PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب دو ويندوز Xp بروی يک سیستم

Captain_Nemo
15-12-2007, 12:38
با سلام خدمت همه دوستان،

آيا کسی تا بحال دو ويندوز Xp رو روی يه سیستم نصب کرده ... مثلاً یه ويندوز با سرويس پک 1 و يه ويندوز با سرويس پک 2 ...

Jalal
15-12-2007, 12:53
سلام

من نصب کردم هر ویندوز در یک درایو

mahdi7610
15-12-2007, 13:53
با سلام خدمت همه دوستان،

آيا کسی تا بحال دو ويندوز Xp رو روی يه سیستم نصب کرده ... مثلاً یه ويندوز با سرويس پک 1 و يه ويندوز با سرويس پک 2 ...
سلام

اگه منظورتون اینه که توی یه درایو دوتا ویندوز نصب کنید . این کار اصلا توصیه نمی شه چون با خراب شدن یکی از اونها مجبور به فرمت کردن هر دو سیستم عامل خواهید بود.

بهتره هر کدوم توی یه درایو مجزا نصب شود . ابتدا سرویس پک 1 را در درایو c نصب کنید و بعد سرویس پک 2 را در درایو d نصب کنید .

اگر می خواهید دو ویندوز در یک درایو نصب کنید باید از داخل ویندوز اول اقدام به نصب ویندوز دوم کنید .

Captain_Nemo
15-12-2007, 19:12
ممنون از راهنمائيتون، من توی دوتا درايو جداگانه نصب کنم...

فقط برای نصب ويندوز xp دوم از داخل ویندوز xp اول اقدام کنم یا اینکه از سی دی بوتیبل استفاده کنم... ممنون

mahdi7610
15-12-2007, 20:15
ابتدا ویندوز اول را توی درایو c نصب کن ( اونی که ورژنش قدیمی هستش ) . بعد دوباره سیستم را از اول بوت کن و همانند ویندوز اول ویندوز دوم را نصب کن . موقع انتخاب درایو برای نصب درایو d را انتخاب کن .

winxp
15-12-2007, 23:21
سلام مهدی جان

فکر کنم اشتباه کردی

البته جسارت نباشه

به نظر من باید ویندوز اول رو که توی C نصب کرد بعد از داخل ویندوز xp جدید رو Setup کنه و از کادر کشویی روی
new instaling کلیک کنه تا نصب بشه

اون راه شما به نظر من تو load شدن به مشکل بر میخوره

بازم میگم دقیق نمیدونم و رو منطق میگم

دوستمون برن تست کنن نتیجه رو بگن

موفق باشین عزیزم

mahdi7610
16-12-2007, 00:34
سلام مهدی جان

فکر کنم اشتباه کردی

البته جسارت نباشه

به نظر من باید ویندوز اول رو که توی C نصب کرد بعد از داخل ویندوز xp جدید رو Setup کنه و از کادر کشویی روی
new instaling کلیک کنه تا نصب بشه

اون راه شما به نظر من تو load شدن به مشکل بر میخوره

بازم میگم دقیق نمیدونم و رو منطق میگم

دوستمون برن تست کنن نتیجه رو بگن

موفق باشین عزیزم
سلام
می شه بگی کجا را اشتباه گفتم
منم گفتم ویندوز اول را باید توی c نصب کنه .
بعد می شه بگی توی کجا موقع لود شدن به مشکل بر می خوره .
اصلا ربطی به هم ندارند شما سیستم را بوت می کنید و توی یه درایو دیگه نصب می کنید از داخل ویندوز اول هم میشه این کار را کرد .
حالا می شه بگی مشکل کجاست تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم .

winxp
16-12-2007, 00:58
ممنون از راهنمائيتون، من توی دوتا درايو جداگانه نصب کنم...

فقط برای نصب ويندوز xp دوم از داخل ویندوز xp اول اقدام کنم یا اینکه از سی دی بوتیبل استفاده کنم... ممنون

سلام مهدی جان

ببین عزیزم

ایشون پرسیدن از cd bootable استفاده کنم یا تحت ویندوز

ابتدا ویندوز اول را توی درایو c نصب کن ( اونی که ورژنش قدیمی هستش ) . بعد دوباره سیستم را از اول بوت کن و همانند ویندوز اول ویندوز دوم را نصب کن . موقع انتخاب درایو برای نصب درایو d را انتخاب کن .

