PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش: نیوک8.1 مشهد تیم از ابتدا تا انتها

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

tabriz-info
25-12-2007, 11:58
بنام خدا

آموزش جز به جز نیوک 8.1 مشهد تیم از ابتدا تا انتها :

دوستان عزیزی که برای نصب نیوک احتیاج با هاست دارن من میتونم یک هاست خوب برای شروع با قیمت خیلی کم در اختیارشون قرار بدم
در صورت نیاز تماس بگیرید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عناوین :

1- نصب نیوک روی لوکال هاست ( نصب نیوک روی ویندوز . سیستم شخصی )
2- انتفال نیوک از لوکال یا سیستم شخصی به هاست
3- نصب مستقیم نیوک روی هاست
4- مدیریت کنترل پنل هاست یا همون CPanel
5- مدیریت نیوک Admin

آموزش تصویری نصب نیوک بر روی کنترل پنل Direct Admin + vفع خطای register_global ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tabriz-info
25-12-2007, 12:03
مقدمه:

قبل از شروع بحث به این موارد توجه کنید :

1- آخرین نسخه نیوک را از سایت دانلود کنید
( توضیح 1 : در حال حاضر نسخه 8.1 آخرین نسخه نیوک میباشد و این آموزش نیز مبتنی بر این نسخه از نیوک میباشد )

در ضمن برای دانلود نیوک میتونید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کلیک کنید

2- نرم افزار wamp5 را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید
(توضیح 2 : نرم افزار های دیگری مانند : apache. easy php . winlamp و .. نیز وجود دارد ولی از بحث در مورد اینکه کدام بهتر است خودداری میکنیم من از wamp استفاده میکنم و راضی هستم در ضمن این آموزش مبتنی بر wamp5 میباشد .)
(توضیح 3 : استفاده از این نرم افزار به منظور نصب نیوک روی لوکال یا سیستم شخصی می باشد و اگر شما میخواهید نیوک را فقط روی هاست نصب کنید دیگر نیازی به این نرم افزار یا نرم افزار های مشابه ندارید ولی پیشنهاد میکنم نیوک رو روی لوکال نصب شده داشته باشید و قبل از انجام هر کاری روی هاست ابتدا در لوکال امتحان کنید )

3- برای ویرایش فایلهای php شما نیاز به یک نرم افزاری همچون dreamweaver دارید پس این برنامه یا نرم افزار مشابه را در سیستم خود به صورت نصب شده داشته باشید

نکته : در این آموزش موارد دانلود رو با رنگ قرمز نوشتم تا مشخص بشه

tabriz-info
25-12-2007, 12:04
1- نصب نیوک روی لوکال هاست ( نصب نیوک روی ویندوز . سیستم شخصی )

حتما به پست قبلی توجه نمودید و نیوک 8.1 و wamp5 را دانلود کردید
[hr]

همانطور که ملاحظه میکنید نیوک 8.1 به صورت زیپ شده میباشد برای باز کردن آن در سیستم شخصی نیاز به یک برنامه مانند winrar یا powerarchiver و یا نرم افزار های مشابه دیگر دارید

البته اگر میخواهید این فایل رو به هاست انتقال دهید نیازی به انزیپ کردن آن ندارید چون هاست شما توانایی انزیپ کردن رو داره

( توضیح 4: اگر از هاست مجانی و ... استفاده میکنید این توانایی ممکن است در سی پنل وجود نداشته باشد اون وقت باید به صورت انزیپ شده انتقال بدید )

فعلا کاری با نیوک نداشته باشید و بحث رو همینجا بزارید بمونه

[hr]

اما نرم افزار wamp نیاز به تنظیماتی داره لطفا برای اینکه به مشکلی برخورد نکنید با صبرو حوصله موارد ذکر شده را انجام دهید :

tabriz-info
25-12-2007, 12:05
پس از داونلود نرم افزار wamp از سایت wampserver.com آنرا اجرا و مراحل نصب را انجام دهید
(پیشنهاد : مسیر نصب و تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید )

بعد از اینکه نصب برنامه به پایان رسید آنرا اجرا کنید

میبینید که آیکون برنامه در کنار ساعت نشان داده می شود

( توجه: روی آیکون برنامه هم با کلیک و هم با راست کلیک منوی مخصوصی ظاهر میشود پس دقت کنید که کلیک گفته می شود یا راست کلیک )

روی آیکون برنامه ( کنار ساعت در تسک بار ) کلیک کنید منویی نشان داده می شود به داخل منوی php رفته و در انجا php extension را باز کنید در منوی ظاهر شده php_gd2 را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید اندکی منتظر بمانید تا فعال شود و تیک سمت راست آن نشان داده شود

سپس دوباره روی آیکون برنامه کلیک کنید این بار منوی apache را باز کنید و از زیر منوی آن apache modules را باز کرده و روی rewrite_module کلیک کنید و اندکی صبر کنید تا فعال شده و تیک آن ظاهر شود

دوباره روی آیکون کلیک کنید زیر منوی php را ظاهر کنید و php.ini را باز کنید :

در صفحه باز شده به به دنبال کد زیر بگردید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و کلمه off را به on تغییر دهید
save کرده و از صفحه خارج شوید

بر روی آیکن برنامه این بار راست کلیک کنید exit را انتخاب کنید تا از برنامه خارج شوید
مجددا برنامه را راه اندازی کنید تا تغییرات انجام شده اعمال شود

tabriz-info
25-12-2007, 12:05
بعد از تنظیم wamp نوبت به انتقال نیوک میرسه

روی آیکون برنامه کلیک کنید تا منوی آن ظاهر شود
www directory را انتخاب کنید تا روت باز شود

مشاهده میکنید فایل index.php از قبل وجود دارد فولدری جدیدی ایجاد کنید
(توضیحات : نیوک اصلی به داخل این فولدر انتقال خواهد یافت دقت کنید در انتخاب نام این فولدر از فاصله استفاده نکنید )

نیوک 8.1 را انزیپ کنید و کامل به داخل فولدری که ایجاد کردید انتقال دهید
(مثال : به عنوان مثال یک فولدر به نام mohammad در روت یا همان www directory باز میکنیم و phpnuke8.1 را داخل آن کپی میکنیم)
(دقت : محتوبات داخل phpnuke 8.1 را یعنی فولدرهای abuse admin blocks ...
ممکن است پس از انزیپ این فایلها درون شاخه phpnuke8.1 باشند که شما فقط محتویات درون انرا کپی کنید )

پس از کپی کامل نیوک به روت لوکال هاست روی آیکون برنامه wamp در تسک بار کلیک کنید تا منوی آن ظاهر شود سپس phpmyadmin را انتخاب کنید

(توضیح : صفحه ی phpmyadmin باز خواهد شد اگر فارسی هست انرا به انگلیسی تغییر دهید )

در قسمت create new database نام دلخواهی برای دیتا بیس انتخاب کنید و بر روی create کلیک کنید
(دقت : فعلا با منوهای دیگر غیر از موارد ذکر شده کاری نداشته باشید )

بعد از اینکه create کردید خود به خود این دیتا بیس برای شما باز خواهد شد

( مثال : نام دیتا بیس را phpnuke انتخاب میکنیم بعد از زدن create دیتا بیس phpnuke باز خواهد شد )

در صفحه اصلی دیتا بیس جدیدی که باز کردیم و در منوی بالا import را کلیک کنید
(مثال : اگر دیتابیسی با نام phpnuke ایجاد کردیم در بالای صفحه مخصوص این دیتا بیس نوشته شده server : localhost database: : phpnuke
و در پایین آن منوی وجود دارد که با structure شروع و با drop تمام میشود در این منو گزینه import را انتخاب میکنیم تا صفحه مربوط به آن باز شود )

در صفحه import و قسمت File to import و Location of the text file بر روی brows کلیک میکنیم سپس فایل SQL نیوک را انتخاب میکنیم

(توضیح : فایل SQL نیوک 8.1 در شاخه
install\includes\versions
وجود دارد )
( مثال : اگر با توجه به مثالهای بالا ومپ را نصب کرده و فولدرها را نام گذاری کردید به این شاخه بروید : c: > wamp > mohammad > install > includes > version )
بعد از پیدا کردن فایل SQL و انتخاب آن برای import مرحله brows به پایان میرسد این بار در صفحه import مخصوص دیتابیس و در منوی Character set of the file گزینه Latin1 را انتخاب میکنیم برای تکمیل این مرحله از پایین صفحه دگمه GO را فشار دهید
اگر مراحل را به درستی انجام داده اید حدود یک یا چند دقیقه بسته به قدرت سخت افزار شما منتظر بمانید تا اطلاعات در دیتا بیس نوشته شود

بعد از اتمام لود صفحه را ببندید و به روت نیوک یعنی جایی که نیوک 8.1 را کپی کردید بروید فایل config.php را باز کنید

در بالای صفحه به توضیح متغیر ها پرداخته شده با قسمت # کاری نداشته باشید
در پایین صفحه
این متغیرها را پیدا کنید و با کلمات گفته شده جایگزین کنید :

در حالت کلی این قسمت باید بدین شکل پر شود مقایسه کنید و مواردی که مشابه نیستند را تغییر دهید

(دقت : متغیر $dbname مربوط به نام دیتابیسی هست که در صفحه phpmyadmin انتخاب کردیم پس اگر با توجه به مثال ذکر شده نام گذاری نکردید آنرا به نام دلخواه خود تغییر دهید پس :

صفحه را save کنید و خارج شوید

روی آیکون برنامه wamp کلیک کنید و گزینه localhost را انتخاب کنید
در صفحه باز شده و قسمت Your Projects نام روت نیوک خود را انتخاب کنید
اگر مراحل را با دقت و صحیح انجام داده اید صفحه اصلی سایت نشان داده خواهد شد

خوب مرجله نصب نیوک بر روی لوکال هاست به پایان رسید%

(توضیح : در بالای صفحه اول پیام امنیتی نشان داده میشود با delet کردن پوشه install از روت نیوک این پیغام نشان داده نخواهد شد که البته برای لوکال هاست چندان اهمیتی ندارد )

tabriz-info
25-12-2007, 12:06
2- انتفال نیوک از لوکال یا سیستم شخصی به هاست:

خوب بعد از نصب نیوک بر روی لوکال هاست و اعمال تغییرات مورد نظر در آن نوبت به انتقال به هاست میرسد
(توضیح: تغییرات توسط قسمت Admin.php انجام میشود که در قسمت آخر کامل توضیح داده خواهد شد )

برای انتقال شما نیازمند یک نرم افزار برای ارتباط با هاست و انتقال فایل دارید
نرم افزار های زیادی برای این کار وجود دارد FTP
و کاری که این نرم افزار ها انجام میدهد ارتباط با هاست هست و رووت هست شما را نشان میدهد و شما به راحتی میتوانید فولدرها را دراگ کرده و اپلود کنید

(توضیح : شاید این سوال به ذهن برسد که چه ضرورتی برای استفاده از ابن نرم افزار وجود دارد برای پاسخ به این سوال این مثال را مطرح میکنم اگر به هاست خود بروید و بخواهید فولدر images را کامل اپلود کنید به اجبار باید یک شاخه در هاست با نام images درست کرده و فایلها را اپلود کنید برای جلوگیری از این کار از نرم افزارهای ftp استفاده میکنیم )

که البته یک راه دیگر نیز وجود دارد که بدون استفاده از نرم افزار های ftp نیوک را از لوکال به هاست انتقال دهید
و آن زیپ کردن روت نیوک می باشد
نیوک لوکال خود را زیپ کنید و بعد از انتقال آن به هاست انزیپ کنید
نحوه انزیپ کردن و کار با کنترل پنل هاست در مرحله 4 گفته خواهد شد

حال انتخاب با شماست

پس مرحله اول انتقال نیوک از لوکال به هاست کپی کامل نیوک از لوکال به روت هاست می باشد

سپس به phpmyadmin رفته از دیتابیس خود بک اپ بگیرید و انرا در دیتا بیس هاست import کنید
این مرحله نیاز به توضیحات زیادی دارد که به موقع عرض خواهم کرد

(پیشنهاد : یک پیشنهاد خودمونی در این مورد این مرحله همانطور که ملاحظه میکنید کمی پیچیده به نظر میرسه برای خلاصی از این مرحله بهتره نیوک را مستقیم بر روی هاست خود نصب کنید و فقط فایل ها و دیتا بیس هایی را که تغییر داده اید انتقال دهید )
حالا دیگه خودتون هر طور صلاح دونستید

tabriz-info
25-12-2007, 12:23
بقیه در حال آماده سازی

tabriz-info
06-01-2008, 13:22
اگه کسی نمیخواد نظر بده منم ادامه ندم

Mohsen khan
06-01-2008, 19:46
دوست عزيز
ممنون
لطفا ادامه بديهد تا بعدا مرجعي باشه براي كاربران

tabriz-info
06-01-2008, 21:50
دوست عزيز
ممنون
لطفا ادامه بديهد تا بعدا مرجعي باشه براي كاربران
ممنون محسن خان دلگرمم کردید چشم ادامه میدم

3- نصب مستقیم نیوک روی هاست :

برای نصب نیوک بر روی هاست
اگر هاست شما توانایی آنزیپ کردن فایلها را دارد ( که البته معمولا فایلهای پولی این امکان را دارند )
فایل زیپ شده نیوک رو به روت هاست انتقال دهید
برای این کار بعد از ورود به کنترل پنل هاست بر روی file manager کلیک کنید تا پنجره ای باز شود در این پنجره ok را انتخاب کنید در صفحه جدید و سمت چپ منو را باز کنید ( با کلیک روی + منو باز خواهد شد ) در منوی باز شده روی public-html یا www کلیک کنید تا در قسمت سمت راست صفحه مربوطه باز شود
اگر به ایکونهای بالای صفحه دقت کنید upload را خواهید دید بر روی آن کلیک کنید تا صفحه اپلود باز شود :
در این صفحه یکی از brows ها را کلیک کنید فایل نیوک مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از ok کردن منتظر بمانید تا 100 % اپلود کامل شود

بعد از اینکه 100 % تکمیل شد از پایین صفحه back را انتخاب کنید تا به صفحه روت هاست برگردید
ممکنه همون لحظه فایل اپلود شده در روت نیوک مشاهده نشود اگر اینطور بود اندکی صبر نمائید و یا رفرش کنید تا فایل زیپ نیوک مشاده شود
( اگر با استفاده از نرم افزار های ftp میخواهید اپلود کنید میتونید فایل زیپ را ر سیستم خودتون انزیپ کنید و سپس انتقال دهید )
بعد از مشاهده ی فایل زیپ نیوک بر روت هاست روی آن راست کلیک کنید و گزینه ی extract را انتخاب کنید
با انتخاب مسیر فایل زیپ شده را بر روت هاست انزیپ کنید
( دقت : اگر داخل فولدر دیگری در روت انزیپ کنید در ادرس ایندکس متفاوت خواهد بود مثلا اگر بر روی فولدر mohammad انزیپ کنید برای باز کردن ایندکس این ادری را باید وارد کنید :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
خوب این مرحله به پایان رسید. به مرحله ساخت دیتا بیس میرسیم

tabriz-info
06-01-2008, 21:52
ایجاد پایگاه داده برای نصب نیوک:

به صفحه اول یا اصلی کنترل پنل هاست بروید
روی MySQLDatabase کلیک کنید
در قسمت db نامی برای دیتا بیس خود انتخاب کنید و سپس دکمه Add DB را فشار دهید
( نکته مهم: شما هر نامی که برای دیتا بیس انتخاب کنید user name هاست شما نیز به اول آن اضافه خواهد شد به این صورت :
user_database پس اینرو به عنوان نام دیتا بیس در نظر داشته باشید خیلی مهمه ها )

خوب حالا با استفاده از اینستالر اختصاصی نیوک به راحتی اقدام به نصب نمائید
به این شکل که به آدری
و به ترتیب مراحل رو ادامه میدید فقط اونجایی که فرمی رو باید پرکنید دقت کنید user name va password همونایی هست که برای ورود به کنترل پنل هاست از اونا استفاده میکنید و نام دیتا بیس هم که اون نام انتخابی شما و پیشوندی که اضافه میشه
راهنمای اصلی اینستالر

tabriz-info
07-01-2008, 00:12
فرمی که در قسمت قبل بیان شد به این شکله:
سرور بانک اطلاعاتی بزارید همون لوکال هاست بمونه
نام بانک اطلاعاتی : username_dbname
نام کاربری : نام کاربری ورود به کنترل پنل
کلمه عبور : رمز عبور کنترل پنل
بقیه گزینه ها را تغییر ندهید و به مرحله بعد میروید
برای اینکه با مشکل خاصی مواجه نشید پیشنهاد میکنم از تغییر نام ادمین خود داری کنید
گزینه های مربوط به ثبت مدیر اصلی را پر کنید

خوب بعد از اتمام کار وارد سایت خواهید شد
بعد از ورود به سایت از آدرس
در قسمت بالا پیغام امنیتی را خواهید دید
برای حذف این پیام به داخل روت هاست خود بروید و فولد install را delet کنید
خوب با این کار نصب نیوک به پایان رسیده و شما میتونید با استفاده از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وارد مدیریت سایت خود شوید و تنظیمات لازم را اعمال کنید
در قسمت های بعد به آموزش مدیریت سایت و هاست خواهیم پرداخت

tabriz-info
07-01-2008, 12:42
4- مدیریت کنترل پنل هاست یا همون CPanel:

چون در عنوان بندی اولیه در قسمت اول مدریت کنترل پنل هاست رو جلو تر از مدیریت سایت آوردم پس به ترتیب میریم

خوب با نام خدا شروع میکنیم

برای ورود به کنترل پنل هاست

در آدرس بار مرورگرتون بنویسید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که siteshoma همون ادرس سایتتون و xxx پسوند مثلا com ir org net ....
(با این روش نیز میتونید وارد کنترل پنل هاستتون بشید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در برخی هاستها )

خوب جعبه ای باز میشه که از شما user name و password میخواد ممکنه هاست شما چند تا یوزر داشته باشه و شما باید یوزر خودتون رو وارد کنید بعد از وارد کردن این اطلاعات منتظر بمانید تا صفحه اول کنترل پنل هاستتون باز بشه

ایکونهایی که در صفحه اول شاهده میکنید هر کدام را مختصر توضیح میدم
قسمت سمت چپ هم مشخصانی رو از هاست در اختیارتون قرار میده

1-ایکون Mail : (mail manager Main menu )

2-web mail : از این قسمت میتونید میل باکس هاستتون رو از طریق یکی از برنامه های خود هاست مشاهده کنید چیزی شبیه به میل باکس یاهو یا جیمیل

Add/Remove Accounts : Mail Account Maintenance
با انتخاب Add Account میتونید یک اکانت میل بسازید البته اگر محدودیتی برای این کار نداشته باشید یعنی ظرفیتتون تموم نشده باشه
که در مشخصات در خواستی ایمیل رمز عبور و میزان فضای اختصاصی رو وارد میکنید و create میکنید
با ایجاد این اکانت در صفحه اصلی میل و مقابل آن این گزینه ها را مشاهده خواهید نمود
delete , read web mail , change quota , outlook auto config که وضایف هرکدام مشخصه اگه واضح نیست بفرمائید توضیح میدم

Default Address : این گزینه به شما این امکان را میدهد که هر ایمیل در اکانت شما به میل پیش فرض انتخابی شما ارسال شود

Email Filtering : برای block کردن ایمیلهای spam :

Forwards : Forwarding maintenance
با این گزینه میتوانید تمام ایمیلهای را که به شما ارسال میشود را به میل دیگرتان ارسال کنید در اصطلاح فوروارد کنید مثلا به میلتون تو جیمیل

Mailing List : ابزاری برای ایجاد ارتباط میان اعضای یک گروه که از نظر جغرافیای در سراسر دنیا پراکنده اند

Spam Assassin : یک ----- بر روی mail server برای شناخت spam

Auto Responders : پاسخ خودکار به ایمیلهایی که به ایمیل خاص میرسد

Modify Mail Exchanger : مدیریت میل سرور میل شما مثلا برای تغییر سرور میل

3- change password : برای تغییر رمز عبور کنترل پنل Cpanel

4- Ftp Manager :
Ftp Accounts : که در این قسمت ftp های موجود در هاست شما را نشان میدهد
که میتونید ftp جدیدی نیز اضافه کنید که با این کار فولدری در root هاست شما ایجاد میشود که کاربران میتوانند فایلی را در آن اپلود و یا داونلود کنند
سریقه اضافه کردن به این شکله که شما بعد از ورود به صفحه Add FTP Accounts در قسمت login نام اکانت و در قسمت password رمز عبور این اکانت و در قسمت Directory نام مسیر دلخواه جهت دسترسی create کنید

Anonymous ftp controls : به هر فرد اجازه دسترسی به فولدر public_ftp را میدهد

4- disk usage : از این قسمت میتونید کلیه فولدر های موجود در root به همراه مسیر آنها و یزان فضای اشغال شده مشاهده کنید

خوب تا اینجا در مورد هر کدام از قسمت ها توضیح مفصل خواستیذ بفرمائید اینارو کم گفتم تا زودتر برسیم به اصل مطلب
هر قسمت امکانات و جزئیات بیشتری داره که به راحتی با مشاهده میتونید به عملکرد اونا برسید

larneg
18-01-2008, 22:59
با تشکر از زحمات شما

یک سوال داشتم و اون هم اینکه

حداقل جا برای نصب این نرم افزار چقدره؟

منظورم اینه که حداقل چقدر هاست باید بخرم ؟

دوم اینکه میشه چند تا نیوک رو روی هاستم نصب کنم ؟

سوم اینکه وقتی میخوام هاستی رابخرم میگه که چند مگ دیتابیس می خواهی ؟ چقدر بنویسم برای خرید ؟

با تشکر فراولن از شما:11:

tabriz-info
18-01-2008, 23:45
با تشکر از زحمات شما

یک سوال داشتم و اون هم اینکه

حداقل جا برای نصب این نرم افزار چقدره؟

منظورم اینه که حداقل چقدر هاست باید بخرم ؟

دوم اینکه میشه چند تا نیوک رو روی هاستم نصب کنم ؟

سوم اینکه وقتی میخوام هاستی رابخرم میگه که چند مگ دیتابیس می خواهی ؟ چقدر بنویسم برای خرید ؟

