PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب Xp هنگام بوت

amsjavan
16-05-2008, 21:17
سلام
وقتی می خوام XP رو از طریق boot کامپیوتر نصبش کنم نمیشه! یعنی اون نوشته ی اول میاد اما نمیره تو صفحه آبی! تو یه کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم تو صفحه آبی میره اما وقتی می خوای نصب کنی می گه هارد نداری یعنی هارد رو نمیشناسه. هارد هر دوی این کامپیوتر ها SATA هست. فکر کنم یه تنظیمی تو بایوس داشته باشه. کسی می تونه کمکم کنه؟

***Spring***
16-05-2008, 23:06
سلام ... مشکل سیستم اول با دوم فرق داره ... در مورد سیستم اول ، تنظیمات بایوس درسته؟ ... پیغام خاصی ندارید ؟...

در مورد سیستم دوم درایور SATA لازم دارید ... یعنی با استفاده از CD مادربورد ( برای کامپیوتری که استفاده میکنید ) باید اول درایور SATA اون مادربرد رو روی یه فلاپی دیسکت کپی کنید ... بعد زمانیکه که برای نصب XP آماده شدید ، در همون مراحل اول ، درایور رو به برنامه نصب معرفی کنید تا هارد شناخته بشه ، و امکان ادامه مراحل نصب رو داشته باشید...

همون اولی که صفحه آبی میآد ( پایین صفحه یه کادر نواری مستطیل شکلی هست که پیغامها و مراحل نصب رو توضیح میده ) همون اول جایی که پیغام Press F6 رو دیدید بلافاصله کلید F6 رو بزنید ... در ادامه نصب یه مرحله جدیدی رو دارید که از شما چند تا سوال میپرسه ... فقط زمان نصب درایور حتمآ آدرس دیسکت رو بفرمایید و اون رو از روی دیسکت بخونه ( نه از روی ویندوز ) ... بعد از نصب درایور ( بدرستی ) هارد شناخته میشه ... نکته آخر : تا پایان نصب کامل ویندوز ، فلاپی رو بیرون نیآرید ...

.

hosein_reval
17-05-2008, 14:07
منم اين مشكل و با لپتاپم دارم. ولي فلاپي درايو ندارم.بايد چه كنم؟

***Spring***
17-05-2008, 19:25
سلام ... لپ تاپ با PC توی خیلی از برنامه ها ، نصب اونها و داریورها تفاوت داره ... برای نصب درایور هم احتیاج به فلاپی درایو ندارید ... کلآ تمام این مراحل نصب لپ تاپ با کامپیوترهای خونگی فرق داره ...انجمنش هم اینجاست :

لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حتمآ ببینید ... دوستان زیادی هم اونجا هستند ... حتمآ مشکلتون حل میشه ...

.

amsjavan
17-05-2008, 23:04
سلام ... مشکل سیستم اول با دوم فرق داره ... در مورد سیستم اول ، تنظیمات بایوس درسته؟ ... پیغام خاصی ندارید ؟...

در مورد سیستم دوم درایور SATA لازم دارید ... یعنی با استفاده از CD مادربورد ( برای کامپیوتری که استفاده میکنید ) باید اول درایور SATA اون مادربرد رو روی یه فلاپی دیسکت کپی کنید ... بعد زمانیکه که برای نصب XP آماده شدید ، در همون مراحل اول ، درایور رو به برنامه نصب معرفی کنید تا هارد شناخته بشه ، و امکان ادامه مراحل نصب رو داشته باشید...

همون اولی که صفحه آبی میآد ( پایین صفحه یه کادر نواری مستطیل شکلی هست که پیغامها و مراحل نصب رو توضیح میده ) همون اول جایی که پیغام Press F6 رو دیدید بلافاصله کلید F6 رو بزنید ... در ادامه نصب یه مرحله جدیدی رو دارید که از شما چند تا سوال میپرسه ... فقط زمان نصب درایور حتمآ آدرس دیسکت رو بفرمایید و اون رو از روی دیسکت بخونه ( نه از روی ویندوز ) ... بعد از نصب درایور ( بدرستی ) هارد شناخته میشه ... نکته آخر : تا پایان نصب کامل ویندوز ، فلاپی رو بیرون نیآرید ...

