PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو كارته گرافيك روي يه كامپيوتر؟

alijhb
03-01-2008, 01:24
خاستم ببينم چطور دو كارت گرافيك روي يه پي سي جواب ميده؟ مشحصات كارتها آيا بايد يكي باشند و مادربورد هم از نوع sli support باشه؟ آيا نكاته ديگه اي هم لازمه؟

Stream
03-01-2008, 01:25
خاستم ببينم چطور دو كارت گرافيك روي يه پي سي جواب ميده؟ مشحصات كارتها آيا بايد يكي باشند و مادربورد هم از نوع sli support باشه؟ آيا نكاته ديگه اي هم لازمه؟
اگه دو كارت گرافيك از SLI يا Crossfire پشتيباني كنند و مادربورد هم از SLI يا Crossfire پشتيباني كنه ميشه از هر دو كامپيوتر استفاده كرد.

alijhb
03-01-2008, 01:35
آيا بايد دو كارت 256 يا 512 مگ باشند يا فرقي نميكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Stream
03-01-2008, 01:54
آيا بايد دو كارت 256 يا 512 مگ باشند يا فرقي نميكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در SLI هر دو كارت بايد يك GPU داشته باشند ولي در Crossfire مانعي وجود ندارد ...

chaos theory
03-01-2008, 11:30
منظور دوستمون مقدار حافظه گرافیکی هستش نه gpu

evry day
03-01-2008, 11:40
منظور دوستمون مقدار حافظه گرافیکی هستش نه gpu
خوب دو ست عزیز میشه 8800gts 320 با 8800gts 640 sli بست میبینی هر دو شون از یه GPU هستن

ولی تو حا فظه فرق دارن

Stream
03-01-2008, 12:08
خوب دو ست عزیز میشه 8800gts 320 با 8800gts 640 sli بست میبینی هر دو شون از یه GPU هستن

ولی تو حا فظه فرق دارن
بله درسته.

alijhb
03-01-2008, 14:29
كارته من Leadtek 256 Mg 7300 Gt هست ميتونم باهاش كارتي رو بالاتر ببندم كه هم دايركت ايكس 10 رو ساپورت كنه و هم با هم مچ باشند؟ اگه كارتي رو سراغ دارين به من معرفي كنين؟

Stream
03-01-2008, 14:34
كارته من Leadtek 256 Mg 7300 Gt هست ميتونم باهاش كارتي رو بالاتر ببندم كه هم دايركت ايكس 10 رو ساپورت كنه و هم با هم مچ باشند؟ اگه كارتي رو سراغ دارين به من معرفي كنين؟
بايد دو GPU يكي باشند يعني اينكه فقط مي توانيد يك كارت 7300GT ديگه رو با اين كارت SLI كنيد و طبيعتا از DirectX 10 هم پشتيباني نخواهند كرد.

becareful
03-01-2008, 16:27
بايد دو GPU يكي باشند يعني اينكه فقط مي توانيد يك كارت 7300GT ديگه رو با اين كارت SLI كنيد و طبيعتا از DirectX 10 هم پشتيباني نخواهند كرد.
اگه کارتت 7300 ati بود میشد :31: ati واقعا خیلی توی کراس فایر به صرفه کار کرده و دست آدم برای قیمت و... بازه.این کار amd که میگه دمپایی کهنه بیار نو ببر... ببخشید کارت کهنه بیارید و 50 دلار بگیرید چیه؟ باید چیز باهالی باشه؟ این همه کارت جی فورس خریدیم هیچی! همشون الان همین جوری افتادن به هیچ درد نمیخوره ! کاش 3 سال پیش ati خریده بودم.باید به ACTROS بگیم کارتای ATI ش رو جمع کنه کاسب شه. :دی

Stream
03-01-2008, 17:28
اگه کارتت 7300 ati بود میشد :31: ati واقعا خیلی توی کراس فایر به صرفه کار کرده و دست آدم برای قیمت و... بازه.این کار amd که میگه دمپایی کهنه بیار نو ببر... ببخشید کارت کهنه بیارید و 50 دلار بگیرید چیه؟ باید چیز باهالی باشه؟ این همه کارت جی فورس خریدیم هیچی! همشون الان همین جوری افتادن به هیچ درد نمیخوره ! کاش 3 سال پیش ati خریده بودم.باید به ACTROS بگیم کارتای ATI ش رو جمع کنه کاسب شه. :دی
اينطوري ها هم نيست. اگه يك كارت قديمي ATI رو به AMD تحويل بديد براي خريد كارت جديد 50 دلار تخفيف مي گيريد.