شما گفتین ویندوز رو دوباره بوت کن یعنی از Cd استفاده کن

من هم گفتم اگه از cd اقدام کنی شاید ویندوز اولت خراب بشه

حالا بیا بزن

گفتم دوستمون بره تست کنه بعد بیاد بگه از چه راهی تونسته انجام بده

به خدا من کسی رو نکشتم :41:

:11:

mahdi7610
16-12-2007, 12:16
سلام مهدی جان

ببین عزیزم

ایشون پرسیدن از cd bootable استفاده کنم یا تحت ویندوز

حالا بیا بزن

گفتم دوستمون بره تست کنه بعد بیاد بگه از چه راهی تونسته انجام بده

به خدا من کسی رو نکشتم :41:

سلام

می بخشید اگه یه خورده تند صحبت کردم .

به خدا اصلا منظوری نداشتم .
نمی دونم چرا چند روزیه اعصابم حسابی به هم ریخته .

حالا اینجا را داشته باش

ببین winxp عزیز دوست خوبم الهی من پیش مرگت بشم

همون طور که قبلا هم گفته بودم چه ما از داخل ویندوز اول و چه از طریق سی دی بوت ویندوز را نصب کنیم فایلهای سیستمی و بوت ویندوز دوم خواه ناخواه در درایو ویندوز اول قرار خواهد گرفت بنابراین ما چه از طریق بوت و چه از طریق ویندوز اول اقدام به نصب ویندوز کنیم هیچ مشکل پیش نخواهد امد .

البته من تاحالا مشکل نداشتم ولی شما می گید مشکل پیش می یاد خوب احتمالا مشکل پیش می یاد
دیگه .
بازم معذرت می خوام .
اصلا دلیلی نداره من بخوام تند صحبت کنم چون اصلا منتی بر سر کسی نمی زارم به خاطر راهنمایی ها چون کسانی بهتر از من هم وجود دارند که من انگشت کوچیکه اونا هم نمی شم .
یکی از اونا خودتی .
نمی دونم شما چرا همش فکر می کنین من بد صحبت می کنیم . هاااااااااااا

SR72
16-12-2007, 12:50
سلام دوستان عزیز ....
من win xp sp2 روی درایو c , و یکی هم رو d داشتم ... حالا که win xp sp1 نصب کردم روی درایو c ... موقع bootup شدن .. دیگه نمیتونم ویندوز ها رو انتخواب کنم .. اوتومات میره تو sp1
البته یه دستکاری هایی تو boot ini کردم ولی نشد ... دوستان خواهشا راهنمایی کنن ... یا کد bootup ini رو بفرستن تا کپیش کنم
ممنون

djsystem
16-12-2007, 16:35
sr72
من win xp sp2 روی درایو c , و یکی هم رو d داشتم ... حالا که win xp sp1 نصب کردم روی درایو c ... موقع bootup شدن .. دیگه نمیتونم ویندوز ها رو انتخواب کنم .. اوتومات میره تو sp1
البته یه دستکاری هایی تو boot ini کردم ولی نشد ... دوستان خواهشا راهنمایی کنن ... یا کد bootup ini رو بفرستن تا کپیش کنم جان روی my computer راست کلیک کن تب advanced ی قسمتی داره ک انگلیسیش یادم نیست edit بزن ی همچین چیزی داره partition(1....) شما باید چارتیشن2 رو (درایو d) بنویسی بقیه شو مثل بالاییش بعد مشکل حله

منم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد در ضمن اگر از توی ویندوز بخای ویندوز دیگه ای نصب کنی درایو رو
نمی تونی انتخاب کنی اینجوری این ویندوز جانشین ویندوز قبلی میشه

winxp
16-12-2007, 17:09
سلام عزیزان من

در جواب اقا مهدی : ببین مهدی جان , چون همیشه میگفتی سلام دوست خوبم یا winxp جان , حالا که این طوری نمیگی احساس کردم عصبانی هستی
بگذریم

بازم میگم منم تست نکردم ولی گفتم رو حساب عقل خودم میگم اگه یه ویندوز رو تو درایو c نصب کنه و سپس بری با cd بوت بشی وو یه ویندوز جدید تو درایو d نصب کنی , بعد از نصب ویندوز , ویندوز اولت بالا نمیاد و باید فایل boot.ini رو ویرایش کنی

مثال میزنم

چرا موقعی که 98 رو درایو c نصب میکنی و میخوای ویندوز xp روی درایو d نصب کنی , از داخل ویندوز 98 گزینه ای گذاشتن که تحت اون بتونی xp رو new instaling کنی ؟

فکر میکنم برا این بوده که اگه از cd بوت xp استفاده کنی و xp رو روی درایو d نصب کنی , بعد از restart سیستم , ویندوز 98 بالا نمیاد , درست میگم ؟

باشه یه نفر تست کنه و بگه چی شده چون برا منم جالب شد

اما disystem عزیز

نقل قول:

منم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد در ضمن اگر از توی ویندوز بخای ویندوز دیگه ای نصب کنی درایو رو

ببین عزیزم

پس قبلا که cd xp بوت نبود چه طوری روی 98 , xp نصب میکردن ؟

اون دوستی که سوال کرده بود لطف کنه تست کنه جواب بده

همگی موفق باشین

mahdi7610
16-12-2007, 18:16
سلام به همه عزیزان

دوست عزیزم winxp

قبل هم گفته بودم بیشتر زمانی ما از داخل ویندوز اول ویندوز دوم را نصب می کنیم که بخواهیم دو تا ویندوز را توی یه درایو نصب کنیم .