با تشکر فراولن از شما:11:

خواهش میکنم انشالله کامل میشه به زودی

اگر میخواهید انجمن داشته باشید و امیدوارید روزی پستهای انجمنتون زیاد بشه 100 مگا بایت در نظر بگیرید
یعنی من تو 100 مگا 2 تا نیوک استفاده کردم
ولی حداقل 100 رو داشته باشید تا بعدا با مشکل مواجه نشید

سوال دوم و سوم شما یک جواب داره یعنی شما هرچقدر تعداد دیتا بیس داشته باشید میتونید به همون اندازه نیوک نصب کنید در ضمن نمیگن چند مگ دیتابیس میگن مثلا پشتیبانی از 3 دیتا بیس
امیدوارم جوابتونو گرفته باشید اگر متوجه نشدید بفرمائید بیشتر توضیح میدم

larneg
19-01-2008, 00:20
نه

توجه کنید

من وقتی میخوام از سایتی مثل رادکام.آی آر هاست بخرم

به من میگه که دیتابیس هم میخوایی ؟
اگه بگی بله

میگه چند مگ باشه؟

و حد اقلش رو 3 مگ زده که شما میتونی زیادش هم کنی ؟

منظور من اینه

و چطور میشه بیش از یکی پایگاه داده روی یک هاست داشت

و به نظرتون من اگه بخوام بیش از یکی نیوک نصب کنم

به نظرتون ساب دومین درست کنم یا اینکه ادمه دار باشه مثلا mysite.com/site2

larneg
19-01-2008, 00:27
شما به این آدرس برو و تیک پایگاه داده رو بزن

tabriz-info
19-01-2008, 00:28
نه

توجه کنید

من وقتی میخوام از سایتی مثل رادکام.آی آر هاست بخرم

به من میگه که دیتابیس هم میخوایی ؟
اگه بگی بله

میگه چند مگ باشه؟

و حد اقلش رو 3 مگ زده که شما میتونی زیادش هم کنی ؟

منظور من اینه

و چطور میشه بیش از یکی پایگاه داده روی یک هاست داشت

اولا شما اون سایت رو به حروف لاتین بنویس من یه نگاه بندازم
دوما شاید منظروش همون تعداد باشه که مثلا 3 مگ یعنی 3 تا sql server نمیدونم والا ادریشو بده نگاه کنم
منظورتونو متوجه شدم هر چی تعداد پایگاه داده داشته باشید به همون اندازه میتونید نیوک نصب کنید

tabriz-info
19-01-2008, 00:35
شما به این آدرس برو و تیک پایگاه داده رو بزن

الان نگاه میکنم چند لحظه منتظر باش لطفا

larneg
19-01-2008, 00:37
لطفا این سوال بنده رو هم جواب بدید

خیلی ممنون

ببخشید چپ و راست سوال میکنم:10:

tabriz-info
19-01-2008, 00:49
لطفا این سوال بنده رو هم جواب بدید

خیلی ممنون

ببخشید چپ و راست سوال میکنم:10:

خوب اول اینو پاسخ بدم بعد قبلی
اینکه به صورت سابدامین باشه یا نه بستگی داره
اولا که هاستت اگر سابدامینش نامحدوده بهتره ساب دامین باشه
اگر نه مهم نیست چون به هر حال شما از داخل سایت لینک خواهی داد و زیاد فرقی نمیکنه ساب باشه یا نه بیشتر میشه گفت سلیقه ایه ولی انقدر اهمیت نداره که بخوایید روش هزینه ای بدید

دوما من اون سایت رو چک کردم نمیدونم cpanel داره یا نه
به این سوالت بهتره کلی پاسخ بدم

ببین دیتابیس فضایی رو به هر حال رو هاستت اشغال خواهد کرد پس فضای دیتا بیس جدا از هاست نیست
حالا این سایت اینطری سوال کرده شاید تعداد دیتابیسش نامحدوده یعنی هرچقدر بخواهی میتونی باز کنی و مهم فضاشه
ولی بهتره قبل از اینکه تو این سایت ثبت کنی یه جستجویی بکنی
برای اینکه بیشتر متوجه منظورم بشی یه نگاه به این سایت بنداز

نمیخوام تبلیغ بشه میخوام نگاه کنی مقایسه کنی هاستهای دیگه رو هم بگردی

اینم سایت تقریبا اصل مطلب

Mohsen khan
22-01-2008, 07:26
سلام
من یه پیش نهاد برای این دوستمون دارم
بهتره هاستتون را از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخرید که حتی پلن اول آن هم پهنای باند نامحدود داره در مورد دیتابیس هم می تونید به مشخصات پلن ها برید که مشخصات پلن ها را به طور کامل تو یه صفحه قرار داده.
( البته من نمی خواستم تبلیغ کنم ولی این سایت را یه دوست که در حد استاد من بود معرفی کرد ؛ من که ازش راضیم . )
دوست عزيز
از پاسختون ممنون
ولي تبليغ به هر نحوي ،‌طبق قوانين ممنوع هست.

aquaquest
22-01-2008, 23:24
سلام
یه مشکلی برای من پیش اومده
من داشتم فایل های نیوک را آپلود می کردم که آی اس پی من را دیسکانکت کرد و نیمی از فایل فشرده به هاستم منتقل شد که هر چه گشتم نتوانستم آنها را جایی بیابم در حالی که در کنترل پنل من آن مقدار فضای پر شده را نشان می داد ؛ به همین دلیل من پوشه ی www را یکبار پاک کردم و خودم آنرا ایجاد کردم ولی الان وقتی فایل ها را آپلود کرده و اکسترکت می کنم هر آدرسی ازسایتم که در مرورگر تایپ می کنم ، پیغام
The webpage cannot be found

ظاهر می شود ، به نظر شما باید چکار کنم ؟

Mohsen khan
23-01-2008, 06:46
با مدير هاستتون تماس بگيريد

tabriz-info
23-01-2008, 10:39
سلام
یه مشکلی برای من پیش اومده
من داشتم فایل های نیوک را آپلود می کردم که آی اس پی من را دیسکانکت کرد و نیمی از فایل فشرده به هاستم منتقل شد که هر چه گشتم نتوانستم آنها را جایی بیابم در حالی که در کنترل پنل من آن مقدار فضای پر شده را نشان می داد ؛ به همین دلیل من پوشه ی www را یکبار پاک کردم و خودم آنرا ایجاد کردم ولی الان وقتی فایل ها را آپلود کرده و اکسترکت می کنم هر آدرسی ازسایتم که در مرورگر تایپ می کنم ، پیغام
The webpage cannot be found

ظاهر می شود ، به نظر شما باید چکار کنم ؟

تاوقتی 100 % رو تو قسمت اپلود ندیدی مطمئن نباش که فایلها انتقال یافته این از من داشته باش همیشه

aquaquest
24-01-2008, 14:04
خیلی ممنون
به مدیر هاستم ای میل زدم هاستم را ریست کرد .

tabriz-info
22-02-2008, 19:26
خوب دوستان فعالیت این تاپیک رو از فردا دوباره از سر میگیرم با عناوین جدید تر امیدوارم براتون مفید باشه

Saeed-Totti
23-02-2008, 21:06
ممنون حتما ادامه بده

ostadonline
26-02-2008, 17:49
سلام.
آموزشتون در باره Cpanel بود. آیا میشه نیوک رو بر روی Plesk هم نصب کرد. در ضمن هاستم روی سرور ویندوز است. آیا این مساله اهمیتی داره یا نه؟
مرسی...

tabriz-info
26-02-2008, 19:02
در مورد سرور هاست مهم نیست لینوکس یا ویندوز میشه نصب کرد
رو plesk هم میشه نصب کرد ولی یه کم فرق داره

bahal20
28-02-2008, 00:45
خوب دوستان فعالیت این تاپیک رو از فردا دوباره از سر میگیرم با عناوین جدید تر امیدوارم براتون مفید باشه

سلام آقا محمد خسته نباشيد
واقعا كامل و جامع بود
الان من كار رو تموم كردم و ناك با موفقيت نصب شد
حالا يه چيزي مي خوام كه مراحل بدي از قبيل گذاشتن قالب و اضافه كردن متن و كلا نحوه مديريت كردنش رو آموزش داده باشه.
با تشكر

tabriz-info
28-02-2008, 11:55
چشم عزیزم حتما از امروز بعد از ظهر شروع میکنم ادامه بدم

bahal20
28-02-2008, 13:16
ممنون عزيز
من مرتب به اين تاپيك سر مي زنم ومنتظرم
چند تا سوال برام پيش اومده
يكي در مورد عوض كردن قالب هست
يكي در مورد چگونگي عوض كردن اسم پيش فرض سايت كه"نيوك 8.1"هست و من مي خوام به سايت اسم بدم
يكي ديگش هم اينه كه مي خوام آدرس ايميلي كه براي سايت درست كردم زير سايت نمايش داده بشه
فعلا همين ها
منتظرم آقا محمد عزيز

ostadonline
28-02-2008, 14:16
باز هم سلام.
من بعد از آپلود کامل برو روی هاستم و رفتن به آدرس نصب با پیغام زیر مواجه شدم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!

tabriz-info
28-02-2008, 16:59
ممنون عزيز
من مرتب به اين تاپيك سر مي زنم ومنتظرم
چند تا سوال برام پيش اومده
يكي در مورد عوض كردن قالب هست
يكي در مورد چگونگي عوض كردن اسم پيش فرض سايت كه"نيوك 8.1"هست و من مي خوام به سايت اسم بدم
يكي ديگش هم اينه كه مي خوام آدرس ايميلي كه براي سايت درست كردم زير سايت نمايش داده بشه
فعلا همين ها
منتظرم آقا محمد عزيز

منظورت عوض کردن قالبهای خودش هست یا میخوای قالب جدید اضافه کنی؟

باید بری به قسمت تنظیمات سیستم

توضیحات بیشتر رو شروع میکنم تو قسمت مدیریت نیوک

tabriz-info
28-02-2008, 17:07
باز هم سلام.
من بعد از آپلود کامل برو روی هاستم و رفتن به آدرس نصب با پیغام زیر مواجه شدم. به نظر شما مشکل از کجاست؟
FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!

اولا بگید هاست شما چی هست احتمال میدم ویندوز هست که این مشکل رو داره

شما اول یه نگاه به هاستت بنداز یه فایلی رو پیدا کن با پسوند htaccess بعد اونو باز کن

این رو توش بنویس و save کن

اگه تونستی پیدا کنی و مشکلت حل شد که شد اگه نشد باید به صورت دستی نصب کن بدون استفاده از اینستالر
یعنی همه چی رو پاک کن از اول مثل پست بعدی شروع کن به نصب

tabriz-info
28-02-2008, 17:11
روش نصب دستی نیوک بر روی هاست

شما اول باید یک دیتا بیس ایجاد کنید روش ایجاد قبلا توضیح داده شده اما بدون ایمپورت سپس:

1- ابتدا وارد محيط phpmyadmin سايت حود شويد و بانك اطلاعاتي كه از قبل ايجاد كرده ايد را از ليست سمت چپ انتخاب نماييد :

2- سپس از فريم سمت راست گزينه Sql را انتخاب نماييد (از گزينه Import هم ميتوانيد استفاده كنيد :

3- در اين محيط شما بايد فايل مربوط به جداول بانك اطلاعاتي را انتخاب نماپيد كه در آدرس Install/includes/version با نام nuke.sql وجود دارد و در نهايت گزينه GO را بزنيد تا جداول ايمپورت شود
دقت نماييد ر حتما Character set of the file را به Latin1 تغيير دهيد

4- پس از ايمپورت اطلاعات و نمايش ليست جداول در فريم سمت چپ :

5 - فايل Config.php را در يك اديتور مناسب باز نماييد و شما بايد سه مقدار مقابل موراد زير را وارد نماييد

dbuname : نام كاربري بانك اطلاعاتي شماست
dbpass : كلمه عبوري است كه براي نام كاربري تعريف كرده ايد
dbname : نام بامنك اطلاعاتي مخصوص نيوك شماست
در نهايت فايل كانفيگ را ذخيره نماي

tabriz-info
28-02-2008, 18:18
یکی از دوستان مشکلی داشتن که صفحات html باز نمیشد

این برای اینه که فایل .htaccess قبلا وجود داشته و فایل مربوط به نیوک .htaccess کپی نشده

شما سریعا یا فایل .htaccess رو پاک کنید و از داخل فولدر زیپ شده ی نیوک دوباره اپلود کنید
یا اینکه محتویاتشو به جای محتویات اون کپی کنید مشکلتون حل میشه

نکته 1: اگر مشکل رفع نشد چک کنید که شاخه : GoogleTap نیز بصورت کامل آپلود شده باشد
نكته 2 : در برخي از سرور ها فايل htaccess رو نميتونيد جايگزين يا حذف كنيد اگر به اين مشكل برخورديد اين فايل رو يا از طريق فايل منيجر كنترل پنل باز و ويرايش كنيد يا اينكه به FTP وصل بشيد و فايل htaccess رو باز كنيد (edit) كنيد . كاري كه بايد انجام بديد اينه كه محتويات htaccess نيوك رو كلا انتخاب كنيد و كپي بگيريد و در فايل htaccess روي سايت قرار بديد در اصل يك copy و past محسوب ميشه.

tabriz-info
28-02-2008, 18:38
ادامه مدیریت کنترل پنل هاست CPanel

backup : این قسمت به شما امکان دانلود روزانه فایلهای پشتیبان رو میده
یا اینکه میتونید یک دیتا بیس مشخص رو دانلود کنید
اگر خدای نکرده ایرادی تو سییتم یا هاستتون پیدا میشه میتونید با ساتفاده از این فایلها برگردونید
اگر میخواهید متععد پشتیبان گیری کنید که البته این به هاست شما بستگی داره
سعی کنید تو جاهای مختلف کپی کنید

نحوه پشتیبان گیری: در سمت چپ صفحه backup

download a sql database , download alias / filter backup رو میبینید
بسته به نیازتون دانلود کنید
برای برگرداندن فایلهای پشتیبان از browse استفاده نمائید

tabriz-info
28-02-2008, 18:57
Error pages
صفحات خطا :

هنگامی که کاربران اینترنت با یکی از خطا ها روبرو شوند کار میکنند
لازم به تغییر این صفحات نیست چون معمولا به نفع سایت عمل میکنند

اگر خواستید تغییر بدید نباید سایز صفحه کمتر از 10 کیلو بایت باشه که کار نمیکنه البته تو اینترنت اکسپلورر

برای ایجاد تغییر به صفحه customs error pages روی دکمه مربوط به یک خطای دلخواه کلیک کنید
وارد کد html مربوط به صفحه خواهید شد
در ضمن میتوانید از دکمه های موجود در بالای صفحه برای درج متغیرها به کد مربوطه استفاده کنید

دکمه save را فشار دهید

ostadonline
28-02-2008, 19:15
سلام به همه.
tabriz-info جان واقعا از صمیم قلب ازتون متشکرم. خیلی خیلی ممنون. به حمد الله نصب با موفقیت تمام شد و من به پنل مدیریتی هم وارد شدم.
فقط یک مساله ای هست و اونم اینه که ادرس نیوک من چیزی شبیه اینه:

چی کا کنم که به صفحه اصلی منتقل بشه. یعنی کاربر با رفتن به آدرس اصلی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بتونه وارد نیوک بشه. امیدوارم تونسته باشم منظروم رو برسونم.
باز هم ممنون و متشکرم...

tabriz-info
28-02-2008, 19:22
Subdomains:

روشی برای ایجاد account های مجزا در account اصلی شماست
به عنوان مثال اگر به ادرس همین سایت نگاه کنید forum.p30world.com اینو متوجه میشید که forum به عنوان ساب دامینی تعریف شده اگر نمیشد به این صورت نشان میداد p30world.com/forum
یک subdomain عملا در سطح public_http مربوط به account شما که دایرکتوری cgi-bin خودش را دارا است قرار میگیرد

برای مثال subdomain گفته شده در بالا یک فولدر به نام subdomain در زیر فولدر cgi-bin ایجاد میکند

برای ایجاد مراحل زیر را دنبال کنید :
وارد صفحه subdmain maintenance شوید
در صورتی که قبلا زیر دامنه subdomain به domain خود اضافه کرده باشید در بالای صفحه لیستی از subdomain هایی که ایجاد کردید نشان داده خواهد شد
برای اضافه نمودن subdomain جدید میتوانید در فیلد خالی نام subdomain را که مایلید اضافه شود تایپ کنید
ممکن است شما بخواهید این subdomain جدید را به domain اصلی خود یا یکی از subdomain هایی که قبلا اضافه کرده بودید اضافه نمائید برای این کار یکی از domain ها را انتخاب نمائید
و دکمه add را فشار دهید
دکمه های دیگر این استفاده را دارند :
تنظیم redirection برای هر یک از subdomain های انتخابی
حذف redirection مربوط به یک subdomain انتخابی
حذف یک subdomain انتخابی

tabriz-info
28-02-2008, 19:33
ممنون محسن خان دلگرمم کردید چشم ادامه میدم

3- نصب مستقیم نیوک روی هاست :

برای نصب نیوک بر روی هاست
اگر هاست شما توانایی آنزیپ کردن فایلها را دارد ( که البته معمولا فایلهای پولی این امکان را دارند )
فایل زیپ شده نیوک رو به روت هاست انتقال دهید
برای این کار بعد از ورود به کنترل پنل هاست بر روی file manager کلیک کنید تا پنجره ای باز شود در این پنجره ok را انتخاب کنید در صفحه جدید و سمت چپ منو را باز کنید ( با کلیک روی + منو باز خواهد شد ) در منوی باز شده روی public-html یا www کلیک کنید تا در قسمت سمت راست صفحه مربوطه باز شود
اگر به ایکونهای بالای صفحه دقت کنید upload را خواهید دید بر روی آن کلیک کنید تا صفحه اپلود باز شود :
در این صفحه یکی از brows ها را کلیک کنید فایل نیوک مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از ok کردن منتظر بمانید تا 100 % اپلود کامل شود

بعد از اینکه 100 % تکمیل شد از پایین صفحه back را انتخاب کنید تا به صفحه روت هاست برگردید
ممکنه همون لحظه فایل اپلود شده در روت نیوک مشاهده نشود اگر اینطور بود اندکی صبر نمائید و یا رفرش کنید تا فایل زیپ نیوک مشاده شود
( اگر با استفاده از نرم افزار های ftp میخواهید اپلود کنید میتونید فایل زیپ را ر سیستم خودتون انزیپ کنید و سپس انتقال دهید )
بعد از مشاهده ی فایل زیپ نیوک بر روت هاست روی آن راست کلیک کنید و گزینه ی extract را انتخاب کنید
با انتخاب مسیر فایل زیپ شده را بر روت هاست انزیپ کنید
( دقت : اگر داخل فولدر دیگری در روت انزیپ کنید در ادرس ایندکس متفاوت خواهد بود مثلا اگر بر روی فولدر mohammad انزیپ کنید برای باز کردن ایندکس این ادری را باید وارد کنید :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
خوب این مرحله به پایان رسید. به مرحله ساخت دیتا بیس میرسیم

سلام به همه.
tabriz-info جان واقعا از صمیم قلب ازتون متشکرم. خیلی خیلی ممنون. به حمد الله نصب با موفقیت تمام شد و من به پنل مدیریتی هم وارد شدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بتونه وارد نیوک بشه. امیدوارم تونسته باشم منظروم رو برسونم.
باز هم ممنون و متشکرم...

میبینید که به سوال شما کامل پاسخ داده شده در صفحه اول تاپیک پست اخر
قرمز کردم رنگشو

tabriz-info
28-02-2008, 19:34
سلام به همه.

باز هم ممنون و متشکرم...

در پست قبلی توضیح کامل داده شد
فقط اگه میخواهید این مشکلتون حل بشه محتویات کامل فولدر nuke رو از داخلش بیارید بیرون که مستقیم روی root باشه

ostadonline
28-02-2008, 20:04
در پست قبلی توضیح کامل داده شد
فقط اگه میخواهید این مشکلتون حل بشه محتویات کامل فولدر nuke رو از داخلش بیارید بیرون که مستقیم روی root باشه

اون وقت نباید دوباره نیوک رو نصب کنم؟

tabriz-info
28-02-2008, 20:08
نه لازم نیست دوباره نصب کنی خودش میشناسه

اما برای اینکه مطمئن و راحت باشی پاک کن از اول نصب کن اینطوری راحت تره تا اینکه بیای یکی یکی کپی کنی

پیشنهاد من اینه که پاک کنی از اول نصب کنی حالا هر جور خودت صلاح میدونی

bahal20
28-02-2008, 20:39
آقا محمد يه سوال
اين لوگو رو كه ميگه بايد توي شاخه ايميج باشه كجا بايد آپلود كنم
اگر توي سي پنل و فايل مننجر آپ نكنم مشكلي پيش مياد!؟
من يه لوگو توي پرشين گيگ آپلود دارم اگر لينكش رو بدم كافي نيست!؟

tabriz-info
28-02-2008, 20:43
لوگو رو میتونی از توی قسمت مدیریت سایت اپلود کنی

آخه وقتی خودت هاست داری پرشین گیگ به چه دردی میخوره

چند ثانیه طول میکشه لوگو رو از پرشین گیگ دانلود کن رو سیستم و از اونجا به هاست منتقل کن

البته منظور من از قسمت لوگو اونی هست که در قسمت سمت چپ پایین نشون میده
اگه منظورت اون بالایی باه یه کم فرق میکنه

bahal20
28-02-2008, 21:12
آقا محمد ممنون از جوابت
ولي من مي خواستم ببينم توي كدوم پوشه بايد عكس رو آپ كنم
در سي پنل و فايل مننجر از پوشه www در قسمت images بايد آپ كنم؟
پوشه رو درست پيدا كردم؟

imanbad
28-02-2008, 21:39
سلام دوستان!!. امیدوارم حالتون خوب باشه .شاید این سوال جاش اینجا نیست اما خواهش میکنم جوب بدید!!من یه مشکل داشتم میخواستم شما میتونید کمکم کنید:41:. من از دیروز یه مشکلی واسم پیش اومده !! وقتی میخوام مطلب ارسال کنم نمیتونم اون رو وسط چین کنم یا رنگش رو عوض کنم!!حتی نمیتونم عکس بزارم!!! میخواستم بدونم چی کار کنم درست شه دوست ندارم دوباره نوک به نصبم چون کله تنظیماتش به هم میخوره بازم خواهش میکنم کمکم کنید!!:40::11:
اگه بخوام نوک رو دوباره نصب کنم کلیه بلوک ها و تنظیمات بهم میخوره؟ اگه میخوره راهی هست که این اتاق نیوفته؟ممنون میشم اگه جوابمو بدید!

veria
29-02-2008, 01:13
سلام
یه نگاهی به سایت من بندازید:

چرا اینجوری شده؟
من تمام مراحل رو درست انجام میدم
به شکل لوکال درسته اما وقتی روی سرور نصب میشه اینجوری نشون میده
خواهشا سریع کمکم کنید.
باید امشب تمومش میکردم :cry:

tabriz-info
29-02-2008, 08:05
آقا محمد ممنون از جوابت
ولي من مي خواستم ببينم توي كدوم پوشه بايد عكس رو آپ كنم
در سي پنل و فايل مننجر از پوشه www در قسمت images بايد آپ كنم؟
پوشه رو درست پيدا كردم؟

صادق جان اگر منظورت لوگوی قسمت لینک به ما هست باید داخل \images\links اپلود کنید

tabriz-info
29-02-2008, 08:08
سلام دوستان!!. امیدوارم حالتون خوب باشه .شاید این سوال جاش اینجا نیست اما خواهش میکنم جوب بدید!!من یه مشکل داشتم میخواستم شما میتونید کمکم کنید:41:. من از دیروز یه مشکلی واسم پیش اومده !! وقتی میخوام مطلب ارسال کنم نمیتونم اون رو وسط چین کنم یا رنگش رو عوض کنم!!حتی نمیتونم عکس بزارم!!! میخواستم بدونم چی کار کنم درست شه دوست ندارم دوباره نوک به نصبم چون کله تنظیماتش به هم میخوره بازم خواهش میکنم کمکم کنید!!:40::11:
اگه بخوام نوک رو دوباره نصب کنم کلیه بلوک ها و تنظیمات بهم میخوره؟ اگه میخوره راهی هست که این اتاق نیوفته؟ممنون میشم اگه جوابمو بدید!