Mahdi_Moosavi
03-01-2008, 18:14
اينطوري ها هم نيست. اگه يك كارت قديمي ATI رو به AMD تحويل بديد براي خريد كارت جديد 50 دلار تخفيف مي گيريد.

جااااااااااااااااااانم . :18: ببینم RADEON 7000 هم باشه قبوله !! ؟؟ اگه اینجوریه که ........... امیر پولدار شد ! :16:

باید پاشیم بریم USA یا بدیم نمایندگیهاشون !!؟؟ :31:

حالا این AMD میخواد چی کارشون بکنه ؟!! :34: نکنه میخواد بزاره تو موزه خودش ! :27:

Stream
03-01-2008, 18:42
جااااااااااااااااااانم . :18: ببینم RADEON 7000 هم باشه قبوله !! ؟؟ اگه اینجوریه که ........... امیر پولدار شد ! :16:

حالا این AMD میخواد چی کارشون بکنه ؟!! :34: نکنه میخواد بزاره تو موزه خودش ! :27:
توي يه فروم خارجي يه نفر گفته بود يك Rage 128 رو داده و 50 دلار تخفيف گرفته. حالا Radeon 7000 كه جاي خود داره‌! ولي توي ايران از اين خبرها نيست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

becareful
03-01-2008, 22:18

حتما میخاد RECYCLE کنه :31:. پلاستیک کهنه دمپایی کهنه. ATI کهنه بیار جدید رو ارزون ببر!
ولی آرمان خودش نوشته که 50 دلار دستی میده که؟

Stream
03-01-2008, 22:23
حتما میخاد RECYCLE کنه :31:. پلاستیک کهنه دمپایی کهنه. ATI کهنه بیار جدید رو ارزون ببر!
ولی آرمان خودش نوشته که 50 دلار دستی میده که؟
شايد جديدا تصميم گرفته محصولات بازيافتي رو نقدا بخره. ( مثل مراكز بازيافت زباله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

musa
04-01-2008, 00:15
خوب ATI رو تنها گير آوردين .
اينم از خوبي ati !

reza_graphic
04-01-2008, 00:38
اینو من قبلا تو سایتش خونده بودم.
بیایید کارتامونو جمع کنیم و بدیم بره ATI
نمی شه 4 تا کارت ATI بدیم یه 3850 بگیریم؟
اگه بشه من یه عالمه rage 128 pro و radeon 7000 میدم و کلی 3850 و 3870 میگیرم.
یا اینکه یه rage 128 pro میدیم یه HD 2400 برمی داریم به جای 50 دلار

ولی خودمونیما ببینید چه قدر تو کارت ها سود می کنند که 50 دلار بابت یه کارت داغون می دن!!!

Stream
04-01-2008, 00:43
اینو من قبلا تو سایتش خونده بودم.
بیایید کارتامونو جمع کنیم و بدیم بره ATI
نمی شه 4 تا کارت ATI بدیم یه 3850 بگیریم؟
اگه بشه من یه عالمه rage 128 pro و radeon 7000 میدم و کلی 3850 و 3870 میگیرم.
یا اینکه یه rage 128 pro میدیم یه HD 2400 برمی داریم به جای 50 دلار

ولی خودمونیما ببینید چه قدر تو کارت ها سود می کنند که 50 دلار بابت یه کارت داغون می دن!!!
ساخت هر GPU براشون بين 3 تا 4 دلار خرج داره. ساخت هر برد هم بين 10 تا 12 دلار. بسته بندي و ... هم بگيم 10 دلار پس كلا حدود 25 دلار خرج داره ساخت مثلا يك Geforce 8800 Ultra . و داره حدود 700 دلار مي فروشه !

Benygh
04-01-2008, 00:48
چطوری 3-4 دلار ؟؟؟ مگه با چی میسازن ؟؟؟

reza_graphic
04-01-2008, 01:23
ساخت هر GPU براشون بين 3 تا 4 دلار خرج داره. ساخت هر برد هم بين 10 تا 12 دلار. بسته بندي و ... هم بگيم 10 دلار پس كلا حدود 25 دلار خرج داره ساخت مثلا يك Geforce 8800 Ultra . و داره حدود 700 دلار مي فروشه !
مععععععععععع !!!
چه سودی می کنند نامردها.
1000% سود.
میمیرن 3870 رو بکنند 50 دلار. ملت همه بخرن.
8800ULTRA 25 دلار !!!!!! بازم خیلی نامردن
پس با این حساب این واسطه ها همه از دم الافند دیگه

Stream
04-01-2008, 01:43
مععععععععععع !!!
چه سودی می کنند نامردها.
1000% سود.
میمیرن 3870 رو بکنند 50 دلار. ملت همه بخرن.
8800ULTRA 25 دلار !!!!!! بازم خیلی نامردن
پس با این حساب این واسطه ها همه از دم الافند دیگه
از اين مقدار با 75 تا 80 درصد سود به سازنده هاي GPU ميرسه و بقيه هم به سازنده هاي برد.

reza_graphic
04-01-2008, 01:49
این Xgi و Matrox و اینا جمع شدن رفتن ؟؟
کارت مارت نمی دن بیرون.
سودش که خوب بود.
فقط Agp زدن و رفتن ؟

Stream
04-01-2008, 01:55
این Xgi و Matrox و اینا جمع شدن رفتن ؟؟
کارت مارت نمی دن بیرون.
سودش که خوب بود.
فقط Agp زدن و رفتن ؟
اكثر مهندسهاشون اومدند سمت ATi و NVIDIA . كمپاني هاي قوي، ضعيف تر ها رو له مي كنند ديگه !

reza_graphic
04-01-2008, 02:00
یعنی دیگه کارت نمی زنند ؟
الان فقط ATI و Nvidia موندند ؟
S3 , SIS , Trident و اینا چی ؟

Stream
04-01-2008, 02:05
یعنی دیگه کارت نمی زنند ؟
الان فقط ATI و Nvidia موندند ؟
S3 , SIS , Trident و اینا چی ؟
الان همه چيز به همين دو كمپاني و البته اينتل ختم مي شود. ( البته SIS هنوز هم يه طرح هايي داره!‌‌ ) حتي 3Dlabs كه فقط كارتهاي WorkStation توليد مي كرد هم ديگه فعاليتي نداره.

Mahdi_Moosavi
04-01-2008, 11:09

اینجوری ها هم که میگی نیست ! :41:

حداقل کم کمش 10 تا 20 دلار فقط هزینه فراوری سیلیکون مورد نیاز برای gpu میشه .

ضمنآ شما هزینه نیروی انسانیی که تو کمپانی کار میکنن رو نادیده گرفتی ، مشکلات و هزینه سرویس ربات ها هم

یک طرف ماجرا هست . حالا حقوق های نجومی مهندسین کمپانی به طرف ( هر چه قدر بگیرن حقشونه ) .

ضمنآ بشتر از 30 تا 40 درصد قیمت یک کارت گرافیک میره واسه مموری چیپ هاش !

به نظر خودت الان برای مثال الان یه رم 64bit ddr3 1333 با ظرفیت 512mb چنده ؟؟!! حداقل 100 دلار !!

حالا شما یه مدل 256bit از یه مموری ddr3 1800mhz رو که مثلآ تو 8800gt استفاده شده رو در نظر بگیر ، به نظرت

قیمتش چه قدر بشه ؟؟!! البته چون کمپانی های مونتاژ کننده عمده مموری میخرن قیمتش میشه یک پنجم قیمت

بازار ولی باز هم 30 تا 40 درصد میره واسه مموری . دیگه اینو قبول داری که خود nvidia , ati مموری چیپ نمیسازن .

از اون جالب تر هزینه کولینگ ( فن و هیتسینگ) میشه که مخصوصآ رو کارت های HIGH END متصل میشه !! برای مثال

یه مدل کولینگ VGA معمولی ZALMAN واسه G86 یا G84 کم کم برای ماها 30 تا 50 دلار تموم میشه !! البته بازم قیمت این واسه کمپانی ها

مونتاژ شاید یک پنجم هم کمتر بشه !! ولی باز هم 5 تا 15 درصد قیمت کارت و تشکیل میده !!

