PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تقاضای کمک از اساتید Adsl جهت انتخاب مودم مناسب و راه اندازی

mrhamed
27-03-2008, 00:51
با سلام خدمت اساتید محترم و تبریک سال جدید

بنده قصد دارم از شرکت (صبا نت) اینترنت ADSL تهیه کنم ، ماهیانه 13800 تومان و فکر کنم 256 باشه.ولی طی مذاکراتی که با بخش فروش داشتم

(نتنها بدرستی راهنمایی نشدم بلکه به این یقین رسیدم که آنها فقط قصد مشترک نمودن بنده را دارند) و طی جستجو های بسیاری که در اینترنت

انجام دادم در نهایت (چندین) سوال برایم پیش آمده است ؟ از اساتید خواهشمند که هرچه سریعتر به بنده پاسخ دهند. با تشکر

ابتدا عنایت فرمایید :

> در محل سکونت بنده (دو) عدد گوشی تلفن و (یک) کامپیوتر موجود است و بنده قصد به اشتراک گذاری اینترنت و یا کامپیوتر را ندارم و فقط همین

کامپیوتر به تنهایی در آینده از اینترنت پر سرعت استفاده خواهد نمود و سیستم عامل کنونی (WIN-XP-SP2_rtm.040803-2158) میباشد.

> بنده هیچ تجربه ای در زمینه مودمهای ADSL نداشته و ندارم.

> بنده مشکل مالی داشته لذا قصد دارم خودم نصب و راه اندازی کنم.(هزینه نصب و راه اندازی توسط شرکت 10,000 تومان)

>طبق گفته شرکت بنده دومین نفری هستم که در این منطقه مخابراتی قصد اشتراک دارم.(نام منطقه مخابراتی : مشهدی محمّد)

سوالات اینجانب و بسیاری از دوستان دیگر :

1-کدامیک از این مدمها را پیشنهاد میکنید که هم از نظر کیفیت ، گارانتی ، سازگاری (شرکتهای ارائه دهنده دیگر + سیستم عاملهای مختلف) ،

سهولت در پیکر بندی(Config) ، دوام کارکرد ، برند ارجینال(یافت شدن تولید غیر چینی) ، مقرون بصرفه بودن (حالا که دارم X تومان هزینه میکنم Y

تومان دیگه هم هزینه کنم در عوض مثلاً قابلیت رتور هم اضافه بشه شاید بعدها لازم شد) ،حدود قیمت(به واحد تومان) ، در صورت امکان آدرس یا

شماره تلفن دقیق محل فروش (چون بعض از برندها بسختی پیدا میشود) ، خواهشمندم حتماً ذکر کنید که از کدامیک از سه برند استفاده کرده اید تا

مشخص شود نظر شما از روی تجربه است.

اول : برند AZtech - مدل : DSL 605 EU (یک Eth و یک USB) یا DSL605 ER (چهار Eth)

دوم : برند USRobotics - مدل : USR9112 (یک Eth و یک USB) یا USR9107 (چهار Eth)

سوم : برند ASUS - مدل : AM602 (یک Eth و یک USB) یا AM602 Combo

پیشنهاد خود شرکت : برند Comtrand است ، وقتی مدل را پرسیدم اپراتور گفت: (دقیقاً نمی دانم ! ولی قطعات اصل آمریکا و اسمبل چین است)
توی سایت پشتیبانی مودم حرفی از چین نبود و در کل زیاد مناسب بنظر نمیرسید.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++

2-به چند اسپلیتر نیاز است ؟ (شرکت گفت : هیچی ! ولی بنده قصدارم حتماً اسپلیتر بگذارم)
--تا جاییکه فهمیدم 3 عدد ، بترتیب : بین خط تلفن و مودم ، بین خط تلفن و تلفنA ، بین خط تلفن و تلفن B

3-اسپلیتر ها (دقیقاً و با جزئیات کامل) چگونه نصب میشوند ؟ اگه با عکس توضیح دهید ممنون میشم چون توی هیچ منبع فارسی پیدا نکردم !