.
خیلی ممنون که جواب دادید
در مورد اول نمیدونم تنظیمات بایوس درسته یا نه. من روی حالتی گذاشتم که از CD بوت کنه و این کار رو هم می کنه اما نمیتونه وارد صفحه آبی بشه و صفحه سیاه می مونه. موقع نصب XP اولش باید یه نوشته بیاد بعد میره تو صفحه آبی مال من فقط اون نوشته میاد و بعد صفحه سیاه میشه. یادمه قبلا یه کاری تو بایوس کردم درست شد اماالان نمیدونم چیه!!
در مورد دوم هم نمیشه با همون CD مادربورد این کار رو کرد؟ این درایور تو بایوس نصب میشه؟

***Spring***
17-05-2008, 23:39
سلام ... خواهش میکنم ... در مورد اول که برمیگرده به تنظیمات بایوس کامپیوتر ... تنظیمات بوت اول و دوم و بقیه قسمتها رو هم نگاه بفرمایید ... این تنظیمات بایوس رو درست کنید ، باید مشکل حل شه ...

Cd مادربورد مجموعه تمام درایورها و برنامه های مورد نیاز شما رو داره ...البته اونهایی که سازندگان مادربرد لازم دونستند و شما لازم دارید ... این برای وقتیکه سیستم عامل شما نصب شده ، حالا به درایور یا برنامه خاصی احتیاج دارید ...

شما گفتید هارد Sata دارید و زمان نصب ویندوز ، هارد شناخته نمیشه ، یعنی ویندوز نمیشناسه... در زمان نصب سیستم عامل ،این دو حالت داریم ( برای هاردsata یا موارد مشابه ) :

1- یا Cd برنامه اجرایی نصب ( ویندوز ) از قبل خوش درایور اون قطعه مورد نیاز شما رو داره ( Sata ) و توانایی تشخیص اون رو هم داره...

2- یا باید داریور اون برنامه در زمان خاص به برنامه نصب معرفی بشه ...

اگه ویندوز شما نصب بود ( مثلآ روی هارد Ide ) ، بله اونوقت میشد از Cd مادربورد استفاده کرد و هر درایوری رو که میخواستید ، نصب میکردید ...

ولی الآن باید Cd مادربورد رو توی یه سیستم سالم اجرا کنید ، با توجه به منوها و گزینه هایی که Cd مادربورد داره ، درایور Sata رو پیدا و اون رو روی فلاپی کپی و نصب کنید ...

.

amsjavan
18-05-2008, 12:30
سلام ... خواهش میکنم ... در مورد اول که برمیگرده به تنظیمات بایوس کامپیوتر ... تنظیمات بوت اول و دوم و بقیه قسمتها رو هم نگاه بفرمایید ... این تنظیمات بایوس رو درست کنید ، باید مشکل حل شه ...
.
من که گفتم بوت میشه CD رو قشنگ می خونه اون نوشته اولش هم میاد اما وارد صفحه آبی نمیشه!! به نظر مشکل مربوط به SATA میشه!

amsjavan
18-05-2008, 12:35
Cd مادربورد مجموعه تمام درایورها و برنامه های مورد نیاز شما رو داره ...البته اونهایی که سازندگان مادربرد لازم دونستند و شما لازم دارید ... این برای وقتیکه سیستم عامل شما نصب شده ، حالا به درایور یا برنامه خاصی احتیاج دارید ...

شما گفتید هارد Sata دارید و زمان نصب ویندوز ، هارد شناخته نمیشه ، یعنی ویندوز نمیشناسه... در زمان نصب سیستم عامل ،این دو حالت داریم ( برای هاردsata یا موارد مشابه ) :

1- یا Cd برنامه اجرایی نصب ( ویندوز ) از قبل خوش درایور اون قطعه مورد نیاز شما رو داره ( Sata ) و توانایی تشخیص اون رو هم داره...

2- یا باید داریور اون برنامه در زمان خاص به برنامه نصب معرفی بشه ...

اگه ویندوز شما نصب بود ( مثلآ روی هارد Ide ) ، بله اونوقت میشد از Cd مادربورد استفاده کرد و هر درایوری رو که میخواستید ، نصب میکردید ...