این وسط در وهله اول سازندگان memory و در وهله دوم کمپانی سازنده GPU و در اخر مونتاژ کارها سود بیشتری

می کنن .

becareful
04-01-2008, 11:30
اینجوری ها هم که میگی نیست ! :41:

ضمنآ شما هزینه نیروی انسانیی که تو کمپانی کار میکنن رو نادیده گرفتی ، مشکلات و هزینه سرویس ربات ها هم

یک طرف ماجرا هست . حالا حقوق های نجومی مهندسین کمپانی به طرف ( هر چه قدر بگیرن حقشونه ) .

به نظر خودت الان برای مثال الان یه رم 64bit ddr3 1333 با ظرفیت 512mb چنده ؟؟!! حداقل 100 دلار !!

حالا شما یه مدل 256bit از یه مموری ddr3 1800mhz رو که مثلآ تو 8800gt استفاده شده رو در نظر بگیر ، به نظرت

قیمتش چه قدر بشه ؟؟!! البته چون کمپانی های مونتاژ کننده عمده مموری میخرن قیمتش میشه یک پنجم قیمت

بازار ولی باز هم 30 تا 40 درصد میره واسه مموری . دیگه اینو قبول داری که خود nvidia , ati مموری چیپ نمیسازن .

از اون جالب تر هزینه کولینگ ( فن و هیتسینگ) میشه که مخصوصآ رو کارت های HIGH END متصل میشه !! برای مثال

یه مدل کولینگ VGA معمولی ZALMAN واسه G86 یا G84 کم کم برای ماها 30 تا 50 دلار تموم میشه !! البته بازم قیمت این واسه کمپانی ها

مونتاژ شاید یک پنجم هم کمتر بشه !! ولی باز هم 5 تا 15 درصد قیمت کارت و تشکیل میده !!

این وسط در وهله اول سازندگان memory و در وهله دوم کمپانی سازنده GPU و در اخر مونتاژ کارها سود بیشتری

می کنن .
+ در وهله سوم بایوس نویس ها هم به اندازه ی خوبی سود میکنن. ودر وهله چهارم شرکت های نرم افزاری که نرم افزار هاشون داخل سی دی قرار گرفته سود میکنن. همچنین بازی سازها که اگه بازی شون توی سی دی باشه.

musa
04-01-2008, 11:42
+ در وهله سوم بایوس نویس ها هم به اندازه ی خوبی سود میکنن. ودر وهله چهارم شرکت های نرم افزاری که نرم افزار هاشون داخل سی دی قرار گرفته سود میکنن. همچنین بازی سازها که اگه بازی شون توی سی دی باشه.

+ از اين مقدار پولي كه بابت خريد كارت ميديم درصد بالايي رو بابت تكنولوژي ساخت و امكانات و كارايي ميپردازيم .

پس واقعآ گفتن اينكه اين نامردي هست اصلآ انصاف نيست !

Mahdi_Moosavi
04-01-2008, 12:06
+ از اين مقدار پولي كه بابت خريد كارت ميديم درصد بالايي رو بابت تكنولوژي ساخت و امكانات و كارايي ميپردازيم .

پس واقعآ گفتن اينكه اين نامردي هست اصلآ انصاف نيست !

کاملآ درسته . این مورد جا افتاده بود ! واقعآ هزینه های هنگفتی صرف و تحقیق بررسی و آزمایش و....... میشه تا

یه معماری جدید به وجود بیاد که هم مصرف انرژی پایین باشه و هم قیمت به صرفه و هم دما با air قابل کنترل باشه.

Stream
04-01-2008, 13:52

یک طرف ماجرا هست . حالا حقوق های نجومی مهندسین کمپانی به طرف ( هر چه قدر بگیرن حقشونه ) . من فقط هزينه توليد رو گفتم. هزينه تحقيقات و ... كلا جداست ولي فقط يكبار هزينه ميشه. وقتي NVIDIA تصميم بگيره توليد مثلا 8800Ultra رو دو برابر كنه هزينه اي كه براي هر كارت ميشه خيلي خيلي پايينه.

سي چهل درصد هزينه اي كه كمپاني مي كنه شايد صرف چيپ بشه ولي نه سي چهل درصد پولي كه ما بابت كارت مي ديم‌! شايد قيمت چيپهاي روي 8800Ultra كه سريعترين و بهترين چيپها هستند روي هم 10 دلار بشه. اون هم شايد !

مونتاژ شاید یک پنجم هم کمتر بشه !! ولی باز هم 5 تا 15 درصد قیمت کارت و تشکیل میده !! اتفاقا Zalman يا كمپاني هاي خنك كننده ديگه اين فنها رو يا مجاني يا با قيمت خيلي خيلي پايين ( اگه نگيم يه چيزي هم روي فن به مثلا ASUS يا XFX ميدن!‌ ) به كمپاني ها ميدن تا فقط اسمي ازشون روي كارتها آورده بشه. اينكه XFX يه مدل كارت با فن Zalman به بازار بفرسته خيلي خيلي براي Zalman سود داره. 1000 تا فن رو با قيمت خيلي پايين به XFX ميده و كلي Review جالب ازش نوشته ميشه ولي 10000 تا فن رو به قيمت 40-50 دلار به User مي فروشه! چي بهتر از اين ؟
سيستم خنك كننده Reference روي 8800GTX ، قيمت زير 3 دلار داره ( براي سازنده )
بقيه بحث هم ميشه تحقيقات كه يك بار انجام ميشه تا مثلا G80 طراحي بشه و بقيه اش ديگه فقط ساخت قطعه است.
در كل به نظر من بيشتر از 40-50 دلار هزينه يك 8800Ultra نيست. ( حتي با در نظر گرفتن تمام تحقيقات و ... ) و هرچقدر توليد بيشتر بشه، هزينه ساخت كمتر ميشه.

--------

بحث چي بود رسيد به كجا :31:

Mahdi_Moosavi
04-01-2008, 15:26
من فقط هزينه توليد رو گفتم. هزينه تحقيقات و ... كلا جداست ولي فقط يكبار هزينه ميشه. وقتي NVIDIA تصميم بگيره توليد مثلا 8800Ultra رو دو برابر كنه هزينه اي كه براي هر كارت ميشه خيلي خيلي پايينه.
سي چهل درصد هزينه اي كه كمپاني مي كنه شايد صرف چيپ بشه ولي نه سي چهل درصد پولي كه ما بابت كارت مي ديم‌! شايد قيمت چيپهاي روي 8800Ultra كه سريعترين و بهترين چيپها هستند روي هم 10 دلار بشه. اون هم شايد !
اتفاقا Zalman يا كمپاني هاي خنك كننده ديگه اين فنها رو يا مجاني يا با قيمت خيلي خيلي پايين ( اگه نگيم يه چيزي هم روي فن به مثلا ASUS يا XFX ميدن!‌ ) به كمپاني ها ميدن تا فقط اسمي ازشون روي كارتها آورده بشه. اينكه XFX يه مدل كارت با فن Zalman به بازار بفرسته خيلي خيلي براي Zalman سود داره. 1000 تا فن رو با قيمت خيلي پايين به XFX ميده و كلي Review جالب ازش نوشته ميشه ولي 10000 تا فن رو به قيمت 40-50 دلار به User مي فروشه! چي بهتر از اين ؟
سيستم خنك كننده Reference روي 8800GTX ، قيمت زير 3 دلار داره ( براي سازنده )
بقيه بحث هم ميشه تحقيقات كه يك بار انجام ميشه تا مثلا G80 طراحي بشه و بقيه اش ديگه فقط ساخت قطعه است.
در كل به نظر من بيشتر از 40-50 دلار هزينه يك 8800Ultra نيست. ( حتي با در نظر گرفتن تمام تحقيقات و ... ) و هرچقدر توليد بيشتر بشه، هزينه ساخت كمتر ميشه.

--------

بحث چي بود رسيد به كجا :31:

خیلی جالبه ! چون من خیلی مشتاق شدم ! حالا یه چند تا لینک از چند تا سایت معتبر بزار تا عرایضت رو تایید

کنه:46: چون من اون قسمت هایی رو که تو پستت مشخص کردم روشون ابهام دارم . چون شما که اینقدر صریح

اعداد و ارقام رو ذکر میکنید حتمآ منبع معتبری برای عرایضتون دارید دیگه ؟؟!!

برای مثال فقط پول سینکی که روی G80 نصب شده حدودآ 10 دلاری میشه .

یا فقط پول سیلیکونی که تو ساختن یه Memory chip به کار میره بیشتر 10 دلاره !

در مورد کولینگ های ZALMAN کاملآ با عرایضت مخالفم !! اونم به خاطر اینکه منظور از کولینگ هم سینک هستش و هم فن !! فنش هم از این

مدل های 1500 تومانی نیست سرعتش خیلی بالاست ! اگه از نزدیک دیده باشی ! سینکش هم از یه آلیاژ خاصه که خیلی از سینک های

آلومینیومی معمولی تبادل حرارتی بهتری داره . از اون گذشته وقتی که XFX یا هر کمپانیه دیگه ای از فن های ZALMAN استفاده میکنه مگه

کار یکی دو تاست شاید هزاران دستگاه از اون مدل بفروشه !! ضمنآ مگه چند درصد USER ها میان کولینگ VGA شون رو عوض کنن ! شاید به 5

درصد هم نرسه ! پس بازار یاب کمپانی های سازنده کولینگ همون مونتاژ کارها هستن !

Stream
04-01-2008, 15:37
خیلی جالبه ! چون من خیلی مشتاق شدم ! حالا یه چند تا لینک از چند تا سایت معتبر بزار تا عرایضت رو تایید

کنه:46: چون من اون قسمت هایی رو که تو پستت مشخص کردم روشون ابهام دارم . چون شما که اینقدر صریح

اعداد و ارقام رو ذکر میکنید حتمآ منبع معتبری برای عرایضتون دارید دیگه ؟؟!!

برای مثال فقط پول سینکی که روی G80 نصب شده حدودآ 10 دلاری میشه .

یا فقط پول سیلیکونی که تو ساختن یه Memory chip به کار میره بیشتر 10 دلاره !
اوليش كه گفتم شايد‌!‌ پس دليلي براي تاييدش نيست.
كل سيستم خنك كننده G80 رو ميتونيد با قيمت 15 تا 20 هزار تومان از همينجا بخريد ... ( كاملا نو !‌)
سوميش هم نظر شخصي بود ( همونطور كه عرض كرديم!‌‌ ) باز هم دليلي براي تاييد نيست.

یا فقط پول سیلیکونی که تو ساختن یه Memory chip به کار میره بیشتر 10 دلاره !درسته پولش براي ساخت يه Memory Chip بيشتر از 10 دلاره. ولي آيا پولش براي ساخت 10 ميليون Memory Chip همون 100 ميليون دلار ميشه‌ ؟

Stream
05-01-2008, 00:55
مهدي جان شما هم زدي تو خط اديت كردن پست بعد از اومدن پستهاي بعدي !!! البته فقط كامل كردن بود نه اديت كردن‌! ( حواسم به اينش بود!)

در مورد کولینگ های ZALMAN کاملآ با عرایضت مخالفم !! اونم به خاطر اینکه منظور از کولینگ هم سینک هستش و هم فن !! فنش هم از این

مدل های 1500 تومانی نیست سرعتش خیلی بالاست ! اگه از نزدیک دیده باشی ! سینکش هم از یه آلیاژ خاصه که خیلی از سینک های

آلومینیومی معمولی تبادل حرارتی بهتری داره . از اون گذشته وقتی که XFX یا هر کمپانیه دیگه ای از فن های ZALMAN استفاده میکنه مگه

کار یکی دو تاست شاید هزاران دستگاه از اون مدل بفروشه !! ضمنآ مگه چند درصد USER ها میان کولینگ VGA شون رو عوض کنن ! شاید به 5

درصد هم نرسه ! پس بازار یاب کمپانی های سازنده کولینگ همون مونتاژ کارها هستن !

حرفي نيست !‌ تعداد اونهايي كه كولينك كارت گرافيكشون رو عوض مي كنند شايد 5 درصد باشه ولي تعداد كارتهايي كه توسط كمپاني از فنهايي مثل Zalman يا ... استفاده مي كنند قبول داري 0.1 درصده ؟

اون مدلهاي فن كه 1500 تومن دست من و شما مي رسه به نظرت هزينه ساختش چقدره ؟ 1 دلار ، نيم دلار ، 10 سنت ؟ به نظر من هنوز هم پايينتره ...
آخر نفهميديم راجب چي داريم بحث مي كنيم !!