خوب شما میفرمائید از دیروز این مشکل براتون پیش اومده ؟
پس دلیلش نمیتونه ربطی به تنظیمات نیوک و یا نصب مجدد آن داشته باشه

شما بفرمائید از چه مرورگری استفاده میکنید ؟
از کدام ورژن نیوک استفاده میکنید ؟
در ضمن شما اگر در محیط عادی ادیتور نمیتونم متن رو ویرایش کنید میتونید از # یا <html> آن استفاده کنید و متنتان را به دلخواه وارد نمائید

tabriz-info
29-02-2008, 08:12
سلام
یه نگاهی به سایت من بندازید:

چرا اینجوری شده؟
من تمام مراحل رو درست انجام میدم
به شکل لوکال درسته اما وقتی روی سرور نصب میشه اینجوری نشون میده
خواهشا سریع کمکم کنید.
باید امشب تمومش میکردم :cry:

Wo0o0o0o0W My God

شما از کدام ورژن نیوک استفاده کردید ؟

حدس میزنم از روی سی دی مربوط به نسل جوان

آقا جون من تو پستهای اول این تاپیک ورژن آخر رو برای دانلود قرار دادم از اون استفاده کنید

در ضمن فر میکنیم این آموزشی که من تو این تاپیک دادم مناسب تر از سی دی های قدیمی نسل جوان باشه
چون اینجا همه چی بروز هست و تمام مسایل در نظر گرفته شده
شما نفرمودید تو کدوم قسمتش مشکل دارید؟

ostadonline
29-02-2008, 10:36
باز هم سلام.
من یک مشکل کوچکی دارم. لینکهای سمت راست سایت (به عنوان مثال دانلود، انجمن و ...) به جای این که یه چیزی شبیه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید باشه ، به این صورته:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید . و هرچی هم روی لینک دومی کلیک کنی میگه این صفحه وجود نداره. مشکل از کجاست؟ چون بعضی لینکها درستند ولی بعضی نه؟
ورژن مصرفی هم 8.1 هستش.
در ضمن پیرو مشکل قبلی هم، نیوک رو پاک و از اول نصب کردم.
مرسی...

tabriz-info
29-02-2008, 10:57
MySQL Database:

SQL مخفف structured Query Language به معنای زبان پرس و جوی ساختیافته است .
SQL یک استاندارد بین المللی برای پرس و جو و بازیابی اطلاعات از پایگاه های داده به شمار میرود
mySQL اساسا یک سرور SQL است که به تقاضاهای داده شده برای اطلاعاتی که به زبان SQL نوشته شده اند پاسخ میدهد
شما میتوانید به وسیله زبان های برنامه سازی مختلف از جمله php که رایج ترین آنهاست با mySQL ارتباط برقرار کنید
mySQL یک نرم افزار با کد باز open source و رایگان است
برای ایجاد پایگاه داده های mySQL مراحل زیر را دنبال کنید :
با کلیک روی ایکون MySQL Database وارد صفحه MySQL Account maintenance شوید
نام پایگاه داده خود را در مقابل db بنویسید و add db را فشار دهید
این را یک بار ذکر کرده بودم ولی به دلیل اهمیت آن لازم میدانم دوباره تذکر دهم
اگر شما دیتابیسی با نام your_database_name ایجاد کنید به طور خودکار نام کاربری شما را به اول آن اضافه خواهد کرد و به user_your_database_name تبدیل خواهد شد

برای اینکه بتوانیم با پایگاه های داده ایجاد شده کار کنیم باید برای آن یک کاربر نیز ایجاد کنیم
البته بعد از ایجاد این کاربر باید اجازه های لازم و به اصطلاح grant های لازم به کاربر داده شود تا بتواند به پایگاه داده دسترسی داشته باشد
برای این کار بعد از وارد کردن نام کاربر و رمز عبور و فشار دادن دکمه Add user نام کاربری به اول پایگاه داده اضافه خواهد شد
برای داد grant به یک کاربر در قسمت add user to db
نام دیتابیس و نام کاربری را انتخاب و کلیک میکنیم بر روی add user to db

برای اضافه کردن host access :
شما میتوانید به وب سرورهای خارجی external اجازه دسترسی به پایگاه داده mySQL را بدهید
این کاررا میتوان با اضافه نمودن نام domain مورد نظر که میخواهید به پایگاه های داده موجود به وب سایت شما دسترسی داشته باشد به لیست میزبان host انجام دهید
به طور پیش فرض یک میزبان به نام localhost که همان وب سایت شماست در لیست قرار دارد

برای اضافه کردن دسترسی یک میزبان به پایگاه داده شما کافی است نام domain مورد نظر یا شماره ip آن میزبان را در فیلد هاست وارد نمائید

حذف یک پایگاه داده :
اگر میخواهید یک پایگاه ادده را حذف کنید و در صورتی که بخواهید اطلاعات از بین نرود ابتندا یک کپی از پایگاه داده را ذخیره کنید
حذف پایگاه داده کاربر را حذف نمیکند ولی در عین حال کلیه اجازه دسترسی کاربران را برای دسترسی به این پایگاه داده حذف خواهد کرد
برای حذف دیتا بیس کافی است رویdelete کلیک کنید
برای حذف یک کاربر نیز میتوانید روی delete مقابل آن کلیک کنید

نحوه مدیریت پایگاه های داده mySQL : کنترل پنل یا cpanel دارای ابزاری برای مدیریت پایگاه های داده مبتنی بر وب mySQL به نام phpMyAdmin است این ابزار امکان مدیریت همه جانبه پایگاه های داده موجود را به شما میدهد

tabriz-info
29-02-2008, 11:02
باز هم سلام.
من یک مشکل کوچکی دارم. لینکهای سمت راست سایت (به عنوان مثال دانلود، انجمن و ...) به جای این که یه چیزی شبیه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید باشه ، به این صورته:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید . و هرچی هم روی لینک دومی کلیک کنی میگه این صفحه وجود نداره. مشکل از کجاست؟ چون بعضی لینکها درستند ولی بعضی نه؟
ورژن مصرفی هم 8.1 هستش.
در ضمن پیرو مشکل قبلی هم، نیوک رو پاک و از اول نصب کردم.
مرسی...

باز هم میبینید که در پستهای قبلی به مشکل شما پاسخ داده شده

این برای اینه که فایل .htaccess قبلا وجود داشته و فایل مربوط به نیوک .htaccess کپی نشده

شما سریعا یا فایل .htaccess رو پاک کنید و از داخل فولدر زیپ شده ی نیوک دوباره اپلود کنید

نکته 1: اگر مشکل رفع نشد چک کنید که شاخه : GoogleTap نیز بصورت کامل آپلود شده باشد
نكته 2 : در برخي از سرور ها فايل htaccess رو نميتونيد جايگزين يا حذف كنيد اگر به اين مشكل برخورديد اين فايل رو يا از طريق فايل منيجر كنترل پنل باز و ويرايش كنيد يا اينكه به FTP وصل بشيد و فايل htaccess رو باز كنيد (edit) كنيد . كاري كه بايد انجام بديد اينه كه محتويات htaccess نيوك رو كلا انتخاب كنيد و كپي بگيريد و در فايل htaccess روي سايت قرار بديد در اصل يك copy و past محسوب ميشه.

این رو هم اضافه کنم که فایل htaccess پسونده ها نه اسم فایل که تو شاخه اصلی که root باشه موجود هست

چون شما قبلا نیوک رو نصب کردید این مشکل وجود داره پیشنهاد میکنم پاکش کنید و این فایل رو از هاردتون دوباره اپلود کنید

tabriz-info
29-02-2008, 11:24
Redirects:

این بخش به شما امکان میدهد تا ترافیک اینترنتی را از یک صفحه به صفحه دیگر راهنمائی کنید
این کار معمولا زمانی صورت می پذیرد که یک صفحه وب به مکان دیگری انتقال یافته باشد
برای ایجاد آن مراحل زیر را دنبال کنید
روی ایکون redirect در صفحه اصلی کلیک کنید
ادرس صفحه وبی که قرار استتغییر یابد وارد کنید
ادرس جدید را در فیلد دوم وارد نمائید
یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید :
temporary : این گزینه به عاملهای ترافیک اینترنت ( جستجو گر ها ) میفهماند که این تغییر ادرس موقتی است
و انها میتوانند در آینده به مکان اصلی و ابتدایی مراجعه نمایند
permanent : این گزینه به عاملهای ترافیک اینترنت می فهماند که در اینده نیز به همین آدرس جدید مراجعه نمایند و ادرس قبلی دیگر هیچ گاه برای این صفحه استفاده نمیشود

روی دکمه add کلیک کنید

برای حذف redirect انرا از لیست drop down انتخاب کنید و remove کنید

به یاد داشته باشید redirect را نمیشه تغییر داد و باید انرا حذف redirect جدید ایجاد نمود

tabriz-info
29-02-2008, 11:33
Frontpage Extensions :

به شما امکان publish کردن وبسایتتان را با استفاده از microsoft frontpage میدهد
این الحاقات میتواند گاه و بیگاه خراب شوند
بنابراین شما باید در مواقع لازم این الحاقات را uninstall یا reinstall نمائید

برای نصب مجدد این مراحل را دنبال کنید :
روی ایکون front page extensions کلیک کنید
روی دکمه reinstall extensions کلیک کنید
برای unistall کردن هم روی دکمه unistall extensions کلیک کنید

tabriz-info
29-02-2008, 11:38
Web/Ftp stats :

اطلاعات گسترده ای را در مورد وبسایتتان به شما ارائه میدهد

از این ابزار برای اطلاع از اینکه کدامیک از صفحات وب شما اغلب مورد بازدید قر ار گرفته است و از کجا مورد رجوع قرار گرفته است استفاده میشود

برای دریافت این اطلاعات میتوانید روی هر یک از لینکهای موجود در صفحه web/ftp stats که بعد از کلیک کردن روی ایکون مربوطه در منوی اصلی کنترل پنل ظاهر میشود اطلاعات مربوط به وبسایت خود را دریافت کنید

tabriz-info
29-02-2008, 11:45
subdomain stats :
برای اطلاع از آمارگیریهایی که CPanel از subdomain های شما گرفته است

Cgi center :
این ناحیه به شما امکان استفاده از بعضی اسکریپتهای Cgi از طریق CPanel را میدهد

Network:
ناحیه شبکه دو عمل را انجام میدهد :
Domain Lookup : به شما امکان میدهد تا اطلاعات مربوط به یک domain مشخص را پیدا کنید
Trace Route به شما امکان تعیین مسیری که سرور شما می پیماید تا به ISP جاری شما برسد را میدهد

tabriz-info
29-02-2008, 11:57
MIME types :
به جستجو گر ها میگویند که الحاقات معین را چگونه مدیریت نمایند اغلب انواع mime به صورت global در سرور قرار میگیرند
برای مثال نوع text/html mime کلیه فایلهای با پسوند html , htm , shtml را در اکثر سرورها یکسان فرض کرده و به جستجو گر شما میگوید که برای این نوع فایلها باید از مترجم html استفاده نماید
شما میتوانید انواع mime جدید را به وبسایت خود ضاافه یا حذف نمائید
که البته global ها قابل تغییر نیستند

برای ایجاد mime در فیلد mime type نوع mime را که میخواهید اضافه شود وارد کنید در بخش extension این نوع را وارد کنید روی add کلیک کنید
برای حذف mime از روی لیست در بخش user defined mime types اطلاعات این نوع را در فیلد های مربوطه نوشته و delete کنید

Apache :
یک سرور HTTP با کد باز است و برای save کردن سایت به کار میرود

tabriz-info
29-02-2008, 12:03
Manage OpenPGP Keys :
openpgp یک ابزار برای ایمن کردن ارتباط online است
CPanel از GnuPG برای رمزنگاری کلید عمومی (public key ) استفاده میکند
با این کار ارتباط کاربران ایمن تر میشود

Hotlink Protection :
Hotlinking به وقتی اطلاق میشود مه دارنده یک وبسایت دیگر به طور مستقیم به یک یا بیش از یکی از تصاویر یا فایلهای مالتی مدیای شما برای صفحه وب خود متصل میشود و به ان link میکند نه تنها این کار دزدی از ابتکار شما است بلکه شما برای پهنای باندی که این فرد استفاده میکن هم مبلغی میپردازید

tabriz-info
29-02-2008, 12:12
Index Manager :

به شما امکنا میدهد تا نحوه نمایش دایرکتوریها در وبسایت خود را کنترل کنید
اگر هیچ فایل index.html در یک دایرکتوری مشخص وجود نداشته باشد محتویات آن دایرکتوری در جستجو گر به نمایش در خواهد آمد
شما میتوانید چهار گزینه متفاوت را برای هر دایرکتوری دلخواه با استفاده از Index Manager برقرار کنید
برای تغییر setting برای یک دایرکتوری :
فولدری را که میخواهید در آن تغییرات ایجاد کنید یافته و روی نام آن کلیک کنید
روی radio button واقع در روبروی گزینه ای که میخواهید برای این فولدر استفاده شود کلیک کنید
دکمه save را فشا دهید

imanbad
29-02-2008, 12:13
خوب شما میفرمائید از دیروز این مشکل براتون پیش اومده ؟
پس دلیلش نمیتونه ربطی به تنظیمات نیوک و یا نصب مجدد آن داشته باشه

شما بفرمائید از چه مرورگری استفاده میکنید ؟
از کدام ورژن نیوک استفاده میکنید ؟
در ضمن شما اگر در محیط عادی ادیتور نمیتونم متن رو ویرایش کنید میتونید از # یا <html> آن استفاده کنید و متنتان را به دلخواه وارد نمائید
من از فایر فاکس استفاده میکنم و nuke 8.1 ممنون جوابم رو دادی:40::11:

tabriz-info
29-02-2008, 12:17
من از فایر فاکس استفاده میکنم و nuke 8.1 ممنون جوابم رو دادی:40::11:

خواهش میکنم امیدوارم مشکلتان حل شده باشد

tabriz-info
29-02-2008, 12:22
IP Deny Manager :
به شما امکان میدهد اندسته از ip هایی را که شما مایل نیستید به سایت شما وارد شوند را block نماید

Cron jobs : به شما امکان خودکار نمودن وظایف تکراری روی سروری را میدهد که از وبسایت شما میزبانی میکند
برای مثال شا میتوانید یک cron job برای کپی کردن خوئکار پایگاه داده mySQL به یک مکان مجزا روی سایتتان ایجاد نمایید

tabriz-info
29-02-2008, 12:50
Chat room:
اسکریپتهایی هستند که به هر تعداد کاربری که login کرده باشد امکان مکالمه انلاین و بلا درنگ با سایر کاربران را میدهد
چند اسکریپت از قبل نصب شده برای ایجاد ctah room ها در کنترل پنل عبارتند از :
entropy chat : یک اسکریپت ساده با ویژگیهای ابتدایی برای چت
melange chat system : یک اسکریپت جاوا برای چت با ویژگیهای پیشرفته
phpmychat : ترکیبی است از php , MySQL با تعدادی ویژگی

PHPMyChat : یک اسکریپت php برای chat room که از پایگاه های داده mySql برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکند

tabriz-info
29-02-2008, 13:07
Agora shoping Cart :
یک سبد خرید با ویژگیهای کامل است که میتواند با ی کلیک روی دکمه نصب شود که به صورت کد باز است

SSH/Telnet shell access :
باید بدانید SSH مخفف Secure shell هست این ابزار ارتباط کدگذاری روی اینترنت با web server ای که سایت شما در آن قرار دارد برقرار میکند به وسیله این ابزار میتوانید از راه دور کامپیوتر لینوکسی که وب سرور شما در ان قرار دارد login کنید
و در آن تغییراتی اعمال کنید که باید برای کار با این خصوصیت با لینوکس آشنا بشید

بعد از تمام شدن ای تاپیک میخوام آموزش لینوکس رو شروع کنم

tabriz-info
29-02-2008, 13:14
Raw access logs :
میتوانید با کلیک روی این ایکون آنرا دانلود کنید این فایل شامل اطلاعاتی در مورد دسترسی های موفقیت آمیز به سایت شما است

خوب دوستان کنترل پنل هاست تموم شد سئوالی در این مورد داشتید حتما مطرح کنید

مرحله بعد مدیریت سایت میباشد

bahal20
29-02-2008, 17:59
آقا محمد خسته نباشيد
يه سوال
من چند خبر توي سايت قرار دارم حالا مي خوام ويرايششون كنم ولي توي قسمت خبرهاي مديريت سايت نمي تونم ويرايششون كنم.
چيكار بايد بكنم!؟

tabriz-info
29-02-2008, 18:23
آقا محمد خسته نباشيد
يه سوال
من چند خبر توي سايت قرار دارم حالا مي خوام ويرايششون كنم ولي توي قسمت خبرهاي مديريت سايت نمي تونم ويرايششون كنم.
چيكار بايد بكنم!؟

ممنونم

من درست متوجه سوالتون نشدم نمیدونید از کجا باید ویرایش کنید یا اینکه ویرایش میکنید و نمیشه

برای ویرایش اخبار یا مطالب ارسالی ابتدا باید از طریق admin.php وارد قسمت مدیریت سایت خود شوید

و سپس به قسمت اخبار بروید
و بر روی ادامه خبر مورد نظر کلیک کنید

وقتی متن کامل خبر باز شد اگر به سمت چپ و قسمت پایین نگاه کنید قسمت انتخاب ها را مشاهده خواهید نمود
در ابن بلوک قسمت مدیریت سایت رو میبینید که 3 تا گزینه داره یکی برای حذف یکی ویرایش و یکی برای افزودن خبر جدید هست که با بردن ماوس بر روی هر کدام توضیحات قابل مشاهده میباشد

tabriz-info
29-02-2008, 18:29
کاربرانی که قبل از تاریخ 21/11/86 نیوک رو دریافت و نصب نموده اند
لازم است این اصلاحیه رو بر روی سیستم خود نصب کنند

برای دریافت فایل اصلاحیه به لینک زیر بروید :

راهنمای اصلاحیه :

اصلاحيه 1.0 :

ابتدا تمامی فایل ها و شاخه های مربوط به این نسخه را آپلود نمائید ، دقت کنید که عدم آپلود صحیح فایل ها میتواند باعث نمایش پیغام های خطا و یا بارگذاری ناقص سایت شود. به همین منظور پیشنهاد میشود برای آپلود از برنامه های رایج FTP استفاده نمائید مانند Cute Ftp - Flash FXP استفاده نمائید.

- پس از آپلود كامل فايل هاي مربوط به اصلاحيه در مرورگر فايل patch8.1-1.0.php را فراخواني نمائيد بعنوان مثال
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و به روزرساني جداول مربوط به اصلاحيه را آغاز نمائيد.

