PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن ابزار کنترل در Maya

amsjavan
15-04-2008, 17:48
سلام
نمیدونم چی شده که این ابزار کنترل حرکت و چرخش و ... همشون ناپدید شدن یعنی چیزی نیست که من با او بتونم شکلم رو حرکت بدم یا بچرخونم! البته فقط تو بخش 3D اینجوریه!
کلا این مایا قاطی کرده راهی نیست که بشه همه تنظیماتش رو reset کرد؟

blackfox
15-04-2008, 21:04
روی یکی از فلش هایی که یه نمونش رو تو تصویر گذاشتم ، راست کلیک کن و گزینه tool box رو تیک بزن . بقیه اجزایی رو هم که ناپید شدن رو میتونی همین طور دوباره ظاهر کنی .
احتمالا به خاطر این که وقتی کاملا از مایا خارج نشدی و برنامه هنوز در حال اجرا بوده ، اند تسکش کردی یا ریست کردی و خلاصه نذاشتی مایا فایلهاش رو سر جاش برگردونه . تو این جور مواقع بیشتر شلف ها به هم میریزن که خودت می تونی بدون نصب مجدد دوباره درستشون کنی .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aminzikzak
15-04-2008, 21:10
تو بخش 3D منظورت پرسپکتیوه ؟ یا ابزارای بغل به در همه نماها ناپیدید شدن ؟

از این آدرس برو ببین میان ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amsjavan
16-04-2008, 00:11
آخ ببخشید مثل اینکه بد توضیح دادم. من منظورم این toolbox ها نیست. منظورم اون دسته که x,y,z داره برای جابجایی و چرخش و scale استفاده میکنیم(فکر کنم اسمش manipulator باشه) اونو می گم که تو نمای prespective نمیاد. یعنی من نمیتونم تو prespective شکلمو حرکت بدم. البته این اتفاق موقعی میفته که فایل مورد نظرم رو برای ادامه کار باز میکنم اما وقتی از اول می خوام یه چیزی بکشم هستش و می تونم حرکت بدم!

blackfox
16-04-2008, 07:04
آخ ببخشید مثل اینکه بد توضیح دادم. من منظورم این toolbox ها نیست. منظورم اون دسته که x,y,z داره برای جابجایی و چرخش و scale استفاده میکنیم(فکر کنم اسمش manipulator باشه) اونو می گم که تو نمای prespective نمیاد. یعنی من نمیتونم تو prespective شکلمو حرکت بدم. البته این اتفاق موقعی میفته که فایل مورد نظرم رو برای ادامه کار باز میکنم اما وقتی از اول می خوام یه چیزی بکشم هستش و می تونم حرکت بدم!

حالا افتاد ، این که خوبه ! واسه من ابزار Rotate و scale تو نماهای دو بعدی اکثر مواقع غیر فعاله و شانسی بعضی مواقع میشه باهاشون کار کرد . ولی تو سه بعدی مشکلی ندارم . والا خودمم نمیدونم اشکال از کجاست ، ولی فکر کنم بعد از یه مدت که با مایا کار میکنی باید دوباره نصبش کنی . چون مثل ویندوز فایل های تمپش خیلی زیاده و بعد یه مدت طبیعیه که به هم بریزه . این مشکلی که گفتی رو خودمم با نصب مجدد حل می کنم ( ریپیر کنی نمیشه !! )

amsjavan
16-04-2008, 09:46
این مشکل فقط برای یه فایله! یعنی وقتی از اول می خوام یه چیزی درست کنم دیگه اینجوری نیست. فکر کنم یه تنظیمی چیزی داره که با فایلم save شده!

amsjavan
17-04-2008, 22:58
یعنی هیچ کس نمی دونه مشکل از کجاست؟ یعنی فقط تنها راهش دوباره نصب کردنه؟ آخه یه دلیلی باید داشته باشه!

RezaTayebiJ
18-04-2008, 03:21
تنظیمات مربوط به Manipulator در Window > Setting Preferences > Preferences > Manipulators هستن.
مشکل شما به چند دلیل مختلف می تونه بوجود آمده باشه. فکر می کنم مشکل از تنظیمات نمای دید باشه. به نمای دیدی بغیر از perspective برید و اون نما رو از طریق Panels > Perspective > New تبدیل به یه perspective جدید بکنید ببینید مشکل رفع می شه یا نه.

ضمنا ممکنه با توجه به نوع موضوعات صحنه (Paint Effects , Toon ... ) ناسازگاری با کارت گرافیک وجود داشته باشه. پیشنهاد می کنم از طریق File > Create Reference یه منبع از صحنه گرفته و اون رو در صحنه ی جدیدی بارگزاری کنید. 