ولی الآن باید Cd مادربورد رو توی یه سیستم سالم اجرا کنید ، با توجه به منوها و گزینه هایی که Cd مادربورد داره ، درایور Sata رو پیدا و اون رو روی فلاپی کپی و نصب کنید ...

.
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون. میرم امتحان کنم.

amsjavan
22-05-2008, 17:29
آقا من رفتم از تو اینترنت درایور مادربورد رو دانلود کردم اما درایور Sata توش نداره. چی کار کنم؟

***Spring***
22-05-2008, 18:21
سلام ... به انجمن در خواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... و یا پردازنده و مادربرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), تشریف ببرید ، دوستان زیادی هستند ... حتمآ سریع به نتیجه میرسید ...

اسم کامل و مشخصات دقیق مادربردی که دارید با مدل اون ، و درایوری رو که لازم دارید حتمآ برای دوستان تو اون انجمنها بنویسید ...

.

amsjavan
23-05-2008, 09:37
خیلی ممنون. باید بگم درایور Sata مادربورد رو بدن؟

***Spring***
23-05-2008, 17:26
سلام ... خواهش میکنم ... بله ، نوع مادربرد و مدلش رو بفرمایید و بعد بفرمایید کدوم درایور رو لازم دارید ... البته خود سایت مادربرد هم حتمآ باید همه درایورها رو داشته باشه ...

یعنی مادربرد شما هر مارکی که هست ، به سایتش تشریف ببرید ، حتمآ باید همه درایورهای لازم رو داشته باشه ...

.

amsjavan
29-09-2008, 00:31
من دوباره به این مشکل برخوردم!
یه فایل تو Cd مادربورد هست که اسمش 964sata هست. اینو می ریزم تو دیسکت اما وقتی موقع نصب ویندوز F6 رو می زنم نمی تونه نصبش کنه! میگه یه فایلی رو پیدا نمی کنه.

***Spring***
29-09-2008, 01:00
سلام ... یعنی بعد از 5 ماه !!! ... خوب آخرین سری که ویندوز کامل و درست نصب شد ، درایور Sata رو از کجا گرفتید ؟ ... از روی سایت اصلی مادربرد ، یا از CD مادربورد ، یا بوسیله درخواست از دوستان فروم ؟ ... از همونجا دومرتبه درایور مخصوص کامپیوترتون رو بگیرید ... بقیه موارد هم که مشخصه ... فقط حتمآ این سری یه کپی اضافه و مطمئن از روی درایور بگیرید ...

.

amsjavan
29-09-2008, 04:51
سلام ... یعنی بعد از 5 ماه !!! ... خوب آخرین سری که ویندوز کامل و درست نصب شد ، درایور Sata رو از کجا گرفتید ؟ ... از روی سایت اصلی مادربرد ، یا از CD مادربورد ، یا بوسیله درخواست از دوستان فروم ؟ ... از همونجا دومرتبه درایور مخصوص کامپیوترتون رو بگیرید ... بقیه موارد هم که مشخصه ... فقط حتمآ این سری یه کپی اضافه و مطمئن از روی درایور بگیرید ...

.
سلام
اون موقع مشکل ویندوزم حل شد و از خیر عوض کردنش گذشتم اما حالا ویندوز مشکل پیدا کرده و باید عوضش کنم. CD مادر بورد رو پیدا کردم تنها فایلی که در مورد SATA دیدم همونی بود که گفتم. وقتی اونو کپی می کنم تو floppy و موقع نصب ویندوز می گم که بخونش ارور می ده که نمی تونه فایل txtsetup.oem رو پیدا کنه! این فایل چی هست و حالا من باید چی کار کنم؟
می خواستم با CD مادربورد بوت کنم و از اونجا SATA driver رو نصب کنم که موقع بوت شدن ارور داد که هارددیسکم HPA هست!

amsjavan
29-09-2008, 11:19
خیلی ممنون spring جان. مشکلم حل شد.
مشکلم تو ریختن درایور بود بلد نبودم چه جوری باید درایور SATA رو بریزم تو دیسکت که از تو سایتش خوندم فهمیدم
ممنون