اصلاحات انجام شده :

اصلاح بلوک سمت راست در ماژول تالارگفتمان

اصلاح نوع فونت و تراز متنی پرینت اخبار سایت

اصلاح نوع فونت و تراز متنی پرینت تاپیک های تالارگفتمان

اصلاح پیغام خطای شاخه ها در ماژول دریافت فایل

اصلاح فایل زبان فارسی ماژول دفتر میهمان

بهینه سازی فایل mainfile.php از لحاظ امنیتی

بهینه سازی بخش پیغام های مدیریت از لحاظ امنیت

بهینه سازی ماژول تنظیمات کاربری از لحاظ امنیت

بهینه سازی ماژول لینک دوستان از لحاظ امنیت

بهینه سازی فایل متاتگ از لحاظ فیلترنیگ

بهینه سازی فایل authors.php در مدیریت

بهینه سازی فایل admin.php و به روز رسانی امنیتی

به روز رساني نگهبان نيوك به نسخه 2.5.15

اصلاح ایراد نمایش آمار بازدید در ابتدای هر ماه

بهینه سازی فایل dload.php

اصلاح index.php ماژول پیغام شخصی

بهینه سازی امنیتی فایل اصلی index.php

نکته : بعلت اصلاح فایل admin.php در صورتی که فایل ادمین شما تغییر نام یافته است دقت نمائید قبل از آپلود فایل admin.php در اصلاحیه را به ادمین فایلی که مشخص نموده اید تغییر دهید سپس کل اصلاحیه را آپلود نمائید.

bahal20
29-02-2008, 18:48
آقا محمد توي سايت امكاني هست كه بشه اونطوري كه مي خواي مطالب رو توي صفحه اصلي بچيني يا هر مطلبي رو كه اول زدي،اول صفحه مياد و بقيه پشت سرش.
نمي شه طبق اولويتي كه مطلب داره اون رو بالاتر از بقيه قرار داد حتي اگر دهمين مطلبي باشه كه روي سايت مي خواهيم قرار بديم!؟
با تشكر

tabriz-info
29-02-2008, 18:56
آقا محمد توي سايت امكاني هست كه بشه اونطوري كه مي خواي مطالب رو توي صفحه اصلي بچيني يا هر مطلبي رو كه اول زدي،اول صفحه مياد و بقيه پشت سرش.
نمي شه طبق اولويتي كه مطلب داره اون رو بالاتر از بقيه قرار داد حتي اگر دهمين مطلبي باشه كه روي سايت مي خواهيم قرار بديم!؟
با تشكر

متاسفانه این امکان وجود ندار و مطالب به تر تیب ارسال پشت سر هم قرار میگیرند

ولی اگر مطلبی برای شما اهمیت بیتشری داره و میخوایید همیشه در اول نشون داده بشه میتونید از قسمت پیامها استفاده کنید و او مطلب رو به صورت پیغام ارسال کنید تا همیشه در بالا صفحه نشان داده شود

البته نیوک یک سیستم کد باز هست پس اگر بلد باشید به راحتی میشه تغییراتی روش انجام داد

انشالله در آینده با امکانات بیشتر این سیستم آشنا خواهید شد

bahal20
29-02-2008, 18:58
آقا محمد من اين نكته رو نفهميدم
"نکته : بعلت اصلاح فایل admin.php در صورتی که فایل ادمین شما تغییر نام یافته است دقت نمائید قبل از آپلود فایل admin.php در اصلاحیه را به ادمین فایلی که مشخص نموده اید تغییر دهید سپس کل اصلاحیه را آپلود نمائید."
ضمنا اين فايلها و پوشه ها دقيقا هم نام پوشه هاي قبلي هستند وقتي مي خواهيم اين فايلها رو آپلود كنيم مشكلي پيش نمياد بايد overwrite رو بزنيم!؟

bahal20
01-03-2008, 00:45
متاسفانه این امکان وجود ندار و مطالب به تر تیب ارسال پشت سر هم قرار میگیرند

ولی اگر مطلبی برای شما اهمیت بیتشری داره و میخوایید همیشه در اول نشون داده بشه میتونید از قسمت پیامها استفاده کنید و او مطلب رو به صورت پیغام ارسال کنید تا همیشه در بالا صفحه نشان داده شود

البته نیوک یک سیستم کد باز هست پس اگر بلد باشید به راحتی میشه تغییراتی روش انجام داد

انشالله در آینده با امکانات بیشتر این سیستم آشنا خواهید شد

روش جالبي بود
باتشكر

tabriz-info
01-03-2008, 14:23
با تشكر

عزیزم به نکته اول اون متن که قرمز کردم توجه نکردید فایل اصلاحیه شامل شما نمیشه شما تازه اپلود کردی اونایی که قبلا اپلود کردن باید از این اصلاحیه استفاده کنن

bahal20
01-03-2008, 16:29
آره "قبل" رو "بعد" كردم.
تعجب كرده بودم كه اگر قرار بود اصلاحيه رو انجام بدم چرا توي بخش مديريت گزينه اصلاحيه تكميل بود
ممنون

tabriz-info
02-03-2008, 14:40
از دوستان تقاضا دارم اگر سوالی در ضمینه نیوک دارن همینجا مطرح کنن

delta-pt
02-03-2008, 16:26
سلام نیوک من 0.8 است من وقتی میخوام یه پیام ارسال کنم یا خبر نه میتونم عکس توش بزارم نه حتی italic کنم نه وسط چین نه چپ چین نه حتی کد اچ تی ام ال دلیلش چیه که تو ادیتور من نیستن اینا؟

tabriz-info
02-03-2008, 16:35
اولا من بهتون پیشنهاد میکنم سریعا سیستمتون رو اپدیت کنید و از 8.1 استفاده کنید

حداقل جدای از امکانات نسخه جدید از لحاظ امنیتی عرض میکنم

دوما هنگامی که با ادیتور مشکل پیدا میکنید چند دلیل میتونه داشته باشه

برای اینکه این مشکل رو حل کنید بهتره تو فرانت پیج یا یک نرم افزار ویرایشگر صفحات وب متنتون رو به سلیقه دلخواه بنویسید بعد کد html اون رو به قسمت html ادیتور کپی بزنید

اگر با بروز رسانی نسخه جدید مشکل داشتید میتونم کمکتون کنم

bahal20
02-03-2008, 20:03
آقا محمد سلام
من فايل پي اچ پي فال سازي ياهو مسنجر توي سايت رو گير آوردم ولي نمي دونم چطور بايد توي قالب سايت قرارش بدم
بايد آپلودش كنم!؟
يكي از دوستان مي گفت بايد توي بلوكها ايجادش كني
ولي چطوري!؟

tabriz-info
02-03-2008, 20:23
اگر به صورت بلوک هست باید این مراحل رو طی کنید:

1- فایل php بلوک رو در فولدر blocks اپلود کنید
2- به قسمت مدیریت سایت خود بروید
3 - در منوی مدیریت سایت بلوک ها را انتاب کنید
4- در پایین صفحه مدیریت بلوکها باز شده است در قسمت پایین تر به ایجاد بلوک جدید توجه نمائید
5- با منوهای دیگر کاری نداشته باشید از قسمت نام فایل نام بلوک مورد نظر را انتخاب کنید
6- موقعیت انرا انتخاب کرده و دکمه ایجاد بلوک را فشار دهید
7 - بلوک جدید ایجاد شده در منوی بلوکها قرار خواهد گرفت و از انجا میتوانید ویرایش کنید

bahal20
02-03-2008, 22:09
آقا محمد ممنون از راهنماييت
تقريبا كامل انجام شد
ولي نمي دونم چرا هميشه گزينه آف لاين رو نشون مي ده نه آن لاين رو
چرا اينطوري هست؟

tabriz-info
03-03-2008, 09:14
من بلوک مورد نظر شما رو دیدم

به نظر میرسه مشکلی ندارن ولی نشان دادن آفلاین ممکنه دلایل دیگری هم داشته باشه

پیشنهاد میکنم بلوک های دیگر رو هم امتحان کنید

bahal20
03-03-2008, 16:48
از راهنمايي هاي دقيقتون تشكر مي كنم
بلوك درست شد
با تشكر

reza44
04-03-2008, 01:48
سلام
اگه صفحاتی رو که روی سیستم local لینک کردیم و اپلود کنیم روی هاست لینکش درست کار میکنه یا نه؟

tabriz-info
04-03-2008, 08:00
بله فقط باید تو تنظیمات سیستم ادرس رو درست وارد کرده باشید و اثری از localhost باقی نمونده باشه
مهم اینه که home page درست باشه بقیه لینکها 100 % درستن

delta-pt
04-03-2008, 10:04
اولا من بهتون پیشنهاد میکنم سریعا سیستمتون رو اپدیت کنید و از 8.1 استفاده کنید

اگر با بروز رسانی نسخه جدید مشکل داشتید میتونم کمکتون کنم
سلام من بلد نیستم آپدیتش کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید

tabriz-info
04-03-2008, 10:44
سلام من بلد نیستم آپدیتش کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید

بله چشم حتما

توجه کنید که این فقط مخصوص 8 به 8.1 هست نه ورژنهای دیگر

برای اپگرید دو مرحله در پیش دارید

1- آپلود فایلهای نیوک 8.1 به جای 8
2- اجرای فایل upgrade.php

اینم راهنمای خودش نیوک نوشته امیرمعظمی
اشکالی داشتی بپرس

tabriz-info
04-03-2008, 10:51
قدم اول آپلود فایل ها : لازم است که تمامی فایل های نسخه 8.1 بصورت کامل جایگزین فایل های قبل شوند. یکی از مشکلات پس از آپگردید ناقص آپلود شدن فایل ها میباشد که کوچکترین اشکالی در جایگزنی فایل ها میتواند باعث کار نکردن یکی از قسمت های جدید این نسخه شود .

*روش اول استفاده ار برنامه های رایج FTP میباشد مانند : cute ftp , ws ftp و... این روش به علت تعداد زیاد فایل ها نیاز به زمان دارد که اگر از اینترنت پرسرعت بتوانید استفاده کنید بسیار بهینه تر خواهد بود. به شما پیشنهاد میکنم جهت استفاده از این روش از سیستم و خطی استفاده نمایید که دارای سرعت اینترنت نسبتا خوبی باشد تا بدون قطعی مدام بتوانید فایل ها را جایگزین کنید. به خاطر داشته باشید وقتی تمامی فایل ها جایگزین شود اصلی ترین فایل شما یعنی config.php نیز جایگزین میشود پس قبل از آپلود فایل ها یک پشتیبان از کانفیگ سایت خود بگیرید. شما از این فایل فقط مقادیری که مقابل سه گزینه : dbuname - dbpass - dbname را نیاز دارید که پس از آپلود کافیست کانفیگ جدید را باز نمایید و سه مقدار ذکر شده در بالا را تعریف کنید. دقت کنید حتی یک فاصله در وارد کردن اطلاعات کانفیگ باعث خواهد شد ارتباط با بانک اطلاعاتی برقرار نشود. در نسخه های قبلی برخی از کاربران برای آپگردید فایل کانفیگ قبلی رو جایگزین میکردند! و مشکلی هم نبود و سایت روند عادی را طی میکرد اما کانفیگ 8.1 دارای تغییراتی است که حتما نیاز به جایگزینی دارد.

*روش دوم آپلود فایل زیپ این نسخه و باز کردن بر روی هاست میباشد اما مسئله بسیار مهم این است که وقتی فایل زیپ را روی سرور باز میکنید مثلا اگر index.php در شاخه اصلی باشد این فایل جایگزین نخواهد شد و فقط فایل هایی کپی میشود که وجود نداشته باشد و این کاملا سایت را با مشکل مواجه خواهد کرد بعلت اینکه هیچکدام از فایل های قبلی جایگزین نشده است!. کاری که شما باید انجام دهید به این صورت است که قبل از هر کاری یک پشتیبان از فایل config.php بگیرید در هارد کامپیوتر خودتون و سپس فایل کانفیگ روی هاست خود باز کنید و مثلا مقدار مقابل dbname رو بردارید تا سایت غیر فعال بشه یا اینکه کانفیگ در پکیج نیوک 8.1 که تنظیماتش هنوز انجام نشده رو آپلود کنید تا جایگزین کانفیگ تنظیم شده قبلی بشه. هدف اصلی اینه که در زمان آپگرید سایت فعال نباشه شما میتونید یک index.html هم آپلود کنید اما این کار باعث نمیشه سایت غیر فعال بشه چون تمامی آدرس های دیگر سایت کار میکنند! . مرحله اصلی رو بهتره از فایل منیجر کنترل پنل انجام بدید . در اینجا تمامی شاخه ها و فایل های مربوط به نیوک رو تغییر نام میدیم! به این صورت بعنوان مثال :

modules-old - blocks-old - abuse-old - admin-old - incudes-old - db-old - import-old - images-old - language-old - mtsn-old - theme-old - index.-old.php - header-old.php - footer-old.php - backend-old.php - shoutbox-old.js - mainfile-old.php - .htaccess-old - dload-old.php - ultramode-old.txt - robots- old.txt

امیدوارم که فایل آپگرید نسخه قبلی نباشه که نیاز به تغییر نام این فایل هم داشته باشید!. چون نگه داشتن این فایل ریسک امنیتی خواهد داشت. (اگر فایل admin.php سایتتون رو در نسخه قبلی تغییر نام دادید دقت کنید که مجدد اینکارو باید انجام بدین راهنمای اینکار در این لینک هست و فایل تغییر نام یافته نسخه قبل رو حذف کنید) حالا که مطمئن شدید تمامی شاخه ها و فایل های قبلی rename شدند میتونید فایل زیپ رو از حالت فشرده خارج کنید دقت نمایید اگر یکی از فایل ها یا شاخه تغییر نام پیدا نکرده باشد جایگزنی صورت نخواهد گرفت!. نکته مهم این هست که برای این روش حداقل نیاز به 40 مگابایت فضای خالی دارید!. نکته ای که حتما به ذهن شما میرسه اینه که ممکنه مثلا شما در شاخه images قبلی یکسری فایل برای اخبار یا ..... آپلود کرده باشید که باید این فایل ها را مثلا از شاخه images-old به شاخه images منتقل نمائید. یکی دیگر از نکات بسیار مهم این هست که اگر شما دارید از قالبی استفاده میکنید که جزو قالب های اصلی نیوک 8.0 یا 8.1 نیست حتما این قالب رو به شاخه theme جدید منتقل کنید در غیر این صورت سایت شما کلا بالا نخواهد آمد!

tabriz-info
04-03-2008, 10:52
قدم دوم اجرای فایل upgrade.php :

وقتی فایل های جدید کامل آپلود شد اول کانفیگ را تنظیم نمایید و یک بار به آدرس سایت خودتون بربد و چک کنید صفحه اول اجرا شود البته همین که صفحه کامل لود شود کافیه نیازی نیست که به صفحات دیگه برید و مسلما هنوز برخی از قسمت های جدید کار نخواهد کرد. کافیه در نهایت در مرورگر به آدرس upgrade.php بروید بعنوان مثال
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در این صفحه یکسری توضیح کلی نوشته شده است که لازمه شما رعایت کنید و در نهایت آغاز بروزرسانی را بزنید تا آپدیت بانک اطلاعای که از اهمیت زیادی برخوردار هست اجرا شود وقتی در صفحه بعد به شما پیغام بروزرسانی با موفقیت صورت گرفت داده شد این فایل را بلافاصله از روی هاست خود حذف نمایید. . . تبریک میگوئیم نسخه نیوک شما به 8.1 ارتقا پیدا کرد!

نکته 1 : وقتی پس از تست سایت مطمئن شدید مشکلی وجود ندارد فایل های و پوشه های نسخه قبل را از روی هاست خود حذف نمائید.

Mohsen khan
04-03-2008, 12:50
اين تاپيك را براي چند مدت مهم كردم
در صورتي كه باز هم استقبال بشه
مهم باقي مي مونه
اگر هم فايل آموزشي بصورت پي دي اف داريد
لينكش را بزاريد تا در همين تاپيك اتچ كنم

موفق باشيد
محسن

tabriz-info
04-03-2008, 12:55
اين تاپيك را براي چند مدت مهم كردم
در صورتي كه باز هم استقبال بشه
مهم باقي مي مونه
اگر هم فايل آموزشي بصورت پي دي اف داريد
لينكش را بزاريد تا در همين تاپيك اتچ كنم

موفق باشيد
محسن

محسن جان ممنونم ازت

بعد از اینکه تکمیل شد فایل پی دی اف هم آماده میکنم

bahal20
04-03-2008, 17:09
آقا محمد من مي خوام كه آدرس ايميل سايت به طور مشخص در سايت وجود داشته باشه تا اگر كسي حوصله پر كردن"فرم تماس با ما" رو نداره راحت ايميل بزنه و در ارتباط باشه.
چه راهي رو پيشنهاد مي كنيد!؟

tabriz-info
04-03-2008, 17:18
آخه فرق میکنه نظر من با خواسته ی شما
شما هر جا که میخوایید میل نشون داده بشه بفرمائید تا من بگم باید چیکار کنید

bahal20
04-03-2008, 17:23
مثلا پايين صفحه نوشته بشه كه ايميل سايت اينه وبعد ايميل رو نشون بده
يا اينكه توي قسمت تماس با ما ايميل هم نشون داده بشه

tabriz-info
04-03-2008, 17:26
ok الان آماده میکنم چند لحظه به من فرصت بدید

tabriz-info
04-03-2008, 18:20
آقا صادق میبخشی وقتی سوال کردی حواسم جای دیگه بود داشتم با مشتری دعوا میکردم
دعوا که نه طرح نکریم ارباب رجوع میکردم
شما دو راه داری

1: اینکه از قسمت مدیریت سایت و تنظیمات سیستم و قسمت ته برگ که سه تا قسمت داره ایمیلتو بنویسی تا تمام صفحات نشون بده و حتی هر متن دیگه ای دلت خواست بنویسی
2: اینه که دونه دونه سورس صفحات رو باز کنی و اون متنی که میخوای بنویسی به زبان php تبدیل کنی و تو سورس قرار بدی
که به نظر من با راه اولی که گفتم میتونی به اون چیزی که میخوای برسی

حالا باز اگه راه دوم رو میخوای من برات آماده کنم

bahal20
05-03-2008, 07:17
دستت درد نكنه آقا محمد مثل هميشه زدي توي خال
خداييش راهنمائيهات 20 هستن
با تشكر

tabriz-info
05-03-2008, 17:53
با توجه به رعایت قانون کپی رایت این آموزش رو از روی سایت اجا نیوک و با کمی ویرایش قابل فهم ت برای تازه کاران خدمت شما ارائه میکنم

آموزش نصب ورژن 1.2.2 ویرایش فارسی اجا نیوک :

شروع آموزش نصب آجا نیوک ورژن 1.2 همراه با تالار گفتگو

مرحله ی اول ) ایجاد بانک اطلاعاتی در هاست

وارد Cpanel خود شوید

بر روی گزینه ی MySQL® Databases کلیک نمایید

در فیلد New Database باید شما نامی را برای بانک اطلاعاتی خود انتخاب کنید

بعد از تایپ نام بانک اطلاعاتی بر روی Create Database کلیک نمایید تا ساخت بانک اطلاعاتی تکمیل شود

حال باید شما برای بانک اطلاعاتی خود باید یک نام کاربری و پسور انتخاب کنید

در قسمت Current Users باید در فیلد های Username و password یک نام کاربری و یک پسورد وارد نمایید و بعد از وارد کردن این دو بر روی Create user کلیک نمایید

حال شما باید بانک اطلاعاتی خود را با نام کاربری که ایجاد کردید Set کنید !

در قسمت Add Users To Your Databases از منوی کشویی user نام کاربری مورد نظر که ایجاد کردید را انتخاب نمایید و از منوی کشویی Database نام بانک اطلاعاتی مورد نظر خود را که باید خالی از هر گونه جدول باشد انتخاب کنید

بعد از انتخاب نام کاربری و بانک اطلاعاتی بر روی Add Users To Databases کلیک نمایید

اکنون کار شما با بانک اطلاعاتی به پایان رسید

پایان مرحله ی اول ) ایجاد بانک اطلاعاتی در هاست

به مرحله ی بعدی بروید ;)

tabriz-info
05-03-2008, 18:05
نکات لازم به ذکر در این مرحله

نکته اول :

قبل از آپلود فایل ها و پوشه های آجا نیوک در پوشه ی Public_html سایت خود پوشه ای به نام forum ایجاد نمایید توضیح پوشه forum :
این پوشه برای آپلود فایل های انجمن مورد نظر شما می باشد ! تالار هایی مانند VB , IB , SMF , PHPBB و...

مرحله ی دوم ) بارگذاری ( Upload ) فایل ها بر روی سرور

فایل فشرده نسخه 1.2.2 آجا نیوک را از این قسمت دریافت نمایید

فایل را از حالت فشرده خارج نمایید ! (Extract )پوشه ها و فایل هایی که در پوشه Aja122 می باشند را باید بر روی سایت خود در قسمت Public_html و یا هر پوشه ای که میخواهید آجا نیوک را در آن نصب کنید بارگذاری نمایید

1- پوشه admin را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

2- پوشه abuse را در پوشه public_html خود آپلود نمایی

2- پوشه blocks را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

3- پوشه db را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

4- پوشه images را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

4- پوشه import را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

5- پوشه includes را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

6- پوشه install را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

7- پوشه language را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

8- پوشه modules را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

9- پوشه rss را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

10- پوشه styles را در پوشه public_html خود آپلود نمایید

11- فایل admin.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

12- فایل backend.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

13- فایل config.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

14- فایل footer.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

15- فایل header.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

16- فایل index.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

17- فایل latest_text.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

18- فایل mainfile.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

19- فایل modules.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

20- فایل rss.php را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

21- فایل robots.txt را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

22- فایل ultramode.txt را در پوشه ی public_html خود آپلود نمایید

پایان مرحله ی دوم ) بارگذاری ( Upload ) فایل ها بر روی سرور

ostadonline
05-03-2008, 18:23
باز هم میبینید که در پستهای قبلی به مشکل شما پاسخ داده شده
این رو هم اضافه کنم که فایل htaccess پسونده ها نه اسم فایل که تو شاخه اصلی که root باشه موجود هست
چون شما قبلا نیوک رو نصب کردید این مشکل وجود داره پیشنهاد میکنم پاکش کنید و این فایل رو از هاردتون دوباره اپلود کنید

سلام. ببخشید که دیر جواب میدم. اما با جایگزین کردن فایل htaccess ، مشکل باز هم حل نشد و هنوز صفحات html رو نمیاره. چی کار کنم؟ فقط لطفا نگید از اول کل نیوک رو آپلود کنم.!
مرسی...

tabriz-info
05-03-2008, 18:27
مرحله ی سوم ) تنظیم فایل Config.php

فایل config.php را در پوشه ی public_html خود باز نمایید

حال با دقت به مراحل زیر توجه کنید

کد زیر را پیدا کنید

شما باید به جای root که در بین " " می باشد نام کاربری بانک اطلاعاتی خود را وارد نمایید

مثال :

کد زیر را پیدا کنید

در بین " " رمز عبور ( password ) نام کاربری بانک اطلاعاتی خود را وارد نمایید

مثال :

کد زیر را پیدا کنید

شما باید در بین " " نام بانک اطلاعاتی خود را که در مرحله ی اول ایجاد کردید بنویسید

مثال :

کد زیر را پیدا کنید

در بالای این کد ، کد زیر را حذف کنید

کد زیر را پیدا کنید

و پایین این کد ، کد زیر را حذف کنید

کد زیر را پیدا کنید

توضیح کد : شما در این قسمت باید مخفف انجمن خورد را وارد نمایید ! به عنوان مثال اگر vBulletin باشد شما باید در بین " " بنویسید "vb" ، اگر PHPbb باشد باید بنویسید "phpbb" و ...

