PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلي در نصب ويندوز

sherlock_Holmes
02-02-2008, 02:14
سلام
بچه ها من ويندوزم santa claus هست... خيلي باهاش راحتم و هيچوقت مشكلي نداشته... اما حالا يه سري برنامه دارم كه سرويس پك 2 نياز داره... يه ويندوز گرفتم از دوستام كه اسمش اينه:
Microsoft windows xp SP2 Final (alpha
ميگفتن خيلي خوبه... اما من موقع نصبش اين ارور رو دريافت ميكنم كه ميبينيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چيكارش كنم؟ ميدونم با زدن skip ميشه نصب رو ادامه داد اما ميخوام اينكارو نكنم... خواستم ببينم اين فايل مهميه؟ skip كنم ويندوز مشكل دار نصب نميشه؟

يه سوال ديگه : اين ويندوز سريال نامبرش اولش با PPPP شروع ميشه! شنيدم گفتند اين ويندوزها اورجيناله، خوبه، و خلاصه از اين چيزا!!! ميخوام ببينم صت داره؟
ممنون از همه...

winxp
02-02-2008, 08:14
سلام عزیزم

نمیدونم این فایل مربوط به چی میشه ولی احتمال داره یکی از cd باشه یا cd rom

و در مرحله بعد میتونه از orginal بودن ویندوز باشه

یعنی اگه شما serial number رو اشتباه وارد کنید این خطا رخ میده
البته این یه فزضیه بیشتر نیست

منتظر نظرات دوستان هم باش

موفق باشی

Black Tiger80
02-02-2008, 09:53
سلام
بچه ها من ويندوزم santa claus هست... خيلي باهاش راحتم و هيچوقت مشكلي نداشته... اما حالا يه سري برنامه دارم كه سرويس پك 2 نياز داره... يه ويندوز گرفتم از دوستام كه اسمش اينه:

چيكارش كنم؟ ميدونم با زدن skip ميشه نصب رو ادامه داد اما ميخوام اينكارو نكنم... خواستم ببينم اين فايل مهميه؟ skip كنم ويندوز مشكل دار نصب نميشه؟

يه سوال ديگه : اين ويندوز سريال نامبرش اولش با PPPP شروع ميشه! شنيدم گفتند اين ويندوزها اورجيناله، خوبه، و خلاصه از اين چيزا!!! ميخوام ببينم صت داره؟
ممنون از همه...

سلام
همونطوري كه دوست عزيز WinXp گفتند مشكل در كپي فايلها بر روي سيستم شماست. اين مورد در حالات زير ممكنه پيش بياد:

- امكان خوندن فايل از روي CD نبتشه ( يا سي دي مشككل داره و يا سي دي رام كه نميتونه از روي سي دي بخونه)
- امكان كپي بر روي هارد نباشه كه ممكنه چندين دليل داشته باشه ، هارد شما بدسكتور يا بد كلاستر داشته باشه و يا پارتيشن شما آسيب ديده باشه يا هارد شما توسط سيستم درست تشخيص داده نميشه
و يا اينكه رم سيستم شما مشكل داره!

اما با ديدن اين موارد هول نكنيد!!!!! احتمال گزينه اول خيلي بيشتره.
توصيه ميكنم ضمن اينكه سي دي رو عوض ميكنيد قبل از نصب ويندوز پارتيشن رو فرمت كنيد يا بهتر اينكه اون رو برداريد و مجددا يك پارتيشن ايجاد كنيد.

mahdi7610
02-02-2008, 11:54
سلام

ممنون از همه...
در تائید حرفهای دوستان
با نصب ویندوز به این شکل مطمئا ویندوز مشکل دار نصب خواهد شد و مشکل خودش را بعد از نصب نشان خواهد داد .
برای خودم پیش اومده بود که با skip نصب کردم ولی بعد از بالا امدن ویندوز داخل ویندوز نرفت و error دارد که یکی از فایلهای راه انداز سیستم عامل ntldr موجود نمی باشد.

