PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه ویندوز قبلی رو پاک کنم؟

relax_l3oy
27-01-2008, 20:40
با سلام من 2 ویندوز ایکس پی دارم میخوام قدیمی تره رو پاک کنم.باید چکار کنم باتشکر

omid.sarmad
27-01-2008, 21:03
سلام.
به ویندوزی که نمی خواهید پاک کنید وارد شوید.
درایو ویندوزی را که نمی خواهید فرمت نمایید.همچنین می توانید فایلهای موجود در آن را پاک کنید.البته اگر ویندوزی که نمی خواهید در درایو C هست نباید آن را فرمت کنید.
بعد فایل C:\boot.ini رو باز کنید.
timeout=00
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(X)\WINDOW S
موارد موجود را طبق متن فوق تغییر دهید،یعنی
timeout=00
و
دقت کن که بجای X شماره پارتیشن ویندوزی مه توش هستی رو بنویسی.مثلا C میشه 1 و D میشه 2.

mahdi7610
27-01-2008, 21:29
با سلام من 2 ویندوز ایکس پی دارم میخوام قدیمی تره رو پاک کنم.باید چکار کنم باتشکر
سلام دوست عزیز
امید جان طوری گفتی که من متوجه نشدم . حالا نمی دونم دوستمون هم متوجه شدن یا نه ؟

برای پاک کردن ویندوزها بهترین راه استفاده از یک سی دی بوت هستش .
شما با استفاده از سی دی بوت راحت می تونید ویندوزی را که نمی خواهید را فرمت کنید .

اما اگر ویندوز قدیمی که معمولا یا حتما در درایو c است را فرمت کنید در این صورت ویندوز دوم شما که معمولا در درایو d هست دیگر بالا نخواهد امد .
به خاطر این که فایلهای بوت ویندوز دوم شما در درایو c قرار دارد .
بنابراین اگر شما ویندوز درایو c را فرمت کنید باید از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini را باز سازی کنید .

relax_l3oy
27-01-2008, 21:41
سلام.
به ویندوزی که نمی خواهید پاک کنید وارد شوید.
درایو ویندوزی را که نمی خواهید فرمت نمایید.همچنین می توانید فایلهای موجود در آن را پاک کنید.البته اگر ویندوزی که نمی خواهید در درایو C هست نباید آن را فرمت کنید.
بعد فایل C:\boot.ini رو باز کنید.
timeout=00
موارد موجود را طبق متن فوق تغییر دهید،یعنی
timeout=00
و
دقت کن که بجای X شماره پارتیشن ویندوزی مه توش هستی رو بنویسی.مثلا C میشه 1 و D میشه 2.
با تشکر از راهنماییت کارایی که گفتی انجام دادم و موفق شدم

سلام دوست عزیز
امید جان طوری گفتی که من متوجه نشدم . حالا نمی دونم دوستمون هم متوجه شدن یا نه ؟

برای پاک کردن ویندوزها بهترین راه استفاده از یک سی دی بوت هستش .
شما با استفاده از سی دی بوت راحت می تونید ویندوزی را که نمی خواهید را فرمت کنید .

اما اگر ویندوز قدیمی که معمولا یا حتما در درایو c است را فرمت کنید در این صورت ویندوز دوم شما که معمولا در درایو d هست دیگر بالا نخواهد امد .
به خاطر این که فایلهای بوت ویندوز دوم شما در درایو c قرار دارد .
بنابراین اگر شما ویندوز درایو c را فرمت کنید باید از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini را باز سازی کنید .
سلام دوست من چرا متوجه نشدی روشش رو؟ کاملا راحت بود فقط باید بری تو قسمت run.... و اون دستور رو بزنی

mahdi7610
27-01-2008, 21:51
سلام دوست من چرا متوجه نشدی روشش رو؟ کاملا راحت بود فقط باید بری تو قسمت run.... و اون دستور رو بزنی
سلام
ببخشید .
روش اقا امید کاملا درسته .
من سوال شما را متوجه نشده بودم . و هنوز هم متوجه نشدم .
اخه شما گفتید من می خوام ویندوز قدیمی را پاک کنم .
در واقع با روش امید شما فقط می تونید نام ویندوز را از صفحه انتخاب ویندوزها پاک کنید .

بهتر بود می گفتید من می خوام نام ویندوز قدیمی را از ابتدای بوت ویندوز بردارم .
درسته یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

relax_l3oy
27-01-2008, 22:06
سلام
ببخشید .
روش اقا امید کاملا درسته .
من سوال شما را متوجه نشده بودم . و هنوز هم متوجه نشدم .
اخه شما گفتید من می خوام ویندوز قدیمی را پاک کنم .
در واقع با روش امید شما فقط می تونید نام ویندوز را از صفحه انتخاب ویندوزها پاک کنید .

بهتر بود می گفتید من می خوام نام ویندوز قدیمی را از ابتدای بوت ویندوز بردارم .
درسته یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظور من این بود که میخوام ویندوز قبلی و همه فایلهای مختص به ویندوز(نه فایلهای خودم) رو پاک کنم.من این کارا رو کردم ببینید درست عمل کردم؟
اول کارهای امید رو انجام دادم+ رفتم تو درایو c جایی که ویندوز قبلی ریخته شده بود و فولدر WINDOWS رو پاک کردم

mahdi7610
27-01-2008, 22:26
منظور من این بود که میخوام ویندوز قبلی و همه فایلهای مختص به ویندوز(نه فایلهای خودم) رو پاک کنم.من این کارا رو کردم ببینید درست عمل کردم؟
اول کارهای امید رو انجام دادم+ رفتم تو درایو c جایی که ویندوز قبلی ریخته شده بود و فولدر WINDOWS رو پاک کردم
خوب پس من درست متوجه شده بودم . شما می خواهید ویندوز را پاک کنید .:5:

اونوقت شما فکر می کنید فایلهای سیستمی ویندوز به همین راحتی و سادگی با delete کردن پاک شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز شما با این کار فقط پوشه و فایلهای قابل روئت را پاک کردید .
فایلهای اساسی و سیستمی ویندوز به این راحتی ها قابل پاک شدن نیستن .

relax_l3oy
27-01-2008, 22:31
خوب پس من درست متوجه شده بودم . شما می خواهید ویندوز را پاک کنید .:5:

اونوقت شما فکر می کنید فایلهای سیستمی ویندوز به همین راحتی و سادگی با delete کردن پاک شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز شما با این کار فقط پوشه و فایلهای قابل روئت را پاک کردید .
فایلهای اساسی و سیستمی ویندوز به این راحتی ها قابل پاک شدن نیستن .
خوب پس لطفا اگر زحمتی نیست راهنمایی کنید.با تشکر

omid.sarmad
28-01-2008, 10:22
سلام.لازم به ذکر است که فایلهای سیستمی وقتی داخل ویندوز اصلی نباشید غیر قابل پاک شدن هستند.
وقتی از ویندوز دیگری وارد شیم فایلهای ویندوز دیگر به راحتی پاک میشن و در نهایت یه پوشه با نام
System Volume Information میمونه که مخفیه و محتویات اون با فرمت کردن هم پاک نمیشه.
پس خوشبختانه مشکل دیگه ای وجود نخواهد داشت.

relax_l3oy
28-01-2008, 15:51
سلام.لازم به ذکر است که فایلهای سیستمی وقتی داخل ویندوز اصلی نباشید غیر قابل پاک شدن هستند.
وقتی از ویندوز دیگری وارد شیم فایلهای ویندوز دیگر به راحتی پاک میشن و در نهایت یه پوشه با نام
System Volume Information میمونه که مخفیه و محتویات اون با فرمت کردن هم پاک نمیشه.
ممنون از راهنمایی شما

mahdi7610
28-01-2008, 20:21
سلام
دوست عزیز امید جان

اکثرا فکر می کنند فایل boot.ini فقط همون فایل text هستش و فکر می کنند با ویرایش اون دیگه مشکلی برای پاک کردن ویندوز درایو c ندارند .

نباید فراموش کرد که این فایل text تنها اسم ویندوز ها را در ابتدای بوت نشان می دهد . و فایل اصلی بوت شامل چند فایل بسیار مهم و اساسی برای راه اندازی سیستم عامل هستند . که جزء فایلهای سیستمی محسوب می شود . و با پاک شدن اونها سیستم عامل دیگر بالا نخواهد امد .

و اما شما دوست عزیز relax_l3oy

گفتم شما فقط فایل ها و پوشه های قابل روئت را پاک کرده اید .
شما دستور زیر را توی run کپی کنید و بعد ok کنید و بعد از چند ثانیه که پنجره cmd بسته شد . به درایو c برید و ببینید چقد فایل سیستمی توی اون درایو هست .
attrib -s -h C:\*.* /s /d

حالا همه فایلهای قابل روئت را پاک کنید و ببیند سیستم عامل دوم بالا می یاد یا نه ؟
مواظب باشید چون احتمال زیاد دارد سیستم عامل دوم بالا نیاید . اگر به ویندوز دوم نیاز دارید این کار را نکنید چون بالا نخواهد امد .

relax_l3oy
28-01-2008, 21:49
سلام
دوست عزیز امید جان

اکثرا فکر می کنند فایل boot.ini فقط همون فایل text هستش و فکر می کنند با ویرایش اون دیگه مشکلی برای پاک کردن ویندوز درایو c ندارند .

نباید فراموش کرد که این فایل text تنها اسم ویندوز ها را در ابتدای بوت نشان می دهد . و فایل اصلی بوت شامل چند فایل بسیار مهم و اساسی برای راه اندازی سیستم عامل هستند . که جزء فایلهای سیستمی محسوب می شود . و با پاک شدن اونها سیستم عامل دیگر بالا نخواهد امد .

و اما شما دوست عزیز relax_l3oy

گفتم شما فقط فایل ها و پوشه های قابل روئت را پاک کرده اید .
شما دستور زیر را توی run کپی کنید و بعد ok کنید و بعد از چند ثانیه که پنجره cmd بسته شد . به درایو c برید و ببینید چقد فایل سیستمی توی اون درایو هست .
attrib -s -h C:\*.* /s /d

حالا همه فایلهای قابل روئت را پاک کنید و ببیند سیستم عامل دوم بالا می یاد یا نه ؟
مواظب باشید چون احتمال زیاد دارد سیستم عامل دوم بالا نیاید . اگر به ویندوز دوم نیاز دارید این کار را نکنید چون بالا نخواهد امد .
با تشکز از توضیحات مفید شما

omid.sarmad
29-01-2008, 09:53
سلام.مهدی عزیز همانطور که خودتون فرمودید نباید این فایلها پاک شود،سوال دوستمون این بود که چه جوری ویندوز رو پاک کنم و من هم به این صورت راهنماییشون کردم.
تمام فایلهای درایو ویندوز رو پاک کنید(یعنی فایلهای سیستمی باقی می مونند)
فایل boot.ini رو ویرایش کنید.
موفق باشید.

Angel Of Darkness
29-01-2008, 11:05
با عرض معضرت از همه{خنده یاهویی}
سلام امید اینم بقیه ویروسا که قولش داده بودم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi7610
29-01-2008, 12:24
سلام.مهدی عزیز همانطور که خودتون فرمودید نباید این فایلها پاک شود،سوال دوستمون این بود که چه جوری ویندوز رو پاک کنم و من هم به این صورت راهنماییشون کردم.
تمام فایلهای درایو ویندوز رو پاک کنید(یعنی فایلهای سیستمی باقی می مونند)
فایل boot.ini رو ویرایش کنید.
موفق باشید.
سلام امید جان
من حرف شما را تا حدودی قبول دارم .
با این کار فقط فایلها و پوشه های قابل روئیت پاک می شن . اگه قرار باشه فایلهای سیستمی ویندوز پاک نشن در این صورت از مقداری از ظرفیت درایو به فایلهای بی مصرف اختصاص داده می شود .
تنها سه فایل سیستمی وجود دارند که مربوط به راه اندازی سیستم عامل ها هستن . ما بقیه فایلهای سیستمی که قابل شمارش نیستند . با روش شما بی مصرف هستند و فقط فضا به خود اختصاص داده اند .
فایل های قابل روئیت که فضایی نگرفته اند . اون فایلهای سیستمی هستند که فضایی به خودشون اختصاص داده اند .

omid.sarmad
29-01-2008, 15:43
با عرض معضرت از همه{خنده یاهویی}
سلام امید اینم بقیه ویروسا که قولش داده بودم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام.تو یه دونه ای.

omid.sarmad
29-01-2008, 16:00
سلام امید جان
من حرف شما را تا حدودی قبول دارم .
با این کار فقط فایلها و پوشه های قابل روئیت پاک می شن . اگه قرار باشه فایلهای سیستمی ویندوز پاک نشن در این صورت از مقداری از ظرفیت درایو به فایلهای بی مصرف اختصاص داده می شود .
تنها سه فایل سیستمی وجود دارند که مربوط به راه اندازی سیستم عامل ها هستن . ما بقیه فایلهای سیستمی که قابل شمارش نیستند . با روش شما بی مصرف هستند و فقط فضا به خود اختصاص داده اند .
فایل های قابل روئیت که فضایی نگرفته اند . اون فایلهای سیستمی هستند که فضایی به خودشون اختصاص داده اند .
سلام.من حرف شما رو کاملا فبول دارم،ولی:
1- این فایلها حجم قابل توجهی نکمی گیرند.
2- خوب من هم بسته به زمان و برداشتی که از آگاهی های دوست عزیزمون داشتم یه راه حل ساده ارائه دادم.

mahdi7610
29-01-2008, 20:24
سلام.من حرف شما رو کاملا فبول دارم،ولی:
1- این فایلها حجم قابل توجهی نکمی گیرند.
2- خوب من هم بسته به زمان و برداشتی که از آگاهی های دوست عزیزمون داشتم یه راه حل ساده ارائه دادم.
سلام امید جان
چه عجب بلاخره گفتین که حرف منا قبول دارین . فکر می کردم اصلا شما این حرفهای منا قبول ندارین .
پس شما بر حسب اطلاعات دوستمون اون روش را گفته بودین .
پیش خودم می گفتم بابا از امید بعیده که اینا را قبول نکنه .

omid.sarmad
29-01-2008, 21:11
سلام امید جان
چه عجب بلاخره گفتین که حرف منا قبول دارین . فکر می کردم اصلا شما این حرفهای منا قبول ندارین .
پس شما بر حسب اطلاعات دوستمون اون روش را گفته بودین .
پیش خودم می گفتم بابا از امید بعیده که اینا را قبول نکنه .
سلام.آقا مهدی ما شما رو تماما قبول داریم.شمایید که کم لطفی می فرمایید.

mahdi7610
29-01-2008, 21:56
سلام.آقا مهدی ما شما رو تماما قبول داریم.شمایید که کم لطفی می فرمایید.
سلام اقا امید گل
نفرمائید این حرفها را شما استاد و ما شاگرد شما هستیم .
اگر هم بحث را ادامه میدادم فقط به خاطر این بود که می گفتم نکنه اطلاعاتم فسیل شده باشه . وگرنه در اطلاعات شما اقا امید شکی نیست .
تازه من چه کم لطفی در حق شما کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگید برام مهمه .

omid.sarmad
29-01-2008, 23:13
سلام اقا امید گل
نفرمائید این حرفها را شما استاد و ما شاگرد شما هستیم .
اگر هم بحث را ادامه میدادم فقط به خاطر این بود که می گفتم نکنه اطلاعاتم فسیل شده باشه . وگرنه در اطلاعات شما اقا امید شکی نیست .

سلام.مهدی عزیز نفرمایید شما بزرگوار و صد البته استاد من هستید.

من چه کم لطفی در حق شما کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگید برام مهمه .

mahdi7610
29-01-2008, 23:34
سلام امید جان
این تیکه را متوجه نشدم . می شه یکم واضح تر ، خودمونی تر بگی تا بدونم قضیه از چه قراره .
منظورم من از این حرف این بود که فکر می کردم شما حرفهای منا قبول ندارین .
خوب این یه چیز طبیعی هستش . حتما نباید هر چی من می گم درست باشه .
باور کنید من اصلا منظوری نداشتم .
بازم می گم استاد شما هستید و من شاگرد . از من به دل نگیر من مشکلم اینه که نمی تونم منظورما درست بیان کنم .

omid.sarmad
29-01-2008, 23:47
سلام امید جان
این تیکه را متوجه نشدم . می شه یکم واضح تر ، خودمونی تر بگی تا بدونم قضیه از چه قراره .
منظورم من از این حرف این بود که فکر می کردم شما حرفهای منا قبول ندارین .
خوب این یه چیز طبیعی هستش . حتما نباید هر چی من می گم درست باشه .
باور کنید من اصلا منظوری نداشتم .
بازم می گم استاد شما هستید و من شاگرد . از من به دل نگیر من مشکلم اینه که نمی تونم منظورما درست بیان کنم .
سلام مهدی عزیز.
دوست من،من هم منظورم همین بود.چرا نباید حرفهای شما رو قبول نداشته باشم.چه مشکلی هست؟
دو حالت داره : یا اینکه شما اشتباه می کنی و من درست می گم (منظورم در راهنماییهای این تاپیک هست)
و یا شما درست میگی و من اشتباه می کنم.
این موجب میشه حرفهای هم رو رد کنیم یا قبول نکنیم و یا سعی در توجیه همدیگه داشته باشیم.
والا چرا باید حرفهای شما دوست عزیز رو قبول نداشته باشم.
مهدی جان بحث،بحث شخص نیست بحث گفته هاست.اگر حرفی مخالف حرفهای شما زده میشه برای راهنمایی کاربران هست و اینکه بنده یا هر شخص دیگری فکر می کنه که حرف شما صحیح نیست ولو اینکه صحیح باشه و اشتباه از جانب ما باشه.
ضمن اینکه شما راهنمایی آغازین منرو به گونه ای نامفهوم قلمداد کردید و حتی راه درست اونو ذکر نکردید.
در هر حال هیچ دشمنی یا کدورتی از جانب بنده وجود ندارد و بدون تعارف بنده خود رو دوست شما می دونم،اگر چه شما این پیشنهاد رو رد کنید.

mahdi7610
30-01-2008, 00:13
سلام مهدی عزیز.
دوست من،من هم منظورم همین بود.چرا نباید حرفهای شما رو قبول نداشته باشم.چه مشکلی هست؟
دو حالت داره : یا اینکه شما اشتباه می کنی و من درست می گم (منظورم در راهنماییهای این تاپیک هست)
و یا شما درست میگی و من اشتباه می کنم.
این موجب میشه حرفهای هم رو رد کنیم یا قبول نکنیم و یا سعی در توجیه همدیگه داشته باشیم.
والا چرا باید حرفهای شما دوست عزیز رو قبول نداشته باشم.
مهدی جان بحث،بحث شخص نیست بحث گفته هاست.اگر حرفی مخالف حرفهای شما زده میشه برای راهنمایی کاربران هست و اینکه بنده یا هر شخص دیگری فکر می کنه که حرف شما صحیح نیست ولو اینکه صحیح باشه و اشتباه از جانب ما باشه.
ضمن اینکه شما راهنمایی آغازین منرو به گونه ای نامفهوم قلمداد کردید و حتی راه درست اونو ذکر نکردید.
در هر حال هیچ دشمنی یا کدورتی از جانب بنده وجود ندارد و بدون تعارف بنده خود رو دوست شما می دونم،اگر چه شما این پیشنهاد رو رد کنید.
سلام امید جان
من اصلا توی پست اول روش شما را رد نکردم . باور نداری یه بار دیگه نگاه کن .
باور کن من چند دقیقه به این سوال موقعی که پرسیده شده بود فکر کردم . پیش خودم گفتم یا من سوال را متوجه نشدم یا امید سوال را متوجه نشده ( البته می بخشی )
بعد وقتی روش شما را خوندم شما فقط نحوه ویرایش فایل boot.ini را گفته بودید .
به خاطر همین گفتم بزار من هم روش خودم را بگم حالا کسی که سوال را پرسیده بود میاد و خودش متوجه می شه کدوم به دردش می خوره .
من هیچ وقت نگفتم حرفهایی که می زنم درسته ولی اگه کسی با اونا مخالفت داشته باشه وظیفه دارم در قبال حرفی که می زنم پاسخگو باشم .
من هم با کسی دشمنی یا کدورت ندارم . خیلی خرسندم که دوستایی مثل شما دارم . اینا از ته قلبم می گم .
فقط توی رسوندن منظورم مشکل دارم .

winxp
30-01-2008, 00:19
سلام عزیزان

ببخشیدها , اینجا محل درد و دل شماها نیست

مردم که الاف شما نیستن بشینن 4 صفحه حرفهای شما رو بخونن

d: d: d: d: d: d: d:

تمومش کنین و هر دوتون شاگرد خودمین

دیگه ادامه ندین

omid.sarmad
30-01-2008, 11:14
سلام عزیزان
ببخشیدها , اینجا محل درد و دل شماها نیست
مردم که الاف شما نیستن بشینن 4 صفحه حرفهای شما رو بخونن
d: d: d: d: d: d: d:
تمومش کنین و هر دوتون شاگرد خودمین
دیگه ادامه ندین
Please Open The Door

eeeeeeehsan
23-11-2012, 15:56
سلام

عذر می خوام، منم همین مشکل رو دارم ولی با خوندن پست های قبلی خیلی گیج شدم،
ممنون میشم راهنماییم کنید؛

من ویندوز 8 extention ریختم، درایوشم درایو C بود، حالا یه چیزی رو می خواستم امتحان کنم ویندوز 7 ریختم ولی تو یه درایو دیگه که فیلمام توش بود، حالا از تو 8 و هم تو safe mode 8 نمی تونم ویندوز 7 رو پاک کنم، ممنون میشم بگین چیکار کنم..
(ببخشیدم جای اشتباهی پست زدم، هر کاری کردم گزینه ی حذف پست رو پیدا نکردم)

تشکر.