کد زیر را پیدا کنید

توضیح کد : شما باید آدرس پوشه ی انجمن خود را در این قسمت وارد نمایید ! ما در مرحله ی دوم به شما پیشنهاد کردیم تا از پوشه ی forum استفاده کنید ! به عنوان مثال اگر شما در مرحله ی دوم پوشه forum را به نام پوشه ی vb ایجاد کنید ! در این قسمت نیز باید به جای "forum" بنویسید "vb"

کد زیر را پیدا کنید

توضیح کد : شما در این قسمت باید پیشوند بانک اطلاعاتی تالار گفتگوی خود را باید وارد کنید !
ویرایش فایل config.php با موفقیت به پایان رسید
فایل را save کنید و از آن خارج شوید
پایان مرحله ی سوم ) تنظیم فایل Config.php

tabriz-info
05-03-2008, 19:53
سلام. ببخشید که دیر جواب میدم. اما با جایگزین کردن فایل htaccess ، مشکل باز هم حل نشد و هنوز صفحات html رو نمیاره. چی کار کنم؟ فقط لطفا نگید از اول کل نیوک رو آپلود کنم.!
مرسی...

نمیگم کل نیوک رو اپلود کنید ببین صادق هم همین مشکل رو داشت که حل شد

شما هم یه کار دیگه بکن اون قابل رو باز کن محتویاتشو پاک کن بعد محتویات فایلی رو که رو سیستم خودته کپی کن به جاش ببین اینطوری مشکل حل میشه؟
در ضمن حدود یک دقیقه طول میکشه ذخیره بشه ها

tabriz-info
05-03-2008, 19:57
نکات لازم به ذکر :

نکته اول :
حتما ابتدا باید فایل config.php را تنظیم نمایید بعد این مرحله را آغاز کنید ! در غیر اینصورت اصلا این مرحله آغاز نخواهد شد !

نکته دوم :

اگر خواهان نصب آجا + انجمن سازید باید همانطوری که گفته شد قبل از نصب آجا انجمن را نصب کرده باشید ! این بسیار مهم است که هر دو در یک بانک اطلاعاتی باشند ! در غیر اینصورت مراحل اشتباه و انجمن ساز با پرتال به خوبی سازگار نخواهد شد !

نکته سوم :

حتما بعد از نصب کامل از طریق اینستالر ! پوشه ی install را از سایت خود پاک نمایید.

مرحله ی چهارم ) نصب آجا نیوک ورژن 1.2.2 ویرایش فارسی
وارد آدرس زیر شوید

اگر نکته اول را به درستی تنظیم کرده باشید وارد صفحه ی نصب آجا نیوک می شوید

بعد از ورود به صفحه ی اینستالر آجا نیوک بر روی گام بعدی کلیک نمایید

در این مرحله شما باید مرحله ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید

توجه : تنها ما در این مرحله گزینه ی install Aja v1.2.2 را باید انتخاب کنیم

بعد از انتخاب این گزینه بر روی گام بعدی کلیک نمایید

در این مرحله با شما میگوید که شما گزینه ی Install AJA v1.2.2 را انتخاب کرده اید ! برای ادامه ی کار باید شما بر روی Next Step کلیک نمایید

توجه : این مرحله ایمپورت SQL آجا نیوک می باشد که مقداری ممکن است طول بکشد ! البته بستگی به سرعت اینترنت شما نیز دارد ( پس شکیبا باشید )

اگر ایمپورت SQL شما با موفقیت انجام شود با جمله ی (یا مشابه)
install: 827417 (808 KB)
Tables set up successfully.
مواجه می شوید .

بعد از اتمام این مرحله که پیغام بالا می باشد شما باید بر روی Next Step کلیک نمایید

در این مرحله اگر تمامی تنظیمات انجمن مورد نظر را با config آجا نیوک تنظیم کرده باشید و جداول انجمن شما در بانک اطلاعاتی با پیشوندی که در config تعیین کرده اید وجود داشته باشد 22 مرحله دیگر در پیش دارید ! :D در این مراحل جداولی به جداول انجمن شما اضافه می شود که آجا نیوک را با انجمن شما سازگار می کند

شما باید 22 مرحله بر روی Next Step کلیک نمایید ! :rolleyes:

اگر تنظیمات مشکلی نداشته باشد جمله با رنگ سفید نوشته می شود ! ولی اگر مشکلی وجود داشته باشد و جداول انجمن وجود نداشته باشد با خطای زیر مواجه می شوید :

*
Error !!!
*
Please check the forumtype and forum_prefix in Config.php

معنی این خطا : لطفا در فایل config.php کد forumtype و forum_prefix را بررسی نمایید ! جداول انجمن در بانک اطلاعاتی وجود ندارد

بعد از کلیک بر روی آخرین مرحله به صفحه ای که در زیر توضیح آن را داده ام وارد می شوید :

در این صفحه به شما نشان می دهد که نصب آجا نیوک با موفقیت به پایان رسیده است و اخطار می دهد که حتما بعد از خارج شدن از این صفحه باید پوشه ی install را از سرور خود پاک نمایید تا از لحاظ امنیتی مشکلی برای شما پیش نیاید .

پایان مرحله ی چهارم ) نصب آجا نیوک ورژن 1.2

tabriz-info
05-03-2008, 19:58
مرحله ی پنجم ) ساخت مدیریت و نکات مهم

شما باید قبل از اقدام هر عملی برای سایت خود یک مدیر ایجاد کنید !

به آدرس زیر بروید (yourdomain = نام دامین شما )

در این قسمت باید تمامی فیلد ها را با دقت پر نمایید

و بر روی ارسال کلیک نمایید

بعد از درست پر کردن فیلد ها و کلیک بر روی دکمه ی ارسال شما به صفحه ی ورود به مدیریت وارد می شوید و در این قسمت با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مدیریت می توانید وارد مدیریت سایت شده و تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید

پایان مرحله ی پنجم ) ساخت مدیریت و نکات مهم

tabriz-info
05-03-2008, 19:59
مرحله ی ششم ) تنظیم دسترسی فایل ها و پوشه ها

پوشه ی templates_c را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

پوشه ی links را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

کد:

پوشه ی res را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

کد:

پوشه ی inc را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

کد:

پوشه ی zips را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

کد:

پوشه ی uploadit را در مسیر زیر پیدا کرده و مجوز دسترسی آن را بر روی 777 قرار دهید

کد:

پایان مرحله ی ششم ) تنظیم دسترسی فایل ها و پوشه ها

tabriz-info
05-03-2008, 20:01
نکات لازم به ذکر در آخر :

نکته اول :

برای اینکه شما بتوانید تنظیمات کامل سایت را انجام دهید ما به صورت پیشفرض برای شما سایت را غیر فعال کرده ایم ( سایت تنها به شما نمایش داده می شود )

در صورتی که خواستید سایت خود را فعال کنید تنظیمات زیر را انجام دهید :

به مدیریت سایت بروید

از آنجا به مدیریت نگهبان نیوک که با نام Aja NukeSentinel می باشد بروید

بعد از ورود به صفحه ! در صفحه دو بخش وجود دارد که هر کدام سر تیتر هایی به نام های :

NukeSentinel Convertor By RC Group 2.5.13: Enabled: Administration
و
General Settings

دارند !

در محتویات سر تیتر General Settings گزینه ی Site Switch را پیدا کنید !

و از منوی کشویی که در جلوی آن قرار دارد گزینه ی Site Enabled را انتخاب کنید

نکته دوم : ( خیلی مهم )

لطفا تنظیمات امنیتی سایت خود را برای افزایش امنیت سایتتان حتما انجام دهید ، این تنظیمات از عوض کردن اسم سایتتان مهم تر است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید لینک چگونگی تنظیم :
نکته سوم : ( خیلی مهم )

قرار دادن دو رمز عبور و نام کاربری برای ورود به مدیریت که امنیت سایتتان را بالا می برد :

نکته چهارم :

قرار دادن IP برای ورود به مدیریت ! اگر شما IP مشخص دارید حتما این تنظیمات رو انجام دهید ! در اینصورت حتی اگر پسورد شما هم را کسی بفهمد نمی تواند وارد مدیریت سایتتان بشود !

نکته پنجم :

به صورت پیشفرض 4 قالب وجود دارد !می توانید یکی را به سلیغه خودتان انتخاب و پیشفرض سایتتان کنید

به تنظیمات سیستم بروید | قالب ها | یک اسم را از منوی کشایی انتخاب و ذخیره کنید !

نکته ششم :

به خبر هایی که در admin.php سایتتان نوشته می شود توجه کنید ! ممکن است مشکلی یابی و ورژن جدیدی را اعلام کرده باشیم !

نکته هفتم :

برای اینکه ما پشتیبان شما باشیم و در مشکلاتتان شما را یاری کنیم شما موظف هستید سایتتان را در لیست استفاده کنندگان آجا ثبت کنید ! شما می توانید از مدیریت سایت خود و یا لینک زیر اینکار را انجام دهید

نکته هشتم :

برای حمایت از ما لطف کنید کپی رایت را رعایت کنید ! تا ما هم بتوانیم به امید بیشتری به پشتیبانی شما ادامه دهیم !

bahal20
05-03-2008, 22:41
آقا محمد اين آجا نيوك با پي اچ پي نيوك چه فرقي داره
كدومشون بهتره
شما قبلا پي اچ پي ناك رو توضيح مي دادي و مي گفتي خيلي عالي هست
ميشه يكم توضيح بدي اول در موردش بعد آموزش رو بگذاري كه من و كساني كه مثل من مبتدي و صفر كيلومتر هستند يه جمع بندي اول داشته باشن
با تشكر

pedramch
06-03-2008, 13:32
خسته نباشید.دستتون بابت آموزش درد نکنه.اما یه مشکلی دارم.من از پارسه گیگ استفاده میکنم و نمیتونم فولدر آپلود کنم.منم فولدرا رو زیپ کردم و آپ کردم اما وقتی میخوام آنزیپ کنم با مشکل مواجه میشم.اگه میدونین که پسوردمو بهتون بدم خودتون برام نصبش کنید.ممنونم.

ostadonline
06-03-2008, 20:05
سلام. مشکل با کپی کردن هم حل نشد. دیگه موندم. نمیشه کاری کرد که به جای صفحات html با آدرس اصلی وارد بشه؟

alikhodayar
06-03-2008, 22:27
آقا من تازه وارد رو هم در یابید
من از اون آدرسی که اول تاپیک داده شده بود برنامه Wamp رو دالود کردم ولی اولا ورژنش 2 بود نه 5 بعد هم وقتی میخام نسب کنم خود فایل wamp server رو ارور میزنه پس لطفا اگه ممکنه این فایل رو برای من بزارید
دوما من wamp5 رو دانلود کردم و اون اصلا با آموزش ها جور نبود
و اون هم بعد از نسب ارور میزنه که
Parse error: parse error, unexpected T_STRING in e:\wamp1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 107
حالا اگه ممکنه یکی مشکل من رو حل کنه

bahal20
07-03-2008, 08:31
دوست عزيز سلام
اگر هاست داري ديگه نيازي به اين برنامه نداري
فايل زيپ شده ناك 8.1 رو توي هاست با استفاده از يكي از نرم افزارها مثل filzilla و cute ftp وغيره توي هاست آپلود كن
به اين آدرس:
برو داخل سي پنل دومين و فايل مننجر و بعد publish_htm
خلاصه ومپ رو بي خيال شو بقيه راهنمايي ها و توضيحات رو آقا محمد به طور كامل داده

bahal20
07-03-2008, 11:13
سلام آقا محمد
يه سوال داشتم
من وقتي مطالبم رو از توي ورد ميارم توي سايت رنگ فونت سياهش خاكستري هست و اگر هم بخوام رنگش رو تيره كنم و سايه بشه كل نوشته هايي كه رنگي كردم سياه ميشه
چرا اينطوريه
مشكل چيه؟

aquaquest
07-03-2008, 11:29
سلام آقا محمد
يه سوال داشتم
من وقتي مطالبم رو از توي ورد ميارم توي سايت رنگ فونت سياهش خاكستري هست و اگر هم بخوام رنگش رو تيره كنم و سايه بشه كل نوشته هايي كه رنگي كردم سياه ميشه
چرا اينطوريه
مشكل چيه؟

سلام
یه راه حل
شما می تونی مطالبت را به طور کامل در فرانت پیج ویرایش کنی و بعد کدش را تو نیوک وارد کنی
( برای وارد کردن کد هم باید در ادیتور نیوک روی HTML کلیک کنی تا به TEXT تبدیل بشه و کد را اونجا پیس کنی )
با اینکار دیگه نمی خواد آنلاین اونا را ویرایش کنی و قالب بندی هات هم به هم نمی خوره .
اگه در مورد کار با فرانت پیج مشکل داشتی یه سرچ بزن ، آموزشش همه جا پیدا میشه .

bahal20
07-03-2008, 11:54
ممنون دوست عزيز
اما فكر نمي كنم با فرونت پيج هم مشكلم حل بشه
چون فونتهاي سياه رو خاكستري نشون مي ده
يعني توي پيش نمايش و سورس نوشته سياه هستند ولي وقتي توي سايت قرار مي گيرند خاكستري هستند
شما به سايت نگاه كن

دو مطلب اول رو دوباره رنگ سياه زدم ورنگي كردم ولي مطلب سوم رو ببين!
خودت متوجه مي شي من چي مي گم
با تشكر از توجه شما

tabriz-info
07-03-2008, 12:10
آقا محمد اين آجا نيوك با پي اچ پي نيوك چه فرقي داره
كدومشون بهتره
شما قبلا پي اچ پي ناك رو توضيح مي دادي و مي گفتي خيلي عالي هست
ميشه يكم توضيح بدي اول در موردش بعد آموزش رو بگذاري كه من و كساني كه مثل من مبتدي و صفر كيلومتر هستند يه جمع بندي اول داشته باشن
با تشكر

سلام خدمت شما و دوستان دیگر

من دیروز رفته بودم شهرستان بانه کلا نیومدم سر بزنم به تاپیک از اینکه دیر شد معذرت میخوام

در مورد تفاوت اجا و مشهد تیم باید بگم که والله اگه بخواییم برای این دو تا تفاوتی قائل بشیم هر چی هم بگیم کم گفتیم

من هیچ وقت نگفتم که مشهد تیم یا سیستم دیگری از یک سیستم دیگر برتر و بهتر است

خوب درسته هر کدام تفاوتهایی دارند ولی اینکه کدوم بهتره بستگی به خود شخث داره

در ضمن من تازه از دو تا نیوک گفتم هنوز نیوکهای دیگر هم مونده که به موقع در مورد اونا هم بحث خواهیم کرد
شاید اصلا در مورد اصلی ترین نیوک ها بحث نکردیم مثلا ایران نیوک و پلاتینیوم
که ایران نیوک به عنوان بزرگترین و پلات به عنوان زیباترین نیوک
گفتم که انشالله سر فرصت
بحث در مورد نیوک ها و سیستم های مدیریت محتوا تموم شدنی نیست و چیزی نیست که بقشه تو دو سه هفته تمومش کرد

به نظر من بحث در مورد پی اچ پی و محصولات کد باز وقت بینهایت میخواد

شما هم فعلا استفاده کنید از مشهدتیم وقتی همه نیوک ها رو توضیح دادم خودتون مقایسه کنید ببینید کدوم رو می پسندید
نگران از دست رفتن اطلاعت نباشید چون به سادگی میشه سازگار کرد

tabriz-info
07-03-2008, 12:11
خسته نباشید.دستتون بابت آموزش درد نکنه.اما یه مشکلی دارم.من از پارسه گیگ استفاده میکنم و نمیتونم فولدر آپلود کنم.منم فولدرا رو زیپ کردم و آپ کردم اما وقتی میخوام آنزیپ کنم با مشکل مواجه میشم.اگه میدونین که پسوردمو بهتون بدم خودتون برام نصبش کنید.ممنونم.

والله من از پارسه گیگ برای نصب استفاده نکردم فکر میکنم با این توصیف ftp هم نداشته باشه

شما محتوای اونها رو هم به جاش کپی کردید یا نه؟

tabriz-info
07-03-2008, 12:13
آقا من تازه وارد رو هم در یابید
من از اون آدرسی که اول تاپیک داده شده بود برنامه Wamp رو دالود کردم ولی اولا ورژنش 2 بود نه 5 بعد هم وقتی میخام نسب کنم خود فایل wamp server رو ارور میزنه پس لطفا اگه ممکنه این فایل رو برای من بزارید
دوما من wamp5 رو دانلود کردم و اون اصلا با آموزش ها جور نبود
و اون هم بعد از نسب ارور میزنه که
Parse error: parse error, unexpected T_STRING in e:\wamp1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 107
حالا اگه ممکنه یکی مشکل من رو حل کنه

دوست عزیز من لینک دانلود ومپ رو براتون میزارم ولی همانطور که میبینید دوستان دیگر از ومپ استفاده کردن و مشکلی نداشتن
من چک میکنم اطلاع میدم

tabriz-info
07-03-2008, 12:18
دوست عزيز سلام
اگر هاست داري ديگه نيازي به اين برنامه نداري
فايل زيپ شده ناك 8.1 رو توي هاست با استفاده از يكي از نرم افزارها مثل filzilla و cute ftp وغيره توي هاست آپلود كن
به اين آدرس:
برو داخل سي پنل دومين و فايل مننجر و بعد publish_htm
خلاصه ومپ رو بي خيال شو بقيه راهنمايي ها و توضيحات رو آقا محمد به طور كامل داده

ممنون از جوابی که دادید اضافه بر مطالب شما ومپ برای نصب روی سیستم شخصی هست

سلام آقا محمد
يه سوال داشتم
چرا اينطوريه
مشكل چيه؟

وورد خودش یه جورایی کد نویسی میشه شما که از وورد کپی میزنی انگار دارید با سورس بر میداری بهتره از نت پد استفاده کنید

سلام
یه راه حل
شما می تونی مطالبت را به طور کامل در فرانت پیج ویرایش کنی و بعد کدش را تو نیوک وارد کنی
( برای وارد کردن کد هم باید در ادیتور نیوک روی HTML کلیک کنی تا به TEXT تبدیل بشه و کد را اونجا پیس کنی )
با اینکار دیگه نمی خواد آنلاین اونا را ویرایش کنی و قالب بندی هات هم به هم نمی خوره .
اگه در مورد کار با فرانت پیج مشکل داشتی یه سرچ بزن ، آموزشش همه جا پیدا میشه .

بله ممنون کاملا موافقم

ممنون دوست عزيز
اما فكر نمي كنم با فرونت پيج هم مشكلم حل بشه
چون فونتهاي سياه رو خاكستري نشون مي ده
يعني توي پيش نمايش و سورس نوشته سياه هستند ولي وقتي توي سايت قرار مي گيرند خاكستري هستند
شما به سايت نگاه كن

دو مطلب اول رو دوباره رنگ سياه زدم ورنگي كردم ولي مطلب سوم رو ببين!
خودت متوجه مي شي من چي مي گم
با تشكر از توجه شما

tabriz-info
07-03-2008, 12:20
یه توضیح در مورد رنگها :

به نظرم وقتش رسیده که یه کم حرفه ای تر به قضیه نگاه کنید
بهتره یه جای رنگ رنگها به کد رنگها توجه نمائید

ostadonline
07-03-2008, 17:42
سلام. مشکل با کپی کردن هم حل نشد. دیگه موندم. نمیشه کاری کرد که به جای صفحات html با آدرس اصلی وارد بشه؟

دوستان کسی نبود به ما یه help برسونه؟ راستی کار این google tap چیه؟ نمیشه پاکش کرد؟

tabriz-info
07-03-2008, 17:48
دوستان کسی نبود به ما یه help برسونه؟ راستی کار این google tap چیه؟ نمیشه پاکش کرد؟

ببین قبلا هم دوستان در مورد این مشکل پرسیدن و با توجه به پست پایین پاسخ داده شده و مشکلشون حل شده

دیگه من نمیدونم مشکل هاست شما چیه

در ضمن کار گوگل تب بهبود بخشیدن وضعیت سایت درموتورهای جستجو هست اگه نمیخوای مطالبی که تو سایت داری توسط موتورهای جستجو شناسایی بشه دیگه این یه مساله دیگه هست

bahal20
07-03-2008, 18:16
با سلام
اين راه رو هم امتحان مي كنم
ولي چشمم آب نمي خوره كه درست بشه
چون گفتم كه وقتي پيش نمايش رو تاييد مي كنم در قسمتي كه سورس نوشته هست اونجا نوشته ها درست هستند و فونتشون سياه هست ولي دقيقا بالاي اون و همون جايي كه مطلب مي خواد قرار بگيري توي سايت اونجا رنگ فونت خاكستري هست
با تشكر از شما

alikhodayar
07-03-2008, 20:20
اقا من یه مشکلی دارم
از اون آدرسی که صفحه اول دادیتwamp رو دانلود کردم ولی ورژن 2 بود که بعد از شروع به نسب فایل wampserver رو نسب نمیکنه اگه میشه برام این فایل رو بزارید
بعد هم گشتم wamp5رو دانلود کردم که آموزش ها باش جور نبود اونم بعد از اجرای localhost برام این ارور رو میزنه:

چیکار کنم؟

tabriz-info
07-03-2008, 20:50
شما باید از این لینک دانلود کنید من خود تست کردم مشکلی نداشت

msa407
08-03-2008, 12:13
سلام
خسته نباشید
با تشکر از توضیح های کاملتون
راستش مشکلی که من دارم اینه که وقتی روی لینک صفحه ی اول کلیک میکنم پیغام the page cannot... رو میده و در واقع فایل index.html رو باز نمی کنه ولی روی لوکال که نصب کردم بعد از کلیک بر روی صفحه ی اول همون صفحه ی index.php رو باز میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

tabriz-info
08-03-2008, 12:35
سلام
خسته نباشید
با تشکر از توضیح های کاملتون
راستش مشکلی که من دارم اینه که وقتی روی لینک صفحه ی اول کلیک میکنم پیغام the page cannot... رو میده و در واقع فایل index.html رو باز نمی کنه ولی روی لوکال که نصب کردم بعد از کلیک بر روی صفحه ی اول همون صفحه ی index.php رو باز میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

