PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ايراني ها توانايي ساخت يك بازي كامل سه بعدي رو ندارند؟

yasser1680
07-04-2008, 12:16
با سلام خدمت دوستان!

البته اين تيتر به دوستان بازي سازيمون كه واقعا در اين زمينه تلاش ميكنند ، بر نخوره.

هميشه اين براي من سوال بوده چرا ايراني ها هميشه صحبت از هوش و زكاوت ميكنند توانايي ساخت يك بازي كامل كامپيوتري يا حتي يك انيميشن كامل رو ندارن؟

اصلا براي اينكه بازيساز بشيم بايد چي كار كنيم؟آيا مركزي براي آموزش وجود داره نه.

به نظر شما دلايل اين روند چيه؟

hadi665
07-04-2008, 16:07
حرفی برای گفتن ندارم
آخه توی این کشور انیماتورا یه جا هستن و برنامه نویسا یه جای دیگه
تا اینطوریه کسی نمیتونه اعدا کنه بهترین بازی رو ساخته چون هردو باید کناره هم باشن
البته شاید این مشکل از خوده ما باشه

النصر
07-04-2008, 16:54
سلام علیکم

با سلام خدمت دوستان!

البته اين تيتر به دوستان بازي سازيمون كه واقعا در اين زمينه تلاش ميكنند ، بر نخوره.

هميشه اين براي من سوال بوده چرا ايراني ها هميشه صحبت از هوش و زكاوت ميكنند توانايي ساخت يك بازي كامل كامپيوتري يا حتي يك انيميشن كامل رو ندارن؟

اصلا براي اينكه بازيساز بشيم بايد چي كار كنيم؟آيا مركزي براي آموزش وجود داره نه.

دوست عزیز , تازه ایران در خاورمیانه دست به ابتکارات تازه زده که در کشور های منطقه رخ نداده است. مجتمع فنی تهران در این ضمینه دست آورد هایی داشته است و کلاس هایی برای آموزش بازی سازی نیز دارد.

یا حق

النصر
07-04-2008, 16:59
حرفی برای گفتن ندارم
آخه توی این کشور انیماتورا یه جا هستن و برنامه نویسا یه جای دیگه
تا اینطوریه کسی نمیتونه اعدا کنه بهترین بازی رو ساخته چون هردو باید کناره هم باشن
البته شاید این مشکل از خوده ما باشه
متاسفانه در ایران عزیز همه به دنبال لقمه آماده می گردند و کمتر کسی در ایران زمین پیدا می شود که خود مبتکر کاری یا چیزی باشد و در مورد آن ادعایی نداشته باشد (خاکی بودن یک حس است که من هم ندارم)

hadi665
07-04-2008, 19:34
(خاکی بودن یک حس است که من هم ندارم)

عجـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــب :31:

خوشین شما !
یه بار برید سراغ یه پروژه ( حالا چه بازی چه هرچی ) تابفهمید چه حرفی زدید اصلا !
بیخیال ادامه نمیدیم

النصر
07-04-2008, 21:11
نه خوشم اومد ادامه بده لطفآ

hossein_dig
08-04-2008, 00:36
با سلام خدمت دوستان!

چرا بر بخوره .والا حقه !!.

میدونی چرا .چون ما جماعت (بلا نسبت شما) فقط بلدیم حرف بزنبم 100:19: هزار مدل گروه مجازی زدن همش کشک !! .:19:

اولا برای بازی ساز شدن (مثل من) باید 100 مدل متن ترجمه کنی .در ضمن اگه واقعا کسی بخواد از این راه پول دربیاره لازمش سرمایه گذاری خفن هست تا یه گروه واقعی جمع کنه که همه حضوری درقبال پول کار کنن .
نه مثل من وقتشو بذار سر یه بازی بعد مجانی پخشش کنه

hossein_dig
08-04-2008, 00:37
متاسفانه در ایران عزیز همه به دنبال لقمه آماده می گردند و کمتر کسی در ایران زمین پیدا می شود که خود مبتکر کاری یا چیزی باشد و در مورد آن ادعایی نداشته باشد (خاکی بودن یک حس است که من هم ندارم)

متاسفانه در ایران عزیز همه به دنبال لقمه آماده می گردند و کمتر کسی در ایران زمین پیدا می شود که خود مبتکر کاری یا چیزی باشه
والا من و امثال من نه که دنبال لقمه آماده نیستیم بلکه فقط برای دل کار میکنیم

و در مورد آن ادعایی نداشته باشد (خاکی بودن یک حس است که من هم ندارم)
این خاکی بودن چه ربطی به موضوع داره .بحث سر یه کار بزرگه نه سر سخاوت مندی یا کار مجانی !!:31:

hossein_dig
08-04-2008, 00:38
سلام علیکم

دوست عزیز , تازه ایران در خاورمیانه دست به ابتکارات تازه زده که در کشور های منطقه رخ نداده است. مجتمع فنی تهران در این ضمینه دست آورد هایی داشته است و کلاس هایی برای آموزش بازی سازی نیز دارد.

یا حق

دوست عزیز , تازه ایران در خاورمیانه دست به ابتکارات تازه زده که در کشور های منطقه رخ نداده است
:31: چه ابتکاری میشه بگی .تو کشور هند دارن با دایرکس و آنریل بازی میسازن و با برنامه های اورجینال کار میکنن درحالی که ما داریم با برنامه های قفل شکسته که هزار جور ایراد پیداه کرده کار میکنیم :19:

مجتمع فنی تهران در این ضمینه دست آورد هایی داشته است و کلاس هایی برای آموزش بازی سازی نیز دارد.

دست آورداش خیلی شگرف:31: برای آدمای پول دار نه برای ما میدونی ترمی چنده 900 هزار تومن زنگ بزن به پرس تا بفهمی دستاورد بزرگ مال پول داراست نه ما :5:

ببخشید یه مقدار جملات سنگین بود چون دلم ازین زمینه ساخت بازی و کپی رایت بد پر(بببببببببببببببببببببب ببد) :19:

Omid_Sadeghvand
08-04-2008, 09:12

کاملا درسته...این یه واقعیته.

rvin@
08-04-2008, 09:52
بابا ما چه کارمون رو حسابه که این یکی باشه. سرمایه دارامون کیا هستن . به نظرتون سرمایه دارای ما که بعضی هاشون رو می شناسید اصلا این طور برنامه ها به فکرشون خطور می کنه!
توی کشوری مثلا آمریکا کوچکترین سرمایه دارش هم پولش رو توی راهی خرج می کنه که به نفع کشورشه . و همیشه از دانشمنها و مبتکران خودشون و حتی کشورهای دیگه به بهترین نحو استفاده می کنن و پول و امکانات خوبی هم در اختیارشون قرار می دن. در مورد بازی و یا انیمیشن هم همینطوره.
چند وقت پیش یه ایرانی که تو یکی از کمپانی های مطرح آمریکا کار می کنه اومده بود ایران و می خواست یک انیمیشن بسازه با کمک ایرانی ها! معلوم نشد چی شد اصلا.
فکر کنم اینا می گفتن شخصیت های انیمیشن ایرانی باشه . اون هم می گفت باید شخصیت هایی باشه که تو کل جهان خوششون بیاد . خلاصه که آخرش نفهمیدیم چی شد.
الان همین هایی که واسه دلشون بازی می سازن . اگه یه نفر باشه که حمایتشون کنه و یک گروه خوبی داشته باشن خب مسلما با روحیه ای بهتر و خلاقانه تر بازی میسازند. اتفاقی که توی ساخت تمام بازی های خوب می افته.

yasser1680
09-04-2008, 01:08
تو کفش موندم یه بازی ایرانی بدون مشکل بازی کنم.

میدونم که خیلی از دوستان خیلی افکار جدید تو ذهنشون هست که میخوان اونارو تو بازی پیاده کنن و شاید حتی اگه میتونستن طریقه ساخت بازی رو یاد بگیرن یک بازی تمام عیار میساختن.

اگه تو این زمینه فعالیت بشه اقتصاد کشور خیلی بالاتر خواهد رفت.

