی ندارم. میشه بگین ایجاد یک پروژه جدید و منوها کدوم مبحثش میشه دقیقا؟!

Aminzikzak
25-06-2008, 17:07
آها در این حد نه دیگه ... شما اول باید برید یکی از این آموزشهای مبتدی فارسی رو بخرید و بعد که به طور کامل با محیط نرم افزار آشنا شدین اقدام به خرید این مجموعه کنید ... و البته مجموعه های مشابه.

mcsg
25-06-2008, 21:15
سلام منم تازه دارم شروع میکنم من یه کتاب گرفتم که کتاب بدی نیست عکسشو میزارم اگه خواستی میتونی از بازار تهیه کنی
فکر کنم بهتر باشه با کتاب شروع کنی چون توی کتاب تمام ابجکت ها و منوها رو کامل توضیح میده و برا اشنایی با برنامه بهتر باشه(این فقط نظر منه بازم هر طوری که راحت تر این برنامرو درک میکنی اون کارو کن)
امیدوارم که تو یاد گرفت این برنامه موفق باشی منم تا جایی که بتونم کمکت میکنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hadi665
26-06-2008, 10:09
خوب شما همونطوری که امین جان گفت حتما اول باید از این سی دی های آموزشی شروع کنید
و من کتابو زیاد قبول ندارم
گمونم سی دی بیشتر کمک میکنه

شما وقتی با مکس و ابزاراش آشنا شدید میتونید برید سراغ این مجموعه ی آموزشی

mcsg
26-06-2008, 12:17
خوب شما همونطوری که امین جان گفت حتما اول باید از این سی دی های آموزشی شروع کنید
و من کتابو زیاد قبول ندارم
گمونم سی دی بیشتر کمک میکنه

شما وقتی با مکس و ابزاراش آشنا شدید میتونید برید سراغ این مجموعه ی آموزشی
اخه دوست عزیز این دوستمون وقتی تازه شروع کرده چطوری میتونه با این بسته اموزشی که به زبون اصلیم هست با منوها ومحیط مایا به خوبی اشنا بشه مگه اینکه زبانش خوب باشه

saeed_cpu_full
26-06-2008, 12:23
سلام به دوستان
این بسته ی آموزشی مایا( p30world ) انگلیسی هستش؟
به نظرتون بخرمش؟

*MASTER*
26-06-2008, 12:26
بله انگلیسی هستش.این آموزش خیلی حرفه ای هست.شما اول یه آموزش فارسی بخر بعد این رو بگیرش.

Aminzikzak
26-06-2008, 12:41
سلام به دوستان
این بسته ی آموزشی مایا( p30world ) انگلیسی هستش؟
به نظرتون بخرمش؟

سلام سعید ...
من به شما که تو کار بازی هستی و احتمالا به بازی سازی هم علاقه مند هستید نرم افزار مکس رو پیشنهاد میکنم ، بهتره آموزش مکس رو تهیه کنید.

saeed_cpu_full
26-06-2008, 12:50
سلام سعید ...
من به شما که تو کار بازی هستی و احتمالا به بازی سازی هم علاقه مند هستید نرم افزار مکس رو پیشنهاد میکنم ، بهتره آموزش مکس رو تهیه کنید.

من فعلا بازی سازی رو ول کردم دوست عزیز
اما هنوز دو دلم که با مایا کار کنم یا مکس :41:
بهتره دیگه بحث تاپیک رو عوض نکنیم :31:

hadi665
26-06-2008, 13:00
اخه دوست عزیز این دوستمون وقتی تازه شروع کرده چطوری میتونه با این بسته اموزشی که به زبون اصلیم هست با منوها ومحیط مایا به خوبی اشنا بشه مگه اینکه زبانش خوب باشه

نه دوسته عزیز من منظورم این آموزش ها نبود منظورم این بود که با سی دیه آموزشی که توی بازار هست و قیمته چندانی هم نداره کارو شروع کنه بعد بره سراغ مطالبه پیشرفته و از روی مطالبه این سی دیه سایت کار کنه

M a r y a m
26-06-2008, 20:35
سلام
مرسی از راهنماییها. مثل این که دی وی دی 18 این آموزش ها موارد پایه ای مایا رو داره یعنی همون نوار ابزار و منو و اینا. چون آروم و خوب حرف میزنه انگلیسی و آدم خوب می فهمه. ببینم از روی همون یاد میگیرم یا نه.
این آموزشهای دیگه که میگین روی ویستا اجرا نمیشن واسه همین من محدودیت دارم. اه آموزش مبتدی که با ویستا سازگار باشه می شناسین بیز حمت بیگن. راستی mcsg جان مرسی تاب و نویسنده رو یادداشت کردم برم بگردم بخرمش.