اما برای نصب ویندوز دوم بهتره سیستم دوباره بوت بشه .
بعد از نصب ویندوز دوم فایل boot.ini فکر نکنم مشکلی براش پیش بیاد چون فایلهای بوت ویندوز دوم هم داخل درایوی ریخته می شه که ویندوز اول هستش . البته من خودم چند سال پیش یکبار این کار را کردم . یعنی از اون موقع پیش نیومده که بخوام دو تا ویندوز نصب کنم .

فایل boot.ini در صورتی براش مشکل پیش میاد که ما ویندوز اول را فرمت کنیم .

mahdi7610
16-12-2007, 18:17
می بخشید دو بار فرستاده شد

hossein_61
17-12-2007, 11:28
سلام دوستان
راهي كه دوستمون آقا مهدي گفته كاملا عمليه . من خودم تا سه ويندوز رو روي يك كامپيوتر نصب كردم و هيچ مشكلي پيش نيومده ( از طريق بوت كردن توسط سي دي )
اين ويندوزها هيچ ربطي به هم ندارن فقط فايلهاي اصلي مثل boot.ini , NTDETECT , ntldr و غيره همه توي درايو اكتيو كه همون درايو سي هست كپي ميشه . البته pagefile و با يه فايل ديگه توي هر درايو جداگانه ساخته ميشه .
من فكر كنم دوستمون فايل boot.ini رو ويرايش كنه مشكلش حل ميشه .
البته جسارت نباشه شايد موقع نصب دومين ويندوز از طريق بوت سي دي جايي رو اشتباه كرده باشيد .

Farahmand Farshidy
17-12-2007, 19:12
سلام عزیزان!

من هم میگم راه مهدی عزیز کاملاً درسته! همیشه درسته و 10000000000000000000000 در صد درستـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــته!

راه بقیه بچه ها..........!

یه شوخی بود!

در ضمن مهدی جون خیلی کم مهر شدی عزیز!

حرف شرکتی را که گفتم میسازم زیاد جدی نگیری ها!

بهروز خیلی دلم واست تنگ شده اما هروقت اون Offline که برام فرستادی یادم میاد احساسم نسبت به تو خیلی بیرنگ و کمرنگ میشه!

به هر حال، همیشه مؤفق باشی! ما که تو رو دوست خواندیم!

همه مؤفق باشید!
فرهمنــــــــــــــــد

همه مؤفق باشید!
فرهمنـــــــــــــــــد

mahdi7610
17-12-2007, 20:45
سلام عزیزان!

من هم میگم راه مهدی عزیز کاملاً درسته! همیشه درسته و 10000000000000000000000 در صد درستـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــته!

راه بقیه بچه ها..........!

یه شوخی بود!

در ضمن مهدی جون خیلی کم مهر شدی عزیز!

حرف شرکتی را که گفتم میسازم زیاد جدی نگیری ها!

بهروز خیلی دلم واست تنگ شده اما هروقت اون Offline که برام فرستادی یادم میاد احساسم نسبت به تو خیلی بیرنگ و کمرنگ میشه!

به هر حال، همیشه مؤفق باشی! ما که تو رو دوست خواندیم!

همه مؤفق باشید!
فرهمنــــــــــــــــد

همه مؤفق باشید!
فرهمنـــــــــــــــــد
سلام فرهمند جان
خوبی دوست عزیز و مهربانم
کار تو همیشه درست تر از من بوده .
قربونت برم به خدا همیشه به یادتم
راستی درباره شرکت چیزی به من نگفته بودی
بابا من که همیشه اینجام این تویی که بی معرفت شدی .
فعلا درگیر امتحانات هستم اخه داره شروع می شه .
خیلی خوشحال شدم دیدم اومدی

winxp
17-12-2007, 22:39
سلام عزیزان

ببینین , من هنوزم شک دارم همچین چیزی بشه

میشه بگین روی این راهی که میگم نتیجش چیه

یه ویندوز رو درایو C داریم که 98 هستش

حالا میایم با cd بوت میشیم و روی درایو d یه ویندوز دیگه نصب میکنیم که xp هستش

حالا کارمون تموم میشه و من میگم ویندوز 98 بالا نمیاد

شاید اگه اولی xp باشه درست باشه ولی اگه 98 باشه خطا به وجود میاد

میشه یه نفر که رو سیستمش ویندوز 98 نصب میشه تست کنه

من خیلی برام مهم شده ها

دوست عزیزم فرهمند

تو این سایت شما و اقا مهدی و Drxox جان بهترین دوستهای من بودین

من تو رو خیلی خیلی دوست دارم و دلم میخواد از نزدیک ببینمت

اون offline رو هم گفتم موضوعش چی بوده که ؟

خیلی دوست دارم

موفق باشی عزیزم

SR72
18-12-2007, 08:54
فایل boot.ini در صورتی براش مشکل پیش میاد که ما ویندوز اول را فرمت کنیم .

درسته ..همیشه همین بوده

SR72
18-12-2007, 10:09
sr72 جان روی my computer راست کلیک کن تب advanced ی قسمتی داره ک انگلیسیش یادم نیست edit بزن ی همچین چیزی داره partition(1....) شما باید چارتیشن2 رو (درایو d) بنویسی بقیه شو مثل بالاییش بعد مشکل حله

سلام ..
اگه منظورت اینه ..

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

باید 2 خط دیگه اضافش کنم ....

mahdi7610
18-12-2007, 12:27
سلام دوستان عزیز ....
البته یه دستکاری هایی تو boot ini کردم ولی نشد ... دوستان خواهشا راهنمایی کنن ... یا کد bootup ini رو بفرستن تا کپیش کنم
ممنون
سلام دوست عزیز

بله همون طور که بارها گفته ام با فرمت کردن ویندوز اول یعنی ویندوز پارتیشن پرایمری اگر شما دو تا ویندوز روی سیستم خود داشته باشید ویندوز دوم شما که در پارتیشن logical قرار دارد دیگر بوت نخواهد شد .

برای اینکه بتونید فایل boot.ini را تعمیر کنید می تونید از ریکاوری کنسول کمک بگیرید . قبلا هم بارها در بارش توضیح داده ام یه سرچ کوچولو بزنید پیدا می کنید .

و محتوای فایل boot.ini هم که در پست بالایی قرار داده اید نشان از این دراید که فایل بوت ویندوز دوم شما وجود ندارد .

SR72
20-12-2007, 08:52
سلام دوست عزیز

بله همون طور که بارها گفته ام با فرمت کردن ویندوز اول یعنی ویندوز پارتیشن پرایمری اگر شما دو تا ویندوز روی سیستم خود داشته باشید ویندوز دوم شما که در پارتیشن logical قرار دارد دیگر بوت نخواهد شد .

برای اینکه بتونید فایل boot.ini را تعمیر کنید می تونید از ریکاوری کنسول کمک بگیرید . قبلا هم بارها در بارش توضیح داده ام یه سرچ کوچولو بزنید پیدا می کنید .

و محتوای فایل boot.ini هم که در پست بالایی قرار داده اید نشان از این دراید که فایل بوت ویندوز دوم شما وجود ندارد .

سلام دوست عزیز مهدی جان

یه بار که گفتم سرچ زدم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم در مورد ریکاوری کنسول ... لطف میکنی لینک مستقیمشو بدی ؟ ممنون میشم

mahdi7610
20-12-2007, 12:11
سلام دوست عزیز مهدی جان

یه بار که گفتم سرچ زدم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم در مورد ریکاوری کنسول ... لطف میکنی لینک مستقیمشو بدی ؟ ممنون میشم
سلام دوست عزیز

فقط در اجرای مراحل دقت کن که مشکلی برات پیش نیاد .

برای دسترسی به ریکاوری کنسول ابتدا سیستم را طوری تنظیم کنید که از روی سی دی رام بوت بشه سپس سی دی ویندوز خود را در داخل سی دی رام قرار دهید تا سیستم وارد روند نصب شود با ظاهر شدن صفحه Welcome to setup کلید R را برای وارد شدن به Recovery Console فشار دهید .

بعد از وارد شدن به محیط ریکاوری کنسول که به شکل محیط cmd است در ابتدا از شما می خواهد شماره سیستم عاملی که خراب است را بدهید و اگر شما یک سیستم عامل بر روی سیستم خود دارید عدد 1 را وارد کنید .

در ادامه از شما می خواهد اگر به سیستم عامل خود پسوورد داده اید ان را وارد کنید و اگر شما پسوورد نداده اید ان را خالی بزارید و کلید اینتر را بزنید .

نکته ای که وجود داره این است که درایو C بعنوان اولین پارتیشن دیسک سخت شامل Master Boot Record هستش و بعضی از فایلهایی که وظیفه نمایش منوی بوت سیستم و همچنین راه اندازی ویندوز XP را دارند در این درایو کپی می شوند .

Format کردن درایو C موجب حذف این فایلهای سیستمی می شود که در نتیجه آن امکان بوت شدن ویندوز XP هم وجود نخواهد داشت.

این فایلها عبارتند از: NTDetect.com, NTLDR, Boot.ini

برای باز گرداندن این فایلها می توانید وارد Recovery Console شده و دستورات زیر را بترتیب اجرا کنید:
COPY drive:\i386\ntldr/
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)

COPY drive:\i386\ntdetect.com

BOOTCFG /rebuild

بجای drive باید نام سی دی درایو خود را وارد کنید.

SR72
20-12-2007, 18:02
اول باید بگم که خیلی ممنون مهدی عزیز

سلام دوست عزیز

فقط در اجرای مراحل دقت کن که مشکلی برات پیش نیاد .

برای دسترسی به ریکاوری کنسول ابتدا سیستم را طوری تنظیم کنید که از روی سی دی رام بوت بشه

هر سی دی bootable ی میتونه باشه ؟ یا منظورت سی دی خواصی هست

سپس سی دی ویندوز خود را در داخل سی دی رام قرار دهید تا سیستم وارد روند نصب شود با ظاهر شدن صفحه Welcome to setup کلید R را برای وارد شدن به Recovery Console فشار دهید .

ok

بعد از وارد شدن به محیط ریکاوری کنسول که به شکل محیط cmd است در ابتدا از شما می خواهد شماره سیستم عاملی که خراب است را بدهید و اگر شما یک سیستم عامل بر روی سیستم خود دارید عدد 1 را وارد کنید .
من هر دو ویندوزم سالم هست فقط همونطور که گفتم موقع bootup نمیتونم انتخاب کنم و مستقیم win sp 1 که رو درایو c هست رو load میکنه
با این حال بزنم 1 ؟

در ادامه از شما می خواهد اگر به سیستم عامل خود پسوورد داده اید ان را وارد کنید و اگر شما پسوورد نداده اید ان را خالی بزارید و کلید اینتر را بزنید .

پسورد admin رو ؟

نکته ای که وجود داره این است که درایو C بعنوان اولین پارتیشن دیسک سخت شامل Master Boot Record هستش و بعضی از فایلهایی که وظیفه نمایش منوی بوت سیستم و همچنین راه اندازی ویندوز XP را دارند در این درایو کپی می شوند .

Format کردن درایو C موجب حذف این فایلهای سیستمی می شود که در نتیجه آن امکان بوت شدن ویندوز XP هم وجود نخواهد داشت.

این فایلها عبارتند از: NTDetect.com, NTLDR, Boot.ini

برای باز گرداندن این فایلها می توانید وارد Recovery Console شده و دستورات زیر را بترتیب اجرا کنید:

COPY drive:\i386\ntldr/
( ابتدا توی نوت پد کپی کنید تا حروف درست دیده شوند چون علامت / بعد از ntldr باید قرار بگیره .)

این تیکه رو نگرفتم ...

COPY drive:\i386\ntdetect.com

BOOTCFG /rebuild

بجای drive باید نام سی دی درایو خود را وارد کنید

آقا مهدی مراعات ما رو بکن .. از اینکه میخوام بیشتر توضیح بدی بخاطر اینه که واقعا اگه سیستمم بریزه بهم دیگه کار تمومه .... خنگی ما رو بذار پای بیتجربگی.....:31:

mahdi7610
20-12-2007, 18:17
اول باید بگم که خیلی ممنون مهدی عزیز

هر سی دی bootable ی میتونه باشه ؟ یا منظورت سی دی خواصی هست

ok

من هر دو ویندوزم سالم هست فقط همونطور که گفتم موقع bootup نمیتونم انتخاب کنم و مستقیم win sp 1 که رو درایو c هست رو load میکنه
با این حال بزنم 1 ؟

پسورد admin رو ؟

این تیکه رو نگرفتم ...

آقا مهدی مراعات ما رو بکن .. از اینکه میخوام بیشتر توضیح بدی بخاطر اینه که واقعا اگه سیستمم بریزه بهم دیگه کار تمومه .... خنگی ما رو بذار پای بیتجربگی.....:31:
سلام دوست عزیز

چه خوب انالیز کردی .

نه هر ویندوزی نمی شه فقط همون ویندوزی که الان روی سیستمت نصب شده باید سی دی اون باشه .

منظور از سیستم عامل خراب همون سیستم عاملی هست که بوت نمی شه . شماره 2 را بزن اخه ویندوز دومت یعنی ویندوز درایو d بالا نمی یاد .