ولی متاسفانه آموز شی وجود ندارد و کسانی که پولدار هم باشن فکر نکنم علاقه چندانی به این جور چیزا داشته باشن.

پس تا اونجایی که من فهمیدم فقط آموزش برنامه ها هزینه بر است.

مشکل اینجاست که نمیتونن یک انیمیشن کامل بسازن.دیگه انیمشن سازی هم هزینه میخواد؟؟؟؟؟/

یه کامپیوتر متوسط و وسلام بازی نخواستیم.واقعا اگه کسی بتونه یک دموی کوچک از بازی که میخواد بسازه رو بتونه درست کنه من خودم شخصا همه هزینه های صدا گزاری عکس برداری لیسانس موتور گرافیک و... میپردازم.

hossein_dig
09-04-2008, 22:50
آخه دوست خوب تا ساخت یه بازی شروع نشه چه جوری دمو به شما نشون بدن ؟

DaRiOuShJh
09-04-2008, 23:15
منم با دوستان موافقم
ایرانی حالا حالا ها اگه با این وضع بخواد پیش بره هیچ پیشرفتی نداره
اچه در عرصه انیمیشن چه ساخته بازی چه فیلم سازی و ...

yasser1680
10-04-2008, 14:40
آخه دوست خوب تا ساخت یه بازی شروع نشه چه جوری دمو به شما نشون بدن ؟

مثلا این بازی در حال ساخته نمیگم که بازی رو بسازه یه انیمیشن کوچک. اینم دیگه هزینه میخواد؟

یک نرم افزار و یک کامپیوتر . مشکل اینجاست که واقعا مسلط نیستند.

موتور گرافیکی نرم افزار هست - سخت افزار هست - اسکریپت هست- چیه؟

النصر
16-04-2008, 22:37
بابا ما چه کارمون رو حسابه که این یکی باشه. سرمایه دارامون کیا هستن . به نظرتون سرمایه دارای ما که بعضی هاشون رو می شناسید اصلا این طور برنامه ها به فکرشون خطور می کنه!
توی کشوری مثلا آمریکا کوچکترین سرمایه دارش هم پولش رو توی راهی خرج می کنه که به نفع کشورشه . و همیشه از دانشمنها و مبتکران خودشون و حتی کشورهای دیگه به بهترین نحو استفاده می کنن و پول و امکانات خوبی هم در اختیارشون قرار می دن. در مورد بازی و یا انیمیشن هم همینطوره.
چند وقت پیش یه ایرانی که تو یکی از کمپانی های مطرح آمریکا کار می کنه اومده بود ایران و می خواست یک انیمیشن بسازه با کمک ایرانی ها! معلوم نشد چی شد اصلا.
فکر کنم اینا می گفتن شخصیت های انیمیشن ایرانی باشه . اون هم می گفت باید شخصیت هایی باشه که تو کل جهان خوششون بیاد . خلاصه که آخرش نفهمیدیم چی شد.
الان همین هایی که واسه دلشون بازی می سازن . اگه یه نفر باشه که حمایتشون کنه و یک گروه خوبی داشته باشن خب مسلما با روحیه ای بهتر و خلاقانه تر بازی میسازند. اتفاقی که توی ساخت تمام بازی های خوب می افته.
استکبار جهانی با پول ساخته شده با پول هم از بین میره این و داشته باش تا ....

النصر
16-04-2008, 23:56
سلام علیکم

این خاکی بودن چه ربطی به موضوع داره .بحث سر یه کار بزرگه نه سر سخاوت مندی یا کار مجانی !!:31:
برادر عزیز کار بزرگ !! - جالب شد - فعلا که تحریم هستیم و مجبور به استفاده از نرم افزار های کد باز هستیم .
اگر این کار ها رو مجانی در اختیار مردم قرار ندهیم میزان خلاقیت در بطن جامعه برای ساختن یک محصول بهتر به صفر نزدیک میشه.
بوی حرفه ای ها به مشامم میرسه.... حداقل برای کار با نرم افزار های گرافیکی و همچنین برنامه نویسی گرافیکی باید 7 الی 9 سال در این کار خبره باشی . واقعا هستی؟؟؟؟

این هم جواب اون کسایی که فکر میکنند رفتن به کلاس های فلان مجتمع باید پول هنگفتی از جیب والدینشون بدهند:

شما که می خواهید کار بکنید خب همراه با کلاس های (فلان) کار پاره وقت جور کنید (نیازمندی ها رو باز کن می فهمی) حداقل حقوق 1.000.000 و حداکثر 4.000.000 هزار ریال--- پاره وقت) دانشجو که نیستی! هی قر میزنی اگر هم گیر نیاوردی عیبی نداره حداقل جایی پیدا می شه که حداقل کار یاد بگیری (مثل: کارشناس ! برای نصب و راه اندازی ADSL)

پدر من بازنشسته هستند×من هم دانشجو ام (حقوق پدرم 240 و خودم هم 570 به انضمام مالیات)
در ضمن شکم گشنه که دل و قلوه نمی شناسه...در این جامعه کسی این حرف رو می زنه که شکمش سیر باشه نه من و تو او !!!

اکثرآ بی تجربه در استفاده از برنامه های ویژه این کار هستند (این نرم افزار هایی که در بازار پیدا می کنید ضعیف هستند)

چه ابتکاری میشه بگی .تو کشور هند دارن با دایرکس و آنریل بازی میسازن و با برنامه های اورجینال کار میکنن درحالی که ما داریم با برنامه های قفل شکسته که هزار جور ایراد پیداه کرده کار میکنیم
شما که دم از ناامیدی می زنید کمی هم نیمه پر لیوان رو نگاه کن عزیز برادر
و السلام

النصر
17-04-2008, 00:01
عجـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــب :31:

خوشین شما !
یه بار برید سراغ یه پروژه ( حالا چه بازی چه هرچی ) تابفهمید چه حرفی زدید اصلا !

فقط این رو به من بگو
شما امیر رحیمی رو می شناسید؟ (تهیه کننده هستند)
*راهنمایی: عضو ایرانی در شرکت بزرگ(خارج از میهن اسلامی زندگی می کنند)

النصر
17-04-2008, 00:18
تو کفش موندم یه بازی ایرانی بدون مشکل بازی کنم.

میدونم که خیلی از دوستان خیلی افکار جدید تو ذهنشون هست که میخوان اونارو تو بازی پیاده کنن و شاید حتی اگه میتونستن طریقه ساخت بازی رو یاد بگیرن یک بازی تمام عیار میساختن.

اگه تو این زمینه فعالیت بشه اقتصاد کشور خیلی بالاتر خواهد رفت.

ولی متاسفانه آموز شی وجود ندارد و کسانی که پولدار هم باشن فکر نکنم علاقه چندانی به این جور چیزا داشته باشن.

پس تا اونجایی که من فهمیدم فقط آموزش برنامه ها هزینه بر است.

مشکل اینجاست که نمیتونن یک انیمیشن کامل بسازن.دیگه انیمشن سازی هم هزینه میخواد؟؟؟؟؟/

یه کامپیوتر متوسط و وسلام بازی نخواستیم.واقعا اگه کسی بتونه یک دموی کوچک از بازی که میخواد بسازه رو بتونه درست کنه من خودم شخصا همه هزینه های صدا گزاری عکس برداری لیسانس موتور گرافیک و... میپردازم.
با 4 خط اول شما موافقم هستم و در مورد خط 5 ام ... این مشکل از دانشگاه ها و استادان گرامی است که در این زمینه اطلاعات ناقص (هیچی هم بد نیست! برای خنده شوخی کردم) دارند و تنها نسل ما و جوانان مؤمن ایران زمین هستند که با کمی همت و پشتکار می توانند کوه را خرد کنند.(البته تپه ای بیش نیست مثل این است که دراز کشیده اید برادر بلند شو تا ببینی)کلاس ها هزینه بر هستند چون متخصص در ایران پرفراز کم است. بله انیمیشن سازی هم هزینه می خواهد چیزی در حدود یک ششم کل بودجه ای که صرف برنامه نویسی بازی می شود ... البته اگر منظور شما از انیمیشن سینمایی باشد که دیگه سر به فلک می کشد(سخت افزار و نرم افزاری برای این کار در ایران موجود نمی باشد) === Ratatouille

hadi665
17-04-2008, 08:01
فقط این رو به من بگو
شما امیر رحیمی رو می شناسید؟ (تهیه کننده هستند)
*راهنمایی: عضو ایرانی در شرکت بزرگ(خارج از میهن اسلامی زندگی می کنند)

عزیز ، من نمیگم که ما نمیتونیم که ، میگم کسی مارو کمک نمیکنه !
من خیلی هارو بیرون ایران میشناسم که به خیلی جاها رسیدن
اما چرا توی ایران نباید پیشرفت کرد؟
.
از تجربه هم بگم که من از برنامه نویسی که چیزی نمیفهمم از بازی سازی هم فعلا تجربه ای ندارم اما توی کاره گرافیکی مخصوصا گرافیک سه بعدی 7 سال تجربه دارم و میتونی از کارام بفهمی اینو
.
بعد شما چطوری ماهیانه 500 در میارید ؟ اگه مثل منو خیلی از دوستان درآمد ماهیانت زیره 100 بود و دانشجو بودید بازم همینارو میگفتید ؟ ( راستشو بخواهید که من چیزه زیادی از حرفات نفهمیدم !!!! )
.
منم دیگه وارد این بحثه الکی نکنید که اصلا حوصله اعصاب خورد کردن ندارم :19:

hadi665
17-04-2008, 08:03
شما که دم از ناامیدی می زنید کمی هم نیمه پر لیوان رو نگاه کن عزیز برادر
و السلام

:31::31::31:
بچه فعلا نیمه پر لیوانو ببینید تا بعد ...
اون وقت کدوم لیوان ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! :31:

النصر
17-04-2008, 10:59
سلام علیکم

عزیز ، من نمیگم که ما نمیتونیم که ، میگم کسی مارو کمک نمیکنه !
من خیلی هارو بیرون ایران میشناسم که به خیلی جاها رسیدن
اما چرا توی ایران نباید پیشرفت کرد؟
.
از تجربه هم بگم که من از برنامه نویسی که چیزی نمیفهمم از بازی سازی هم فعلا تجربه ای ندارم اما توی کاره گرافیکی مخصوصا گرافیک سه بعدی 7 سال تجربه دارم و میتونی از کارام بفهمی اینو
.
بعد شما چطوری ماهیانه 500 در میارید ؟ اگه مثل منو خیلی از دوستان درآمد ماهیانت زیره 100 بود و دانشجو بودید بازم همینارو میگفتید ؟ ( راستشو بخواهید که من چیزه زیادی از حرفات نفهمیدم !!!! )
.
منم دیگه وارد این بحثه الکی نکنید که اصلا حوصله اعصاب خورد کردن ندارم :19:

برادر عزیز تر از جانم , خواستن توانستن است. در دانشگاه های خارج از کشور هم وقتی استادشان چیزی را در کلاس بیان می کند بعد از چند دقیقه آن کار را در سایت دانشگاه انجام می دهند و تا زمانی که همه ی دانشجو ها آن درس را یاد نگرفتن بیرون نمی آیند به خاط همین اصل است که افراد تحصیل کرده در خارج از کشور حرفه ای تر کار می کنند. حتما در مورد این نرم افزار های گرافیکی که سطح کاری آنها بالا است و سنگین است (مخصوص Experts) باید آشنا باشی.

Amapi
Cinema 4D Art by Maxon

یا هنوز از نرم افزار های مردمی پسند مثل

MAYA
3ds Max

استفاده می کنی , ضمنآ آدمی که می خواهد از راه درست پول در بیاورد پله به پله و گام به گام ترقی می کند, شما می خواهید یک شبه ره صد ساله بروید<< من کار های شما رو می توانم از کجا بگیرم لطفآ ذکر کنید>>
چون من کاهاتون رو ندیدم نمی توانم نظری بدهم.
100 تا اگر می شود شما آدرس محل کار و زمینه کاریتان را به من بفرستید؟ پیشنهاد می کنم که به دنبال کار های تبلیغاتی بروید یا حد اقل برای خودتون کار کنید و یک سایت تبلیغاتی (فقط) درست کنید حداقل فضا برای این کار هم چیزی بین 50 تا 400 مگابایت است.(HTML بلد باشی مشکلی دیگر نیست)
تعرفه این آگهی ها هم مشخصه هر ستاره این قدر و غیره(بیش تر از 1.000.000 هزار ریال است)

×قربان شما بروم شما که سنی ندارید (7 سال) که این قدر سریع اعصابت خط خطی می شه

در ضمن این را هم به اطلاع جناب عالی می رسانم که آقای امیر رحیمی از تهیه کنندگان شرکت EA هستند که حتما بازی هایی امثال C&C Generals , Rugby 2004 /05/06 ,Lord of The Ring series و غیره را بازی کرده اید. آقای رحیمی معرف من بودند و من هم به مدت 3 سال در خدمت تیم برنامه نویس (به کلمه واقعی متخصص) بوده ام. شما علاوه بر اینکه از ظرفیت های نهفته در وجودتان استفاده نمی کنید بلکه آن را هم سرکوب می کنید...واقعا می توان در زندگی با این شیوه فکری زندگی کردو موفق شد من که می گم ابدآ

اول و آخرش هم خودتون هستید ولا غیر

hossein_dig
17-04-2008, 11:03

بابا دلتون خوشها منم تائید میکنم کو لیوان کو قانون حمایت از سازنده (کپی رایت ):13::19::41:

تو کشور عزیزمون همه کارا رو خودمن باید بکنیم . از ساخت یه محصول تا پخش تازه به ماه نکشید میبینی کپیش تو بازار شده دونه ای 1000 تومن !!

این آقای النصر احتمالا به این درآمد 570 هم راضی نیستن خوب کاری نداره یه جای دیگه هم کار کنید(دی) یا نکنه خودت تو این موسسه فنی کار میکنی اینقدر درآمدت بالاست:27: (به ما چه خوب میتونه در میاره نوش جونش:31:)

آقایون این بحث هیچ نتیجه ای نداره :13:تا وقتی قانونی واقعی برای حمایت از سازنده نرم افزار نباشه.
تازه ما هم که نمی تونیم شرکت ثبت کنیم .اونای هم که ثبت کردن به نام شرکت 100 کار دیگه میکنن تا درآمد داشته باشن :21:

:11:

النصر
17-04-2008, 11:04
در دست شما

Bracket
17-04-2008, 11:09
ما چقدر از این بحث قبلا کردیم اخرش به این نتیجه رسیدیم که تو ایران توانایی ساخت بازی با انجین داخلی وجود نداره و غیر ممکنه باید اول با یک انجین اماده توسعه یافته ساده در عین حال قوی شروع کرد حتی با انجین Open Source هم باشه میشه لازم نیست اول اول بریم سراغ UE3 (Unreal engine 3) که n هزار دلار قیمتشه این تنها راهشه .

النصر
17-04-2008, 11:34
سلام علیکم

این آقای النصر احتمالا به این درآمد 570 هم راضی نیستن خوب کاری نداره یه جای دیگه هم کار کنید(دی) یا نکنه خودت تو این موسسه فنی کار میکنی اینقدر درآمدت بالاست (به ما چه خوب میتونه در میاره نوش جونش)
نا شکری ؟ اصلاو ابدا ... بزار لیست حقوقی یک برنامه نویس متوسط در خارج از کشور (با نرخ تورم و مالیات و هزینه های اضافی)

در ابتدا کار شما یک ما به تفاوت در یافت می کنید بسته به پروژه کاری 12.000 دلار آمریکا.
در انتهای ماه (برج خودمون) مبلغ 5.000 تا 9.000 دلار آمریکایی در یافت می کنید.
پس از اتمام پروژه (اگر بودجه تمام نشده باشد‍‍ که در اکثر مواقع این اتفاق می افتد) 3.000 تا 8.000 دلار آمریکایی در یافت می کنید.