Andaron
27-06-2008, 00:16
سلام سعید ...

چرا مکس رو به ایشون معرفی می می کنید؟
مگه مایا از مکس قوی تر نیست چه برای بازی چه مودو چه انیمیشن|؟

*MASTER*
27-06-2008, 00:23
ایشون هم دارن مایا کار میکنند.

hadi665
27-06-2008, 00:25
چرا مکس رو به ایشون معرفی می می کنید؟
مگه مایا از مکس قوی تر نیست چه برای بازی چه مودو چه انیمیشن|؟

خوب باید قبول کنیم که برای ساخت بازی مکس بهتر از مایا عمل کرده
خوب حالا بحثه تاپیک مربوط به این نمیشه که

چند وقته پیش یه مقایسه بینه مکسو مایا صورت گرفت که آخرشم تاپیکش حذف شد

حالا مهم نیست با چی کار میشه مهم اینه که با علاقه کار بشه

M a r y a m
27-06-2008, 01:41
دوستان تروخدا بذارین این تاپیک بمونه چون من هنوز بسته رو شروع نکردم درست حسابی اگه سوالی داشتیم منو بقیه بچه ها بیایم اینجا بپرسیم. نذارین این تاپیک هم مثل تاپیک قبلیم بره تراش دیگه.
مرسی :)
بحث مکس یا مایا رو اینجا بی زحمت انجام ندین اینجا باشه فقط برای مشکلات بسته آموزشی مایا. بازم تنکس............

M a r y a m
27-06-2008, 13:31
سلام
اولین سری سوالات مبتدی من شروع میشه دوستان!!!!!!!! :31:
توی آموزش مایا این معلمه صفحه ای که شی روش قرا رداره رو با موس میچرخونه (منظورم همون صفحه شطرنجی سه بعدیه س) ولی توی مایا که من امتحان م یکنم موس روش عمل نمی کنه. مایا منم 2008 هست ها.
ممنون میشم بگین چه طوری بچرخونم صفحه رو با موس که شی هم همراهش چرخیده بشه به هر طرفی که میخوام.

saeed_cpu_full
27-06-2008, 13:43
سلام
اولین سری سوالات مبتدی من شروع میشه دوستان!!!!!!!! :31:
توی آموزش مایا این معلمه صفحه ای که شی روش قرا رداره رو با موس میچرخونه (منظورم همون صفحه شطرنجی سه بعدیه س) ولی توی مایا که من امتحان م یکنم موس روش عمل نمی کنه. مایا منم 2008 هست ها.
ممنون میشم بگین چه طوری بچرخونم صفحه رو با موس که شی هم همراهش چرخیده بشه به هر طرفی که میخوام.

باید صفحه و شیء رو دز یک گروه (Group) قرار بدی بعدش بچرخونی

M a r y a m
27-06-2008, 14:21
باید صفحه و شیء رو دز یک گروه (Group) قرار بدی بعدش بچرخونی

چه طوری یعنی تو یه گروه قرار بدم ؟
مرسی دوستم :20:

saeed_cpu_full
27-06-2008, 14:27
چه طوری یعنی تو یه گروه قرار بدم ؟
مرسی دوستم :20:

اشیاء رو انتخاب کن بعد دکمه های Ctrl + G رو بزن تا توی یک گروه قرار بگیرن این کار رو می تونی توی Outliner انجام بدی:46:

M a r y a m
27-06-2008, 15:24
اشیاء رو انتخاب کن بعد دکمه های Ctrl + G رو بزن تا توی یک گروه قرار بگیرن این کار رو می تونی توی Outliner انجام بدی:46:

ممنون دوست خوبم فقط من منظورم این نبود که همه اشیا رو با هم بچرخونم. می خوام اون صفحه شطرنجیه که زمینه قرار گرفتن بقیه اشیا هست هم با موسم بچرخه و شی روش رو هم بچرخنه یعنی یه جوری یه دوربین آزاد داشته باشم با موسم که همه نماهای شی ام رو با چرخوندن صفحه بتونم ببینم. نه این که مجبور باشم فقط 4 تا نمای عمودی افقی و قایم و راست و چپ و اینا رو که دکمه براش هست ببینم.
خدا کنه خوب توضیح داه باشم!!!

saeed_cpu_full
27-06-2008, 15:29
ممنون دوست خوبم فقط من منظورم این نبود که همه اشیا رو با هم بچرخونم. می خوام اون صفحه شطرنجیه که زمینه قرار گرفتن بقیه اشیا هست هم با موسم بچرخه و شی روش رو هم بچرخنه یعنی یه جوری یه دوربین آزاد داشته باشم با موسم که همه نماهای شی ام رو با چرخوندن صفحه بتونم ببینم. نه این که مجبور باشم فقط 4 تا نمای عمودی افقی و قایم و راست و چپ و اینا رو که دکمه براش هست ببینم.
خدا کنه خوب توضیح داه باشم!!!

فکر کنم فهمیدم ببین باید Alt رو بگیری بعد تو نمای پرسپکتیو کلیک چپ موس رو بزنی تا صفحه بچرخه :46:

برای حرکت در صفحه Alt رو بگیر بعد کلید وسط ماوس رو در نمای پرسپکتیو نگه دار و ماوس رو تکون بده.

*MASTER*
27-06-2008, 15:40
در نمای perspective کلید alt رو نگه میدارین با کلیک ماوس.بعد به راحتی شما میتونید نما رو بچرخونید.

maxmen
27-06-2008, 18:08
سلام بچه ها من 2سال با مكس بصورت مبتدي كار كردم بعدن به من گفتن براي انيميشن بايد مايا كاركني
حلا گيج شدم چيكار كنم بسته اموزشي رو بگيرم يا نه كمك كنين

saeed_cpu_full
27-06-2008, 18:22
سلام بچه ها من 2سال با مكس بصورت مبتدي كار كردم بعدن به من گفتن براي انيميشن بايد مايا كاركني
حلا گيج شدم چيكار كنم بسته اموزشي رو بگيرم يا نه كمك كنين

برای انیمیشن می تونی از مکس هم استفاده کنی ولی اگر می خوای با مایا کار کنی باید اول یه آموزشه فارسی بگیری بعد که یه خورده سطحت اومد بالا این آموزش پی سی ورلد رو بگیری :46:

M a r y a m
27-06-2008, 19:45
فکر کنم فهمیدم ببین باید Alt رو بگیری بعد تو نمای پرسپکتیو کلیک چپ موس رو بزنی تا صفحه بچرخه :46:

برای حرکت در صفحه Alt رو بگیر بعد کلید وسط ماوس رو در نمای پرسپکتیو نگه دار و ماوس رو تکون بده.

در نمای perspective کلید alt رو نگه میدارین با کلیک ماوس.بعد به راحتی شما میتونید نما رو بچرخونید.

ممنون دوستانم همین بود منظورم درست شدش :11:

maxmen
29-06-2008, 19:14
:11:خيلي ممنون كه بهم جواب دادي :11:

M a r y a m
03-07-2008, 21:52
یه سوالی

الان تو مباحث پایه ای مایا هستم و به بخش انیمیشن رسیدم و مبحث کی فریمینگ. حالا این بخش پایین تایم اسلایدر من با اونی که تو آموزش هست فرق می کنه. چه طوری باید مثل اون کنمش؟
اینم تصاویر:

اولی مال من که به صورت2-4-6-8نشون میده.

دومی مال آموزش که به صورت 50-100-150 اینا نشون میده:

بعد یه سوال دیگه هم داشتم این دستگیره ها ه برای کوچیک بزرگ کردن یا حرکت دادن یا چرخوندن اشیا هستن خودشون چه طوری بزرگتر میشن؟

مرسی

saeed_cpu_full
03-07-2008, 22:07
مثل اون شه یعنی چی؟
تعداد فریم ها یا رنگش یا ...؟

اگه تعداد فریم هارو میگی باید به این صورت عمل کنی:

توی اون کادره که مشخص کردم هر عددی تایپ کنی تعداد فریم هات همون قدر بیشتر میشه

در مورد سؤال دومت هم باید بگم که یه نوار زیر فریم ها وجود داره که دو مربع بهش وصل هست. مربع هارو جابجا کن
تعداد فریم هایی که در صفحه می بینی کمتر یا بیشتر میشه :46:

M a r y a m
03-07-2008, 22:13
اون مشکلم حل شد. یعنی میگم چه طوری فاصلشون رو 50 تا 50 تا کنم؟

saeed_cpu_full
03-07-2008, 22:18

اون دوتا مربع ها رو اگه حرکت بدی فاصله ی فریم هات کم و زیاد میشه

M a r y a m
03-07-2008, 22:19
بعد این معلمه تو سی دی راحت هر فریمی رو که بخواد علامتگذاری می نه ولی من که می خوام علامت بذارم نمیشه و فقط از این فریم به فریم بعدی میره. یعنی تیکه تیکه میشه و نمی تونم روی هر فریمی که می خوام یه علامت بذارم بعد برم روی فریم بعدی؟ :19:

saeed_cpu_full
03-07-2008, 22:28
بعد این معلمه تو سی دی راحت هر فریمی رو که بخواد علامتگذاری می نه ولی من که می خوام علامت بذارم نمیشه و فقط از این فریم به فریم بعدی میره. یعنی تیکه تیکه میشه و نمی تونم روی هر فریمی که می خوام یه علامت بذارم بعد برم روی فریم بعدی؟ :19:

علامت گذاری یعنی چی؟ یعنی انتخاب می کنه یا اون نوار قرمزه رو میگی؟

M a r y a m
03-07-2008, 22:28
سلام
درست شد پیدا کردم مرسی :20:

saeed_cpu_full
03-07-2008, 22:32
سلام
درست شد پیدا کردم مرسی :20:

خواهش می کنم :11:

M a r y a m
05-07-2008, 23:59
دوستان من به یه مشکل مزخرفی برخوردم که از سر شب درست بشو نیست :13::19:
تو مبحث layered texturing از دی وی دی 18 مایا بخش maya basic training kit داره یاد میده چه طوری یه عکس رو بچسبونیم به متریالی که قبلا به شی دادیم. حالا من همه مراحلشو میرم و روی متریال هم اون عکسه میفته ولی رو خود شی نمی افته!!!!!!!! :19::19::41:
ده تا روش امتحان کردم دیگه کلافه شدم. اگه میشه راهنماییم کنین. عسشم میذارم تا بهتر متوجه بشین.

saeed_cpu_full
06-07-2008, 09:15
دوستان من به یه مشکل مزخرفی برخوردم که از سر شب درست بشو نیست :13::19:
تو مبحث layered texturing از دی وی دی 18 مایا بخش maya basic training kit داره یاد میده چه طوری یه عکس رو بچسبونیم به متریالی که قبلا به شی دادیم. حالا من همه مراحلشو میرم و روی متریال هم اون عکسه میفته ولی رو خود شی نمی افته!!!!!!!! :19::19::41:
ده تا روش امتحان کردم دیگه کلافه شدم. اگه میشه راهنماییم کنین. عسشم میذارم تا بهتر متوجه بشین.

یه رندر بگیر ببین عکسه رو توپه میفته؟
از مسیر پایین برو و High Quality رو تیک بزن

M a r y a m
06-07-2008, 20:41
یه رندر بگیر ببین عکسه رو توپه میفته؟
از مسیر پایین برو و High Quality رو تیک بزن

مرسی دوست خوب. توی رندر عسه نشون داده میشه ولی تو نمای هایپر شید معلوم نیست واسه همین نمی تونم تنظیماتش رو روش انجام بدم. بازم برای همینم ممنون میرم بگردم ببینم راهی داره این درست شه :19:
:11:

saeed_cpu_full
06-07-2008, 21:08
همین کارو که بهت گفتم انجام بده

M a r y a m
07-07-2008, 00:20
همین کارو که بهت گفتم انجام بده

دقیقا همون بود درست شد یه دنیا ممنون از راهنماییت ایشالا جبران کنم :10:

saeed_cpu_full
07-07-2008, 09:37
دقیقا همون بود درست شد یه دنیا ممنون از راهنماییت ایشالا جبران کنم :10:

خواهش می کنم :11: