PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات E90 نوکیا

dontsee
24-10-2007, 21:11
اقا من نمیدونم e90 نوکیا مشکل خاصی داره یا نه؟ کسانی که دارن میشه راهنمائی کنن؟

sarmast65_ata
24-10-2007, 22:19
میشه یگی منظورت از مشکلات چی هستش؟چون دقیق نگفتی
من درباره این گوشی یه اطلاعاتی دارم که شاید به دردت بخوره ولی اگه بگی منظورت چی هستش می تونم بهتر راهنماییت کنم منتظرت هستم

aslanaslan
25-10-2007, 06:46
اولین مشکلش قیمت خفن آن می باشد.

dontsee
25-10-2007, 09:53
من یه اطلاعیه ای خوندم که نوشه 70 درصد افرادی که این گوشی رو خریدن اون رو پس آوردن. علت اون هم خراشیده شدن Lcd توسط کیبورد گوشی هستش.....
دوم وزن این گوشی؟؟؟ باعث خستگی میشه یا نه؟
سوم مشکلات نرم افزاری هم زیاد داره...درسته؟؟؟

منظورم از مشکل چنین چیزهایی هست....
یه سوال هم در مورد دوربینش دارم....میخوام بدونم به خوبی ان 73 عکس میگیره یا نه.......

قیمت هم بالا هست ولی می ارزه ...... شما با 1 میلیون تومن پیشنهاد دیگه ای دارین؟

dontsee
25-10-2007, 09:56
در ضمن من در مورد این گوشی و ان 95 8 گیگ شدیدا مردد شدم.......لطفا کمک کنید ببینیم باید چی کار کرد....

بالاخره از صدای خیلی خوب ان 95 و وزن کمش و دوربین خیلی عالی اون نمیشه گذشت.....
آیا ای 90 از نظر صدا و دوربین کیفیت خیلی خوبی داره؟

dontsee
25-10-2007, 10:05
متن کامل این خبر بدین شرح است:

بیشتر مشتریان گوشی E90 از مشكلات میكروفن گوشی و خراشیدن صفحه نمایش به دلیل برخورد صفحه كلید آن شكایت كرده‌اند.
یك اپراتور شبكه Emea كه در ماه گذشته به فروش گوشی E90 پرداخت، اعلام كرد: 70 درصد گوشی‌های فروخته شده آن را پس آورده‌اند. این آمار بالا نشان می‌دهد كه این گوشی مشكلات جدی دارد كه باید پیش از عرضه به مشتری برطرف شود. مهم‌ترین مشكل این گوشی كه كاربران با آن مواجه هستند، سر و صدای پس زمینه آن است كه از كیفیت صدای آن می‌كاهد و دلیل آن یكی از بخش‌های ناقص در میكروفن این گوشی هوشمند است. نوكیا برای رفع این خراشیدگی صفحه نمایش یك لایه محافظ بر صفحه نمایش قرار داده و صفحه كلید را نیز طوری تغییر داده كه به آن آسیب نرساند. گوشی نوكیا E90 هنوز كامل نیست اما آمار بالای عودت دادن آن، قضایا را پیچیده كرده است. البته اندازه و سیستم عامل آن از آغاز بسیار ناقص بود و مشكلات دیگر به تدریج اضافه شدند كه چنین عملكردی از یك تولیدكننده بزرگ گوشی انتظار نمی‌رود.

واقعیت این اشکالات رو از کجا باید تایید کرد؟

Sasan Info
25-10-2007, 19:29
من یه اطلاعیه ای خوندم که نوشه 70 درصد افرادی که این گوشی رو خریدن اون رو پس آوردن. علت اون هم خراشیده شدن Lcd توسط کیبورد گوشی هستش.....

یه سوال هم در مورد دوربینش دارم....میخوام بدونم به خوبی ان 73 عکس میگیره یا نه.......

ایراد اول اگه راست باشه خیلی بده
ایراد دوم برای بعضی ها مثل من ایراد نیست
اصلا مشکلی در نرم افزار ها وجود نداره
دوربینش خوبه ولی به خوبی n73 نمیرسه چون اصولا این گوشی برای دوربین ساخته نشده
فکر نکنم بیارزه اگه یه کم قیمتش بیاد پایین شاید ارزششو داشته باشه

sarmast65_ata
25-10-2007, 22:33

سلام عزیز چشم یکی یکی جواب سوالایی که گفتی رو میدم امیدوارم بتونم کمکت کرده باشم.
من یکی از طرفداران شدید و خفن این گوشی هستم و تا هفته پیش که گوشی نخریده بودم این گوشی رو تو رویام میدیدم الان هم آرزومه که این گوشی رو داشته باشم چون واقعآ همونی هستش که من انتظار دارم.درباره خراشیدن که گفتی ابدآ همچین چیزی وجود داشته باشه توی سایت gsmarena یه بررسی تخصصی از این گوشی گذاشته و تو هیج جا از این بررسی همچین چیزی گفته نشده چون این سایت الکی یه چیزی نمی نویسه این اولا دومآ مگه نوکیا اولین بارشه که همچین گوشیی ساخته که بخواد تجربه نداشته باشه 9500 . 9300 . 9300i ........ تا الان حدود 10 تا از این سری گوشی ها ساخته حالا صفحش خش بیفته؟مگه تو یک روز 2 روز ساخته که بخواد همچین گافی رو بده سومآ الان و تو زمان اکثر ال سی دی های گوشی ها ضد خش هستش نمی گم 100 درصد ولی تا یه حد خیلی بالایی خش به این سادگی ها روی صفحه نمی افته در کل بشنو و باور نکن.

درباره وزن این گوشی آره 210 گرم هستش و شاید اذیتت کنه ولی وقتی این همه قابلیت توی تک گوشی جمع میشن نامردیه که بگیم این گوشی وزنش زیاده واگه کسی که می خواد اینو بخره باید حساب وزن رو بکنه یا نخره یا اینکه وقتی خرید این مشگل رو هم تحمل کنه ماشینی هم که قابلیت هاش بالاتر باشه از یک ماشین معمولی وزنش بالاتره ( این موضوع تو تمام چیزها صدق میکنه )

من منظورتو درست نفهمیدم درباره نرم افزاری یعنی خود گوشی نرم افزاری ایراد داره یا اینکه نرم افزار براش کم پیدا میشه؟اگه میشه بگو که جوابتو بدم.

درباره دوربین هم چشم امشب چند تا از نمونه عکس هایی که این گوشی گرفته رو برات آپلود میکنم تا ببینی.

درباره قیمت فقط اینو می تونم بهت بگم که اگه می خوای یک میلیون پول بدی بهت قول میدم بهترین انتخابی که می تونی انتخاب کنی همینه مگر اینکه بخوای آیمت بگیری که بحثش جداست ولی اگه می خوای واستی تا ارزون بشه بهت میگم که این گوشی به این زودیا ارزون نمیشه ولی بازم میگم اگه همین الان یک میلیون حاظری بدی این بهترین انتخابه تو گوشی های قیمت بالا

sarmast65_ata
25-10-2007, 23:26
در ضمن من در مورد این گوشی و ان 95 8 گیگ شدیدا مردد شدم.......لطفا کمک کنید ببینیم باید چی کار کرد....

بالاخره از صدای خیلی خوب ان 95 و وزن کمش و دوربین خیلی عالی اون نمیشه گذشت.....
آیا ای 90 از نظر صدا و دوربین کیفیت خیلی خوبی داره؟

اگه بگی انتظارت از یک گوشی چی هستش بهتر می تونم کمکت کنم چون این 2 تا گوشی از 2 سری مختلف هستش و سخته اینطوری بگم که کدوم رو انتخاب کنی

sarmast65_ata
25-10-2007, 23:30
اینم آدرس عکس هایی که برات آپلود کردم فقط وقتی هر کدوم رو باز کردی چند ثانیه ایی واستا تا عکس بزرگ شه می تونی سیو هم بکنی و تو کامپیوتر بعدآ ببینی فقط به عکس اول توجه کن خیلی قشنگ گرفته قضاوت کلی رو میسپرم به عهده خودت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dontsee
26-10-2007, 12:09
با تشکر از راهنمائی ها

در مورد شک در انتخاب e90 و N95 8gig باید گفت چند تا نکته این n95 آدمو زجر روانی میده
دوربین، صدای فوقالعاده، حافظه، وزن عجیب غریب
و e90 صفحه فوقالعادش، کیبوردش و ظاهر شاهکاری که داره
من از اونجایی که استفاده شدیدی از اینترنت و وایرلس میکنم میدونم e90 بسیار در این زمینه راحت تره ولی در حال حاظر از نظر امکانات اینترنتی و سخت افزاری اگر در نظر بگیریم n95 برتری هاش به لحاظ کاربردی بودن امکاناتش بیشتر خود نمائی میکنه

از نظر قیمت هم خیلی در بازار دوبی فرقی ندارن
740 هزار تومان n95 8gig
840 هزار تومان E90

پیشنهاد شما چیه؟

aslanaslan
26-10-2007, 15:09
n95 8gb = 740هزار تومان؟!

dontsee
26-10-2007, 17:40
بله... زیاد یا کم؟ از نظر من منطقی ترین قیمت براش650 و برای E90 800

aslanaslan
26-10-2007, 19:17
البته این جا بدون گارانتی e90 880 هست، ولی تو سایت نوکیا هنوز این 8 گیگ upcomingزده.

mehran_storm
26-10-2007, 19:57
به نظر من بی خیاله جفتش شو یه Siroco black 8800 بگیر حالشو ببر ...

sarmast65_ata
26-10-2007, 21:17
با تشکر از راهنمائی ها

در مورد شک در انتخاب e90 و N95 8gig باید گفت چند تا نکته این n95 آدمو زجر روانی میده
دوربین، صدای فوقالعاده، حافظه، وزن عجیب غریب
و e90 صفحه فوقالعادش، کیبوردش و ظاهر شاهکاری که داره
من از اونجایی که استفاده شدیدی از اینترنت و وایرلس میکنم میدونم e90 بسیار در این زمینه راحت تره ولی در حال حاظر از نظر امکانات اینترنتی و سخت افزاری اگر در نظر بگیریم n95 برتری هاش به لحاظ کاربردی بودن امکاناتش بیشتر خود نمائی میکنه

از نظر قیمت هم خیلی در بازار دوبی فرقی ندارن
740 هزار تومان n95 8gig
840 هزار تومان E90

پیشنهاد شما چیه؟

شما دوبی زندگی میکنید؟E90 اونجا 840 هزاز تومان هستش؟من تو ایران هفته پیش قیمت کردم یک میلیون و پنجاه هزار تومان بودش
درباره دوربین حرفتو قبول دارم ان 95 دوربین 5 مگاپیکسلی داره ای 90 دوربین 3.2 ولی اگه عکس هایی که برات گذاشتم رو ببینی می بینی که عکس های ای 90 فوق العادست و هیچ چیزی کم نداره.
درباره صدا هم که گفنتی من تو ریویو که تو جی اس ام خونم گفته خیلی خیلی خوبه مخصوصآ توی هندزفری که نوشته بود بسیار بسیار خوب
درباره حافظه تصمیم با خودته ولی ای 90 هم تا 2 ساپورت میکنه فوقش می تونی یه رم جداگانه بخری و هر وقت که لازم شد از اون استفاده کنی ولی اینو میسپرم به عهده خودت شاید 8 برات خوب باشه ولی به نبود کاور دوربین توی ان 95 توجه کن که این موضوع می تونه یه جورایی زجر آور باشه!!
من شاید نتوتنم زیاد بدرد راهنمایی بخورم چون شدید طرفدار ای 90 هستم!! ولی همون طوری که خودت گفتی و از اینترنت زیاد استفاده میکنی ای 90 خیلی خیلی بیشتر می تونه کمکت کنه پیشنهاد من به تو ای 90 هستش و از این نظر هم مطمئن باش کم کم تا 2 سال دیگه رو دست این گوشی هیچ گوشی بلند نمیشه

sarmast65_ata
26-10-2007, 21:23

عزیز میشه بحث رو منحرف نکنی این دوست من می خواد یه گوشی بخره که وقتی میره اینترنت راحت باشه حالا 8800 اینجا چی کارست؟اون یک گوشی مد پسنده این یک گوشی بیزینسمنی چه ربطی بهم دارن آخه؟

aslanaslan
27-10-2007, 06:16
اقا تبریز e90 بدون گارانتی شد 800. کسی نمی خواد؟ اینم مدرک!

aslanaslan
27-10-2007, 06:20
به نظر من هم برو یه خونه بگیر تو ولی عصر حالشو ببر! این گوشی برای انجام کارهای بیزینس هست، و در رده ای90 و ان 95 8 گیگ نیست.

dontsee
28-10-2007, 11:16
خوب اول سلام
دوم من ای 90 خریدم و بسیار با اون چیزی که در تفکرم بود متفاوت و عالی هستش

بی اغراق مهجزه ی نوکیاست

در همین جا هم تمام اون مطالب از جمله پس اوردن 70 درصد افراد به علت خراشیده شدن صفحه داخلی توسط کیبورد را شایعه اعلام میکنم و مطالب ذکر شده در مورد این گوشی رو تکذیب میکنم و هیج اشکالی باز هم تاکید میکنم هیچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ اشکالی به صورت عمده و زننده در نرم افزار و سخت افزار در این گوشی وجود نداره

تنها مورد مساله عادت کردن به دکمه دوربین این گوشی هست که این هم خیلی مهم نیست.................

وزن اون هم قابل قبول و اندازش بسیار مناسبه

از نظر صدا شاهکاره و در حد و اندازه ان 95 هستش شاید یه نمور کمتر و از نظر ویبراتور باور نکردنیههههههههههههههههههه ه
وقتی میلرزه وجود آدم تکون میخوره ....دفعه اول از ترس سکته کردم

در حال حاظر هم دارم با همین گوشی این مطالب رو میفرستم

کیبورد بسیار استثنائی داره و از نظر شفافیت تصویر فوقالعادس

در ضمن این گوشی به قیمت دیروز در بازار تهران با گارانتی ایراتل به مدت 15 ماه در شرایط گرون فروشی که من خریدم 1,060,000 تومان بود و با بازار دبی که 3610 درهم به ارزش هر درهم 250 تومان که میشود 902500 تومان تفاوت 157500 تومانی داشت.

این گوشی در پایین ترین قیمت خودش در تهران 950 هزار تومان فروخته شده است.

در کل افرادی که گوشی از دبی میارن متاسفانه جعبه اون رو نمیتونن بیارن و این خیلی خوشایند نیست.
دوم اینکه من نمیتونستم 2 ماه الاف وارد کردن یه گوشی بمونم و خریدم.

بعدا هم عکس هایی که خودم گرفتم و مطالب مهم نرم افزاری و سخت افزاری این گوشی رو براتون مینویسم و میزارم.......

تا بعد......

dontsee
28-10-2007, 13:30
خوب براي اولين نکته چيز قابل توچهي که ميتونم بگم اينه که باتري اين گوشي جالب کار ميکنه
٤‏ ساعت با وايرلس بح اينترنت وصلم و دارم مطالب مروور ميکنم و هنوز يک خط هم کم نکرده!!!!!!

farzadim
28-10-2007, 15:47
خوب براي اولين نکته چيز قابل توچهي که ميتونم بگم اينه که باتري اين گوشي جالب کار ميکنه
٤‏ ساعت با وايرلس بح اينترنت وصلم و دارم مطالب مروور ميکنم و هنوز يک خط هم کم نکرده!!!!!!

ممنون از اطلاعات بسیار خوبتون.
خیلی خیلی خوشحال میشم که به قول معروف گزارش لحظه به لحظه بدین و ما هم اینجا بتونیم استفاده کنیم.
منم دقیقا مثل شما بین N95-8GB و E90 میخوام یکی رو انتخاب کنم.

dontsee
28-10-2007, 18:18
امروز رفتم بازار و دنبال کیف برای این گوشی گشتم ....به هر کسی میگفتم برای ای 90 میخوام میفرموداز 48هزار تومان 28و 24 و 23 و20 و 18 و در نهایت وفتی نگفتم برای چه گوشی میخوام تونستم با 16 تومن یه کیف چرمی بخرم که همین کیف رو میگفتن 28 هزار تومان

aslanaslan
28-10-2007, 19:54
تبریز یدون گارانتی زده 800.

dontsee
07-11-2007, 15:27
سلام دوستان
بعد از مدتی که دارم از گوشی استفاده میکنم این نکته که کیبورد گوشی روی lcd جا میندازه رو دیدم.....
والا نمیشه گفت جا میندازه
شما بعد از اینکه از گوشی به صورت مداوم استفاده میکنید جرم موجود بر روی کیبورد گوشی روی lcd جا میندازه...
از اونجائی که در بازار محافظ صفحه نمایش e90 وجود نداره و شاید من پیدا نکردم بهترین راه حل برای رفع این مشکل استفاده از Screen Protector دستگاه PSP یا همون پلی استیشن کوچولوی سونی هست که به راحتی این مشکل حل میشه!!!!!!!!!!!!!!!

dontsee
07-11-2007, 18:04
برای راهنمائی بعضی از دوستان که از خروجی صوتی 2.5 میلیمتری e90 رضایت ندارند و با توجه به اینکه هدفون این گوشی هم اصلا Professional نیست میتونید از تبدیل 2.5 میلیمتری به 3.5 میلیمتری (که میشه همون هدفون معمولی) استفاده کنین...به این تبدیل میگن ( تبدیل هدفون 6300 ) که ساخت خود نوکیا هست و من امروز از علاادین خریدم....

لازم به ذکر که گوشی ان 95 دارای خروجی 3.5 میلیمتری هستش و e90 از این امکان بهره نمیبره!!!!!!!
برای بنده بسیار این نکته در انتخاب گوشی ارزشمند هست، ولی خدا رو شکر در e90 این مشکل قابل حل بود.

پس یادتون نره

تبدیل هدفون 6300 خریداری نمائید. قیمت 3000 تومان

aslanaslan
08-11-2007, 07:20
دوربینش چه طوری هست؟ ابعاد خودش؟ زیاد بزرگ که نیست؟ از نظر ارگانومی چی؟

dontsee
11-11-2007, 12:07
دوربین این گوشی مثل ان 73 خوبه ولی ه خوبی ان95 نیست......ابعاد گوشی 20 x 132 x 57 x
هستش بزرگیش مثل یه ان 95 میمونه که کشوئی اون رو باز کرده باشی.....وزن اون هم خوبه ولی در مقایسه با گوشی های دیگه زیاده....210 گرم ولی زیاد به چشم نمیاد ....

از نظر ارگونومی هم فوقالعاده است و هیچ اشکالی در این گوشی دیده نمیشه!!

aslanaslan
11-11-2007, 19:49
ممنون! ریویو کامل و خوبی نوشتی.

dontsee
14-11-2007, 14:49
سلام خدمت همه

یه نکته که باید حتما بگم اینه که این گوشی از نظر سیستم عامل s60 3rd edition هستش و یه چیزی رو بدونید

اگر در نصب نرم افزار ها با پیغام certificete errore یا این چیزا مواجه شدید و دیدید این برنامه بر روی گوشی های دیگه درست کار میکنه وارد منوی installation بشید و در قسمت app. mgr گزینه option رو انتخاب کنید و در گزینه setting حالت software installation بر روی all قرار بدید.

installation --> app magr ---> option ---> setting ---> software installation --> select ALL

Sasan Info
27-02-2008, 15:13
سلام دوستان
ببخشید که تاپیک قدیمی رو اوردم بالا
اما میخواستم درباره ی این گوشی و مزیت و معایبش چیزایی بدونم
آخه میخوام بخرمش
به نظر شما می ارزه؟
الان قیمتش چنده؟

sarmast65_ata
27-02-2008, 21:33
سلام دوستان
ببخشید که تاپیک قدیمی رو اوردم بالا
اما میخواستم درباره ی این گوشی و مزیت و معایبش چیزایی بدونم
آخه میخوام بخرمش
به نظر شما می ارزه؟
الان قیمتش چنده؟

سلام عزیز
میبینم که شما هم رو اوردی به این گوشی :46:
فکر میکنم سوالتو خودت بپرسی و جواب بخوای خیلی بهتره چون حداقل بهتر می تونم کمکت کنم در مورد چیش می خوای بدونی؟
ولی در کل به نظر من روی دست این گوشی به این زودیا گوشی بلند نمیشه واقعآ در سطح بالایی هستش فقط 1 بار لازمه که تو دستت بگیریش و باهاش کار کنی هیچ وقت از دستش نمی دی مطمئن باش ولی هر سوالی که داشتی من در خدمتت هستم چون با این گوشی کار کردم و می تونم کمکت کنم پس منتظرت هستم

Sasan Info
03-03-2008, 14:29
ایول منم میدونم که فقط تو میتونی دردمو دوا کنی
راستش من میخواستم n95 8gb بگیرم که دیدم این از اون بهتره
البته من از وقتی که این گوشی معرقی و وارد بازار شد دوستش داشتم اما همیشه بخاطر گرون بودنش ازش صرف نظر کردم تا الان که قیمتش تقریبا مناسب شده
راستی قیمت دقیقش چنده؟ خدا کنه از 800 تومن بیشتر نشه
خواستم ببینم این معایبی که میگن دربارش چیه
در ضمن من شنیدم که پورت شارزرش قدیمیه مثل 6600 آیا درسته؟

sarmast65_ata
03-03-2008, 17:33
ایول منم میدونم که فقط تو میتونی دردمو دوا کنی
راستش من میخواستم n95 8gb بگیرم که دیدم این از اون بهتره
البته من از وقتی که این گوشی معرقی و وارد بازار شد دوستش داشتم اما همیشه بخاطر گرون بودنش ازش صرف نظر کردم تا الان که قیمتش تقریبا مناسب شده
راستی قیمت دقیقش چنده؟ خدا کنه از 800 تومن بیشتر نشه
خواستم ببینم این معایبی که میگن دربارش چیه
در ضمن من شنیدم که پورت شارزرش قدیمیه مثل 6600 آیا درسته؟

نه بابا اين چه حرفيه :10:
در مورد N95 و يا حتي N95 8gig نظر من كاملآ مثبته و اگه N95 8gig بگيري فكر نكن چيزي رو از دست دادي فقط شايد يه طراحي و سبك كلاس گوشي رو از دست داده باشي.
در مورد قيمت بخدا هيچ اطلاع دقيقي از قيمت ندارم ولي اينطوري كه شنيدم دوروبره 790 تا 800 بايد باشه كه حتمآ برو بپرس يه چيزي هم بهن بگم اين گوشي رو هم فنلاند زده هم تايلند به اين توجه داشته باش كه قيمت فنلاند گرون تره و اگه يه جا ارزون تر دادن حتمآ اين موضوع رو از فروشنده بخواه.
درباره معايبش نميدونم باز منظورت چيه ولي شايد تنها عيب بزرگش باتري اون هستش كه اونم موقعي مي تونه اذيتت كنه كه دائم از صفحه دوم اين گوشي بخواي استفاده كني ولي اگه من جاي تو بودم هميشه از صفحه دوم اين گوشي استفاده ميكردم:31: چون كيفيت كار يه چيزه ديگست.
در مورد پورت شارژ همبازم دقيق نگفتي از لحاظ شكل ظاهري داري ميگي يا نه منظورت چيزه ديگست ولي در موقع استفاده از يو اس پي اين گوشي شارژ نميشه.
در مورد مزاياي اين گوشي فقط كافيه يك دونه عكس گرفته شده توسط دوربن اين گوشي رو ببيني بعد ميفهمي 3.2 واقعي يعني چي اگه خواستي بگو آپلود كنم و بزارم چون قبلآ گذاشته بودم.
هر سوالي چيزي بود تا جايي كه بتونم كمكت ميكنم.
موفق باشي

Sasan Info
04-03-2008, 14:20
در مورد N95 و يا حتي N95 8gig نظر من كاملآ مثبته و اگه N95 8gig بگيري فكر نكن چيزي رو از دست دادي فقط شايد يه طراحي و سبك كلاس گوشي رو از دست داده باشي.
در مورد قيمت بخدا هيچ اطلاع دقيقي از قيمت ندارم ولي اينطوري كه شنيدم دوروبره 790 تا 800 بايد باشه كه حتمآ برو بپرس يه چيزي هم بهن بگم اين گوشي رو هم فنلاند زده هم تايلند به اين توجه داشته باش كه قيمت فنلاند گرون تره و اگه يه جا ارزون تر دادن حتمآ اين موضوع رو از فروشنده بخواه.
درباره معايبش نميدونم باز منظورت چيه ولي شايد تنها عيب بزرگش باتري اون هستش كه اونم موقعي مي تونه اذيتت كنه كه دائم از صفحه دوم اين گوشي بخواي استفاده كني ولي اگه من جاي تو بودم هميشه از صفحه دوم اين گوشي استفاده ميكردم:31: چون كيفيت كار يه چيزه ديگست.
در مورد پورت شارژ همبازم دقيق نگفتي از لحاظ شكل ظاهري داري ميگي يا نه منظورت چيزه ديگست ولي در موقع استفاده از يو اس پي اين گوشي شارژ نميشه.
در مورد مزاياي اين گوشي فقط كافيه يك دونه عكس گرفته شده توسط دوربن اين گوشي رو ببيني بعد ميفهمي 3.2 واقعي يعني چي اگه خواستي بگو آپلود كنم و بزارم چون قبلآ گذاشته بودم.
موفق باشي
اوه اوه پس کارم سخت شد !!!
ببین اگه من بدونم قیمت تایلند و فنلاندش چقدره اینجوری راحت تر بودم
آخه تو لیست قیمت گوشی ها e90 زده بود 690 !!!!!!!!!!!!که حتما از نوع تایلندیش هست
تعجب میکنم که باطری 1500 mah هم گذاشتن روش چرا اینقدر زود خالی میکنه؟
منظورم از پورت شارز اینه که سر پورتش سوزنی شکله یا مثل گوشی های قبلی نوکیا بزرگه؟
منظور از معایب هم یه بررسی کوچولوهه البته من معایبی مثل خش افتادن روی ال سی دی و... رو شنیدم
لطفا کمکم کن

ALt3rnA
04-03-2008, 17:29
سلام
منم بزودی میگیرم
فقط مشکلم حافظه شه
تا چقدر میشه ارتقاعش داد ؟

sarmast65_ata
04-03-2008, 21:14
اوه اوه پس کارم سخت شد !!!
ببین اگه من بدونم قیمت تایلند و فنلاندش چقدره اینجوری راحت تر بودم
آخه تو لیست قیمت گوشی ها e90 زده بود 690 !!!!!!!!!!!!که حتما از نوع تایلندیش هست
تعجب میکنم که باطری 1500 mah هم گذاشتن روش چرا اینقدر زود خالی میکنه؟
منظورم از پورت شارز اینه که سر پورتش سوزنی شکله یا مثل گوشی های قبلی نوکیا بزرگه؟
منظور از معایب هم یه بررسی کوچولوهه البته من معایبی مثل خش افتادن روی ال سی دی و... رو شنیدم
لطفا کمکم کن

در مورد باتري قبول كن هر باتري هم اگه ميذاشتن فوقش 1 ساعت بيشتر مي تونست جواب بيشتر بده اون صفحه اونم با اون اندازه و با 16 ميليون رنگ حق بهش بده كه باتريش زود تموم شه:20:
در مورد پورت شارزژ هم آره قديميه آخه ديدن خود گوشي گندست ضايست پورت سوزني براش بذارن:31:
در مورد خش افتادن مطمئن باش همچين چيزي وجود نداره تنها چيزي كه هست خاك نشستن روي صفحه است كه اين موضوع توي لپ تاپ هم وجود داره و يه موضوع عادي هستش.
در مورد معايب من چيزي نديدم شايد وزن زياد شارژ نشدن در موقع استفاده از يو اس پي باتري نسبتآ ضعيف رو بشه گفت عيب آنچناني من توي اين گوشي نديديم
چيه اين گوشي چشمتو گرفته؟من اگه بخوام 1 گوشي فقط 1 گوشي انتخاب كنم اونم E90 هستش ولي مي خوام بدونم تو واسه چي مي خواي انتخابش كني؟چرا N95 8gig نميگيري؟اون فقط صفحه دوم رو نداره و قيمتشم پايين تره حتمآ نظرتو بگو
اينجا رو هم يه نگاه بنداز بد نيست

sarmast65_ata
04-03-2008, 21:19
سلام
منم بزودی میگیرم
فقط مشکلم حافظه شه
تا چقدر میشه ارتقاعش داد ؟

تا 2 گيگ عزيز

taghi_ramzi
04-03-2008, 22:56
سلام
من حقیقتش قصد خرید این گوشی رو ندارم ولی یه سوالی برام پیش اومده
سیستم عامل این گوشی تو هر دو حالت باز و بسته یکیه ؟
آیا سیستم عامل صفحه بزرگ مشابه سیستم عامل نوکیا 7710 هستش ؟
اگه بله پس این گوشی فقط ظاهر قشنگ داره ؟

Sasan Info
05-03-2008, 14:24
موفق باشي
حرفت رو قبول دارم
به هر حال معایبی که گفتی برای من مشکلی نداره مثلا اندازه بزرگ و وزن زیادش برای من مشکل نداره و یا شارز نشدن از طریق usb
اما مساله شارزرش هست که تا حدودی ناجوره
الان دیگه تمام گوشی های نوکیا از شارزر جدید استفاده میکنن و خیلی اذیت کنندست که شارزر گوشیت در دسترس نباشه فکر نکنم دلیلش بر بزرگ بودن گوشی باشه

به هر حال بدون که انتخاب منم فقط و فقط همینه

sarmast65_ata
05-03-2008, 18:33
سلام
من حقیقتش قصد خرید این گوشی رو ندارم ولی یه سوالی برام پیش اومده
سیستم عامل این گوشی تو هر دو حالت باز و بسته یکیه ؟
آیا سیستم عامل صفحه بزرگ مشابه سیستم عامل نوکیا 7710 هستش ؟
اگه بله پس این گوشی فقط ظاهر قشنگ داره ؟

بله عزيز سيستم عامل اين گوشي در هر 2 حالت بسته و باز يكي هستش
سيستم عامل اين گوشي Symbian OS v9.2, S60 rel. 3.1 هستش ولي سيستم عامل 7710 Symbian OS v7.0s, Series 90 UI هستش 7710 يكي گوشي با صفحه لمسي هستش واي E90 لمسي نيست و سيستم عامل اين 2 گوشي زمين تا آسمون با هم فرق داره.

sarmast65_ata
05-03-2008, 18:39
حرفت رو قبول دارم
به هر حال معایبی که گفتی برای من مشکلی نداره مثلا اندازه بزرگ و وزن زیادش برای من مشکل نداره و یا شارز نشدن از طریق usb
اما مساله شارزرش هست که تا حدودی ناجوره
الان دیگه تمام گوشی های نوکیا از شارزر جدید استفاده میکنن و خیلی اذیت کنندست که شارزر گوشیت در دسترس نباشه فکر نکنم دلیلش بر بزرگ بودن گوشی باشه

به هر حال بدون که انتخاب منم فقط و فقط همینه

اين موضوع موقعي اذيت كنندست كه يه جا رفته باشي شارژزت يادت رفته باشه و دوروبرتم كسي نباشه كه شارژر قديمي داشته باشه شايد يكم اين كار احتمالش كم باشه ولي ميشه اگه تنها مشگلت اينه فكر نميكنم مشگل حاد و بزرگي باشه اگه پولشو داري و مي خواي زود گوشي بخري در مورد اين گوشي معطل نكن ولي اگه از من ميشنوي روي N95 8gig و IPHONE بيشتر فكر بكن منتظر جوابت هستم
موفق باشي:10:

Sasan Info
05-03-2008, 22:50
آخ باورت نمیشه که اینقدر نشستم در موردش فکر کردم که زیر پام علف سبز شد

تصویب شد e90
درسته مشکل بزرگی نیست به هر حال باهاش مشکل خاصی ندارم

sarmast65_ata
06-03-2008, 21:19
آخ باورت نمیشه که اینقدر نشستم در موردش فکر کردم که زیر پام علف سبز شد

تصویب شد e90
درسته مشکل بزرگی نیست به هر حال باهاش مشکل خاصی ندارم

تبريك ميگم بهت اگه خريدي كه مباركت باشه راستي قيمت گرفتي چنده الان؟

Sasan Info
06-03-2008, 21:26
والا نرفتم بازار قیمت بگیرم

تو همین سایت یه قیمت خیلی ارزون دیدم که شک کردم از هموناییه که خودت گفتی(تایلند)
می گفت 695 تومن
که فکر کنم قیمت اصلیش حدود 800 تومن باشه

ALt3rnA
07-03-2008, 00:15
منم همین امشب گرفتم
830 تومن

Sasan Info
07-03-2008, 00:28
ایول مبارک باشه
انشالله گوشت بشه به تنت

اگه میشه یه کم ازش بگو

بد جور دلم داره آب میشه

Sasan Info
07-03-2008, 03:32
بچه ها اگه شد منم چند روز دیگه یه e90 میگیرم

دارم تصمیمم رو عملی میکنم

ALt3rnA
07-03-2008, 08:50
دوستان الان متوجه شدم گوشیم اصل فنلاند نیست

چکار کنم ؟
من فعلا راضیم از دستش
کیفیتشم به نظر خوبه
پسش بدم ؟

ALt3rnA
07-03-2008, 09:17
خوشبختانه اشتباه کردم

گوشی عالییی هست

Sasan Info
07-03-2008, 10:45
ببخشید میتونم بپرسم چجوری فهمیدی گوشیت فنلاندی نیست؟؟

مگه پشت گوشی ننوشته ساخت کجاست؟

ALt3rnA
08-03-2008, 00:32
هیچی
تو خوندن سریال اشتباه کرده بودم
اصله

Sasan Info
09-03-2008, 00:47
خوب خدا رو شکر

راستی یه سوال

فیلمی که با ال سیدی بزرگ نگاه میکنی واید(کشیده) هست؟

sarmast65_ata
09-03-2008, 07:27
خوب خدا رو شکر

راستی یه سوال

فیلمی که با ال سیدی بزرگ نگاه میکنی واید(کشیده) هست؟

من جواب بدم؟:31:
نه عزيز بصورت كشيده نيست
:10:

Sasan Info
10-03-2008, 22:54
من جواب بدم؟:31:
نه عزيز بصورت كشيده نيست
:10:
ممنون از جوابت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

آخه یه کم عجیبه
خیلی صفحش کشیدست

sarmast65_ata
11-03-2008, 22:05
اينم عكس هايي براي شما كه بيشتر با محيط كاري اين گوشي آشنا بشيي مخصوصآ براي ديدن عكس آهنگ يا كليپ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sasan Info
12-03-2008, 16:34
ممنون اینا رو دیدم ولی هیچی کارکردن واقعی با خود گوشی نمیشه
اگه بشه دو سه روز دیگه میخرمش

Saman-tci
12-03-2008, 18:48
مگق قیمتش الان چند شده ...؟ اومده پایین ...؟

Sasan Info
12-03-2008, 19:02
فکر نمیکنم
قیمت دقیق ندارم

fixxer
13-03-2008, 12:03
مگق قیمتش الان چند شده ...؟ اومده پایین ...؟

قيمتش بين 700 تا 750 هستش.
راستي كسي theme واسه اين گوشي داره؟ آخه به خاطر رزولوشن وحشتناك صفحه داخليش تمام تمهاي مربوط به S60V3 كيفيتشون مياد پايين. من خودم يه سري تم دارم. ولي آيكون ها توش عوض نشدن.
در ضمن من الان حدوداً 2 ماهه اين گوشي رو دارم. اگه كسي سوال خاصي داشت شايد بتونم كمك بكنم. در ضمن 2 تا بازي سراغ دارم كه تو صفحه داخليش اجرا ميشه با كيفيت وحشتناك. ببينيد اصلاً باور نميكنيد كه يه چنين گرافيكي واسه موبايل باشه.

ALt3rnA
13-03-2008, 13:51
قیمتش به دلار تو دبی 820 دلار بود
شما از کجا 700 تومن گرفتی ؟

fixxer
13-03-2008, 15:02
قیمتش به دلار تو دبی 820 دلار بود
شما از کجا 700 تومن گرفتی ؟

شرمنده من خودم 2.5 ماه پيش 1030000 تومن گرفتم. شما بدون گارانتيشو تو جمهوري فكر كنم بتوني بين 700 تا 750 بگيري.

ali racer
13-03-2008, 23:29
شرمنده من خودم 2.5 ماه پيش 1030000 تومن گرفتم. شما بدون گارانتيشو تو جمهوري فكر كنم بتوني بين 700 تا 750 بگيري.
من فکر نمیکنم
اینقیمت اصلا بتونی گیر بیاری
مگه بعد از عید
من که زیر 820 هیچ جا ندیدم !!

ALt3rnA
14-03-2008, 14:01
ولی باورکنید ارزششو داره
خیلی گوشی عالیه هستش
بجرعت میگم که تا به حال گوشی ندیدم که به گرد پاش برسه
راستی
الان میکرو اس دی ها 8 گیگ هم اومدن و میتونین بندازین رو گوشی که در اون صورت با ان 95 8 گیگ چندادن فرق نخواهد کرد

fixxer
15-03-2008, 17:09
ولی باورکنید ارزششو داره
خیلی گوشی عالیه هستش
بجرعت میگم که تا به حال گوشی ندیدم که به گرد پاش برسه
راستی
الان میکرو اس دی ها 8 گیگ هم اومدن و میتونین بندازین رو گوشی که در اون صورت با ان 95 8 گیگ چندادن فرق نخواهد کرد

من شنيدم تا 2 گيگ بيشتر ساپورت نميكنه. الان هم يه 2 گيگ اندختم روش.هيچ مشكلي هم نداره. شما از كجا مي دونيد كه تا 8 گيگ رو ساپورت مي كنه؟

saman65
16-03-2008, 15:16
بابای منم این و گرفته.e90 رو.عجب گوشی.آدم لذت میبره فقط دستش بگیره:31:.چه برسه باهاش کار کنه.به نظر من به این میگن گوشی.نه به اسباب بازی های 600 هزار تومانی مثل ...
در مورد قیمتش هم دبی گرفت.2400 درهم.یعنی تقریبا 600 تومان.(البته آشنا داشته.ارزون تر بهش دادن)

actooor
16-03-2008, 15:31
شما اگه رم هم بندازی روش تا 8گیگ باز کابل tv نداره...

saman65
16-03-2008, 18:29
be nazare man moghayese e90 ba N95 maskharast.ke adam bege in felan chi ro dare.oon nadare
Sharmande doostan ke english type kardam.akhe daram ba e90 postam ro minevisam.keyborde farsi nadare.khastam ye post ham ba in gooshi dadeh basham:D
Vali kar kardane ba net ba mobile haye touch ye chize digast.kheili rahat tare.kash inam touch bood...

fixxer
17-03-2008, 12:18
be nazare man moghayese e90 ba N95 maskharast.ke adam bege in felan chi ro dare.oon nadare
Sharmande doostan ke english type kardam.akhe daram ba e90 postam ro minevisam.keyborde farsi nadare.khastam ye post ham ba in gooshi dadeh basham:D
Vali kar kardane ba net ba mobile haye touch ye chize digast.kheili rahat tare.kash inam touch bood...

ٍ
گوشي E90 اي كه من دارم زبان فارسي رو به صورت كامل ساپورت مي كنه. وقتي تو setting ميري واسه انتخاب زبان فارسي رو هم داره و گوشي به صورت كامل فارسي ميشه حتي Help اون هم فارسي ميشه. رو كيبورد داخليش هم حروف فارسي رو داره.

saman65
17-03-2008, 13:44
ٍ
گوشي E90 اي كه من دارم زبان فارسي رو به صورت كامل ساپورت مي كنه. وقتي تو setting ميري واسه انتخاب زبان فارسي رو هم داره و گوشي به صورت كامل فارسي ميشه حتي Help اون هم فارسي ميشه. رو كيبورد داخليش هم حروف فارسي رو داره.

راستش این و 1 هفته بیشتر نیست که بابام گرفته.ولی نه کیبورد فارسی داره.نه زبان فارسی
راستی مال تو عربی هم داره؟
کسی نمیدونه آخرین فریمور E90 زبان عربی داره یا نه؟بابام میگه با عربی راحت ترم

saman65
18-03-2008, 01:58
الان آپدیتش کردم.72.2mb حجم فایل آپدیتش بود که تو 15 دقیقه آپدیت کردمش
آخرین ورژنش هم 7.40.1.2هستش.که گوشی خودم هم همین ورژن بود.ولی مال من زبان فارسی نداشت.آپدیتش کردم.گفتم شاید بهش اضافه بشه.ولی نشد.باید چیکارش کنم؟:20:

fixxer
18-03-2008, 07:39
الان آپدیتش کردم.72.2mb حجم فایل آپدیتش بود که تو 15 دقیقه آپدیت کردمش
آخرین ورژنش هم 7.40.1.2هستش.که گوشی خودم هم همین ورژن بود.ولی مال من زبان فارسی نداشت.آپدیتش کردم.گفتم شاید بهش اضافه بشه.ولی نشد.باید چیکارش کنم؟:20:

ورژن مال من اينه. به اين ورژن آپديتش كن.
v 07.24.0.3
12-06-2007
RA-6

fixxer
18-03-2008, 07:43
راستش این و 1 هفته بیشتر نیست که بابام گرفته.ولی نه کیبورد فارسی داره.نه زبان فارسی
راستی مال تو عربی هم داره؟
کسی نمیدونه آخرین فریمور E90 زبان عربی داره یا نه؟بابام میگه با عربی راحت ترم

نه مال من فقط انگليسي و فارسي رو داره. در ضمن كيبورد فارسي داره يعني گ چ پ ژ رو داره.

Sasan Info
19-03-2008, 10:23
سلام دوستان

از زجمات همگیتون ممنونم

راستش من از خرید این گوشی منصرف شدم نه به دلیل این که خوشم نیومده باشه وضعیتم بهتر شده و حالا میخواستم یه نوت بوک+گوشی بگیرم
الان G800 گرفتم و راضیم

امیدوارم که گوشیتون براتون مفید باشه

ALt3rnA
19-03-2008, 11:53
من خودم یه مموری 8 گیگ خریدم دیشب الان میخوام بندازم روش قیمت 117 تومن
4 گیگ 74 تومن
بابا من این گوشی میکرو اس دی میخوره
بعدشم با او پردازشگرش شک نداشته باشید تا 10- 15 گیگ رو هم اگه باشه میخوره

ALt3rnA
19-03-2008, 11:54
اینم قیافه اش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ALt3rnA
19-03-2008, 11:57
سلام دوستان

از زجمات همگیتون ممنونم

راستش من از خرید این گوشی منصرف شدم نه به دلیل این که خوشم نیومده باشه وضعیتم بهتر شده و حالا میخواستم یه نوت بوک+گوشی بگیرم
الان G800 گرفتم و راضیم

امیدوارم که گوشیتون براتون مفید باشه

تبریک میگم
حالا نوتبوکت چی هست ؟

Sasan Info
19-03-2008, 13:06
تبریک میگم
حالا نوتبوکت چی هست ؟
ممنون

مدلش سونی VAIO FZ260 هستش

تا حالا که خوب از آب در اومده

saman65
19-03-2008, 17:21
ممنون

مدلش سونی VAIO FZ260 هستش

تا حالا که خوب از آب در اومده

سلام ساسان جان. همکار شدنت رو تبریک میگم.
منم اول میخواستم صبر کنم x1 بگیرم ولی مثل تو یه لپ تاپ گرفتم با p1.
این e90 هم بابام واسه خودش گرفته.ولی فکر کنم زود ازش خسته شه و من ازش بگیرم.
ولی خداییش آخر گوشیه

fixxer
23-03-2008, 19:37
من خودم یه مموری 8 گیگ خریدم دیشب الان میخوام بندازم روش قیمت 117 تومن
4 گیگ 74 تومن
بابا من این گوشی میکرو اس دی میخوره
بعدشم با او پردازشگرش شک نداشته باشید تا 10- 15 گیگ رو هم اگه باشه میخوره

سلام دوست عزيز
شما الان ٨گيگ رو روش گذاشتين؟ مشکلي نداره وقتي برنامه و بازي زياد بريزين روش؟
در ضمن من الان با گوشيم دارم پست ميدم.

ALt3rnA
24-03-2008, 19:23
نه هیچ مشکلی نداره
از 512 روش بهت کار میکنه حتی
راستی
شما که میگی این پست با گوشی نوشتی از وا فای استفاده میکنی یا جی پی ار اس ؟

ALt3rnA
26-03-2008, 23:59
in ro too gooshim neveshtam

fixxer
28-03-2008, 19:11
نه هیچ مشکلی نداره
از 512 روش بهت کار میکنه حتی
راستی
شما که میگی این پست با گوشی نوشتی از وا فای استفاده میکنی یا جی پی ار اس ؟

من با استفاده از جي پي آر اس پست مي دم.همين الان هم دارم با گوشيم مي نويسم.
راستي من مرورگر اپرا روي گوشيم نصب کردم ولي قابليت دانلود نداره.شما مي دونيد چه جوري ميشه با اين مرور گر دانلود کرد؟

MohandesMCD
14-04-2008, 01:08
ميخاستم تاپيك بزنم ديدم اينجا پست بزنم بهتره!
دوستان اين گوشي از لحاظ گوشي دادن به موزيك با هدفون ميتونه جايگزين 5700 بشه؟

sarmast65_ata
14-04-2008, 15:17
هدفون اين گوشي از همه لحاظ خوب هستش در ضمن 5700 يه گوشي موزيك پلير هستش E90 يه گوشي بيزينسي توقع داشتن از اينكه اين گوشي بتونه با يك گوشي موزيك پلير رقابت كنه يه كم دور از انصافه درحاليه شايد بتونه حتي رقابت هم بكنه

MohandesMCD
14-04-2008, 16:52
اگه اشتباه نكنم 5700 و e90 جفتشون جك 2/5 ميلي متري دارن!
اگه اينجوري باشه ميشه از هندزفري 5700 براي e90 استفاده كرد!
من از لحاظ بلندي و كيفيت صدا پرسيدم وگرنه حق با شماست و كاربريه اين 2تا گوشي خيلي باهم فرق ميكنه
چند تا اكولايزر داره e90?
بعدشم اينكه اگه بازي 240 در 320 بريزيم رو گوشي با صفحه ي رويي ميشه به راحتي بازي رو انجام داد .درسته؟

sarmast65_ata
14-04-2008, 17:01
اگه اشتباه نكنم 5700 و e90 جفتشون جك 2/5 ميلي متري دارن!
اگه اينجوري باشه ميشه از هندزفري 5700 براي e90 استفاده كرد!
من از لحاظ بلندي و كيفيت صدا پرسيدم وگرنه حق با شماست و كاربريه اين 2تا گوشي خيلي باهم فرق ميكنه
چند تا اكولايزر داره e90?
بعدشم اينكه اگه بازي 240 در 320 بريزيم رو گوشي با صفحه ي رويي ميشه به راحتي بازي رو انجام داد .درسته؟

در مورد جك 5/2 ميليمتري بله هردوشون يكي هستن و ميشه از يكديگر و يا حتي سري هاي بالاتر و هندزفري هاي قدرتمندتر استفاده كرد.
در مورد كيفيت و بلندي صدا هم همونطوري كه بهت گفتم در حد خيلي خوب هستش.
در مورد بازي هم نه مشگلي پيش نمي آيد

MohandesMCD
14-04-2008, 20:11
تشكر د وست عزيز
تو كار كردن هيچ مشكلي نداريد با گوشي؟ چيزه خاصي نيست كه اذيت كنه؟ احتمالا يكي دو ماه ديگه ميخرم منم

sarmast65_ata
14-04-2008, 21:13
تشكر د وست عزيز
تو كار كردن هيچ مشكلي نداريد با گوشي؟ چيزه خاصي نيست كه اذيت كنه؟ احتمالا يكي دو ماه ديگه ميخرم منم

من گوشيم E90 نيست ولي يكي از طرفدارهاي شديد اين گوشي هستم با اين گوشي زياد كار كردم نه مشگلي نداره اگه بتوني وزنشو تحمل كني مشگل خاص ديگه ايي نداره

Mojtaba N87
14-04-2008, 23:05
من با استفاده از جي پي آر اس پست مي دم.همين الان هم دارم با گوشيم مي نويسم.
راستي من مرورگر اپرا روي گوشيم نصب کردم ولي قابليت دانلود نداره.شما مي دونيد چه جوري ميشه با اين مرور گر دانلود کرد؟

ورژن 4 برنامه اپرا مینی دانلود و آپلود نداره ولی ورژن 4.1 که فعلا بتا هست، این قابلیت ها رو داره.