اگه برا ویندوزت پسوورد گذاشتی ازت پسوورد خواست پسوورد بده و اگه پسوورد نزاشتی فقط کلید اینتر را بزن

COPY drive:\i386\ntldr/ منظورم اینه که این اسلش که قبل از کپی هست باید بعد از ntldr باشه چون من اینجا کپی کردم قبل از کپی قرار گرفته .

کار زیاد سختی نیست . ولی مراعات کن دیگه . به خاطر این که بار اولت هست گفتم مواظب باش . یه موقع خراب کاری نکنی و بد و بیراه به ما بگی . من فقط راه را بهت گفتم . انجام اون دیگه با خودت هستش نمی شه که من بیام اونجا انجام بدم اگه می شد به دیده منت می اومدم .

SR72
21-12-2007, 10:18
سلام دوست عزیز

چه خوب انالیز کردی .

نه هر ویندوزی نمی شه فقط همون ویندوزی که الان روی سیستمت نصب شده باید سی دی اون باشه .

منظور از سیستم عامل خراب همون سیستم عاملی هست که بوت نمی شه . شماره 2 را بزن اخه ویندوز دومت یعنی ویندوز درایو d بالا نمی یاد .

اگه برا ویندوزت پسوورد گذاشتی ازت پسوورد خواست پسوورد بده و اگه پسوورد نزاشتی فقط کلید اینتر را بزن

COPY drive:\i386\ntldr/ منظورم اینه که این اسلش که قبل از کپی هست باید بعد از ntldr باشه چون من اینجا کپی کردم قبل از کپی قرار گرفته .

کار زیاد سختی نیست . ولی مراعات کن دیگه . به خاطر این که بار اولت هست گفتم مواظب باش . یه موقع خراب کاری نکنی و بد و بیراه به ما بگی . من فقط راه را بهت گفتم . انجام اون دیگه با خودت هستش نمی شه که من بیام اونجا انجام بدم اگه می شد به دیده منت می اومدم .

خیلی ممنون مهدی عزیز ..
دستت درد نکنه ! ایشاللا پیر شی ..!

C0nd@ct0r
21-12-2007, 21:40
salam doostan
man mighasta in ra begam kai shoma mitavanid dar ghod windows xp har system amel digari ra nasb konid
in kar ra mitavanid be vasileyeh yek narmafzar anjam dahid
narm afzar lazem in ast
Virtual Pc ke fekr konam tavasot microsoft dorost shodeh ast
........

SR72
29-12-2007, 08:43
سلام مهدی عزیز
این کارایی که گفته بودی کردم ... الآن هم هر 2 تا Win XP رو دارم و هر دوتاش هم بوت میشه ( مشکلم برطرف شد ممنون )
ولی یه چند تا سوال دارم ... .. موقع ریکاوری بعد از اینکه bootconfig کردم ...زد که الآن 2تا win پیدا کرده و سوال کرد :
Do u want to add boot load to list ? (درست نه ولی تو همین مایه ها بود )
Yes/no/all منم زدم A بعد 4 تا اسم ازم خواست ( 4 تا جمله ...دوتا برا هر کدوم از درایو های windows یکی c و یکی هم D
تو این مایه ها بود : type the identifier name
Type the OS name …
منم واسه هرکدوم یچی نوشتم .... یعد از اینکه Exit دادم موقع bootup تو لیست ویندوز ها 3تا اومده بود که 2تاش به winsp1 و یکیش هم winsp2 رو بوت میکرد ....
بعد تو boot edeit از advance یکی از جمله هارو درست کردم ...
میخام بگی که 2رست انجام دادم و کلا اگه میشه توضیح بدی .... ( خیلی ممنون مهدی جان )

mahdi7610
30-12-2007, 20:13
سلام مهدی عزیز
این کارایی که گفته بودی کردم ... الآن هم هر 2 تا Win XP رو دارم و هر دوتاش هم بوت میشه ( مشکلم برطرف شد ممنون )
ولی یه چند تا سوال دارم ... .. موقع ریکاوری بعد از اینکه bootconfig کردم ...زد که الآن 2تا win پیدا کرده و سوال کرد :
Do u want to add boot load to list ? (درست نه ولی تو همین مایه ها بود )
Yes/no/all منم زدم A بعد 4 تا اسم ازم خواست ( 4 تا جمله ...دوتا برا هر کدوم از درایو های windows یکی c و یکی هم D
تو این مایه ها بود : type the identifier name
Type the OS name …
منم واسه هرکدوم یچی نوشتم .... یعد از اینکه Exit دادم موقع bootup تو لیست ویندوز ها 3تا اومده بود که 2تاش به winsp1 و یکیش هم winsp2 رو بوت میکرد ....
بعد تو boot edeit از advance یکی از جمله هارو درست کردم ...
میخام بگی که 2رست انجام دادم و کلا اگه میشه توضیح بدی .... ( خیلی ممنون مهدی جان )
سلام دوست خوبم

SR72 جان می بخشی دیر شد .