پس از به فروش رسیدن محصول یک میزان پولی بین افراد (متغییر است) تقسیم می شود و برای محصول بعدی افراد توسط کارگردان هنری و سر گروه برنامه نویسی انتخاب می شود (هر چقدر که در بازی ساخته شده Bug کمتر باشد تیم قبلی که برنامه را هدایت کرده اند شانس بیشتری برای پذیرش دوباره دارند

تازه ما هم که نمی تونیم شرکت ثبت کنیم .اونای هم که ثبت کردن به نام شرکت 100 کار دیگه میکنن تا درآمد داشته باشن
به چه دلیل مگر دست و بال شمارو بستند , شما که نیازی ندارید که حتما خودتان شرکت بزنید اولا پشتیبان مالی نیاز دارد که بتواند هزینه های موجود را پرداخت کند دوما مدیریت راهبردی تحت ISO می خواهد که در سرزمین مان کم پیدا می شود تا محصول با کیفیت تولید کنیم یا حداقل نقص جدی نداشته باشد سوما با شرکت زدن توسط چند نفر از خدا بی خبر که از آخرت نمی ترسند و کار های خلاف قانون انجام می دهند که نباید همه شرکت ها را این گونه تفسیر کرد

آقایون این بحث هیچ نتیجه ای نداره
برادر عزیز من دارم مشکلات سر راه شما رو هم بررسی می کنم.
کپی رایت: چند برنامه نویس امنیتی (بچه های امیر کبیر) می توانند از این راه نان بخورند.
بازگشت هزینه: مثل این ژاپنی ها محصولتان را طوری بسازید که علاوه بر عامه پسند بودند محدودیت سنی کمی داشته باشد Naruto و Okami
پشتیبانی از محصول ... حتی این کار رو هم خارج از کشور بلد نیستند و انجام نمی دند.
با عرض پوزش الان کاری برام پیش امد ان شا الله چند ساعت دیگه بر میگردم.

النصر
17-04-2008, 11:43
ما چقدر از این بحث قبلا کردیم اخرش به این نتیجه رسیدیم که تو ایران توانایی ساخت بازی با انجین داخلی وجود نداره و غیر ممکنه باید اول با یک انجین اماده توسعه یافته ساده در عین حال قوی شروع کرد حتی با انجین Open Source هم باشه میشه لازم نیست اول اول بریم سراغ UE3 (Unreal engine 3) که n هزار دلار قیمتشه این تنها راهشه .
در قدرتمند بودن موتور آنریل که بحثی نیست . باز هم تکرار می کنم که فقط سعی و تلاش چند فرد و منسجم و هدفدار عمل کردن به نتیجه می رند (5اس)
از گفته های شما و همچنین موضوع هایی که در این سایت آورده شده مشخص است که وقتی که کاری را می خواهید انجام بدهید منصرف می شود و آن وقت شما می خواهید کار بزرگی انجام بدهید. (اصل نظم و انضباط)
برای تمرین موتور های کد باز بهترین هستند (در ایران آموزش برای این یکی پیدا نمیشه کرد) تا بعد خودتان با دستان مبارکتان یک موتور بنویسید.

Bracket
17-04-2008, 12:27
در قدرتمند بودن موتور آنریل که بحثی نیست . باز هم تکرار می کنم که فقط سعی و تلاش چند فرد و منسجم و هدفدار عمل کردن به نتیجه می رند (5اس)
از گفته های شما و همچنین موضوع هایی که در این سایت آورده شده مشخص است که وقتی که کاری را می خواهید انجام بدهید منصرف می شود و آن وقت شما می خواهید کار بزرگی انجام بدهید. (اصل نظم و انضباط)
برای تمرین موتور های کد باز بهترین هستند (در ایران آموزش برای این یکی پیدا نمیشه کرد) تا بعد خودتان با دستان مبارکتان یک موتور بنویسید.

:31::5: باشه چند فرد منسجم و هدفدار بیار که بشینن انجین بسازن این حرفتون برای من در حد لطیفه هست ما تو ایران ادم این کار رو نداریم اونایی که باید بمونن و از این کارا بکنن همه میرن اونایی هم که نمیرن ومیمونن فقط بدرد CMs ساختن میخورن :2: همین میشه دیگه تا دیشب داشته CMS میزده فردا بلند شده اومده گفته حالا یه بازی هم بزنیم با موتور ایرانی :31: (واقعا جوک) اخرشم یه بازی مزخرف میدن تو بازار که بچه دو ساله هم وقتی میبینتش حالش بد میشه نمونهاشم ماشاالله کم نیست .
ما که قبلا تو فروومهای دیگه از این بحثا زیاد کردیم دیگه هم حس این بحث ها رو ندارم فقط یه لیست تخصصهایی و مهارتها و وظایف لازم که برای ساخت یه بازیه متوسط لازمه در زیر میزارم شما اگه تونستی تو هر پستی 4-5 نفر ادم قوی واقعا قوی پیدا کنی اونوقت یه بازی متوسط شاید بشه ساخت . برای اینکه دوستان یکمی اشنایی داشته باشن اینو میزارم . در ضمن دوست عزیز موتورها اموزش نمیخوان همشون همراهشون Document های کاملی دارن کسی که این کاره باشه اون Document ها از سرشم زیاده ولی بله اگه منو شمایه بدون دانش در این زمینه بخوایم بریم استفاده کنیم اون document ها که هیچی دو سالم برامون کلاس بزارن توضیح بدن اخرش هیچی نمیشیم .

Senior AI Programmer
Lead/Sr. Network Prg.
Audio Programmer
License Support Eng.
Game Programmer
Sr. Tools Programmer
Graphics Programmer
Animation Programmer
Senior Producer
Senior Animator
Web Programmer
Engine Licensing Manager
Technical Writer
Level Designer
Application Programmer
Community Manager
Animator
Level Designer
Concept Artist
QA Lead/Senior
Sound Designer
Character Artist
Technical Artist
Flash/UI Artist
Character Animator
Team Manager

النصر
17-04-2008, 13:37
سلام برادر چند چیز رو گوش زد می کنم و این چیز هایی رو که به شما عرض می کنم و حمل از خود ستای نیست.

من دارای مدارکی به شرح زیر می باشم:
C.O.H امنیت اطلاعات/BS7799 امنیت اطلاعات/MCSD / MCSE / CCNA
A+ هم سخت افزار و هم نرم افزار/ Warfare Programming
برنامه نویسی
C ,C++ و Vs.net ,PHP , CGI ,ajax ,perl,ISAPI
برنامه نویسی گرافیکی
3d max و vue 4 و amapi , Maya
این را هم ذکر می کنم که در ایران اسلامی کسانی که مدرک BS7799 را دارا می باشند بسیار کم هستند .

کار هایی که تا به حال انجام دادم به شرح زیر است:
NAS Solutions , WAN and data center solutions در شرکت vala server
طی سال های 2002 تا 2006 همکاری با شرکت EA کانادا داشته ام
همکاری با یگانحفاظت و تخلفات اینترنتی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که مدتی بعد بنده از نیروی انتظامی منتقل شدم
همکاری با سازندگان بازی نیروهای ویژه حزب الله
پیاده سازی Work station و امنیت اطلاعات در ساختمان وزارت خارجه کشور
کافی است یا نه...
الان هم دلاورانی که متخصص به معنای واقعی اند و در صنایع دیگری که مربوط به نظام جمهوری اسلامی ایران است مشغول به خدمت هستند و برای سر فرازی میهن اسلامی تلاش می کنند.
سن بنده هم از 23 نگذشته (پیر نیستم)

Senior AI Programmer
Lead/Sr. Network Prg.
Audio Programmer
License Support Eng.
Game Programmer
Sr. Tools Programmer
Graphics Programmer
Animation Programmer
Senior Producer
Senior Animator
...