در نهایت از هم اساتید (متشکرم) و قسم میخورم اگر این تاپیک بدرستی پیگیری شود ، مشکلات جمع کثیری از دوستان حل خواهد شد

با تشکر hamedsbt@yahoo.com

ehsankalak
27-03-2008, 01:32
سلام اولا چه جوریاست که صبا نت داره 256 به خونگی میده ؟؟؟ قانونا به خونگی نباید بالاتر از 128 بدن مگر در بعضی شرایط خاص مثل دانشجو بودن و یا اینکه معرفی نامه از یه شرکت یا سازمانی چیزی داشته باشین حالا نظر خودم اینه که از آسیاتک بگیر چون هزینه نصب و راه اندازی رو نصف بقیه میگیره یعنی 5 تومن !!!!!!! سرویس دهیشم بنا به تجربه من نسبت به بقیه حرف نداره !!!!!مودم هم همه این برندهایی که گفتی خوبه ولی من ایسوس رو بیشتر ترجیح میدم !!!!!!!!

amin123
27-03-2008, 13:17
سلام اولا چه جوریاست که صبا نت داره 256 به خونگی میده ؟؟؟ قانونا به خونگی نباید بالاتر از 128 بدن مگر در بعضی شرایط خاص مثل دانشجو بودن و یا اینکه معرفی نامه از یه شرکت یا سازمانی چیزی داشته باشین حالا نظر خودم اینه که از آسیاتک بگیر چون هزینه نصب و راه اندازی رو نصف بقیه میگیره یعنی 5 تومن !!!!!!! سرویس دهیشم بنا به تجربه من نسبت به بقیه حرف نداره !!!!!مودم هم همه این برندهایی که گفتی خوبه ولی من ایسوس رو بیشتر ترجیح میدم !!!!!!!!

صبا نت ميتونه حتي سرويس 512 هم ارايه كنه..... چون همونطور كه ميدونيد صبا نت تمام سرويس هاس داراي سرعت 512 است..

از نظر مودم هم به نظر بنده ASUS AM 602 را بگيريد...........

نصب و راه اندازيش هم كاري نداره،نميخواد 10 تومان بريزي توي جوب.....مودم را گرفتي همينجا بگو تا بگم چجوري CONFIGURE كني..........

Actros
27-03-2008, 14:52
مودم
asus an 602
us robotics 9112
d link 522t
ّرای هر تلفن هم یه اسپلیتر میخوای

mrhamed
31-03-2008, 17:28
ممنونم که جواب دادید و پیگیری نموده اید ! ولی چرا به تمامی سوالات من پاسخ کامل و جامع نداده اید و همچنین من خواهش کردم پاسخها کامل و با عکس باشه ! سوالاتم رو بطور کلی دوباره تکرار میکنم :

1-کدامیک از این مدمها را پیشنهاد میکنید ... ؟

2-به چند اسپلیتر نیاز است ... ؟

-اسپلیتر ها (دقیقاً و با جزئیات کامل) چگونه نصب میشوند ... توضیح با عکس ... ؟

Actros
01-04-2008, 00:32
ممنونم که جواب دادید و پیگیری نموده اید ! ولی چرا به تمامی سوالات من پاسخ کامل و جامع نداده اید و همچنین من خواهش کردم پاسخها کامل و با عکس باشه ! سوالاتم رو بطور کلی دوباره تکرار میکنم :

1-کدامیک از این مدمها را پیشنهاد میکنید ... ؟

2-به چند اسپلیتر نیاز است ... ؟

-اسپلیتر ها (دقیقاً و با جزئیات کامل) چگونه نصب میشوند ... توضیح با عکس ... ؟

من با d link کار کردم خوبه
ولی بیشتر بچه ها Asus am 602 پیشنهاد میدن
اسپلیتر من 3تا پرت داره
یه line داره که خط تففن بهش وصل میشه
یه modem داره که مودم بهش وصل میشه
یه phone داره که تلفن بهش وصل میشه که نویز نیفته روش
خودت وقتی بگیری راحت وصل میکنی توضیح نمیخواد

Mohsen_Hoseyni
01-04-2008, 01:12
دوستان مودم Suzuki چطوريه خوبه؟

amin123
01-04-2008, 13:31
دوستان مودم Suzuki چطوريه خوبه؟

suzuki براي ADSL؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا تو بورس نيست.........

Mohsen_Hoseyni
01-04-2008, 18:14
بله يكي از دوستام داره مدل Sm-701 خيليم راضي هست ازش

Actros
02-04-2008, 01:35
بهتره یکی از همون 3 مارک که گفتم بگیری

mrhamed
03-04-2008, 16:32
با سلام و عرض تشکر فراوان

امروز اپراتور سبا میگفت مودمهای aztech خیلی مذخرفه واصلا بدرد نمیخوره ! گفت برو و حتما ایسوز بخر و روبوتیک هم نمیشناسم !

دوستان اگه راستشو بخواهید من خودم یه جورایی از روبوتیک خوشم اومده نظر شما چیه ؟

با تشکر

bozorgmehr
03-04-2008, 17:59
mrhamed عزیز اولا" سرعت اینترنتی که ارائه میکنند واقعی نیست . دوما": شما با محدودیت دانلود مواجه هستی و با این قیمت بیشتر از 2gدر ماه نمیتوانی دانلود کنی اگر خواستی سرعت واقعی Sendوreciveخود را بدانی از سایت های مربوط به آن استفاده کن.

StormWielder
03-04-2008, 18:11
سلام دوست عزیز ، من چند ماه هست که دارم از ADSL استفاده میکنم ، به شما خرید Asus AM602 رو پیشنهاد میکنم ، خودم هم از طریق مشورت با یکی از دوستان که در زمینه شبکه تخصص داره این مودم رو خریدم و کاملا راضی هستم .

در مورد صبانت هم باید خدمت شما عرض کنم که تمام سرویس های صبانت محدودیت حجمی داره .
من در حال حاضر 256 از داتک گرفتم و خیلی راضی هستم . همینطور برادرم داره از 256 آسیاتک استفاده میکنه . هر دوی اینها بدون محدودیت هستند و قیمت ها به ترتیب 28600 و 24000 تومان در ماه هست .

موفق باشید .

mrhamed
04-04-2008, 15:04
از تمامی دوستانی که اینگونه همیاری میکنند کمال تشکر را دارم.

ببخشید :

محصول غیر چینی آن در بازار وجود دارد ؟ اگر هست : مکان دقیق فروش + شرکت گارانتی کننده + مدت زمان گارانتی + قیمت حدودی و هر مطلب قابل عرض دیگری که میدانید بفرمایید ، بسیار متشکرم.

اگر فقط محصول چینی آن یافت میشود ، بنظر شما معتبرترین گارانتی کدام است ؟

دوستان یک مدل از همین مودم Asus AM602 دست دوم در حد نو 35000 تومان ، یکی از دوستان قصد فروش دارد ! بهمراه کارتون و یک اسپلیتر ( دلیل فروش را اینگونه بیان میکند : بنده قبل از اینکه اینترنت ADSL بگیرم مودم را خریدم ولی شرکت ارائه دهنده گقت چون خط تلفن شما حاوی فیبر نوری است ما نمیتوانیم به شما ADSL ارائه دهیم. ) حال بنظر شما این حرف منطقی است یا مودم مشکل دارد و میخواهد به این بهانه بفروشد ؟ در ضمن منزل ایشان حوالی میدان راه آهن تهران است.

طبق گفته یکی از دوستان در همین تاپیک بنده چون دو دستگاه تلفن دیگر هم در منزل دارم باید سه عدد اسپلیتر خریداری نماییم ، حال آیا برند (مدل) خاصی را پیشنهاد میکنید ؟ قیمت حدودی آن ؟ آیا اسپلیتر سه راهی وجود دارد ؟ چون سرویس دهنده سبا نت گفته اگر مودم از ما نخری ما هم اسپلیتر نمیدهیم !!!

باز هم صمیمانه از تمامی شما متشکرم ، امیدوارم این تاپیک حاوی جواب سوالات اکثر دوستان باشد. باتشکر

mazi_z_PSP
09-04-2008, 14:49
سلام دوستان عزيز. من ADSLرو ميخوام فقط برای دانلود و البته از اون مهم تر بازی های آنلاين. بدجوری گيرشم. حالا موندم ADSL يا ---.
دی وی بی خوبيش اینه که سرعت دانلودش از 128 بيشتره . با توجه به اینکه شارژ 128 بسيار کمتر از 256 خواهد بود و به دليل مشکلات مالی نميتونم پول شارژ 256 رو بدم. ( 24 هزار تومان در ماه خيلی زياده )
حالا ميخواستم ببينم که 1- 128 برای بازی هايی مثل World of Warcraftو COD 4خوبه يا نه؟ يعنی بازی لگ نداره؟ برای دانلود چطور؟ مثلا يک فيلم 2 ساعته رو چقدر طول ميکشه تا دانلود کنه؟ بعد هم اینکه این گرفتنش به صرفه هست يا دی وی بی؟

nobody2000
09-04-2008, 19:22
سلام دوستان عزيز. من ADSLرو ميخوام فقط برای دانلود و البته از اون مهم تر بازی های آنلاين. بدجوری گيرشم. حالا موندم ADSL يا ---.
دی وی بی خوبيش اینه که سرعت دانلودش از 128 بيشتره . با توجه به اینکه شارژ 128 بسيار کمتر از 256 خواهد بود و به دليل مشکلات مالی نميتونم پول شارژ 256 رو بدم. ( 24 هزار تومان در ماه خيلی زياده )
حالا ميخواستم ببينم که 1- 128 برای بازی هايی مثل World of Warcraftو COD 4خوبه يا نه؟ يعنی بازی لگ نداره؟ برای دانلود چطور؟ مثلا يک فيلم 2 ساعته رو چقدر طول ميکشه تا دانلود کنه؟ بعد هم اینکه این گرفتنش به صرفه هست يا دی وی بی؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin123
09-04-2008, 20:06
mrhamed عزیز اولا" سرعت اینترنتی که ارائه میکنند واقعی نیست . دوما": شما با محدودیت دانلود مواجه هستی و با این قیمت بیشتر از 2gدر ماه نمیتوانی دانلود کنی اگر خواستی سرعت واقعی Sendوreciveخود را بدانی از سایت های مربوط به آن استفاده کن.

اگر كار دانلود داريد ميتونيد از اشتراك شبانه كه رايگان هم هست استفاده كنيد....

از ساعت 3 تا 7

اصلا هم نيازي به بيدار موندن تا اين موقع نيست..

توسط يك scheduler تمام كار ها را انجام ميديد

StormWielder
09-04-2008, 22:17

بهتره تو فامیل یه دانشجو گیر بیاری که یه نامه از دانشگاش بگیره برای اینترنت 256
من هم --- دارم هم ADSL 256 ولی اصلا فکر استفاده از --- رو برای اینترنت از سرت بیرون کن و فقط برای offline Download و تصویر از --- استفاده کن
سرویسهای اینترنت رو --- هر مدلش هزینش از ADSL بیشتره .ختم کلام . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif

در ادامه توضیحات این دوستمون ، باید خدمتتون عرض کنم که شما نمیتونید با دیش Send داشته باشید ، فقط Recieve ، چون Send و Recieve غیر قانونیه . برای بازی Online ، سرعت 128 تقریبا خوب جواب میده ، نهایتا 256 کافیه ، برای دانلود فیلم هم بستگی به حجم داره ، با 256 ، حدودا 250 مگابایت رو در عرض 2 ساعت و نیم دانلود میکنه . با 128 ، دوبرابرش کن (البته این در حالتیه که از کل پهاین باند استفاده کنه ) .

در نهایت پیشنهاد میکنم ADSL بگیری به همراه یه --- Card برای دانلود Offline .

mazi_z_PSP
10-04-2008, 19:26
در نهایت پیشنهاد میکنم ADSL بگیری به همراه یه --- Card برای دانلود Offline .

آقا رو باش!!. من ميگم هزينه هاش برام سنگينه بعد ميگه هردوتارو بگير. خوب عزيز من فقط فوقش 80-90 دارم که بتونم يک دی وی بی با ديش و .... بگيرم. ديگه پولم به ADSLو اون شارژ های ماهيانش که نميرسه.
بازم ممنون از راهنماييت.

nobody2000
10-04-2008, 20:58
آقا رو باش!!. من ميگم هزينه هاش برام سنگينه بعد ميگه هردوتارو بگير. خوب عزيز من فقط فوقش 80-90 دارم که بتونم يک دی وی بی با ديش و .... بگيرم. ديگه پولم به ADSLو اون شارژ های ماهيانش که نميرسه.
بازم ممنون از راهنماييت.

آقا میتونی یه --- بگیری و بعد یک هفته بگی آخ اشتباه کردم کاش ADSL میگرفتم و بعد ADSL بگیری . :31:

amin123
10-04-2008, 23:45
--- كه به نظر من براي دانلود آفلاين نگير كه 100% پشيمون ميشي..

چون اولا بايد در يك زمان هاي خاص كار كني (البته براي گرفتن نتيجه بهتر) دوم اينكه بعضي از فايل هاي دانلود شده ناقص و خراب هستند............

StormWielder
11-04-2008, 04:24
بازم ممنون از راهنماييت.

خوب ، یه مقدار هزینه بیشتر میشه ولی ارزشش رو داره . به هر حال اگر فقط میخوای یکی از این دو تا رو بگیری که فقط روی ADSL حساب کن . --- Card فقط برای دانلود Offline خوبه ، اکانت هاش خیلی گرونتر از ADSL هست .

mazi_z_PSP
11-04-2008, 18:59
چون اولا بايد در يك زمان هاي خاص كار كني (البته براي گرفتن نتيجه بهتر) دوم اينكه بعضي از فايل هاي دانلود شده ناقص و خراب هستند............

دوست من يعنی مثلا چه زمان هايی؟ من ميخوام 2 تا ديش بگيرم با 4 تا LNB.
با این همه فکر ميکنم با فرکانس های بيشتری ميشه کار کرد و البته هر زمانی روشنش کنم ميتونم تعداد زيادی دانلود داشته باشم که حتما از هر 10 تا 4 تاش بدرد بخور هست. مخصوصا اینکه واقعا سرعت بالايی داره .
در مورد دانلود های ناقص هم ميشه توضيح بدی؟ در چه صورت هايی فايل ها خراب و يا ناقص ميشن؟ و يک سوال : آيا از همون اول مشخص ميشه که چه چيزی رو داری دانلود ميکنی ؟ مثلا اگر فيلمه اسمش چيه؟ يا بايد تا آخرش صبر کنی؟

خوب ، یه مقدار هزینه بیشتر میشه ولی ارزشش رو داره . به هر حال اگر فقط میخوای یکی از این دو تا رو بگیری که فقط روی ADSL حساب کن . --- Card فقط برای دانلود Offline خوبه ، اکانت هاش خیلی گرونتر از ADSL هست .
خوب من يک مقدار هزينه بيشتر رو ندارم. تازه دی وی بی رايگان هم هست. هم رو دانلود آفلاينش ميشه حساب کرد با توجه به سرعت خيلی بالاش و هم رو اینکه ميتونه تمام کانالهای ماهواره رو بگيره. حتی کارتی ها.

این برای من ارزش داره.

nobody2000
11-04-2008, 21:20
دوست من يعنی مثلا چه زمان هايی؟ من ميخوام 2 تا ديش بگيرم با 4 تا LNB.
با این همه فکر ميکنم با فرکانس های بيشتری ميشه کار کرد و البته هر زمانی روشنش کنم ميتونم تعداد زيادی دانلود داشته باشم که حتما از هر 10 تا 4 تاش بدرد بخور هست. مخصوصا اینکه واقعا سرعت بالايی داره .
در مورد دانلود های ناقص هم ميشه توضيح بدی؟ در چه صورت هايی فايل ها خراب و يا ناقص ميشن؟ و يک سوال : آيا از همون اول مشخص ميشه که چه چيزی رو داری دانلود ميکنی ؟ مثلا اگر فيلمه اسمش چيه؟ يا بايد تا آخرش صبر کنی؟

خوب من يک مقدار هزينه بيشتر رو ندارم. تازه دی وی بی رايگان هم هست. هم رو دانلود آفلاينش ميشه حساب کرد با توجه به سرعت خيلی بالاش و هم رو اینکه ميتونه تمام کانالهای ماهواره رو بگيره. حتی کارتی ها.

این برای من ارزش داره.

از هر 100 فایل شاید یکی بخ درد بخوره
بله اسم فایل رو هنگام download میبینی .

mazi_z_PSP
11-04-2008, 23:52
از هر 100 فایل شاید یکی بخ درد بخوره

جدا؟ مگه اونا چی دانلود ميکنن؟
در هر صورت من پول 256 رو ندارم. اینم قنيمته.