خوشحالم مشکلت حل شده .

بعد از این که دستور BOOTCFG /rebuild اجرا کردید از شما خواسته می شه که عنوانی برای ویندوزی که جدیداً اضافه کرده اید انتخاب کنید.

در واقع اصلا دلیل استفاده از ریکاوری کنسول این بود که نام ویندوزی که نصب هست ولی نمی شه بهش وارد شد را در ابتدای بوت اضافه کنیم .

می توانید از هر عنوان دلخواهی استفاده کنید. مثلا "Microsoft Windows XP".

در واقع شما فقط باید یک نام برای ویندوز موجود در درایو d اضافه می کردید که نام ویندوز موجود در درایو d خواهد بود که در هنگام بوت ویندوز در صفحه اول نشان داده خواهد شد .

در مرحله بعدی، از شما خواسته می شه که سیستم عامل پیش فرض را انتخاب کنید . برای انتخاب ویندوز XP بعنوان سیستم عامل پیش فرض شماره آن (شماره 1) را وارد کنید.

و به راحتی می تونید از همون طریق که خودتون گفتید نام ویندوز های اضافی را حذف کنید .

تذکر : این توضیحات فقط برای است که اطلاعات شما افزایش پیدا کند . متاسفانه خیلی از دوستان ( که من بهشون دوست نمی گم ) از من ایراد می گیرند که اطلاعات اضافی درباره مشکلات ندهم و فقط راه حل را بگویم .

اما توضیحاتی درباره BOOTCFG /rebuild

وقتی فرمان BOOTCFG /rebuild را در نشانه فرمان تایپ می کنید کامپیوتر ویندوزهای نصب شده را برسی می کنه و علاوه بر بازسازی فایل boot.ini مخصوص کپی ویندوز شما ، چند فایل و بخش رجیستری را برای فایلهایی تعمیر خواهد کرد که علتهای معمول خطای زمان راه اندازی هستند .
این فایلها شامل فایلهای ntldr و ntoskrnel.exe هستند . البته یه سری فایل دیگه هم وجود داره که اینا مهمترین ها هستند .

در ضمن موقع استفاده از این کنسول نباید بدون اطلاع از دستورات ان از انها استفاده کرد . چون بعضی از دستورات خسارات جبران ناپذیری به سیستم شما وارد خواهند اورد .
در واقع با استفاده از بعضی دستورات به هیچ عنوان راه خروج از کنسول را نخواهید داشت . و در بعضی از قسمتها شما به جای زدن yes حتما باید از no استفاده کنید .
که متاسفانه خیلی ها بدون توجه به سوال جواب ان را yes می زنند .

موفق باشی دوست عزیز

SR72
31-12-2007, 07:33
سلام دوست خوبم

SR72 جان می بخشی دیر شد .

خوشحالم مشکلت حل شده .

بعد از این که دستور BOOTCFG /rebuild اجرا کردید از شما خواسته می شه که عنوانی برای ویندوزی که جدیداً اضافه کرده اید انتخاب کنید.

در واقع اصلا دلیل استفاده از ریکاوری کنسول این بود که نام ویندوزی که نصب هست ولی نمی شه بهش وارد شد را در ابتدای بوت اضافه کنیم .

می توانید از هر عنوان دلخواهی استفاده کنید. مثلا "Microsoft Windows XP".

در واقع شما فقط باید یک نام برای ویندوز موجود در درایو d اضافه می کردید که نام ویندوز موجود در درایو d خواهد بود که در هنگام بوت ویندوز در صفحه اول نشان داده خواهد شد .

و به راحتی می تونید از همون طریق که خودتون گفتید نام ویندوز های اضافی را حذف کنید .
اما توضیحاتی درباره BOOTCFG /rebuild

وقتی فرمان BOOTCFG /rebuild را در نشانه فرمان تایپ می کنید کامپیوتر ویندوزهای نصب شده را برسی می کنه و علاوه بر بازسازی فایل boot.ini مخصوص کپی ویندوز شما ، چند فایل و بخش رجیستری را برای فایلهایی تعمیر خواهد کرد که علتهای معمول خطای زمان راه اندازی هستند .
این فایلها شامل فایلهای ntldr و ntoskrnel.exe هستند . البته یه سری فایل دیگه هم وجود داره که اینا مهمترین ها هستند .

در ضمن موقع استفاده از این کنسول نباید بدون اطلاع از دستورات ان از انها استفاده کرد . چون بعضی از دستورات خسارات جبران ناپذیری به سیستم شما وارد خواهند اورد .
در واقع با استفاده از بعضی دستورات به هیچ عنوان راه خروج از کنسول را نخواهید داشت . و در بعضی از قسمتها شما به جای زدن yes حتما باید از no استفاده کنید .
که متاسفانه خیلی ها بدون توجه به سوال جواب ان را yes می زنند .

موفق باشی دوست عزیز

آقا مهدی کجا دیر شد ... شما که لطف کردید فردای همون روز جواب دادین ... خیلی ممنون ازت

در مورد این قسمت :

در مرحله بعدی، از شما خواسته می شه که سیستم عامل پیش فرض را انتخاب کنید . برای انتخاب ویندوز XP بعنوان سیستم عامل پیش فرض شماره آن (شماره 1) را وارد کنید.

یعنی همون خط دوم که مربوط به os میشه .... من بعد از اینکه رفتم تو bootini edit.txt فهمیدم که باید عبارت : fast detect یا یه چیزه دیگرو وارد میکرددم ....

در مورد این قسمت هم :

تذکر : این توضیحات فقط برای است که اطلاعات شما افزایش پیدا کند . متاسفانه خیلی از دوستان ( که من بهشون دوست نمی گم ) از من ایراد می گیرند که اطلاعات اضافی درباره مشکلات ندهم و فقط راه حل را بگویم .
باید بگم که ... این بعضی از دوستان , حرف های دیگه ی هم میزنن که اصلا مهم نیست ...شما هرچی که خودت صلاح میدونی و هرچی که تو قوانین هست اجرا کن ....

این هم bootini edit.txt بعد از recovery کردن :

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="windows microsoft sp1" windows microsoft xp
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="windows microsoft sp2" windows microsoft xp
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

که تغیرش دادم به این :

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professionalsp2" /fastdetect

مهدی جان خیلی ممنون

mahdi7610
31-12-2007, 21:36
آقا مهدی کجا دیر شد ... شما که لطف کردید فردای همون روز جواب دادین ... خیلی ممنون ازت

در مورد این قسمت :

یعنی همون خط دوم که مربوط به os میشه .... من بعد از اینکه رفتم تو bootini edit.txt فهمیدم که باید عبارت : fast detect یا یه چیزه دیگرو وارد میکرددم ....

در مورد این قسمت هم :

باید بگم که ... این بعضی از دوستان , حرف های دیگه ی هم میزنن که اصلا مهم نیست ...شما هرچی که خودت صلاح میدونی و هرچی که تو قوانین هست اجرا کن ....

این هم bootini edit.txt بعد از recovery کردن :

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="windows microsoft sp1" windows microsoft xp
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="windows microsoft sp2" windows microsoft xp

که تغیرش دادم به این :

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professionalsp2" /fastdetect

مهدی جان خیلی ممنون

سلام SR72 جان

شما که خودتون حرفه ای هستید .
درسته همون طور که خودتون گفتید می شه .

پارامتر fastdetect باعث میشه عمل شناسایی وسایل جانبی ای كه به صورت سریال و یا موازی به سیستم متصل هستند انجام نگیرد و به این ترتیب با سرعت بیشتری وارد محیط ویندوز شود .

این كار هیچگونه خدشه ای به عملیات سیستم عامل وارد نمیكنه زیرا همون طور که می دونید محیط ویندوز یك محیط plug-and-play هستش و مشكلی پیش نخواهد آمد.

پارامتر fastdetect تنها یكی از پارامترهای مجاز در این قسمت است و میتوان از پارامترهای دیگری نیز استفاده کنید .

SR72
04-01-2008, 17:27
سلام SR72 جان

درسته همون طور که خودتون گفتید می شه .

پارامتر fastdetect باعث میشه عمل شناسایی وسایل جانبی ای كه به صورت سریال و یا موازی به سیستم متصل هستند انجام نگیرد و به این ترتیب با سرعت بیشتری وارد محیط ویندوز شود .

این كار هیچگونه خدشه ای به عملیات سیستم عامل وارد نمیكنه زیرا همون طور که می دونید محیط ویندوز یك محیط plug-and-play هستش و مشكلی پیش نخواهد آمد.

پارامتر fastdetect تنها یكی از پارامترهای مجاز در این قسمت است و میتوان از پارامترهای دیگری نیز استفاده کنید .

ممنون مهدی جان از اینکه اینقدر اطلاعات کارآمد در اختیارمون میذاری ...
ایشاللا که تو امتحانات موفق بشی ....
در ضمن
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به پای شما که نمیرسیم ....

ممنونم ازت ...