با تعویض سی دی رام یا سی دی مشکل به احتمال زیاد حل خواهد شد .

sherlock_Holmes
03-02-2008, 00:45
سلام و ممنون از همه كه جواب دادن...
اين cd والا رو سيستمهاي ديگه بدون مشكل نصب ميشه!!
نميدونم... حالا skip بكنم يا نه؟
راستي اون جريان PPPP رو نگفتيد درسته؟

Black Tiger80
03-02-2008, 01:06

سلام
خوب ممكنه مشكل از سي دي درايو باشه (البته شايد هم مشكل نداشته باشه ، ولي نتونه قسمتهايي از cd رو بخونه).

اگر Skip بكنيد و ويندوزتون هم تا آخر نصب بشه همونطور كه دوست عزيزمئن جناب mahdi7610 گفتند بعدا به مشكل برخواهيد خورد. پس بهتره كه اين كار رو نكنيد.

منظورتون رو از اوجينال بودن نميفهمم. تمام اين ويندوز ها مال مايكروسافته و كس ديگري نميتونه اين سيستم عامل رو توليد و پخش كنه.

اگر منظورتون كيفيت و باگ هاش است ، بله من خودم مدتها با اين ويندوز كار ميكردم. تقريبا كم مشكل ترين ويندوزه.مخصوصا اينكه كسي توي ايران توش دست نبرده و مهندسي نكرده.

و اگر منظورتون از اورجينال همون چيزيه كه نسخه اصلي (نه كپي شده) است و License اون متعلق به شماست كه اين به خودتون بستگي داره كه آيا براي اين نسخه با اين License Key كه دست همه توي ايران ميچرخه ، مبلغ هنگفتي پول داديد و قانون كپي رايت رو رعايت كرديد؟؟؟؟ ( كه مطمئنا اينطور نيست)

همونطور كه گفتم ويندوز بساير خوبيه و از استفاده از اين ويندوز پشيمون نميشيد.

از لحاظ سرعت هم از ُSanta Claus بهتره.

قبل از نصب ويندوز پارتيشن رو پاك كنيد و مجددا فرمت كنيد و بعد ويندوزتون رو نصب كنيد.
اميدوارم مشكل حل بشه.

mahdi7610
03-02-2008, 08:26
سلام

دوست عزیز اون error هم احتمال زیاد داره مشکل از سی دی رام شما باشه که نمی تونه اون فایل را از روی سی دی بخونه . با یه سی دی رام دیگه تست کنید . شاید مشکل حل شد .

من توی یکی از تایپکها گفته بودم که بعد از ریستارت به سی دی نیازی نیست ولی با این اوصاف طبق گفته دوست عزیز Black Tiger80 احتیاج به سی دی می باشد . البته باید امتحان کنم تا مطمئن بشم .

البته شما می تونید اونا با skip نصب کنید ولی بعد از دادن اخطار مبنی بر نبود فلان فایل باید اون فایل را پیدا کرده و جایگزین کنید . که کار سختری نسبت به تعویض سی دی رام می باشد .

درباره pppp من هم شنیده ام که میگن اورجینال هستش . اما بعد از نصب و استفاده می بینی فرق چندانی با ویندوز های معمولی کرک شده نداره . فقط از لحاظ سرعت و دیر خراب شدن مقداری برتری دارند .
موفق باشید .

sherlock_Holmes
04-02-2008, 01:09
دوستان ممنون از راهنماييهاي عالي تون...
در مورد PPPP خيلي خوشحال شدم... ولي يه چيزي ميگم نخندينا... اين ويندوز خودش تنها توي يه سي دي نيست! يعني توي اين سي دي هاي پر از برنامه ست!! يكي از محصولات شركت Parand!! چيز ديگه اي نيافتم اشكالي پيش مياره؟
راستي من ميخوام رايتش كنم و دوباره از يه سي دي ديگه نصب كنم ببينم ميشه...
از همگي ممنونم...

sherlock_Holmes
04-02-2008, 03:02
دوستان من سي دي رو رايت هم كردم با اون هم همين ارور رو داد...
حالا يه خبر عجيب:
تصميم گرفتم ويندوز santa claus خودم رو دوباره نصب كنم شايد مشكلات بر طرف بشه اما دقيقا همونجا دوباره همون ارور رو داد!!! عكسشم گذاشتم... هر چند همون ارور هست اما خواستم ببينيد...