Petros
18-04-2008, 08:37
از منوی Modify ابزار Move/Rotate/Scale رو امتحان کن ببین جواب میده!!؟ توی Transformation Tools فکر کنم باشه

hadi_moom
18-04-2008, 10:01
این مشکل فقط برای یه فایله! یعنی وقتی از اول می خوام یه چیزی درست کنم دیگه اینجوری نیست. فکر کنم یه تنظیمی چیزی داره که با فایلم save شده!

سلام اگر میتونی فایلتو بفرست تا ببینم چه مشکلی داره اگر حل شد.که میگم مشکل کجا بوده .
چون به احتمال زیاد این مشکل از اونجایی هست که تو صحنه یک تنظیمی رو تغییر دادی و بعد فایلتو ذخیره کردی و اکثر تنظیمات مربوط به صحنه تو مایا با فایل ذخیره میشه.

sajjadq
18-04-2008, 11:14
من فکر کنم شاید اونو خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک کرده باشی که بازم یه سری خط هاش رو می بینی
اینم امتحان کن
دکمه Ctrl رو بگیر بعد مثبت و یا منفی رو فشار بده

amsjavan
18-04-2008, 15:58
از کمک همتون خیلی ممنون. طبق گفته هاي دو دوست عزیز RezaTayebiJ و hadi_mopm مشکل از تنظیمات مربوط به صحنه است. همون طور کهRezaTayebiJ جان گفتند یکی از صحنه های دیگه رو prespective کردم و مشکل درست شد و در صحنه ی جدید Manipulator پیدا شد.
حالا که معلوم شد مشکل از صحنه هست چه جوری صحنه اصلی رو درستش کنم؟ تنظیماتش کجاست؟

amsjavan
18-04-2008, 16:07
حالا افتاد ، این که خوبه ! واسه من ابزار Rotate و scale تو نماهای دو بعدی اکثر مواقع غیر فعاله و شانسی بعضی مواقع میشه باهاشون کار کرد . ولی تو سه بعدی مشکلی ندارم . والا خودمم نمیدونم اشکال از کجاست ، ولی فکر کنم بعد از یه مدت که با مایا کار میکنی باید دوباره نصبش کنی . چون مثل ویندوز فایل های تمپش خیلی زیاده و بعد یه مدت طبیعیه که به هم بریزه . این مشکلی که گفتی رو خودمم با نصب مجدد حل می کنم ( ریپیر کنی نمیشه !! )
مایا رو دوباره نصب کردم باز درست نشد! فکر کنم دلیلش اینه که تنظیمات توی فایل مورد نظری که باهاش کار می کنم ذخیره شده.

amsjavan
18-04-2008, 16:09
ضمنا ممکنه با توجه به نوع موضوعات صحنه (Paint Effects , Toon ... ) ناسازگاری با کارت گرافیک وجود داشته باشه. پیشنهاد می کنم از طریق File > Create Reference یه منبع از صحنه گرفته و اون رو در صحنه ی جدیدی بارگزاری کنید.
با این کار دقیقا چه اتفاقی میفته؟ من تا حالا با reference کار نکردم!

RezaTayebiJ
18-04-2008, 17:53
از کمک همتون خیلی ممنون. طبق گفته هاي دو دوست عزیز RezaTayebiJ و hadi_mopm مشکل از تنظیمات مربوط به صحنه است. همون طور کهRezaTayebiJ جان گفتند یکی از صحنه های دیگه رو prespective کردم و مشکل درست شد و در صحنه ی جدید Manipulator پیدا شد.
حالا که معلوم شد مشکل از صحنه هست چه جوری صحنه اصلی رو درستش کنم؟ تنظیماتش کجاست؟

خب . حالا مشکل معلوم شد. توی نمای دید در منوی show گزینه ی مربوط به Manipulators (آخرین گزینه) خاموش هست. روشنش کنید.

RezaTayebiJ
18-04-2008, 17:59
با این کار دقیقا چه اتفاقی میفته؟ من تا حالا با reference کار نکردم!

موضوعات خاصی از صحنه به انتخاب ( مانند مدل ها ، متریال ها و ...) ازشون یک منبع ساخته می شه که در صحنه ی جدیدی می شه ازشون استفاده کرد بدون اینکه فایل Import بشه.
طریقه ی کارش به این شکله که شما صحنه ای رو که قبلا ذخیره کردی ، توسط File > Create Reference ازش منبع می گیری.

البته شما برای رفع مشکل فعلیتون لازم نیست از این امکان مایا استفاده کنید.

amsjavan
19-04-2008, 21:58
خب . حالا مشکل معلوم شد. توی نمای دید در منوی show گزینه ی مربوط به Manipulators (آخرین گزینه) خاموش هست. روشنش کنید.
عالی شد. خیلی ممنون. البته این گزینه فعال بود من اول غیرفعالش کردم بعد دوباره فعالش کردم درست شد:20:
از کمک همتون واقعا ممنونم:11: