PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوري اينترنت adsl رو shar كنم؟

aliali58
20-11-2007, 10:22
دوستان من اينترنت adsl دارم و ميخوام بقيه كاربران شبكه داخلي هم از اون استفاده كنن الان سيستم خودم با مودم پارس آنلاين با اين مشخصات symphony ADSL Router sy800c به اينترنت وصل ميشه پورت مودم هم usb هست و من اينترنتم رو shar كردم كه آيكون اون روي سيستم كاربر دوم نمايش داده ميشه و حتي آنتي ويروس كاربر دوم به صورت اتومات آپديت ميشه اما مشكل اينجاست كه هيچ صفحه‌اي رو باز نميكنه؟ براي اينكه بتونم صفحات رو باز كنم چكار بايد بكنم لطفا به صورت دقيق توضيح بدين من آماتور هستم.
در ضمن سرچ هم كردم و توي يكي از تاپيك ها كه دوستان اين مشكل رو مطرح كرده بودن من هم سؤالم رو پرسيدم ولي هيچ كس جواب نداده براي همين دوباره تاپيك زدم.

secure
20-11-2007, 11:49
دوست عزیز نیازی به Share کردن اینترنت ندارید.مودم شما Router دار هست و Sharing رو خودش انجام میده .

تنها کافیه شما تمام سیستم ها رو به سویچ وصل کنید مودم رو هم همینطور بعد به کامپیوتر ها ای پی از رنج مودم بدید .برای Defult Gateway و DNS Server هم ای پی مودم رو بدید .همین.

البته باید یگم که اینکار زمانی انجام میشه که قابلیت NAT در Modem فعال شده باشه که معمولا هست ونشده باشه هم یک تیکه کوچوله که اگه نتونستید Share کنید بگید تا مسیر اون گزینه رو بهتون بگم.

aliali58
20-11-2007, 12:24
دوست عزیز نیازی به Share کردن اینترنت ندارید.مودم شما Router دار هست و Sharing رو خودش انجام میده .

تنها کافیه شما تمام سیستم ها رو به سویچ وصل کنید مودم رو هم همینطور بعد به کامپیوتر ها ای پی از رنج مودم بدید .برای Defult Gateway و DNS Server هم ای پی مودم رو بدید .همین.

البته باید یگم که اینکار زمانی انجام میشه که قابلیت NAT در Modem فعال شده باشه که معمولا هست ونشده باشه هم یک تیکه کوچوله که اگه نتونستید Share کنید بگید تا مسیر اون گزینه رو بهتون بگم.

يك) منظورتون از سويچ همون هابي هست كه كامپيوترها به اون وصل شدن؟
دو) آي پي از رنج مودم رو چه جوري بايد بدم؟
سه) اي پي مودم رو از كجا بايد به دست بيارم؟
چهار) قابليت NAT و مودم رو از كجا فعال كنم؟
ببخشيد من كه گفتم آماتورم:11:

kavehtala
21-11-2007, 23:19
احتیاجی به تنظیم آی پی ندارید چون پیشفرض اکثر مودم های داخل بازار Dhcp فعال است و ارایه آی پی
به کلاینت ها بر عهده مودم و اتوماتیک است البته به شرط انتخاب Nat و Dhcp در تنضیمات داخلی مودم که
کاربر قبلی فرمودند.

mehrdad12
26-11-2007, 21:04
با انتخاب Nat و Dhcp نتونستم که دو تا کامپيوتر را همزمان به اينترنت وصل کنم تکي وصل ميشه ولي هر دو با هم نه؟
بنظرتون مشکل از کجا ميتونه باشه
مودم smartax mt800 و هاب هم centrecom s3024SL هست

mehrdad12
28-11-2007, 08:42
بالاخره مشکلم حل شد
لينک زير يک فايل آموزشي تصويري هست اميدوارم به دردتون بخوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lajevardi
02-12-2007, 18:24
دوستان; من يه چند شبي هست بنا دارم اين adsl رو تزريق كنم به اين دو تا كامپيوتر، كچل شدم!
عرض شود كه مودم يه ADSL Router از كمپاني معظم سيمفوني ست. sy800c. هم پورت usb داره و هم ethernet.
من ميخوام از طريق اين router هم دو كامپيوتر رو lan كنم و هم اينكه هر كودوم به طور جداگانه بتونن از adsl استفاده كنن.