تمام این هایی که فرمودید رو به سه دسته تقسیم می شود نه اون چیزی که فکرش رو می کنی . یکی که مر بوط به امور برنامه نویسی است دیگری هم مربوط به امور هنر بازی است و سوم هم مربوط به شرکت سازنده است که مسئول چه شخصی باشد.
قدم به قدم پیش برو , جوانی و عجله می کنی در هیچ کاری عجله نکن و از پایه خودت رو تقویت بکن.
اگر فکر می کنی لطیفه ای بیش نیست خودت با توکل به خدا سعی و تلاش لازم را بکن اگر نتیجه نگرفتی بزن توی گوشم. یادت باشد که اون لیوان هم دست خودت هست و نه هیچ کس دیگری.

و السلام

Bracket
17-04-2008, 13:55
خوبه حداقل هم سنیم . اتفاقا منم دارم مدرک لیسانس میگیرم .
با مدارک هم میتونی یه Collection درست کنی همرو بزاری داخلش ولی با مدرک نمیشه بازی ساخت دوست عزیز .(داخل پرانتز بگم ما به همچین اشخاصی مشابه شما میگیم Laguna و بدون شک همچین اشخاصی فقط در ایران میتونن موفق باشن خدایی نکرده حمل بر بی ادبی نشه ها حرف بدی نزدم تو دانشگاه این اصطلاح رو به کار میبرن دوستان ) . شما میتونی بری بازی بسازی - البته از حرفاتون مشخصه که تا الان هیچ کاری در این زمینه و حتی مطالعه ای هم نکردین - بدون شک شخص مورد خطاب در عکس ... - سانسور شد - به امید ایزد اون موارد هم که من گفتم هرکدوم یه تخصص هست و لازمه که علم و دانش لازم در اون تخصص رو داشته باشی . ما هم از بحث خارج حس بحث های غیر تخصصی رو ندارم دیگه .

hadi665
17-04-2008, 13:56
سلام علیکم

[/COLOR][/I][/RIGHT]

یا هنوز از نرم افزار های مردمی پسند مثل

MAYA
3ds Max
[RIGHT]استفاده می کنی

دوست من الآنم توی خیلی از شرکت های بزرگ انیمیشن و بازی سازی دارن با همین نرم افزارای مردمی پسن کاراشونو میسازن ، مگه اینا ضعیفن !!!!!

ضمنآ آدمی که می خواهد از راه درست پول در بیاورد پله به پله و گام به گام ترقی می کند, شما می خواهید یک شبه ره صد ساله بروید

من هیچ وقت یکشبه نمیخوام برم این راهو منم گفتم که توی کاری دوبعدی و سه بعدی تجربه ی کمی ندارم و خدا رو شکر کارای بزرگ کم ندارم .

من کار های شما رو می توانم از کجا بگیرم لطفآ ذکر کنید

آخه نمیشه اینجا نوشت ( تبلیغه :31: ) توی پروفایلم یه سایت هست که برای خودمه . البته کارای دیگه ای هم هست که همشون توی انجمن گرافیک سه بعدی قرار داده شدن

پیشنهاد می کنم که به دنبال کار های تبلیغاتی بروید یا حد اقل برای خودتون کار کنید

من دوسال هست که توی یه شرکت تبلیغاتی کار میکنم و الآنا هم دارم کارایی برای خودم میکنم ( خدا رو شکر )

خوب از شما هم ممنونم دوست عزیز که انقده با حوصله به مشکلاته ما فکر میکنی اما نمیدونم با ادامه ی این بحث به کجا میخواهیم برسیم
انشالله همه ی ما توی مسیر موفیت قرار بگیریم و بتونیم پیشرفت کنیم
قربانت

Mahdi_Moosavi
17-04-2008, 14:05
دوستان عزیز چرا سرتون رو گذاشتید رو دیوار فشار میدید !!؟؟

گیریم که متخصص و ..... هم تو ایران باشه ( مطمئنآ هست ) . آخه با چه پشتیبانی مالی میخواید شروع کنن !!؟؟

می دونید ساخت یه بازی کامل و پرفروش چه قدر ، هزینه داره !!؟؟ :41:

کدوم شما تضمین میکنید که این بازی تو ایران با رعایت قانون کپی رایت فروش بره !؟!

خیلی که چه عرض کنم ، همه ما به جای اینکه حمایت کنیمش میریم با 2 هزار تومان کپیش رو میخریم !!

کدوم شما حاضرین که بین 10 تا 80 هزار تومان برای هر نسخه یک بازی هزینه کنید ؟!! ( مشخصه هیچ کس !! ) .

پس تا تو ایران قانون کپی رایت اجرا نشه ، از بازی ایرانی کامل هم خبری نیست !! :41:

hossein_dig
17-04-2008, 15:24
وستان عزیز چرا سرتون رو گذاشتید رو دیوار فشار میدید !!؟؟

گیریم که متخصص و ..... هم تو ایران باشه ( مطمئنآ هست ) . آخه با چه پشتیبانی مالی میخواید شروع کنن !!؟؟

می دونید ساخت یه بازی کامل و پرفروش چه قدر ، هزینه داره !!؟؟

کدوم شما تضمین میکنید که این بازی تو ایران با رعایت قانون کپی رایت فروش بره !؟!

خیلی که چه عرض کنم ، همه ما به جای اینکه حمایت کنیمش میریم با 2 هزار تومان کپیش رو میخریم !!

کدوم شما حاضرین که بین 10 تا 80 هزار تومان برای هر نسخه یک بازی هزینه کنید ؟!! ( مشخصه هیچ کس !! ) .

پس تا تو ایران قانون کپی رایت اجرا نشه ، از بازی ایرانی کامل هم خبری نیست !!

این دقیقا حرف منه. تو کشو ما کسی از نرم افزاری معمولی به جای نمی رسه .تاوقتی قانون کپی رایت رعایت نشه البته فکر ام نکنم ماها با این پولا بتونیم از این خرجا بکنیم (من که 11 هزارتومن پول مترجم پارس رو دادم کلی بهم زور اومد بگزریم که ترجمش به درد لای جرز دیوار میخوره) چه برسه که 70 -80 تومن پول یه بازی بدیم ، نمیدونم یا درآمد ما کم یا برنامه ها گرون هستن ولی فکر کنم پول ما بی ارزشه چون یه بازی برای کسی که ماهی 50 هزار دلار درآمد داشته باشه فکر نمیکنم خیلی گرون باشه .
حالا بگزریم فعلا نیمه لیوانی رو که نداریم ببینیم .دی

النصر
17-04-2008, 18:50
خوبه حداقل هم سنیم . اتفاقا منم دارم مدرک لیسانس میگیرم .
با مدارک هم میتونی یه Collection درست کنی همرو بزاری داخلش ولی با مدرک نمیشه بازی ساخت دوست عزیز .(داخل پرانتز بگم ما به همچین اشخاصی مشابه شما میگیم Laguna و بدون شک همچین اشخاصی فقط در ایران میتونن موفق باشن خدایی نکرده حمل بر بی ادبی نشه ها حرف بدی نزدم تو دانشگاه این اصطلاح رو به کار میبرن دوستان ) . شما میتونی بری بازی بسازی - البته از حرفاتون مشخصه که تا الان هیچ کاری در این زمینه و حتی مطالعه ای هم نکردین - بدون شک شخص مورد خطاب در عکس ... - سانسور شد - به امید ایزد اون موارد هم که من گفتم هرکدوم یه تخصص هست و لازمه که علم و دانش لازم در اون تخصص رو داشته باشی . ما هم از بحث خارج حس بحث های غیر تخصصی رو ندارم دیگه .
من مدرک ام فوق لیسانس است برادر من الان هم به صورت مکاتبه ای با دانشگاه austin تگزاس درس می خوانم و به صورت خصوصی کار می کنم.
در خارج از کشور می گن شما چی بلد هستی.....
در داخل کشور می گن مدرکت چیه؟؟؟؟
من بی سواد هستم اگر می شود Laguna را برای من ترجمه کنید (تا اونجایی که می دونم یعنی در یاچه کم عمق منظور شما چی بود؟)
در ضمن در مورد اون کلمه هایی که استفاده کردی (با رنگ قرمز مشخص کردم) اول فکر کن بعد حرف بزن.
(خط آبی) شخص مورد خطاب در عکس چی؟ (-ـ-)

توضیح: شما خودتان گفتید که

باشه چند فرد منسجم و هدفدار بیار که بشینن انجین بسازن این حرفتون برای من در حد لطیفه هست ما تو ایران ادم این کار رو نداریم اونایی که باید بمونن و از این کارا بکنن همه میرن اونایی هم که نمیرن ومیمونن فقط بدرد CMs ساختن میخورن ....
فکر می کنید که همین طوری یک بازی تولید می شود... شما فقط روند تولید رو مد نظر گرفته اید نه چیز دیگری و وقتی این طور حرف های من را تکذیب می کنید خب باید یک اطلاعاتی در دست شما باشد تا گوشی دست تون بیاد (Laguna) .

hossein_dig
17-04-2008, 19:01
یه یه - به به داره دعوا میشه .....

النصر
17-04-2008, 19:06
دوست من الآنم توی خیلی از شرکت های بزرگ انیمیشن و بازی سازی دارن با همین نرم افزارای مردمی پسن کاراشونو میسازن ، مگه اینا ضعیفن
من نه رد می کنم و نه تائید ولی
این نرم افزار ها در مقابل نر افزار هایی که گفته شد ضعیف هستند و از آنجایی که اکثر کپی های این نرم افزارها در ایران غیر قانونی است از راندمان بالایی برخوردار نیستند.

من دوسال هست که توی یه شرکت تبلیغاتی کار میکنم و الآنا هم دارم کارایی برای خودم میکنم
الحمد لله

خوب از شما هم ممنونم دوست عزیز که انقده با حوصله به مشکلاته ما فکر میکنی اما نمیدونم با ادامه ی این بحث به کجا میخواهیم برسیم
انشالله همه ی ما توی مسیر موفیت قرار بگیریم و بتونیم پیشرفت کنیم
آینده رو دست کم نگیر همه چیز ممکنه تغییر کنه

النصر
17-04-2008, 19:07
یه یه - به به داره دعوا میشه .....
برادر من تحت کنترل است و وضعیت سفید نگران نباش.....

ARASH66
17-04-2008, 19:24
مگر حتما بايد بازي سه بعدي ساخت ؟
گروهي خوب كار كنيم شايد توانش را داشته باشيم.

النصر
17-04-2008, 19:28
مگر حتما بايد بازي سه بعدي ساخت ؟
گروهي خوب كار كنيم شايد توانش را داشته باشيم.
احسنت
خیر حتما نباید که کاملا سه بعدی باشد (Ping pong . Snake ,mario وغیره)

گروهی منظم توانایی این کار را دارا می باشد تک روی بیفکری و... موقوف

ARASH66
17-04-2008, 19:33
ببينم نصر جان حالا چه بازي ساختيد براي حزب الله ؟

النصر
17-04-2008, 19:44
صادرات نرم افزار امر مهمی است که به تازگی در وزارت فناوری اطلاعات مسئولین به فکر کار هایی افتاده اند ودرآمد زایی بالایی هم دارد (ذکر میکنم که در 10 سال آینده کشور های جهان اول پرسنل خودشون رو از کشور های جهان سوم یعنی تو و او و آنها انتخاب می کنند در این مملکت کار کن و آن را آباد کن)

آخه با چه پشتیبانی مالی میخواید شروع کنن !!؟؟
1. شرکت های خصوصی
2. تبلیغات در بازی (بازی های online نیز از این دسته هستند)
3. کمک های دولتی (مسئولین فکر هایی دارند)

اعتبارات لازم
1. اگر موارد بالا تایید بشود
2. چیزی ما بین 5.000.000.000 میلیارد ریال الی 10.000.000.000 میلیارد ریال
3. پرسنل مجرب به استعداد 120 تا 250 نفر
4. استفاده از منبع و پایگاه به روز و همکاری با بازیکنان

کدوم شما تضمین میکنید که این بازی تو ایران با رعایت قانون کپی رایت فروش بره
من و در آینده دولت . در پست های گذشته نحوه حمایت کردن صحیح از محصول گفته شده
قیمت گذاری صحیح و مطابق با درآمد داخلی (تخیلی فکر نکنید که همه کپی ها فروش برود)

النصر
17-04-2008, 20:08
سلام علیکم

ببينم نصر جان حالا چه بازي ساختيد براي حزب الله ؟
من adviser programmer هستم. موبور بازی از بازی کانتر استرایک ورژن 2.9.001 با کمی تغییر در روند اجرا در خط فرمان های بازی و همچنین بودجه کم ساخته شده البته چیزی که صداوسیما نشان داد ورژن آلفا بود و اینقدر بازی مفتضح نیست.

بریم سر اولین پست که گفته بودند

برای اینکه بازی بی عیب و نقص (پیدا می شه) بسازی باید اول به دنبال مشکلات بازی ها باشی مثال:

من بازی ArmA: Armed Assault جلو می آورم. این بازی توسط شرکت Bohemia وابسته به وزارت دفاع ایالات متحده ساخته شده است.
مشکلات این بازی را پیدا و در مورد آن بحث کنید@

النصر
17-04-2008, 20:13
(من که 11 هزارتومن پول مترجم پارس رو دادم کلی بهم زور اومد بگزریم که ترجمش به درد لای جرز دیوار میخوره) چه برسه که 70 -80 تومن پول یه بازی بدیم
اولا اون نرم افزار به صورت base بوده که معنی اش برای خریدار این است که اگر بخواهید متنی تخصصی ترجمه بکنید باید محصول های بالا تر از آن را خریداری کنید وما به تفاوتی به شما تعلق می گیرد. (تمام این اطلاعات توسط یکی از دوستاد ایراد شده است)

Oracle_Eldorado
17-04-2008, 21:55
عزیزان من هزار بار دلیلش رو گفتم ! بازم میگم !
تنها دلیلی که داره اینه که توی ایران قانون کپی رایت وجود نداره .
همین .
چون یه سری آدم میان زحمت میکشند و با هزار بدبختی یه بازی درست میکنند و میفروشند 5000 تومن .
یه نفر میخره و آپلود میکنه توی اینترنت و کپیشو 1000 میفروشه .
خوب معلومه هیچوقت پیشرفت نمیکنه .

النصر
17-04-2008, 22:37
عزیزان من هزار بار دلیلش رو گفتم ! بازم میگم !
تنها دلیلی که داره اینه که توی ایران قانون کپی رایت وجود نداره .
همین .
چون یه سری آدم میان زحمت میکشند و با هزار بدبختی یه بازی درست میکنند و میفروشند 5000 تومن .
یه نفر میخره و آپلود میکنه توی اینترنت و کپیشو 1000 میفروشه .
خوب معلومه هیچوقت پیشرفت نمیکنه .
قانون کپی رایت میخواهید خب خودتان در محصول این قانون را اجرا کنید.
با قفل فیزیکی و نرم افزاری که کاری درست نمیشه....
اگر شما یک ویروسی که در بطن نرم افزار جا داده و به وسیله نرم افزار اجرا نمیشود را محصول قرار دهید که در صورتی که فرد خاطی دست به انجام کپی چه بر روی هارد و ... سیستم خطا داده که در صورت ادامه این رود و کپی شدن ویروس بر روی کامپیوتر فرد اجرا شود و برای هر کپی یک سریال مجزا قرار دهید که توانایی نصب بر حداکثر روی3 کامپیوتر نصب شود.

این نظریه نیست و خودم بر روی حفاظت از اطلاعات کامپیوترم چند ویروس به این روش ساخته ام.

حالا قانون کپی رایت به سبک ایرانی را فهمیدی؟

hossein_dig
17-04-2008, 23:28
قانون کپی رایت میخواهید خب خودتان در محصول این قانون را اجرا کنید.
با قفل فیزیکی و نرم افزاری که کاری درست نمیشه....
اگر شما یک ویروسی که در بطن نرم افزار جا داده و به وسیله نرم افزار اجرا نمیشود را محصول قرار دهید که در صورتی که فرد خاطی دست به انجام کپی چه بر روی هارد و ... سیستم خطا داده که در صورت ادامه این رود و کپی شدن ویروس بر روی کامپیوتر فرد اجرا شود و برای هر کپی یک سریال مجزا قرار دهید که توانایی نصب بر حداکثر روی3 کامپیوتر نصب شود.

