PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري مي شه همه برنامه هاي غير ضروري ويندوز رو بنديم؟

sinaset
28-02-2008, 13:22
سلام دوستان
چطوري مي شه برنامه هاي غير ضروي ويندوز رو بست و اسم ان چي و چطوري مي شه همه انها رو با هم بست كسي راهي بلد است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20::11::10:

majid_kntu
28-02-2008, 14:17
تو run بزنيد msconfig تو سربرگ services و startup همه برنامه هايي كه خودبخود لود ميشن ليست شده هر كدوم رو نمي خواييد غير فعال كنيد با يه ريستارت ديگه هيچ كدمشون بالا نمياد.اين راحت ترين راه بود...

sinaset
28-02-2008, 14:24
تو run بزنيد msconfig تو سربرگ services و startup همه برنامه هايي كه خودبخود لود ميشن ليست شده هر كدوم رو نمي خواييد غير فعال كنيد با يه ريستارت ديگه هيچ كدمشون بالا نمياد.اين راحت ترين راه بود...
سلام دوست منم
ممنون از راهنمايتون
روش ديگري رو مي خواستم اينو رو بلد بودممممممم
در هر صورت ممنون :10::11:

mahdi7610
28-02-2008, 14:29
سلام دوستان
چطوري مي شه برنامه هاي غير ضروي ويندوز رو بست و اسم ان چي و چطوري مي شه همه انها رو با هم بست كسي راهي بلد است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
این دستور را توی run بنویس و بعد هم ok کن
Services.msc
لیستی از سویسهایی که هنگام بوت ویندوز اجرا می شن را برات میاره . هر کدوم را که نمی خوای اجرا بشه روش دوبار کلیک کن و بعد از پنجره باز شده گزینه disable را انتخاب کن .

موفق باشی .

Farahmand Farshidy
28-02-2008, 14:34
سلام سینا عزیز!:11::11:

سلام دوستان
چطوري مي شه برنامه هاي غير ضروي ويندوز رو بست و اسم ان چي و چطوري مي شه همه انها رو با هم بست كسي راهي بلد است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20::11::10:

ببین عزیزم، برنامه های ویندوز تقریباً همه برای راه اندازی ویندوز ضروری اند و به نظر من برنامه ای وجود نداره که غیر ضروری باشه و ویندوز از اون استفاده نکنه اما اون برنامه را اجرا کنه اما اگر شماچنین برنامه ای را در ویندوز میشناسی اسمشو بگو تا ما هم روش بستنشو (در صورت بلد بودن) برات بگیم.

اما اگر میخواهی تا یکی از برنامه های ویندوز را با استفاده از ابزار های خود ویندوز و نه با استفاده از برنامه های جانبی از کار بیندازی، یکی از روش کلی و اصلی اینست:

در کادر Run بنویس Msconfig و بعد اینتر بزن.یه پنجره باز میشه که در قسمت Title bar اش متن System Configuration Utility بنظر میرسه.

شما بروی تب Services کلیک کن و اسم برنامه یا برنامه های مورد نظر خود را در لیست سرویس های ویندوز جستجو کن (اسم ها بعضاً بصورت اختصار شده نوشته شده اند و شما باید اینو حتماً بدانی ) و بعد از آن که اسمش را پیدا کردی تیک کنار اسم اون برنامه را بردار.حال اگر اون برنامه طوری تنظیم شده که با بالا آمدن ویندوز اون هم بارگزاری میشه، شما بروی تب Startup کلیک نموده و با پیدا کردن اسم اون برنامه در این لیست ، تیک کنار اسم این برنامه را نیز بردار. حال یه بار ویندوز را Restart کن و بعد از آن میبینی که اون برنامه دیگه لود نمیشه.

هشدار: امکان داره کاری کنی که دیگه ویندوزت بالا نیاد و یا مشکل برات ایجاد کنه که مسؤولیتش بعهده خود شما خواهد بود (بعداً نگی نگفتی ها!):13::31:

اگر خواستی عکس عملیات را انحام بدی با همون روش بالا عمل کن اما اینبار اسم برنامه را تیک بزن.

اگر باز هم سوالی بود و یا هدف شما چیز دیگری بود لطف نمود واضح تر بنویس تا متوجه سوالت بشیم.

مؤفق باشید!:10:
فرهمنــــــــد

sinaset
28-02-2008, 14:50
سلام
این دستور را توی run بنویس و بعد هم ok کن
Services.msc
لیستی از سویسهایی که هنگام بوت ویندوز اجرا می شن را برات میاره . هر کدوم را که نمی خوای اجرا بشه روش دوبار کلیک کن و بعد از پنجره باز شده گزینه disable را انتخاب کن .

موفق باشی .
سلام دوست من اقا مهدي
مشكل من اينجاست كه نمي دوني اسمشون چي هستن؟منظورم ايراني چي مشه؟
معنيش چيه
تو معني كلمات سرور ها رو بلد هستي؟
به ما هم بگو خيلي خيلي ممنون مي شم:10::11:

Farahmand Farshidy
28-02-2008, 14:55
با معذرت رفقا!

من طوری جوابو نوشتم که متوجه نشدم شما سینا جان را قبلاًٌ راهنمای نموده بودید.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

sinaset
28-02-2008, 14:56
سلام سینا عزیز!:11::11:

ببین عزیزم، برنامه های ویندوز تقریباً همه برای راه اندازی ویندوز ضروری اند و به نظر من برنامه ای وجود نداره که غیر ضروری باشه و ویندوز از اون استفاده نکنه اما اون برنامه را اجرا کنه اما اگر شماچنین برنامه ای را در ویندوز میشناسی اسمشو بگو تا ما هم روش بستنشو (در صورت بلد بودن) برات بگیم.

اما اگر میخواهی تا یکی از برنامه های ویندوز را با استفاده از ابزار های خود ویندوز و نه با استفاده از برنامه های جانبی از کار بیندازی، یکی از روش کلی و اصلی اینست:

در کادر Run بنویس Msconfig و بعد اینتر بزن.یه پنجره باز میشه که در قسمت Title bar اش متن System Configuration Utility بنظر میرسه.

شما بروی تب Services کلیک کن و اسم برنامه یا برنامه های مورد نظر خود را در لیست سرویس های ویندوز جستجو کن (اسم ها بعضاً بصورت اختصار شده نوشته شده اند و شما باید اینو حتماً بدانی ) و بعد از آن که اسمش را پیدا کردی تیک کنار اسم اون برنامه را بردار.حال اگر اون برنامه طوری تنظیم شده که با بالا آمدن ویندوز اون هم بارگزاری میشه، شما بروی تب Startup کلیک نموده و با پیدا کردن اسم اون برنامه در این لیست ، تیک کنار اسم این برنامه را نیز بردار. حال یه بار ویندوز را Restart کن و بعد از آن میبینی که اون برنامه دیگه لود نمیشه.

هشدار: امکان داره کاری کنی که دیگه ویندوزت بالا نیاد و یا مشکل برات ایجاد کنه که مسؤولیتش بعهده خود شما خواهد بود (بعداً نگی نگفتی ها!):13::31:

اگر خواستی عکس عملیات را انحام بدی با همون روش بالا عمل کن اما اینبار اسم برنامه را تیک بزن.

اگر باز هم سوالی بود و یا هدف شما چیز دیگری بود لطف نمود واضح تر بنویس تا متوجه سوالت بشیم.

مؤفق باشید!:10:
فرهمنــــــــد
سلام دوست من ممنون از راهنمايتون ول من اين رو مي دونستم بازم ممنون
ولي من اون بالا براي مهدي توضيح داد مشكل از كجا اب مي خوره
اگر تونسيت كمك كنيد ممنون مي شم
به هر حال ممنون دوست خوبم:10::11:

winxp
28-02-2008, 15:06
سلام عزیزان

من هم یه سوال داشتم

ایا کسی مقاله ای در مورد سرویس های راه اندازی شده و کار اونها داره که مثلا بگه index service چه قد cpu اشغال میکنه و کارش چیه و از کجا اجرا میشه و چه جور cansel میشه

اگه داشته باشین یه دنیا ممنونتون میشم

موفق باشین

mahdi7610
28-02-2008, 15:13
سلام دوست من ممنون از راهنمايتون ول من اين رو مي دونستم بازم ممنون
ولي من اون بالا براي مهدي توضيح داد مشكل از كجا اب مي خوره
اگر تونسيت كمك كنيد ممنون مي شم
به هر حال ممنون دوست خوبم:10::11:
سلام سینا جان
این قسمتها را می تونی با خیال راحت اگه سیستمت شبکه نیست غیر فعال کنی .

Alerter
Clipbook
Computer Browser
Distributed Link Tracking Client
Fast User Switching
Human Interface Access Devices
Indexing Service
IPSEC Service
Messenger
Netmeeting Remote Desktop Sharping
Portable Media Serial Number
Remote Desktop Help Session Manager
Remote Procedure Call Locator
Remote Registry
Remote Registry Service
Secondary Logon
Routing & Remote Access
Server
SSDP Discovery Service
Telnet
TCP/IP NetBIOS Helper
Upload Manager
Universal Plag and Play Device Host
Windows Time
Workstation

K A R I M I
28-02-2008, 15:19
مهدی جان من که مودمم روی لن وصل شده چی ؟
میتونم اینا رو غیر فعال کنم ؟

mahdi7610
28-02-2008, 15:33
مهدی جان من که مودمم روی لن وصل شده چی ؟
میتونم اینا رو غیر فعال کنم ؟
سلام کریمی جان
اگه از ADSL استفاده می کنی و به LAN وصل کردی نه این کار را نکن . چون احتمال بروز مشکل وجود داره .

موفق باشی .

sinaset
28-02-2008, 17:58
سلام کریمی جان
اگه از ADSL استفاده می کنی و به LAN وصل کردی نه این کار را نکن . چون احتمال بروز مشکل وجود داره .

موفق باشی .
سلام دوست من
يك سوال شما خودتون اين كار ها رو مي كنيد؟؟
بعد چند مدت اين كار رو مي كنيد؟
100% مطمعان هستيد ؟

mahdi7610
28-02-2008, 18:22
سلام دوست من
يك سوال شما خودتون اين كار ها رو مي كنيد؟؟
بعد چند مدت اين كار رو مي كنيد؟
100% مطمعان هستيد ؟
سلام سینا جان
این تنظیمات مربوط به شبکه هستند . وقتی سیستم شما شبکه نیست می تونید این گزینه ها را غیر فعال کنید به خاطر این که موقعی که ویندوز لود می شه و بالا میاد زمانی صرف اجرا شدن این سرویس ها می شه . و برای لود شدن سریع سیستم بهتره اینا را برای سیستم های خونگی غیر فعال کنید .

خوب سینا جان بعد از تعویض ویندوز باید این کار را بکنید دیگه . چون با تعویض سیستم عامل تنظیمات مربوطه از بین خواهند رفت . البته هر وقت دلتون خواست می تونید این کار را بکنید .

اره این تنظیمات توی سیستم من که مشکلی به وجود نیاورد . می تونی دونه دونه امتحان کنی . اگه مشکلی پیش اومد می تونی بفهمی مال کدوم قسمت بود .
اما اجرا کردن اونا با مسئولیت خودت هستش . چون من فقط راه را بهت می گم . اجرا کردن با خودت هستش .

موفق باشی .

sinaset
28-02-2008, 20:45
سلام سینا جان
این تنظیمات مربوط به شبکه هستند . وقتی سیستم شما شبکه نیست می تونید این گزینه ها را غیر فعال کنید به خاطر این که موقعی که ویندوز لود می شه و بالا میاد زمانی صرف اجرا شدن این سرویس ها می شه . و برای لود شدن سریع سیستم بهتره اینا را برای سیستم های خونگی غیر فعال کنید .

خوب سینا جان بعد از تعویض ویندوز باید این کار را بکنید دیگه . چون با تعویض سیستم عامل تنظیمات مربوطه از بین خواهند رفت . البته هر وقت دلتون خواست می تونید این کار را بکنید .

اره این تنظیمات توی سیستم من که مشکلی به وجود نیاورد . می تونی دونه دونه امتحان کنی . اگه مشکلی پیش اومد می تونی بفهمی مال کدوم قسمت بود .
اما اجرا کردن اونا با مسئولیت خودت هستش . چون من فقط راه را بهت می گم . اجرا کردن با خودت هستش .

موفق باشی .
سلام دوست من من قبلان هم اين كار ها رو كردم و بنظر خودم هم خيلي تاثير داشت ولي بعد از يك مدت خراب شد و بعضي موقعه ها هم يك اخطارهاي هم مي امد
در كل بازم اين كار رو مي كنم
يك سوال يك خورد بي ربط ايا اينها رو بايد در mscnfig انجام داد يا خودش به صورت اوتماتك بعد از ريستارت برداشته مي شه؟:20:
در كل خيلي خيلي ممنون:10::11:
دوست خوبم:10::11:

mahdi7610
28-02-2008, 21:12
سلام دوست من من قبلان هم اين كار ها رو كردم و بنظر خودم هم خيلي تاثير داشت ولي بعد از يك مدت خراب شد و بعضي موقعه ها هم يك اخطارهاي هم مي امد
در كل بازم اين كار رو مي كنم
يك سوال يك خورد بي ربط ايا اينها رو بايد در mscnfig انجام داد يا خودش به صورت اوتماتك بعد از ريستارت برداشته مي شه؟:20:
در كل خيلي خيلي ممنون:10::11:
دوست خوبم:10::11:
سلام سینا جان
شما عبارت Services.msc را توی run کپی کن و بعد هم ok را بزن تا پنجره Services باز بشه .
روی هر کدوم که می خوای غیر فعال بشه دوبار کلیک کن از پنجره باز شده در قسمت startup type گزینه Disabled را انتخاب کن .
از اینجا غیر فعال کنی یا از msconfig فرقی نمی کنه مهم اینه که غیر فعال بشه . وقتی هم که غیر فعال شد . چه ریستارت بکنی یا نکنی غیر فعال شده . برداشته نمی شه بلکه غیر فعال می شه و توی استارت سیستم دیگه اجرا نمی شه .

موفق باشی .

sinaset
28-02-2008, 22:39
من اگر بخوام يك برنامه رو توي كنترول +الت+دليت ببندم بايد چه جوري ببندم(منظوري براي هميشه)
من يك برنامه نصب كردم وولي هر كاري ميكنم از ليست كنترول الت دليت نمي ره ؟اسمش توي mscnfig هم نيست ولي فقط فقط اسمش توي كنترول الت دليت هستش مي شه ببنديش ولي وقتي ويندو ريستارت شد دوباره ميايد بالا نمي دونم از دستش چي كار كنم
ايا كسي راهي بلد است ؟:13:

Farahmand Farshidy
01-03-2008, 01:02
سلام عزیزان

من هم یه سوال داشتم

ایا کسی مقاله ای در مورد سرویس های راه اندازی شده و کار اونها داره که مثلا بگه index service چه قد cpu اشغال میکنه و کارش چیه و از کجا اجرا میشه و چه جور cansel میشه

اگه داشته باشین یه دنیا ممنونتون میشم

موفق باشین

سلام جناب متخصص (Wndows)!:11::11:

خوبی عزیزم!

اینم یه مقاله قشنگ در مورد Indexing Service ویندوز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبهروز جان چرا کم پیدایی؟

به آفلاین هم جواب نمیدی.

آقا دلمون برات تنگ شده.

تو یه بار بیا اینجا، من و تو یه تصفیه حساب با هم داریم!:46:

مؤفق باشی عزیزم!:10:
فرهمنـــــــــــــــــــد

amirtoty
19-03-2008, 15:28
سلام دوستان

موقعی کهتازه ویندوز نصب کردی هیچ برنامه غیر ضروری فعال نیست (به غیر از firewall )
مگه خودت برنامه غیر ضروری نصب کنی !