دوست عزیز به سوال شما قبلا بار ها جواب داده شده به کمی پایینتر توجه نمائید

msa407
08-03-2008, 14:14
سلام
متشکرم
اتفاقا من قبلا کامل این تاپیک رو خوندم و همینطور htaccess رو به کلی پاک کردم و دوباره جایگزین کردم ولی بازم فرقی نکرد
بهر حال از توضیح شما متشکرم

alikhodayar
08-03-2008, 15:23
شما باید از این لینک دانلود کنید من خود تست کردم مشکلی نداشت

بابا به خدا منم از همین لینک دانلود کردم باز مشکل داشت
هالا نمیشه شما اون فایلwampserver رو برام یه جا آپ کنید
من فایل ستاپ رو نمخام فایل بعد از نسب رو می خام

tabriz-info
08-03-2008, 17:23
باشه برات یه جای دیگه اپلود میکنم

tabriz-info
08-03-2008, 17:57
خوب بالاخره میرسیم به آموزش مدیریت نیوک

بعد از اینکه نصب نیوک با موفقیت به پایان رسید شما باید با قسمتهای مختلف آن آشنا بشید

مطمئنا با دو قسمت تا بحال آشنا شده اید 1- install 2- index

فایل index.php که نشانگر صفحه اصلی و اول سایت
و فایل install.php برای نصب نیوک

و مطمئنا فایل نصب را بعد از نصب کامل نیوک پاک کردید

حال قبل از اینکه به مدیریت نیوک برسیم با قسمتهای اصلی آن آشنا میشویم تا بعدا با اصطلاحات مشکلی نداشته باشید

مطمئن باشید این مطالبی رو که اینجا من دارم میگم تا بحال از هیچ کسی نشنیده و در هیچ سایتی ندیده اید
برای دانستن آنها باید هزینه های زیادی جهت در آموزشگاهها پرداخت کنید پس به خوبی یاد بگیرید که در موارد دیگر هم به دردتان خواهد خورد

فایل نیوک در سیستم شخصی خود را انزیپ کنید تا فولدر ها و فایلهای آن قابل مشاهده شوند و داخل فولدر نیوک بروید
داخل فولدر نیوک 8.1 این فولدر ها را میبینید
abuse
admin
blocks
bd
google tap
help
images
import
includes
lanquages
modules
mtsn
themes

tabriz-info
08-03-2008, 18:20
سلام
متشکرم
اتفاقا من قبلا کامل این تاپیک رو خوندم و همینطور htaccess رو به کلی پاک کردم و دوباره جایگزین کردم ولی بازم فرقی نکرد
بهر حال از توضیح شما متشکرم

اقایون یه نکته است که نمیدونم شما اونو در نظر میگیرید یا نه
ببینید شما بعد از اینکه فایل رو جایگزین کردید یه مدت طول میکشه که تغییرات اعمال بشه تقریبا شما بعد از جایگزینی چند دقیقه صبر کنید و بعد چک کنید ببینید عمل شده یا نه

alikhodayar
09-03-2008, 00:11
باشه برات یه جای دیگه اپلود میکنم

ممنون میشم عزیز ولی لطفا یکم سریع تر من فقد همون فایل رو لازم دارم بزاری خیلی ممنونت میشم

tabriz-info
09-03-2008, 13:49
دوست عزیز دارم برات آپلود میکنم ولی نمیدونم با خود سایت چه مشکلی داشتی

tabriz-info
09-03-2008, 14:20
بفرمائید اینم لینک دانلود ومپ

زیپش کردم
password :

alikhodayar
09-03-2008, 14:47
بابا عزیزم اشتباه کردی
من فایل ستاپ رو نمیخام
من میگم این برنامه رو نسب کن بعد برو تو پوشه نسب و برام فایل WampServer.exe رو آپلود کن
بازم ممنونم

tabriz-info
09-03-2008, 14:55
ای بابا برا چی آخه ابن فایل رو میخوای؟

alikhodayar
09-03-2008, 15:06
بابا آخه فقد این نسب نمیشه
چیکارش کنم؟

tabriz-info
09-03-2008, 15:09
اجرا نمیشه یا نصب ؟
چه اروری میده؟

alikhodayar
09-03-2008, 15:11
اصلان موقع نصب این فایل رو نصب نمیکنه

farshadtizhoosh
09-03-2008, 18:07
سلام
كل اينايي را كه زحمت كشيدين Pdf هم دارين؟

tabriz-info
09-03-2008, 18:11
وقتی کامل شد pdf حالا که میخوایید تا اینجا pdf میکنم میدم محسن خان پیوست کنه

bahal20
09-03-2008, 19:40
آقا محمد فقط اگه تونستي توي نسخه پي دي اف آموزش "ومپ" رو يا حذف كن يا توي حاشيه و پاورقي بيار كه همه رو گيج مي كنه.
شما براي اون چند نفري كه هاست ندارن اين برنامه رو تذكر بده
باتشكر

alikhodayar
09-03-2008, 23:31
عزیز جان منی که میخام سیستمم رو انتخاب کنم بهتر نیست اول بتونم امتحانش کنم اگه خوشم اومد اون وقت نصب کنم؟

farshadtizhoosh
10-03-2008, 16:49
وقتی کامل شد pdf حالا که میخوایید تا اینجا pdf میکنم میدم محسن خان پیوست کنه

بله
فعلا تا همينجا PDF كنيد ممنوننتون ميشم
ID man too yahoo: farshadm72:11:

bahal20
10-03-2008, 16:57
عزیز جان منی که میخام سیستمم رو انتخاب کنم بهتر نیست اول بتونم امتحانش کنم اگه خوشم اومد اون وقت نصب کنم؟

دوست عزيز مي توني بعد از نصب هم پاكش كني اگر خوشت نيومد ديگه اينهمه معطلي و ارور و خطا هم نداره

tabriz-info
10-03-2008, 19:09
به هر حال لوکال هاست راخت تره

صادق جان نظر من هم اینه که قبل از هر کاری روی هاست اول باید رو لوکال امتحان بشه

میدونی وقتی اعضا شدن بالای 300 فورومت پر شد میفهم من چی کیگم
نمیدونی پریدن انجمن با یه اشتباه چه جالی میده

bahal20
11-03-2008, 07:09
آقا محمد حرف شما كاملا صحيح هست ولي نصب كردن روي لوكال كار حرفه اي ها هست
يا اينكه بايد آموزشش رو بيشتر كني و ريزتر وارد قضيه بشي
من كه نتونستم روي لوكال نصبش كنم وگرنه معلومه كه بهتره

tabriz-info
11-03-2008, 09:12
ok نصب رو لوکال چند تا راه داره من ساده ترینش رو گفته بودم

البته به نظر من ساده تر اومد

میرم آماده کنم بقیه ی راههای نصب رو لوکال رو

tabriz-info
11-03-2008, 10:01
خوب دیدم دوستان تو نصب لوکال مشکل دارن گفتم روشهای مختلفشو بگم هر کدوم راحت بودید اونو انجام بدید

من خودم همه ی اینا رو امتحان کردم و تجربه ی نهاییم رو همون اول گفته بودم و اون استفاده از ومپ بود حالا شما نتونستید بیاید اینارو امتحان کنید

آموزش نصب نیوک بر روی لوکال هاست یا سیستم شخصی با استفاده از نرم افزار easyphp

1- خوب همانطور که مشخصه شما باید نرم افزار easyphp رو دانلود کنید اما از کجا : از اینجا:

اما من که نمیدونم تا کی زنده ام و خدا میدونه تا وقتی من زندم چقدر قراره این نرم افزار آپگرید بشه
پس اگه من مردمو شما اومدید اینو خوندید و دیدی دانلود نمیشه و لینک خرابه به روح من و امواتم فحش نفرستید برید به لینک پائین :

تو این صفحه اون قسمت بالا نوشته download از اونجا برید آخرین ورژن رو انتخاب کنید
البته این آموزشی که من گذاشتم مربوط به ورژن 1.8 که فکر میکنم تا 2.1 پیشرفته شما خودتون آموزشها رو هماهنگ کنید

2- خوب بعد از اینکه به سلامتی دانلود تمام شد بری روش کلیک کنید تا مرحله نصب آغاز بشه

3- خوب همانطور که خودتون هم میدونید مراحل نصب شامل تعدادی next میشود این اعمال را انجام دهید و الکی گودالاسیون نکنید بزارید به صورت پیش فرض هر جا که دلش میخواد نصب بشه

ولی معمولا این جور برنامه ها رو مستقیم داخل درایو میزارن پس اگه خواستید تو اون مسیر program file رو حذف کنید تا داخل درایو ویندوز نصب بشه مثلا c:\Easy php

4- خوب instal کنید تا نصب بشه

5- وقتی این پنجره پایین باز شد یعنی نصب تکمیله :

6- پس finish میکنیم

مرحله نصب تمام شد بریم به رحله بعدی

tabriz-info
11-03-2008, 10:58
بعد از اینکه نصب تموم شد ایکون برنامه میره تو system tray یعنی همون پائین کناره ساعت به این شکل :

اگر نبود برید از منوی استارت برنامه رو پیدا کنید و اجراش کنید تا اونو ببینید

در ضمن رو آیکون چراغ قرمز رنگ میبینید اون وقتی چشمک میزنه یعنی برنامه فعاله

خوب برای اینکه تنظیمات لازم رو انجام بدیم باید برنامه را غیر فعال کنیم برای این کار روی ایکون راست کلیک کنید و stop را انتخاب کنید
وقتی دیگه چراغ چشمک نزد یعنی برنامه غیر فعاله

حالا برید به مسیری که easy php رو در آن نصب کردید

مثلا C:\EasyPHP1-8 و به داخل فولدر apache بروید

داخل فولدر apache فایل php.ini را میبینید این فایل را باز کنید

این متن رو داخل اون بیابید :

و به متن پائین تغییر دهید :

سپس این کد پائین را پیدا کنید :

و به کد زیر تغییر دهید :

در این مرحله به قسمتهای بالا خیلی دقت کنید

بعد از انجام تغییرات صفحه را save کنید

بعد روی آیکون برنامه راست کلیک کنید و گزینه start را انتخاب کنید
همانطور که قبلا ذکر شد چراغ قرمز رنگ چشمک زن که نشانگر فعال بودن برنامه هست نمایش داده میشود

دوباره بر روی آیکون راست کلیک کنید و restart را انتخاب کنید

خوب تنظیمات برنامه هم تمام شد

tabriz-info
11-03-2008, 11:32
خوب برای اینکه مطمئن بشیم نیوک به طور صحیح نصب شده است مرور گرتان را باز کنید

بهتره از فایرفاکس استفاده کنید

و به آدرس زیر بروید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یا این ادرس

اگر صفحه ای مانند زیر ظاهر شد پس حله اگه نشد برگردید ببینید کجا اشتباه کردید :

tabriz-info
11-03-2008, 11:37
خوب وقتی اون صفحه اومد دیگه تمومه دیگه
باید برید سراغ فایل نیوک

فایل نیوک رو داخل فولدر www داخل easy php انزیپ کنید دقت کنید فایل index به اسن صورت داخل فولدرها باشد
یعنی ترتیب ها را رعایت کنید
c:\easy php\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینو مثال گفتم که حساب فولدر ها دستتون بیاد و مثلا وقتی انزیپ میکنید داخل www دو تا فولدر nuke تو در تو نداشته باشید

tabriz-info
11-03-2008, 11:49
خوب حالا نوبت به ایجاد دیتا بیس میرسه

برای ایجاد دیتابیس یا پایگاه داده روی ایکون برنامه easy php راست کلیک کنید و ماوس را روی Configuration ببرید تا منوی ان باز شده و PhpMyAdmin را کلیک کنید

برای دسترسی از طریق مرور گر به این صفحه میتوانید از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم استفاده کنید

خوب phpmyadmin باز میشود
از منوی کشویی Language گزینه ی
را انتخاب کنید
مانند شکل زیر

محیط صفحه به زبان انگلیسی تغییر پیدا خواهد کرد

از منوی My SQL connection collation گزینه ی latin1_bin را انتخاب کنید مانند اشکال زیر :

imanbad
11-03-2008, 11:53
سلام باز من اومدم به شما زحمت بدم:31: یه مشکل خفن واسم پیش اومده.من میخواستم یک قالب بریزم اون رو کپی کردم تو قسمت تم و از سایت اون قالب رو انتخاب کردم !!!!!اما حالا انگار قالب مشکل داره و باز نمیشه من چجوری میتونم قالب رو عوض کنم وقتی سایت خرابه!!!البته یه دفعه رفتم اسم کی از قالب ها رو مثل اون یکی کردم شاید جواب بگیرم اما نشد:41: لطفا کمکم کنین!!!!!!!:11: راستی قالبی که گزاشتم نوشته بود سازگار با INP 3.03 ایا این قالب ها به نوک نمیخوره؟؟؟ من هیچی بارم نیست!!!!:34::tongue:
اینم ادرسه سایتم که ببینی چجوری شده!!!!

tabriz-info
11-03-2008, 11:58
حالا باید پایگاه داده را ایجاد نمائید :

در قسمت Create new database نام دیتایبس را که میخواهید بنویسید
و بر روی create کلیک کنید

بعد از ایجاد از منوی بالا SQL را انتخاب کنید

از منوی Character set of the file 'گزینه ی latin1 را انتخاب کنید
با استفاده از browse فایل .sql که داخل فولدر نیوک دارید ایمپورت کنید

و سپس go را فشار دهید این قسمت کمی طول خواهد کشید منتظر بمانید تا جداول کامل ایمپورت شوند و در سمت چپ نشان داده شوند

حالا نوبت به تنظیماات فایلهای نیوک میرسد که البته قبلا ذکر شده ولی دوباره میگم تا مشکلی پیش نیاد

tabriz-info
11-03-2008, 12:01
سلام باز من اومدم به شما زحمت بدم:31: یه مشکل خفن واسم پیش اومده.من میخواستم یک قالب بریزم اون رو کپی کردم تو قسمت تم و از سایت اون قالب رو انتخاب کردم !!!!!اما حالا انگار قالب مشکل داره و باز نمیشه من چجوری میتونم قالب رو عوض کنم وقتی سایت خرابه!!!البته یه دفعه رفتم اسم کی از قالب ها رو مثل اون یکی کردم شاید جواب بگیرم اما نشد:41: لطفا کمکم کنین!!!!!!!:11: راستی قالبی که گزاشتم نوشته بود سازگار با INP 3.03 ایا این قالب ها به نوک نمیخوره؟؟؟ من هیچی بارم نیست!!!!:34::tongue:

شما از چه نیوکی استفاده میکنید ؟

اگر از نیوک 8.1 مشهد تیم استفاده میکنید باید قالبهای مخصوص اون رو استفاده کنید

البته قالبها رو میشه به هم سازگار کرد که فکر نمیکنم کار شما باشه

ولی در کل شما باید فولدر قالب مورد نظر را در قسمت theme کپی کنید و عکسهای اون رو در فولدر images

اگه ادرس سایتتون رو بدید بهتر میتونم راهنمائی کنم

tabriz-info
11-03-2008, 12:22
خوب برای تنظیم فایل config.php به داخل فولدر نیوک بروید و فایل config.php را با استفاده از یک نرم افزار ویرایشگر مثل deram weaver باز کنید

این متن ها را پیدا کنید :

و بین دو تگ "" نام دیتابیسی را که در هنگام ایجاد پایگاه داده انتخاب کردید وارد کنید به عنوان مثال

دوباره روی ایکون برنامه راست کلیک کنید و از منوی Configuration گزینه Apache را کلیک کنید

فایل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز خواهد شد
کد

را پیدا کنید و به کد پائین تغییر دهید:

همچنین کد زیر را پیدا کنید

و به کد زیر تغییر دهید :

بعد از تغییرات فایل را save کنید و خارج شوید

کجددا با راست کلیک روی ایکون برنامه را restart کنید

خوب دیگه تموم شد

tabriz-info
11-03-2008, 12:25
برای وارد شدن به محیط نیوک مرور گر خود را باز کنید و به ادرس
بروید
nukefoldername نام فولدر نیوک شما است

همچنین شما میتوانید از طریق لوکال هاست نیوک را انتخاب کنید
بعد از ورود ابتدا از طریق admin.php مدیر معرفی کنید و سپس به صفحه اصلی و تنظیمات دلخواه بروید

مشکلی داشتید بفرمائید
Copyright By Behzad Admin irannuke

imanbad
12-03-2008, 19:01
سلام:41: خوبید شما؟ من باز اومدم نگاه کنیذد من میخوام نوکم رو دوباره نصب کنم تا مشکلات حل شه منتها میخواستم بدونم راهی هست که با نصب جدد اون مطالبم پا نشه اگه میشه توضیح دهید مرسی!!!
اینم ادرس سایتم که خواسته بودید!!!

tabriz-info
12-03-2008, 19:07
سلام:41: خوبید شما؟ من باز اومدم نگاه کنیذد من میخوام نوکم رو دوباره نصب کنم تا مشکلات حل شه منتها میخواستم بدونم راهی هست که با نصب جدد اون مطالبم پا نشه اگه میشه توضیح دهید مرسی!!!
اینم ادرس سایتم که خواسته بودید!!!

راه داشتنش ه داره شما باید جداول مورد نظر را از phpmyadmin ذخیره کنید و بعد از نصب مجدد import کنید

میدونم از اینیکه گفتم هیچی متوجه نخواهی شد ولی شما فعلا از تمام جداول دونه دونه export بگیر نگه دار نیوک رو دوباره نصب کن تا بعد بگم چیکار کنید

imanbad
12-03-2008, 20:20
میشه یه خواهش کنم میشه ایدی یاهوتون رو به من بدید راححت تر بتونم ازتون کمک بگیرم!!!!!:41::20: خواهش میکنم!!!!:40::11:

tabriz-info
12-03-2008, 20:54
ای دی یاهوم chikolata_shokolat هست ولی تو تاپیک راحت ترم تا یاهو مسنجر

H M R 0 0 7
13-03-2008, 17:38
سلام دوستان.
من 2 تا مشكل داشتم با نيوك 8.1 خواهشا اگه كسي بلده سريعتر جواب بده.ممنونش ميشم.

1-من وقتي نيوك 8.1 رو توي ريشه سايتم نصب ميكنم با مشكل روبرو ميشم.اكثر لينكهاي سايت بهم ميريزه.نمونش همين لينك صفحه اول يا ليست اعضا . ولي وقتي نيوك رو توي يه پوشه جدا نصب ميكنم مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سايت هيچ مشكلي نداره.اگه ميشه بگين چرا وقتي توي ريشه ميزارم اينجوري ميشه.

2-نيوك 8.1 كه نصب ميكنم با Opera مشكل داره. يعني بهم ريخه نشون ميده.ولي سايتهاي ديگه رو كه ميبينم با نيوك 8.1 هست درست نشون ميده.در حالي كه هيچ تغييراتي روي سايت انجام نميدم.

ممنون ميشم اگه جوابمو بدين.:11:

tabriz-info
13-03-2008, 17:51
سلام دوستان.
من 2 تا مشكل داشتم با نيوك 8.1 خواهشا اگه كسي بلده سريعتر جواب بده.ممنونش ميشم.

1-من وقتي نيوك 8.1 رو توي ريشه سايتم نصب ميكنم با مشكل روبرو ميشم.اكثر لينكهاي سايت بهم ميريزه.نمونش همين لينك صفحه اول يا ليست اعضا . ولي وقتي نيوك رو توي يه پوشه جدا نصب ميكنم مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید سايت هيچ مشكلي نداره.اگه ميشه بگين چرا وقتي توي ريشه ميزارم اينجوري ميشه.

2-نيوك 8.1 كه نصب ميكنم با Opera مشكل داره. يعني بهم ريخه نشون ميده.ولي سايتهاي ديگه رو كه ميبينم با نيوك 8.1 هست درست نشون ميده.در حالي كه هيچ تغييراتي روي سايت انجام نميدم.

ممنون ميشم اگه جوابمو بدين.:11:

1- جواب سوال 1 قبلا بارها گفته شده شما به پستهای قبلی یه نگاه بنداز یا انکه جستجو کن .htaccess

2- قالب light-blue تو هر سه مرورگر تست شده فکز نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی قالبهای دیگه با اپرا مشکل دارن
ولی تو فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر مشکلی ندارن اگه خواستید ادرس سایتتون رو تو پیام خصوصی برام بفرستید بررسی کنم

H M R 0 0 7
13-03-2008, 18:12
1- جواب سوال 1 قبلا بارها گفته شده شما به پستهای قبلی یه نگاه بنداز یا انکه جستجو کن .htaccess

2- قالب light-blue تو هر سه مرورگر تست شده فکز نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی قالبهای دیگه با اپرا مشکل دارن
ولی تو فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر مشکلی ندارن اگه خواستید ادرس سایتتون رو تو پیام خصوصی برام بفرستید بررسی کنم

مرسي از لطفت دوست عزيز.:40:
مشكلم حل شد.:10::11:

aquaquest
14-03-2008, 14:14
سلام
من تازه ویندوز سیستمم و سرور هاستم را عوض کردم ، و نمی دونم چرا نمی تونم وارد مدیریت نیوک بشم ؟
لطفاً راهنماییم کنید .
( می تونم وارد مدیریت هاست بشم . )

tabriz-info
14-03-2008, 17:02
صفحه مدیریت سایت شما یعنی :

مشکلی نداشت

اگر با نام کاربری و رمز عبورتان نمیتونید وارد بشید بفرمائید تا راهنمائی کنم

aquaquest
14-03-2008, 22:29
صفحه مدیریت سایت شما یعنی :

مشکلی نداشت

اگر با نام کاربری و رمز عبورتان نمیتونید وارد بشید بفرمائید تا راهنمائی کنم

سلام
صفحه مشکلی نداره ، نام کاربری و رمز عبورم هم مشکلی نداره ، فقط نمی دونم چرا اونها را قبول نمی کنه .
راهی نداره پسورد را عوض کنم که شاید درست شه ؟

tabriz-info
14-03-2008, 22:41
برو از طریق phpmyadmin
جدول nuke_authors رو پیدا کن بعد برو تو browsesh بعد رو ای دی مدیر edit بزن بعد اینو بزن به جای پسوورد
1a1dc91c907325c69271ddf0c944bc72
بعد پسووردت میشه pass

aquaquest
14-03-2008, 22:49
برو از طریق phpmyadmin
جدول nuke_authors رو پیدا کن بعد برو تو browsesh بعد رو ای دی مدیر edit بزن بعد اینو بزن به جای پسوورد
1a1dc91c907325c69271ddf0c944bc72
بعد پسووردت میشه pass

سلام
ممنون
کارم راه افتاد .

bahal20
15-03-2008, 20:35
سلام آقا محمد
متن "خبرها" سايت رو چطور مي تونم اصلاح كنم!؟
وقتي روي دگمه "خبرها" در مديريت سايت كليك مي كنم ليست نوشته ها رو نمي بينم تا اصلاحشون كنم
شايد سوالم خيلي پيش پا افتاده باشه ولي هست ديگه

tabriz-info
15-03-2008, 21:01
سلام آقا محمد
متن "خبرها" سايت رو چطور مي تونم اصلاح كنم!؟
وقتي روي دگمه "خبرها" در مديريت سايت كليك مي كنم ليست نوشته ها رو نمي بينم تا اصلاحشون كنم
شايد سوالم خيلي پيش پا افتاده باشه ولي هست ديگه

هر خبری که میخوای ویرایش کنی برو به ادامه همون خبر

بعد از کنار دکمه حذف که اون دفعه توضیح دادم کجاست
ویرایش رو انتخاب کن

موفق باشید

bahal20
17-03-2008, 07:45
اووووووه ببخشيد يادم رفته بود
آخه كمي غير عاديه ولي من مي خوام كدهاي "اچ تي ام ال" خبر رو بدست بيارم نمي خوام ويرايشش كنم.
براي اين كار بايد چه كنم

aquaquest
17-03-2008, 14:07
سلام
می خواستم ببینم اگه بخوام کل نیوک ( فایل ها و همه ی خبر های ارسالی و ... ) را بدون هیچ تغییری به هاست جدید منتقل کنم ، به طوریکه دیگه نیازی به نصب یا تنظیم نیوک نباشه ، همهی مطالب ارسالی به همون ترتیب باشند و ... ، چه کار باید انجام دهم ؟

H M R 0 0 7
17-03-2008, 19:54
سلام
می خواستم ببینم اگه بخوام کل نیوک ( فایل ها و همه ی خبر های ارسالی و ... ) را بدون هیچ تغییری به هاست جدید منتقل کنم ، به طوریکه دیگه نیازی به نصب یا تنظیم نیوک نباشه ، همهی مطالب ارسالی به همون ترتیب باشند و ... ، چه کار باید انجام دهم ؟

خوب کل هاستت رو به سرور جدید انتقال بده.
یوزر و پسورد cPanel فعلی رو به پشتیبانی سرور جدید بده تا از طریق FTP Remot Server براتون کلشو مو به مو اتقال بدن به سرورشون.

tabriz-info
17-03-2008, 20:12
سلام

خوب کل هاستت رو به سرور جدید انتقال بده.
یوزر و پسورد cPanel فعلی رو به پشتیبانی سرور جدید بده تا از طریق FTP Remot Server براتون کلشو مو به مو اتقال بدن به سرورشون.

من هم این روش رو تایید و بهتون پیشنهاد میکنم

بهتره این کار رو به سرور جدید بسپارید تا جز به جز ای پی به ایپی براتون انتقال بدن

bahal20
19-03-2008, 01:20
من مي خوام كدهاي "اچ تي ام ال" خبر رو بدست بيارم نمي خوام ويرايشش كنم.
براي اين كار بايد چه كنم
آقا محمد من منتظر جوابم:20:

tabriz-info
19-03-2008, 13:14
آقا محمد من منتظر جوابم:20:

از همان قسمتی که خبر ارسالی رو ویرایش میکنید و در ادیتور ان دکمه ای وجود دارد که روش نوشته HTML بر روی آن کلیک کنید تا کد مربوط به متن باز شود

bahal20
24-03-2008, 16:35
آقامحمد اگر منظورت اينه كه روي ادامه مطلب كليك كنم بعد مطلب رو ويرايش كنم،بايد بگم كه چنين گزينه اي نداره واگر منظورتون اينه كه از توي مديريت سايت گزينه خبرها رو انتخاب كنم بعد روي موضوع مورد نظر كليك كنم بايد بگم كه متاسفانه من نمي تونم ليست موضوعات نوشته شده رو ببينم تا ويرايششون كنم.
در مورد ويرايش پيغام ها هيچ مشكلي ندارم وبه راحتي كد اچ تي ام الشون رو بدست آوردم

alikhodayar
25-03-2008, 14:44
من یه مشکل دارم بعد از نسب همه نوشته ها به صورت علامت سوال میاد چیکار کنم؟

bahal20
26-03-2008, 07:13
سلام آقا محمد
عيدها مبارك
مثل اينكه به عيد ديدني هستي
ببخشيد كه پشت سر هم سوال مي كنم
مي خواستم ببينم توي قسمت مديريت سايت گزينه اي هست كه به طور مفصل آمارهاي بازديد از سايت رو بشه ديد يا نه!؟
من كه گشتم چيزي نديدم مگه شما يه راهنمايي بكني بلكه پيدا شه
مثلا اگر 100 روز هست كه سايت زده شده آمار هر 100 روز رو داشته باشه منظورم اينطوريه
موفق باشي
باتشكر

aquaquest
26-03-2008, 10:05
سلام آقا محمد
عيدها مبارك
مثل اينكه به عيد ديدني هستي
ببخشيد كه پشت سر هم سوال مي كنم
مي خواستم ببينم توي قسمت مديريت سايت گزينه اي هست كه به طور مفصل آمارهاي بازديد از سايت رو بشه ديد يا نه!؟
من كه گشتم چيزي نديدم مگه شما يه راهنمايي بكني بلكه پيدا شه
مثلا اگر 100 روز هست كه سايت زده شده آمار هر 100 روز رو داشته باشه منظورم اينطوريه
موفق باشي
باتشكر

سلام
تو آدرس

آمار کل یک ماه ، سالیانه و ... هست ، ولی آمار کل روزها نیست .
به جای yoursite آدرس سایتت را بزار .
یه سوال هم من داشتم که چطور میتونم پس از پاک شدن بعضی از مطالب انجمن ها یا خبرهای ارسال شده به سایت ، آنها را بازگردانی کرد ؟
با تشکر

bahal20
26-03-2008, 18:24
ممنون دوست عزيز كه جواب داديد
هرچند من آمار جزيي رو مي خواستم
باتشكر

Mehrdad_maney
28-03-2008, 08:49
بچه ها كسي مي تونه منو كمك كنه؟
من توي مرحله نصب نیوک بر روی لوکال هاست هستم.وقتي projecto باز مي كنم يه صفحه ديگه ميادو دكمه مراحل نصبو ميتونم بزنم!صفحه بعدش وارد كردن اطلاعات ديتابيسه كه مرحله بعد نميره و خطا ميده.
بايد چيكار كنم؟ممنون مي شم اگه كمكم كنيد

aquaquest
29-03-2008, 10:06
بچه ها كسي مي تونه منو كمك كنه؟
من توي مرحله نصب نیوک بر روی لوکال هاست هستم.وقتي projecto باز مي كنم يه صفحه ديگه ميادو دكمه مراحل نصبو ميتونم بزنم!صفحه بعدش وارد كردن اطلاعات ديتابيسه كه مرحله بعد نميره و خطا ميده.
بايد چيكار كنم؟ممنون مي شم اگه كمكم كنيد

سلام
احتمالاً مشخصات دیتابیس را اشتباه وارد کردی ، از من می شنوی دوباره دیتابیست را بساز .
تو پوشه Help تو خود فایل های نیوک هم یه فایل HTML است که توضیحاتی در مورد نصب داده .

bahal20
29-03-2008, 11:38
من يه پست به عنوان خبر زدم توي سايت ولي نمايشش نمي ده
چيكار كنم
چرا اينطوري شده!؟
فكر كنم اشكال از اچ تي ام ال بود
چون كپي پيس كردم و درست شد

bahal20
29-03-2008, 17:16
چرا وقتي مي خوام وارد سايت بشم اين پيام رو مي ده!؟

You have been blocked from entering this site.

You have attempted an unknown attack on this site.

All of the following information has been gathered to assist the webmaster should this need to be reported to local or federal law enforcement.

If you think this is a mistake you can contact the site webmaster at webmaster(at)phpnuke(dot)org.

Be SURE to include the following information in any email!
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0
Query String: op=logout
GET String: op=logout
POST String:
Referer:
Request Method: GET
Remote Address: 217.219.225.66
Client IP: none
Forwarded For: 217.219.225.71
Date Blocked: 2008-03-29 @ 13:41:09 UTC GMT +0000
Block expires: بصورت دائمي
نگهبان ناک 2.5.15 : NukeScripts.net and Farsi Project By : MashhadTeam [Zero-F]
نكنه هك شدم!؟
البته اين مشكل رو با فايرفاكس داشتم و با اپرا مشكلي نبود و چنين پيغامي نميومد

aquaquest
30-03-2008, 10:54
چرا وقتي مي خوام وارد سايت بشم اين پيام رو مي ده!؟

You have been blocked from entering this site.

You have attempted an unknown attack on this site.

All of the following information has been gathered to assist the webmaster should this need to be reported to local or federal law enforcement.

If you think this is a mistake you can contact the site webmaster at webmaster(at)phpnuke(dot)org.

Be SURE to include the following information in any email!
User Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0
Query String: op=logout
GET String: op=logout
POST String:
Referer:
Request Method: GET
Remote Address: 217.219.225.66
Client IP: none
Forwarded For: 217.219.225.71
Date Blocked: 2008-03-29 @ 13:41:09 UTC GMT +0000
Block expires: بصورت دائمي
نگهبان ناک 2.5.15 : NukeScripts.net and Farsi Project By : MashhadTeam [Zero-F]
نكنه هك شدم!؟
البته اين مشكل رو با فايرفاكس داشتم و با اپرا مشكلي نبود و چنين پيغامي نميومد

سلام دوست عزیز
این پیغام نشانه ی مسدود شدن آی پی شما توسط نگهبان نیوکه ، البته این مشکل زیاد پیش میاد و بی مورد زیاد آی پی بن می کنه ؛ برای رفع مشکل می تونید از یه برنامه که آی پی شما را مخفی کنه استفاده کنید . مثلاً از Hide IP استفاده کنید . فکر کنم تو لینکستان هم بتونید دانلودش کنید .

bahal20
31-03-2008, 07:00
دوست عزيز متشكر
بله خدا رو شكر مشكل حل شد
باتشكر

Mehrdad_maney
31-03-2008, 19:12
آقا روي هاسته مجاني ميشه نيوك نصب كرد؟
من تمامه كارارو انجام دادم اما صفحه installo باز نميكنه
كسي ميدونه بايد چيكار كنم؟

alikhodayar
01-04-2008, 15:21
من یه مشکل دارم بعد از نسب همه نوشته ها به صورت علامت سوال میاد چیکار کنم؟

کسی نمیخاد جواب این مشکل مارو بده؟:19::19:

tabriz-info
02-04-2008, 08:29
اقا ما برگشتیم

ممنون از دوستانی تو این مدت که ما نبودیم تاپیک رو اداره کردن

حالا میریم سر سوالات

tabriz-info
02-04-2008, 08:33
کسی نمیخاد جواب این مشکل مارو بده؟:19::19:

دوست عزیز ببخشید که یه کم دیر شد رفته بودم تعطیلات

شما باید Character set of the file را به Latin1 تغییر بدهید

از phpmyadmin و دیتابیس مورد نظر

tabriz-info
02-04-2008, 08:33
آقا روي هاسته مجاني ميشه نيوك نصب كرد؟
من تمامه كارارو انجام دادم اما صفحه installo باز نميكنه
كسي ميدونه بايد چيكار كنم؟

کدوم هاست ؟
ادرس یده کنترل کنم

bahal20
02-04-2008, 09:22
خوش آمدي آقا محمد
اگه ميشه به سوال هاي آخرم جواب بده
ممنون

tabriz-info
02-04-2008, 09:36
شما یک بار کوکیهاتونو پاک کنید ببینید درست میشه
اگه درست نشد نگهبان نبوک رو ریست کنید درست میشه

مشکلی نیست نگران نباشید

alikhodayar
02-04-2008, 12:40
دوست عزیز ببخشید که یه کم دیر شد رفته بودم تعطیلات

شما باید Character set of the file را به Latin1 تغییر بدهید

از phpmyadmin و دیتابیس مورد نظر

من این کار رو انجام دادم ولی باز همین مشکل رو داره
اصلا من از اول همین کار رو کرده بودم

Mehrdad_maney
02-04-2008, 18:15
کدوم هاست ؟
ادرس یده کنترل کنم

پي اچ پي ساپورت ميكنه!!!!

amineng
03-04-2008, 12:23
سلام قربان
ضمن تشکر فراوان 2تا سوال داشتم یکی این که چه جوری میشه برا نیوک قالب ساخت یا حداقل قالب ها رو ساز گار کرد و
دوم این که چه جوری میشه توی یک هاست FTP بدون Cpanel نیوک رو نصب کرد
خیلی ممنونم

amineng
03-04-2008, 12:25
سلام قربان
ضمن تشکر فراوان 2تا سوال داشتم یکی این که چه جوری میشه برا نیوک قالب ساخت یا حداقل قالب ها رو ساز گار کرد و دوم این که چه جوری میشه توی یک هاست FTP بدون Cpanel نیوک رو نصب کرد

خیلی ممنونم

:20:

tabriz-info
03-04-2008, 12:48
سلام قربان
ضمن تشکر فراوان 2تا سوال داشتم یکی این که چه جوری میشه برا نیوک قالب ساخت یا حداقل قالب ها رو ساز گار کرد و
دوم این که چه جوری میشه توی یک هاست FTP بدون Cpanel نیوک رو نصب کرد
خیلی ممنونم

در مورد قالب بعدا بحث خواهد شد

در مورد سوال دوم وجود cpanel اهمیتی نداره مهم اینه که شما بتونید یه دیتابیس متصل به نیوک داشته باشید

حالا cpanel باشه یا نباشه

H M R 0 0 7
03-04-2008, 15:20
سلام. من يك مشكل اعصاب خورد كن با نيوك دارم. اونم گالري عكسه.
اولا كه وقتي ميرم توي ماژولها فعالش ميكنم يهو غيبش ميزنه.ديگه هم تو ليست ماژولها نيست.
بعدش هم وقتي ميخوام يك پوشه براش بسازم اين خطا رو ميده:

Warning: mkdir() [function.mkdir]: Unable to access /modules/emsGallery/images/ in /home/bihosele/public_html/admin/modules/emsGallery/cats.admin.php on line 190

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to access /modules/emsGallery/images//security.gif in /home/bihosele/public_html/admin/modules/emsGallery/cats.admin.php on line 246
Error when uploading file
ايجاد ميشه ولي عكسي كه براي اون پوشه در نظر گرفتم نمايش داده نميشه.

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد.

tabriz-info
03-04-2008, 16:26
سلام. من يك مشكل اعصاب خورد كن با نيوك دارم. اونم گالري عكسه.
اولا كه وقتي ميرم توي ماژولها فعالش ميكنم يهو غيبش ميزنه.ديگه هم تو ليست ماژولها نيست.
بعدش هم وقتي ميخوام يك پوشه براش بسازم اين خطا رو ميده:

Warning: mkdir() [function.mkdir]: Unable to access /modules/emsGallery/images/ in /home/bihosele/public_html/admin/modules/emsGallery/cats.admin.php on line 190

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to access /modules/emsGallery/images//security.gif in /home/bihosele/public_html/admin/modules/emsGallery/cats.admin.php on line 246
Error when uploading file
ايجاد ميشه ولي عكسي كه براي اون پوشه در نظر گرفتم نمايش داده نميشه.

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد.

شما قبل از اینکه این ماژول رو فعال کنید اول به قسمت ویرایش بروید و تنظیمات مورد نظر را انجام دهید
یعنی قسمت شاخه و نمایش برای
را انتخاب کنید
بعد فعال کنید
ببینید اگه مشکلتون حل شد که هیچ اگه نشد یه راه دیگه میگم

amineng
04-04-2008, 19:13
سلام قربان
ببخشید خواستم بدونم چه جوری میشه توی یه سایت FTP بدون Cpanel یه دیتابیس متصل به نیوک داشته باشم
نیاز به نصب نرم افزار دارم ؟؟
ممنونم

tabriz-info
04-04-2008, 20:03
سلام قربان
ببخشید خواستم بدونم چه جوری میشه توی یه سایت FTP بدون Cpanel یه دیتابیس متصل به نیوک داشته باشم
نیاز به نصب نرم افزار دارم ؟؟
ممنونم

نه باید تو خود هاست این امکان وجود داشته باشه
ببین دوست عزیز هاست اگر هم cpanel نداشته باشه حتما manager داره میتونی به جای ftp کلمه manager رو بزنی ببینی میره یا نه
اگه رفت اونجا بگر ببین دیتا بیس داره یا اصلا نداره
چون ftl فقط به درد انتقال میخوره

amineng
06-04-2008, 15:24
سلام عزیز
می بخشید اینقدر با سوالام شما رو اذیت می کنم
1- راستش توی هاست FTP من یک پوشه cin-bin دو تا فایل php.ini و fastphp.ini و یک فایل ناشناخته ی ftpquota بعلاوه index و چند فایل دیگه وجود داره که مربوط به Error های صفحات میشه.
حالا من میتونم دیتا بیس داشته باشم (همین جوری!!!) یا باید نرم افزارهایی مثل PHPmyAdmin رو روش نصب کنم
و اگه نصب کنم آیا با نیوک سازگاره؟!؟
2- ببخشید یه سوال دیگم این که چه جوری میشه تالارهای گفتگو رو از توی نیوک به طور کامل حذف کرد ؟ (یعنی جوری که هیچ دسترسی به اون وجود نداشته باشه حتی صفحه ی اولش؟)
3- من با یه مشکل هم مواجه بودم (البته توی نیوک 8) اونم اینکه امکان عضویت رو غیر فعال کرده بودم اما اعضایی هم که خودم به عنوان مدیر تعریف می کردم نمیتونستن وارد بشن
بازم خیلی خیلی ممنونم

tabriz-info
06-04-2008, 15:52
سلام عزیز
می بخشید اینقدر با سوالام شما رو اذیت می کنم
1- راستش توی هاست FTP من یک پوشه cin-bin دو تا فایل php.ini و fastphp.ini و یک فایل ناشناخته ی ftpquota بعلاوه index و چند فایل دیگه وجود داره که مربوط به Error های صفحات میشه.
حالا من میتونم دیتا بیس داشته باشم (همین جوری!!!) یا باید نرم افزارهایی مثل PHPmyAdmin رو روش نصب کنم
و اگه نصب کنم آیا با نیوک سازگاره؟!؟
2- ببخشید یه سوال دیگم این که چه جوری میشه تالارهای گفتگو رو از توی نیوک به طور کامل حذف کرد ؟ (یعنی جوری که هیچ دسترسی به اون وجود نداشته باشه حتی صفحه ی اولش؟)
3- من با یه مشکل هم مواجه بودم (البته توی نیوک 8) اونم اینکه امکان عضویت رو غیر فعال کرده بودم اما اعضایی هم که خودم به عنوان مدیر تعریف می کردم نمیتونستن وارد بشن
بازم خیلی خیلی ممنونم

این قسمتی که شما فرمودید مربوط به قسمت php میشه ولی نه phpmyadmin
شما باید از هاستی استفاده کنید که از sql پشتیبانی کنه

2- شما میتونید از فولدر modules فولدر forom رو حذف کنید همچنین اول باید از مدیریت ماژولها تالار گفتمان را غیر فعال و حذف کنید

3- شما باید تنظیمات کاربری رو فعال نگه دارید و فقط عضویت را از طریق تنظیمات تالار گفتمان ببندید
همچنین از تنظیمات کاربری مدیریت نیوک

amineng
07-04-2008, 17:12
بازم سلام قربان
بابت جوابهاي خوبت ممنونم
1- پس اين طور كه شما ميگيد اگه هاست از sql پشتيباني نكنه نميشه نيوك نصب كرد همچنين نميشه كاري كرد كه از sql پشتيباني كنه؟؟!؟
2- راستي اون pdfاي كه گفته بوديد (در مورد آموزش نيوك) از كجا ميشه داونلود كرد؟
3- اگه براتون مقدوره يه كم در مورد قالب ها يا حداقل دستكاري كردن اونا توضيح بدين.
4- در مورد امنيت نيوك و اين كه تا چه اندازه ميشه بهش اطمينان كرد هم اگه مطلب بزاريد ممنون ميشيم.
5- اگه بخواهيم فقط از مطالبي كه توي نيوك وارد كرديم (خبر ها، مقالات و ...) پشتيبان بگيريم بايد چه كار كنيم
بازم
خيلي خيلي خيلي خيلي ممنونم

tabriz-info
07-04-2008, 17:52
بازم سلام قربان
بابت جوابهاي خوبت ممنونم
1- پس اين طور كه شما ميگيد اگه هاست از sql پشتيباني نكنه نميشه نيوك نصب كرد همچنين نميشه كاري كرد كه از sql پشتيباني كنه؟؟!؟
2- راستي اون pdfاي كه گفته بوديد (در مورد آموزش نيوك) از كجا ميشه داونلود كرد؟
3- اگه براتون مقدوره يه كم در مورد قالب ها يا حداقل دستكاري كردن اونا توضيح بدين.
4- در مورد امنيت نيوك و اين كه تا چه اندازه ميشه بهش اطمينان كرد هم اگه مطلب بزاريد ممنون ميشيم.
5- اگه بخواهيم فقط از مطالبي كه توي نيوك وارد كرديم (خبر ها، مقالات و ...) پشتيبان بگيريم بايد چه كار كنيم
بازم
خيلي خيلي خيلي خيلي ممنونم