والا من با ارور عدم كپي مواجه شده بودم اما اين يه جور ديگه ست ... ميگه فايل داره توسط يه برنامه ديگه استفاده ميشه...
نميشه فهميد چه برنامه اي؟
من قبلش هم رفتم سرچ كردم درايو c رو اين فايل رو در اين آدرس يافتم:
C:\WINDOWS\system32\drivers
اما قابل كپي كردن نيست و مثل اروري كه عكسشو گذاشتم ميگه كه توسط يه برنامه ديگه داره استفاده ميشه!
من خودم حدس ميزنم نصب نياز داره اين فايل رو از رو خود هاردم به پوشه خودش كپي كنه و نميشه... اينطور نيست؟

من كه سر در نميارم... ضمنا متاسفانه اصلا نميتونم فرمت كنم... وگرنه تا حالا نصبش كرده بودم...
ممنون كه كمك ميكنيد...

winxp
04-02-2008, 08:43
سلام عزیزم

من پستهای بالا رو نخوندم ولی یه نظر میدم دیگه

ادرس فایلهایی که Error داده یکی هستش و فایل هم یکی

فکر نمیکنین فایل مربوطه قفل باشه ؟

sherlock_Holmes
05-02-2008, 11:47
نميدونم... قفل چجوريه؟

winxp
05-02-2008, 23:32
منم نمیدونم

سوال کردم من هم
اخه هر دوبار از یه فایل اشکال گرفته و مسیر فایل مشکوکه
فکر میکنم اون مسیر رو نمیتونه شناسایی کنه
منتظر نظر دوستان باشین
موفق باشین

sherlock_Holmes
06-02-2008, 02:29
من يه جوري مشكل رو با اين فايل حل كردم!!!
اين فايل رو در مسير گفته شده يافتم اما جايي كپي نميشد همونطور كه گفتم... اما delete ميشد!!!
پاكش كردم و ريست كردم ببينم مشكلي پيش مياد اما چيزي نشد! از سطل بازيافت برگردوندمش سر جاش! حالا هم كپي ميشه هم همه چي..!
رفتم ويندوز نصب كنم درست تو همون مرحله يه ارور جديد داد، ببينيد:

و وقتي ok ميزنم اين مياد:

من حتي ويروس يابم رو exit كردم اما فايده نداشت..
ضمنا از kaspersky استفاده ميكنم... (در برابر bitdefender عجب چيز مضخرفيه!!)

winxp
06-02-2008, 02:46
سلام عزیزم

ببینم , درست بگو کدوم دقیقه error میده
فکر کنم یا درایو شما permision براش دست کاری شده
یا همون که اول گفتم , cd قفل هستش

موفق باشی

sherlock_Holmes
06-02-2008, 13:33
آقا ممنون كه داري كمكم ميكني...
ببين همون شروع كار هست... يعني سريال نامبر رو كه ميدم ميره بخش بعدي و هنوز نوشته 51 دقيقه از نصب مونده! يعني همون اوايل فايلها براي كپي تا آخر ميره و ولي تمام نشده ارور ميده...
.
شما منظورت از قفل، قفل نرم افزاري سي دي هست يا درايو من؟
ممنون دوست خوبم...

winxp
06-02-2008, 15:12
سلام عزیزم

ببین

برو این مقاله رو بگیر و از رو این اقدام به نصب کن
شما باید درایو c رو کامل format lov کنین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشین

sherlock_Holmes
06-02-2008, 19:05
ممنون ..
مقاله رو ميگيرم ولي ميخواستم به فرمت نرسه يعني راهي نيست؟
.
ميخونم ببينم چيه...
بازم ممنون...

mahdi7610
06-02-2008, 19:22
من يه جوري مشكل رو با اين فايل حل كردم!!!
اين فايل رو در مسير گفته شده يافتم اما جايي كپي نميشد همونطور كه گفتم... اما delete ميشد!!!
پاكش كردم و ريست كردم ببينم مشكلي پيش مياد اما چيزي نشد! از سطل بازيافت برگردوندمش سر جاش! حالا هم كپي ميشه هم همه چي..!
رفتم ويندوز نصب كنم درست تو همون مرحله يه ارور جديد داد، ببينيد:

و وقتي ok ميزنم اين مياد:

من حتي ويروس يابم رو exit كردم اما فايده نداشت..
ضمنا از kaspersky استفاده ميكنم... (در برابر bitdefender عجب چيز مضخرفيه!!)
سلام دوست عزیز

شما ابتدا یه سی دی بوتیل گیر بیارید و با اون درایو خودتون را فرمت کنید و طبق معمول شروع به نصب ویندوز کنید .
این طور که از شکل و error مشخصه یکی از فایلهای داخل سی دی پرمیشن شده . و به خاطر همین قادر به کپی کردن اون فایل نیست .
بهتره شما از یه سی دی دیگه ویندوز را نصب کنید .
در ضمن قبول دارم هیچی به bitdefender نمی رسه ولی نمی دونم چرا خودم از کسپر استفاده می کنم .

C0nd@ct0r
06-02-2008, 22:56
سی دی را بوت کن.
و فرماتش کن:27::27:

winxp
06-02-2008, 23:06
عزیزم

حتما جواب رو و نتیجه رو بگی

منتظرم

بدون فرمت کردن هم میشه ولی خیلی دردسر داره
پس بهتره فرمت کنین , اون هم lov
توی مقاله کامل توضیح داده شده عزیزم
موفق باشی

sherlock_Holmes
07-02-2008, 02:52
من مقاله رو خوندم ولي چيزي كمك نكرد!
من بارها ويندوز نصب كردم و ارورهاي عجيب و غريبي رو هم تونستم يه جوري حل كنم.. دفعه اول نيست كه ميخوام نصب كنم... متاسفانه نميتونم فرمت كنم... يعني اگه نشه مجبورم قيدشو بزنم...
هر چند سعي ميكنم راهي بيابم با كمك شما دوستان ...
بهر حال ممنون از كمكهاي همه...
نتيجه رو حتما اعلام ميكنم...
فقط يكم برام از پرميشن بگيد... ضمن اينكه اين سي دي باز هم ميگم رو سيستمهاي ديگه براحتي نصب ميشه...

mahdi7610
07-02-2008, 08:48
من مقاله رو خوندم ولي چيزي كمك نكرد!
من بارها ويندوز نصب كردم و ارورهاي عجيب و غريبي رو هم تونستم يه جوري حل كنم.. دفعه اول نيست كه ميخوام نصب كنم... متاسفانه نميتونم فرمت كنم... يعني اگه نشه مجبورم قيدشو بزنم...
هر چند سعي ميكنم راهي بيابم با كمك شما دوستان ...
بهر حال ممنون از كمكهاي همه...
نتيجه رو حتما اعلام ميكنم...
فقط يكم برام از پرميشن بگيد... ضمن اينكه اين سي دي باز هم ميگم رو سيستمهاي ديگه براحتي نصب ميشه...
سلام دوست عزیز
ببینید دوست عزیز این مشکل می تونه یا از سی دی ویندوزی باشه که استفاده می کنید یا از سی دی رام شما باشه . شما از یه سی دی دیگه امتحان کنید و ویندوز رانصب کنید مطمئنا مشکل حل می شه . یا اینکه از یه سی دی رام دیگه استفاده کنید و هیمن ویندوز را نصب کنید . چون ممکنه سی دی رام شما توانایی کپی کردن اون فایل را نداره .
من نمی گم شما ویندوز نصب کردن بلد نیستید . اگر مشکل فرمت کردن دارید بهتره یه سی دی بوت گیر بیارید و با استفاده از اون سیستم را بوت کنید و سپس از اونجا اونا فرمت کنید چون این کار دیگه رد خور نداره . و بعد سی دی ویندوز را داخل سی دی رام گزاشته و ویندوز را نصب کنید .

sherlock_Holmes
08-02-2008, 02:07
سلام دوست عزیز
ببینید دوست عزیز این مشکل می تونه یا از سی دی ویندوزی باشه که استفاده می کنید یا از سی دی رام شما باشه . شما از یه سی دی دیگه امتحان کنید و ویندوز رانصب کنید مطمئنا مشکل حل می شه . یا اینکه از یه سی دی رام دیگه استفاده کنید و هیمن ویندوز را نصب کنید . چون ممکنه سی دی رام شما توانایی کپی کردن اون فایل را نداره .
من نمی گم شما ویندوز نصب کردن بلد نیستید . اگر مشکل فرمت کردن دارید بهتره یه سی دی بوت گیر بیارید و با استفاده از اون سیستم را بوت کنید و سپس از اونجا اونا فرمت کنید چون این کار دیگه رد خور نداره . و بعد سی دی ویندوز را داخل سی دی رام گزاشته و ویندوز را نصب کنید .
والا مهدي جان فكر كنم درست حرفامو متوجه نشديد...:20:
اين سي دي روي سيستمهاي ديگه نصب ميشه... ضمن اينكه ارور اصلا به سي دي مربوط نيست به درايو C مربوطه چون ميگه نميتونه روش بنويسه يا بخونه... و اينكه من ويندوز سانتا كلوز خودم رو هم ميخوام نصب كنم عين همين ارور رو ميده....

اگر مشکل فرمت کردن دارید بهتره یه سی دی بوت گیر بیارید و با استفاده از اون سیستم را بوت کنید و سپس از اونجا اونا فرمت کنید چون این کار دیگه رد خور نداره
:18: منظورم از مشكل براي فرمت دارم يعني نميتونم فعلا فرمت كنم چون كلي برنامه دارم كه دارم باهاشون كار ميكنم و وقت هم ندارم دوباره همه چيو نصب كنم ضمن اينكه كلي اطلاعات دارم روش... از تيو بوت فرمت كنم فرقي داره مگه؟!:31:
.
نميدونم ... هرچي سرچ ميكنم چيزي نمي يابم...
خدا كمك كنه حلش كنم...
از پرميشن كسي چيزي نگفت چرا؟

Captain Nemo
08-02-2008, 06:22
سلام دوست عزیز. من برات از permission میگم. اما یه سری راهنمایی دیگه هم دارم.
اول اینکه تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواید از طریق ویندوز یک ویندوز دیگه نصب کنید. خودتون که ماشاالله واردید، اگه این کارو میکنید، روی یه درایو دیگه غیر از درایوی که ویندوز اصلی روشه باید نصب انجام بشه.
دوم اینکه شما میتونید از طریق بوت، بدون فرمت کردن درایو ویندوز رو نصب کنید. من احتمال میدم که شما با این روش مشکلتون حل بشه.
سوم هم توضیح Permission:
یه توضیح کلی اول بدم، با دسترسی ها شما میتونید برای درایوها و فولدر ها تون دسترسی هایی در سطح گروه یا کاربر تعریف کنید. مثلا شما تعریف میکنید که فقط افرادی که نقش Administrator دارند می تونند محتویات درایو سی رو تغییر بدند. این میشه در سطح گروه. اما در سطح یه کاربر خاص هم میتونه باشه. حالا ما میخوایم به فولدر ویندوز که تو نصب ویندوز ازش ارور میگرفت دسترسی ها کامل رو بدیم
به مسیر زیر مراجعه کنید:
Tools->Folder Options->View tab
و در اونجا از لیست موجود به آخرین گزینه یعنی Use simple file sharing مراجعه کنید و تیک اون رو بردارید.
با این کار شما تنظیمات مربوط به دسترسی ها رو تو حالت پیشرفته قرار دادید. حالا برید و روی فولدر ویندوز کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید. زبانه ی Security رو باز کنید. دو box در پنجره میبینید. باکس بالایی نام کاربران و گروه ها و باکس پایینی دسترسی مربوط به هرکدام رو نشون میده. اول از همه تو باکس بالایی بگردید و اسم user ای که باهاش لاگین کردید و میخواید از توش ویندوز رو نصب کنید رو پیدا کنید. اگر نبود رو دکمه add کلیک کنید و یوزر رو اضافه کنید. بعد از انتخاب یوزر در کادر پایینی تیک گزینه Full Control رو بزارید (اگر در حالت پیش فرض تیک نداره). تا اینجا شما خودتون رو به عنوان همه کاره ی فولدر ویندوز معرفی کردید. اما باید دقت کنید که فقط فولد ویندوز، نه زیر فولدر های موجود تو فولدر ویندوز. مثلا فولدر system32.
یه مرحله دیگه هم مونده، ما میخوایم مشکل زیر فولدر ها رو هم حل کنیم. یه امکان دیگه ای که برای یه فولدر یا درایو میتونیم تعریف کنیم، مالک فولدر یا درایو هست. اگر شما مالک یه فولدر بشی میتونی مالک زیر بخش های او بخش هم بشی.
برای اینکار روی دکمه ی advanced کلیک کن و زبانه ی Owner رو باز کن، اگر یوزری که باهاش لاگین کردی جزء گروه Admin ها باشه توی باکسی که تو این زبانه می بینی یکی اسم یوزر رو می بینی و یکی دیگه هم گروه admin ها رو می بینی. البته ممکنه چندتا گروه یا یوزر دیگه هم باشه، ولی این دوتا حتما هستند. حالا رو یوزر خودت کلیک کن و تیک جمله ی Replace owner رو هم بزار تا مالک تمام زیر شاخه های فولدر هم بشی. حالا تمام پنجره ها رو ok کن.

این توضیحات رو دادم که قضیه دسترسی ها روشن شه، اما قویاً توصیه میکنم از طریق یه سی دی بوت ویندوز رو نصب کنی.
ممنون
مهدی

winxp
11-02-2008, 00:34
ای بابا

مشکل شما هنوز حل نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینا که مشکل نیست دوست من

دقیق یادم نیست میخواستی چی کار کنی و لی با حرفی که زدی :
==================================================
اين سي دي روي سيستمهاي ديگه نصب ميشه... ضمن اينكه ارور اصلا به سي دي مربوط نيست به درايو C مربوطه چون ميگه نميتونه روش بنويسه يا بخونه... و اينكه من ويندوز سانتا كلوز خودم رو هم ميخوام نصب كنم عين همين ارور رو ميده....
==================================================
باید بگم مشکل شما با فرمت lov حل میشه که تو اون مقاله هم بود ولی شما فورمت quick کردی عزیزم
هر چند باز هم باید حل بشه ولی خوب این طوری تست کنین
راستی اگه خیلی براتون مهم هست این راه دیگه رد خور نداره
اگه فرمت درایو رو از چیزی که هست به یه چیز دیگه عوض کنین مشکل حل میشه
مثلا از ntfs به Fat32
موفق باشی عزیزم

sherlock_Holmes
14-02-2008, 23:30
سلام...
دوستان هیچ کدوم از این راهها کار نکرد!!
دوست عزیزم winxp شما که تا حالا چند بار راه حلهات به من کمک کرده تو مسایل مختلف اما نمیدونم چرا ایندفعه هرچی من میگم اصلا نمیتونم فرمت کنم شما باز میگی فرمت کن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باور کن اگه میشد درایو c رو فرمت کرد اصلا تاپیک نمیزدم از اول فرمت میکردم...

باید بگم مشکل شما با فرمت lov حل میشه که تو اون مقاله هم بود ولی شما فورمت quick کردی عزیزم
من اصلا فرمت نکردم!!

دوم اینکه شما میتونید از طریق بوت، بدون فرمت کردن درایو ویندوز رو نصب کنید. من احتمال میدم که شما با این روش مشکلتون حل بشه.
کاپتان من میخوام ویندوزم رو به یه ویندوز دیگه آپگرید کنم... چطور بدون فرمت میشه؟ من از بوت که میرم میگه تو c یه ویندوز هست که اگه اینو اونجا نصب کنی تو تا سیستم عامل در یه درایو بوجود میاد که کار صحیحی نیست...

حالا برید و روی فولدر ویندوز کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.
این یعنی چی؟ من همینجا گیر کردم!! ببین من درایوهام FAT32 هستها... تا اونجا که یادمه NTFS از این چیزا داشت...