كامپيوتر1 از طريق پورت usb به router وصله با تنظيمات زير:
ip: 192.168.1.2
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
workgroup: Homenet

كامپيوتر2 از طريق پورت ethernet به router وصله وبا تنضيمات زير:
ip: 192.168.1.3
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
workgroup: Homenet

مودم هم كه ip ش 192.168.1.1 هست و من از طريق همين آي‌پي آدرس به كنسول تنظيمات مودم وارد ميشم.

بين دو تا كامپوتر شبكه اي تنظيم كردم كه اجازه ي file and printer sharing ميده. حالا از كامپيوتر2 به فايلهاي share شده كامپيوتر 1 دسترسي دارم و نه بالعكس. هر وقت كه ميخوام از كامپيوتر1 به كامپيوتر2 وصل شم، prompt ميده براي user و pass.
اين از مشكل file sharing كه لنگ در هوا مونده.
در مورد adsl هم بايد بگم كه من مي‌خوام وقتي كامپيوترها ميان بالا از طريق همون lan (پورت usb هم يه lan مجازي ميسازه) متصل شن به اينترنت، بطور همزمان، بدون نياز به اينكه يكي اجبارا" روشن باشه.
مودم از پروتكل bridge استفاده مي كرد بطور پيش فرض و فكر ميكنم به خاطر همين هم باشه كه حتما" براي كانكت شدن بايد از يه Broadband connection استفاده كنم. رفتم تو config اين sy800c يه پروتكل pppoe درست كردم و username و pass اس كه isp داده بود زدم. vpi و vci رو هم به ترتيب 0 و 35 دادم و تنظيمات ادامه رو هم انجام دادم و dhcp server رو on گذشتم كه خودش بره بگرده پيدا كنه.
فايده نداشت ، حتي يكي از كامپيوتر ها هم خود به خود connect نميشه و مجبورم از broadband استفاده كنم. وقتي هم كه از broadband استفاده ميكنم، ميدونيد دو تا كامپيوتر رو نميشه با هم connect كرد.

شرمنده به درازا كشيد، تصور ميكنم تو اين چند شب همه اين قروم هارو خوندم ولي هيچ كودوم از تنظيمات كارگر نشد.
--------------------------
حل شد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mjnk63629
20-12-2007, 21:18
دوستان عزیز سلام من یه مشکلی دارم که می خواستم ببینم آیا کسی می تونه مشکلم رو حل کنه
وقتی که عبارت192.168.1.1 \\ رو وارد می کنم وارد قسمت تنظیمات مودم نمی شه آیا کسی دلیل این مساله رو می دونه؟
در ضمن مودم من sy800c مربوط به شرکت symphony هستش

aliali58
21-12-2007, 16:47
دوستان عزیز سلام من یه مشکلی دارم که می خواستم ببینم آیا کسی می تونه مشکلم رو حل کنه
وقتی که عبارت192.168.1.1 \\ رو وارد می کنم وارد قسمت تنظیمات مودم نمی شه آیا کسی دلیل این مساله رو می دونه؟
در ضمن مودم من sy800c مربوط به شرکت symphony هستش

دوست عزيز اگه آنتي ويروس يا فايروال روي سيستم داري غير فعالش كن شايد مشكلت حل بشه

sinasafari
21-12-2007, 17:03
در کافی نت چکار کنم فوریییییییییییییییییییییی ی

sinasafari
21-12-2007, 17:08
دو بار در کنکشین در مرینتال ویندوز کلیک کن حله؟؟؟