خواهش میکنم در خدمتیم

نه حتما باید از SQL پشتیبانی کنه
خوب به سرور بگید براتون امکاناتشو ردیف کنه شما نمیتونید ولی
بعد از تکمیل pdf اماده خواهد شد
چشم در مورد ترجمه قالبها مطلب میزارم
سعی کنید همیشه از اخرین نسخه نیوک و نگهبان استفاده کنید و با پی گیری از سایت مرجع اصلاحیه های اونو دریافت کنید
از مدیریت بانک اطلاعاتی تو مدیریت نیوک قسمت پشتیبان گیری استفاده کنید
پست بعد در مورد امنیت نیوک

tabriz-info
07-04-2008, 18:02
بحث امنیت همیشه در مقابل هک میاید

پس باید اول برگردیم به تقسیم بندی هکرها :
به عنوان مثال به این شکل:
1- جوجه هکر
2- مرغ هکر
3- پروفشنال هکر

اما امنیت نیوک رو باید به چند قسمت تقسیم کنیم :

نیوک بدون اضافات
نیوک با دستکاری و اضافه کردن مازولها

در مورد خود نیوک میتونم تا این حد بگم که تا به حال باگی برای ان ثبت نشده البته ورژن اخر پس از دسته هکرهای رده 1 و 2 بسته هست اما خوب برای رده 3 هیچ چیزی غیر ممکن نیست

اما بعضیها هر چی ماژول دستشون میاد میکوبن تو نیوک خوب اینطوری هکر رده 2 که سهله رده 1 هم میتونه سایتو هک کنه

اول باید ماژول رو چک کنید ببینید باگ داره یا نه بعد استفاده کنید

در حالت کلی برای همه ی سیستمهای مدیریت محتوا ممکنه که توشون باگ باشه
اصلا در حالت کلی بگم چیزی به نام امنیت از نظر من وجود نداره
به هر حال برا خود نیوک به همراه اصلاحیه باگی کشف نشده
اگه بشه من همینجا روش رفع اونو توضیح میدم

روزانه چندین باگ برای ماژولهای سیستمهای مدیریت محتوا مثل مامبود جوملا و نیوک و...ثبت میشه
تازه فقط اینا نیست که

چند روز پیش یه باگ تو یه سیستمی پیدا کردیم که اکثر سایتهای دانشگاههای بزرگ ازش استفاده میکردن
چندتاییشون رو هم فرستادیم هوا این مطلب secret بودا
خواستم بدونید امنیت به این چیزا نیسن هر کسی میتونه اشتباه کنه انسان جایزالخطاست و هکر استفاده کننده از این خطاها

mohsen_djd2
07-04-2008, 20:00
تبریز جان ممنون از توضیحات ولی زمان نصب میگه گزینه ها رو کامل کنید ولی پیغام خطا میده

tabriz-info
07-04-2008, 20:03
تبریز جان ممنون از توضیحات ولی زمان نصب میگه گزینه ها رو کامل کنید ولی پیغام خطا میده

من نمیدونم اینایی که گفتید مربوط به کدوم مرحله هست
لطفا توضیح دهید

در ضمن اسم من محمد هست

aquaquest
07-04-2008, 22:52
سلام
دو تا سوال داشتم که اگه میشه یه توضیح کاملی بدید :
1- چطور میشه پست های پاک شده از سایت و انجمن به خاطر مشکلات هاست و ... را بازگرداند ؟
2- چطور میشه یک سری از پست ها در انجمن را به بخش دیگری انتقال داد ؟

mohsen_djd2
08-04-2008, 08:08
محمد جان شرمنده اسمتون رو بلد نبودم
همون اول نصب که با دیتابیس و مشخصات رو بدی پیغام خطا میده
در ضمن من با esay php و روی لوکال هاست نصب کردم

aquaquest
08-04-2008, 13:00
سلام
راستی اگه خواستی جواب بدی جواب اینا رو هم بده
1- چطور میشه یک ارسال را در انجمن با تمام پست هایش پاک کرد ؟
2- چطور میشه در مواقعی که در حال انجام تغییراتی در سایت هستیم ، یه پیغام تو همه صفحات نشان بده که سایت در حال بروز رسانیه ؟
با تشکر

tabriz-info
10-04-2008, 11:06
محمد جان شرمنده اسمتون رو بلد نبودم
همون اول نصب که با دیتابیس و مشخصات رو بدی پیغام خطا میده
در ضمن من با esay php و روی لوکال هاست نصب کردم

چه پیغامی کدوم قسمت اخه

تو لوکال یا سرور منظورته بابا یه کم بیشتر توضیح بده عزیز

tabriz-info
10-04-2008, 11:11
سلام
دو تا سوال داشتم که اگه میشه یه توضیح کاملی بدید :
1- چطور میشه پست های پاک شده از سایت و انجمن به خاطر مشکلات هاست و ... را بازگرداند ؟
2- چطور میشه یک سری از پست ها در انجمن را به بخش دیگری انتقال داد ؟

سلام
راستی اگه خواستی جواب بدی جواب اینا رو هم بده
1- چطور میشه یک ارسال را در انجمن با تمام پست هایش پاک کرد ؟
2- چطور میشه در مواقعی که در حال انجام تغییراتی در سایت هستیم ، یه پیغام تو همه صفحات نشان بده که سایت در حال بروز رسانیه ؟
با تشکر

شما باید یه بک اپ میگرفتید اگه نگرفتید با پشتیبانی هاستتون تماس بگیرید شاید اونا داشته باشن

شما اگر با نام کاربری مدیر وارد انجمن شده باشید به موضوع که میخواهید بروید بعد پایین صفحه را مشاهده کنید
دقت کنید که جمله های وجود دارد که اینطور شروع میشه شما میتوانید
همانجا لینک هیت که نوشته شما میتوانید مدیریت کنید انرا انتخاب کنید
سپس صفحه مدیریت ان موضوع باز خواهد شد
البته پست رو نه ها تاپیک رو میتونید انتقال بدید

اگر با نام کاربری مدیر وارد شدید از همانجایی که پست ویرایش میشود دکمه حذف وجود دارد

از قسمت تنظیمات سیستم میتونید سایت را برای مدتی غیر فعال کنید

aquaquest
10-04-2008, 13:41
سلام
خیلی ممنون از جوابتون
فقط من یه مشکلی دارم
وقتي مي خوام پيغام هاي خصوصي را پاك كنم يه عنوان خطاهاي رايج مياد كه زيرش نوشته بروز يك خطا ولي هيچ توضيحي نداده
مي خواستم ببينم اشكال از چيه ؟

tabriz-info
11-04-2008, 10:22
سو استفاده از نام مشهد تیم :

طبق اطلاعیه مدیر php-nuke سایتی با عنوان ایران تیم نیوک اقدام به کپی برداری از نسخه مشهد تیم کرده و با تغییراتی در ان اقدام به ارایه نسخه جدیدی کرده که از همینجا اعلام میکنم این نسخه از لحاظ امنیتی و پشتیبانی هیچ ارتباطی با سایت اصلی phpnuke.ir ندارد

amineng
11-04-2008, 20:01
سلام قربان
ببخشيد از نظر شما نيوك بهتره يا مامبو كدوم حجم كمتري دارن كارايي بيشتري دارن امنيت بهتري و ...
در ضمن اگه بخواهيم توي نيوك كليد ادامه متن درست كنيم چه كار بايد بكنيم

tabriz-info
11-04-2008, 20:20
کلید ادامه متن یعنی چی؟

نیوک و مامبو هر کدام امکانات متفاوتی دارن در مورد این مطالب خیلی بحث شده

در مورد امنیت هم ت چند پست قبلی گفتم
در کل امکانات نیوک بالاتره
برا مامبو و نیوک البته برا ماژولهاشون هر روز چند تا باگ پیدا میکنن ولی اگه به روز نگهدارید نیوکتون رو در امان خواهید بود

amineng
12-04-2008, 18:29
سلام قربان
ببخشيد بين نيوك و مامبو بعد نصب كدوم حجم كمتري دارن

در ضمن براي اينكه ورود كاربران رو از صفحه اصلي پاك كنيم چه كار بايد بكنيم

amineng
12-04-2008, 18:32
سلام قربان
همين سايت پيسي ورد از چه نرم افزاري استفاده مي كنه

aquaquest
12-04-2008, 21:19
سلام قربان
همين سايت پيسي ورد از چه نرم افزاري استفاده مي كنه

سلام
انجمن های پی سی ورد را با وی بلوتین ساختند .
اگه پایین صفحه را هم نگاه کنی نوشته Powered by: vBulletin Version 3.6.7

tabriz-info
13-04-2008, 13:08
سلام
انجمن های پی سی ورد را با وی بلوتین ساختند .
اگه پایین صفحه را هم نگاه کنی نوشته Powered by: vBulletin Version 3.6.7

که البته پولیه و باید لایسانس بخری

amineng
13-04-2008, 15:10
سلام قربان

Mr.K2
13-04-2008, 15:53
سلام قربان

فکر کنم باید ماژولش رو غیر فعال کنی....

tabriz-info
13-04-2008, 17:17
باید ماژول تنظیمات کاربری رو غیر فعال کنید

Mohsen khan
13-04-2008, 19:37
توي تنظيمات configuration هم يك سري تنظيمات هست

amineng
15-04-2008, 15:05
سلام آقا محمد
حال شما؟
بابت جوابهای خوبت ممنون
بازم مثل قبل با چند سوال مزاحمتون میشم؟
1- چطورمیشه 2 تا باکس ورود اعضا رو حذف کرد؟(با غیر فعال کردن ماژولش نمیشه)
2- توی قالب MashhadTeam-lightblue کلید های بالای صفحه و همچنین نظرات و ادامه کار نمی کنن (آدرس اونا html داره و اشتباهیه)
3- میشه یه توضیح مختصر در رابطه با کار کردن در قسمت تالار گفتمان بدبید؟
4- یه توضیح هم در رابطه با دستکاری قالب ها.

tabriz-info
16-04-2008, 10:16
خوب از امروز شروع میکنیم به آموزش مدیریت سایت :

خوب همانطور که میدونید برای ورود به قسمت مدیریت سایت باید از این ادرس وارد شوید :

دوستان میخوام یه م جزئی تر مسایل رو بررسی کنم و مسایلی رو بیان کنم که جای دیگه نمیتونید پیدا کنید و براتون میتونه خیلی مفید باشه البته اگه دقت کنید

خوب اکثر سایتهایی که با سیستم مدیریت محتوا درست میشه معمولا یک صفحه ورودی برای مدیریت دارن که یا به صورت admin یا login یا manager میباشند
خوب که چی؟ منظروم اینه که یه هکر وقتی میخواد وارد سک سایت بشه اول چیکار میکنه ؟
میره که وارد کنترل پنل مدیریت سایت بشه پس اولین کار امتحان کردن این ادرسهای بالاییست البته فقط جوجه هکرها با تست کردن صفحه لوگین مدیریت رو پیدا میکنن

خوب حالا در باره اون بعدا صحبت میکنیم
با رفتن به صفحه admin نام کاربری و رمز عبور از شما خواسته میشود همان نام و رمزی که شما هنگام نصب تعریف کردید
با وارد کردن ان وارد مدیریت سایت خواهید شد
خوب اینو فکر میکنم همتون میدونستید

اما احتمال بروز چه مشکلاتی تو این قسمت هست و در هنگام بروز چه کار هایی باید انجام بدیم ؟

مثلا یه مشکل اینکه هر چی وارد میکنیم قبول نمیکنه و لوگین نمیکنه و دوباره همان صفحه باز میشه

مسلما اولین کار اینه که رمز عبورمون رو کنترل کنیم ببینیم درست وارد کردیم یا نه

اگه فکر میکنید که اشتباه وارد میکنید یا فراموش کردید باید طبق دستور العمل فراموش کردن رمز عبور عمل کنید
با کمی جستجو میتونید پیدا کنید

اینو داخل پرانتز میگم زیاد جدی نگیرید (رمز عبور با الگوریتم md5 هش شده )

tabriz-info
16-04-2008, 10:17
حالا فرض میکنیم مشکلی نداشتید و وارد مدیریت سایت میشوید

اگر اولین بار هست که وارد مدیریت سایت میشوید
بهتره قبل از هر کاری یه سری تنظیمات رو انجام بدهید

اینو بدونید که صفحه مدیریت از 3 قسمت تشکیل شده

از بالا به پائین قسمت گزارش
قسمت مدیریت سایت
قسمت مدیریت ماژولها

قسمت اول قسمت گزارش :
خوب همانطور که مشاهده میکنید در این قسمت یک سری گزارشات داده شده
که نوشته در این قسمت میتوانید وضعیت امنیتی سایت را چک کنید

خوب تو این قسمت جوجه هکرهایی که خواستن از طریق xss یا sql injection ,... به سایت نفوذ کنن و بلوک شدن مشخص میشه
وقتی دیدید تعدادش یه هم رفته بالا مطمئن شوید حتما یه اتفاقی افتاده دیگه

پس سریعا گزارش بدید تا بررسی بشه

tabriz-info
16-04-2008, 10:18
قسمت دوم منوی مدیریت سایت :

گزینه اول گروه فارسی ساز:
خوب تو این قسمت گروه فارسی ساز و پشتیبان تیم معرفی شده

مدیریت بانک اطلاعاتی :
وارد این قسمت شوید
در قسمت مدیریت بانک اطلاعاتی شما 3 ستون خواهید دید :
ستون اول جداول دیتابیس نشان داده میشود
ستون دوم امکانات
ستون سوم یک سری توضیحات

گزینه اول در قسمت امکانات پشتیان گیری از بانک اطلاعاتی میباشد
که شما برا این کار ابتدا از پائین ستون جداول گزینه انتخاب همه را کلیک کنید تا همه ی جداول انتخاب شود سپس دکمه تایید را فشار دهید
پنجرا دانلود باز خواهد شد و فایل فشرده شده ی back up دانلود خواهد شد
سعی کنید قبل از انجام هر عملیات که فکر میکنید مشکلی ایجاد خواهد کرد یک پشتیبان بگیرید
گزینه های دیگر در ستون سوم توضیح داده شده است

tabriz-info
16-04-2008, 10:19
گزینه سوم بلوکها هست اینو بزارید آخر توضیح بدم
گزینه چهارم ویرایش مدیران میباشد
با کلیک بر روی ان صفحه ویرایش مدیران باز میشود

اول اینو بگم چون مهم مطمئن باشید اگه تازه کار هستید هر تغییری در ویرایش مدیر اصلی بدهید ورود مدیر را از دست خواهید داد
یادتون باشه تو این وضعیت نگران نباشید به دیتا بیس هاست رفته و جدول author رو پیدا کنید اونجا تنظیمات مدیر خود را ویرایش کنید و radmin super اون رو 1 ,God کنید
در این مورد گفته شده جستجو کنید پیدا میشه

اما از قسمت معرفی مدیر جدید میتونید به راحتی یک مدیر جدید با امکانات دلخواه تعریف کنی

tabriz-info
16-04-2008, 10:20
گزینه پنجم گالری تصاویر هم بمونه برا بعد
گزینه 6 اصلاحیه که توضیحاتی در مورد اصلاحیه داده شده

گزینه هفتم گروه کاربری : وارد این قسمت شوید
در این قسمت شما میتوانید به اعمای خاصی که اعضا و مدیران میتونن تو سایت انجام بدن امتیاز تعریف کنید
مثلا نوشتن وبلاگ : شما یک امتیاز تعریف میکنید که هر کسی مطلبی بنویسه تو قسمت وبلاگ کاربری اون امتیاز براش ثبت میشه
یا مثلا ارسال مطلب یا هر گزینه ی دیگری که هست میتونید امتیازی براش ثبت کنید

tabriz-info
17-04-2008, 20:12
دوستان تاپیک بلوک ها و ماژولها رو راه اندازی کردیم تا خدمات رسانی به نیوکیها رو افزایش بدیم

ادرس تاپیک :

amineng
19-04-2008, 07:18
سلام قربان
من که جواب اینا رو ندیدم
1- چطورمیشه 2 تا باکس ورود اعضا رو حذف کرد؟(با غیر فعال کردن ماژولش نمیشه)
2- توی قالب MashhadTeam-lightblue کلید های بالای صفحه و همچنین نظرات و ادامه کار نمی کنن (آدرس اونا html داره و اشتباهیه)
3- میشه یه توضیح مختصر در رابطه با کار کردن در قسمت تالار گفتمان بدبید؟
4- یه توضیح هم در رابطه با دستکاری قالب ها.

tabriz-info
19-04-2008, 10:18
خوب ماژول تنظیمات کاربری رو غیر فعال کنید دیگه کسی نمیتونه وارد بشه
یا اینکه کلا حذفش کنید
همچنین قسمت ورود مربوط به امار کاربران هست مستونید اونم اگه نمیخوایید غیر فعال کنید یعنی بلوک رو
در ضمن تو قالب هم ورود داره
اونو در پست بعد میگم

در مورد سوال 2 قبلا 2 یا 3 بار گفته شده شما باید فایل htaaccess رو جایگزین کنید لطفا بگردید
3- در مورد تالار گفتمان شما باید اول از طریق مدیریت تالار گفتمان بخش ها و زیر بخش ها و مدیران را ایجاد کنید
بعد ..... که البته اگر ورودی در کار نباشه دیگعه چه فایده داره
در ضمن شما اگه ورود رو ببندید خودتون هم نمیتونید وارد سایت بشید
در رابطه با دستکاری قالب در پست بعد

tabriz-info
19-04-2008, 10:29
دستکاری قالب

چند تا نکته هست که باید بگم شما هم توجه کنید

اولا کدهای html رو میشه وارد php کرد ولی با هم تفاوت دارن یعنی باید بلد باشید مثل html نیست که هر چی شد شد
php ممکنه یک کد اشتباه مانع از اجرای کدهای دیگر بشه

شما ممکنه نتغیری تعریف کنید که از لحاظ امنیتی سایتتون رو مختل کنه پس از متغیرهای موجود استفاده کنید

خوب به عنوان مثال میخواهیم قالب light blue را ویرایش کنیم
به پوشه theme و بعد mashhadteam-lightbule میرویم فایل theme.php رو باز میکنیم
سعی کنید از نرم افزاری مثل notepad یا notepad++ استفاده کنید در ضمن نرم افزار dreamweaver هم برای این کار مناسبه

خوب قالبها معمولا از header body footer تشکیل میشوند

خوب به عنوان مثال شما میخواهی کلمه ورود در بالای سایت رو حذف کنید تا کسی نتونه وارد سایت بشه
اینو بگم قبلا از هر کاری حتما یک کپی از قالب داشته باشید که اگر با مسکل برخورد کردید برگردونید

در نرم افزاری که باز کردید با استفاده از گزینه find یا search به دنبال کلمه ورود میگردیم

خوب شما با حذف کردن این قسمت

ورود را حذف خواهید کرد

خوب این از این که خیلی مقدماتی بود برای کارهای دیگر باید بگید تا منم توضیح بدم

اما اگر میخواهید شکل ظاهری قالب را عوض کنید باید به پوشه images بروید و عکسهای مورد نظر را در فتوشاپ یا نرم افزار گرافیکی دیگر باز کنید و به تغییر دلخواه بپردازید

vahid78
19-04-2008, 19:09
فایل pdf این آموزش را اگه دارین بذاین تا بچه ها راحت بفهمند
tabriz-info
20-04-2008, 09:00
نه ندارم از جایی کپی نمیکنیم که داریم از خودمون مینویسیم
وقتی مطلب تکمیل و ویرایش بشه فایل pdf هم به روی چشم

amineng
24-04-2008, 11:14
با سلام

آقا من وقتی php_flag register_globals on رو توی htaccess. ذخیره می کنم ارور 500 میده یعنی :

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@site shoma.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2.2.8 (Unix) mod_ssl/2.2.8 OpenSSL/0.9.8b mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 Server at [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])shoma.com Port 80
حالا باید چه جوری نیوک رو نصب کنم

tabriz-info
24-04-2008, 11:58
باید به هاستتون اطلاع بدید تا register_global رو براتون باز کنن

یا اینکه اگه این کارو نکردن از نصب دستی استفاده کنید

nimamani
24-04-2008, 20:46
شما باید 22 مرحله بر روی Next Step کلیک نمایید ! :rolleyes:

اگر تنظیمات مشکلی نداشته باشد جمله با رنگ سفید نوشته می شود ! ولی اگر مشکلی وجود داشته باشد و جداول انجمن وجود نداشته باشد با خطای زیر مواجه می شوید :

*
Error !!!
*
Please check the forumtype and forum_prefix in Config.php

معنی این خطا : لطفا در فایل config.php کد forumtype و forum_prefix را بررسی نمایید ! جداول انجمن در بانک اطلاعاتی وجود ندارد

محمد جان من تو این قسمت
از نصب آجا نیوک گیر کردم
چون من تو ساب دومین دارم نصب میکنم
دقیقا نفهمیدم این قسمت ها رو چی کار کنم
من یک ساب دومین ساختم به اسم تست
بعد توش هم دو تا فلدر ساختم به اسم
vBulletin و Aja122
که وی بی رو بدون مشکل نصب کردم
ولی در مورد آجا گیر کردم
اگه بشه یک توضیح بیشتری بدی
ممنون میشم

amineng
25-04-2008, 14:14
سلام قربان
من نیوک رو توی یکی از فلدر های هاستم کپی و سپس به روت هاست انتقال دادم دیتابیس هم ساختم یورز و پس هم به اون اضافه کردم تغییرات فایل کانفیگ رو هم به این صورت که ابتداینام کاربری نام کاربری ورو به کنترل پنل رو با علامت _ اعمال کردم ولی خطای در حال حاضر مشکلي در ارتباط با تنظيمات بانک اطلاعاتي وجود دارد رو میده.
چه مشکلی داره؟

سلام مجدد
1- آقا توی امتحان حالتهای مختلف نصب دستی توی یک مرحله پنجره ی آپگریت اومد که اونو تایید کردم ولی بازم میخوات به آدرس install/index.php بره و بازم پیغام FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it! رو میده وقتی هم که php_flag register_globals on رو قرار میدم ارور 500 میده یعنی چشه؟
2- از طریق cpanel چه جوری میشه register_globals رو on کرد؟
خیلی ممنونم

tabriz-info
26-04-2008, 10:53
حتما تنظیمات کانفیگ رو درست انجام ندادید یک بار دیگه امتحان کنید

اگه نتونستید مشخصات هاستتون رو برام پیام خصوصی کنید براتون نصب کنم