این نظریه نیست و خودم بر روی حفاظت از اطلاعات کامپیوترم چند ویروس به این روش ساخته ام.

حالا قانون کپی رایت به سبک ایرانی را فهمیدی؟

:33: :25:

Oracle_Eldorado
17-04-2008, 23:47
النصر عزیز متاسفانه درآمد توی ایران طوری نیست که ما بتونیم ماهی 1 بازی هم بخریم !
برای مثال شما فکر کردی این Vegas 2 قیمتش اصلش چقدره ؟
مطمئن باش قیمت اصلش میشه 4/1 درآمد پدر بنده !
بعدشم من با قانون کپی رایت خیلی موافقم .
ولی با درآمد ایران .
برای مثال اینا میتونند همونطوری که جلوی فیلم های کپی رو گرفتند ( البته تا یه حدی ! ) جلوی بازی رو هم بگیرند .
البته یه مدت اینا گفتند بازیهای کپی توی بازار نباشه که من خودم امروز یدونه خریدم |:
ولی حداقل میتونند یه قانونی برای بازی و برنامه های ایرانی بزارند یا نه ؟
مثلا برنامه ی حسابرس قیمتش 15000 تومن هست .
من خودم کپی شو از یکی از دوستانم گرفتم !
خوب معلومه دیگه برنامه نویسان این برنامه 100 سال دنبال این کار نمیرن .
یا مترجم پارس !
الآن لینک دانلودش توی قسمت نرم افزار همینجا هست .
پس اشکال از خودمون هست (:
موفق باشید ...

akharwarbaz
18-04-2008, 13:06
این بحث ها نتیجه ای نداشته و نداره !
در ضمن من کمی با اقای النصر موافقم
یه کم عاقلانه فک کنید
++++
به نظر من باید تاپیک قفل شه تا به جاهای خطرناک کشیده نشده !!!

omid.sarmad
18-04-2008, 13:41
با سلام خدمت دوستان!

سلام.

راحت باش عزیزم.

خیلی واضحه چون ایرانیها فقط حرف میزنن.اونم از نوع مفتش.:41:
البته کسانی هم هستند که بتونند اینکارا رو انجام بدن اما به چه قیمتی؟
آیا هزینه های خودشون رو هم در می یارن؟

Oracle_Eldorado
18-04-2008, 23:20
میبینم که اینجا به دعوا کشیده شد .
در صورت ادامه دادن به مدیریت اطلاع داده میشه .
لطفا یا درست ادامه بدید یا اصلا ادامه ندید .
مسئولیتش با خودتون هست ...

Babak
19-04-2008, 08:26
تاپيک ويرايش شد + [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yasser1680
19-04-2008, 09:38
یعنی واقعا سرمایه وجود داشته باشه ، ذهن ما آنقدر آمادگی داره که محیط یک گیم رو به تصویر بکشه؟

منظورم اینه که بچه های ما استعداد کافی در زمینه طراحی (کاملا حرفه ای) رو دارند؟

ehsan_wwe
19-04-2008, 12:33
من یک دوستی دارم که تو دبیرستان باهم آشنا شدیم این زیاد مخ نبود ولی با خانوادش رفتن آمریکا الانم اسمش تو لیست آخر بازی Gta Vice City هست . اون طراح کل شهر Gta شد .تازه تو کلاسمون از همه سطح هنریش کمتر بود

M A T I N
19-04-2008, 13:01
چه اصراری دارید که بازیه ایرانی بازی کنید ...
بازی های ایرانی یا باید درباره ی 8 سال دفاع مقدس !!! باشه یا درباره ی انرژی هسته ای و کشتن آمریکایی ها و ساپورت حزب الله لبنان و کمک به فلسطینی ها ...
اگه اینجوری نباشه خود وزارت ارشاد و ... میگیرن کپی هاشو پخش میکنن ... ( مثل فیلم سنتوری )

yasser1680
27-04-2008, 00:18
داداش یه عقده دیرینه هست.فکر کن یه بازی توپ که ایرانی ها ساختن توسط سایت GameSpot مورد بررسی قرار بگیره!!!!!!!!!

النصر
27-04-2008, 11:25
سلام علیکم
این چند وقت که سرم شلوغ بود چند تا از پست ها حذف شده × با تشکر از مدیریت محترم سایت

من یک دوستی دارم که تو دبیرستان باهم آشنا شدیم این زیاد مخ نبود ولی با خانوادش رفتن آمریکا الانم اسمش تو لیست آخر بازی Gta Vice City هست . اون طراح کل شهر Gta شد .تازه تو کلاسمون از همه سطح هنریش کمتر بود
با عرض پوزش از جناب عالی فکر می کنم که چند تا هم جا گذاشتید و این مربوط به کار گروهی خوب و کارگردانی عالی است نه کار هایی که یک فرد به طور منفرد انجام میدهد ,که نمونه کامل مدیریت به سبک کایزن است که در نوع مدیریت google نیز دیده می شود.

بازی های ایرانی یا باید درباره ی 8 سال دفاع مقدس !!! باشه یا درباره ی انرژی هسته ای و کشتن آمریکایی ها و ساپورت حزب الله لبنان و کمک به فلسطینی ها ...
اگه اینجوری نباشه خود وزارت ارشاد و ... میگیرن کپی هاشو پخش میکن
این هم به شما دوست عزیز می گم که اون بازی حزب الله در حد یک پروژه دانشجویی است که کلی هم ایراد داره (نمی گم ندارد) از این گذشته هنر نزد ایرانیان است قرار نیست که مثل غربی ها یا شرقی ها بازی های جنگی که همش خون و خون ریزی باشه رو بسازید یک نگاهی هم به بازی های DS بندازید.

:::::خبر خوب برای کسانی که سابقه کاری خوب و همچنین فعالیت کاملا گروهی دارند:::::
به سایت Rockstar.com بروید و اگر توانایی کار در آن زمینه ها را دارید به تیم آنها ملحق بشوید ""از ایران هم عضو می پذیرند که نیاز ندارد حتما در خارج از کشور زندگی بکنید""
موفق باشید

yasser1680
01-05-2008, 22:28
این هم به شما دوست عزیز می گم که اون بازی حزب الله در حد یک پروژه دانشجویی است که کلی هم ایراد داره (نمی گم ندارد) از این گذشته هنر نزد ایرانیان است قرار نیست که مثل غربی ها یا شرقی ها بازی های جنگی که همش خون و خون ریزی باشه رو بسازید یک نگاهی هم به بازی های DS بندازید.

بابا بازی جنگی نخواستیم.همون یه بازی در حد مکس پین یا جنگهای صلیبی!(10 سال پیش خارجی ها)

:::::خبر خوب برای کسانی که سابقه کاری خوب و همچنین فعالیت کاملا گروهی دارند:::::
به سایت Rockstar.com بروید و اگر توانایی کار در آن زمینه ها را دارید به تیم آنها ملحق بشوید ""از ایران هم عضو می پذیرند که نیاز ندارد حتما در خارج از کشور زندگی بکنید""

جالب بود.

ebru_gundes_206
06-05-2008, 01:55
دلتون خوشه ها کشوری که نمی تونه فروش فیلم هاش رو کنترل کنه ( به صورت قانونی)
اگه پول و امکانات و استعدادش هم بود کسی جرات سرمایه گذاری رو پیدا نمیکنه

hossein_dig
06-05-2008, 08:16
واقعا درست.شرکتهاى که برنامه هاى معمولى مىسازن باسرمايه کم پيشرقت نمى کنن چه برسه بازى که سرمايه خفن مى خواد.ولى ميشه رو بازار خارجى فعاليت کرد.ما که از اين گروه کابوس 22 کمتر نيستيم

yasser1680
08-05-2008, 01:38
واقعا درست.شرکتهاى که برنامه هاى معمولى مىسازن باسرمايه کم پيشرقت نمى کنن چه برسه بازى که سرمايه خفن مى خواد.ولى ميشه رو بازار خارجى فعاليت کرد.ما که از اين گروه کابوس 22 کمتر نيستيم