آخرین اقداماتی که کردم این بوده که از بوت وارد شدم و با ویندوز جدید ویندوزم رو repair کردم اما خیلی طول کشید و مراحلش مثل نصب بود!! (تا حالا repair نکرده بودم) الآن ویندوزم sp2 داره ولی باز از خود ویندوز نمیشه روش ویندوز Upgrade کرد...
کسی پیشنهادی داره؟
.
راستی یه چیز دیگه که باعث شد بخوام این ویندوز رو نصب کنم اینه که سیستم رو که ری استارت میکنم وقتی میاد تو ویندوز حدود 30 تا 40 ثانیه دسکپ وجود داره و موس فقط! اما هیچی کار نمیکنه حتی خود هارد!! اگه بزور my computer رو باز کنم 30 ثانیه چراغ قوه میتابونه!!
از utility هایی مثل tune up هم بهره گرفتم و برنامه های startup رو کم کردم اما بیفایدست! بعد از 30 یا 40 ثانیه یهو هارد راه میفته و همه چی آروم آروم لود میشه!!
این ماله ویندوزه یا برنامه های خاصی مشکل دارن؟ راستی yahoo mesenger هم نصب نمیشه..!!!
ببخشید زیاد حرف زدم...
از همه ممنونم...

sherlock_Holmes
27-02-2008, 02:59
سلام...
دوستان کماکان عاجزم از حل این مشکل!!!
کسی راه دیگه نداره؟
ممنون از همه...

Farahmand Farshidy
27-02-2008, 05:47
سلام sherlock_Holmes عزیز!:11::11:

سلام...
دوستان کماکان عاجزم از حل این مشکل!!!
کسی راه دیگه نداره؟
ممنون از همه...

ببین دوست من، شما تا حال با حوصله با این مشکل برخورد نمودی آلان هم با حوصله باش.

من تمام پست های شما و دیگر دوستان را در این تاپیک خوندم و بنظر من شما با دو مشکل روبرو هستی و آن اینکه یا هارد کامپیوترت بدسکتور نرم افزاری گرفته و یا هم سی دی رام شما نمیتونه در حالت آپگرید کردن از داخل ویندوز اون فایل را بخونه که نتیجه میگیریم که سی دی رام هم داره عمرش را به شما میده.

شما اولین کاری که باید بکنی اینه که درب کیس را باز کن و باطری و جامپر مادر بردت را بیار بیرون و بعد از گذشتن 2 یا 3 دقیقه دوباره باطری و جامپر را بزار سر جاش و کیس را ببند.خوب حالا بیا ویندوزت را با همان طریقه اولی ( یعنی از داخل همین ویندوز ) آپگرید کن و ببین آیا باز هم با همان پیام ها روبرو میشی یا نه؟ اگر ارور نداد بزار مراحل تکمیل بشه و اگر مؤفقانه تکمیل شد، دیگه مشکلت حله.

اما اگر دوباره با همان ارور ها مواجه شدی، اینبار باید دو کار انجام بدی:

1- اولاً یه سی دی رام دیگه پیدا کن و آپگرید را دوباره شروع کن و اگر مؤفقانه تکمیل شد بدان که مشکل از سی دی رامت است.

2- اگر ویندوز نصب نشد دیگه مشکل صد در صد از هاردت هست و برای اینکه از شر این مشکل خلاص شی کامپیوترت را با سی دی ویندوز XP بوت کن و در زمان انتخاب درایو برای نصب ویندوز درایو مورد نظر را انتخاب نموده و با فشردن کلید D و بعداً کلید L درایو را حذف کن و بعد دوباره بازدن کلید C و بعداً فشردن کلید Enter درایو حذف شده را دوباره ایجاد کن. حالا این درایو جدید را با فایل سیستم Ntfs فرمت ( Normal ) کن نه فرمت (Quick) و بزار ویندوز نصب بشه.اگر ویندوز مؤفقانه نصب شد، مشکل شما دیگه حله و اما اگر مشکل حل نشد اطلاع بده تا راه های دیگری را بررسی کنیم.

مؤفق باشید!:10:
فرهمنــــــــد