یه بازی مثل وارکرافت مثلا چه قدر خرج داره؟

hossein_dig
08-05-2008, 12:20
والا من وار کرافت بازی نکردم ولی به بازی مثل گاست ریکان بالای 1 میلیارد

Omid_Sadeghvand
08-05-2008, 13:27
بیشتر برنامه نویسان کابوس 22 کار گرافیک و دیگر چیزا را هم برعهده گرفتن...روی هم فکر کنم یه گروه 20 یا 25 نفره بودند.

yasser1680
09-05-2008, 00:47
کابوس 22 دیگه چیه؟

النصر
09-05-2008, 04:29
کابوس 22 دیگه چیه؟
توی همین سایت هم می تونی پیدا بکنید

Omid_Sadeghvand
09-05-2008, 07:47
یه بازی ساخته شده با 3D Game Studio کا ساخت ترکیه است.

yasser1680
15-05-2008, 10:13
اصلا کسی هست که تو ایران بگه من بازی سازی بلدم فقط بهم سرمایه بدین؟

hossein_dig
15-05-2008, 11:00
یکیش من . پول بود یه گروه خفن میزدم.روی این ترکهای ترکیه رو کم میکرردم

نه ازاین گروه های اینترنتی. گروهی که حضوری با هم کار کنن

obi-wan
15-05-2008, 15:29
كي گفته نداريم ؟
تازگيا بازي لطف علي خان اومده بيرون خيلي عاليه به سبك شاهزاده ايراني هم مست و 30 اكشن داره !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amsjavan
16-05-2008, 00:39
سلام به همه دوستان
یه چیزی می خواستم بگم. ما چرا باید هدفمون بازار داخلی یعنی ایران باشه؟ ما می تونیم روی بازار جهانی تمرکز کنیم و تو ایران با همون قیمت هزار تومن بدیم! الان شما نگاه کنید دیگه فیلم های دوبله شده بالای 1500 تومن قیمت نداره اما توی همه ی مغازه ها پیدا میشه. یعنی توزیع گسترده با قیمت کم. کسی هم نمی تونه کپی کنه چون نمی صرفه. کپی دو تا cd میشه هزار تومن می تونی با همین قیمت اصلش رو بخری با قاب شیک و عکس رنگی.

amsjavan
16-05-2008, 00:43
مشکل دیگه ای هم که ما ایرانی ها داریم اینه که گروهی نمی تونیم کار کنیم. اگه یه گروه حتی کوچیک بتونن خیلی خوب با هم هماهنگ بشن می شه یه کار جهانی ارائه کرد!
یه مدیریت قوی تا حدی می تونه این مشکل رو حل کنه اما بعضی هاش هم باید به تک تک افراد آموزش داده بشه

به نظر من بهتره دوستان برای مشکلات راه حل پیدا کنند فقط مطرح کردن آنها چیزی رو درست نمی کنه

obi-wan
16-05-2008, 08:34
ما بايد سرمايه گذار داشته باشيم همين و بس.

amsjavan
16-05-2008, 09:21
تا کی می خوای وایسین تا سرمایه بیاد. سرمایه که از رو هوا نمیرسه! باید یه کار خوب هر چند کوچیک داشته باشی تا سرمایه گذار بتونه بهت اعتماد کنه. در واقع باید بتونیم کاری کنیم که سرمایه دارها باورشون بشه این کار سود داره و به این سمت جذب بشند.

alialam
16-05-2008, 15:01
ايران تا حالا چندين بازي حرفه اي و نيمه حرفه اي درست کرده.
يک مثالش هم که نمي دونم شما مي دونيد يا نه بازي هشت مرحله اي که اسمش يادم نيست.من خودم اون رو بازي کردم. نمي گم حرفه اي کامله و لي براي اولين کار ها به نظر من بد نيست!:46:
الان يادم نيست ولي اسم اون شرکت و بازي هايي که ساخته رو براتون ميارم.:20:

yasser1680
19-05-2008, 22:43
ايران تا حالا چندين بازي حرفه اي و نيمه حرفه اي درست کرده.
يک مثالش هم که نمي دونم شما مي دونيد يا نه بازي هشت مرحله اي که اسمش يادم نيست.من خودم اون رو بازي کردم. نمي گم حرفه اي کامله و لي براي اولين کار ها به نظر من بد نيست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
الان يادم نيست ولي اسم اون شرکت و بازي هايي که ساخته رو براتون ميارم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

دیدگاه شما از حرفه ای چیست؟

nezamdoobarareh
20-05-2008, 01:02
سرمایه گذاز وقتی میاد سرمایه گذاری کنه که بدونه سرمایش بعلاوه سودش بهش برمیگرده. ( قانون اول سرمایه گذاری )
خیلی داش لوتی باشه به برگشت سرمایش بدون سودش شاید راضی بشه.
تو کشوری که بازی ها در طی 3 روز کرک میشن و به قیمت ناچیر فروخته میشن، چه کسی میاد سرمایه گذاری کنه ؟

اگر همه بازی ها رو نیروی انتظامی پشتش وایسه ( مثل رانندگی در تهران ) شاید اون موقع بشه به فروشش اطمینان داشت گر چه بازی رانندگی در تهران این قدر مسخره بود که بدون حق کپی رایت هم کسی ازش استفاده نمی کرد و اصلا ارزش کرک شدن رو نداشت.

فعلا صداهایی از گوشه کنار میاد که قراره قانون کپی رایت برای محصولات داخلی و بعضا خارجی اعمال بشه. ( شتر در خواب بیند پنبه دانه گه لپ لپ خورد گه دانه دانه ) D:

در آخر بگم که هیچ کس از رونق صنعت بازی سازی تویه ایران ناراحت نمیشه، ولی تا وقتی که زمینه آماده نباشه کار خیلی خیلی سختی میتونه باشه.

alialam
20-05-2008, 08:21
سلام
ببينيد حرفه اي و غير حرفه اي بودن يه بازي بستگي به ديدگاه نداره، بازي هايي مثل Gta،و بازي هايي توي اين سري بازي هاي حرفه اي ناميده ميشن حتي اگه بد و ضعيف ساخته شده باشن
گفتم اين بازي که اسمش هم هست عمليات ويژه بازي حرفه اي هست ولي ضعيف ساخته شده(البته به نظر من براي کارهاي اول نه خيلي!!ولي خوبه)

amsjavan
21-05-2008, 22:58
سرمایه گذاز وقتی میاد سرمایه گذاری کنه که بدونه سرمایش بعلاوه سودش بهش برمیگرده. ( قانون اول سرمایه گذاری )
خیلی داش لوتی باشه به برگشت سرمایش بدون سودش شاید راضی بشه.
تو کشوری که بازی ها در طی 3 روز کرک میشن و به قیمت ناچیر فروخته میشن، چه کسی میاد سرمایه گذاری کنه ؟

اگر همه بازی ها رو نیروی انتظامی پشتش وایسه ( مثل رانندگی در تهران ) شاید اون موقع بشه به فروشش اطمینان داشت گر چه بازی رانندگی در تهران این قدر مسخره بود که بدون حق کپی رایت هم کسی ازش استفاده نمی کرد و اصلا ارزش کرک شدن رو نداشت.

فعلا صداهایی از گوشه کنار میاد که قراره قانون کپی رایت برای محصولات داخلی و بعضا خارجی اعمال بشه. ( شتر در خواب بیند پنبه دانه گه لپ لپ خورد گه دانه دانه ) D:

در آخر بگم که هیچ کس از رونق صنعت بازی سازی تویه ایران ناراحت نمیشه، ولی تا وقتی که زمینه آماده نباشه کار خیلی خیلی سختی میتونه باشه.
مثل اینکه شما به حرف من توجهی نکردین! من گفتم که چرا ما باید هدفمون رو بازار داخلی قرار بدیم؟ ما می تونم بازی رو در سطح جهانی پخش کنیم و اونجا به فروشش امیدوار باشیم. حالا ایران نه کشورهای اروپایی که دیگه قانون کپی رایت دارند! تو کشور خودمون هم با یه قیمت کم به بازار می دیم.